2011-01-30 15:56:56

Reklama

Kumoterki wystartowały w Poroninie. Wyniki zawodów

Reklama
reklama
Reklama

Przy pięknej, słonecznej pogodzie rozpoczęto dziś w Poroninie tegoroczny sezon zawodów w wyścigach kumoterek. Licznie zgromadzona publiczność dopingowała na Polanie Lichajówki zawodników startujących w skiringu i skiskiringu. Kibice podziwiali piękne zaprzęgi i umiejętności jeźdźców.

Zobacz więcej zdjęć »»
Udane zawody rozegrano przed południem na Polanie Lichajówki, przy drodze na Małe Ciche. Kibiców było tak wielu, że samochody trzeba było zostawiać na kilka kilometrów przed miejscem zawodów.

Nic dziwnego: piękna aura zachęcała do kibicowania. Na polanie stawili się miłośnicy sportowych zmagań w skiringu (koń ciągnie narciarza), skiskiringu (narciarz ciągnięty jest przez konia z jeźdźcem), a także gońby - wyścigów kumoterek - małych sań powożonych przez kumotra i kumoskę.

Tegoroczna parada gazdowska rozpoczęła się przy wyśmienitych warunkach. Przypomnijmy, że zeszły sezon nie należał do udanych. Większość zawodów trzeba było odwoływać ze względu na fatalną pogodę, odwilż i brak śniegu. Miejmy nadzieję że gońba na Lichajówkach jest zwiastunem kolejnych udanych startów w poszczególnych miejscowościach na Podhalu. Najbliższe zawody już w środę 2 lutego w Ludźmierzu.

Wyniki pierwszej w sezonie gońby rozegranej na Polanie Lichajówki. 

Parada Gazdowska:
• I miejsce – Janusz Skupień z Murzasichla
• II miejsce – Wojciech Gut z Suchego
• III miejsce – Andrzej Gąsienica – Makowski z Poronina
• IV miejsce – Andrzej Stachoń – Mulik z Poronina
• V miejsce – Janusz Cudzich – Królcyn z Białego Dunajca
• VI miejsce – Stanisław Rzadkosz – Pulka z Suchego

Parada Kumoterska:
• I miejsce – Janusz Nawalaniec z Murzasichla
• II miejsce – Wojciech Bucki z Bukowiny Tatrzańskiej
• III miejsce – Michał Rusnak z Białego Dunajca
• IV miejsce – Janusz Stoch z Zębu
• V miejsce – Józef Ustupski z Zakopanego
• VI miejsce – Tomasz Skupień z Białego Dunajca

Wyścigi kumoterek:
• I miejsce – koń First Touch - Damian Skupień i Anna Rusnak
• II miejsce – koń Gratis - Stanisław Gał i Joanna Gał
• III miejsce – koń Rosvell - Michał Rusnak i Anna Rusnak
• IV miejsce – koń Dolnik - Anna Bobak i Stanisław Bobak
• V miejsce – koń Nepal - Stanisław Rzadkosz-Pulka i Martyna Borkowska
• VI miejsce – koń Milton - Michał Rusnak i Anna Rusnak
 
Skiring:
• I miejsce – koń Gratis - Stanisław Gał
• II miejsce – koń Karino - Jacek Dziuban
• III miejsce – koń Nepal - Stanisław Rzadkosz-Pulka
• IV miejsce – koń Milton - Józef Galica \"Teremulka\"
• V miejsce – koń Galahad - Piotr Duda
• VI miejsce – koń Lantan - Andrzej Skupień
 
Ski-Skiring:
• I miejsce – koń Gratis - Stanisław Gał
• II miejsce – koń Karino - Jacek Dziuban
• III miejsce – koń Nepal - Stanisław Rzadkosz-Pulka
• IV miejsce – koń Milton - Józef Galica \"Teremulka\"
• V miejsce – koń Galahad - Piotr Duda
• VI miejsce – koń Lantan - Andrzej Skupień

rav

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
uoscypek 2011-02-01 04:41:24
to dobrze ze NARESZCIE zgaszają, przydaloby sie, zeby i w Zakopanem tez zaczeli brac przyklad w zglaszaniu :D
WscieklyWiking 2011-01-31 20:24:30
najpierw ze niby nie zglosili w tym roku, potem ze w poprzednim, potem ze byly kumoterki co ich nie bylo (mnoze potajemnie zrobili...) teraz ze nie zglosili wczesniej. . Nie ma \"przepraszam pomylilam sie\" tylko nowe teorie wymysla. Nie lepiej bylo zachowac twarz i przyznac sie do bledu? Nie rozumiem o co ta cala afera ktora probujesz rozkrecic. To zle ze zglaszaja???
uoscypek 2011-01-31 17:50:52
no bo od zeszłego roku jest zgłoszona , to temu...a wczesniejsze to oczywiscie nieistotne ...
Lukasz 2011-01-31 14:06:53
Po pierwsze Lukasz to Łukasz i nikt inny - tak mam po prostu na imię.
Po drugie tak jak napisałem - decyzje zatwierdzające od Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie zatwierdzenia scenariusza parady gazdowskiej zostały przesłane do organizatora
Po trzecie - nie odpowiadam za stronę www.wetgiw.gov.pl - interesuje mnie to co jest na piśmie z podpisem i pieczątką - uwagi na temat strony proszę zwracać do instytutu.
Po czwarte - wypowiadam się na temat imprezy której dotyczy artykuł i zeszłorocznej w Poroninie, która się nie odbyła.
Dziękuję.
MendaTatrzańska 2011-01-31 13:59:14
Abo to jedna impreza w Z uchybia prawu? Ale jakoś sylwestra nie zrobili bo zasłaniali sie jak pamietasz własnie prawem
uoscypek 2011-01-31 13:28:58
pojawiła sie zmania na stronie wet-giw i wklejam za 2010 rok !!

1Firma Baka Marian Pędzimąż
ul. Orkana 9/4 34-500 Zakopane 20-11-2009 do 31-03-2010
2.Wójt Gminy Poronin Parada Gazdowska
17-10-2010
3.Wójt Gminy Kościelisko Parada Gazdowska

4.Agencja artystyczna ZALEWSKI sezon 2010
5.Gminny Ośrodek Kultury
Biblioteka Publiczna w Istebnej
43-470 Istebna
IX Zawody Furmanów, Istebna 2010
6.Bukowiańskie Centrum Kultury, Dom Ludowy, ul. T. Kościuszki 87 37-530 Bukowina Tatrzańska Kumoterski
w Bukowinie Tatrzańskiej
7.Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów 07-01-2010 do 14-03-2010 zawody
8.Gminny Ośrodek Kultury Biały Dunajec 03-01-2010
Parada Gazdowska

a więc rzeczywiscie w 2010 pierwszy raz UG poronin i BDunajec pozgłaszały imprezy , ale nasz UMZ i BP z Zakopanego jakos spi? firma Baka to renifery , oczywiscie :(
natomiast konkurs na dorzokaza roku i snow master polo w Zakopanem były w Zakopanem zorganizowane NIELEGALNIE ( uchybialy prawu)
uoscypek 2011-01-31 13:01:23
w ubieglym roku odbyly sie zarowno Snow Master Polo, wyscigi dorozek ( kon uszkodzil karetke) a takze wyscigi kumoterek i na fotach pana Adriana były nawet konie powywracane !!
uoscypek 2011-01-31 12:58:36
rzecz nie w przesyłaniu co w posiadanu ZATWIERDZONEGO SCENARIUSZA imprezy, której inspekcja weterynaryjna nadaje numer weterynaryjny ( w systemie informatycznym) zanim sie rozpoczna zawody ; a za lata ubiegle takich uzgodnien NIE BYŁO !!! a PIWet nie wystarczy zawiadomic telefonicznie, hahaha, liczy si edata nadana numeru , ktora jest w syatemie!!
uoscypek 2011-01-31 12:55:54
Lukasz wprowadza w błąd czytelników: na stronach wet-giw.gov.pl NIE MA wzmianki ani o Kumoteskiej gońbie, ani snow master polo ani o konkursie dorzokarskim!!! Natomiast w wykazie impres sportowych jest konkurs dorozkarza roku organizaowany przez Biblioteke z Istebnej
lukasz to lucek vel apple czyli sł€żby prasowe urzedu??
Pan Ogórek 2011-01-31 12:35:30
Fakt faktem konie nie nadają sie do takich wyścigów a i o wypadek nie trudno.
Pan Ogórek 2011-01-31 12:34:33
acer robisz sie podobny do kasztana
acer 2011-01-31 11:52:45
Jaka szkoda że ten kuń stratował babkę a nie Ciebie,impotencjo!!Czy eminencjo jakuś tam;D
Lukasz 2011-01-31 11:13:58
proszę sobie \"wygooglować\" - artykułów w internecie było sporo na ten temat
Pan Ogórek 2011-01-31 11:05:19
Jak to nie było jak było, przecież pamiętam jak kuń stratował jakąś babkę
Lukasz 2011-01-31 10:20:29
W zeszłym roku nie odbyła się impreza - scenariusz oczywiście był zatwierdzony przez Głównego Lekarza Weterynarii, został przesłany i zatwierdzony jeszcze przed odwołaniem imprezy. Dziękuję.
Pan Ogórek 2011-01-31 09:43:57
Ale w zeszłym roku jej nie było
Lukasz 2011-01-31 09:31:38
Wszystkich zainteresowanych chciałbym poinformować, iż scenariusz parady został zatwierdzony przez Głównego Lekarza Weterynarii, informacja ta została również przekazana do Powiatowego Lekarza Weterynarii. Nie wiem skąd posiadają Państwo takie informacje, są one nieprawdziwe. Nie wiem czy decyzja zatwierdzająca jest czy nie ma jej na stronie www.wetgiw.gov.pl, została jednak przesłana do organizatora.
uoscypek 2011-01-30 21:29:51
gdzie drwa rąbią, wióry lecom abo i nie ... :D
Snyggare byggare 2011-01-30 20:58:48
@kuśpider -dobre 10/10 ,znowu się uśmiałem :)
kuśpider 2011-01-30 20:44:19
może i niższe ale napewno nie przegrzane od poręczy:)
Snyggare byggare 2011-01-30 19:55:39
Gimbus jak sama nazwa wskazuje dowozi dzieci do gimnazjum a nie do podstawówki.Zacznijcie,lemingi pisać z sensem i logicznie bo sobie znowu pomyślę że wasze IQ jest niższe od mojego.
kuśpider 2011-01-30 19:47:33
szanowny Uoscypku, wtedy to raczej były traktory dowożące dzieci do szkół:)
uoscypek 2011-01-30 19:35:33
tak, to jest popełnione WYKROCZENIE przez organizatora...na kogo tą razą wypadnie, ciekawym?
uoscypek 2011-01-30 19:34:42
no, w Dzianisu mają wyboiste drogi i sie biedocek musiał mocno punkąć w podsibitkę , kie jechał gimbusem do podstawówki...i tak mu zostało :D
kuśpider 2011-01-30 18:50:59
Snyg...byg....mów, uszy mam już jak radary:)
Snyggare byggare 2011-01-30 18:30:23
@kuśpider mam jeszcze parę takich seksistowskich dowcipów,chcesz? Dla takiego leminga ja Ty mogę je tu zacytować.
Pan Ogórek 2011-01-30 18:24:43
O jakim pierogu nie słyszałem?
Ale ten drewniany kocur to dobre
kuśpider 2011-01-30 18:06:11
Snyg...byg... Ty tym swoim kawałem o pierogu przeszedł do historii...ale jak widzę upokorzenie innych jest Twoją pasją.....
Snyggare byggare 2011-01-30 18:05:30
村人 -tak się pisze naprawdę po japońsku- wieśniak.
Pan Ogórek 2011-01-30 17:36:44
Ale jak nie jest to zgłoszone to jest niezgodne z prawem , tak?
ustup 2011-01-30 17:30:49
E tam do Warśiawy będziecie zgłasać, zgłoście do Brukselii jak macie narąbane w głowach
Snyggare byggare 2011-01-30 17:30:49
A po czesku \"cyckove vygody\" to nie jest biustonosz a \"drewienny kocur\" to nie jest wiewiórka?Aleś ty ograniczona i nie kumata to wszystko są żarty językowe.Jesteś jak ta gołebica tylko naucz się fruwać.Ryje ze smiechu jak się dałaś podpuścić a wydawało mi sie ze pani z wielkiego miasta nas tu bedzie uczyć wszystkiego.
uoscypek 2011-01-30 17:26:12
przeca łon z Dzianisa , znaczy Dzianis(z)an :D
od trzech lat nie sa wykazani na stronach WET-GIW.GOV.pl ze maja zgloszenie!!!
Pan Ogórek 2011-01-30 17:17:23
wieśniak po japońsku to MURABITO
Pan Ogórek 2011-01-30 17:13:57
@japonski wiesniakTak jestem ogórkowa - ale sprawdzałam i japonski wiesniak to nie jest dzianisan tylko jakos inczaej
@SCYPEK a zgłosili tam?
Dzianisan 2011-01-30 17:12:46
Sama se to zgłoś jak kces kablować.
uoscypek 2011-01-30 17:08:37
do Ogórka: to trzeba złosic w Warsiawie, Głownemu Inspektorowi Weterynarii!!
uoscypek 2011-01-30 17:07:39
umiejętnosci jezdzców? ależ oni w wiekszosci najlepiej umieją tłuc batem ( poza jedną familią, która TRENUJE).
Dzianisan 2011-01-30 17:07:04
Ten sam tylko mi przy rejestracji wypadło to (po jap.wieśniak) i tak zostałem tylko Dzianisanem.A pani to zapewne Ogórkowa,tak?
Pan Ogórek 2011-01-30 17:02:06
A ty jesteś ten japonski wieśniak czy też podróbka?
Dzianisan 2011-01-30 16:53:39
Tak,scenariusz zna ten fałszywy \"uoscypek\' i to wystarczy aby tak impreza się odbyła!?
Pan Ogórek 2011-01-30 16:39:46
Jestem ciekaw czy scenariusz zgłoszony powiatowemu lekarzowi weterynarii?
  • PRACA | dam
    Zatrudnię do pracy w sklepie wielobranżowym. Od zaraz na stałe.
    Tel.: 507466798
  • PRACA | dam
    Aqua Park Zakopane zatrudni PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ. Tel. 602 263 516 lub 1820 63730 w.21.
  • PRACA | dam
    Zajazd Górski Kuźnice zatrudni KELNERKĘ / KELNERA. Tel. 601 268 550 lub 1820 63730 w.21.
  • PRACA | dam
    Restauracja TERMY SZAFLARY zatrudni KELNERA/KELNERKĘ na pełny etat
    Tel.: 698694677
    E-mail: Restauracja@termyszaflary.com
    WWW: www.termyszaflary.com
  • PRACA | dam
    Zatrudnię SZPACHLARZY, MALARZY. 731 877 220.
  • USŁUGI | budowlane
    ADAPTACJE, REMONTY - WYKOŃCZENIA WNĘTRZ.
    Tel.: 609066503
  • PRACA | dam
    Restauracja w Nowym Targu zatrudni na stałe KELNERKĘ/RECEPCJONISTKĘ. 607 888 555.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajęcia LOKAL/HALA 450 m2 - Nowy Targ, Sikorskiego. 609 55 66 77.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    MIESZKANIE W KRAKOWIE, PODGÓRZE, 47 m2, umeblowane, do zamieszkania od zaraz. 600 290 390.
  • PRACA | dam
    Firma budowlana zatrudni pracowników budowlanych do pracy na terenie kraju i Słowacji. Zapewniamy dowóz do miejsca pracy, zakwaterowanie, jeden posiłek dziennie oraz zjazd raz w tygodniu do miejsca zamieszkania. Wynagrodzenie około 4-5 tysięcy zł/miesięcznie. Kontakt telefoniczny 502 418 740.
  • PRACA | dam
    Pilnie zatrudnię 2 lektorów j. angielskiedo w Nowym Targu i w Zakopanem. 600 393 500
  • PRACA | dam
    Pensjonat Silverton w Białce Tatrzańskiej zatrudni osobę do pracy na recepcji/do prowadzenia małego pensjonatu na cały etat.
    Tel.: 185330400
    E-mail: kontakt@silverton.info.pl
    WWW: pensjonat-silverton.pl
  • PRACA | dam
    FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI: CIEŚLĘ, DEKARZA. 600 38 38 52
  • PRACA | dam
    HOTEL "TATRY" na Polanie Zgorzelisko zatrudni KELNERKĘ/KELNERA z możliwością zakwaterowania. Tel. 506 129 438 lub 1820 63730 w.21.
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ: KUCHARZA/-KĘ, KELNERKĘ - RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA, ZAKOPANE, ZAMOYSKIEGO 11 -
    Tel.: 600 07 61 07.
  • PRACA | dam
    OPIEKUNKI MEDYCZNE ZATRUDNIĘ -
    Tel.: 503 650 903.
  • ZDROWIE I URODA
    Agencja MEDICUS - opieka nad seniorem,
    Tel.: 503 650 903,
    WWW: opiekunkimedyczne.info
  • PRACA | dam
    Restauracja Bajera w NT zatrudni KELENRKI.
    Tel.: 501012912
  • PRACA | dam
    PENSJONAT W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERKĘ DO PRACY W WEEKENDY (SOBOTA, NIEDZIELA). Praca stała, całoroczna. tel. 666378357