Polecamy
Wybory 2018. Pokaż się i zaprazentuj swój program na łamach Tygodnika Podhalańskiego (21.000 egz.), na najpopularniejszej stronie w naszym regionie www.24tp.pl (ponad 3 mln odslon) i na facebooku (ponad 80 tyś. polubień). Czekamy tel. 18 2000 000

Reklama

2017-10-06 11:14:26

Blog

Kto to rucha...

Reklama

Gdy "chamstwo stało się cnotą, nietolerancja powodem do dumy, a głupota honorem".

Zaskakująco trafny tekst o czasach w których cyt " chamstwo stało się cnotą, nietolerancja powodem do dumy, a głupota honorem. Symbol Polski Walczącej trafił na gacie i skarpetki i porobiło się tak, że im większym bucem się okażesz, tym większy poklask zbierzesz od innych buców". "Język jest ważny, bo mówienie o „babach, których nikt nie rucha”, „kodomitach”, „lewackich ścierwach”, „zwierzętach” pozwala odczłowieczyć tych, którzy się z nami nie zgadzają. Bez dehumanizacji przeciwnika nie można posunąć się daleko. Ale gdy człowiek przestaje być człowiekiem, tylko jakąś „niedoruchaną feminazistką”, czy “kartoflem” można z nim zrobić o wiele więcej". 
"Dehumanizacja przeciwnika pozwala nam krzywdzić go bez wyrzutów sumienia. Na wojnie na przykład, dehumanizacja i metafora są elementami obronnymi. Otaczają one barierą ochronną psychikę naszych żołnierzy, dzięki czemu mogą oni łatwiej zabijać. Bo zabić człowieka nie jest łatwo. Ale zabić „wesz, mendę, gnidę, pluskwę”?
"W Wietnamie Amerykanie nie strzelali do ludzi, tylko do charlie. Do żółtków.
Podczas II wojny światowej Niemcy nie mordowali ludzi, tylko podludzi.
Nie chcę krakać, ale ludobójstwo w Rwandzie też nie byłoby prawdopodobnie możliwe bez lingwistyki, metafory i zmiany języka. Twój sąsiad nie zawsze jest skłonny odrąbać maczetą głowę twojej żonie. Ale zdeptać karalucha? Czemu nie".
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Wadera 2017-11-06 20:07:43
I to napisała Beata Czerska!?! ha ha ha dobre! popłakałam się ze śmiechu! takiej hipokryzji i to w takim wydaniu to ja nie widziałam...
Janowski 2017-10-16 19:44:41
Niestety , ludzkość schodzi na psy w ramach norm społecznych grupy . Wszystko zależy od punktu widzenia ( społeczności ) narodu po przez pryzmat większości politycznej , lub mniejszości . Zatraciło się pojęcie dobra i zła . To co dobre dla innych nie koniecznie musi być w ogóle dobre ( hitlerowcy mordowali podludzi , stalinowcy mordowali wrogów klasowych , żydzi w imię wiary traktując goja jak zwierze itp. ) Nawet wśród namiestników wiary katolickiej promuje się zło - tak jak mówię - świat schodzi na psy często wykorzystując zbożne hasła do celów politycznych - to jest kwintesencja zła . Skandal za skandalem np. Morel Salomon komunistyczny morderca Polaków ukrywający się w Izraelu , państwie które najmocniej wrzeszczy o holokauście podkreślając tym sposobem że tylko oni są jedyni pod ochroną a Polacy już nie i inne narodowości . Niemcy też wybrani - oni tylko mordowali podludzi . Czy nie uważacie że to wszystko jest skandalicznym zakłamaniem , politykierstwem i co ciekawe i straszne - robią to wszystko dzieci Boże te nawrócone i te które nawracać się nie musiały
majachogori 2017-10-15 14:00:25
Roman Sklepowicz, ekspert rządowych mediów, to żaden moralny autorytet. Zarejestrowany jest w katalogach IPN jako agent SB, kontrwywiadu i wywiadu (szpieg) reżimu komunistycznego. W latach 1981 - 1983 pracował jako oficer bezpieki wojskowej, a od 1984 w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych zajmował się wywiadem politycznym, ekonomiczno-technicznym, dywersją. Po roku 1984 operował w Szwecji jako szpieg, następnie w Singapurze i w południowych republikach ZSRR. W Republice Kazachskiej w Ałma Acie otworzył sobie prywatny sklep na przeciwko głównego wejścia do partii komunistycznej. Jego publiczna wypowiedź wRealu24pl jest bardzo arogancka, wulgarna, seksistowska, pełna pogardy dla praw kobiet, poniżająca ich godność. Kobiety sprowadzone są do roli przedmiotu seksualnego. W Polsce 53% społeczeństwa, narodu, suwerena - to kobiety, należy je traktować z szacunkiem i godnością, bo mogą obalić dyktaturę reżimu Kaczyńskiego. Akcja Demokracja wystosowała protest, można złożyć podpis, bowiem do debaty w mediach publicznych, finansowanych z naszych podatków, nie powinien być zapraszany seksista, dawny esbek, siejący mowę nienawiści i pogardy w stosunku do kobiet, połowy społeczeństwa.
iiIi 2017-10-08 12:52:41
Do @iii cała sytuacja, którą opisałem łącznie z nazwą organizacji to tylko hipoteza możliwości jej zaistnienia. Bliźni jednak nie wytrzymał emocjonalnie i zwyzywał mnie używając epitetów przynależnych do jednej tylko grupy społecznej zwącej się in........ .
cyklista 2017-10-08 09:27:26
@przyrost hejtu, Rybciu z Nowotarskiej, nikt niczego nie inspiruje, po prostu zbierasz plony Swojej działalności i "popularności". Nic nie ma za darmo, nic nie dzieje się bez przyczyny.
robi 2017-10-07 21:38:44
Brawo dla tego pana.Sami sobie jesteście winni za swoje zachowanie.Przez 8 lat rządów złodziei z Po/PSL nikt z PiSu się pod samochody nie rzucał i nie życzył śmierci ówczesnej władzy.To wy chamy z PONKODu wprowadziliście te < dobre zmiany> więc się nie dziwcie.
słoneczko 2017-10-07 14:57:41
Uderz w stół a orczyki się odezwą...
przyrost hejtu 2017-10-07 14:31:04
Kto inspiruje eskalację hejtu wobec autorki bloga? czy ma to zwiazek z oddaleniem pozwów czy moze z tegorocznymi nieopublikowanymi wynikami badan koni z Moka, ktore dowiodły przeciążeń koni ??
cyklista 2017-10-07 11:16:33
Tytuł "opracowania" nie przystoi autorce bloga. Beata Czerska, to mieszkanka Naszego miasta, znana na całym Podhalu. Posiada niepodważalny autorytet, szacunek i sympatię miejscowej społeczności, poparty Jej perfekcyjnie wszechstronnym, wielokierunkowym wykształceniem. Także wiek autorki zobowiązuje Ją do przyzwoitych zachowań, zwłaszcza na ogólnodostępnym forum.
Abeto 2017-10-07 10:21:45
bicygiel tylko kto zechciał by tego chleba z takiego żłoba zakosztować?
dziadek 2017-10-07 07:37:28
Gdy "chamstwo stało się cnotą, nietolerancja powodem do dumy, a głupota honorem".
"Jarosław Kaczyński na krzyżu. Obraza uczuć religijnych czy trafna karykatura?" superstacja.pl
@iii 2017-10-07 05:32:18
Czy jesteś aż tak tępy czy tylko wredny, żeby wystawiać fałszywe świadectwo przeciw bliźnim?
iiIi 2017-10-06 19:36:42
Najpierw in vitro potem skrobanka, a jak się nie uda to eutanazja. Wiek ani płeć ( też można sobie wybrać po paru latach życia ) nie ma znaczenia. Nowoczesna Platforma.
medea 2017-10-06 18:06:45
@ łania
Ależ problem w tym że na wiecach są te które Są za zabijaniem .Są za refundowaniem in vitro -a jak już się zapłodnią i się im odwidzi --chcą usuwać.
Nawet te stareńkie babuleńki chcą usuwać.
Przynajmniej tak skrzeczą na wiecach
medea 2017-10-06 17:31:59
@fejk fejk fejk
Ależ zacytowałam wpis z bloga pana Hartmana.
Oglądałam nawet TVN z relacji parasolek. Jedna pani opowiadała przed kamerą jak to Watykan porywa dzieci i pożera.Taka w kapelusiku na głowie. Jest na YT.
To co -TVN kłamie?
Jeden z panów niósł transparent :Pier.. olę nie rodzę.
Czegóż chcieć więcej?
fejk fejk fejk 2017-10-06 16:53:17
@medea
Pani posługuje się "zdjęciami" z psycho_prawicowych portali, gdzie preparuje się "niusy" w sam raz na poziomie "suwerena" głosującego na Pis. Nawet nie zauważacie , jak wami sterują :P
domedea 2017-10-06 16:50:03
a co to w naszym kraju chamów nie ma? Widocznie pisał do nich akurat :)
łania 2017-10-06 16:43:07
Nie to żebym broniła, ale też na wiecach są te, które się skrobały za młodu a teraz są przeciwne aborcji. Ta przepychanka starych rur będzie dotąd, kiedy młodzi się wkurzą i pogonią gnojówką to geriatryczne towarzystwo. Wstydziłybyście się, nawet pies w tyłek was nie ugryzie. Tylko kłapiecie tymi starczymi paszczami, aż wam protezy opadają. Tyle macie do dyskutowania, a każda z was stoi nad grobem zapominając o grzechach z dzieciństwa.
iiIi 2017-10-06 16:20:50
A gdzież to byliście jak Najsztub pisał o owco i jagnio jebcach z południa polski ? Im wolno obrażać ku uciesze waszej wysublimowanej inteligencji !
medea 2017-10-06 14:55:16
...Bo światowo i europejsko jest napisać "Ty polski chamie"( cyt profesora Hartmana)
Jakoś nie słyszałam słów oburzenia. Może to szanownej autorki nie obraziło bo mówił o Polakach? czy tak?
Kodziarze w wieku zbliżonym do demencji trzymają w drżących dłoniach kartony z hasłem: "moja sprawa z kim śpię"albo " moja cipka- moja sprawa" Jedna ze staruszek trzymała plakat z napisem " Nie będzie PIS grzebał mi w majtkach"
Na szczęscie jeszcze nie u nas- jedna z feministek obnażyła się w wielkim mieście i oddała mocz na ulicę . Wśród tłumów.Czy któryś z Panów- nawet po pijaku ? Hę? ma ochotę na chędożenie z owymi?
No więc pani Beato -najpierw rozejrzeć się dookoła. upomnieć panią Grodzką niech nie robi jaj i nie niesie transparentu " moja cipka" -bo to u nas ..nie przejdzie. I chwałą Bogu
no please 2017-10-06 13:40:55
Zaraz, zaraz Rwanda i pytania do biskupa Hosera znalezione gdzieś w sieci. Mam nadzieje, że wnosi coś nowego.
1. Czy i dlaczego Kościół K. w Rwandzie faworyzuje Hutu?
2. Czy postawa rwandyjskiego Kościoła mogła sprzyjać ludobójstwu?
3. Co w kwietniu 1994 roku stało się na Gikondo, które ksiądz świetnie zna?
4. Czy mieszkający tam Pallotyni mogli zachować się inaczej?
5. Czy mogli zachować się inaczej, gdy wrócili z ucieczki?
6. Czy katoliccy księża brali udział w ludobójstwie w 1994 roku?
7. Czy w latach dziewięćdziesiątych XX wieku w Rwandzie było jedno, czy dwa ludobójstwa?
8. Czy Kościół neguje ludobójstwo 1994?
9. Co księdzu wiadomo o ukrywaniu przez Watykan duchownych ludobójców?
10. Czy ksiądz arcybiskup pomagał w ich ewakuacji z Rwandy?
11. Dlaczego ksiądz do Rwandy już nie jeździ?
xyz 2017-10-06 13:38:57
Ha, dobre dobre :) sam sobie takie pytanie zadaje :)
Odidas 2017-10-06 13:18:14
Jak tam pani Beato, spisuje już sobie pani do notesika osoby, którym "po przywróceniu normalności trzeba się będzie przyjrzeć"?
Do Fibi 2017-10-06 12:36:56
Matko, nie mów ze osoba która powiedziała publicznie to o "ruchaniu" zasługuje na miano "pana". Ja sie nie godze na to aby wartośc człowieka oceniać w taki sposób =przez pryzmat jego "seksualnosci" czy tzw atrakcyjności. To obraża każdą mądrą kobietę!
cyklista 2017-10-06 11:50:52
Czytając tytuł tego WYBITNEGO "opracowania" nasuwa mi się nieśmiałe skojarzenie z powiedzeniem, że głodnemu to zawsze chleb na myśli.
Fibi 2017-10-06 11:42:18
Ja się też zastanawiam kto to rucha :)
Ale jak lewacy jadą np po Kaczyńskim, Pawłowicz i pytają kto to rucha? To wszystko ok ..

Prawdziwe kobiety nie czują się wcale obrażone... Prawda jest taka ze to feminazistki sa same sobie winne, ze faceci ich nie chca a swoje flustracje wylewaja na ulicy.. No to sie dowiedziały co Panowie myślą o nich :)
  • PRACA | dam
    Karczma Giewont w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kucharza/kucharkę i pomoc kuchenną. Praca stała. tel 660087077
    Tel.: 664498283
  • PRACA | dam
    Hotel *** NAT w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kucharza śniadaniowego/ kucharza zmianowego/ kelnerkę
    Tel.: 506093576
    E-mail: dyrektor.bukowina@nat.p
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    Sprzedam KROWY i MASZYNY ROLNICZE.
    Tel.: 698000998
  • PRACA | dam
    Firma MISINIEC zatrudni KIEROWCĘ kategoria C E
    Tel.: 602107107
    E-mail: holserwis-misiniec@wp.pl
  • PRACA | dam
    Zatrudnię konserwatora do hotelu
    Tel.: 182063362
  • PRACA | dam
    Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA/POMOC KUCHENNĄ do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl
  • PRACA | dam
    Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERKĘ/KELNERA do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
    WWW: www.polskietatry.pl
  • PRACA | dam
    Przyjmiemy monterów instalacji sanitarnych do pracy w rejonie Podhala.
    Tel.: 505193217
  • PRACA | dam
    Hotel Toporów w Białce Tatrzańskiej zatrudni kucharza lub kucharkę. Praca stała
    Tel.: 601497350
    E-mail: topor@toporow.pl
  • PRACA | dam
    Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
  • USŁUGI | inne
    Strony www, Sklepy internetowe, Aplikacje mobilne
    Tel.: +48 790 269 328
  • PRACA | dam
    Willa SILENE w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni KELNERA lub KELNERKĘ. Praca stała lub tylko na weekendy.
    Tel.: 605229259
  • PRACA | dam
    Poszukuję krawca/krawcowej do szycia kurtek skórzanych Nowy Targ ,praca stała .Możliwość szycia w domu Nowy Targ lub okolice.
    Tel.: 601508717
    E-mail: Waciop@interia.pl
    Inne: Piotr
  • PRACA | dam
    Zatrudnię ekspedientkę do sklepu spożywczego w Nowym Targu .Praca stała na pełny etat,umowa o pracę.
    Tel.: 500289160
    E-mail: Waciop@interia.pl
    Inne: Gabriela
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ NA STOISKO REGIONALNE Z ZABAWKAMI, W ZAKOPANEM. Praca na stałe.