Polecamy
Nie zapomnij o świątecznych życzeniach dla swoich klientów w Tygodniku Podhalańskim. Zadzwoń do nas tel. 18 2000 000

2017-11-07 13:11:04

Blog

Wierzchołek góry lodowej

Reklama

Politycy, którzy dzisiaj cenzurują działalność sędziów i sądów zdają się zapominać, że w sprawach karnych sądy "pracują" na materiałach zgromadzonych w postępowaniach prowadzonych przez organy ścigania. A poszkodowani, w tym ofiary przestępstw, kierują się przede wszystkim na Policję, licząc na ochronę przed bezprawiem...

Dzisiejsze przesłuchanie byłej funkcjonariuszki Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, która prowadziła postępowanie i działania  operacyjne w sprawie działalności Amber Gold w latach 2010 -2011 bezlitośnie obnaża "jakość" pracy organów ścigania. Doskonały plan postępowania i totalny brak działania doprowadził do umorzenia sprawy rzekomo nie zawierającej znamion przestępstwa. 

Zachęcam do obejrzenia transmisji z obrad komisji sejmowej: 

Po godzinie 14. będzie przesłuchiwany przełożony Anny Fołty-Nowackiej Maciej Zajda. Warto obejrzeć i tę relację.


Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
do dziadek- dopowiadam 2017-11-11 12:47:07
dlaczego uważa Pan, ze się tym nikt nie interesuje? wśród animalsów działają wyspecjalizowane stowarzyszenia tj Otwarte klatki, które się tematem naruszania dobrostanu i uoz w hodowli zwierząt na futra szczegółowo zajmują, dokumentują i edukują a obecnie - pracują nad zapisami w znowelizowanej uoz.
PS. na marginesie, zapisy uoz dobrze i precyzyjnie punktują kwestie przeciążania koni. To też weryfkowaliśmy :P
dziadek 2017-11-11 08:21:05
W. Sz. P. Beato!!!
Na wstępie składam gorące podziękowanie za udzielenie mi wyczerpującej odpowiedzi.
Teraz już wiem, że nic nie wiem.
Wiem, że zyskowność przemysłu futrzarskiego jest wprost proporcjonalnie do zmniejszania pojemności klatek.
Nie wiem, czy jest to zgodne z normami i wytycznymi UE. Co na to komisje europejskie, weneckie, reporterzy bez granic, redaktor Żakowski i te sympatyczne działaczki Nowoczesnej.
Wiem, że jeśli jakaś grupa działa nie zgodne z prawem lub przyjętymi normami etycznymi w celu osiągnięcia korzyści majątkowych jest nazywana potocznie mafią. W tym temacie trafnie to w swoim wpisie skojarzyłaś. Jest to też wytłumaczenie dlaczego miłośnicy wolności, demokracji i praworządności i te panie z czarnymi parasolkami się tym nie zainteresują, a tak przejmują się losem korników.
Nie wiem, a jestem ciekaw jak będą wyglądać protesty t. zw. opozycji w przypadku zaostrzenia przepisów ustawy o ochronie zwierząt. Przecieze to uderza w wolność gospodarczą.
Wiem też co ja sądzę na ten temat. Na 80% zgadzam się z Tobą.
Istnieje tyle innych sposobów na robienie dutków, że ........
do dziadek- dopowiadam 2017-11-10 13:24:07
Problem jest dużo głębszy niż tylko kwestie ekonomiczne ( nota bene duże fermy posiadają osoby związane z PO, zdaje się nawet byli senatorowie). Otóż, ustawa o ochronie zwierząt zakazuje naruszania dobrostanu zwierząt kręgowych uznając to za znęcanie się. Jeśli lis czy norka ma klatkę w które nie może nawet dobrze wyprostować nóg - nie wspominając o areale tych zwierzat w naturze- to wartość i zyskowność przemysłu futrzarskiego bierze się z naruszania dobrostanu tychże zwierząt. czy zatem kasa i zyski należy stawiać ponad prawem ( w tym przypadku ustawę o ochronie zwierząt)?
Jak sądzisz @dziadek?
PO myje 2017-11-09 21:41:10
@dziadek , sytuacja podobna do tej jaka była z zakazem hodowli gęsi na wątróbki.Fronda pisze tak " Francja, Węgry i Polska mieli zaprzestać to barbarzyństwo a okazało się, że wystawili nas do wiatru i sami przejęli nasze rynki zbytu.Potem była kolejna akcja - tym razem z ubojem rytualnym, którego w Polsce również zakazano. Byliśmy liderem w dostawach mięsa halal, choć dostarczaliśmy też i mięso z uboju koszernego, ale to jest dużo mniejszy rynek. W dostawach mięsa halal wypieraliśmy nawet Francuzów z rynków frankojęzycznych - Polska była niekwestionowanym liderem. Te dwa pierwsze wybryki [zakaz tuczu gęsi i zakaz uboju rytualnego - red] odbyły się za czasów rządów PO-PSL, ale również przy wsparciu części posłów PiS. W efekcie wyeliminowano polskich producentów.Jedyna ''korzyść'', jaką z tego odniesiemy, to pozbawianie kilkudziesięciu tysięcy ludzi pracy, Polskę dochodów, a i tak będzie to robił ktoś inny - głównie Niemcy i Duńczycy, bo to jest dla nich najbardziej korzystne. Po raz kolejny potwierdza się taka prawidłowość, jak w przypadku polskich firm transportowych - Polacy bez kapitału, bez doświadczenia, bez know-how, w ciągu 20 lat opanowują rynek przewozów towarów w Europie, no więc robi im się regulację."
dziadek 2017-11-09 21:04:42
Szanowna pani prezes, a co pani na to?

Posłowie PiS forsują ustawę o zakazie hodowli zwierząt futerkowych, która zniszczy gałąź gospodarki naszego kraju wartą blisko 2 miliardy złotych! Wejście w życie tej ustawy spowoduje, że Polska z pozycji nr 2 w UE pod względem produkcji futer spadnie na samo dno, a zyski przejmą Duńczycy (pozycja nr 1) oraz Niemcy (pozycja nr 3), i Rosjanie.
Szacuje się, że roczne przychody ze sprzedaży futer - a niemal 100 proc. z nich idzie na eksport - wynoszą od 400 do 500 mln euro i daje bezpośrednie utrzymanie dla ok. 10 tys. osób.
Światowy popyt na skóry i futra sprawia, że wspomniane zwierzęta zostaną tak czy inaczej zabite. Jedyną różnicą jest to, że będą zabijane w innych państwach.
Czy świadome wyzbywanie się zasobów i źródeł dochodów na rzecz zagranicy, to nie jest przypadkiem działalność antypaństwowa?
do dziadek 2017-11-09 14:02:43
Potwierdzają się prorocze słowa o Polsce, która jako państwo funkcjonuje teoretycznie a teraz dodatkowo została- kamieni kupa
cyklista 2017-11-09 07:03:26
@Abeto, nic konkretnego nie miałem na myśli. Chciałem tylko abyś w końcu zabrał głos, niekoniecznie w obronie Pani Prezes, jak to na tych łamach czyniłeś wielokrotnie. To tylko tyle gwoli wyjaśnienia.
dziadek 2017-11-08 21:13:04
@robi. Że to dawna pracownica UB to pikuś.
Ale sama się pochwaliła że "pracowałam w wydziale techniki operacyjnej"!
Albo zgrywa niedojdę, albo co jest najbardziej wiarygodne była celowo niedojdą.
dziadek 2017-11-08 21:01:11
Co by nie PO wiedzieć, to tytuł "Wierzchołek góry lodowej" jest trafny.
To jeden z kwiatuszków w ogródku pielęgnowanym przez PO.

Inny kwiatuszek to sprawa podpisanej w 2010 r. przez polskie władze umowy na dostawy gazu z Rosji.
Negocjacje na temat jej treści rozpoczęły się w marcu 2009 roku. Polskiej grupie negocjacyjnej przewodził ówczesny minister gospodarki Waldemar Pawlak. Donald Tusk podsyłał Pawlakowi tzw. instrukcje negocjacyjne, w których wyznaczał wytyczne na temat stanowiska strony polskiej oraz margines do ustępstw wobec Gazpromu. Negocjacje zakończyły się w październiku 2010 roku podpisaniem bardzo niekorzystnego dla Polski wieloletniego kontraktu na dostawy gazu z Rosji, który skutkował narzuceniem gigantycznego haraczu wobec Gazpromu (ustalono, że cena sprzedawanego Polsce gazu będzie o około 40 proc. wyższa od ceny rynkowej)
.Co istotne - w 2010 roku instrukcje Tuska do gazowych negocjacji z Rosją rząd uznał za tajemnicę służbową opatrzoną klauzulą "zastrzeżone". Zgodnie z obowiązującymi wówczas przepisami dostęp do dokumentów z taką klauzulą był zastrzeżony jedynie przez przez dwa lata. W między czasie posłowie PO-PSL zmienili jednak prawo (nowelizacja ustawy o ochronie informacji niejawnych z 2011 roku). Wprowadzono wówczas regułę, zgodnie z którą dostęp do tego typu dokumentów może być zastrzeżony na czas nieokreślony. Rząd Tuska skrzętnie to wykorzystał i utajnił instrukcje negocjacyjne na czas nieokreślony.
Powstaje pytanie - czego obawiali się Donald Tusk z Waldemarem Pawlakiem, że podjęli decyzję o utajnieniu instrukcji negocjacyjnych. Dlaczego o ich treści nie mogli się dowiedzieć wyborcy, podatnicy, którzy decyzjami ówczesnej elity rządowej zostali skazani na płacenie znacznie wyższych rachunków za gaz, a polska gospodarka musiała z tego tytułu ponosić dodatkowe, liczone w miliardach złotych koszta.
robi 2017-11-08 19:38:30
Tak właśnie działały sądy i policja za ulubionych przez towarzyszkę Czerską rządów POszustów,a przesłuchiwana policjantka to dawna pracownica UB.Jak to możliwe ,że przeszła weryfikację ? Natychmiast wyrzucić z sądów wszystkich UBeckich staruchów ,bo nigdy z tego bagna nie wyjdziemy.jakie to szczęście,że wreszcie rządzi normalna ,Polska partia.
autorka bloga odpowiada 2017-11-08 14:39:27
Odpowiadam- nic mi nie spadło z oczu, nawet klapki ( ew z nóg). Wcześniej optowałam za reformami sądów ( na blogu) tyle ze nie polegającymi na uzależnieniu od polityków a głębokimi i od dawna mam wyrobione zdanie o jakości postępowania tzw. organów ścigania. Wczorajsze przesłuchanie przed komisją w sprawie Amber gold unaocznia tę "jakość" tym wszystkim, którzy nie mają kontaktu z pracą policji.
Wallenrod 2017-11-08 14:25:50
uwaga - pocałunek Almanzora
Abeto 2017-11-08 14:13:34
Ale o co Ci chidzi bicygiel? Ja mam czyste sumienie , nic nie musiałem się zmieniać.Co do uorcyka to lepszy przykład byłby z Jaruzelskim.
plebs 2017-11-08 13:36:03
Ha, a nie mówiłem, że PiSowi poparcie rośnie?
koniczyna 2017-11-08 12:02:17
a ja poproszę panią Beatę o wskazanie:

co jeszcze warto oglądać - proszę o podanie nazw stacji telewizyjnych
co warto czytać w wersji papierowej- tutaj proszę oczywiście o podanie tytułów gazet i czasopism
z czym warto zapoznać się w wersji elektronicznej - tu proszę o nazwy wiarygodnych i wartościowych portali internetowych.

z inżynierskim pozdrowieniem spod najstarszych gór w Polsce

koniczyna
cyklista 2017-11-08 10:49:56
Podobnie uczynił przed laty były I sekretarz wojewódzki PZPR w Gdańsku. Był żarliwym członkiem partii, aby później uczynić z siebie zagorzałego opozycjonistę wobec starej władzy, w której to grał czołową rolę. Mam rację Abeto ???
cyklista 2017-11-08 09:34:44
Jestem pod ogromnym wrażeniem nagłej przemiany światopoglądu Szanownej Pani.
Potwierdza to niestety słuszność moich wcześniejszych opinii o autorce tego bloga. No cóż, nastały takie czasy, że farby do przemalowania u nas dostatek, czy to czerwona, czarna, zielona... czy też czarna parasolka. Wszystko to, także barwy, nieważne. Ważne jest aby być na topie, aby coś mówiono, pisano.
PS. według mnie brakuje kwintesencji, szczerego słowa przepraszam za wcześniej głoszone wokół opinie.
Gajd 2017-11-08 08:41:11
A co z to za odmiana nastapila w Pani życiu?? ? Jestem w ciezkim szoku...
dziadek 2017-11-07 20:30:49
Hihaha - PO myje nie wierzą, baa - nawet myślą, że niejakiej B. Czerskiej spadły klapki z oczu.
Czyżby PO myje nie wiedziały, że baby zmienne są, a precyzyjnie nazywając - przekupne są.

Znalezione w sieci.
Wzmocnienie ochrony prawnej zwierząt, wprowadzenie obowiązku znakowania psów i utworzenie centralnego rejestru, zakaz hodowli zwierząt na futra i wykorzystywania zwierząt w cyrkach ? to niektóre z zapisów projektu o ochronie zwierząt wniesionego do Sejmu przez grupę posłów PiS.
We wtorek projekt, który wpłynął w tym tygodniu do Sejmu, został skierowany do zaopiniowania m.in. przez Biuro Legislacyjne. Wśród parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, którzy podpisali się pod nim, jest m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Projekt przewiduje m.in. rozszerzenie katalogu czynów uznanych za znęcanie się nad zwierzętami oraz podwyższenie kar za takie czyny; wprowadzić ma też zakaz trzymania psów na łańcuchach ...

Każda bajka ma swój morał. Ta ma taki, że strona wpolityce, pl miała dzisiaj kliknięcie
zagorzałej działaczki KODu.
pytajęcy 2017-11-07 15:04:40
owszem, porządek i z policją i z prokuraturą, kto wie czy nie znacznie bardziej niż z sądami?
PO myje 2017-11-07 14:25:17
Nie wierzę, spadły klapki z oczu ? Jeszcze niedawno darła się "Wolne sądy, wolne sądy" Prawda jest taka, że PiS powinien zrobić porządek z policją i tym tzw. wymiarem sprawiedliwości.Na początek każdy z nas powinien przestać ich tytułować "panie władzo" bo to działa na naszą nie korzyść.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    SPRZEDAM SAMOCHÓD TOYOTA COROLLA KOMBI, 1999 r., 1.6 benzyn, granatowy -
    Tel.: 18 20 70 596.
  • USŁUGI | budowlane
    WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, MALOWANIE, PANELE, REGIPSY itp. 531 001 608.
  • USŁUGI | budowlane
    POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, BALKONY, PODBITKI, ŚNIEGOŁAPY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH, OCIEPLANIE PODDASZY. 531 001 608.
  • PRACA | dam
    Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa za trudni na sezon zimowy: - barmanki (mogą być do przyuczenia) - pomoce kuchenne - osoby do obsługi toalet Umowa o pracę na cały etat. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr tel.: 693 319 707
  • PRACA | dam
    Szef Kuchni do hotelu w Zębie. Praca stała. Tel. 604224334
    E-mail: praca@redyk.pl
  • PRACA | dam
    Recepcjonistka do hotelu w Zębie. Bardzo dobre warunki. Tel. 604224334
    E-mail: praca@redyk.pl
  • PRACA | dam
    KELNER / KELNERKA do hotelu w Zębie. Dobre wynagrodzenie. Tel. 604224334, praca@redyk.pl
  • PRACA | dam
    Hotel Mercure Kasprowy zatrudni: KOSMETOLOGA MASAŻYSTĘ i PRACOWNIKA DO PRZECHOWALNI SPRZĘTU NARCIARSKIEGO. Oferujemy: umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie. Czekamy na Ciebie! Wyślij swoje CV na adres: kstopka@kasprowy.pl, 18 202 40 61
  • PRACA | dam
    Restauracja w Bukowinie Tatrzańskiej poszukuje kelnerów i barmanów. Praca stała, umowa o pracę.
    Tel.: 885-230-367
    E-mail: katarzyna.dudzik@bukovina.pl
  • KOMUNIKATY
    SNOW FESTIVAL ZAKOPANE! KOMERCJALIZACJA domków handlowych zlokalizowanych przy Pl. Niepodległości tuż przy Krupówkach właśnie WYSTARTOWAŁA! Zaczynamy 15.12 i zostajemy z Wami aż do końca lutego 2019 roku! Oferujemy możliwość najmu domków przeznaczonych na strefę gastronomiczną oraz handlową podczas tegorocznej edycji SNOW FESTIVAL! Domki posiadają podłącza energetyczne oraz objęte będą ochroną 24/7. Podczas trwania festiwalu zaplanowanych jest mnóstwo wydarzeń artystycznych oraz kulturalno-oświatowych. Całe wydarzenie objęte będzie patronatem medialnych (TVP oraz Social Media). Na terenie festiwalu powstanie specjalnie przygotowana STREFA KIBICA, do której z pewnością zawitają tłumy fanów sportów zimowych, a już 15.12 WIELKIE OTWARCIE i koncert znanej polskiej wokalistki! Zapraszamy do kontaktu!