Reklama

2014-03-17 16:11:16

Zimowa olimpiada 2022 ma już swoje logo za 79 tys. złotych

Reklama

Reklama

Dziś w stolicy Małopolski zaprezentowano logotyp Krakowa, jako miasta zgłaszającego się do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 r. Logo kosztowało prawie 79 tys. złotych.

Autorem logo za 78 720 złotych jest szwajcarska firma Event Knowledge Services, która przygotowała aplikację Krakowa w staraniach o IO.

Logo nawiązywać ma do krakowskiego rynku i góralskiej parzenicy. Od dziś działa też strona promująca kandydaturę Krakowa www.krakow2022.org

Przypomnijmy, że oprócz Krakowa konkurencje w ramach olimpijskich zmagań mają się odbyć także m. in. w Zakopanem (biegi i skoki), Kościelisku (biathlon) oraz na Słowacji (narciarstwo alpejskie).

p
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
malwina 2014-03-18 22:27:10
A co to? W Polsce ludzi nie ma, którzy mogliby zarobić?
koniczyna 2014-03-18 20:12:21
@zorro ma rację,

gdzie jest lista płac, albo inaczej: "za udział wzięli..."
uorcyk 2014-03-18 20:04:42
to logo trafiło nawet na demotywatory- tam jest z Tymem i jego "to logo odpowiada zapotrzebowaniu spolecznemu" czy jakos tak :D
krakus 2014-03-18 16:25:11
z tego co wiem to biegi narciarskie też Zakopanemu uciekły .Pare dni temu w Białce Tatrzańskiej trasom biegowym przyznano homologacje Fis , i podobno właśnie na tych trasach mają byc rozgrywane zawody olimpijskie w biegach narciarskich .Tak , że powoli nazwa Zakopane zostanie tylko przy skokach narciarskich .Wstyd Zakopiańczycy , jak Was tak wioska na każdym razie bije na głowe
zorro 2014-03-18 11:37:29
Czy dziennikarze mogliby dotrzeć do nazwisk ludzi, którzy się tak obłowili na tej małej gwiazdeczce? I ilu się przez ten "projekt" przewinęło. Prosimy o konkretne nazwiska tych szczęśliwców. Co za bezczelność
plpl 2014-03-18 10:36:28
szkoda kasy olimpiady nigdy nie bedzie
teodor słysz 2014-03-18 08:44:28
Ważne że Pani Jagna Posłanka jest dumna i bardzo z siebie zadowolona. Ja w tym kwadracie wpisanym w parzenicę nawet słynny ołtarz zobaczyłem. Brawo Poronin będzie dumny ze swojej córy
uorcyk 2014-03-18 01:32:01
co za paradoks: na dozywianie Kotow wolnozyjacych Krakow wydał w ub roku 7 tysiecy złotych a tutaj lekka reka wyadaje 70 tysiakow na "to"...
Kaśka 2014-03-17 22:38:27
lans na wybory
cobra 2014-03-17 22:17:09
Zostanie..ale niesmak, po chorych ambicjach...
toty 2014-03-17 22:00:25
Na innym portalu przeczytałem o dotychczasowych kosztach tej mrzonki (np. spot promocyjny 1,3 mln zł). Dowiedziałem się też (czego nie byłem świadomy, bo mrzonkami się nie interesuję), że szefową Komitetu Konkursowego Kraków 2022 jest posłanka Jagna... Dziękujemy :(
skij 2014-03-17 20:47:52
Jurajczyk , należy dodać , że nam po igrzyskach zostanie również tor bobslejowy z infrastrukturą .......
Jurajczyk 2014-03-17 19:55:55
P.S.Słowakom zostaną trasy narciarskie wykorzystywane po ewentualnych Igrzyskach przez narciarzy w sezonie,a nam drogie utrzymywanie obiektów typu lodowiska-hale sportowe...
Jurajczyk 2014-03-17 19:18:18
międzymiastowa*
Jurajczyk 2014-03-17 19:17:48
"Miasto zgłaszające się" ? ... halo, będzie między miastowa... ;) ;) ;)
koniczyna 2014-03-17 18:52:19
@artpunk
Mistrz Wyspiański też powiedział coś podobnego :)

I w głównym temacie:
Jak powiedział Mistrz Daniec "Robiom, co fcom"
artpunk 2014-03-17 18:26:46
Jakie Krupówki takie logo ! I po co ta cała gadanina o marce, sztuce, wiarygodność pewnych osób zdechła pod płotem ! Jak mówił mistrz Wtkacy "... chciałby się wielkich rzeczy a tu pospolitość skrzeczy ....."
Unreleased 2014-03-17 18:11:50
No nie źle, blisko 80 tysięcy za mniej więcej godzinę pracy. To niby nie dużo dla siedemset tysięcznego Krakowa -wychodzi po 11 - 12 groszy na łebka. Znam kogoś, kto coś takiego zrobiłby za 150 zł. Znam też sporo osób które ciężko pracują za 3 do 5 złotych na godzinę na umowach śmieciowych lub w ogóle bez żadnej umowy !
uorcyk 2014-03-17 18:08:55
@koniczyna: widze ze nie sledzisz: szwajcarska firma została wynajeta do przeprowadzenia "nas" do zwyciestwa i przyznania Krakowowi ZIO. Jesli sie tak stanie to im zas cos sporego przeleją a na razie dostali sporą zaliczke ...i jak widac niemało za logo z Parzeniczkiem co na ramionach dzwiga dwa solidne osty :D
koniczyna 2014-03-17 18:08:19
robią co chcą, wyprowadzają pieniądze jak swoje...

a patrzajcież tam też, Zakopiany, na "Wasz" budżet obywatelski !
uorcyk 2014-03-17 18:05:12
na razie to tylko logo miasta aplikujacego :D
Słono kosztuje ten "parzeniczek"- mnie to takiego ludzika przypomina a nie kojarzy sie z Rynkiem Krakowa ( tak opisano go w GK)
Klara 2014-03-17 17:58:30
KRK 18.11.2013
"Zaprojektuj olimpijski logotyp Krakowa.."
"W konkursie mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani (osoby fizyczne i firmy), którzy odpowiednio mieszkają lub mają siedzibę na terenie Polski. W szczególności jest on adresowany do studentów, absolwentów oraz pracowników naukowych uczelni artystycznych, a także profesjonalnych artystów-grafików i projektantów...."
komisja 2014-03-17 17:57:33
To chyba jakiś żart? 79 tysięcy złotych za takie łatwe logo? Każdy by potrafił zrobić coś takiego, nawet ja. Pieniądze wyrzucanie w błoto.
koniczyna 2014-03-17 17:48:21
Cudnie,
mamy dwa w jednym:
- kwota niebotyczna, spokojnie Jeff mógłby walnąć, jak mówi Szymszel, równie trafionego bohomaza, za dużo mniejsze pieniądze. A może jakaś dziewczyna lub chłopak z Liceum Plastycznego w Zakopanem miałby lepszy pomysł. (rozumiem, że był jakiś konkurs... )
- i dokąd idą pieniążki, a jakże - do firmy szwajcarskiej. A czyje to pieniążki? Pana, Pani, i moje. (... i głównym kryterium oceny prac w tym konkursie było, jak wyprowadzić pieniądze z Polski)

dopiero się zaczyna :(

ps. a mnie tez znak kojarzy się z predatorem.
Łukasz123 2014-03-17 17:47:21
Jestem z Krk i wszedłem na ten artykuł całkiem przez przypadek! Zajmuje się od 10 lat grafiką i efektami fx to co wlaśnie zobaczyłem i przeczytałem przeraziło mnie!!!!!!!!!!!!! Zaprojektowanie takiego logotypu zajmuje od 5-10 h (max jeden cały dzień) czyli ile im wyszło za godzinę?! Nie uważam się za mistrza lecz moje prace cieszą się dużym uznaniem, gdybym za to logo skasował 4-5 tys. pln to zastanawiał bym się czy nie za dużo....aha i wyglądało by godnie i reprezentacyjnie. Napis i kawałek parzenicy za 79 tys?! To jak tak szastają kasą to ja rzucam swoją branżę i będę na IO bilety targał. Pewnie lepiej zarobie niż prezes banku :P
Krzysztof Jędrzejowski 2014-03-17 17:37:56
To logo to istna paranoja !!! Kicz oparty o wzornictwo ludowe w najgorszym tyrolskiej wydaniu ! Autor loga chyba nie ma zielonego pojęcia o Polsce, Krakowie czy nawet Zakopanem ! Reasumując seria porażek rozpoczęta !! Obym się mylił ! Panie Ministrze Kultury Ratuj !
Aborygen 2014-03-17 17:07:03
Ciekawe , koło której parzenicy to leżało ?
max 2014-03-17 16:45:59
mam nadzieje , że gó....o dostaną nieroby
tetraedryt 2014-03-17 16:43:54
Szkoda tylko, że przedstawiciele władz nie liczą się z opinią publiczną i marnują nasze pieniądze. Obywatele nie chcą igrzysk, które przyniosą same straty i na które nie mamy pieniędzy! Za to powinno się iść do więzienia...
łatwo wydawać 2014-03-17 16:33:41
kolejnie pieniądze wyrzucone w błoto, a ile ich jeszcze będzie.......
  • USŁUGI | inne
    50zł za założenie najlepszej lokaty 3,5%
    WWW: www.kasazakonto.eu
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    SUZUKI GRAND VITARA II 2005 stan bardzo dobry, Zakopane
    Tel.: 604112080
  • PRACA | dam
    Do stróżowania/dozoru zatrudnię. Zakopane
    Tel.: 510417782
  • PRACA | dam
    Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA do Hotelu "Tatry" na Polanie Zgorzelisko z możliwością zakwaterowania. Tel. 18 20 637 30 lub 506 129 438.
  • PRACA | dam
    INSTYTUT SZKOLENIA zaprasza na kursy: - OPERATORA KOPARKI I KOPARKO-ŁADOWARKI, kontakt 781 600 400 lub mail: instytutszkolen.podhale@gmail.com
  • PRACA | dam
    KIEROWCA CE w ruchu międzynarodowym, dwutygodniowe kółka, wysokie wynagrodzenie od 6500zł
    Tel.: 667471998
    E-mail: tadziej@poczta.onet.pl
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    Sprzedam czarną krowę
    Tel.: 694763102
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    TOYOTA AVENSIS r.p.2005, 2.0D
    Tel.: 602139613
    E-mail: wacsmo@gmail.com
  • MOTORYZACJA | kupno
    SKUP Samochodów Każda Marka
    Tel.: 512-700-770
  • PRACA | dam
    PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni na stałe, z możliwością zamieszkania POKOJÓWKI. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    WYNAJMĘ BUDY-STOISKA POD HANDEL W CENTRUM BIAŁKI, dobra lokalizacja, dobre ceny. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL 110mkw W CENTRUM NOWEGO TARGU ul. Krzywa, z odbiorami, pod KAWIARNIĘ, ZAKŁAD FRYZJERSKI, BIURO. 608 806 408
  • PRACA | dam
    Przyjmę do pracy w sklepie spożywczym EURO na UL.ZAMOYSKIEGO 1. Praca zmianowa na stanowisku sprzedawca.Mile widziane doświadczenie.
    Tel.: 501366626
    E-mail: darczar1@o2.pl
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    LAND ROVER DISCOVERY 3, r.p.2008, przebieg 400 000 km, serwisowany, I właściciel, cena 35000 zł. 602 378 614
  • PRACA | dam
    Nowy Targ zatrudnię KUCHARZA-POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam Willę w centrum Zakopanego z przeznaczeniem na pokoje gościnne.
    Tel.: 515247140
  • PRACA | dam
    Praca na budowie - docieplenia, wykończenia. Zakopane i okolice.
    Tel.: 500160574
  • PRACA | dam
    FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKO SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831.
  • PRACA | dam
    FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKO SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831.