Już w sobotę Elektroniczne Zaduszki w Starym Kościółku w Zakopanem. Transmisja na żywo na naszej stronie od godz. 17

Reklama

2011-10-18 15:00:50

Reklama

Najbiedniejsi potrafią oszczędzać

Reklama
reklama
Reklama

- Trzeba się cieszyć, że nasza gmina jest biedna, a prowadzi milionowe inwestycje - przekonuje Józef Babicz. O sprzedaży Baligówki, sposobach na przyciągnięcie turysty i planach na przyszłość z wójtem gminy Czarny Dunajec rozmawia Monika Para.

- Wg ostatniego rankingu \"Rzeczpospolitej\" na najbogatsze gminy Czarny Dunajec znalazł się na 3. miejscu od końca. Jak się żyje w najbiedniejszej polskiej gminie?

- Nie ma wielkich zakładów przemysłowych, a kwoty uzyskiwane z samych podatków nie starczają nawet na opłacenie kosztów oświetlenia i odśnieżania dróg. Najbiedniejsza gmina wykonuje jednak ogromne inwestycje i z tego trzeba się cieszyć. Unikamy zbędnych wydatków. Nie mam pomocnika - wicewójta. Zlikwidowałem wszystkie służbowe telefony komórkowe. To tylko wybrane przykłady oszczędności.

- Czy gmina wystarczająco stara się o pozyskiwanie środków z zewnątrz? Jakie jest jej obecne zadłużenie?

 - Przez 8 lat pozyskaliśmy na zadania gminne 40 mln zł dofinansowania, inaczej nie byłoby tylu inwestycji: 3 orliki, sale gimnastyczne przy każdej szkole, szkoła w Czarnym Dunajcu. Dzięki współpracy z powiatem nowotarskim i samorządem województwa małopolskiego wyremontowaliśmy wiele dróg. W tym roku budżetowym wydaliśmy ponad 10 mln zł na szkolnictwo. Obecne 40-procentowe zadłużenie gminy mieści się w normie. Ostatnio wzięliśmy kredyt 12 mln zł - jeśli nie wykorzystamy pieniędzy, oddamy je w ciągu 3 lat. Jeden z marszałków powiedział, że wójt, który nie pożycza, i nic nie robi, nie jest dobrym wójtem.

- Dlaczego gmina sprzedała swój majątek - 5 ha ziemi - na Baligówce?


- Przez 5 lat nikt nie chciał tego wydzierżawić. Zaczęła się budowa szkoły w Czarnym Dunajcu i potrzebowaliśmy pieniędzy. To była słuszna decyzja i została podjęta po akceptacji mieszkańców na zebraniu wiejskim. Tereny były nieużytkami, a teraz właściciel prowadzi działalność i nam płaci podatki. Jest szansa, że teren zostanie przekształcony na rekreacyjny, z ciekawą ofertą dla turystów. Było jednak kilka błędnych decyzji - nie zgodziliśmy się na wynajęcie starego budynku szkoły w rynku. Przedsiębiorca oferował czynsz 7 tys. zł miesięcznie. Niektórzy radni zaprotestowali i budynek stoi pusty.

- Czarny Dunajec nie jest gminą turystyczną. Co zrobić, aby przyciągnąć turystów? Czy gmina podejmuje w tym celu jakieś działania?

- Stacji narciarskich jest już za dużo, poza tym nie mamy szans dogonić np. Białki Tatrzańskiej. Moim marzeniem jest wybudowanie sztucznego lodowiska przy szkole w Czarnym Dunajcu. Za rok ruszymy z inwestycją. Powstanie obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia: w jednym miejscu orlik, 2 sale gimnastyczne i lodowisko. To powinno przyciągnąć turystów. Od tej zimy będzie można korzystać z tras biegowych na ternie gminy. Mamy projekt szlaku rowerowego, przebiegającego przez znaczną część gminy, aż do granicy ze Słowacją. Jeżeli uda się go zrealizować, powstaną kolejne szlaki - pętle - łączące się z nim.

- Gmina nie dostała jednak dofinansowania z \"Natury 2000\" na budowę ścieżki rowerowej.


- Niestety, nie mamy żadnych korzyści z \"Natury 2000\". Na budowę szlaku rowerowego będziemy starać się o pozyskanie środków UE, ponieważ koszty są ogromne - ok. 2 mln euro. Jeżeli to się nie uda, postaramy się sami wybudować ścieżkę.

- Wystartuje pan po raz 4. w wyborach jako kandydat na wójta?

- To będzie dla mnie tematem do przemyślenia za 3 lata. Nie muszę już pracować, ale \"wójtowanie\" to moje hobby. Chciałbym jak najwięcej zrobić dla gminy. Przyjąłem wielu młodych pracowników, trzeba ich przyuczyć do pracy w urzędzie. Gminą powinien kierować ktoś z dużym doświadczeniem, aby nie pozwolić sobą manipulować. W urzędzie musi być dyscyplina i rodzinna atmosfera. Drzwi do mojego gabinetu zawsze są otwarte i każdy może wejść bez zapowiedzi. Nie mam nic do ukrycia.

mon
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
śwarny 2013-01-21 18:31:40
ej ludziska ludziska jus tak lobcyrniocie tego nasego wojta a kto go wybiyroł jak nie wy niyk sie ino kozdy na sobie przypaczy i pomysli co zrobiył w zyciu . Bo stego co jo wiym to zrobiył w nasyj gminie duzo niyk ino ktory sprobuje zrobic co wojt a bedzie wiedzioł ze chłodzi w portkach a nie w spodnicy .a zreśtom w swoim casie uwidzimy co inni potrafioa .....HEJ...
wsiokPodhalański 2011-11-23 10:37:14
Ty Swój! Dla kogo ty jesteś swój? Dla Niemców, Ruskich, Żydów czy dla kogoś jeszcze innego?
21 lat 2011-10-24 00:36:37
Witam wszystkich!!!
Śledzę komentarze od czasu kiedy pojawił się artykuł na stronie. Po przeczytaniu ich nasuwa się kilka wniosków. Po pierwsze widać wpisy opozycji, której nie można odmówić racji z płynącego przez nich oburzenia z rządów obecnego wójta. Z drugiej strony widzę sprzymierzeńców wójta, którym nie można mieć za złe że bronią pana Babicza. Jednak co najbardziej mnie przeraża to spór miedzy jednymi i drugimi. Wasze komentarze często bywają nie rzeczowe nijak nie odnoszą się do sedna sprawy a co najgorsze pełne są złośliwości, nędznego sarkazmu. Jeden obraża drugiego. Widać klasę i poziom debaty. Pozdrawiam niezadowolony 21
bliski 2011-10-21 19:59:28
Ktoś napisał, że pracownicy wychodzą w celach służbowych w godzinach pracy, można się z tym zgodzić. Ale - pani Wójcie - to są fakty (powinien się pan tym zająć), pani skarbnik o godz. 14.30 zagląda do Steskala, do apteki. Czy to jest wyjście służbowe? Czy wszystko gra? No chyba, że potem siedzi po godzinach i te wyjścia odpracowuje.
Dzianisan 2011-10-21 18:18:59
@ Sigma 1 z wójta to się śmiejecie że nie umie obsługiwać komórki.Co jest nieprawdą .Niestety za to ty nie umiesz posługiwać się komputerem i nie masz zielonego pojęcia o zasadach jakie panują w internecie.Pretensje to miej do siebie a nie do moderatora.Zachowaj nas Panie od takiego zawistnego i obłudnego urzędnika.Myślę że nigdy nie będzie ci dane rządzić gminą !
dunajcon 2011-10-21 14:47:47
Ktoś to będzie musiał kiedyś się rozliczyć ,Gmina ma Skarbnika to się rozliczy Pani P nie jednego Wójta rozliczyła to i tego wyprowadzi na prostą, to się nazywa budowanie Kredytu,,
Sigma 1 2011-10-21 12:00:56
Pozdrawiam Moderatora, 3 wpisy nie mieszczona na stronie mimo komentarza „przyjety”, czyżby tak silna cenzura.

Od moderatora: Proponuję przepisanie tych zablokowanych wpisów, wydrukowanie i przesłanie do redakcji pocztą na adres w zakładce kontakt pod WŁASNYM NAZWISKIEM, wtedy zostaną z pewnością opublikowane.
lat 20 2011-10-21 10:23:07
zgadzam sie z ,,lat 21\"
wszystko to jest robione pod publike - zatrudnianie młodych urzędników którzy w wiekszości sie objają - odwalą swoje a reszte nic ich nie obchodzi. Jak sie zachodzi do gminy to ,,nikt nic nie wie\" a siedzi ich tam z 70 - w dodatku za nasze pieniądze. Dobrze podsumowane to hobby wójta... jeżeli 1.200 mln złotych miało kosztować takie hobby to ja zdecydowanie dziekuje - bo w sumie tyle przez te wszystkie lata sie uzbierało. Wszystko wydaje sie kolorowe jak sie wchodzi do pięknie wyremontowanego urzędu gminy - widzi sie winde za 360 tys ( mimo tego ze mogła być za 180) , pięknych młodych urzędików. Nie widzi sie niestety tych finansowych problemów z którymi bedą borykać sie następni wójtowie....
21lat 2011-10-20 21:11:17
Najbiedniejsza gmina wykonuje jednak ogromne inwestycje i z tego trzeba się cieszyć. – cieszmy się że inwestycje są ale kosztem potwornego zadłużenia, które będziemy musieli spłacać my- młode pokolenie. Gmina zadłużona na kilkadziesiąt milionów – Gratuluję panie wójcie.
Unikamy zbędnych wydatków. Nie mam pomocnika – wice wójta. Zlikwidowałem wszystkie służbowe telefony komórkowe. To tylko wybrane przykłady oszczędności.- Brak wice wójta tłumaczy wysoką pensję w okolicach 12000 zł (premier Polski dostaje 13000zł) Likwidacja telefonów służbowych brak komunikacji urzędników i haos w załatwieniu jakiejkolwiek sprawy w UG
Jeden z marszałków powiedział, że wójt, który nie pożycza, i nic nie robi, nie jest dobrym wójtem.- Wójt chyba nie pamięta godności marszałka( niedziwny się wiek robi swoje) Czy marszałek nie wspomniał, że bezsensowne zadłużanie gminy jest delikatnie mówiąc głupie?
Tereny były nieużytkami, a teraz właściciel prowadzi działalność i nam płaci podatki. Jest szansa, że teren zostanie przekształcony na rekreacyjny, z ciekawą ofertą dla turystów. Tak ciekawe nieużytki  Przedsiębiorca zrobił piękny użytek 5 ha lasu wycięte a drzewo sprzedane. „Jest szansa” to mało rzeczowy argument.
Za rok ruszymy z inwestycją. Powstanie obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia: w jednym miejscu orlik, 2 sale gimnastyczne i lodowisko. To powinno przyciągnąć turystów. Od tej zimy będzie można korzystać z tras biegowych na ternie gminy. Mamy projekt szlaku rowerowego, przebiegającego przez znaczną część gminy, aż do granicy ze Słowacją. Jeżeli uda się go zrealizować, powstaną kolejne szlaki - pętle - łączące się z nim. Komentarz krótki „jest szansa” ale nie wróże że na sukces
Niestety, nie mamy żadnych korzyści z \"Natury 2000\". Na budowę szlaku rowerowego będziemy starać się o pozyskanie środków UE, ponieważ koszty są ogromne - ok. 2 mln euro. Jeżeli to się nie uda, postaramy się sami wybudować ścieżkę. Ciekawe co powiedzą na to twórcy programu „ Natura 2000” . Pamiętajmy, że uda są dwa : albo się uda albo się nie uda. Zadłużenie gminy jest tak duże że kolejny kredyt nie wchodzi w rachubę, tak więc o ścieżce i lodowisku raczej możemy poważyć razem z wójtem
Nie muszę już pracować, ale \"wójtowanie\" to moje hobby. Hmm czyli mamy rozumieć że przez okres panowania wójt Babicz nie pracował lecz tylko uprawiał swoje hobby. Ciekawe, Bardzo ciekawe. Szybko policzmy 10 lat hobby na stanowisku wójta razy plus minus 10000 zł daje nam 1mln 200tys zł za hobby. Musze skończyć z filatelistyką.
Przyjąłem wielu młodych pracowników, trzeba ich przyuczyć do pracy w urzędzie. Teraz pytanie ilu. Wydaje się przebywając w urzędzie żę sporo bo cały czas urzędnicy w godzinach pracy wchodzą wychodzą a załatwienie spraw nie skróciło się. Licząc delikatnie że zatrudnionych jest około 30 pracowników każdemu pensja ok. 1500zł. Policzcie sami. To jest przykład tych oszczędności.
husiu 2011-10-20 15:14:21
Antoś może to wygląda że jestem pracownikiem UG, ale niestety mylisz się. Natomiast zapewne jak każdy, znam się z kilkoma osobami, które tam pracują. Odnośnie tych wyjść, skąd wiesz czy dany pracownik nie wyszedł służbowo? Druga sprawa KP przewiduje po każdej godzinie przed komputerem 5 minut przerwy, dodatkowo po 6h przed komputerem przysługuje pracownikowi dodatkowe 15min przerwy, ten czas można sumować, ale nie pracownik nie może go wykorzystać na koniec pracy. Do tego każdemu w każdej pracy należy się 15min przerwy śniadaniowej. Czy uważasz, że w tym czasie pracownik nie może wyjść kupić sobie bułki? Stary, czasy stalinizmu czy hitlera dawno się skończyły, ale jak widać, niektórym w głowie ciągle tkwią tamte metody. Powodzenia i oby ciebie w pracy nikt tak nie kontrolował!
antoni 2011-10-20 05:15:31
Husiu,to dlateg Was tak duzo w godzinach pracy chodzi po rynku ze nie macie co robic w Urzedzie,.Wiesz ile Wy Nas wszystkich kosztujecie.
husiu 2011-10-19 19:04:48
jeszcze jedno, urząd to nie prywatny folwark i wierz mi, że są kontrolowani przez różne instytucje niemal każdego roku, tak PIP jak i RIO i tym podobne. Gdyby było tak jak mówisz, to te nieprawidłowości byłyby wychwycone zanim być ty się o nich dowiedział, i dowiedzielibyśmy się o tym nie od jakiegoś tam anonimowego Antoniego, a z gazet czy telewizji!
husiu 2011-10-19 19:01:46
Antoni, 30 pracowników więcej od czego? Bo nie bardzo rozumiem, skąd wiesz, że jest 30 pracowników więcej? Może porównujesz do kadencji p. Dzielskiego, do czasów kiedy komputery dopiero wchodziły do urzędów, nie było takich przetargów jak dzisiaj, nie było Polski w UE i nie było środków z UE, nie robiło się dróg i w ogóle wtedy wystarczyłoby 8 pracowników? Nie bierzesz pod uwagę, że od czasów p. Dzielskiego urzędy w całej Polsce się zmieniły, a stanowisk urzędniczych przybyło, bo zmieniło się od tego czasu bardzo wiele i dzisiejsze urzędy nie są tym samym co były, stanowisk urzędniczych przybyło nie tam gdzie już ktoś był zatrudniony, a może na zupełnie nowych, które kiedyś nie istniały?! A może zazdrościsz, że nie pracujesz w urzędzie? A kto bronił ci złożyć papiery i postarać się o jakieś stanowisko? A może nie masz wykształcenia? A może już składałeś, tylko okazało się, że nie masz kompletnie zielonego pojęcia o pracy w urzędzie? Krytykować każdy potrafi, ty sie weź do swojej roboty i patrz, żeby ktoś ciebie nie krytykował non stop! Nie czyń bliźniemu, co tobie nie miłe! Nie chcesz być obgadany, to nie obgaduj!
Antoni 2011-10-19 00:24:04
Niema wice Wojta ale jest 30 pracownikow wiecej.Jak niema telefonow komorkowych to zlikwidowac stacjonarne i komputery.Jak bieda to bieda.Haj.
uoscypek 2011-10-18 21:39:34
niechaj zgadne: bo nie wie??
romb 2011-10-18 21:13:08
A toś dobrze trafił. a ile nagrabił udziałów w tej wsplłnocie, to nie piszesz. Dlaczego?
husiu 2011-10-18 21:11:35
alias czy ty do wszystkiego musisz mieszać polityke? Mamusia powiedziała, że PO złe i dlatego tak piszesz? Następny, który niczym w życiu nie może się pochwalić, ale krytykować to może wszystkich i wszystko. Czy my Polacy musimy być wszyscy tacy? Jeden na drugiego nadaje, ten robi źle, tamten nie dobrze, ale jakoś u nas ten kryzys jakoś bardzo nie zawitał i gdyby nie mówili o nim nic w telewizji, to nawet byś nie wiedział, że on jest. Bez problemu można poznać za jaką partią obstajesz, tylko zwolennicy jednej parti zachowują się właśnie w ten a nie inny sposób, po prostu fanatycy, chorzy ludzie, sekta.
Kret 2011-10-18 20:53:59
Ja bym wam radził od,,,,,,,ić się od pana Babicza dużo zrobił i jeszcze może zrobić , Zapomnieliscie kto nam lasy bronił w Spulnocie bez przerwy jest Prezesem w Witowie pomimo swojego wieku bardzo jest rzetelny,
alias 2011-10-18 20:46:48
@swój. Jak katol buduje to cie to mierzi, ale jak twój ryży ,,, j i cudotwórca donaldinho buduje z ulizanym Czarusiem całą POlskę, też ją zadłużając z tego POwodu, wtedy ma w tobie, pajacu, POklask, nie ? I te kredyty sam będziesz spłacał, czy ci \"powaleni katole\" też?
PO...bało to ciebie, POstęPOwy prymitywie, i to są dopiero jaja
Dzianisan 2011-10-18 20:38:49
Ty @swój zdecyduj się co lepsze brać kredyty czy nie brać? Bo w innym artykule o gminie CD piszecie że :\"a pozyskanie 40 milionów za 9 lat to naprawdę niewiele w porównaniu z innymi gminami\" To w końcu przyczepcie się do czegoś konkretnego a nie raz tak nie dobrze a za chwilę co innego piszecie.
Dzianisan 2011-10-18 19:54:26
Prostaki i prymitywy czepiają się tylko wójtowego wieku.Brak im argumentów aby wskazać co oni zrobiliby lepiej.
husiu 2011-10-18 19:29:29
Myślę właśnie, że te osoby, które najwięcej krytykują są właśnie otoczenia tych co przy tym korycie byli a nic nie zrobili, jedynie pod siebie grabili. Jedynie kąsaniem i mściwością mogą przewyższyć Babicza, bo z inteligencją są na bakier. Człowiek inteligentny się tak nie zachowuje. Zamiast pochwalić, to znaleźć nawet w najlepszych i godnych pochwały czynach coś czym można by dokopać.
swój 2011-10-18 19:28:07
Tak zgadzam się, wójt to Bob budowniczy. Buduje i buduje i kredyty bierze :)
Nastepcy będą mieć co spłacać. Aaaa i jeszcze inwestuje w szkoły, które do gmi ny nie należą, a do katoli. Patrz Czerwienne i Stare Bystre. Amen!
A pewna wspólnota z Czarnego Dunajca, to nawet modli się za niego. To są jaja. Powaliło tych katoli
Snikki 2011-10-18 18:57:08
Przynajmniej w tym przypadku ludzie najlepiej wiedzą co zrobił wójt w każdej kolejnej kadencji.To oni go wybrali bo widocznie inni mu do pięt nie dorastają.To was najbardziej boli,boli was też brak dostępu do koryta.
husiu 2011-10-18 18:31:00
Za tego Wójta przynajmniej coś się dzieje w gminie, robi się drogi, buduje szkoły, sale gimnastyczne (pełnowymiarowe a nie jak kiedyś), orliki, teraz dojdą solary i można tak wymieniać. Niestety za poprzedników nic oprócz picia się nie działo, niech mi ktoś pokaże co było zrobione (nie spartolone). Winda to duży krok na przód - i to nie dla Wójta, bo on z tej windy akurat chyba ani raz nie skorzystał, winda jest dla osób niepełnosprawnych (których zresztą gmina zatrudnia) i osób w podeszłym wieku, które również chcą coś załatwić w gminie. Winda to wymóg UE, a kto twierdzi, że winde zrobił dla siebie samego Wójt, to jest po prostu idiotą, który zanim coś napisze, niech się najpierw zastanowi. Potraficie tylko narzekać, kąsać, najlepiej napisać że jeszcze pracownicy gadają, bo może to go dziabnie i zaboli. Niestety mój drogi, pracownicy UG chwalą sobie obecnego Wójta, zresztą chwalą go nie tylko pracownicy, co zresztą widać było na wyborach.
bliski 2011-10-18 18:01:24
No dowalił tym wójtowaniem. Mógł jeszcze dodać, że jest bardzo słynny w Polsce. Ma 74 lata! :) Panie WÓjcie życzymy 100 lat, nie, nie 200 i 4 kadencji. Nawet pańscy urzędnicy się śmieją, że windę se Pan już zrobił, jakby co
kazeksz 2011-10-18 16:11:25
No koledzy samorządowcy, wiecie już czym jest dla Babicza wójtowanie? A Wasze hobby? Potem dziwić się dlaczego ta gmina jest biedna? bo ma takich wysokich lotów wójta!!!! Zadaniem wójta jest rozwijanie gminy a nie zbieractwo kolejnych kadencji.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KUCHARKĘ do małego pensjonatu w Białce Tatrzańskiej. Dobre warunki i stawka. Na okres sezonu.
  Tel.: 795822824
  E-mail: katarzynakuruc@gmail.com
  Inne: 795822824
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  PEUGEOT 407 SW, 2008, 104.500 km, garażowany, serwisowany, salon Polska -
  Tel.: 602 50 30 44.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Dolina Białego" w Zakopanem zatrudni KELNERKĘ/KELNERA oraz POMOC KUCHENNĄ. Tel. 18 20 63730 w. 21 lub 603 750 122.
 • USŁUGI | inne
  Montaż łańcuchów świetlnych, przycinka kosmetyczna drzew, inne prace wysokościowe
  Tel.: tel:18-267-23-28, kom: 728-809-935
 • BIURA RACHUNKOWE
  AUDITPLUS - Zakopane, Kościuszki 1/301 - Księgowość - Kadry i Płace - JPK - Doradztwo
  Tel.: tel. +48 18 20 00171
  E-mail: biuro@auditplus.pl
  WWW: www.auditplus.pl
 • PRACA | dam
  SZKOŁA NARCIARSKA MAŁE CICHE zatrudni INSTRUKTORÓW. Umowa, ubezpieczenie, atrakcyjne warunki pracy.
  Tel.: +48 601-662-058
  E-mail: szkolamaleciche@gmail.com
 • PRACA | dam
  ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY INSTRUKTORÓW NARCIARSTWA. Wymagania m.in. doświadczenie w zawodzie i dobra znajomość języka angielskiego. Skorzystaj z szansy dla Ciebie na pracę w międzynarodowym zespole i wysokie zarobki! CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • PRACA | dam
  PRACA W WYPOŻYCZALNI NART w Zakopanem - zapraszamy już teraz! Szukamy młodych i pracowitych osób z dobrą znajomością języka angielskiego w mowie. Oferujemy przeszkolenie z zakresu pracy, możliwość rozwoju i wysokie zarobki! CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A. zatrudni KIEROWNIKA DZIAŁU TECHNICZNEGO z doświadczeniem na podobnym stanowisku. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl. Termin składania aplikacji: do 30.11.2017 r. do godz. 15.00. Tel. 18 20 63730 w.21.
 • PRACA | dam
  Krakowska firma budowlana INSIDE SYSTEM przyjmie do pracy wykwalifikowane brygady tynkarskie z własnym sprzętem lub bez. Praca głownie na terenie Krakowa. Oferujemy możliwość zakwaterowania. Gwarantujemy stabilną pracę przez cały rok i dobre warunki. Kontakt Paweł
  Tel.: 790 444 554
 • PRACA | dam
  OSOBA SPRZĄTAJĄCA POCZTA - Lipnica Wielka, Szczawnica lub Zakopane - 510011464, 510014867
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie Tatrzańskiej szuka KELNERKI. Mile widziane doświadczenie.
  Tel.: 609 683 058, 18 20 78 169
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Białce Tatrzańskiej poszukuje energicznej osoby z doświadczeniem do przygotowywania i obsługi bufetu śniadaniowego. Praca w godz. 6:00-12:00 Tel : 608 335 053.
 • PRACA | dam
  Karczma Szymaszkowa zatrudni KUCHARZA ? praca stała, dobre warunki płacowe, tel. 602 766 602.
 • PRACA | dam
  Karczma Szymaszkowa zatrudni KELNERA/KELNERKĘ, tel. 602 766 602.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM DREWNIANY po remoncie, Nowy Targ centrum. 607 98 53 68.
 • PRACA | dam
  NIEPALĄCĄ DZIEWCZYNĘ do pomocy w pensjonacie POKOJÓWKA, KELNERKA, POMOC KUCHENNA. Bukowina Tatrzańska - na stałe z zamieszkaniem. 602 74 29 25.
 • PRACA | dam
  Potrzebna PANI DO GOTOWANIA i POMOC do pensjonatu - Białka Tatrzańska. 600 746 779.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ: MENADŻERA, SZEFA KUCHNI, KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ - ZMYWAK. RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA, ZAKOPANE, ZAMOYSKIEGO 11 -
  Tel.: 600 07 61 07.
 • PRACA | dam
  Szukam OSOBY DO PROWADZENIA PENSJONATU - Bukowina Tatrzańska. 698 777 227.
 • PRACA | dam
  Potrzebna POMOC do pensjonatu w Białce Tatrzańskiej. 694 011 551.
 • PRACA | dam
  PRACOWNIK GOSPODARCZY Zakopane ul. Małaszyńskiego - 510011464,510014867
 • USŁUGI | budowlane
  POMIARY ELEKTRYCZNE: instalacje nowe, istniejące, po remoncie. Pomiary oświetlenia. Pensjonaty, budynki mieszkalne, biura, itp. Pełna dokumentacja. Wystawiam faktury.
  Tel.: 607085020
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP Samochodów.
  Tel.: 512700770
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam wysłodki buraczane suche i mokre.
  Tel.: 663535221
  E-mail: grzesik99@wp.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PRACOWNIKÓW na budowę. 500160574
  Tel.: 500160574
 • PRACA | dam
  OSOBĘ NA ZMYWAK I DO POMOCY W KUCHNI. Bukowina Tatrzańska
  Tel.: 510213878
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY POMOCY DOMOWEJ DO PRACY U POLSKIEJ RODZINY POZA GRANICAMI KRAJU. Bezdzietna rodzina przedsiębiorców, przebywająca na stałe zagranicą poszukuje Pani do pracy w charakterze pomocy domowej. Praca na dłuższy czas, na terenie Europy Zachodniej.ZAKRES OBOWIĄZKÓW: sprzątanie, prasowanie, ogólne prace domowe. Z uwagi na charakter pracy poszukujemy osoby wolnej od obowiązków w kraju. Panie zainteresowane podjęciem pracy prosimy o przesłanie CV na podany adrese-mail: mspraca@okpoczta.pl Mile widziane referencje z pracy o podobnym charakterze.
 • PRACA | dam
  KIEROWCĘ TIRA. 697 699 752
 • SPRZEDAŻ | różne
  HURTOWNIA SKÓR Z IMPORTU oferuje: KAWAŁKI I CAŁE SKÓRY KOŻUCHOWE (MERYNO I TOSKANĘ) oraz SKÓRY LICOWE I TAPICERSKIE. 608 716 249, 661 215 577.
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  NOWO OTWARTY GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - PRZYGOTOWUJEMY IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE do 70 osób, EVENTY - MOŻLIWOŚĆ WYNAJĘCIA SAMEGO LOKALU - ZAKOPANE, CHŁABÓWKA 50A. 601 50 44 86.
  WWW: https://www.facebook.com/Willa-Sport-Zakopane-Firma-DIG-Dariusz-Kr%C3%B3l-182237178575876/?ref=br_rs
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ ZMIENNIKA NA TAXI - Zakopane -
  Tel.: 888 223 761.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  Noclegi w Zakopanem
  WWW: www.eNOCLEGI.biz
2017-11-24 11:59 OSP Chochołów: Do boju razem z kobietami 2017-11-24 11:53 Kolejny wypadek na zakopiance. Poważne utrudnienia 2017-11-24 10:42 Sztruks na Kasprowym 2017-11-24 09:45 Samochód ciężarowy najechał na tył osobówki 2017-11-24 09:44 Wiatraczek czyli podmuch zrozumienia 2017-11-24 08:23 Pobity sanitariusz, ciężko ranny pacjent 3 2017-11-24 07:32 Dziś Czarny Piątek. Prezentujemy przedświąteczny poradnik zakupowy 2017-11-23 20:47 Szczyrk reklamuje się pod Giewontem 11 2017-11-23 20:02 Stare Dobre Małżeństwo w Nowym Targu. Mamy zaproszenia 2017-11-23 19:57 Zostań legionistą 2017-11-23 19:02 Górale z Kościeliska podjęli się budowy niezwykłego placu zabaw 1 2017-11-23 17:38 Wojna z bobrami 6 2017-11-23 15:48 Nowa młodzieżowa Rada Miasta w Zakopanem. Oto jej skład 2017-11-23 15:45 Sala marzeń 2017-11-23 14:26 XIX Tatrzańskie Forum Gospodarcze 1 2017-11-23 14:18 Ratownicy TOPR przed sezonem szkolą się w Alpach 4 2017-11-23 13:57 Dni Lawinowo-Skiturowe i jubileusz 5+Szkoły Górskiej (wideo) 2017-11-23 13:54 Remont na Królach. Droga zamknięta 5 2017-11-23 13:28 Jak Oddychać po Ludzku? 1 2017-11-23 12:59 Nowy market budowlany w mieście 2017-11-23 12:31 Piękna pogoda i odwilż 2017-11-23 11:53 Dziś z „Tygodnikiem Podhalańskim” - szósty numer „Gazety Targowej” 2017-11-23 11:48 Zaduszki elektroniczne 1 2017-11-23 11:34 Krajobraz mojego miasta 2 2017-11-23 11:28 Utrudnienia i korki przy wjeździe do Zakopanego 3 2017-11-23 09:39 Zdarzenie na feralnym skrzyżowaniu 4 2017-11-23 09:04 Wypadki w Krościenku i w Waksmundzie 2 2017-11-23 07:00 Przekręt w termach 4 2017-11-22 20:31 (Nie)legalne Krupówki 3 2017-11-22 19:01 Prawie 26 tysięcy dla „Chatki” 2017-11-22 17:38 Parkomaty w mieście - konieczne zwinne palce 7 2017-11-22 16:30 Złote gody 2017-11-22 15:28 Inspektorzy odchodzą. Rozmowa z powiatowym inspektorem nadzoru budowlanego 5 2017-11-22 14:08 Polowanie na Szymonach. Jastrząb wrócił na stare śmieci 3 2017-11-22 13:32 Sąd nad zabójcą 1 2017-11-22 13:32 Parkowanie na wariackich papierach 5 2017-11-22 12:58 W „Jatkach” - o Tadeuszu Zapiórkowskim 2017-11-22 11:40 Sąd ogłosił upadłość Almy 2017-11-22 11:10 Startuje Szczawnicka Amatorska Liga Siatkówki 2017-11-22 10:10 Kalata amatorskim wicemistrzem świata. Minimalnie przegrał w finale 2017-11-22 09:56 Trzy Kantaty – trzy koncerty 2017-11-22 09:46 Życzliwa, nie socjopatyczna 7 2017-11-22 07:29 Stawiają na ekologię 2017-11-21 21:08 Ule, sztuka wojenna, a reforma goni reformę 4 2017-11-21 19:45 Nowy parking w okolicach Wielkiej Krokwi 2 2017-11-21 18:51 Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie w Polsce, ale nie w Zakopanem 5 2017-11-21 18:41 W stronę Pysznej i tatrzańskiej poezji 2017-11-21 17:51 Opuszczanie strefy komfortu. Amerykanie uczyli nas jak robić biznes 2017-11-21 16:42 Transplantacja - nie ma większego daru 2 2017-11-21 16:16 Drugie miejsce Maksymiliana Wielgusa 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2017-11-24 11:13 1. aktywista KOD-u czy Obywatele RP? 2017-11-24 09:59 2. Brawo Darek G. - tak trzymać ! nie wpuszczać nikogo do Zakopanego kto się zna na tym biznesie ! A co tam Szczyrk i jakieś marne 40 km .... my mamy trasy juz po 1 km ! A nowi właściele PKL pewnie doją... 2017-11-24 09:36 3. Na takim oddziale powinny być kraty w oknach albo szyby pancerne i przede wszystkim więcej zatrudnionych sanitariuszy. 2017-11-24 09:25 4. W górach uaktywniają się choroby psychiczne. Niestety. 2017-11-24 09:11 5. Fakt, że inwestycje narciarskie w Zakopanem to klapa. Za to znakomicie trwa zalewanie Zakopanego betonem poprzez koszmarne inwestycje jak ta chociażby przy Bulwarach Słowackiego. Plan zagospodarowania miasta napisały przecież krasnoludki gdyż ani jeden ani drugi Burmistrz i Radni bezradni nie mają sobie nic do zarzucenia w tym trwającym koszmarze architektonicznym trwającym od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. 2017-11-24 09:01 6. Polecam lekturę: https://zolnierzeprzekleci.wordpress.com/wladyslaw-zarebczan-moj-dziadek-otrzymal-strzal-w-tyl-glowy/ 2017-11-24 08:49 7. Ludzie co wam te krowy przeszkadzają ,proponuję zmienić miejsce zamieszkania. 2017-11-24 08:34 8. Czy oni pogłupieli już do końca? Ile szkolenia było 1h czy 2h na lodowcu a reszta jazda na nartach ? Panie Janie Krzysztof ładnie tak rozrzucać publiczne pieniądze na wycieczki pracowników? Co TOPR ma wspólnego z Alpami? Może w przyszłym roku wybiorą się na wycieczkę na Alaskę ćwiczyć w warunkach polarnych. TOPR powienien się rozliczyć z pieniedzy które wydaje na przyjemności bo ze szkolniem ma to nie wiele wspólnego. W Tatrach mało jest rejonów do ćwieczeń. Wszędzie żebrają o 1% a tutuaj takie cyrki. Szkolenie w Alpach. Śmiech na sali. 2017-11-24 06:32 9. Mamy również piękne skocznie, ale dzięki polityce COS'u nasi skoczkowie jeżdżą na treningi do Szczyrku. Taka polityka. 2017-11-24 06:16 10. Po pierwsze wiadukt nie w Poroninie ino w Białym Dunajcu a po drugie obudzom się kiedy będzie za późno.
2017-11-18 00:43 1. Cudowne! Ale jest coś niegodziwego w tym, że najpiękniejsze miejsce parki (a zwłaszcza TANAP) pozamykały. To dla kogo Bóg stworzył świat? Po co te widoki? Aby nikt ich nie mógł oglądać? Czy zwierzęta wymrą jeżeli by tam zrobić trudny, wymagający, daleki szlak - np. przez doline Jaworową? W Jaworowej i tak są pustki. Dlaczego nie można pójść do Żabich? Do Ciężkiego Stawu? do Czarnej Jaworowej Doliny? Na Hawrań a u nas na Wołoszyn? na Kopę Magury? na Miedziane? Na Gładką Przełęcz? Na Bobrowiec? Granią wokół Kościeliskiej? Czy naprawdę zwierzęta wyginą jeżeli my pójdziemy zobaczyć te piękne miejsca? Jest prosty pomysł - niestety nierealny - na to aby zrekompensować straty w przyrodzie: zakaz sprzedaży alkoholu w schroniskach. Będzie mniej azotu w glebie, a niejeden nie pójdzie do schroniska wiedząc że nie ma piwa. 2017-11-11 08:09 2. bodyj ta kany z takim graniym 2017-11-04 20:09 3. Niech spoczywają w wypasie, za życia go nie mieli... 2017-10-25 20:57 4. Lubię jak opowiadają (p. Lisowscy), ale za bardzo koloryzują, bajki lubiłem jak byłem dzieckiem, no i te czapeczki - zwykła błazenada 2017-10-20 22:50 5. Państwo Lisowscy prowadzą w Radio Kraków niezmiernie ciekawą audycję pod nazwą "Południki Szczęścia", od niedawna w czwartki w godz. od 20.00 do 21.00, a wcześniej w soboty pt."Południk Cafe". 12.października w odcinku pt."Uśmiechnięte 'Południki Sżczęścia", p.Lisowscy stwierdzili, że chcieliby jeszcze dotrzeć do Bhutanu, do miejsca, w którym cytuję "poczucie szczęścia i zadowolenia mieszkańców jest ważniejsze od produktu krajowego brutto, [...] oni to mają na co dzień, z tym się budzą i z tym idą spać". Piękne i drogie marzenia, niemniej, marzenia są po to, by je spełniać! Wielu sukcesów i powodzenia!! 2017-10-18 22:24 6. Moniczko piękne zdjęcia zapierają dech w piersiach rzadko kiedy oglądam takie zdjęcia Pełen profesjonalizm 2017-10-18 12:42 7. Pani Moniko piękne zdjęcia pełen profesjonalizm takich zdjęć i ujęć powinien zazdrościć niejeden fotograf Super !!! czapki z głów Po takich zdjęciach powinna Pani otrzymać dużo propozycji . 2017-10-16 21:53 8. Dziekuje Pani Zofi za piekne zdjecia zalaczam je na fecbooku i oglada je znajomi i nie tylko tu w Australi Ameryce i Londyn i Doha 2017-10-10 21:41 9. Przepięknie 2017-10-01 02:28 10. przecież to już zima...
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

FILMY TP

Bojcorka