2011-10-18 15:00:50

Reklama

Najbiedniejsi potrafią oszczędzać

Reklama
reklama
Reklama

- Trzeba się cieszyć, że nasza gmina jest biedna, a prowadzi milionowe inwestycje - przekonuje Józef Babicz. O sprzedaży Baligówki, sposobach na przyciągnięcie turysty i planach na przyszłość z wójtem gminy Czarny Dunajec rozmawia Monika Para.

- Wg ostatniego rankingu \"Rzeczpospolitej\" na najbogatsze gminy Czarny Dunajec znalazł się na 3. miejscu od końca. Jak się żyje w najbiedniejszej polskiej gminie?

- Nie ma wielkich zakładów przemysłowych, a kwoty uzyskiwane z samych podatków nie starczają nawet na opłacenie kosztów oświetlenia i odśnieżania dróg. Najbiedniejsza gmina wykonuje jednak ogromne inwestycje i z tego trzeba się cieszyć. Unikamy zbędnych wydatków. Nie mam pomocnika - wicewójta. Zlikwidowałem wszystkie służbowe telefony komórkowe. To tylko wybrane przykłady oszczędności.

- Czy gmina wystarczająco stara się o pozyskiwanie środków z zewnątrz? Jakie jest jej obecne zadłużenie?

 - Przez 8 lat pozyskaliśmy na zadania gminne 40 mln zł dofinansowania, inaczej nie byłoby tylu inwestycji: 3 orliki, sale gimnastyczne przy każdej szkole, szkoła w Czarnym Dunajcu. Dzięki współpracy z powiatem nowotarskim i samorządem województwa małopolskiego wyremontowaliśmy wiele dróg. W tym roku budżetowym wydaliśmy ponad 10 mln zł na szkolnictwo. Obecne 40-procentowe zadłużenie gminy mieści się w normie. Ostatnio wzięliśmy kredyt 12 mln zł - jeśli nie wykorzystamy pieniędzy, oddamy je w ciągu 3 lat. Jeden z marszałków powiedział, że wójt, który nie pożycza, i nic nie robi, nie jest dobrym wójtem.

- Dlaczego gmina sprzedała swój majątek - 5 ha ziemi - na Baligówce?


- Przez 5 lat nikt nie chciał tego wydzierżawić. Zaczęła się budowa szkoły w Czarnym Dunajcu i potrzebowaliśmy pieniędzy. To była słuszna decyzja i została podjęta po akceptacji mieszkańców na zebraniu wiejskim. Tereny były nieużytkami, a teraz właściciel prowadzi działalność i nam płaci podatki. Jest szansa, że teren zostanie przekształcony na rekreacyjny, z ciekawą ofertą dla turystów. Było jednak kilka błędnych decyzji - nie zgodziliśmy się na wynajęcie starego budynku szkoły w rynku. Przedsiębiorca oferował czynsz 7 tys. zł miesięcznie. Niektórzy radni zaprotestowali i budynek stoi pusty.

- Czarny Dunajec nie jest gminą turystyczną. Co zrobić, aby przyciągnąć turystów? Czy gmina podejmuje w tym celu jakieś działania?

- Stacji narciarskich jest już za dużo, poza tym nie mamy szans dogonić np. Białki Tatrzańskiej. Moim marzeniem jest wybudowanie sztucznego lodowiska przy szkole w Czarnym Dunajcu. Za rok ruszymy z inwestycją. Powstanie obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia: w jednym miejscu orlik, 2 sale gimnastyczne i lodowisko. To powinno przyciągnąć turystów. Od tej zimy będzie można korzystać z tras biegowych na ternie gminy. Mamy projekt szlaku rowerowego, przebiegającego przez znaczną część gminy, aż do granicy ze Słowacją. Jeżeli uda się go zrealizować, powstaną kolejne szlaki - pętle - łączące się z nim.

- Gmina nie dostała jednak dofinansowania z \"Natury 2000\" na budowę ścieżki rowerowej.


- Niestety, nie mamy żadnych korzyści z \"Natury 2000\". Na budowę szlaku rowerowego będziemy starać się o pozyskanie środków UE, ponieważ koszty są ogromne - ok. 2 mln euro. Jeżeli to się nie uda, postaramy się sami wybudować ścieżkę.

- Wystartuje pan po raz 4. w wyborach jako kandydat na wójta?

- To będzie dla mnie tematem do przemyślenia za 3 lata. Nie muszę już pracować, ale \"wójtowanie\" to moje hobby. Chciałbym jak najwięcej zrobić dla gminy. Przyjąłem wielu młodych pracowników, trzeba ich przyuczyć do pracy w urzędzie. Gminą powinien kierować ktoś z dużym doświadczeniem, aby nie pozwolić sobą manipulować. W urzędzie musi być dyscyplina i rodzinna atmosfera. Drzwi do mojego gabinetu zawsze są otwarte i każdy może wejść bez zapowiedzi. Nie mam nic do ukrycia.

mon
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
śwarny 2013-01-21 18:31:40
ej ludziska ludziska jus tak lobcyrniocie tego nasego wojta a kto go wybiyroł jak nie wy niyk sie ino kozdy na sobie przypaczy i pomysli co zrobiył w zyciu . Bo stego co jo wiym to zrobiył w nasyj gminie duzo niyk ino ktory sprobuje zrobic co wojt a bedzie wiedzioł ze chłodzi w portkach a nie w spodnicy .a zreśtom w swoim casie uwidzimy co inni potrafioa .....HEJ...
wsiokPodhalański 2011-11-23 10:37:14
Ty Swój! Dla kogo ty jesteś swój? Dla Niemców, Ruskich, Żydów czy dla kogoś jeszcze innego?
21 lat 2011-10-24 00:36:37
Witam wszystkich!!!
Śledzę komentarze od czasu kiedy pojawił się artykuł na stronie. Po przeczytaniu ich nasuwa się kilka wniosków. Po pierwsze widać wpisy opozycji, której nie można odmówić racji z płynącego przez nich oburzenia z rządów obecnego wójta. Z drugiej strony widzę sprzymierzeńców wójta, którym nie można mieć za złe że bronią pana Babicza. Jednak co najbardziej mnie przeraża to spór miedzy jednymi i drugimi. Wasze komentarze często bywają nie rzeczowe nijak nie odnoszą się do sedna sprawy a co najgorsze pełne są złośliwości, nędznego sarkazmu. Jeden obraża drugiego. Widać klasę i poziom debaty. Pozdrawiam niezadowolony 21
bliski 2011-10-21 19:59:28
Ktoś napisał, że pracownicy wychodzą w celach służbowych w godzinach pracy, można się z tym zgodzić. Ale - pani Wójcie - to są fakty (powinien się pan tym zająć), pani skarbnik o godz. 14.30 zagląda do Steskala, do apteki. Czy to jest wyjście służbowe? Czy wszystko gra? No chyba, że potem siedzi po godzinach i te wyjścia odpracowuje.
Dzianisan 2011-10-21 18:18:59
@ Sigma 1 z wójta to się śmiejecie że nie umie obsługiwać komórki.Co jest nieprawdą .Niestety za to ty nie umiesz posługiwać się komputerem i nie masz zielonego pojęcia o zasadach jakie panują w internecie.Pretensje to miej do siebie a nie do moderatora.Zachowaj nas Panie od takiego zawistnego i obłudnego urzędnika.Myślę że nigdy nie będzie ci dane rządzić gminą !
dunajcon 2011-10-21 14:47:47
Ktoś to będzie musiał kiedyś się rozliczyć ,Gmina ma Skarbnika to się rozliczy Pani P nie jednego Wójta rozliczyła to i tego wyprowadzi na prostą, to się nazywa budowanie Kredytu,,
Sigma 1 2011-10-21 12:00:56
Pozdrawiam Moderatora, 3 wpisy nie mieszczona na stronie mimo komentarza „przyjety”, czyżby tak silna cenzura.

Od moderatora: Proponuję przepisanie tych zablokowanych wpisów, wydrukowanie i przesłanie do redakcji pocztą na adres w zakładce kontakt pod WŁASNYM NAZWISKIEM, wtedy zostaną z pewnością opublikowane.
lat 20 2011-10-21 10:23:07
zgadzam sie z ,,lat 21\"
wszystko to jest robione pod publike - zatrudnianie młodych urzędników którzy w wiekszości sie objają - odwalą swoje a reszte nic ich nie obchodzi. Jak sie zachodzi do gminy to ,,nikt nic nie wie\" a siedzi ich tam z 70 - w dodatku za nasze pieniądze. Dobrze podsumowane to hobby wójta... jeżeli 1.200 mln złotych miało kosztować takie hobby to ja zdecydowanie dziekuje - bo w sumie tyle przez te wszystkie lata sie uzbierało. Wszystko wydaje sie kolorowe jak sie wchodzi do pięknie wyremontowanego urzędu gminy - widzi sie winde za 360 tys ( mimo tego ze mogła być za 180) , pięknych młodych urzędików. Nie widzi sie niestety tych finansowych problemów z którymi bedą borykać sie następni wójtowie....
21lat 2011-10-20 21:11:17
Najbiedniejsza gmina wykonuje jednak ogromne inwestycje i z tego trzeba się cieszyć. – cieszmy się że inwestycje są ale kosztem potwornego zadłużenia, które będziemy musieli spłacać my- młode pokolenie. Gmina zadłużona na kilkadziesiąt milionów – Gratuluję panie wójcie.
Unikamy zbędnych wydatków. Nie mam pomocnika – wice wójta. Zlikwidowałem wszystkie służbowe telefony komórkowe. To tylko wybrane przykłady oszczędności.- Brak wice wójta tłumaczy wysoką pensję w okolicach 12000 zł (premier Polski dostaje 13000zł) Likwidacja telefonów służbowych brak komunikacji urzędników i haos w załatwieniu jakiejkolwiek sprawy w UG
Jeden z marszałków powiedział, że wójt, który nie pożycza, i nic nie robi, nie jest dobrym wójtem.- Wójt chyba nie pamięta godności marszałka( niedziwny się wiek robi swoje) Czy marszałek nie wspomniał, że bezsensowne zadłużanie gminy jest delikatnie mówiąc głupie?
Tereny były nieużytkami, a teraz właściciel prowadzi działalność i nam płaci podatki. Jest szansa, że teren zostanie przekształcony na rekreacyjny, z ciekawą ofertą dla turystów. Tak ciekawe nieużytki  Przedsiębiorca zrobił piękny użytek 5 ha lasu wycięte a drzewo sprzedane. „Jest szansa” to mało rzeczowy argument.
Za rok ruszymy z inwestycją. Powstanie obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia: w jednym miejscu orlik, 2 sale gimnastyczne i lodowisko. To powinno przyciągnąć turystów. Od tej zimy będzie można korzystać z tras biegowych na ternie gminy. Mamy projekt szlaku rowerowego, przebiegającego przez znaczną część gminy, aż do granicy ze Słowacją. Jeżeli uda się go zrealizować, powstaną kolejne szlaki - pętle - łączące się z nim. Komentarz krótki „jest szansa” ale nie wróże że na sukces
Niestety, nie mamy żadnych korzyści z \"Natury 2000\". Na budowę szlaku rowerowego będziemy starać się o pozyskanie środków UE, ponieważ koszty są ogromne - ok. 2 mln euro. Jeżeli to się nie uda, postaramy się sami wybudować ścieżkę. Ciekawe co powiedzą na to twórcy programu „ Natura 2000” . Pamiętajmy, że uda są dwa : albo się uda albo się nie uda. Zadłużenie gminy jest tak duże że kolejny kredyt nie wchodzi w rachubę, tak więc o ścieżce i lodowisku raczej możemy poważyć razem z wójtem
Nie muszę już pracować, ale \"wójtowanie\" to moje hobby. Hmm czyli mamy rozumieć że przez okres panowania wójt Babicz nie pracował lecz tylko uprawiał swoje hobby. Ciekawe, Bardzo ciekawe. Szybko policzmy 10 lat hobby na stanowisku wójta razy plus minus 10000 zł daje nam 1mln 200tys zł za hobby. Musze skończyć z filatelistyką.
Przyjąłem wielu młodych pracowników, trzeba ich przyuczyć do pracy w urzędzie. Teraz pytanie ilu. Wydaje się przebywając w urzędzie żę sporo bo cały czas urzędnicy w godzinach pracy wchodzą wychodzą a załatwienie spraw nie skróciło się. Licząc delikatnie że zatrudnionych jest około 30 pracowników każdemu pensja ok. 1500zł. Policzcie sami. To jest przykład tych oszczędności.
husiu 2011-10-20 15:14:21
Antoś może to wygląda że jestem pracownikiem UG, ale niestety mylisz się. Natomiast zapewne jak każdy, znam się z kilkoma osobami, które tam pracują. Odnośnie tych wyjść, skąd wiesz czy dany pracownik nie wyszedł służbowo? Druga sprawa KP przewiduje po każdej godzinie przed komputerem 5 minut przerwy, dodatkowo po 6h przed komputerem przysługuje pracownikowi dodatkowe 15min przerwy, ten czas można sumować, ale nie pracownik nie może go wykorzystać na koniec pracy. Do tego każdemu w każdej pracy należy się 15min przerwy śniadaniowej. Czy uważasz, że w tym czasie pracownik nie może wyjść kupić sobie bułki? Stary, czasy stalinizmu czy hitlera dawno się skończyły, ale jak widać, niektórym w głowie ciągle tkwią tamte metody. Powodzenia i oby ciebie w pracy nikt tak nie kontrolował!
antoni 2011-10-20 05:15:31
Husiu,to dlateg Was tak duzo w godzinach pracy chodzi po rynku ze nie macie co robic w Urzedzie,.Wiesz ile Wy Nas wszystkich kosztujecie.
husiu 2011-10-19 19:04:48
jeszcze jedno, urząd to nie prywatny folwark i wierz mi, że są kontrolowani przez różne instytucje niemal każdego roku, tak PIP jak i RIO i tym podobne. Gdyby było tak jak mówisz, to te nieprawidłowości byłyby wychwycone zanim być ty się o nich dowiedział, i dowiedzielibyśmy się o tym nie od jakiegoś tam anonimowego Antoniego, a z gazet czy telewizji!
husiu 2011-10-19 19:01:46
Antoni, 30 pracowników więcej od czego? Bo nie bardzo rozumiem, skąd wiesz, że jest 30 pracowników więcej? Może porównujesz do kadencji p. Dzielskiego, do czasów kiedy komputery dopiero wchodziły do urzędów, nie było takich przetargów jak dzisiaj, nie było Polski w UE i nie było środków z UE, nie robiło się dróg i w ogóle wtedy wystarczyłoby 8 pracowników? Nie bierzesz pod uwagę, że od czasów p. Dzielskiego urzędy w całej Polsce się zmieniły, a stanowisk urzędniczych przybyło, bo zmieniło się od tego czasu bardzo wiele i dzisiejsze urzędy nie są tym samym co były, stanowisk urzędniczych przybyło nie tam gdzie już ktoś był zatrudniony, a może na zupełnie nowych, które kiedyś nie istniały?! A może zazdrościsz, że nie pracujesz w urzędzie? A kto bronił ci złożyć papiery i postarać się o jakieś stanowisko? A może nie masz wykształcenia? A może już składałeś, tylko okazało się, że nie masz kompletnie zielonego pojęcia o pracy w urzędzie? Krytykować każdy potrafi, ty sie weź do swojej roboty i patrz, żeby ktoś ciebie nie krytykował non stop! Nie czyń bliźniemu, co tobie nie miłe! Nie chcesz być obgadany, to nie obgaduj!
Antoni 2011-10-19 00:24:04
Niema wice Wojta ale jest 30 pracownikow wiecej.Jak niema telefonow komorkowych to zlikwidowac stacjonarne i komputery.Jak bieda to bieda.Haj.
uoscypek 2011-10-18 21:39:34
niechaj zgadne: bo nie wie??
romb 2011-10-18 21:13:08
A toś dobrze trafił. a ile nagrabił udziałów w tej wsplłnocie, to nie piszesz. Dlaczego?
husiu 2011-10-18 21:11:35
alias czy ty do wszystkiego musisz mieszać polityke? Mamusia powiedziała, że PO złe i dlatego tak piszesz? Następny, który niczym w życiu nie może się pochwalić, ale krytykować to może wszystkich i wszystko. Czy my Polacy musimy być wszyscy tacy? Jeden na drugiego nadaje, ten robi źle, tamten nie dobrze, ale jakoś u nas ten kryzys jakoś bardzo nie zawitał i gdyby nie mówili o nim nic w telewizji, to nawet byś nie wiedział, że on jest. Bez problemu można poznać za jaką partią obstajesz, tylko zwolennicy jednej parti zachowują się właśnie w ten a nie inny sposób, po prostu fanatycy, chorzy ludzie, sekta.
Kret 2011-10-18 20:53:59
Ja bym wam radził od,,,,,,,ić się od pana Babicza dużo zrobił i jeszcze może zrobić , Zapomnieliscie kto nam lasy bronił w Spulnocie bez przerwy jest Prezesem w Witowie pomimo swojego wieku bardzo jest rzetelny,
alias 2011-10-18 20:46:48
@swój. Jak katol buduje to cie to mierzi, ale jak twój ryży ,,, j i cudotwórca donaldinho buduje z ulizanym Czarusiem całą POlskę, też ją zadłużając z tego POwodu, wtedy ma w tobie, pajacu, POklask, nie ? I te kredyty sam będziesz spłacał, czy ci \"powaleni katole\" też?
PO...bało to ciebie, POstęPOwy prymitywie, i to są dopiero jaja
Dzianisan 2011-10-18 20:38:49
Ty @swój zdecyduj się co lepsze brać kredyty czy nie brać? Bo w innym artykule o gminie CD piszecie że :\"a pozyskanie 40 milionów za 9 lat to naprawdę niewiele w porównaniu z innymi gminami\" To w końcu przyczepcie się do czegoś konkretnego a nie raz tak nie dobrze a za chwilę co innego piszecie.
Dzianisan 2011-10-18 19:54:26
Prostaki i prymitywy czepiają się tylko wójtowego wieku.Brak im argumentów aby wskazać co oni zrobiliby lepiej.
husiu 2011-10-18 19:29:29
Myślę właśnie, że te osoby, które najwięcej krytykują są właśnie otoczenia tych co przy tym korycie byli a nic nie zrobili, jedynie pod siebie grabili. Jedynie kąsaniem i mściwością mogą przewyższyć Babicza, bo z inteligencją są na bakier. Człowiek inteligentny się tak nie zachowuje. Zamiast pochwalić, to znaleźć nawet w najlepszych i godnych pochwały czynach coś czym można by dokopać.
swój 2011-10-18 19:28:07
Tak zgadzam się, wójt to Bob budowniczy. Buduje i buduje i kredyty bierze :)
Nastepcy będą mieć co spłacać. Aaaa i jeszcze inwestuje w szkoły, które do gmi ny nie należą, a do katoli. Patrz Czerwienne i Stare Bystre. Amen!
A pewna wspólnota z Czarnego Dunajca, to nawet modli się za niego. To są jaja. Powaliło tych katoli
Snikki 2011-10-18 18:57:08
Przynajmniej w tym przypadku ludzie najlepiej wiedzą co zrobił wójt w każdej kolejnej kadencji.To oni go wybrali bo widocznie inni mu do pięt nie dorastają.To was najbardziej boli,boli was też brak dostępu do koryta.
husiu 2011-10-18 18:31:00
Za tego Wójta przynajmniej coś się dzieje w gminie, robi się drogi, buduje szkoły, sale gimnastyczne (pełnowymiarowe a nie jak kiedyś), orliki, teraz dojdą solary i można tak wymieniać. Niestety za poprzedników nic oprócz picia się nie działo, niech mi ktoś pokaże co było zrobione (nie spartolone). Winda to duży krok na przód - i to nie dla Wójta, bo on z tej windy akurat chyba ani raz nie skorzystał, winda jest dla osób niepełnosprawnych (których zresztą gmina zatrudnia) i osób w podeszłym wieku, które również chcą coś załatwić w gminie. Winda to wymóg UE, a kto twierdzi, że winde zrobił dla siebie samego Wójt, to jest po prostu idiotą, który zanim coś napisze, niech się najpierw zastanowi. Potraficie tylko narzekać, kąsać, najlepiej napisać że jeszcze pracownicy gadają, bo może to go dziabnie i zaboli. Niestety mój drogi, pracownicy UG chwalą sobie obecnego Wójta, zresztą chwalą go nie tylko pracownicy, co zresztą widać było na wyborach.
bliski 2011-10-18 18:01:24
No dowalił tym wójtowaniem. Mógł jeszcze dodać, że jest bardzo słynny w Polsce. Ma 74 lata! :) Panie WÓjcie życzymy 100 lat, nie, nie 200 i 4 kadencji. Nawet pańscy urzędnicy się śmieją, że windę se Pan już zrobił, jakby co
kazeksz 2011-10-18 16:11:25
No koledzy samorządowcy, wiecie już czym jest dla Babicza wójtowanie? A Wasze hobby? Potem dziwić się dlaczego ta gmina jest biedna? bo ma takich wysokich lotów wójta!!!! Zadaniem wójta jest rozwijanie gminy a nie zbieractwo kolejnych kadencji.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię do pracy w sklepie wielobranżowym. Od zaraz na stałe.
  Tel.: 507466798
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ. Tel. 602 263 516 lub 1820 63730 w.21.
 • PRACA | dam
  Zajazd Górski Kuźnice zatrudni KELNERKĘ / KELNERA. Tel. 601 268 550 lub 1820 63730 w.21.
 • PRACA | dam
  Restauracja TERMY SZAFLARY zatrudni KELNERA/KELNERKĘ na pełny etat
  Tel.: 698694677
  E-mail: Restauracja@termyszaflary.com
  WWW: www.termyszaflary.com
 • PRACA | dam
  Zatrudnię SZPACHLARZY, MALARZY. 731 877 220.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJE, REMONTY - WYKOŃCZENIA WNĘTRZ.
  Tel.: 609066503
 • PRACA | dam
  Restauracja w Nowym Targu zatrudni na stałe KELNERKĘ/RECEPCJONISTKĘ. 607 888 555.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia LOKAL/HALA 450 m2 - Nowy Targ, Sikorskiego. 609 55 66 77.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIE W KRAKOWIE, PODGÓRZE, 47 m2, umeblowane, do zamieszkania od zaraz. 600 290 390.
 • PRACA | dam
  Firma budowlana zatrudni pracowników budowlanych do pracy na terenie kraju i Słowacji. Zapewniamy dowóz do miejsca pracy, zakwaterowanie, jeden posiłek dziennie oraz zjazd raz w tygodniu do miejsca zamieszkania. Wynagrodzenie około 4-5 tysięcy zł/miesięcznie. Kontakt telefoniczny 502 418 740.
 • PRACA | dam
  Pilnie zatrudnię 2 lektorów j. angielskiedo w Nowym Targu i w Zakopanem. 600 393 500
 • PRACA | dam
  Pensjonat Silverton w Białce Tatrzańskiej zatrudni osobę do pracy na recepcji/do prowadzenia małego pensjonatu na cały etat.
  Tel.: 185330400
  E-mail: kontakt@silverton.info.pl
  WWW: pensjonat-silverton.pl
 • PRACA | dam
  FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI: CIEŚLĘ, DEKARZA. 600 38 38 52
 • PRACA | dam
  HOTEL "TATRY" na Polanie Zgorzelisko zatrudni KELNERKĘ/KELNERA z możliwością zakwaterowania. Tel. 506 129 438 lub 1820 63730 w.21.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ: KUCHARZA/-KĘ, KELNERKĘ - RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA, ZAKOPANE, ZAMOYSKIEGO 11 -
  Tel.: 600 07 61 07.
 • PRACA | dam
  OPIEKUNKI MEDYCZNE ZATRUDNIĘ -
  Tel.: 503 650 903.
 • ZDROWIE I URODA
  Agencja MEDICUS - opieka nad seniorem,
  Tel.: 503 650 903,
  WWW: opiekunkimedyczne.info
 • PRACA | dam
  Restauracja Bajera w NT zatrudni KELENRKI.
  Tel.: 501012912
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERKĘ DO PRACY W WEEKENDY (SOBOTA, NIEDZIELA). Praca stała, całoroczna. tel. 666378357
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ ZMIENNIKA NA TAXI - Zakopane -
  Tel.: 888 223 761.
 • PRACA | dam
  KELNER/KELNERKA, PRACA W WEEKENDY, 602 272 013.
 • PRACA | dam
  KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ, PRACA W RABCE, 602 272 013.
 • PRACA | dam
  KIEROWCĘ KAT. D, NOWY TARG I OKOLICE, 602 272 013.
 • PRACA | dam
  PRACA W KUCHNI NA TERENIE RABKI, 602 272 013.
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY BUDYNKÓW JEDNO I WIELORODZINNYCH, PENSJONATY oraz BUDYNKI PRZEMYSŁOWE.
  Tel.: 609075091
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ POMOC KUCHENNĄ ORAZ POKOJÓWKĘ, tel. 608088017
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DZIEWCZYNĘ DO SPRZĄTANIA 3 RAZY W TYGODNIU PO 5 GODZIN, W CUKIERNI, PŁACA DO UZGODNIENIA, 728 129 499.
 • MOTORYZACJA | inne
  WYPOŻYCZĘ AUTO OSOBOM PRZYJEŻDŻAJĄCYM Z ZAGRANICY, 728 129 499.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  TANIE POKOJE DLA STUDENTÓW, 728 129 499.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DOM DREWNIANY do przeniesienia - sprzedam. 530 161 671.
 • USŁUGI | budowlane
  STUDNIE GŁĘBINOWE. 509 898 583.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam wysłodki buraczane.
  Tel.: 663535221
 • PRACA | dam
  Przyjmę KUCHARZA/KĘ I POMOC KUCHENNĄ - Białka Tatrzańska. 608 101 076.
 • PRACA | dam
  Restauracja w Nowym Targu zatrudni na stałe KUCHARZA. 607 888 555.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  BUKOWINA TATRZAŃSKA, SPRZEDAM PENSJONAT, 606 677 311.
 • SPRZEDAŻ | różne
  MATERIAŁY OPAŁOWE M.IN. WĘGIEL KOSTKA, WĘGIEL ORZECH, EKOGROSZEK, PELET. Ceny od 750 zł/t. Zadzwoń i dowiedz się więcej: 18 20 70 341
 • PRACA | dam
  Poszukujemy KUCHARZA/KUCHARKI z doświadczeniem, praca w Restauracji w centrum Szczawnicy.
  Tel.: 600-315-389
 • PRACA | dam
  Poszukuję HYDRAULIKA, Zakopane i okolice.
  Tel.: 722310615
  E-mail: thermosoft@onet.pl
 • PRACA | dam
  Nalewki Góralskie zatrudnią SPRZEDAWCĘ. tel. 691 166 005
  Tel.: 691 166 005
  E-mail: bafia@interia.pl
 • PRACA | dam
  DELIKATESY NA KRZEPTÓWKACH PRZYJMĄ DO PRACY SPRZEDAWCÓW I MAGAZYNIERÓW. 504 154 670
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  STUDIO PAZNOKCI LEJDIS W NOWYM TARGU-SALA ZABAW MAŁPI GAJ zatrudni do manicure i pedicure. 691 888 444.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  Noclegi w Zakopanem
  WWW: www.eNOCLEGI.biz
2017-09-22 21:25 Psy, studnia i pytania o środowisko 2017-09-22 20:30 Hojny minister 2017-09-22 20:04 Młodzi piją bez nadzoru 1 2017-09-22 17:28 Jeszcze parę dni a klacz by nie przeżyła 8 2017-09-22 17:07 Wracają „Muzyczne czwartki w patio” 2017-09-22 17:02 Dzień herbowego niedźwiedzia 2017-09-22 15:05 Mur wali się jak domek z kart 7 2017-09-22 15:02 Miłość niejedno ma imię 2017-09-22 14:24 Konkurs Amatorskiej Twórczości Plastycznej po raz 41 - MOK zaprasza do udziału 2017-09-22 13:30 Kania gigant w lesie w Gorcach 1 2017-09-22 13:08 Polaniorzom 40 lat minęło 2017-09-22 13:01 Charytatywnie dla sąsiada 2017-09-22 12:16 Koncert muzyki perskiej w Zakopanem 2017-09-22 11:37 Zaginiony mieszkaniec Nowego Targu 2017-09-22 11:21 Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne. Tym razem drugiego stopnia 3 2017-09-22 10:50 Okradł metodą na komornika 2017-09-22 10:18 W ratuszu - o nowotarskich gimnazjalistach sprzed I wojny światowej 2017-09-22 10:14 Imprezy odwołane przez pogodę 2017-09-22 10:01 Miastowi przesiadają się na autobusy 2017-09-22 09:40 Dunajec wylał 3 2017-09-22 09:35 Powyżej 1600 metrów w Tatrach leży śnieg 2017-09-22 09:07 Noc deszczowa i niespokojna 2017-09-22 08:58 Woda porwała traktor 2017-09-22 08:31 Groźne zderzenie w Podwilku 2017-09-21 23:38 Pożar w Dzianiszu. Podpalenie? 6 2017-09-21 23:17 Warsztaty na niepogodę 2017-09-21 22:28 Stan wody w Potoku Młyniska podniesiony, ale zagrożenia nie ma 1 2017-09-21 21:13 Kanał YouTube Tygodnika najpopularniejszy 3 2017-09-21 20:15 Opady trochę słabną. Tak wygląda Dunajec w Szaflarach 2 2017-09-21 20:03 20 lecie ZEW Niedzica i wyjątkowy koncert 2017-09-21 19:53 26 urodziny Palenicy 2017-09-21 19:41 Wielka woda na tamie pod Nosalem. Apelujemy o rozwagę (wideo) 6 2017-09-21 19:36 Na Kasprowym już zima (zdjęcia, wideo) 2 2017-09-21 19:33 Takich zawodów rowerowych jeszcze nie było! 2017-09-21 19:08 Kilkanaście strażackich interwencji 2017-09-21 19:06 Deszczowy spacer po Zakopanem 2017-09-21 19:03 Podniósł się poziom Dunajca 4 2017-09-21 17:50 Droga okresowo zalewana (wideo) 2017-09-21 17:49 Stan alarmowy na rzece Białce 1 2017-09-21 16:36 Zalane piwnice w mieście 2017-09-21 16:34 Podtopienia w Starem Bystrem i Rogoźniku 2017-09-21 15:44 Pierwsze podtopienia. Strażacy w akcji 1 2017-09-21 15:27 Ciągle pada. Poprawa pogody dopiero od wtorku 1 2017-09-21 14:20 Ostrzeżenie meteo trzeciego stopnia. Pogotowie przeciwpowodziowe 4 2017-09-21 11:59 Coraz więcej wody. Będzie padać do rana (wideo) 2 2017-09-21 11:56 Ostry i pijany 7 2017-09-21 11:42 Zakopianka w Poroninie zakorkowana 2017-09-21 11:30 Na tyle grzybów koszyk to zdecydowanie za mało 8 2017-09-21 11:25 W gminie Szaflary rozpoczęły się zebrania wiejskie 2017-09-21 10:17 Groźna rzeka
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2017-09-22 20:56 1. Z tego co widzę na zdjęciach to koń jest bardzo stary ok. 26 lat i jego dni są policzone. Na starość, żaden doktor nie pomoże a apel OTOZ Animals jest próbą pozyskania pieniędzy bez możliwości podtrzymania tego konia przy życiu. Krótko mówiąc to przekręt, apropo to koń musiał mieć dobre warunki by dożyć tego wieku. Jak chcecie dotować panią Włodarczyk to wpłacajcie jak najwięcej bo jako bezrobotna potrzebuje pieniędzy. 2017-09-22 20:41 2. Znam sprawę. Konia kupili (tu akurat mam sam wątpliwości) cyganie z choćkowskiego podobno gdzieś na słowacji. Przyprowadzili go do Zakopanego I ci ludzie z kościeliskiej go przygarneli. Nie dawajcie grosza na animalsów bo oni tylko chcą kasę brać. To jest ich sposób na życie. Koń nadawał się do uśpienia od początku. Zwierzę ma się teraz męczyć bo oni robią zbiórkę. Uśpijcie go on się już "nie obocy''niech się zwierze nie męczy. 2017-09-22 20:39 3. Kamery naprawia bledy rodzicow ? Lawke zabiora a oni znajda inne (lepsze) miejsce. 2017-09-22 20:39 4. Mio idź się lecz bo wszędzie trafiają się debile. Ciekawe jakim cudem koń został zabrany jednemu katowi i dany drugiemu 2017-09-22 20:20 5. Zakopainka tak ci tęskno za komuną? Byłaś w SB? 2017-09-22 19:49 6. PO myje..to pewnie byl artykul o Zalewie Czorstynskim, wszystko pasuje ! 2017-09-22 19:43 7. Jakby w Krościenku był Wójt a nie kalesony (Stasie, Januszki) to by c..mbała z zapory naregulował. A tak...jest jak jest. 2017-09-22 19:16 8. Zabrać im wszystkie zwierzęta, bo jeszcze parę mają.... 2017-09-22 19:14 9. ojejej.... i niby co wielkiego?? przecież górale konie kochają, dbają o nie, nie przeciążają ich. a chore leczą... tylko się nam wszystkim wydaje ze ten koń jest chory i zagłodzony....... on przecież mógłby spokojnie jeszcze ze cztery razy na morskie oko wjechać. jednego dnia, oczywiście.... a potem potruchtać do rzeźni... 2017-09-22 19:09 10. Jak to się mogło wydarzyć, ze ta sama klacz została dwukrotnie odebrana ? Kto sprawdzał jej dalszy los? dziwne to . A konia szkoda bardzo...
2017-09-20 22:47 1. Każdy pracownik ochrony zdrowia ma obowiazek posiadać indetyfikatkor i w ten sposób odróżnia się pielegniarzy od lekarzy. Poza tym czepki to już przeszłość na oddziałach tego nie ma. 2017-09-18 07:57 2. A powiedźcie co z kobietą??? czy ktoś się nią zaopiekował??? 2017-09-14 07:54 3. piękne dzieła, twórczość i wystawa , piękna oprawa muzyczna ale najpiękniejsi byli ludzie. 2017-08-09 16:21 4. Wy to nazywacie emocjami ? 2017-08-09 11:14 5. Serdecznie gratuluję:) życzę pomyślności i powodzenia wraz z Nojśwarniejsą ładnie się prezentują. GRATULACJE ale chciała bym skomentować Pana Mateusza Zając z Rabki Zdrój błagam wyrzuć tą koszulę to nie koszula góralska co to za wzory przy szyi, zrozumcie ludzie te hafty to stylizacja, zrozumcie chłopy jak chcecie się ładnie prezentować to koszule z mankietami, kołnierz, stójka a nie jakieś pseudo koszule. Błagam!!!!!!!! I WSZYSCY CO TO PRZECZYTAJĄ MIEJCIE NA UWADZE:) chciałam pogratulować Klimkowi Słodyczka który najpiękniej zatańczył, nie zgub tego bo uważam że jesteś w swoim pokoleniu a nie jeden starszy mógłby się nauczyć tańczyć od Ciebie a i instruktor nie będę wymieniać którego zespołu NAJLEPSZY W TYM CO ROBISZ. Brawa dla rodziców:) Super chłopaki. PS pisze po polsku bo chce aby wszyscy zrozumieli:) może to dotrze do ludzi :) dzięki za hejt z góry .... i wyrzucie ludzie te ohydne koszule i kto je wprowadził na rynek powinni zamknąć i zlinczować. 2017-08-07 18:31 6. brawo , świetny chłopak! 2017-08-07 17:26 7. Michał SUPER występ :D 2017-08-07 14:43 8. Michał gratuluję! :) 2017-08-06 19:06 9. Czy ktoś zginął w tym pożarze? 2017-08-05 08:18 10. pani Hania to piękna kobieta i ten wspaniały głos
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

FILMY TP

Bojcorka