Reklama

2011-10-18 15:00:50

Najbiedniejsi potrafią oszczędzać

Reklama

- Trzeba się cieszyć, że nasza gmina jest biedna, a prowadzi milionowe inwestycje - przekonuje Józef Babicz. O sprzedaży Baligówki, sposobach na przyciągnięcie turysty i planach na przyszłość z wójtem gminy Czarny Dunajec rozmawia Monika Para.

- Wg ostatniego rankingu \"Rzeczpospolitej\" na najbogatsze gminy Czarny Dunajec znalazł się na 3. miejscu od końca. Jak się żyje w najbiedniejszej polskiej gminie?

- Nie ma wielkich zakładów przemysłowych, a kwoty uzyskiwane z samych podatków nie starczają nawet na opłacenie kosztów oświetlenia i odśnieżania dróg. Najbiedniejsza gmina wykonuje jednak ogromne inwestycje i z tego trzeba się cieszyć. Unikamy zbędnych wydatków. Nie mam pomocnika - wicewójta. Zlikwidowałem wszystkie służbowe telefony komórkowe. To tylko wybrane przykłady oszczędności.

- Czy gmina wystarczająco stara się o pozyskiwanie środków z zewnątrz? Jakie jest jej obecne zadłużenie?

 - Przez 8 lat pozyskaliśmy na zadania gminne 40 mln zł dofinansowania, inaczej nie byłoby tylu inwestycji: 3 orliki, sale gimnastyczne przy każdej szkole, szkoła w Czarnym Dunajcu. Dzięki współpracy z powiatem nowotarskim i samorządem województwa małopolskiego wyremontowaliśmy wiele dróg. W tym roku budżetowym wydaliśmy ponad 10 mln zł na szkolnictwo. Obecne 40-procentowe zadłużenie gminy mieści się w normie. Ostatnio wzięliśmy kredyt 12 mln zł - jeśli nie wykorzystamy pieniędzy, oddamy je w ciągu 3 lat. Jeden z marszałków powiedział, że wójt, który nie pożycza, i nic nie robi, nie jest dobrym wójtem.

- Dlaczego gmina sprzedała swój majątek - 5 ha ziemi - na Baligówce?


- Przez 5 lat nikt nie chciał tego wydzierżawić. Zaczęła się budowa szkoły w Czarnym Dunajcu i potrzebowaliśmy pieniędzy. To była słuszna decyzja i została podjęta po akceptacji mieszkańców na zebraniu wiejskim. Tereny były nieużytkami, a teraz właściciel prowadzi działalność i nam płaci podatki. Jest szansa, że teren zostanie przekształcony na rekreacyjny, z ciekawą ofertą dla turystów. Było jednak kilka błędnych decyzji - nie zgodziliśmy się na wynajęcie starego budynku szkoły w rynku. Przedsiębiorca oferował czynsz 7 tys. zł miesięcznie. Niektórzy radni zaprotestowali i budynek stoi pusty.

- Czarny Dunajec nie jest gminą turystyczną. Co zrobić, aby przyciągnąć turystów? Czy gmina podejmuje w tym celu jakieś działania?

- Stacji narciarskich jest już za dużo, poza tym nie mamy szans dogonić np. Białki Tatrzańskiej. Moim marzeniem jest wybudowanie sztucznego lodowiska przy szkole w Czarnym Dunajcu. Za rok ruszymy z inwestycją. Powstanie obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia: w jednym miejscu orlik, 2 sale gimnastyczne i lodowisko. To powinno przyciągnąć turystów. Od tej zimy będzie można korzystać z tras biegowych na ternie gminy. Mamy projekt szlaku rowerowego, przebiegającego przez znaczną część gminy, aż do granicy ze Słowacją. Jeżeli uda się go zrealizować, powstaną kolejne szlaki - pętle - łączące się z nim.

- Gmina nie dostała jednak dofinansowania z \"Natury 2000\" na budowę ścieżki rowerowej.


- Niestety, nie mamy żadnych korzyści z \"Natury 2000\". Na budowę szlaku rowerowego będziemy starać się o pozyskanie środków UE, ponieważ koszty są ogromne - ok. 2 mln euro. Jeżeli to się nie uda, postaramy się sami wybudować ścieżkę.

- Wystartuje pan po raz 4. w wyborach jako kandydat na wójta?

- To będzie dla mnie tematem do przemyślenia za 3 lata. Nie muszę już pracować, ale \"wójtowanie\" to moje hobby. Chciałbym jak najwięcej zrobić dla gminy. Przyjąłem wielu młodych pracowników, trzeba ich przyuczyć do pracy w urzędzie. Gminą powinien kierować ktoś z dużym doświadczeniem, aby nie pozwolić sobą manipulować. W urzędzie musi być dyscyplina i rodzinna atmosfera. Drzwi do mojego gabinetu zawsze są otwarte i każdy może wejść bez zapowiedzi. Nie mam nic do ukrycia.

mon
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
śwarny 2013-01-21 18:31:40
ej ludziska ludziska jus tak lobcyrniocie tego nasego wojta a kto go wybiyroł jak nie wy niyk sie ino kozdy na sobie przypaczy i pomysli co zrobiył w zyciu . Bo stego co jo wiym to zrobiył w nasyj gminie duzo niyk ino ktory sprobuje zrobic co wojt a bedzie wiedzioł ze chłodzi w portkach a nie w spodnicy .a zreśtom w swoim casie uwidzimy co inni potrafioa .....HEJ...
wsiokPodhalański 2011-11-23 10:37:14
Ty Swój! Dla kogo ty jesteś swój? Dla Niemców, Ruskich, Żydów czy dla kogoś jeszcze innego?
21 lat 2011-10-24 00:36:37
Witam wszystkich!!!
Śledzę komentarze od czasu kiedy pojawił się artykuł na stronie. Po przeczytaniu ich nasuwa się kilka wniosków. Po pierwsze widać wpisy opozycji, której nie można odmówić racji z płynącego przez nich oburzenia z rządów obecnego wójta. Z drugiej strony widzę sprzymierzeńców wójta, którym nie można mieć za złe że bronią pana Babicza. Jednak co najbardziej mnie przeraża to spór miedzy jednymi i drugimi. Wasze komentarze często bywają nie rzeczowe nijak nie odnoszą się do sedna sprawy a co najgorsze pełne są złośliwości, nędznego sarkazmu. Jeden obraża drugiego. Widać klasę i poziom debaty. Pozdrawiam niezadowolony 21
bliski 2011-10-21 19:59:28
Ktoś napisał, że pracownicy wychodzą w celach służbowych w godzinach pracy, można się z tym zgodzić. Ale - pani Wójcie - to są fakty (powinien się pan tym zająć), pani skarbnik o godz. 14.30 zagląda do Steskala, do apteki. Czy to jest wyjście służbowe? Czy wszystko gra? No chyba, że potem siedzi po godzinach i te wyjścia odpracowuje.
Dzianisan 2011-10-21 18:18:59
@ Sigma 1 z wójta to się śmiejecie że nie umie obsługiwać komórki.Co jest nieprawdą .Niestety za to ty nie umiesz posługiwać się komputerem i nie masz zielonego pojęcia o zasadach jakie panują w internecie.Pretensje to miej do siebie a nie do moderatora.Zachowaj nas Panie od takiego zawistnego i obłudnego urzędnika.Myślę że nigdy nie będzie ci dane rządzić gminą !
dunajcon 2011-10-21 14:47:47
Ktoś to będzie musiał kiedyś się rozliczyć ,Gmina ma Skarbnika to się rozliczy Pani P nie jednego Wójta rozliczyła to i tego wyprowadzi na prostą, to się nazywa budowanie Kredytu,,
Sigma 1 2011-10-21 12:00:56
Pozdrawiam Moderatora, 3 wpisy nie mieszczona na stronie mimo komentarza „przyjety”, czyżby tak silna cenzura.

Od moderatora: Proponuję przepisanie tych zablokowanych wpisów, wydrukowanie i przesłanie do redakcji pocztą na adres w zakładce kontakt pod WŁASNYM NAZWISKIEM, wtedy zostaną z pewnością opublikowane.
lat 20 2011-10-21 10:23:07
zgadzam sie z ,,lat 21\"
wszystko to jest robione pod publike - zatrudnianie młodych urzędników którzy w wiekszości sie objają - odwalą swoje a reszte nic ich nie obchodzi. Jak sie zachodzi do gminy to ,,nikt nic nie wie\" a siedzi ich tam z 70 - w dodatku za nasze pieniądze. Dobrze podsumowane to hobby wójta... jeżeli 1.200 mln złotych miało kosztować takie hobby to ja zdecydowanie dziekuje - bo w sumie tyle przez te wszystkie lata sie uzbierało. Wszystko wydaje sie kolorowe jak sie wchodzi do pięknie wyremontowanego urzędu gminy - widzi sie winde za 360 tys ( mimo tego ze mogła być za 180) , pięknych młodych urzędików. Nie widzi sie niestety tych finansowych problemów z którymi bedą borykać sie następni wójtowie....
21lat 2011-10-20 21:11:17
Najbiedniejsza gmina wykonuje jednak ogromne inwestycje i z tego trzeba się cieszyć. – cieszmy się że inwestycje są ale kosztem potwornego zadłużenia, które będziemy musieli spłacać my- młode pokolenie. Gmina zadłużona na kilkadziesiąt milionów – Gratuluję panie wójcie.
Unikamy zbędnych wydatków. Nie mam pomocnika – wice wójta. Zlikwidowałem wszystkie służbowe telefony komórkowe. To tylko wybrane przykłady oszczędności.- Brak wice wójta tłumaczy wysoką pensję w okolicach 12000 zł (premier Polski dostaje 13000zł) Likwidacja telefonów służbowych brak komunikacji urzędników i haos w załatwieniu jakiejkolwiek sprawy w UG
Jeden z marszałków powiedział, że wójt, który nie pożycza, i nic nie robi, nie jest dobrym wójtem.- Wójt chyba nie pamięta godności marszałka( niedziwny się wiek robi swoje) Czy marszałek nie wspomniał, że bezsensowne zadłużanie gminy jest delikatnie mówiąc głupie?
Tereny były nieużytkami, a teraz właściciel prowadzi działalność i nam płaci podatki. Jest szansa, że teren zostanie przekształcony na rekreacyjny, z ciekawą ofertą dla turystów. Tak ciekawe nieużytki  Przedsiębiorca zrobił piękny użytek 5 ha lasu wycięte a drzewo sprzedane. „Jest szansa” to mało rzeczowy argument.
Za rok ruszymy z inwestycją. Powstanie obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia: w jednym miejscu orlik, 2 sale gimnastyczne i lodowisko. To powinno przyciągnąć turystów. Od tej zimy będzie można korzystać z tras biegowych na ternie gminy. Mamy projekt szlaku rowerowego, przebiegającego przez znaczną część gminy, aż do granicy ze Słowacją. Jeżeli uda się go zrealizować, powstaną kolejne szlaki - pętle - łączące się z nim. Komentarz krótki „jest szansa” ale nie wróże że na sukces
Niestety, nie mamy żadnych korzyści z \"Natury 2000\". Na budowę szlaku rowerowego będziemy starać się o pozyskanie środków UE, ponieważ koszty są ogromne - ok. 2 mln euro. Jeżeli to się nie uda, postaramy się sami wybudować ścieżkę. Ciekawe co powiedzą na to twórcy programu „ Natura 2000” . Pamiętajmy, że uda są dwa : albo się uda albo się nie uda. Zadłużenie gminy jest tak duże że kolejny kredyt nie wchodzi w rachubę, tak więc o ścieżce i lodowisku raczej możemy poważyć razem z wójtem
Nie muszę już pracować, ale \"wójtowanie\" to moje hobby. Hmm czyli mamy rozumieć że przez okres panowania wójt Babicz nie pracował lecz tylko uprawiał swoje hobby. Ciekawe, Bardzo ciekawe. Szybko policzmy 10 lat hobby na stanowisku wójta razy plus minus 10000 zł daje nam 1mln 200tys zł za hobby. Musze skończyć z filatelistyką.
Przyjąłem wielu młodych pracowników, trzeba ich przyuczyć do pracy w urzędzie. Teraz pytanie ilu. Wydaje się przebywając w urzędzie żę sporo bo cały czas urzędnicy w godzinach pracy wchodzą wychodzą a załatwienie spraw nie skróciło się. Licząc delikatnie że zatrudnionych jest około 30 pracowników każdemu pensja ok. 1500zł. Policzcie sami. To jest przykład tych oszczędności.
husiu 2011-10-20 15:14:21
Antoś może to wygląda że jestem pracownikiem UG, ale niestety mylisz się. Natomiast zapewne jak każdy, znam się z kilkoma osobami, które tam pracują. Odnośnie tych wyjść, skąd wiesz czy dany pracownik nie wyszedł służbowo? Druga sprawa KP przewiduje po każdej godzinie przed komputerem 5 minut przerwy, dodatkowo po 6h przed komputerem przysługuje pracownikowi dodatkowe 15min przerwy, ten czas można sumować, ale nie pracownik nie może go wykorzystać na koniec pracy. Do tego każdemu w każdej pracy należy się 15min przerwy śniadaniowej. Czy uważasz, że w tym czasie pracownik nie może wyjść kupić sobie bułki? Stary, czasy stalinizmu czy hitlera dawno się skończyły, ale jak widać, niektórym w głowie ciągle tkwią tamte metody. Powodzenia i oby ciebie w pracy nikt tak nie kontrolował!
antoni 2011-10-20 05:15:31
Husiu,to dlateg Was tak duzo w godzinach pracy chodzi po rynku ze nie macie co robic w Urzedzie,.Wiesz ile Wy Nas wszystkich kosztujecie.
husiu 2011-10-19 19:04:48
jeszcze jedno, urząd to nie prywatny folwark i wierz mi, że są kontrolowani przez różne instytucje niemal każdego roku, tak PIP jak i RIO i tym podobne. Gdyby było tak jak mówisz, to te nieprawidłowości byłyby wychwycone zanim być ty się o nich dowiedział, i dowiedzielibyśmy się o tym nie od jakiegoś tam anonimowego Antoniego, a z gazet czy telewizji!
husiu 2011-10-19 19:01:46
Antoni, 30 pracowników więcej od czego? Bo nie bardzo rozumiem, skąd wiesz, że jest 30 pracowników więcej? Może porównujesz do kadencji p. Dzielskiego, do czasów kiedy komputery dopiero wchodziły do urzędów, nie było takich przetargów jak dzisiaj, nie było Polski w UE i nie było środków z UE, nie robiło się dróg i w ogóle wtedy wystarczyłoby 8 pracowników? Nie bierzesz pod uwagę, że od czasów p. Dzielskiego urzędy w całej Polsce się zmieniły, a stanowisk urzędniczych przybyło, bo zmieniło się od tego czasu bardzo wiele i dzisiejsze urzędy nie są tym samym co były, stanowisk urzędniczych przybyło nie tam gdzie już ktoś był zatrudniony, a może na zupełnie nowych, które kiedyś nie istniały?! A może zazdrościsz, że nie pracujesz w urzędzie? A kto bronił ci złożyć papiery i postarać się o jakieś stanowisko? A może nie masz wykształcenia? A może już składałeś, tylko okazało się, że nie masz kompletnie zielonego pojęcia o pracy w urzędzie? Krytykować każdy potrafi, ty sie weź do swojej roboty i patrz, żeby ktoś ciebie nie krytykował non stop! Nie czyń bliźniemu, co tobie nie miłe! Nie chcesz być obgadany, to nie obgaduj!
Antoni 2011-10-19 00:24:04
Niema wice Wojta ale jest 30 pracownikow wiecej.Jak niema telefonow komorkowych to zlikwidowac stacjonarne i komputery.Jak bieda to bieda.Haj.
uoscypek 2011-10-18 21:39:34
niechaj zgadne: bo nie wie??
romb 2011-10-18 21:13:08
A toś dobrze trafił. a ile nagrabił udziałów w tej wsplłnocie, to nie piszesz. Dlaczego?
husiu 2011-10-18 21:11:35
alias czy ty do wszystkiego musisz mieszać polityke? Mamusia powiedziała, że PO złe i dlatego tak piszesz? Następny, który niczym w życiu nie może się pochwalić, ale krytykować to może wszystkich i wszystko. Czy my Polacy musimy być wszyscy tacy? Jeden na drugiego nadaje, ten robi źle, tamten nie dobrze, ale jakoś u nas ten kryzys jakoś bardzo nie zawitał i gdyby nie mówili o nim nic w telewizji, to nawet byś nie wiedział, że on jest. Bez problemu można poznać za jaką partią obstajesz, tylko zwolennicy jednej parti zachowują się właśnie w ten a nie inny sposób, po prostu fanatycy, chorzy ludzie, sekta.
Kret 2011-10-18 20:53:59
Ja bym wam radził od,,,,,,,ić się od pana Babicza dużo zrobił i jeszcze może zrobić , Zapomnieliscie kto nam lasy bronił w Spulnocie bez przerwy jest Prezesem w Witowie pomimo swojego wieku bardzo jest rzetelny,
alias 2011-10-18 20:46:48
@swój. Jak katol buduje to cie to mierzi, ale jak twój ryży ,,, j i cudotwórca donaldinho buduje z ulizanym Czarusiem całą POlskę, też ją zadłużając z tego POwodu, wtedy ma w tobie, pajacu, POklask, nie ? I te kredyty sam będziesz spłacał, czy ci \"powaleni katole\" też?
PO...bało to ciebie, POstęPOwy prymitywie, i to są dopiero jaja
Dzianisan 2011-10-18 20:38:49
Ty @swój zdecyduj się co lepsze brać kredyty czy nie brać? Bo w innym artykule o gminie CD piszecie że :\"a pozyskanie 40 milionów za 9 lat to naprawdę niewiele w porównaniu z innymi gminami\" To w końcu przyczepcie się do czegoś konkretnego a nie raz tak nie dobrze a za chwilę co innego piszecie.
Dzianisan 2011-10-18 19:54:26
Prostaki i prymitywy czepiają się tylko wójtowego wieku.Brak im argumentów aby wskazać co oni zrobiliby lepiej.
husiu 2011-10-18 19:29:29
Myślę właśnie, że te osoby, które najwięcej krytykują są właśnie otoczenia tych co przy tym korycie byli a nic nie zrobili, jedynie pod siebie grabili. Jedynie kąsaniem i mściwością mogą przewyższyć Babicza, bo z inteligencją są na bakier. Człowiek inteligentny się tak nie zachowuje. Zamiast pochwalić, to znaleźć nawet w najlepszych i godnych pochwały czynach coś czym można by dokopać.
swój 2011-10-18 19:28:07
Tak zgadzam się, wójt to Bob budowniczy. Buduje i buduje i kredyty bierze :)
Nastepcy będą mieć co spłacać. Aaaa i jeszcze inwestuje w szkoły, które do gmi ny nie należą, a do katoli. Patrz Czerwienne i Stare Bystre. Amen!
A pewna wspólnota z Czarnego Dunajca, to nawet modli się za niego. To są jaja. Powaliło tych katoli
Snikki 2011-10-18 18:57:08
Przynajmniej w tym przypadku ludzie najlepiej wiedzą co zrobił wójt w każdej kolejnej kadencji.To oni go wybrali bo widocznie inni mu do pięt nie dorastają.To was najbardziej boli,boli was też brak dostępu do koryta.
husiu 2011-10-18 18:31:00
Za tego Wójta przynajmniej coś się dzieje w gminie, robi się drogi, buduje szkoły, sale gimnastyczne (pełnowymiarowe a nie jak kiedyś), orliki, teraz dojdą solary i można tak wymieniać. Niestety za poprzedników nic oprócz picia się nie działo, niech mi ktoś pokaże co było zrobione (nie spartolone). Winda to duży krok na przód - i to nie dla Wójta, bo on z tej windy akurat chyba ani raz nie skorzystał, winda jest dla osób niepełnosprawnych (których zresztą gmina zatrudnia) i osób w podeszłym wieku, które również chcą coś załatwić w gminie. Winda to wymóg UE, a kto twierdzi, że winde zrobił dla siebie samego Wójt, to jest po prostu idiotą, który zanim coś napisze, niech się najpierw zastanowi. Potraficie tylko narzekać, kąsać, najlepiej napisać że jeszcze pracownicy gadają, bo może to go dziabnie i zaboli. Niestety mój drogi, pracownicy UG chwalą sobie obecnego Wójta, zresztą chwalą go nie tylko pracownicy, co zresztą widać było na wyborach.
bliski 2011-10-18 18:01:24
No dowalił tym wójtowaniem. Mógł jeszcze dodać, że jest bardzo słynny w Polsce. Ma 74 lata! :) Panie WÓjcie życzymy 100 lat, nie, nie 200 i 4 kadencji. Nawet pańscy urzędnicy się śmieją, że windę se Pan już zrobił, jakby co
kazeksz 2011-10-18 16:11:25
No koledzy samorządowcy, wiecie już czym jest dla Babicza wójtowanie? A Wasze hobby? Potem dziwić się dlaczego ta gmina jest biedna? bo ma takich wysokich lotów wójta!!!! Zadaniem wójta jest rozwijanie gminy a nie zbieractwo kolejnych kadencji.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę miejsce na stoisko regionalne ul. Pardałówka
  Tel.: 500370970
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: OSOBĘ DO PRACY W KUCHNI. Praca w weekendy, święta, wakacje, możliwość noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | szukam
  dietetyk, intendent z pełną znajomością programów żywieniowych RW i PZ. 669 364 691
 • PRACA | dam
  Zatrudnię młodą i energiczną dziewczynę do obsługi w restauracji w Bukowinie Tatrzańskiej.
  Tel.: 660172232
  E-mail: restauracja@burymis.pl
 • PRACA | dam
  Stanowiska kucharza oraz pomocy kuchennej w małej restauracji przy pensjonacie w Zakopanem. Godziny pracy do ustalenia. Dla kobiety zakwaterowanie na miejscu. Prosimy o kontakt telefoniczny lub o przesłanie CV.
  Tel.: 600 250 202
  E-mail: hotel-pp@gabrysia.com.p
  Inne: JAR, Jaszczurówka 30, 34-500 Zakopane
 • PRACA | dam
  Roznoszenie ulotek oraz promowanie wycieczek jednodniowych
  Tel.: 606286379
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  KIA SOUL, 2010 r., pierwsza rejestracja 2011, serwisowany Aso, bezwypadkowe, 1.6 benzyna,
  Tel.: 604 504 738.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  GĘSI i KACZKI. Tel 514 700 510
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ W SKLEPIE ZABAWKOWYM W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  Karczma Giewont w Bukowinie Tatrzańskiej przyjmie do pracy kucharza /kucharkę i pomoc kuchenną tel 660087077,
  Tel.: 664498283
 • KOMUNIKATY
  Na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Nowy Targ oraz na stronie internetowej www.ugnowytarg.pl znajduje się wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży: - w trybie przetargu nieograniczonego dz. ewid. 7 o powierzchni 0,2205 ha w miejscowości Łopuszna objęta Księgą Wieczystą nr NS1T/00120012/8 położona w bezpośrednim sąsiedztwie stadniny koni oraz dworu Tetmajerów. Cena wywoławcza nieruchomości 41 400, 00 zł. W trybie bezprzetargowym dz. ewid 5502/3 o powierzchni 0,0570 ha w miejscowości Ludźmierz powstała z podziału dz. ewid. 5502 objętej Księgą Wieczystą nr NS1T/00085076/6 położonej w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowań w pobliżu ścieżki rowerowej. Cena nieruchomości: 8 922, 35 zł brutto.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ i KELNERKĘ. Praca w weekendy, święta, wakacje, możliwość noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy bufetową, na stałe lub na sezon. 502 271 486
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Do sprzedania używany samochód Ford Focus 2007 kombi
  Tel.: 695906596
  E-mail: lukasz_banas@gazeta.pl
 • PRACA | dam
  W Zakopanem praca dla mężczyzny, 3 godziny dziennie, 6-dni w tygodniu, praca stała. Numer kontaktowy: 601 983 869
 • PRACA | dam
  Przyjmę chłopaka do pakowania i wykańczania skór gotowych praca w Szaflarach
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy Panią na pełen etat na Stoisko pod Gubałówkę z galanterią skórzaną dyspozycyjną ,mile widziane doświadczenie w handlu. W wieku od 20-45 lat.Stoisko w okresie zimowym ogrzewane.Dobre wynagrodzenie
  Tel.: Telefon:660719519,
  E-mail: budzuu@wp.pl
 • MOTORYZACJA | kupno
  Skup aut całych i rozbitych. Dojazd do klienta nr tel 880084653
  Tel.: 880084653
 • PRACA | dam
  Przyjmę krawcową do szycia kurtek skórzanych.Nowy Targ praca stała.
  Tel.: 601508717
  E-mail: Waciop@interia.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy hydraulika,praca stała,dobre wynagrodzenie
  Tel.: 604961477
 • PRACA | dam
  Zatrudnię na stanowisko pomocnika produkcyjnego przy szyciu odzieży skórzanej.
  Tel.: 603607832
  E-mail: anna133@interia.eu
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osobę do obsługi gości na RECEPCJI w Kościelisku. Wymagana znajomość obsługi komputera.
  Tel.: 697655655
  E-mail: anna133@interia.eu
 • PRACA | dam
  Firma Informatyczna zatrudni absolwenta o kierunku informatyka lub pokrewnym z wykształceniem średnim lub wyższym, posiadającego prawo jazdy kat. B , praca w okolicach Nowego Targu. Zainteresowanych prosimy kontakt : praca@nowytarg.webd.pl, tel. 504252727.
 • PRACA | dam
  Hotel Murowanica poszukuje recepcjonistów na pełen etat, zatrudnienie na umowę o pracę. Chętnych prosimy o kontakt
  Tel.: 182063362
  E-mail: kontakt@hotel-murowanica.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  SZUKAM DOMU NA DŁUŻSZY OKRES - ZAKOPANE, najchętniej centrum -
  Tel.: 513 920 918.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię tynkarzy, praca okolice zakopanego, umowa o prace, wysoka stawka dla ekip i dla pojedynczych pracowników, zapraszam do kontaktu.
  Tel.: 880321683
 • PRACA | dam
  Praca na budowie przy dociepleniach (Zakopane i okolice).
  Tel.: 500 160 574
 • PRACA | dam
  Karczma w Czorsztynie poszukuje kucharza/kę, pomoc kuchenną i do pensjonatu, kelnera/kę. Zgłoszenia tel. 509920018
  Tel.: 509920018
  E-mail: nadzamcze@interia.pl
 • PRACA | dam
  ELDOM SERWIS ogłasza nabór uczniów, w zawodzie elektromechanik sprzętu AGD
  Tel.: tel.692434275
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2018-06-20 21:00 Rezydent 2018-06-20 20:03 Radni grosze liczą 2018-06-20 19:14 Gdzie znaleźć wysokiej klasy akcesoria meblowe 2018-06-20 18:30 Burmistrz Przybyło pensji nie ubyło 2018-06-20 17:32 Śmierć na traktorze 3 2018-06-20 17:03 Kształty góralki, smakowita Helenka i wino (wideo) 1 2018-06-20 16:16 Zakopiańczycy pożegnali Barbarę Wachowicz 2 2018-06-20 15:19 Bezpieczny samochód przed urlopem 2018-06-20 14:34 Bo liczy się nie tylko nauka 2018-06-20 13:24 Na przystani ruch (wideo) 2018-06-20 11:42 Przesiądź się i nie stój w korku 1 2018-06-20 11:38 Nie żyje Yaśmina Strzelecka 2018-06-20 10:05 Nie dajmy się oszukać na wnuczka 1 2018-06-20 09:40 Rozwiń swoją firmę z programem #StartUP Małopolska 2018-06-20 08:49 Qczaj w Ruczaju 2018-06-20 07:55 Nowotarskie kadetki wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu historycznego 2 2018-06-19 21:51 Wypadek na skuterze 2018-06-19 21:07 Grześ, który łączy dwa narody (wideo) 2018-06-19 20:00 Wójt nie posłuchał opozycji 10 2018-06-19 18:00 Łukasz Surma nie jest już trenerem Watry 1 2018-06-19 16:44 I kto tu ma mieć pierwszeństwo 11 2018-06-19 16:06 Radiowozu kamienowanie 4 2018-06-19 15:36 Zamknięte ulice na witanie lata 2018-06-19 15:00 Pierwszy taki salon na Podhalu 13 2018-06-19 13:37 Zakopianka z problemami 2018-06-19 13:20 Serwatka w ściekach 2 2018-06-19 12:00 Lato na Bani: Codziennie koncerty, kabarety, znane zespoły i dużo rozrywki 2018-06-19 10:01 Katarzyna Solus - Miśkowicz: Nie lubię nie kończyć zawodów 2018-06-19 08:00 Wójt kontra były wójt 8 2018-06-19 06:52 Dziś na boisku Polska - Senegal 14 2018-06-18 21:00 Undulatus asperatus nad Tatrami 4 2018-06-18 19:57 Uwaga na oszukańcze kwatery 2018-06-18 19:45 Wsi spokojna, wsi wesoła (wideo) 2018-06-18 19:30 Artystyczny ogród w Gronkowie (galeria zdjęć) 2018-06-18 19:08 OSA w Krościenku 5 2018-06-18 18:00 Śladami Bohaterów z Westerplatte 3 2018-06-18 17:30 Nie daj się wnuczkowi 1 2018-06-18 16:44 Gończy słowacki zaginął 2018-06-18 16:00 Mega grzyb w Spytkowicach 1 2018-06-18 14:57 Zakopianką bez objazdu 1 2018-06-18 14:00 Pieniny tańczyły walca 2018-06-18 12:30 Ostatnia droga Jerzego Koleckiego 2018-06-18 12:00 Jelonki pod stacją benzynową (wideo) 5 2018-06-18 10:02 Trudna sztuka latania 2018-06-18 09:37 Stuknęli się pod wpływem 2018-06-18 09:09 Świetne wyniki gimnazjalistów 4 2018-06-18 08:00 Spacerkiem po zdrojowym parku (wideo) 2018-06-17 20:00 Wakacje tuż tuż 1 2018-06-17 19:05 Bo każdy miał imię 17 2018-06-17 18:00 Rowerowe obrzydliwości: co roku to samo 6
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-06-20 20:12 1. Przeglądy podbijane po znajomości, niesprawne hamulce, brak oświetlenia... skutki nie trudno przewidzieć...o życie trzeba troszeczkę zadbać... Najszczersze kondolencje 2018-06-20 19:50 2. Mieszkańcy Czarnego Dunajca dziękują radnemu Ratułowskiemu za pomoc naszym radnym z walce o wodę. Będziemy pamiętać przy wyborach. 2018-06-20 19:31 3. Do kierowca jesteś nie w temacie siana się kończą a tacy jak ty powinni bardziej uważać jak jesteś na drodze 2018-06-20 18:57 4. I Wojaczek 2018-06-20 18:33 5. Kolejna wizualizacja do ulotki wyborczej. Tylko kto tym razem da się nabrać na te bajki? Ja już takiej osoby w Krościenku nie znam. 2018-06-20 18:06 6. Panie komentujący. Miernikiem popularności kobiety lejącej wodę jest to, do tamtej ustawiały się kolejki by wykonać wspólne zdjęcie. Nie ukrywam, dzisiaj byliby karani za molestowanie kobiety z betonu. Niestety, ale ten aktualny lichotek leje wodę sam. Szczawnica cierpi jak widać na filmie też, na syndrom braku miejsc parkingowych. Najlepiej do Szczawnicy wjechać i od razu wyjechać. 2018-06-20 17:49 7. Teraz zacznie się przy zwózce siana, jazda bez świateł po zmroku i nagłe lewoskręty. Chyba policjanci udają, że tego nie widzą, bo co zrobić w takiej sytuacji. 2018-06-20 16:50 8. Bardzo ładnie. 2018-06-20 16:47 9. ale tak na tym skrzyzowaniu maja pierwszeństwo raczej jadacy z dolu a tu gdzie te nakazy skretu moze by dac znak jak biegnie droga z pierwszenstwem ale po co 2018-06-20 15:50 10. Korki dopiero przed nami Zakopane sie zatka po zlikwidowaniu spowalniaczy w Poroninie i Dunajcu.Panie Burmistrzu czekamy na Obwodnice Centrum Zakopanego .
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

Pożegnania

FILMY TP