2014-04-12 11:18:46

Reklama

Jagna Marczułajtis rezygnuje ze stanowiska

Reklama
reklama
Reklama

W wydanym dziś rano oświadczeniu szefowa komitetu starającego się o organizację IO w 2022 roku, poseł Jagna Marczułajtis zrezygnowała ze stanowska.

Oto oświadczenie Jagny Marczułajtis:

Ze względu na dobro projektu Zimowe Igrzyska Olimpijskie Kraków 2022, w związku z atakami na moją osobę, podjęłam decyzję o rezygnacji ze stanowiska Przewodniczącej Komitetu Konkursowego Kraków 2022. Od początku byłam mocno związana z ideą organizacji igrzysk w Krakowie i był to dla mnie wielki honor i zaszczyt stać na czele Stowarzyszenia, które reprezentowało naszą kandydaturę przed Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim.

Nadal bardzo popieram ideę przeprowadzenia w Polsce Zimowych Igrzysk Olimpijskich i uważam, że organizacja tego wyjątkowego wydarzenia przyniesie wiele korzyści dla Krakowa, regionu i całego kraju. Zważywszy jednak na nagonkę medialną na moją osobę oraz atmosferę niesprzyjającą samemu projektowi, uznałam, że moja rezygnacja może pomóc w realizacji celu, jakim jest zostanie Miastem Gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku.

Jest mi przykro z powodu zaistniałej sytuacji, ale nie wynika ona bezpośrednio z mojej winy. W związku z ostatnimi publikacjami medialnymi ponownie oświadczam, że nie wiedziałem o działaniach podejmowanych przez mojego męża Andrzeja Walczaka podczas mojego pobytu na konferencji sportowej w Turcji. Andrzej Walczak działał wyłącznie jako osoba prywatna i nie miał prawa sugerować jakoby przedstawiał stanowisko Komitetu, którego pracownikiem nigdy nie był i nigdy nie miał wpływu na jego prace.

Projekt Zimowe Igrzyska Olimpijskie Kraków 2022 był dla mnie wielkim wyzwaniem i uważam, że podołałam temu wyzwaniu. Od początku skutecznie zabiegałam o poparcie Premiera, Rządu, Sejmu oraz samorządów. Działania Komitetu Konkursowego także były zgodne z harmonogramem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Wszystkie dokumenty wymagane od nas w pierwszej fazie procedury aplikacyjnej zostały złożone zgodnie z obowiązującymi terminami. Dzięki moim staraniom pozyskaliśmy dla potrzeb wniosku aplikacyjnego Krakowa wszystkie wymagane i niezbędne na tym etapie gwarancje rządowe.

Chciałam podziękować wszystkim, którzy wierzyli we mnie i w ideę organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Krakowie. Bez ich wsparcia i zaangażowania nie bylibyśmy w stanie przygotować i przedstawić Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu kompletnej dokumentacji wymaganej w tej fazie procedury aplikacyjnej.

Mimo że pierwszy etap został zamknięty to jesteśmy dopiero w połowie drogi do tego, aby Międzynarodowy Komitet Olimpijski powierzył nam organizację igrzysk w 2022 roku. Przed nami mnóstwo pracy i kolejne wyzwania. Bardzo kibicuję Krakowowi i życzę, aby właśnie to miasto zostało gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku.

Jagna Marczułajtis-Walczak
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Brawo Jagna tylko tak dalej 2014-04-14 09:16:41
Co się można było spodziewać w końcu wlazła między wrony to muski krakać i oszukiwać jak wszyscy w tej partii. Jedno jest ważne że takie działania typu amber sprzedaż BGZ, wyprzedaż kolejek państwowych, i tak mozna wymieniać i wymianiać, powinno PO zawrzeć w statucie partii przynajmniej chłopcy i dziewczęta nie musieli by sie tak stresować.
cobra 2014-04-14 00:07:15
Była prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Grażyna Piotrowska-Oliwa (45 l.) zarobiła w ubiegłym roku 1,5 miliona złotych. A pracowała raptem cztery miesiące! To największe wynagrodzenie spośród wszystkich członków zarządu gazowego monopolisty.
cobra 2014-04-14 00:02:29
@abeto jak stary by jeszcze raz ruszył,to to oprócz @bźdźągwy był by jeszcze jakiś,palant wyskoczył;);)
Lach 2014-04-13 22:57:34
Toś Ty taki Baciar! Czytam to patriotyczne popierdywanie, słodko się robi w gardle, myślę "prawdziwy państwowiec!", a ten na emigracji... Śmiga sobie pod palmami, tam płaci podatki, służy tamtemu państwu i jeszcze mu ciągle źle. Pewnie! Jak będzie kraj mlekiem i miodem płynący, to nie tylko Ty tu będziesz walił, ale i Wietnamce, Ukraińcy, Rosjanie, Chińczycy i cała reszta. Tobie podziękujemy. Nie po to budujemy dobrobyt własnymi rencyma, żeby potem emigracja wyjadała nam jarząbki ze stołu nakrytego białym obrusem. Wyślij kartkę na Wielkanoc.
Baciar 1 2014-04-13 20:52:14
Media tym razem zachowały się należycie!!!!!!!

Niemniej powinniśmy dalej zachować czujność i bacznie obserwowac następcę pani poseł J.M. która zrezygnowała , przecież to ona przygotowała grunt dla tego kogoś ,kto z "Góry" po niej obejmie to stanowisko .
-Uważam rownież , że Rząd nie zorganizuje dla REGIONÓW tzn."REFERENDUM"...!!!!!

-Zaś prawdziwych" harpaganów na dutki" którzy wygrają przetargi, aby się wspólnie obłowić,w podobny sposób, jak na budowach autostrad ,stadionów na EURO, Amber Gold i inne ...
spodziewajmy się po wrześniu 2015 roku.
-jeśli POLSKA dostanie pozwolenie na organizację "OLIMPIADY "....
Prawda jest taka że nasze państwo nie radzi sobie z układami mafijnymi . .Gdybyśmy zbudowali w ciągu tych ostatnich 25- lat transformacji prawdziwie działające sądy i prokuratury to w kraju już dawno zapanowałby porządek i nie dochodziło by co jakiś czas do tego typu sytuacji.. bardzo mało się dzieje w tym zakresie ,chce się aż krzyczeć ,czy jeszcze komuś tam na WIEJSKIEJ a także i parlamentarzystom zależy na porządkowaniu życia w Polsce ????
W mętnej wodzie lepiej się pływa takim ''RYBECZKOM".....!!!!
Gdyby w kraju był porządek to ja chciałbym żyć w swojej Ojczyźnie ,a nie gdzieś na obczyźnie....... tam na końcu Europy. M:-)
koniczyna 2014-04-13 19:02:57
"Premier zapewnia, że zamieszanie wokół komitetu Kraków 2020 nie dyskwalifikuje jego byłej już szefowej posłanki PO Jagny Marczułajtis-Walczak."
Powiem więcej, to stanowi nawet świetną rekomendację na inne odpowiedzialne stanowiska.
O bosz... Co oni z nami zrobili...
Bezwolniśmy :(
?
bździągwa 2014-04-13 18:12:34
Oprócz Skorupy !
Abeto 2014-04-13 17:49:43
Sam premier wie jaka była nagonka medialna na Józefa Bąka i Amber Gold a teraz okazuje się ,że wszyscy byli w porządku.
uorcyk 2014-04-13 16:34:06
no a co ma powiedziec ? broni Peło :D
koniczyna 2014-04-13 15:41:00
"Premier zapewnia, że zamieszanie wokół komitetu Kraków 2020 nie dyskwalifikuje jego byłej już szefowej posłanki PO Jagny Marczułajtis-Walczak."
http://wiadom osci.onet.pl/krak ow/donald-tusk-bro ni-jagny-marczul ajtis/5s26m

no to już teraz nikt nie powinien mieć żadnych wątpliwości.
dziadek 2014-04-13 14:16:10
No ten polski ciemnogród to wiecznie niezadowolony! Igrzyska w Polsce.. Taka idea i tacy fachowcy! Tak jak i ciemnogród czepiał się Drzewieckiego, Chlebowskiego, Sawickiej, fachowców od przetargów w MSZ ,Amber Gold. A teraz to wam nawet organizacja olimpiady przeszkadza, taki świetny projekt!!! Wiadomo że nikt tego nie bierze na serio ale komitet mógł działać SKUTECZNIE kilka lat.
aaabbb 2014-04-13 13:12:14
Większym hitem byłoby gdyby pani J.M powiedziała ze nie wiedziała ze to jest wogole jej mąż, nie znam nie wiedzialm :)
pancenista 2014-04-13 02:21:36
a kto Tobie Jagna mogl wierzyc? nawet partia z ktorej jestes to zlodzieje
ciupazka2 2014-04-12 23:37:45
Ej, Jaguś , Jaguś, pamiyntoj se dziywce, ze nie trza zadawać sie z dziadami, bo Cie wsy oblezom. POdziady i telo!
dsa 2014-04-12 22:12:44
Na samo zaprojektowanie prostego znaku graficznego wydali 78 tysięcy złotych, więc wyobraźcie sobie ile kasy przekręciliby gdyby faktycznie przyszło im budować te obiekty i organizować olimpiadę.
Aż strach pomyśleć.
uorcyk 2014-04-12 21:35:35
Krakowski uklad zamkniety a pod nim niejeden inny np zakopiański układ do wydawania kasy ... niestety, zamiast referendum jest ochota na wydawanie kasy ...
txt 2014-04-12 20:56:32
I chwała Bogu! Jedyna słuszna decyzja!
góral_new_ 2014-04-12 18:56:58
Teraz będziesz mgła z ciotkami blokować zakopiankę. Pozdrowienia dla Twojego promotora - liczyłem że zajmie zdanie w tej sprawie a tu cisza ... no nic zapytamy go przy okazji wyborów do Euro.
Fibi 2014-04-12 16:41:27
Krakowski układ zamknięty? „Ujawniona afera to jedynie wierzchołek góry lodowej…” Gadowski o działalności komitetu Marczułajtis. w Polityce,pl
wrrrrrrrr 2014-04-12 15:15:44
ooooooooooo popapala JAGUSIA rosia rosia wiedza gdzie sie do cieplej posadki ustawic biedna nie wiedziala co maz robbbbbiiii fufuf smierdzi wiocha z daleka
akm990 2014-04-12 14:57:29
e tam piszecie że polski nie stać na Olimpie , a innych stać , gdy tymczasem polska ma większe rezerwy walutowe niż Wielka Brytania, Kanada i Norwegia razem wzięte

http://www.biztok.pl/waluty /polska-ma-wieksze-rezerwy-walutowe-niz -wielka-brytania-kanada- i-norwegia_a15883
toty 2014-04-12 14:52:25
Zabawne jest to, że J. umościła (jak ktoś powiedział "wychodziła") sobie fajną posadkę, a przez pierdołę (w porównaniu do innych afer), została z niej wypchnięta. W sumie żal mi Walczaka - Matuski chyba łatwo nie wybaczają...
toty 2014-04-12 14:44:15
@krakus - gdzieś przeczytałem, że zmiany w komitecie paradoksalnie mogą sprawić, że dojdzie do organizacji IO w Krakowie, jeśli na miejsce ignorantów wejdą osoby bardziej kompetentne. Niemniej ufam, że jest to mało prawdopodobne, bo profesjonaliści wśród krewnych i znajomych królika to rzadkość w naszym kraju. Szkoda tylko kasy, która już odpłynęła...
krakus 2014-04-12 14:19:23
jeszce trzeba sie tej skorumpowanej wieśniary zapytać ile zabrała i czym sie kierowała , przy wyborze aren olimpijskich , odnośnie biegów , biatlonu , snowboardu i innych miejsc na Podhalu . Jednum słowem bardzo dobrze , że prawdopodobnie nie będzie igrzysk w tym skorumpowanym kraju .
opozycja 2014-04-12 14:11:30
polityki się zachciało... wszędzie oszuści i złodzieje
grapa 2014-04-12 13:37:24
@ Jendrek , wiesz co Jedrus , mlodzi i gniewni to oni nie som , bo ani juz mlodzi , ani na dutki sie nie gniewajom .Jezeli chca cos organizowac i swiat do gory nogami przewracac , to z wlasnej inwencji i trasparentnie jak to dzis zowia , a nie z pieniedzy panstwowych . Zdajesz sobie chyba sprawe ze te pieniadze my bedziemy musieli zwracac. Za PRLu bylo tak , ze co panstwowe to nie moje i nadal takimi kategoriami mysla dzis zwolennicy miedzy innymi tych igrzysk.
feldfebel 2014-04-12 13:23:12
Dajmy spokoj kobiecie bo nam z Podhala ucieknie.
koniczyna 2014-04-12 13:13:33
a gdyby ta wiadomość brzmiała np tak:
"posłanka X oraz jej mąż Y zostali zatrzymani pod zarzutem złożenia propozycji korupcyjnej. Trwa postępowanie wyjaśniające ewentualną niegospodarność i matactwa finansowe przy tzw organizacji ZIO 2022. Prokuratura obejmuje swoim zainteresowaniem szeroki krąg osób..."
Coś mi się wydaje, że wtedy mniejsza liczba osób byłaby oburzona, niż teraz, po przeczytaniu treści głównego artykułu.

ps. jest kilka kwiatków w treści oświadczenia:
np "...zważywszy jednak na nagonkę medialną..." jak zwykle w przypadku członków tej partii - odwracanie kota ogonem. Jaką nagonkę ?! najlepiej oczywiście byłoby, żeby nikt się o niczym nie dowiedział.

"... ze się kręci przy tym ciemne młyny,
my się o to, sztukatorzy nie martwimy.
My jesteśmy partią życia i radości..."
[Zbigniew Herbert]
Jendrek 2014-04-12 12:54:14
HMM. Szkoda że tak się stało,ale jestem zdania , że tylko młodzi gniewni" są wstanie nadać bieg sprawom,czasami nie do zrealizowania :
uorcyk 2014-04-12 12:37:25
a wypowiedz Majchra dla GK - smieszna ... sie musi chlop spotkac i przekonac , pieniadze sa rozliczane - no pewnie, zawsze sa jakos rozliczane, prawda?
uorcyk 2014-04-12 12:36:04
ale wladzom to zwisa, kto za to zapłaci finalnie- im z pensji nie ubedzie, prawda?; taka filizofia: wazne zeby sie tu i teraz nachapac, ogrzac w błysku fleszy ( w koncu to tez była promocja i lans dla Jagusi). A teraz wstyd ...
PS. Wystarczyło sie podac do dymisji zamiast wydawac kolejne oswiadczenia
Mięguszowiecki 2014-04-12 12:15:24
Polskiego Państwa nie stać na Igrzyska Olimpijskie. Bogata Norwegia może sobie na to pozwolić bo ma nadwyżkę w swoim budżecie. Jak wygląda budżet Polski wszyscy wiemy - brakuje na wszystko, jednostki się bogacą ale społeczeństwo ogółem biednieje, jest ogromna emigracja - Polacy pracują na Niemców, Anglików, Norwegów - Polska się wyludnia a kolejne rządy od czasów transformacji tylko głoszą hasła wyborcze z których nic nie wynika. Politycy niech robią sobie Igrzyska za swoje pieniądze a nie podatnika, zobaczymy wówczas ich entuzjazm odnośnie organizacji olimpiady - Kraków 2022.
grapa 2014-04-12 12:06:48
Dla dobra ludu trzeba rowniez zrezygnowac z igrzysk , a zajac sie chlebem.
Atonic 2014-04-12 11:56:05
Dobrze ze i sniegu nie ma we Witowie.
toty 2014-04-12 11:47:15
Chodzi oczywiście dzieci w rodzinie Marczułajtis i Walczaka.
parówa 2014-04-12 11:46:30
Ciekawe jak relacje damsko męskie ...:):):)
toty 2014-04-12 11:46:28
Współczuję dzieciom, bo pewnie są/będą świadkami ostrych awantur...
Fibi 2014-04-12 11:39:11
Ustąpiła bo musiała i koniec tematu,.... ale jeszcze się ośmiesza ... chłopa dalej się wypiera... Bieduś.... :D :D
  • PRACA | dam
    Zatrudnię do pracy w sklepie wielobranżowym. Od zaraz na stałe.
    Tel.: 507466798
  • PRACA | dam
    Aqua Park Zakopane zatrudni PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ. Tel. 602 263 516 lub 1820 63730 w.21.
  • PRACA | dam
    Zajazd Górski Kuźnice zatrudni KELNERKĘ / KELNERA. Tel. 601 268 550 lub 1820 63730 w.21.
  • PRACA | dam
    Restauracja TERMY SZAFLARY zatrudni KELNERA/KELNERKĘ na pełny etat
    Tel.: 698694677
    E-mail: Restauracja@termyszaflary.com
    WWW: www.termyszaflary.com
  • PRACA | dam
    Zatrudnię SZPACHLARZY, MALARZY. 731 877 220.
  • USŁUGI | budowlane
    ADAPTACJE, REMONTY - WYKOŃCZENIA WNĘTRZ.
    Tel.: 609066503
  • PRACA | dam
    Restauracja w Nowym Targu zatrudni na stałe KELNERKĘ/RECEPCJONISTKĘ. 607 888 555.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajęcia LOKAL/HALA 450 m2 - Nowy Targ, Sikorskiego. 609 55 66 77.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    MIESZKANIE W KRAKOWIE, PODGÓRZE, 47 m2, umeblowane, do zamieszkania od zaraz. 600 290 390.
  • PRACA | dam
    Firma budowlana zatrudni pracowników budowlanych do pracy na terenie kraju i Słowacji. Zapewniamy dowóz do miejsca pracy, zakwaterowanie, jeden posiłek dziennie oraz zjazd raz w tygodniu do miejsca zamieszkania. Wynagrodzenie około 4-5 tysięcy zł/miesięcznie. Kontakt telefoniczny 502 418 740.
  • PRACA | dam
    Pilnie zatrudnię 2 lektorów j. angielskiedo w Nowym Targu i w Zakopanem. 600 393 500
  • PRACA | dam
    Pensjonat Silverton w Białce Tatrzańskiej zatrudni osobę do pracy na recepcji/do prowadzenia małego pensjonatu na cały etat.
    Tel.: 185330400
    E-mail: kontakt@silverton.info.pl
    WWW: pensjonat-silverton.pl
  • PRACA | dam
    FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI: CIEŚLĘ, DEKARZA. 600 38 38 52
  • PRACA | dam
    HOTEL "TATRY" na Polanie Zgorzelisko zatrudni KELNERKĘ/KELNERA z możliwością zakwaterowania. Tel. 506 129 438 lub 1820 63730 w.21.
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ: KUCHARZA/-KĘ, KELNERKĘ - RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA, ZAKOPANE, ZAMOYSKIEGO 11 -
    Tel.: 600 07 61 07.
  • PRACA | dam
    OPIEKUNKI MEDYCZNE ZATRUDNIĘ -
    Tel.: 503 650 903.
  • ZDROWIE I URODA
    Agencja MEDICUS - opieka nad seniorem,
    Tel.: 503 650 903,
    WWW: opiekunkimedyczne.info
  • PRACA | dam
    Restauracja Bajera w NT zatrudni KELENRKI.
    Tel.: 501012912
  • PRACA | dam
    PENSJONAT W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERKĘ DO PRACY W WEEKENDY (SOBOTA, NIEDZIELA). Praca stała, całoroczna. tel. 666378357