Reklama

2014-05-30 12:27:13

Zakopane chce samo robić igrzyska

Reklama

Reklama

Dziś w Krakowie zapadnie decyzja, czy Zakopane samo ze Słowakami będzie startować jako kandydat na gospodarza Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. Jest już oficjalne oświadczenie Janusza Majchra w tej sprawie.

Delegacje ze Słowacji i Zakopanego dziś w Krakowie spotkają się z przedstawicielami Polskiego Komitetu Olimpijskiego, by ustalić, czy po tym jak krakowianie wypowiedzieli się w referendum przeciwko organizacji ZIO, teraz samo Zakopane może przejąć kandydaturę Grodu Kraka. 

Zdaniem Zofii Kiełpińskiej, szefowej wydziału edukacji, turystyki i sportu Urzędu Miasta Zakopane, to zdecydowanie niemożliwe. Przypomnijmy, że Zofia Kiełpińska już kilkakrotnie przygotowywała wnioski o organizację ZIO w Zakopanem. Zofia Kiełpińska przypomina, że Karta Olimpijska nie dopuszcza tego typu zmian. 

Burmistrz Janusz Majcher wydał właśnie oświadczenie w tej sprawie. 

 "W odpowiedzi na doniesienia medialne, dotyczące przejęcia przez Zakopane wiodącej roli w sprawie organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Polsce w 2022 roku, informuję, iż wyraziłem swoje zainteresowanie pomysłem ewentualnego przejęcia przez Zakopane statusu miasta zgłaszającego się do zorganizowania ZIO w 2022 r. Sport zawsze był, jest i będzie ważny dla Zakopanego. Nasze miasto wielokrotnie pokazywało, że jest przygotowane do przeprowadzenia dużych imprez sportowych i doskonale sprawdza się w roli gospodarza.

Konieczne jest jednak, aby każdy proponowany wariant rozwiązania w tej sprawie został wnikliwe przeanalizowany pod względem formalnym i prawnym oraz możliwości realizacji go w zaistniałych okolicznościach". 

rav 
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
alfredka 2014-06-03 10:10:32
Aż tyle komentarzy, a kazdy o innym nasileniu... ludzie! nie trzeba tak podniecać się.Kochamy Zakopane i Region Wasz ale bądźmyrealistami. Miasteczkoniewielkie /ale urocze/, napewno pełne dobrych chęci i ludzi życzliwych tu nie bral I chociazby za Poetą wolali >mierz sily na zamiaty" .. to sił nie starczy choć serca gorące. A spółka ze Słowacją to też niezły pomysł ale zaraz pojawiają mi sie przed oczyma jaskółki :))
Panie Burmistrzu, nic sie nie stało.
Zakopane to nasz symbol sztuki, goscinnosci, niepowtarzalnych krajobrazów. Cieszmy się, że Ono jest ....
Jeszcze trochę zrozumienia, zgody między tubylcami ..
Bardzo odczuwamy brak Ksiedza Profesora :((
leśnik 2014-05-31 12:19:58
Szanowny Panie Burmistrzu, po listopadowych wyborach zgłosi Pan kandydaturę Zakopanego, proszę o cierpliwość.
uorcyk 2014-05-31 09:56:14
a gdzie sie podział ten artykulik o ekskrementach na ławce?
posprzatano ?
:P
mniejsza z tym kto 2014-05-31 08:53:37
Mam lepszy pomysł zorganizujmy ZIO w Białym Dunajcu....przynajmniej nie będzie problemów z korkami w Poroninie.
Szanowny Panie burmistrzu czy jeszcze się Pan nie nauczył, że pierwsze trzeba zrobić referendum, pomyśleć, zastanowić się....posłuchać zwykłych ludzi którzy oddali na Pana głos co oni o tym myślą? a nie budować sobie kolejne koryto z którego będzie się mógł Pan nażreć.
z poważaniem niezadowolony mieszkaniec coraz "piękniejszego" Zakopanego
ZGOR 2014-05-30 22:15:56
wartko bo miejsca przy złobie braknie!!
teodorsłysz 2014-05-30 19:59:49
A ja proponuję Witów Pani poseł ma tam jakąś szkołę narciarską
goral4102 2014-05-30 19:51:04
Panie Majcher, dla przypomnienia - Zakopane to nie Pan i Pan to nie Zakopane. W zwiazku z tym, Zakopane wcale nie chce organizowac hucpy zwanej olimpiada zimowa.
max 1 2014-05-30 19:31:43
jak olimpiada to tylko w Białce tatrzańskiej , tylko oni są w stanie sobie z tym poradzić
myk 2014-05-30 19:29:38
Z mostem nie mogą się dogadać w Białym Dunajcu, a Igrzyska chcą robić...
wojak 2014-05-30 17:49:45
Panie i Panowie proszę, dość lekkomyślności dotrwać do wyborów samorządowych - listopad 2014. Podhale to tradycja, historia, górale i niech tak pozostanie. Sursum Corda.
Fibi 2014-05-30 17:36:08
Może to chodzi o Słowaków, że Majcher się szarpie..aby nie wystawić ich do wiatru... Przecież przy tak słabej konkurencji mogłaby być szansa... która może się już nie powtórzyć.. Słowacy na pewno są wqrwieni...
sabała 10 2014-05-30 16:35:53
Proponuję olimpiadę w ( bierki .
Powodzenia.
Tomek król Białego Dunajca 2014-05-30 15:54:29
I tak guzik z tego będzie ....pogonimy was ciupagami jak tylko zaczniecie budować drogę do Zakopanego
g 2014-05-30 15:50:38
a może trudno się władzom Krakowa rozliczyć z już wydanego szmalu?próbują co mogą-jakoś poupychać na następne ekspertyzy, umowy,....
Panie Majcher- do domu.nie myślę o Zakopanem
koniczyna 2014-05-30 15:34:45
Najpierw referendum w Krakowie - głosowanie negatywne
aplikuje Zakopane - głosowanie negatywne.
aplikują Krupówki i Rówień Krupowa - głosowanie negatywne
aplikuje Rówień... :D:D:D
krakus 2014-05-30 15:20:06
MAJCHER -----Wyp.....aj z Zakopanego , razem z tą popieprzoną Jagną .Rządz sie sam tam w tej dziurze skąd pochodzisz .
Czesław Zubek 2014-05-30 14:51:28
Nie ma mowy dla ZIO w Zakopanem! Miasto nie potrafi sobie poradzić z nielegalnymi szyldami w centrum, a zabiera się za tak koszmarnie kosztowne przedsięwzięcie!
kulawy marian 2014-05-30 14:46:21
Jakbym słyszał język używany przez sekretarzy propagandy PZPR.....ćwierć wieku temu
Przepiękny 2014-05-30 14:31:22
"Idea igrzysk w Krakowie upadła, ale prezydent jak królika z kapelusza wyciągnął Zakopane. Panie prezydencie, na Boga, pan naprawdę wierzy, że tam w ogóle cokolwiek można? Igrzyska w mieście, w którym nie udaje się od lat nic - przecinek - nic (nawet organizacja Sylwestra)? W mieście z cudowną górą w samym centrum - tyle, że nieczynną, mieście zadymionym jak Manchester w połowie XIX wieku, mieście protestów przeciw wszystkiemu, mieście z burmistrzem, który nie radzi sobie z samowolą budowlaną syna (słynne schody), mieście z kraterem na Krupówkach???" Tomasz Lachowicz Gazeta Krakowska
jacko123 2014-05-30 14:18:49
Ta olimpiada śmiech na sali z mostem nie mogą sobie poradzić z budowa tras narciarskich czy PEŁNO WYMIAROWYCH OBIEKTÓW sportowych tak jak na cosie ze brakuje tu metr tam centymetr. Ale jedno jest pewne coś można zarobić na staraniach się... Trochę wyobraźni...
pajac 2014-05-30 14:14:10
Zbierajże rozum Panie Majcher.....
toty 2014-05-30 14:08:50
Czy naprawdę nie szkoda czasu (i zapewne jakiejś kasy) na te niepotrzebne analizy? Ktoś, kto wymyślił "przejmowanie kandydatury" po prostu się ośmiesza.
bezczalność 2014-05-30 14:04:58
To byłby szczyt bezczelności i arogancji władzy... Polacy już powiedzieli NIE w 70%!!!
uorcyk 2014-05-30 13:55:13
Sport zawsze był, jest i będzie ważny dla miasta - mówi Janusz Majcher.


I dlatego miasto moze sie poszczyci traska biegowa na Rowni , hahaha w sam raz na olimpiadkę :P
uorcyk 2014-05-30 13:53:13
REFERENDUM!!!!!!!!!!!!!!!!!
Panie Majcher jak dotad nie umial pan zorganizowac ani jednego Sylwestra pod Tatrami a chce pan igrzysk?? To byłby jedynie LANS dla Pana i dobre biznesy dla znanych panu deweloperow . Zreszta to Koscielisko i Jurgow byłyby beneficjantami ZIO bo u nich powstałyby obiekty sportowe a u nas .. wioska olimpijaska na 5,5 tysiaca miejsc noclegowych na Olczy???

Miejsc noclegowycxh mamy dosyc , czas najwyzszy pomyslec o obiektach sportowych - Jakos powstanie PKG nie ożywiło sezonu narciarskiego i nie ozywi. Za to ponosi tez pan osobista odpowiedzialnosc i za te wszystkie "aplikacje" do organizacji zawodow na ktorcych zorganizowanie nie mamy szans bo brak nam nie tylko obiektow ale i miejsc na ich ulokowanie

Ludzie pomyslcei zdroworozsadkowo- nam potrzeba infrastruktury sportowej dla celow rekreacji a nie rempontu skoczni czy zadaszenia toru lodowego dla profesjonalistow!
marynazmłyna 2014-05-30 13:45:27
referendum tak jest !
wiesiet 2014-05-30 13:43:09
Tak Pan Majcher od dawna przygotowuje Zakopane do organizacji Igrzysk Olimpijskich nawet już zbudował podium w centralnym miejscu Krupówek w postaci schodów. Jedynie nie potrafi zorganizować dużej imprezy w Nowy Rok i tu może być duży problem chyba, że pomoże inny niedołęga Solik.
Jurajczyk 2014-05-30 13:38:25
Referendum?....;) ;) ;)
  • USŁUGI | inne
    50zł za założenie najlepszej lokaty 3,5%
    WWW: www.kasazakonto.eu
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    SUZUKI GRAND VITARA II 2005 stan bardzo dobry, Zakopane
    Tel.: 604112080
  • PRACA | dam
    Do stróżowania/dozoru zatrudnię. Zakopane
    Tel.: 510417782
  • PRACA | dam
    Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA do Hotelu "Tatry" na Polanie Zgorzelisko z możliwością zakwaterowania. Tel. 18 20 637 30 lub 506 129 438.
  • PRACA | dam
    INSTYTUT SZKOLENIA zaprasza na kursy: - OPERATORA KOPARKI I KOPARKO-ŁADOWARKI, kontakt 781 600 400 lub mail: instytutszkolen.podhale@gmail.com
  • PRACA | dam
    KIEROWCA CE w ruchu międzynarodowym, dwutygodniowe kółka, wysokie wynagrodzenie od 6500zł
    Tel.: 667471998
    E-mail: tadziej@poczta.onet.pl
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    Sprzedam czarną krowę
    Tel.: 694763102
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    TOYOTA AVENSIS r.p.2005, 2.0D
    Tel.: 602139613
    E-mail: wacsmo@gmail.com
  • MOTORYZACJA | kupno
    SKUP Samochodów Każda Marka
    Tel.: 512-700-770
  • PRACA | dam
    PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni na stałe, z możliwością zamieszkania POKOJÓWKI. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    WYNAJMĘ BUDY-STOISKA POD HANDEL W CENTRUM BIAŁKI, dobra lokalizacja, dobre ceny. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL 110mkw W CENTRUM NOWEGO TARGU ul. Krzywa, z odbiorami, pod KAWIARNIĘ, ZAKŁAD FRYZJERSKI, BIURO. 608 806 408
  • PRACA | dam
    Przyjmę do pracy w sklepie spożywczym EURO na UL.ZAMOYSKIEGO 1. Praca zmianowa na stanowisku sprzedawca.Mile widziane doświadczenie.
    Tel.: 501366626
    E-mail: darczar1@o2.pl
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    LAND ROVER DISCOVERY 3, r.p.2008, przebieg 400 000 km, serwisowany, I właściciel, cena 35000 zł. 602 378 614
  • PRACA | dam
    Nowy Targ zatrudnię KUCHARZA-POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam Willę w centrum Zakopanego z przeznaczeniem na pokoje gościnne.
    Tel.: 515247140
  • PRACA | dam
    Praca na budowie - docieplenia, wykończenia. Zakopane i okolice.
    Tel.: 500160574
  • PRACA | dam
    FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKO SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831.
  • PRACA | dam
    FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKO SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831.
  • PRACA | dam
    Praca w Norwegii .Firma Norweska zatrudni; tynkarzy,również początkujących,stolarzy,dekarzy,malarzy,blacharzy budowlanych. Języki obce NIE wymagane-pracownicy z Podhala. Zarobki ; 10,000-15,000 zł./miesiąc. Zjazdy do kraju co 2-3 tygodnie. Zapewniamy mieszkanie. Tel;