2017-05-31 21:44:04

Blog

Dosyć !

Reklama

Reklama

cyt. "Ksiądz Henryk Błaszczyk, duszpasterz służb ratownictwa medycznego, towarzyszący w Moskwie bliskim ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, o tym, jak przebiegała identyfikacja ciał i o dzisiejszych wątpliwościach rodzin zmarłych".

Szkoda że prawda o tym, czego należało się spodziewać i w jaki sposób identyfikowano zmarłych w katastrofie pod Smoleńskiem w 2010 roku nie przebiła się przez teorie spiskowe, jakimi raczono opinię publiczną. Pozwolę sobie przypomnieć rozmowę  śp red Janiny Paradowskiej z księdzem Henrykiem Błaszczakiem http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/ kraj/1510386,1,wywiad-ksiadz- mowi-o-identyfikacji-ofiar- katastrofy-smolenskiej.read . Tekst opublikowano na łamach Polityki w 2010 roku


PS. W podobny sposób działania służb po katastrofie opisała pani premier Ewa Kopacz.
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
z boku 2017-06-12 21:44:27
widzisz taki jestes jak kaczynski wolno mowic tylko to na co on pozwala
cyklista 2017-06-06 12:16:27
@samarytanin, jakbyś potrafił doszukać się w moim ostatnim poście odrobiny autoironii, to wówczas nie napisałbyś tego komentarza.
samarytanin 2017-06-06 10:26:31
To kretynując komukolwiek jako GW jeszcze wtedy nie miałeś wrodzonej grzeczności? Ale przyznam, że powrót syna marnotrawnego niezmiernie mnie cieszy
cyklista 2017-06-05 08:25:33
@koniczyna, to wszystko przez moją wrodzoną grzeczność i niechęć do ubliżania komukolwiek.
koniczyna 2017-06-05 07:50:18
no, cyklista, ale z tym "naszym rodakiem" to Cię troszkę poniosło.
Dla Polaków polskość to nie "nienormalność"

poza tym :)
cyklista 2017-06-05 02:04:43
@do cyklisty, kto jak kto, ale Pani, jako resortowe dziecko uznanego eksperta międzynarodowego, powinna być ostatnią osobą która zarzuca innym wygodne życie za czasów PRL-u. Obłuda w czystej postaci w Pani wykonaniu, zresztą nie po raz pierwszy na tym forum. Co do wyboru Naszego kraju na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ, to Szanowna Pani chyba celowo nie dostrzega, że wyboru "ZA" dokonało 190 państw z całego świata, mimo trwającej na Nas negatywnej nagonki wewnątrz unijnej wspólnoty pod przywództwem między innymi Naszego rodaka. Nie trzeba kończyć wielokierunkowych WYBITNYCH studiów wyższych, aby zauważyć, że coś tu nie "halo".
wyborca PO 2017-06-04 20:18:37
skoro to żadna sensacja, to PO co platfusy się chwalą wszem i wobec, że to ich zasługa a nie PiS-u? Poza tym, to że Kamil Stoch wygrał to czy zdobył tamto albo kadra narodowa wywalczyła po wielu, wielu latach kolejny raz mistrzostwo świata to nic, bo kiedyś tam ileś razy już wygrali?
do cyklisty 2017-06-04 13:42:45
a wiesz, że Polska już 5.krotnie była członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ? nawet w stanie wojennym :) to gdzie tu ta sensacja?
ten, no, vel coś tam 2017-06-04 12:41:28
gorąca orędowniczka przywrócenia dawnych układów i koneksji sięgających wstecz aż do PRL-u poszła teraz na pieszą pielgrzymkę do Ludźmierza i proszę jej nie przeszkadzać. Wystarczy, że przeszkadza jej okropny ten przejazd motocyklistów, których HAŁAS uniemożliwia skupienie
do cyklisty 2017-06-04 12:27:18
nie dostrzegasz że obecna władza przywraca nam PRL? Pewnie dlatego, że wywodzisz się korzeniami z tych co za PRL wygodnie żyli ...
cyklista 2017-06-04 10:12:13
@sp vel cobra, bez przesady. Nigdy nie byłem zagorzałym i bezkrytycznym zwolennikiem jednej opcji politycznej, zwłaszcza że obecna ekipa rządząca też popełnia błędy. Do zabrania głosu zainspirowała mnie bezprecedensowa sprawa wyboru Naszego kraju na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ. To jak to jest w końcu, z jednej strony media przedstawiają Nas jako nielubianą "czarną owcę" Europy, a z drugiej strony świat wybiera Nas ogromną większością głosów na tak prestiżowe stanowisko.
sp vel cobra 2017-06-04 09:26:40
Cieszy fakt , że mamy na forum już dwóch nawróconych ze złej drogi.Po @ Matt Z-e teraz @ cyklista dawny orędownik GW zrozumiał , że ten układ powstały 4 czerwca jest zabójczy dla zwykłych ludzi a złodzieje i oszuści muszą być oderwani od koryta.
cyklista 2017-06-04 07:45:33
Powyżej na Facebooku trwa forumowa debata dwóch przeciwstawnych sobie, opiniotwórczych ośrodków opcji politycznych w Zakopanem:
-Antoni Rydzyk (vel alias, zelek, itd) z TBS-u, popierający obecny Rząd (i słusznie)
-Pani Prezes z Nowotarskiej (vel uorcyk, ptyś, itd), gorąca orędowniczka przywrócenia dawnych układów i koneksji sięgających wstecz aż do PRL-u.
Martwi rozmawiają z żywymi 2017-06-04 07:31:09
PO ś.(więtej)p. ks. Tischnerze i ś.(wieckiej).p Torańskiej, czekam na kolejny wywiad wyborczej. tym razem... może z Ramzesem IX?
Balbina z samego rańca pozdrowił Ptysia. Już pędzę na FB sprawdzić, czy Wisienka Antosia też.
cyklista 2017-06-04 06:14:21
*udzielić, przepraszam.
cyklista 2017-06-04 06:05:52
Cytat: "Kopacz pare śni temu dała wywiad Teresie Torańskiej"
Szanowna Pani Prezes, bardzo proszę o uściślenie DATY wywiadu, którego to Pani Premier Kopacz miała udzieliła Pani Teresie Torańskiej. Od osoby z Pani autorytetem, wykształceniem i wysoką pozycją społeczną w Naszym regionie należałoby wymagać podawania sprawdzonych informacji. Niestety wiele Pani "wielce uczonych" tekstów powstało na zasadzie propagandowej tuby "kopiuj - wklej". Z samego niedzielnego ranka Balbina gorąco pozdrawia Ptysia.
do do janowski, 2017-06-03 20:30:35
A kiedy beaciu zacytujesz to, co ten sam ks. powiedział potem? Kiedy nabył już pewną wiedzę i niejako przeorganizował swój pogląd na ten temat.
do janowski 2017-06-02 22:11:40
a co jest według Pana "mądre"? To co odpowiada Pańskiemu światopoglądowi, przekonaniom czy poglądom politycznym?
radmark 2017-06-02 21:41:40
Pani Czerska czy uorcyk czy jak tam, jeszcze. Czy Pani jest osobą o zdrowym, poukładanym umyśle?
Janowski 2017-06-02 11:09:37
Beata napisz że wreszcie coś mądrego , jak były koniomeleksy to było śmieszniej .
Ps. Z katastrofą Smoleńską było dokładnie tak jak z samobójstwem Leppera i co tu komentować - demokratyczne zakłamanie i syf
Ptys 2017-06-01 14:04:36
A poza tym ze prokuratura stwierdziła obecność Dna 7 osób w jakiejś trumnie to czy udało im się te osoby porozdzielać? Bo jakoś o tym cisza...
boruta 2017-06-01 13:09:27
Sprawa smoleńska wypłynęła aby przykryć sprawę śmierci Igora na komisariacie we Wrocławiu. Więc dziwię się, że się rozdrabniacie, jak 4 ch przy wódce po północy. Każda opozycja tak robi, z tym, że PiS zawsze leci do sądu, a inni machają ręką. Żeby mnie nikt nie posądzał o stronniczość dodam, tak jest od 89. Czekałem na taką reakcję ze strony PiS, ale myślałem, że wymyślą coś nowego. Wygląda na to, że repertuar się wyczerpał, a Smoleńsk jest nudny. Dodam, że poprzednicy pracowali pod presją szybkości, patrzcie ile czasu zajmuje to obecnym rządzącym. Co nie znaczy, że zmieniłem zdanie, Błaszczak, Zieliński i Ziobro powinni podać się do dymisji.
Rollo 2017-06-01 10:33:01
To dosyć głupie, gdy nie ma się nic do powiedzenia, gdy wiedzy brak a znajomość tematu leży, posiłkować się "kopiuj, wklej" z organu z Czerskiej. Nie tylko głupie ale i b e z p r a w n e !

I wątpię, by prawnik Agory poważnie potraktował tłumaczenie "Czerska to ja!".
uorcyk 2017-06-01 09:46:47
@Fibi- przeczytaj wywiad z Kopacz. Nikt nie ładował nikogo łopatą ani nie związywał sznurkiem. To jest ogromne nadużycie i manipulacja tym co faktycznie zrobiono, jak i dlaczego, szczególnie wobec tych co stracili bliskich. Na takim podejściu do problemu zyskują wyłącznie sekciarze polityczni ale czy wrażliwy Człowiek może tak pisać ?
To tylko haniebne igrce zamiast chleba, nic innego się w tym temacie nie tworzy od 7 lat. Gdyby nie ten taniec na trumnach, żerowanie na odczuciach rodzin zmarłych, polityka w Polsce byłaby inna.
Ja oceniam że to jest zwyczajna podłość. Prawda i rozbiór ciał na atomy nie uzdrowią niczego ani nikogo - to była katastrofa lotnicza a nie zamach, trotyl czy inne plagi. Winnych zaniedbań szukajcie wśród faktycznych organizatorów kampanii prezydenta LK.
koniczyna 2017-06-01 09:42:00
Uorcyku,
Ewa "jeden metr wgłąb" nie mogła dać parę dni temu wywiadu Teresie Torańskiej albowiem iż Teresa Torańska zmarła 2 stycznia 2013
ot i cała Twoja wiedza jak bańka mydlana...

ps. nie wypisuj głupot, bo się tylko pogrążasz.
proponuję aktywnie zająć się opieką nad zwierzętami.
ptyś 2017-06-01 09:37:16
jestem lewakiem i jestem z tego dumny !
Nic nie "piece". To tylko druga strona nadużywa i pozwala sobie na zbyt wiele. Wstydu nie ma, nie szanuje ani zmarłych ani uczuć ich rodzin a tylko rozgrabiacie wciąż te trumny . Niczym zombie albo hieny
Fibi 2017-06-01 09:14:01
Dobra Rydzyk, nie musisz mnie bronić dam rade radę i tak nam pewne zdanie o Tobie, którego nie zmienię...
Ps
Ci do tematu, teraz dopiero świat się dowiedział, jak traktowane byly zwłoki, gdy zapewntalu ze wszystko jest zgodnie z procedurami, a ruskie porostu łopatą do worka i sztuka jest. Nie wierzę, ze Kopacz nie wiedziała... Owszem ciała były zmielone, ale dlaczego az tak na kawałki...? Wysokości samolot nie miał. Oto jest pytanie...

Ten kwik lewactwa to nic innego jak polewanie dopy zimną wodą bo piece :)
medea42 2017-06-01 09:06:23
W zbiorowe mogiły chowano ofiary:ludobójstwa,zarazy (dżuma, cholera i inne )
Cywilizowane ludy oddają należną cześć zwłokom.Tyle.
Kto tego NIE ROZUMIE -pochodzi w prostej linii od dziczy wschodniej ,która z cywilizacją łacińską spotkała się tu, na ziemiach naszych ojców.
Litujecie się Czerskie nad pinezką w korze drzewa, nad padłą wiewiórką ,a w błocie zostawiliście Prezydenta Najjaśniejszej wraz elitą ,zostawiliście ludzkie szczątki -zapakowaliście w czarną budowlaną folię, zgasiliście peta w brzuchu pani Walentynowicz ,urządziliście hucpę po pijanemu na Jej pogrzebie....
Dziś mówicie, że nie daliście rady.Tusk WIEDZIAŁ o śmietniku w trumnach (vide- tajna notka, którą odtajniono)
Więc mówimy -DOŚĆ.milczcie. Albo- do ojców swoich -na stepy- skoro tu tak źle!!
abc 2017-06-01 08:38:29
Pani Beato. Jednym słowem dokonał się cud. Ciała pozamieniały się w zalutowanych trumnach. Pani Beato proszę nie pisać takich bredni.
Uorcyk 2017-06-01 08:16:18
@fibi- witaj. Moim zdaniem ta sprawa służy rządzącym do gnębienia poprzedników. Tymczasem jak się okazuje za stronę formalna odpowiadała prokuratura i ten sam prokurator który dzisiaj prowadzi postępowania. Szkoda tylko ze ciemny lud nie jest świadomy Tego ze w wyniku katastrof lotniczych ciała ulegają rozczłonkowaniu . W lesie Kabackim było około 1400 części z tego większość pochowano w jednym grobie. Tak się czasem robi gdy nie ma możliwości rozdzielenia szczątków. Inaczej - rozdzielanie ich trwałoby latami . Kopacz pare śni temu dała wywiad Teresie Torańskiej i tam jest więcej szczegółów - można znaleźć na db
Ciemniak 2017-06-01 08:04:17
Jako przedstawiciel "ciemnoty" czekam na profesjonalne zakończenie sprawy katastrofy. Przykład katastrofy lotniczej na Ukrainie daje mi nadzieję, że będzie to zrobione tak jak zrobili to holendrzy. W "nowocześni" macie inne priorytety. Wycinka drzew to nieodwracalna katastrofa,zdechła wiewiórka to tragedia,zdechły koń w stadninie -takiej tragedi jeszcze nigdy nie widzieliście. Dość dyktatury kobiet !!
koniczyna 2017-06-01 07:48:46
Widać Pani Beata ma jakiś problem w zrozumieniu opinii o zawartości trumien, stwierdzonych podczas dotychczasowych ekshumacji.

malutki cytat z wywiadu z księdzem:

"To ma być ekshumacja w celu ustalenia przyczyny śmierci. Co z tego ksiądz rozumie?

Rozumiem to w ten sposób, że w pytania, które zadają mi niektóre rodziny, wpisana jest jakaś obawa, lęk, zbudowany zresztą na przyzwoleniu, aby osoby niegodne, nieliczące się z ludzkim cierpieniem, budowały obraz innej przyczyny śmierci niż uszkodzenia wielonarządowe powstałe w wyniku katastrofy. Czasem pytano mnie, czy widziałem rany postrzałowe, ślady po duszeniu. Na miłość boską, ktoś, kto stawia taką tezę, upowszechnia ją i zaraża nią bliskich ofiar, opinię publiczną, dokonuje niebywałej agresji, już nie tylko wobec rodzin, ale wobec społeczeństwa."

prośba do pani Beaty: wskaż przynajmniej trzy manipulacje.
Ptyś 2017-06-01 05:42:20
Dosyć zerowania na "poległych" i na tej katastrofie. Dosyć wyciągania pofragmentowanych ciał i wmawiania ludowi że to bezczesZczenie w sytuacji gdy specyfika katastrof lotniczych jest taka za ciała są pocięte pasami i zbite w jedno miejsce. Tak samo było w lesie Kabackim gdy na Ok 190 ofiar tylko kilkadziesiąt udało się zidentyfikować - reszta leży we wspólnym grobie. Dosyć używania tej makabrycznej prawdy do walki politycznej. Tylko ciemny lud ma igrzyska i cieszy się z odwetu?
ani 2017-06-01 01:06:46
No ale skąd te pomyłki i pomieszanie ciał? Z wywiadu wynika, że ksiądz był przy zamykaniu trumien z "opakowanymi" zwłokami, więc nie widział co było w folii. Logiczne też, że nie mógł szczegółowo i fachowo skontrolować zawartości każdej trumny (na pewno nie DNA), a to co mówił o staranności procedur pewnie opierał na tym co usłyszał - być może - od E. Kopacz.
Dołączam się do pytania Fibi - czego ma Pani dosyć?
z boku 2017-06-01 00:03:20
fibi naprawde zamilcz nie badz ostatnia iditka rzczy pospolitej widsz co tu napisane?? masz jakies watpliwosci??
Fibi 2017-05-31 21:56:13
Czego masz dosyć?
Dopiero teraz robi się ciekawie...
Kopacz to juz na odstrzał..
Ps
Tak poza tym hi ;)
  • USŁUGI | inne
    50zł za założenie najlepszej lokaty 3,5%
    WWW: www.kasazakonto.eu
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    SUZUKI GRAND VITARA II 2005 stan bardzo dobry, Zakopane
    Tel.: 604112080
  • PRACA | dam
    Do stróżowania/dozoru zatrudnię. Zakopane
    Tel.: 510417782
  • PRACA | dam
    Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA do Hotelu "Tatry" na Polanie Zgorzelisko z możliwością zakwaterowania. Tel. 18 20 637 30 lub 506 129 438.
  • PRACA | dam
    INSTYTUT SZKOLENIA zaprasza na kursy: - OPERATORA KOPARKI I KOPARKO-ŁADOWARKI, kontakt 781 600 400 lub mail: instytutszkolen.podhale@gmail.com
  • PRACA | dam
    KIEROWCA CE w ruchu międzynarodowym, dwutygodniowe kółka, wysokie wynagrodzenie od 6500zł
    Tel.: 667471998
    E-mail: tadziej@poczta.onet.pl
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    Sprzedam czarną krowę
    Tel.: 694763102
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    TOYOTA AVENSIS r.p.2005, 2.0D
    Tel.: 602139613
    E-mail: wacsmo@gmail.com
  • MOTORYZACJA | kupno
    SKUP Samochodów Każda Marka
    Tel.: 512-700-770
  • PRACA | dam
    PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni na stałe, z możliwością zamieszkania POKOJÓWKI. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    WYNAJMĘ BUDY-STOISKA POD HANDEL W CENTRUM BIAŁKI, dobra lokalizacja, dobre ceny. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL 110mkw W CENTRUM NOWEGO TARGU ul. Krzywa, z odbiorami, pod KAWIARNIĘ, ZAKŁAD FRYZJERSKI, BIURO. 608 806 408
  • PRACA | dam
    Przyjmę do pracy w sklepie spożywczym EURO na UL.ZAMOYSKIEGO 1. Praca zmianowa na stanowisku sprzedawca.Mile widziane doświadczenie.
    Tel.: 501366626
    E-mail: darczar1@o2.pl
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    LAND ROVER DISCOVERY 3, r.p.2008, przebieg 400 000 km, serwisowany, I właściciel, cena 35000 zł. 602 378 614
  • PRACA | dam
    Willa w centrum Zakopanego zatrudni na stałe RECEPCJONISTĘ. Wymagana znajomość j. angielskiego. CV na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl, lub telefonicznie: 666378357
  • PRACA | dam
    SPRZĄTANIE POKOI w centrum Zakopanego. tel. 885707070
  • PRACA | dam
    Nowy Targ zatrudnię KUCHARZA-POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam Willę w centrum Zakopanego z przeznaczeniem na pokoje gościnne.
    Tel.: 515247140
  • PRACA | dam
    RECEPCJONISTA/KA - HOTEL W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ poszukuje osobę na ww. stanowisko, praca zmianowa, umowa o pracę
    Tel.: 507645428
    E-mail: ks.morskieoko@nat.pl