Reklama

2011-12-15 11:04:04

Reklama

Wywiad z dziennikarzem roku Andrzejem Poczobutem

Reklama

Reklama

W Warszawie kończy się gala Miesięcznika Press, w czasie której dowiedzieliśmy się, kto został dziennikarzem roku 2011.

Zaszczyt ten przypadł korespondentowi Gazety Wyborczej na Białorusi Andrzejowi Poczobutowi. Przypomnijmy, że w lipcu tego roku został przez białoruski sąd skazany na na trzy lata więzienia w zawieszeniu na dwa.

W lipcu tego roku Jurek Jurecki dla naszej internetowej telewizji przeprowadził wywiad z Andrzejem Poczobutem. Znajdziesz go tu.

Drugie miejsce zajął ks. Adam Boniecki z Tygodnika Powszechnego, trzecie Paweł Lisiecki, red. naczelny tygodnika Uważam Rze, czwarte Krzysztof Ziemiec z TVP, a piąte Wawrzyniec Smoczyński z Polityki.

Nagrodę 15-lecia przyznano Wojciechowi Jagielskiemu z Gazety Wyborczej.

Pozostałe wyniki na str. http://www.grandpress.press.pl/


p
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
uorcyk 2011-12-16 13:29:32
oo, to okreslenie \"ubecki\" jest pejoratywne? niedawno na łamach TP , w listach do redakcji wyczytałem ze prezes pewnej organizacji rzekomo stosuje metody ubeckie...I list sie ukazał \"bez zająkniecia\" ze strony redakcji ...hmmm
Jurajczyk 2011-12-16 11:05:43
Szkoda,że nie ma jakiegoś artykułu na temat symbolicznej już pacyfikacji KWK \"Wujek\" bo dzisiaj przypada 30 rocznica tragicznych wydarzeń. Biogramy m.in. zamordowanych górników można odnaleźć tutaj :
www. 13grudnia81. pl/ portal/ sw/ 698/ Milczacy_swiadkowie. html ( adres URL bez spacji oczywiście)
Jurajczyk 2011-12-16 10:56:45
@lux, a jeśli nie wiesz to Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich jest najważniejszą i mającą najdłuższą historię organizacją dziennikarską więc tych nagród bym sobie tak nie lekceważył.
Jurajczyk 2011-12-16 10:50:27
Panowie Jureccy niemal zawładnęli mediami.Jeden zdobywa nagrody foto, drugi zapraszany do jury. Pogratulować tylko zostaje.
Jurajczyk 2011-12-16 10:47:50
@lux,ty też jej nie lubisz bo m.in. w jej programie pokazano rozmowę Adama Michnika z Aleksandrem Gudzowatym? Już pani Magdalena Środa próbowała nazwać audycję \"Misja specjalna\" prowadzoną wówczas przez Anitę Gargas \"ubeckim programem\" i za swoje słowa pani Środa miała przeprosić, wpłacić 10 tys. zł na rzecz Fundacji Brata Alberta i ponieść koszty procesowe więc może piszmy o faktach.
jagoDZIANA 2011-12-16 08:14:34
ciupazko2 tu nikt o łukaszence nie pisnął ani razu. Ty też pisujesz samą prawdę w GW ?
ciupazka2 2011-12-16 00:42:47
Syćkie te nodgrody to ino polityka, teroz dostanie Nobla Tymoszenko. Jee. dobrze, ze mnie nifto nie fce dać, he, he, bo to ino wstydu by sie cłek nazar. Wy tyz ni mocie o cym jęzory strzympić, he? Bójcie sie o Łukaszenke, ba jako. On sie ta o Wos nie strocho, haj.
lux 2011-12-15 23:43:12
dałeś pojary z tymi nagrodami SDP. Z tą gargas, to jakiś totalny blamaż, z niej jest taka dziennikarka niby śledcza, jak z d.py trąba. zapytaj ludzi na woronicza o gargas, szczególnie montażystów, to ci powiedzą, kto i w jaki sposób kolaudował \"misję specjalną\" - najbardziej żenujący program w historii tvp. bajo
Jurajczyk 2011-12-15 19:40:57
Do tego warto by zauważyć,że Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przyznało swoje nagrody nazywane polskim Pulitzerem.Ale o tym TP nie pisze bo nikt z TP nie był w jury ... ;) ;) ;)
niezalezna.pl /20461- nagroda- glowna -sdp- dla- anity- gargas (adres URL bez spacji)
SDP nadaje również dziennikarską nagrodę tzw. \"\"Hieny Roku\" ...
Jurajczyk 2011-12-15 18:53:05
Wiesz chyba jedynym z wymienionych poniżej Dziennikarzy Roku,który by zasłużył na miano wybitnego to Waldemar Milewicz.
uorcyk 2011-12-15 18:37:34
Jurajku, sam napisales ze nie tylko wybitnym przyznają :P
uorcyk 2011-12-15 18:36:48
no comments :P
Jurajczyk 2011-12-15 18:23:31
Pan Jurecki wystąpił w roli jurora.
madzio202 2011-12-15 18:22:04
Wpisując w wyszukiwarkę hasło Tygodnik Podhalański nachalnie eksponowane są hasła typu ...niezależne pismo..., rozpowszechniane oczywiście przez samego zainteresowanego. Taka swoista chwali(..)upa. Tymczasem jak to z tą niezależnością jest, każdy widzi. Pan Jurecki z jednymi bardzo chętnie rozmawia i przeprowadza wywiady, do innych, jak pospolity sprzedawczyk wysyła szpiegów z podsłuchami. Sam nie miał odwagi. Jakoś zawsze tylko jedna stronę gloryfikuje drugą bezwzględnie tępi. Może to i dobrze, że takiego Poczobuta przywołano trochę do rzeczywistości bo i po co komu taki obiektywizm z niezależnością jak w wydaniu TP. Pora droga redakcjo zmienić przechwałki na swój temat na bardziej bliższe prawdzie.
Jurajczyk 2011-12-15 13:54:03
Żebyś się nie musiała wysilać szukać składu jury ...
\" Skład jury Grand Press 2011:

Bogusław Chrabota (Grupa Polsat) , Roman Czejarek (Program I Polskiego Radia) , Renata Gluza (Press) , Andrzej Jonas (The Warsaw Voice) , Jerzy Jurecki (Tygodnik Podhalański) , Edward Miszczak (TVN) , Rafał Olejniczak (Radio Zet) , Wojciech Potocki (Gazeta Pomorska) , Andrzej Skworz (Press) , Jacek Snopkiewicz (TVP 2) , Tadeusz Sołtys (RMF FM) , Tomasz Wróblewski (Rzeczpospolita) , Rafał Zakrzewski (Gazeta Wyborcza) , Jacek Żakowski (Polityka) . \"
( źródło: press.pl )
Jurajczyk 2011-12-15 13:45:22
Przy takim natężeniu to chyba w kolejnym roku znów będzie musiał dostać nagrodę ... Tomasz Lis ? Czyżby brakowało kandydatów? ...
Jurajczyk 2011-12-15 13:42:25
Cytat: \"Dotychczas tytuł Dziennikarza Roku zdobyli: Jacek Żakowski (1997), Monika Olejnik (1998), Tomasz Lis (1999), Kamil Durczok (2000), Waldemar Milewicz (2001), Janina Paradowska (2002), Anna Marszałek (2003), Marcin Pawłowski (2004), Justyna Pochanke (2005), Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski (2006), Marcin Kącki i Tomasz Lis (2007), Bogdan Rymanowski (2008), Tomasz Lis (2009), Artur Domosławski (2010).\"
(źródło: grandpress. press. pl )
No to może jeszcze ktoś napisze o składzie jury? ...
Jurajczyk 2011-12-15 13:36:45
@uorcyk,cóż on takiego wybitnego zrobił w ostatnim roku? Bronił Nergala?
uorcyk 2011-12-15 11:51:05
napisales ze na siłe lansowany czy jakos tak ?
uorcyk 2011-12-15 11:45:10
to a prospos argumentacji dotyczacej ks Bonieckiego :)
Jurajczyk 2011-12-15 07:22:43
Ale co to ma do mojej argumentacji czy wogóle wpisów w komentarzach?
uorcyk 2011-12-15 01:48:27
a zakaz zabierania głosu piublicznie nie jest zamykaniem ust?
Jurajczyk 2011-12-14 21:55:56
@uorcyk, nie bądź naiwna. Nawet nagrodę Nobla w niektórych przypadkach nadaje się, żeby wesprzeć politycznie kogoś lub nawet na wyrost jak np. Obamie. A o zamykaniu ust to tu mowy chyba nie było albo czegoś nie zrozumiałaś.
uorcyk 2011-12-14 20:51:49
ja nie rozumiem tez zasady: wsparcie, owszem, represje to tez rozumiem ale naiwnie sadziłam, ze ten tytuł przyznaje sie z uwagi na wartosci merytoryczne a nie dla wsparcia kogokolwiek...
Z kolei jestem przeciwko zamykaniu komukolwiek ust , wiec twoja argumentacja mnie zdziwiła :P
ana 2011-12-14 19:52:49
Jurajczyk....możesz odnieść się do 2-go punktu...nie moge bardzo zrozumieć...:)
Jurajczyk 2011-12-14 17:30:08
1. Poczobut - wsparcie polityczne, należne ze względu sytuacji na Białorusi .
2. Boniecki - wsparcie polityczne, lansowane na siłę .