2015-01-24 14:22:22

Reklama

Zakopiańczycy witają zwycięzcę Rajdu Dakar

Reklama
reklama
Reklama

Rafał Sonik po zwycięstwie w Rajdzie Dakar przyjechał do Zakopanego.

W restauracji przy ul. Jagiellońskiej trwa impreza powitalna Rafała Sonika. Zwycięzca rajdu Dakar na quadzie, został przywitany utworem grupy Queen "We are the champions". Powitalnym uściskom i gratulacjom nie było końca. Składał je m. in. były burmistrz Janusz Majcher oraz Mieczysław Król Łęgowski, który przekazał Sonikowi kombinezon skoczka podpisany przez Kamila Stocha.

Wcześniej Sonik razem ze statuetką "Beduina", którą dostał za wygrany Dakar odwiedził Kasprowy Wierch, na którym organizuje coroczne msze święte.

W rozmowie z Tygodnikiem Podhalańskim mówił m. in., że w czasie rajdu wiele myślał o Zakopanem, w którym ma także mieszkanie. W najtrudniejszych chwilach do dalszej walki pobudzała go wiara kibiców.

Pytaliśmy także rajdowca i biznesmena o jego plan budowy wielkiej galerii handlowej przy Krupówkach, który wzbudził w Zakopanem wiele kontrowersji.

Więcej w papierowym wydaniu TP.

p
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
MMx 2015-01-27 22:25:21
@juhas hehe akurat trafiles kula w płot ...nie zywie sympatii do PO ...popatrz na swoje podworko ...Majcher i spółka ... itd ...przewały w Zakopcu ze smog wam nie zasłoni :)
gochagocha 2015-01-27 18:31:01
Nie moge uwerzyc w to co czytam. Galeria w Zakopanem. Jeden skandal goni drugi. To juz nie do wytrzymania. Wszyscy, którzym lezy na sercu dobro tego miasta musmy sie zjednoczyc i nie dopuścic do jego degradacji, do znsczenia lokalnych małych firm. Nie dopuscmy aby nasze dzieci mały do wyboru kase w biedronce lub u Sonka. Nowe władze miasta maja nas chronic zapewnic, ze nie bedą mozliwe takie inwestycje w małym turystycznym miećie. Po to na nich głosowalismy. Mają teraz czas aby nas nie zawieść. My i nasze dziec mamy takie same brzuchy jak biznesmeni lokalni i ci przyjezdni typu Sonik. Sami musmy zadbać o swoje , zarządac referendum , nic u nas bez nas!!! Galera pomysł na degradacje a nie rozwój. Lubimy galerie w Krakowie i tam robimy zakupy jak nas ''najdze'' na galerie, a Krakowacy lubia nasze Tatry i nie potrzebuja tu robić zakupów. Juz wystarczy, że z pieknego hotelu, wspaniałej restauracji i najlepszej w Zakopanem cukierni jake były w hotelu "Giewont" zostały tylko wspomnienia. Mamy ''dzady'' galeriane , szmatławe ciuchy zamiast restauracj, znanej w kraju za grancą. KINO, TEATR, SALA SPORTOWA, NOWOCZESNE MUZEUM , STAŁA GALERA SZTUKI LUDOWEJ i GALERIA ZAKOPAŃSKCH TWÓRCÓW PZAP, SZTUCZNE LODOWSKO, SALA WIDOWISKOWA, TRASY BIEGOWE, TERENY NARCIARSKIE. Tego potrzebujemy panie Sonik. Galerię handlową zbuduj w Paryzy albo na pustyn.
Emil 2015-01-27 12:34:35
Mistrz fastfoodów i galerii handlowych !!!!!
juhas 2015-01-27 09:37:36
@MMx Przypatrz sie oswiecony ceprze na wasza chciwosc i otwarcie na brukselke , te wasze grabieze ,kradzieze i afery nagradzane ucieczkami w synekury. Tych oligarchow wiecznie nienazartych , pomniejszych koryciarzy nie wylaczajac.Gorale cala Polske zasiedlili ? Chyba nie ci z Podhala .Przez was to nalezaloby cala Polske zaorac i wybudowac od nowa , tylko problem co z wami zrobic , bo wszystko byloby rozkradzione od nowa.To jest wasza otwatosc na swiat , a raczej na kase .Widzisz jacy ci gorale chciwi i pazerni !
niegazda 2015-01-27 05:54:57
No to "uorcykula" powinna startowac w wyborach. Wszystko jest mozliwe, cave ! Grecja.Wiele rzeczy powinno byc za darmo Wszystko i dlugi tez ( po raz drugi zredukowane) Bo przeciez skrajna lewica po wybranych wyborach moze pobudzic europejska gospodarke do ruchu...
MMx 2015-01-26 23:22:34
w zasadzie Zakopane należy zaorać ....i wybudować od podstaw ...bez góralskiej chciwości i zawiści ....otwarte na ludzi i świat ....
juhas 2015-01-26 21:52:14
Zbowcom Zokopanego to jest i bedzie uorcykula.
uorcyk 2015-01-26 12:10:35
oby juz nigdy lobby apartamentowcow i deeloperów nie mialo wpływu na przyszlosc Zakopanego! A planowana przez pana Sonika inwestycje w postaci galeryjki - nigdy nie powstała w Zakopanem!
opozycja 2015-01-25 23:53:22
"Rafał, nic się nie martw. Za 4 lata wszystko pójdzie już jak po maśle." - powiedział uśmiechnięty, lecz lekko zaniepokojony Janusz, tuż po dziesiątym kielichu... ;)
uorcyk 2015-01-25 23:11:02
nie ty;lko Majcher witał Sonika. Widiziałalm na fb foty z JJotem w objeciach- czyli ze panowie sie przyjaznią ...
Bea ta 2015-01-25 22:48:35
Ps, korcia, jak ci się chce rzygać, to może wróć na strony gazety W /iadomej/ i tam sobie siedź POśród swoich!
BTW, zabierz ze sobą obrażaną ABetę Cz. wraz z sąsiadem!
Bea ta 2015-01-25 22:42:25
Zatem rozumiem, że w czwartkowym, papierowym wydaniu TP już nic nie ukaże sią na temat "zakopiańczyka" /czyt majchra/ witającego zwycięzcę Rajdu Dakar.
akm990 2015-01-25 21:52:27
"prawdziwaprawda" , no ciekawe spostrzeżenie na temat zawodów łyżwiarskich , szczególnie ,że z redakcji mają niedaleko , czyżby zabrakło im jakiś kompetentnych redaktorów , aby notkę zrobić , przy czym mają czas na takie pierdoły jak wyjazdy do Białorusi , czy Ukrainy , albo rozpisywać się o byle stłuczce na zakopiance




Od Moderatora: Obszerna relacja z zawodów łyżwiarskich ze zdjęciami znajdzie się w czwartkowym, papierowym wydaniu TP.
czopek 2015-01-25 09:29:42
Świat gdzie rację ma ten co ma rację już się skończył. Teraz rację ma ten co ma pieniądze. W rajdach startują bogaci, Biedronki budują bogaci, biedni pracują na bogatych. PZPR też był dla bogatych.
prawdziwaprawda 2015-01-24 21:35:17
Dzisiaj odbyła się piękna impreza sportowa na COS-się. Mistrzostwa Polski w Wieloboju Sprinterskim (Łyżwiarstwo Szybkie na Lodzie) i trochę szkoda, że TP nic nie relacjonuje tego wydarzenia. Był Mistrz olimpijski z Soczi Pan Brudka i nni medaliści olimpijscy. Był Pan Burmistrz Dorula, Starosta Tatrzański Zacharko i Przewodniczący Rady Miasta Zakopanego Jóźkiewicz. I media nawet nie zwróciły na ten fakt uwag. Zastanawiające???!!!!
białowłosa 2015-01-24 20:09:33
czyli już wiemy co się będzie działo jak środowisko Majchra wróci do władzy...

Sonik tylko czeka!

a ta baba co blokuje zakopianke to już by się wstydziła w ogóle pokazywać publicznie...
specjalistazako 2015-01-24 19:50:58
czy to nie jest żenujące że osoba za której rządów rozkwitła w zakopanem deweloperka sztucznie powitała przyszłego niszczyciela-dewelopera tego miasta i to jeszcze w restauracji która jest na działce kontrowersyjnego dewelopera Gerarda?

to jest materiał na scenariusz do "Na zabójczej ziemi II". Ciekawe tylko czy zakończenie będzie podobne... Oby!
Bea ta 2015-01-24 19:34:56
Ooo, naczelny klakier gejzety wybiórczrj, korcia 1947 znowu nadaje. A może napiszesz nam coś tutaj na teamt chamskich komentarzyu pisanych na twoejej ukochanej, koszernej stronie, tak , jak na niej napisałeś o komentarzach pisanych na 24tp:
"korcia1947
2 godziny temu

Oceniono 20 razy16

Niestety wystarczy czytać komentarze na stronie Tygodnika Podhalańskiego,aby zobaczyć jak p. Czerska jest opluwana.Najwyższy czas aby uprawnione służby tym się zajęły.No chyba,że boją się górali.W Zakopanem liczą się tylko "dudki" a reszta jest milczeniem."
toty 2015-01-24 19:31:19
@korcia2 - otrzyj zabrudzoną twarz i zastanów się nad swoją kulturą, bo też jest "niezwykła". Nie każdy kto krytykuje byłego burmistrza jest klakierem obecnego. Za to po Twoim wpisie widać, że jesteś klakierem byłego.
korcia2 2015-01-24 19:16:03
Jak się czyta te komentarze to rzygać się chce.Widać klakierzy nowego burmistrza działają niezawodnie i wykazują się niezwykłą kulturą.Jak tak będzie rządzone Zakopane to skompromituje się wcześniej niż sądzicie.
lo 2015-01-24 19:00:18
wszystkie usmiechy i powitania to tylko biznes, wszyscy warci siebie.
cyklista 2015-01-24 18:52:04
Januszku uważam, że wyżej s.... jak .... masz.
cyklista 2015-01-24 18:47:44
Co nie oznacza jednak, że popieram pijanych, rozwydrzonych pseudo kibiców.
janusz522 2015-01-24 18:10:22
Cyklista ,wlasnie wrocilem z Zakopanego gdzie bylem na skokach i stwierdzilem z przykroscia ze w dzisiejszych czasach trudno tam znalezc kogos na jakims przyzwoitym poziomie,90% to wiesniaki bez zadnej kultury i pojeciu o swiecie .Z przykroscia musze stwierdzic ze pasujesz idealnie do tego 90% motlochu.Mniej jadu i otworz oczy na pewne tematy bo jestes jak polksi kibic zul z trabka w gebie i glupkowatym kapeluszem na glowie wydzierajacym sie jak nacpany "Polska Bialo czerwoni " that`s U idz do lustra i sie zobacz.
swój 1 2015-01-24 17:59:25
Sonik nam zakopiankę niech załatwi!
Apotem niech se i dwie galerie wybuduje-jedną w KUŻNICACH proponuje.
A Dakar to impreza za nasze /orlen itp./ale dla wybranych!
Trzeba wiedzieć gdzie i z kim.
A był tam tesz zięć AGM-przypadek?
bridge 2015-01-24 17:06:16
a ja uwazam ze taka galeria by sie przydala w zakopanem w koncu zmniejszylyby sie czynsze wariackie na krupowkach i niektorzy zobaczyliby co to konkurencja. to by bylo zdrowe dla ludzi ktorzy maja nieruchomosci na krupowkach.... bo jak narazie to ceny nie wiem kto ustala i jak. czynsze jak na manhatanie!!!!
oczywiscie charakter/architektura tej inwestycji musialaby byc bardziej zwiazana z regionem. a po drugie w czasie niskiego sezonu taka inwestycja przyciagnelaby turystow. najwazniejsze aby byly tam tereny rekreacyjne/sportowe, kina itd. bo z tym bieda w zakopanem i co moze ono oferowac turystom jak pada deszcz? ano za bardzo nic oprocz aquaparku ktorych jest przesyt na podhalu...jak i lodowisk :)
cyklista 2015-01-24 16:57:30
Januszku, pochwal się na forum sukcesami zawodowymi jakie odniosłeś w czasie pobytu w Będzinie.
cyklista 2015-01-24 16:45:36
Bardzo dziękujemy za komentarz znaFcy sportów motorowych wyrażonych znad zlewozmywaka w Londynie. Jak zawsze masz rację, należy ganić wszelkie przejawy sukcesów naszych rodaków na świecie. Siatkówka według Ciebie be, skoki narciarskie be. Przypomnij o czym zapomniałem... no ale Arsenal Londyn cacy. Poproś szefa o zmianę środków do mycia naczyń, te obecne nie za bardzo Ci służą.
canadian 2015-01-24 16:42:51
to juz bylo dawno wiadome dlaczego pan Majcher sciagnal park kulturowy z obszarow sokola i dalej, teraz pewnie nie moze sie doczekac galeri...Pozdrawiam
janusz522 2015-01-24 16:26:13
Jesli moge sie dolaczyc do dyskusji to tylko dodam ze rajd Dakar bo juz nie Paryz-Dakar juz dawno upadl jesli chodzi o prestige i nikt tak naprawde nie traktuje go powaznie to wlasciwie taki rajd dla bogatych ludzi z duzym Ego ktorzy chca z siebie zrobic super kierowcow rajdowych a nigdy nimy nie beda niestety ,wiec ja do tego sukcesu podchodzil bym z lekkim dystansem tak samo jak do 3 miejsca Holowczyca ,najlepsi kierowcy na swiecie scigaja sie zupelnie gdzie indziej ,nie ta polka Panowie .TO RAJD BOGACZY a nie kierowcow rajdowych .
pozdrawiam 2015-01-24 16:00:49
Gratulacje dla Pana Sonika i życzę udanych inwestycji w Zakopanem.
wiemWszystko 2015-01-24 15:41:51
te żydy pieronskie lizą tylek "swojemu" bo wyczuli niezła kase. takie cos ino u Nos ;) oby starostwo w nowej obsadzie i nowy burmistrz go blokowali jak najdłuzej!
niewytrzymie 2015-01-24 15:28:25
czyli w knajpie która stoi na ziemi tego pana który zniszczył las i zrobił biedronkę zebrała się grupa ludzi którzy stawiają tutaj same niekorzystne inwestycje, a blokują te korzystne? Tym powinna zając się w końcu CBA.
cobra 2015-01-24 15:25:15
Wita go ta pani co to nie chce drogi do Zakopca i mostu W B.Dunajcu...gratuluję dobrego poczucia humoru...
grimbudniebud 2015-01-24 15:24:59
ha! ręka rękę myje! wstrętna klika z Majchrem na czele! i taki ktoś miałby być buermistrzem przez kolejne 4 lata? cwaniackie układy! siedzą przy mafijnym stole i obmyślają plan na kolejne miliony które zbiją na koszt zakopanego! obmyślają przy stole kolejne plany! a stół stoi na ziemi której właścicielem jest milioner z Wołomina który wyciął zabytkowy park za zgodą rady miasta! wszystko robione jest za plecami! tylko jeśli uruchomimy mózg i zaczniemy myśleć, wiązać poszczególne fakty - tylko wtedy dojdziemy do prawdy - co tutaj się dzieje i co będzie się dziać
toty 2015-01-24 15:07:44
Ciekawe jako kto witał Sonika p. Majcher? Jako funfel? W kontekście planowanej przez rajdowca inwestycji, byłoby lepiej dla byłego burmistrza unikać takich spotkań, żeby nie stwarzać wrażenia kolesiostwa.
uorcyk 2015-01-24 14:46:37
czyli niektórzy witali potencjalnego inwestora a nie zbawce Zakopanego...
  • PRACA | dam
    Zatrudnię do pracy w sklepie wielobranżowym. Od zaraz na stałe.
    Tel.: 507466798
  • PRACA | dam
    Aqua Park Zakopane zatrudni PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ. Tel. 602 263 516 lub 1820 63730 w.21.
  • PRACA | dam
    Zajazd Górski Kuźnice zatrudni KELNERKĘ / KELNERA. Tel. 601 268 550 lub 1820 63730 w.21.
  • PRACA | dam
    Restauracja TERMY SZAFLARY zatrudni KELNERA/KELNERKĘ na pełny etat
    Tel.: 698694677
    E-mail: Restauracja@termyszaflary.com
    WWW: www.termyszaflary.com
  • PRACA | dam
    Zatrudnię SZPACHLARZY, MALARZY. 731 877 220.
  • USŁUGI | budowlane
    ADAPTACJE, REMONTY - WYKOŃCZENIA WNĘTRZ.
    Tel.: 609066503
  • PRACA | dam
    Restauracja w Nowym Targu zatrudni na stałe KELNERKĘ/RECEPCJONISTKĘ. 607 888 555.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajęcia LOKAL/HALA 450 m2 - Nowy Targ, Sikorskiego. 609 55 66 77.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    MIESZKANIE W KRAKOWIE, PODGÓRZE, 47 m2, umeblowane, do zamieszkania od zaraz. 600 290 390.
  • PRACA | dam
    Firma budowlana zatrudni pracowników budowlanych do pracy na terenie kraju i Słowacji. Zapewniamy dowóz do miejsca pracy, zakwaterowanie, jeden posiłek dziennie oraz zjazd raz w tygodniu do miejsca zamieszkania. Wynagrodzenie około 4-5 tysięcy zł/miesięcznie. Kontakt telefoniczny 502 418 740.
  • PRACA | dam
    Pilnie zatrudnię 2 lektorów j. angielskiedo w Nowym Targu i w Zakopanem. 600 393 500
  • PRACA | dam
    Pensjonat Silverton w Białce Tatrzańskiej zatrudni osobę do pracy na recepcji/do prowadzenia małego pensjonatu na cały etat.
    Tel.: 185330400
    E-mail: kontakt@silverton.info.pl
    WWW: pensjonat-silverton.pl
  • PRACA | dam
    FIRMA BUDOWLANA ZATRUDNI: CIEŚLĘ, DEKARZA. 600 38 38 52
  • PRACA | dam
    HOTEL "TATRY" na Polanie Zgorzelisko zatrudni KELNERKĘ/KELNERA z możliwością zakwaterowania. Tel. 506 129 438 lub 1820 63730 w.21.
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ: KUCHARZA/-KĘ, KELNERKĘ - RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA, ZAKOPANE, ZAMOYSKIEGO 11 -
    Tel.: 600 07 61 07.
  • PRACA | dam
    OPIEKUNKI MEDYCZNE ZATRUDNIĘ -
    Tel.: 503 650 903.
  • ZDROWIE I URODA
    Agencja MEDICUS - opieka nad seniorem,
    Tel.: 503 650 903,
    WWW: opiekunkimedyczne.info
  • PRACA | dam
    Restauracja Bajera w NT zatrudni KELENRKI.
    Tel.: 501012912
  • PRACA | dam
    PENSJONAT W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERKĘ DO PRACY W WEEKENDY (SOBOTA, NIEDZIELA). Praca stała, całoroczna. tel. 666378357