Polecamy
Wybory 2018. Pokaż się i zaprazentuj swój program na łamach Tygodnika Podhalańskiego (21.000 egz.), na najpopularniejszej stronie w naszym regionie www.24tp.pl (ponad 3 mln odslon) i na facebooku (ponad 80 tyś. polubień). Czekamy tel. 18 2000 000

Reklama

2017-10-19 20:08:25

Blog

Krzyk rozpaczy

Reklama

Dzisiaj w Warszawie 54-letni mężczyzna dokonał aktu samopodpalenia.


AKTUALIZACJA: Piotr S.- Szary Człowiek- zmarł 29.10.2017r.

Ekipa dzisiejszych "reformatorów"  lekceważy przeciwników  politycznych i okazuje jawną pogardę wobec polskiej inteligencji, nie bacząc na konsekwencje. Dzisiaj  pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie w proteście  wobec poczynań obecnej  władzy mieszkaniec  podkrakowskich Niepołomnic dokonał aktu samopodpalenia. Poparzonego  "Szarego Człowieka" zabrało pogotowie a na miejscu zdarzenia pozostały jego ulotki z taką m.in treścią (info z fb) cyt.:

 "1. Protestuję przeciwko ograniczaniu przez władze wolności obywatelskich.

2. Protestuję przeciwko łamaniu przez rządzących zasad demokracji w szczególności przeciwko zniszczeniu (w praktyce) Trybunału Konstytucyjnego i niszczeniu systemu niezależnych sądów.

3. Protestuję przeciwko łamaniu przez władzę prawa, w szczególności Konstytucji RP. Protestuję przeciwko temu, aby ci, którzy są za to odpowiedzialni (m.in. Prezydent) podejmowali jakikolwiek działania w kierunku zmian w obecnej konstytucji - najpierw niech przestrzegają tej, która obecnie obowiązuje.

4. Protestuję przeciwko takiemu sprawowaniu władzy, że osoby na najwyższych stanowiskach w państwie realizują polecenia wydawane przez bliżej nieokreślone centrum decyzyjne związane z prezesem PiS, nieponoszące za swoje decyzje odpowiedzialności. Protestuję przeciwko takiej pracy w Sejmie, kiedy ustawy tworzone są w pośpiechu, bez dyskusji i odpowiednich konsultacji, często po nocach, a potem muszą być prawie od razu poprawiane.

 
5. Protestuje przeciwko marginalizowaniu roli Polski na arenie międzynarodowej i ośmieszaniu naszego kraju.


6. Protestuję przeciwko niszczeniu przyrody, szczególnie przez tych, którzy mają ją bronić (wycinka Puszczy Białowieskiej i innych obszarów cennych przyrodniczo, forowanie lobby łowieckiego, promowanie energetyki opartej na węglu).


7. Protestuję przeciwko dzieleniu umacnianiu i pogłębianiu tych podziałów. W szczególności protestuję przeciwko budowaniu "religii smoleńskiej" i na tym tle dzieleniu ludzi. Protestuję przeciwko seansom nienawiści, jakimi stały się "miesięcznice smoleńskie", przeciwko językowi ksenofobii i nienawiści wprowadzanemu przez władze do debaty publicznej. 


8. Protestuję przeciwko obsadzaniu wszystkich możliwych do obsadzenia stanowisk swoimi ludźmi, którzy w większości nie mają odpowiednich kwalifikacji.


9. Protestuję przeciwko pomniejszaniu dokonań, obrzucaniu błotem i niszczeniu autorytetów, takich jak Lech Wałęsa, czy byli prezesi TK.


10. Protestuję przeciwko nadmiernej centralizacji państwa i zmianom prawa dotyczącego samorządów i organizacji pozarządowych zgodnie z doraźnymi potrzebami politycznymi rządzącej partii.


11. Protestuję przeciwko wrogiemu stosunkowi władzy do imigrantów oraz przeciw dyskryminacji różnych grup mniejszościowych: kobiet, osób homoseksualnych i innych LGBT, muzułmanów i innych.


12. Protestuję przeciwko całkowitemu ubezwłasnowolnieniu telewizji publicznej i niemal całego radia i robieniu z nich tub propagandowych władzy. Szczególnie boli mnie niszczenie (na szczęście jeszcze nie całkowite) Trójki - radia, którego słucham od czasów młodości.


13. Protestuję przeciwko wykorzystywaniu służb specjalnych, policji i prokuratury do realizacji swoich własnych (partyjnych bądź prywatnych) celów.


14. Protestuję przeciwko nieprzemyślanej, niekonsultowanej i nieprzygotowanej reformie oświaty.


15. Protestuję przeciwko ignorowaniu ogromnych protestów służby zdrowia.

Protestów pod adresom obecnych władz mógłbym sformułować dużo więcej, ale skoncentrowałem się na tych. które są najbardziej istotne, godzące w istnienie i funkcjonowanie całego państwa i społeczeństwa.
Nie kieruję żadnych wezwań pod adresom obecnych władz, gdyż uważam, że nic by to nie dało. Wiele osób mądrzejszych i bardziej znanych ode mnie, podobnie jak wiele instytucji polskich i europejskich wzywało już tę władzę do różnych działań i niezmiennie te apele były ignorowane, a wzywający obrzucani błotem". 

(...)

"Proszę was pamiętajcie, że wyborcy PiS to wasze matki, bracia, sąsiedzi, przyjaciele i koledzy, Nie chodzi o to aby toczyć z nimi wojny (tego właśnie by chciał PiS), aby nawrócić ich (bo to naiwne), ale o to, aby swoje poglądy realizowali zgodnie z prawem i zasadami demokracji.

(...)

Ci, którzy popierają PiS, nawet jeśli podobają się wam postulaty PiSu, to weźcie pod uwagę, że nie każdy sposób ich realizacji jest dopuszczalny. Realizujcie swoje pomysły w ramach demokratycznego państwa prawa, a nie w taki sposób jak obecnie.

Tych, którzy nie popierają PiSu, bo polityka jest im obojętna albo mają inne preferencje, wzywam do działania. Nie wystarczy czekać na to co czas przyniesie, nie wystarczy wyrażać niezadowolenie w gronie znajomych, trzeba działać i możliwości jest naprawdę dużo.

Ja zwykły, szary człowiek wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej!"

https://oko.press/mezczyzna-ktory-podpalil-sie-warszawie-liscie-mediow-wiekszosc-spoleczenstwa-spi-trzeba-obudzic-zapewniam-ze-mi-latwo/

https://oko.press/dlaczego-sie-podpalil-zona-przepelnila-sie-ta-czara-corka-boje-sie-ze-pokaza-tate-jako-wariata-umniejsza-motywacje/


Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
wiktoria 2017-11-02 20:58:45
popieram całkowicie baciara , osobnik niejakie @zboku to wyjątkowo wyrafinowany entuzjasta POprzedniej władzy niewiem co czyta i kogo slucha ale calkowicie osobnik nie w temacie . siedem lat po smoleńsku a ono ciagle nawija te swoje teorie spiskowe , nie wie wcale co w trawie piszczy . Ale jedno trzeba onemu pochwalić ;;chodzi do kościola i się nie wstydzi a to duży plus w dzisiejszych czasach no i może Matka Boska sprowadzi onego na dobrą zmianę bo tamto się ne wrati , szczęść Boże
PO myje 2017-10-30 20:13:37
Oto fragment artykułu z GW napisany w 2011 roku "Terrorysta Andrzej Ż." autorstwa Grzegorza Sroczyńskiego:
Pod kancelarią premiera nie podpalił się szlachetny bohater, który walczy o wzniosłe cele. Nie podpalił się tam bezkompromisowy tropiciel korupcji. Zrobił to ktoś, kto przy pomocy aktu terroru (skierowanego wobec samego siebie) próbował na nas coś wymusić.
Dziennikarz "Wyborczej" tak pouczał wówczas Andrzeja Ż.:
Nie ma takich spraw, które w demokratycznym kraju dawałyby prawo do samospaleń. Bo w demokratycznym kraju wszyscy się umówiliśmy, że problemy rozwiązujemy inaczej. Poprzez wolne media, partie polityczne, organizacje pozarządowe. Ryszard Siwiec w Peerelu i tybetańscy mnisi w Chinach nie mieli tej możliwości. O wolności marzyli i w imię tego marzenia decydowali się na desperacki krok. Jest coś wyjątkowo niedobrego w powtarzaniu ich gestów w kraju, który wolność odzyskał.
I znów nazywał Andrzeja Ż. terrorystą:
Terroryści - niezależnie jakie przesłanki nimi kierują, a bywają przecież te przesłanki szlachetne - są w demokratycznych krajach piętnowani i izolowani. Tymczasem u nas Andrzeja Ż. odwiedza w szpitalu premier. I ogłasza, że stosowne służby po raz kolejny sprawdzą jego doniesienia. Jednym słowem: cel terrorysty został osiągnięty. Znajdą się zapewne następni chętni.
do z boku 2017-10-30 19:47:59
Człowieku, ty jesteś chory psychicznie. Masz urojenia! Nigdy nigdzie ci nie wytykałem ani ośmiorniczek, ani marnotrawstwa, ani nie pisałem o żadnym Smoleńsku. Jedyne co napisałem, to tylko to, że za rządów Donalda Tuska, któremu nie wiem, z boku, czy z tyłu, czy z innej strony bezustannie wchodzisz do tyłka, w latach 2011 - 2013 samopodpalenia dokonało aż trzech mężczyzn, którzy nie wytrzymali polityki PO/PSL. Do czego oczywiście nie odniosłeś się ani razu! Jakoś nie w smak ci ten wątek, bo nie da się go okrzyknąć kłamstwem mlaskacza i balbiny. Tak przy okazji, nie wiem gdzie i kiedy "Baciar zboku" ci źle życzy, ale akurat tobie się nie ma co dziwić, że ty to widzisz. Kończę, bo jak to mówią, ze smarkatym nie pojem, z idiotą nie pogadam. Wnioski z mojej polemiki z tobą każdy sobie wyciągnie sam.
z boku 2017-10-30 19:04:58
Jak juz wspomnialem nizej . Wiesz kim jestes??Popatrz w lustro ono ci prawde powie.Nawiazalem do tego w jaki sposob odpisales i dlatego ci napisalem o smolensku zebys mial swiadomosc postepowania dojnej zmiany. Jezeli komus sie zarzuca ze zre osmiorniczki za kilkadziesiat zlotych a samemu sie zrzera ponad milion na swoja ochrone ,przyznaje sie dziesiatki tysiecy nagrody mimo ze lasy panstwowe przynosza straty to jest dobra zmiana czy dojna zmiana. Wytykajac komus jakiekolwiek marnostrastwo trzeba byc czystym jak laza a wy co???
A ty baciar to wiesz co?? Ciezko pracowalem i ciezko pracuje od zadnej opcji bonusow nie mialem i mial nie bede.
Jak bys mial pod wlosami poukladane to bys sie domyslil ze moj nic mowi wszystko. STOJE Z BOKU a nie za czyimis plecami. Do kosciola tez chodze ale zle ci nie zycze jak ty mnie.
Baciar zboku 2017-10-30 17:37:51
z boku został pozbawiony koryta i teraz kąsa wszystkich co są za dobrą zmianą.Daremny teój trud, to se ne vrati.
do z boku. 2017-10-30 15:39:33
@z boku, ty się leczysz na coś? Ja o TRZECH samopodpaleniach w latach 2011 - 20133, czyli za rządów Donalda Tuska, a ty o zamachu smoleńskim. A potem zarzucasz wszystkim, że nie odpowiadają na pytania i kota do gorem tylko odwracają. Co do zrozumienia, przeczytałem siedem razy, to i coś tam załapałem z tego twojego bełkotu.
z boku 2017-10-30 14:56:28
@ do zboku. No tak pomylka i to dlatego ja bzdury gadam ze wiesz o co chodzi, zrozumiales co napisalem ale ze sie przejezyczylem to znaczy ze klamalem??To tak jak z afera smolenska. Jedziecie na trumnach jak Pilsudski na kobyle.
Zamach zamach ale teraz to juz tylko prawda ktorej moze sie nie da ujawnic ale prawda bedzie taka jaka sobie uroja w tych zacietrzewionych lebkach. Teraz sie szuka winnych bo na smolenskim lotnisku nie bylo opancerzonych BOR-owcow. Bo gdyby byli to blasik z polecenia pierwszego by nie kazal ladowac we mgle.Skoki cisnienia i temperatury.Tak ale w tych waszych lbach. Prawdziwa komisja ukryla fakty. Gdyby chcieli cos ukryc to by zniszczyli bezpowrotnie. A gdyby tak amerykanie udostepnili ostatnia rozmowe balbiny z pierwszym?? Powiedzialbys ze to wina Tuska?? bo maczal palce zeby to wyszlo na jaw a gdyby nie wyszlo to bylby zamach tak jak wy tego chcecie.Przeciez sami mowicie ze Tusk zawinil bo doszlo do rozdzielenia wizyt. Co sobie Tusk moze rozdzielac skoro zostal zaproszony a pisiorow nikt nie zapraszal bo sami na rozpoczecie kampani polecieli. Zauwaz jakie to bylo prostackie zeby cala elite do jednego samolotu wpakowac.Nie zapomnij przy tym miec w swiadomosci ze zginal ten co sie domagal ukarania pilota za to ze nie chcial zlamac procedur dotyczacych najwazniejszych osob w panstwie. To tez wina Tuska?? I....................dlaczego taki prominentny dzialacz lepszego sortu nie wsiadl do samolotu tylko pojechal pociagiem??Dlaczego wstrzasniety tragedia zjadl smaczny obiadek i w poplochu uciekl do Polski?? Tam byl w blocie jego przyjaciel jego koledzy. DLACZEGO??
do zboku. 2017-10-30 14:51:24
Tych, co nie wytrzymali POlityki słońca pełu i się podpalili w latach 2011 - 2013 było trzech. Za nich też się pomodliłeś? Tak się plujesz, że nawet kilku zdań nie potrafisz sklecić poprawnie :-)
@euro, dlaczego GW, TVN Newsweek nie podają nazwiska? Nie publikują listu? Taka macie demokrację?
z boku 2017-10-30 03:03:01
euro. Jak moze zauwazyles poruszylem ten problem wczesniej ale coz sam widzisz jaki jest odzew. lepszy sort kota do gorem tylko odwraca. Ale tto oni juuz tak maja bo ich guru balbina ma jedynego przyjaciela kota. reszta to tylko jego wyznawcy ciemny lud ktory kupil jego klamstwa.Kogos by rozliczali do trzeciego pokolenia i dalej a u siebie ni widza tego ze mlaskacz balbina mieszka w domu odebranym prawowotym wlascieilom a nadany przez bieruta zasluzonej rodzinie. Zasluzonej za jakie czyny?? Za Powstanie warszawskie ich matki ktora nawet w tym czasie w Warszawie nie byla?? Za zaslugi ojca-AK-wca ktory nigdy nie byl niepokojony jak inni wykleci??Dlatego tak sie naciska na oddanie czci wykletym zeby zagluszyc krzyk sumienia ze oni sie przyczynili do martrologi Narodu Polskiego. Amen

Swiec Panie nad Dusza tego co nie wytrzymal polityki oprawcow Narodu
do z boku 2017-10-29 23:15:18
"a wy sie tym dialektujecie" z boku, DELEKTUJECIE!!! Czujesz różnice?
euro 2017-10-29 22:19:40
Zmarł mężczyzna, który podpalił się pod Pałacem Kultury. Facet zginął walcząc z systemem. Demokrację mamy taką, że nie podaje się nazwiska osoby, która miała odwagę dokonać samospalenia. Nie publikuje się listu - memoriału. Za komuny Radio Wolna Europa zrobiłaby z takiego człowieka bohatera, bojownika o wolność i demokrację, a przede wszystkim opublikowałaby list. Pamiętacie Jana Palacha, który spalił się w Pradze? Było to 48 lat temu, ale Radio WE tak często powtarzało nazwisko tego człowieka, że pamiętam je do dziś. Szybko połapałem się w mechanizmach propagandy i judzenia. Dziś, kiedy słyszę PiS, anty-PiS, pukam się w czoło i idę do parku posłuchać szelestu liści.
autorka bloga 2017-10-26 18:20:12
@do zboku- jak masz odwagę się spotkać face2face to ci wytłumaczę o co kamann w sprawie qni.
z boku 2017-10-26 13:45:33
do zboku.Napluli ci w twarz a ty twierdzisz ze deszcz pada.. Nie pal glupa i nie odwracaj kota do gory ogonem jak autorka bloga w sprawie koni. Dalej do ciebie nie dociera ale to ze wzgledu na to ze ci muzg przasiaknal kaczyzmem. Malo inteligentny jestes. Ja i inni myslacy mamy mozgi a lepszy sort ma tylko muzg.Powielasz teorie plotetariackie kto nie z nami to nasz wrog. balbina mlaskajacy wychowany w rodzinie czerwonych oprawcow ma to we krwi a wy sie tym dialektujecie.Zrozum ze to jest zycie nie wszystko moze isc po wymarzonych torach. Czasem trzeba sie zatrzymac i pomyslec jak dalej. Ja moge cie nienawidziec z calych sil. Na ciebie kazdy moze pluc ale jak powiesz cos madrego to przyznam ci racje.
jano-sik 2017-10-26 12:40:58
Po piyrse ; nie "dokonał aktu samopodpalenia", ino robiył niedolnom próbe...
Po drugie, to ofiara mas-mediów i takik klakierów jak Pani, bo nic sie złego porządnym ludziom w kraju nie dzieje....
PO trzecie, lepi było cicho siedzieć....
Klara 2017-10-24 22:47:14
No nie, a jednak jest coś, co mimo upływu czasu nie zmienia się.
(_!_) 2017-10-24 15:54:33
Widać że chłopina "palił"się do polityki a tu niestety "wypalił" się umysłowo.
zapalniczka 2017-10-23 15:26:02
Widzę, że autorka bloga zamierza 15 razy "PROTESTOWAĆ". Czynnie?
do z boku 2017-10-23 11:43:39
Z boku tym razem z Panią Beatą Czerską za pan brat. Teraz już nie jest przenojmundrzyjso, taraz już jest wiarygodna, fajna i prawdomówna. @zboku, może i ty masz muzg, my mamy mózgi i wiemy, że Pan i Beata Czerska w sposób okrutny wykorzystuje tą tragedie do utrwalania swojej linii politycznej. Nie pamiętam jej tekstu z samospalenia Andrzeja Filipiaka 12 czerwca 2013 pod kancelarią Premiera Tuska. Człowiek ten zmarł po 8 dniach. Tydzień później w Krakowie podpalił się 42-letni mężczyzna, należący do Związku Zawodowego Drużyn Konduktorskich w RP. Dwa lata wcześniej, w 2011 -pod Kancelarią Premiera- podpalił się inspektor skarbówki Andrzej Żydek . Wtedy to dopiero była cisza w mediach!!! Ale wy pamiętacie tylko o Badylaku, Siwcu.....
Aha, jeszcze jedno, może i jesteśmy lepszym sortem. Wy okrzyknęliście się już NADLUDŹMI czyli wyższym sortem. Choć do tego czasu byliscie "tylko" nadzywczajną kastą!
z boku 2017-10-22 22:18:38
Przenojmundrzyjsi umilowani przez jednego jedynego z pozostalych braci. brata balbine.
Jezeli ktores z was ma jakiekolwiek pojecie co to byl stan wojenny i jestescie na tyle pierwszym sortem ze mozecie sobie wyobrazic siebie w tych latach i w Wolnej Europie(to takie zaklocane radio) uslyszelibyscie ze przed Polska ambasada w jakims kraju podpalil sie czlowiek nawet uposledzony umyslowo i zostawil swoj Manifest.Podobny do tego z Warszawy. Jakie by byly wasze komentarze??? Takie jak te tutaj ponizej??
Jako lepszy srt macie lpsze muzgi wiec szczerze sobie odpowiedzcie w ciszy bo publicznie tego nie wyznacie bo jestescie tym lepszym sortem
Pok 2017-10-21 15:10:35
@szary człowiek. Dzięki za informację. Trafiłeś do ludzi wyższego sortu czyli nadludzi. W większości na forum siedzą plebanie. Poza tym komentarze są ocenzurowane. Ja kilka razy pisałem i nie przeszło.
cyklista 2017-10-21 15:08:52
Beato, dlaczego poniżej Pani pisze: "Był moim równieśnikiem." Przecież Pan Piotr, desperat z Placu Defilad żyje ! On ciągle jest Pani rówieśnikiem ! No chyba, że Pani coś ukrywa przed Nami.
GB 2017-10-21 14:58:38
Fragment wywiadu udzielonego przez brata ?Szarego Człowieka? (w całości na stronie ?Gazety Krakowskiej?), który potwierdza moją intuicję, co do tego, kto przyczynił się do tragedii pana Piotra:
?- A pan jak ocenia czyn brata?
- Definitywnie nie popieram tego gestu, mimo że jest tragiczny i brat dał nieprawdopodobny dowód odwagi. W tym sensie jest bohaterem. Uważam jednak, że tego typu manifestacje, związane z polityką, kompletnie mijają się z celem. On złożył przecież z siebie najwyższą ofiarę życia. W imię czego? Jakiejś ułudy, chimery? Ale cóż, może brat rzeczywiście uważa, że obecnie w Polsce jest totalitaryzm. Moim zdaniem jednak do stalinizmu czy Generalnej Guberni sporo brakuje. Nie widzę deficytu demokracji, jak i nie widzi go przynajmniej połowa Polaków. Wracając do czynu brata. Sądzę, że został uformowany przez media, od których przyjmował racje, a ponieważ nie miał szerszego oglądu sytuacji, wytworzył w sobie jakieś mniemanie o rodzącym się zamordyzmie, niebezpieczeństwie itd. Moim zdaniem to wszystko jest walka polityczna. Politycy sięgają po najbrudniejsze chwyty, nie tylko w Polsce. Oczywiście, należy uczestniczyć w życiu politycznym zgodnie z własnymi przekonaniami, ale patrzeć na to wszystko ostrożnie, a nie angażować się całym sobą, jak zrobił to brat.?
cyklista 2017-10-21 14:34:18
Beaciu, to KOPA już stuknęła na kalendarzu, czy dopiero będzie ?
alina 2017-10-21 13:23:34
Trzeba mieć bardzo nierowno pod sufitem by coś takiego zrobić. Najgorsze dla niego że go uratowano ale co to będzie miał teraz za życia taki na wpół spalony nie mówiąc że to bolesne są sprawy.
wiecie jaki człowiek 2017-10-21 13:13:24
"chciał oddać życie za Ojczyznę!" -No tak, oPOzycji nie udało się zdobyć " męczennika, reżim kaczafiego nie dał. Z Frasyniukiem, Rulewskim czy Diduszką nie wyszło, to sami POstanowili go sobie stworzyć. Szkoda, że ofiarą niezrównoważonej psychicznie osoby. Taką najłatwiej manipulować!
szary człowiek 2017-10-21 11:48:25
Człowiek który dokonał tego czynu miał na imię Piotr . Jest absolwentem chemii na UJ, robił nawet doktorat. Oboje jego dzieci są w trakcie robienia doktoratów a zatem to środowisko inteligencji. Był moim równieśnikiem. Tak jak ja, w latach 80 zaangażowany w walkę o wolność i w szkole średniej ( rok 80) i na studiach ( pierwszy rok to pamiętny 1981 i stan wojenny). Działał w NZS. Wrażliwy i piękny Człowiek! Owszem, miał depresję ale to nie jest choroba która czyni z niego "wariata". Może uwrażliwia bardziej . Jego Manifest jest pięknie zredagowany i mądry w przesłaniu. Piękny Szary Człowiek, który chciał oddać życie za Ojczyznę!
Niestety, przesłanie Szarego Człowieka wobec niektorych komentarzy to jak rzucanie pereł przed wieprze.
cyklista 2017-10-21 10:24:15
@ehhh, jedynym znanym publicznie faktem działalności Pani Beaty Czerskiej w opozycji w czasach PRL-u był przypadek zniszczenia Jej rajstop przez rozpylony gaz łzawiący w czasie demonstracji. Gwoli ścisłości Pani Beata nic nie wspomina o Swoim czynnym udziale w tych zamieszkach, po prostu znalazła się tam przypadkowo. Niestety fakt ten pozostawił trwały ślad, uraz w psychice, co można naocznie stwierdzić czytając między innymi przeliczne posty, komentarze, oceny, opracowania, matematyczno - fizyczne wzory i wyliczenia oraz blogi Jej autorstwa.
ehhh 2017-10-21 09:05:33
Pani Czerska zamiast bełkotać to może w końcu opisze pani jak to za komuny nadstawiała karku? Kiedyś to paniusia powiedziała i jestem niezmiernie ciekaw jakże to paniusia nadstawiała tego karku??
rys 2017-10-20 22:13:58
wiktoria - jestes pewna o swoj umysl, bo masz "kieszen pelna". Tyle w temacie.
admin 2017-10-20 21:47:17
Wiktoria, opróżnij kosz, zobaczysz swój umysł.
wiktoria 2017-10-20 20:37:45
każdy z tych 15 punktów nie dotyczy mnie i zdrowo myślących obywateli naszego kraju , nie zgadzam się ani z jednym punktem , a skoro padają informacje że to jest człowiek niezrównoważony to ja jestem calkowicie pewna o swoj umysł
robi 2017-10-20 19:57:20
Widać od razu ,że to człowiek powiązany z obłąkaną oPOzycją ,podobnie jak autorka tego bloga. Takich ludzi trzeba koniecznie izolować od społeczeństwa ,bo inaczej nigdy nie powrócimy do normalności,choć jest nas już co najmniej 48 %
emeryt 3RP 2017-10-20 18:50:50
@Janowski. To samo mówiłem o tych dwóch z czasów PRL. Jak widać ich śmierć poszła na marne. Odchodząc od tematu, jeszcze w tym roku nie jadłem gruszek. Dzisiaj wybrałem 2 sztuki, ale zwróciłem bo mnie nie stać zapłacić około 5 zł. I tak się zastanawiam ....... Zastanawiam, jak żyć Pani Premier.
wielka Polska 2017-10-20 17:51:17
Sam nie wiem czy za parę baniek od Sorosa bym się nie podpalił... HIHIHHI. A swoją drogą taki artykuł w tygodniku po co???
Janowski 2017-10-20 16:54:21
Trzeba być fanatycznym, chorym wariatem by podpalać siebie w imię jakichś protestów upolitycznionych - w tym wypadku w wielu punktach treści protestu nie uzasadnionych . Choroby trzeba leczyć a nie wykorzystywać je do manipulacji politycznych . Na marszu KOD jeden też udawał że go zabili ale kolega mu wytłumaczył że ktoś ten fakt udawania z filmował . Śmierdzi propagandą lewacką na kilometr jak zwykle z wypocin P. Czerskiej a fuj . Ja jestem za tym by wszyscy lewacy skakali na główkę z dziesiątego piętra na beton w ramach protestu - powodzenia w śmiałych planach - ze sportowym pozdrowieniem . Takie samooczyszczenie było by wskazane - byłby nareszcie spokój i nie potrzeba by było dekomunizacji
Noe 2017-10-20 16:30:18
Do Mirek Kaczynski. Jezu Chryste, ale masz słownictwo. Napisz, które to seminarium duchowne kończyłeś. W tym kraju, to robi się coraz bardziej niebezpiecznie dla myślących inaczej. Zastanawiam się, czy przez pomyłkę stąpił inny duch i odmienił oblicze tej ziemi.
GB 2017-10-20 16:24:47
Jakoś nie potrafię oprzeć się wrażniu, że do tej tragedii przyczynili się przede wszystkim ci, którzy nakręcają atmosferę grozy, czyli środowiska związane z antypisowską opozycją, kodem itp. Nieszczęsny człowiek (jak donoszą media, z problemami psychicznymi) uwierzył, że za chwilę Polska się zawali i podjął kroki nieadekwatne do sytuacji. Dziś ludzie pokroju hartmana (kto nie widział jego reakcji niech poszuka w sieci) żerują na tym dramacie, nie widząc własnej winy. Podobnie autorka bloga nie omieszkała wykorzystać okazji. Ale z ręką na sercu, niech Pani odpowie - jak realnie odczuła Pani pisowską dyktaturę? Oczywiście z wyłączeniem możliwości wycięcia drzew na własnej posesji, z której skwapliwie skorzystała...
cyklista 2017-10-20 14:46:11
Nie doczytałem się tych protestach postulatu zabraniającego nieuczciwego przejmowania, pseudo reprywatyzacji, kamienic wraz z lokatorami, przez zorganizowane grupy przestępcze w dużych miastach. Liczę w tym temacie na inicjatywę autorki bloga, niestrudzonej orędowniczki walki o sprawiedliwość społeczną.
cyklista 2017-10-20 12:59:38
uorcyk@, bardzo proszę aby Szanowna Pani wykazała się elementarną przyzwoitością i zaprosiła pod Swój dach kilka rodzin uchodźców islamskich. Przecież Pani ciągle i wszędzie głosi i zabiega aby Nasz kraj takowe osoby zaczął przyjmować.
uorcyk@ 2017-10-20 10:52:40
Grubiaństwo "bijące" z niektórych komentarzy świadczy jedynie o poziomie intelektualnym komentujących. Ale takie mamy czasy- bezwstydu i braku zahamowań. Mimo to , warto być przyzwoitym!
pralnia mózgów 2017-10-20 08:28:59
Czytając te komentarze to wygląda, że w III RP przybyło nam psychicznie chorych. Ktoś powie, że w PL było więcej, tylko w RWE nie mówili. Pomijając aspekt polityczny, ja uważam, że jest to odwaga i nie życzę innym by kiedykolwiek stanęli przed takim wyborem. Ubolewam, nad takimi wpisami typu Fibi. Jest to brak szacunku do drugiego człowieka i życia. A z tym dziełem szatana, to waniajet klerykalizmem.
koleżanka uorcyka 2017-10-20 08:20:51
A ja z innej beczki, bo powyższy teks, to żaden wpis na blogu. Gdyby tak skrócić kopiuj wklej i wypowiedzieć (jak to na blogu) swoją mądrość...
Zbliża się 1 listopad i co za tym idzie.... wyziewy cmentarne. Jak tam przygotowania do obrony przed nieuniknionym, naturalnym stanem rzeczy.
Wyjazd na czas "zagrożenia" do centrum kraju, powrót do korzeni.
chirurg ortpeda 2017-10-20 07:38:51
Gość z Placu Defilad jednorazowym wyczynem przebił dotychczasowe pani dokonania. U pani tylko uraz kolana, a u niego groźne poparzenia ciała. Konkurencja nie śpi.
cyklista 2017-10-20 06:20:40
Taką decyzję mogła tylko podjąć osoba chora, niezrównoważona psychicznie. No ale trudno, stało się. Wiadomość o tym zdarzeniu każdy z Nas mógł znaleźć i przeczytać w mediach, nie było potrzeby pisania tego samego tekstu na popularnym blogu TP, zwłaszcza przez autora o takiej proweniencji. "Obrona" koni z MO, marsze KOD-u, protesty czarnych parasolek, co jeszcze Szanowna Pani zrobi aby zaistnieć choć przez chwilę w mediach ?
Odidas 2017-10-20 00:32:14
@boruta Przecież napisałem coś na temat źródła informacji odnośnie depresji... No chyba, że to kolejny spisek, dobrze, że "inteligencja" nie śpi i wie lepiej ;)
Dla mnie to dzień, w którym podpalił się człowiek.
Dla niektórych to dzień, który wykorzystają przez następne pół roku do rozsiewania rozpaczliwych opowieści w jak bardzo opresyjnym kraju przyszło im żyć.
Ja tymczasem idę spać, bo rano niestety do pracy. Oczywiście wiem, że niedługo władza zabierze mi dotychczasowy zawód, uwięzi w kamieniołomie, a mojego syna weźmie przymusowo do Wojsk Obrony Terytorialnej. Póki co jednak miejsce fantastyki jest na półce, a ludzi z psychozami (uwaga - deprecjonowanie "inteligencji"!) w komentarzach na Internecie.
Pozdrawiam.
Fibi 2017-10-19 23:22:24
Boruta juz Ci powiem Targnięcie sie na swoje życie ro nic innegi jak dzieło szatana ( coś o tym wiesz :) i nikt przy zdrowych zmysłach w chwili czynu nie jest..
KODery protestują o wszystko, ze gorąco, woda zimna tych protestów jesr juz tyle ze nue wiadomo o co im chodzi.
PiS tak KOD tak i tak w kółko... aż nie dojdą z powrotem do władzy ( odpukać ) Wtedy wszystko będzie cacy. Nie porównuj tamtego zdarzenia do tego. To były zupełnie inne realia. Chociażby człowiek nie był pisiwcem to rzygac sie chce tymi protestami ... jak dla mnie to mi to wisi... czy z mostu, czy Giewontu ....
Lach 2017-10-19 22:52:01
@Fibi Byłem ostatnio w Szaflarach - wóda do 5 rano i miejscowe dziewczyny...;)
Bez żartów: skąd wniosek, że na decyzję tego nieszczęśnika jakikolwiek wpływ miał KOD? Kiedy oglądam Wiadomości TVP 1, to również przemyka mi przez głowę myśl o odkręceniu gazu. My - lewacy, zaprzańcy, pedały i zdradzieckie mordy - cierpimy na dziwną przypadłość. Mierzi nas dobrobyt i prosta postawa. Wolałem ruinę i klęczenie na kolanach. Miałem jakoś mniej obaw przed uczestniczeniem w zgromadzeniach publicznych i więcej wiary w to, że prokuratorzy decydują o wszczęciu postępowań lub odmowie wszczęcia w oparciu o przepisy k.p.k.
boruta 2017-10-19 22:21:18
@Odidas. No i dożyliśmy tego...Teraz będzie opowiadanie, że psychiczny...itp. W czasie dożynek 1969 roku za komuny protestując przeciwko inwazji na Czechosłowację też podpalił się człowiek..i nikt go nie nazwał kretynem, ani się z niego nie śmiał. Nawet ówczesne władze. Jesteśmy pod ścianą.....Żal ...wielki żal....
Zastanawiam się, jak reżimowe media (czytaj: rządowe i katolickie) wyjdą z tej sytuacji.
Fibi 2017-10-19 21:59:52
Hej Lachu a u Ciebie nic.. tak z 500+
Dziadujes sie ta złotko i marnujes przy tych pozwach.. :)
Ps
Wpadne na piwo ;)
Tel mi się zblokował... pm.
Niezaskoczony 2017-10-19 21:49:26
Po przeczytaniu początku było jasne, kto jest autorem tego genialnego wpisu...
Czytając te punkty, aż oczy bolą. Prawie wszystkie można byłoby przypisać każdej poprzedniej władzy. Ja też ubolewałem nad niszczeniem Trójki, ale przez różową panią. Do tej pory szlag mnie trafia, że moja ulubiona stacja radiowa ma logo w najgorszym kolorze!
Świetnie, że poprzednia ekipa z troską pochylała się nad służbą zdrowia. To tak z brzegu...
"autorytet" Lech Wałęsa, obrzucany błotem... Ciekawe czy "autor" takie pretensje zgłaszał do GW w latach 90? A... wtedy to było wolno mówić o "chamie z siekierą".
A odnośnie ograniczenia wolności obywatelskich to napiszę w czarnym humorze, bo skoro ktoś żyje w matriksie i dał sobie tak wyprać mózg, to można tylko sprowadzić sprawę do jeszcze większego absurdu. Władza nie zabrała temu panu żadnej wolności, skoro mógł się podpalić.
Zaznaczam, że nie jestem miłośnikiem PiSu, nie głosowałem na nich, ale też daleko mi do tych wszystkich bezmózgów, którzy protestują "bo tak". Jedyny obiektywny punkt, napisany przez "protestanta" to nr 6. Szyszko to kompletny debil i nie powinien przechodzić nawet obok ministerstwa środowiska.
do lach 2017-10-19 21:41:25
Zapomniałeś o tych co się własnie urządzają i moszczą w nowym porządku...
Fibi 2017-10-19 21:24:26
Cyklista nie żartuj sobie... Beatka ma serce skołatane i bardzo cierpi z tegi powodu...
Zreszta jak kazdy KODer bo to tvnowsko KODerska ideologia doprowadziła do tegi ze facet postradał zmysły... ale winni są oczywiście pisowcy...
Odidas 2017-10-19 21:23:14
Ach, więc tak to działa. Rozumiem, że jeśli przy innej ekipie rządzącej "szary człowiek" dokona takiego aktu kontestując porządek panujących to automatycznie zacznie Pani mu przytakiwać?
To oczywiście pytanie retoryczne, dla Pani ma znaczenie tylko to, co wpasowuje się we własny światopogląd, a reszta to głupcy i ciemnogród :)
Celowo wziąłem szarego człowieka w cudzysłów, gdyż pewna radiowa stacja (której nijak nie można zarzucić powiązania z rządem bo ma niemiecki kapitał) przekazuje nieoficjalne informacje, iż ten człowiek leczył się na depresję.
Miłego wieczoru.
Lach 2017-10-19 21:21:01
Jeden się sprzeciwił. Reszcie starczy 500+ i obietnica rozprawy ze zgniłymi elitami, innym nie starcza sił, jeszcze inni do reszty zobojętnieli.

"Przyjdą ludzie ze Wschodu,
Przyjdą z Zachodu ludzie
I spytają się nas:
<<Ludu, jakiego wy rodu?
Gdzie ziemia wasza będzie,
Gdzie ojczyznę macie?>>

My wkoło płota i pod płotem
Popatrzymy, poszukamy
Jaką tu odpowiedź dać,
I odrzekniemy: <<Nic to...
Pewnikiem, babskim zwyczajem
uszła nam precz>>
Mięguszowiecki 2017-10-19 21:15:53
Lewacki Bełkot
cyklista 2017-10-19 21:07:51
Przynudzasz Beaciu jak Sławomir Kujawiak. Może lepiej dalej ciągnij poprzedni temat, ten... no wiesz o ruch - a - niu.
PO myje 2017-10-19 21:07:20
Trzeba mieć niezłe parcie na szkło by na ludzkiej tragedii zbijać swój kapitał polityczny. Podziwiam
  • PRACA | dam
    Karczma Giewont w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kucharza/kucharkę i pomoc kuchenną. Praca stała. tel 660087077
    Tel.: 664498283
  • PRACA | dam
    Hotel *** NAT w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kucharza śniadaniowego/ kucharza zmianowego/ kelnerkę
    Tel.: 506093576
    E-mail: dyrektor.bukowina@nat.p
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    Sprzedam KROWY i MASZYNY ROLNICZE.
    Tel.: 698000998
  • PRACA | dam
    Firma MISINIEC zatrudni KIEROWCĘ kategoria C E
    Tel.: 602107107
    E-mail: holserwis-misiniec@wp.pl
  • PRACA | dam
    Zatrudnię konserwatora do hotelu
    Tel.: 182063362
  • PRACA | dam
    Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA/POMOC KUCHENNĄ do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl
  • PRACA | dam
    Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERKĘ/KELNERA do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
    WWW: www.polskietatry.pl
  • PRACA | dam
    Przyjmiemy monterów instalacji sanitarnych do pracy w rejonie Podhala.
    Tel.: 505193217
  • PRACA | dam
    Hotel Toporów w Białce Tatrzańskiej zatrudni kucharza lub kucharkę. Praca stała
    Tel.: 601497350
    E-mail: topor@toporow.pl
  • PRACA | dam
    Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
  • USŁUGI | inne
    Strony www, Sklepy internetowe, Aplikacje mobilne
    Tel.: +48 790 269 328
  • PRACA | dam
    Willa SILENE w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni KELNERA lub KELNERKĘ. Praca stała lub tylko na weekendy.
    Tel.: 605229259
  • PRACA | dam
    Poszukuję krawca/krawcowej do szycia kurtek skórzanych Nowy Targ ,praca stała .Możliwość szycia w domu Nowy Targ lub okolice.
    Tel.: 601508717
    E-mail: Waciop@interia.pl
    Inne: Piotr
  • PRACA | dam
    Zatrudnię ekspedientkę do sklepu spożywczego w Nowym Targu .Praca stała na pełny etat,umowa o pracę.
    Tel.: 500289160
    E-mail: Waciop@interia.pl
    Inne: Gabriela
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ NA STOISKO REGIONALNE Z ZABAWKAMI, W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
    Tel.: 609 097 999.
  • PRACA | dam
    Karczma Rusnakówka w Spytkowicach zatrudni KUCHARZA, KELNERA/KĘ. 692 193 449.
  • PRACA | dam
    Chochołowskie termy sp. z o.o zatrudnią osoby do pracy na stanowiska: barman, kelner, kucharz, pomoc kuchenna, cukiernik Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie swoich aplikacji* (CV) z podaniem nazwy stanowiska w tytule maila na adres:rekrutacja@chocholowskietermy.pl lub dostarczenie do siedziby firmy. Skontaktujemy się z wybranymi osobami. * Nie zapominamy o zapisie: ?Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) .?