Reklama

2016-09-21 19:19:18

Reklama

Zakopane

Reaktywacja kultowego Przeglądu filmów o sztuce

Przez ponad trzydzieści lat pod Giewontem spotykali się nie tylko twórcy filmów o sztuce, ale również krytycy, historycy, malarze, rzeźbiarze, graficy i ludzie nie związani ze sztuką. Przyjeżdżali, by porozmawiać o sztuce.

W tym roku już od 29 września do 1 października w Zakopanem, w ramach reaktywowanego Przeglądu Filmów o Sztuce możemy zobaczyć filmy o wybitnych artystach takich jak Władysław Hasior, Tadeusz Brzozowski, Antoni Kenar, Grzegorz Pecuch, Witkacy, Antoni Rząsa czy Alina Szapocznikow… Zaprezentujemy prawie 30 filmów, w tym produkcję Lecha Majewskiego „Młyn i krzyż”, której towarzyszyć będzie spotkanie z Reżyserem.

Festiwal zaprasza także na wystawy tematyczne i warsztaty filmowe dla pasjonatów dziesiątej muzy, prowadzone pod Giewontem przez znanych wykładowców PWSFTViT Zbigniewa Wichłacza i Józefa Romasza oraz na spotkania z reżyserami i artystami.

 „Przez lata Przeglądy trwale zaznaczyły swoją obecność na mapie kulturalnej kraju, pozyskały grono licznych sympatyków i przyjaciół, były miejscem wielu znaczących wydarzeń artystycznych, prowokacji twórczych, skandali towarzyskich. Powstały w czasach, gdy trend likwidacyjny ogarnął większość tego typu imprez.…” - Jerzy Armata. 

Obecnie to historyczne, a zarazem nowe i ciekawe wydarzenie ma szansę stać się dopełnieniem autentycznego zakopiańskiego życia artystycznego o tak wspaniałych tradycjach. Dotychczas specyficzna atmosfera Zakopanego i ustalona pozycja kulturalna sprawiały, że na przegląd tłumnie ściągały wybitne postacie polskiej sceny artystycznej. Misją obecnego przeglądu jest konfrontacja dokonań autorów filmów o sztuce, a zarazem inspirowanie bogatego i różnorodnego środowiska artystycznego w Zakopanem.

PROGRAM

29.09.2016 Czwartek

Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem, ul. Krupówki 41
godz. 18.00 Uroczyste otwarcie Przeglądu Filmów o Sztuce i pokaz filmów:
„Nasza rzecz”reż. Konstanty Gordonprod. WFO 1958 r.17’00”
Zjawisko inspiracji podhalańskich o charakterze ludowym i narodowym nazywane szkołą zakopiańską to nurt przede wszystkim rzeźbiarski. Film ukazuje zakopiańską szkołę rzeźby związaną ze Szkołą Kenara. Sylwetka tego artysty była bardzo ważna dla rozwoju szkoły i polskiej rzeźby podhalańskiej. Antoni Kenar został dyrektorem państwowego liceum plastycznego w roku 1954 i przypisuje mu się dokonanie ważnych reform.
„Rozmowa”reż. Maria Kwiatkowska prod. WFDiF 1964 r.12’30”
Film przedstawia  artystyczne credo Władysława Hasiora.

„Witkacy”reż. Stanisław Kokeszprod. WFO 1966 r.22’00” 
Film o życiu, twórczości i poglądach Stanisława Ignacego Witkiewicza, ilustrowany fragmentami dzieł artysty.

„Interpretacje”reż. Jarosław Brzozowskiprod. WFO 1965 r.16’00”
Analiza pracy trzech, bardzo różnych malarzy: Tadeusza Brzozowskiego, Jerzego Nowosielskiego i Ludwika Maciąga interpretujących odmiennymi metodami ten sam temat: wschód słońca nad jeziorem.

„Firma Waloch” reż. Jerzy Białyprod. TVP  Kraków 1987 r.20`00”
Film prezentuje twórczość Arkadiusza Walocha, znanego zakopiańskiego artysty, wieloletniego pedagoga Szkoły Kenara w Zakopanem. 

30.09.2016 Piątek

Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem, ul. Krupówki 41

godz. 11.00 – 13.30Pokaz filmów:
„Stefan + Franciszka”reż. Tomasz Pobóg-Malinowskiprod. Interpress Film 1975 r. 18’00” 

Pierwsze swoje filmy Themersonowie tworzyli w latach międzywojennych. W roku 1938 wyjechali z Polski, a po kilku latach zamieszkali w Londynie. W 1948 roku założyli wydawnictwo Gabberbecchus. Stefan Themerson jest autorem szeregu książek i zrealizowanych wspólnie z żoną filmów. Franciszka Themerson malowała, ilustrowała książki, zajmowała się również scenografią. Autor filmu prezentuje Themersonów i ich dorobek artystyczny. Jest to jedyny film dokumentalny nakręcony za życia Themersonów.

„Portret Antoniego Rząsy” reż. Grzegorz Dubowskiprod. TVP 1973 r.17’00”
Grzegorz Dubowski przedstawia portret wybitnego zakopiańskiego rzeźbiarza. Film powraca do rodzinnej wsi artysty Futomy. Wspomnienia Rząsy ilustrowane są jego pracami obecnymi w jego pracowni, a także ustawionymi na tle górskiego pejzażu.

„Wydobyłem rzeźbę z lasu” reż. Grzegorz Dubowski prod. TVP 1993 r. 30’00”
Jest to portret zarazem artysty, jak i samego człowieka – rzeźbiarza wywodzącego się z Łemkowszczyzny. Bohater, Grzegorz Pecuch, prezentuje w filmie swój bogaty, niezwykle różnorodny wybór rzeźb oraz swoje poglądy na sztukę 
i otaczającą go rzeczywistość.  

„Władek Klamerus” reż. Hanna Kramarczuk prod. TVP 1981 r.28’00”
Klamerus był młodym zakopiańskim rzeźbiarzem, kolejnym wspaniałym wychowankiem Liceum Kenara. Ten przedwcześnie  zmarły artysta pozostawił po sobie bogaty dorobek. Film dokumentuje rzeźbiarskie i malarskie dokonania artysty.

„Śladami Tadeusza Makowskiego” reż. Andrzej Barański prod. WFO 1982 r.26’00”
Kamera podąża śladami wielkiego polskiego malarza (1882-1932) z czasów jego pobytu we Francji. Odwiedza miejsca (Paryż, Bretania), w których Makowski spędził najbardziej twórcze lata swego życia. Ukazuje proces rozwoju jego talentu i ewolucję formy malarskiej, która do dziś świadczy o wielkości i niepowtarzalności twórczości Makowskiego. Film zrealizowano we współpracy z Les Filmes de lEffraie.

„Mały wielki świat” reż. Andrzej Titkow prod. WFDiF 197715’00” 
Niekonwencjonalny portret Andrzeja Mleczki, znanego rysownika – satyryka. Reżyser próbuje  rozszyfrować osobowość Mleczki inscenizując, z rysownikiem w roli głównej, jego obrazkowe historyjki.
godz. 15.00 – 19.00Pokaz filmów:

„Hamadria” reż. Jacek Schmidtprod. WFO 1981 r.22’00”
Film inspirowany plastyczną i literacką twórczością Stanisława Ignacego Witkiewicza, utrzymany w konwencji surrealistycznej wizji. Występują w nim postacie z dramatów Witkacego, a przewodnikiem w tym świecie absurdu i fantastyki jest proza Witkiewicza, wypowiadana ustami narratora.
Jest to utrzymana w konwencji sennego marzenia, a raczej wizji psychodelicznej, impresja na temat twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza. Poszczególne sekwencje filmu obrazują fragmenty utworów Witkacego, a całość zdaje się być komentarzem do zdania: "Noc tę pamiętam, kiedy przerażenie bezbrzeżne objęło najtajniejsze fibry mego mózgu i słyszałem tylko ten straszny bełkot w rozdziawionej paszczy niewiadomego, tego czegoś ślepego, zwróconego ostrzem ku samemu siebie".

„Ślad” reż. Hanna Włodarczykprod. WFO 1976 r.17’00”
Impresyjna opowieść o sztuce jednej z najoryginalniejszych współczesnych rzeźbiarek – Aliny Szapocznikow. Reżyserka, Hanna Włodarczyk, ukazuje rzeźby artystki, pochodzące z różnych etapów twórczości, w przestrzeni wielkomiejskiej ulicy. Tytuł filmu odwołuje się do rozumienia jej dzieł jako pozostawiania pamiątki, odcisku przez autorkę. "Lubię pracować w materiałach, w których każde dotknięcie zostawia ślad. Ten fizyczny kontakt z materią daje mi uczucie przekazywania siebie rzeźbie”, mówiła Szapocznikow. Film zrealizowano trzy lata po śmierci artystki.

„Brzuch” reż. Andrzej Papuziński prod. WFO 1979 r. 26’00”
Po wielkim sukcesie filmu o Franciszku Starowieyskim „Bykowi chwała”, reżyser zdecydował się na podobny, niezwykle oryginalny portret Tadeusza Brzozowskiego. Film powstał w ścisłej współpracy z malarzem i jest poetycką interpretacją jego wspomnień i samej twórczości.

„Żywioły Hasiora”reż. Grzegorz Dubowski prod. TVP 1976 r.17’00”
Film poświęcony prezentacji dorobku artystycznego Władysława Hasiora: praca nad pomnikiem „Rydwan skandynawski” w Szwecji w Sodertelie, realizacja pomnika „Żar ptak” w Szczecinie, zdjęcia z wystaw retrospekcyjnych  w Łodzi, Szczecinie, Warszawie i Zakopanem.

„Wycieczka na Parnas” reż. Tomasz Pobóg-Malinowski prod. WFO 1983 r. 20’00”
Film poświęcony Markowi Żuławskiemu – malarzowi, teoretykowi sztuki, literatowi, od kilkudziesięciu już lat mieszkającemu w Londynie. Mimo to jego związki z ojczystym krajem są wciąż bardzo żywe (m.in. częste wernisaże w polskich galeriach). Film zrealizowany w Polsce i Anglii prezentuje twórczość plastyczną Żuławskiego, a także pozwala zapoznać się z osobowością artysty, jego próbą samooceny i poglądami na sztukę i życie.

„Witkacy”reż. Józef Robakowski prod. WFO 1981 r. 19’00”
Filmowy szkic do portretu Stanisława Ignacego Witkiewicza. W oparciu o jego twórczość fotograficzną, nadrealistyczno-symboliczne malarstwo, portrety z tzw. "Firmy portretowej" i teksty, powstaje wewnętrzny obraz artysty, symboliczny przekaz rozwoju jego twórczości i nękających niepokojów. Głównym motywem dźwiękowym budującym dramaturgię filmu są odgłosy pędzącej lokomotywy.

„Litymbrjon” reż. Grzegorz Dubowski prod. WFO 1983 r. 15’00”
Litymbrjonem nazywał Witkacy swego przyjaciela Edmunda Strążyskiego, nauczyciela i malarza, który często gościł Witkacego w swoim zakopiańskim domu. Jego przyjaźń z Witkacym jest głównym wątkiem filmu. Fragmenty korespondencji obu przyjaciół, żartobliwe wierszyki, wspomnienia oraz portrety malarskie i rysunki składają się na filmowy portret Litymbrjona, a także obraz związków uczuciowych i intelektualnych obu artystów. Wyraźny jest wpływ, jaki wywierała nieprzeciętna osobowość Witkiewicza na Strążyskiego. Film stanowi również przyczynek do biografii Witkacego.

„Sen” reż. Bogdan Dziworskiprod. WFO 1987 r.9’14”
Filmowa interpretacja twórczości Zdzisława Beksińskiego prezentująca wizje jego odczuć w stosunku do otaczającego go świata. Kolejne sekwencje filmu to jakby zwierciadlane odbicie obrazów malarza powstałe tym razem w wyobraźni reżysera, który uważa, że przeżywana przez nas rzeczywistość uzależniona jest od właściwości naszych narządów postrzegania i struktury myślenia tworzonej przez mózg.
II Nagroda - Festiwal Filmów o Sztuce - Zakopane 1988 
„…i jeszcze coś”reż. Hanna Włodarczyk prod. TVP 1992 r.42’00”
Bohaterem filmu jest Leon Tarasewicz, malarz pochodzący ze wschodniego pogranicza Polski – ze wsi Waliły. Gdy stał się znaną postacią w międzynarodowym świecie  artystycznym, odkupił od gminy opuszczony budynek szkoły i urządził w nim swoja pracownię. Światowa kariera pomogła mu w zrealizowaniu marzeń z dzieciństwa – hoduje gołębie. We wsi mówią, że tu ptaki mieszkają w lepszych warunkach niż ludzie.
godz. 20.00Pokaz filmu:

„Młyn i krzyż”reż. Lech Majewski rok prod. 201092`00”
Ręką reżysera, na oczach widzów, ożywiony zostaje niezwykły obraz – "Droga Krzyżowa" Bruegla, z całym swym pięknem, z całą swoją surowością i okrucieństwem. Reżyser pokazuje losy 12 postaci  z obrazu. Realizacja filmu trwała 3 lata i wymagała niezwykłej cierpliwości i wyobraźni. Lech Majewski twierdzi:

"Wykonana praca może być porównana do tkania ogromnego cyfrowego gobelinu zbudowanego z wielowarstwowych perspektyw, zjawisk atmosferycznych i ludzi" 

Po projekcji spotkanie z reżyserem, które poprowadzi Jerzy Armata

1.10.2016 Sobota

Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem, ul. Krupówki 41
godz. 10.00 – 13.00Pokaz filmów:

„Ślad po artystce” reż. Anna Zakrzewska, Joanna Turowiczprod. TVP Kultura 2007 r. 25’00”
Program o charakterze reportażu kulturalnego. Bohaterką jest Alina Ślesińska (1922-1994) – zapomniana artystka, która niegdyś była podziwiana przez wielu ludzi. W 2007 roku w warszawskiej Zachęcie miała miejsce wystawa jej prac, która przywróciła tę utalentowaną kobietę polskiej historii sztuki. Dziś nadal zastanawia jej oszałamiająca kariera w PRL-u i tajemnicze zniknięcie stworzonych przez nią dzieł.

„Mozaika czyli baśń PRL” reż. Anna Zakrzewskaprod. TVP Kultura 2008 r.23’00”
Reportaż o małżeństwie Hanny i Gabriela "Gabra" Rechowiczów, autorów mozaik z okresu PRL: warszawski Supersam czy Dom Chłopa i wielu innych. Realizacja: Anna Zakrzewska i Max Cegielski dla TVP Kultura. Film był punktem wyjścia do powstania książki "Mozaika. Śladami Rechowiczów" Maxa Cegielskiego.

„Bycie z… bycie dla…”reż. Urszula Dubowska prod. TVP Kultura 2015 r.23’00” 
24 lutego 1985 roku odbyło się inauguracyjne przedstawienie Teatru Witkacego w sali teatralnej Domu Zdrojowego dr. Chramca. Swoim patronem ogłosili Stanisława Ignacego Witkiewicza. Nie wyobrażali sobie żeby teatr w Zakopanem mógł mieć innego patrona. Dziś zakopiański Teatr Witkiewicza  to już legenda. Co roku świętuje swoje urodziny, połączone z  rocznicą urodzin patrona Stanisława Ignacego Witkiewicza. Urodziny to najważniejszy dzień w roku w Teatrze Witkacego. W 2015 roku na urodzinowym torcie zapłonęło 30 świeczek. Film podsumowuje 30 lat działalności teatru.

„Kwiekulik” reż. Anna Zakrzewska prod. TVP 2010 r. 48’00” 
Zofia Kulik jest u szczytu kariery, ale nagle postanawia wrócić do przeszłości. Zaczyna opracowywać ogromne archiwum stworzone wspólnie z dawnym partnerem Przemysławem Kwiekiem. Pierwszy raz po dwudziestu latach konfrontują się ze sobą, swoją młodością, stosunkiem do socjalistycznej rzeczywistości Polski lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, a także z synem, którego jako niemowlę włączali do swoich radykalnych artystycznych akcji.

„Sztuka w przestrzeni publicznej” reż. Anna Zakrzewska prod. TVP Kultura 2015 r. 25’00” 
Czy artyści są w stanie przewidzieć i kontrolować, co wydarzy się z ich pracami na placach i ulicach miast? Czy sztuka generuje konflikty społeczne, czy po prostu ujawnia te już istniejące? Czy ostre reakcje, które wywołują niektóre działania artystyczne w przestrzeni publicznej, świadczą o sile czy o słabości sztuki współczesnej?

Film “Sztuka w przestrzeni publicznej” podsumowuje ostatnie 15 lat sztuki publicznej w Polsce, od akcji "Bródno 2000" Pawła Althamera po 
“Tęczę” Julity Wójcik.
godz. 14.00Spotkanie z Barbarą Hollender

Spotkanie z Barbarą Hollender – autorką książki pt. „Od Kutza do Czekaja” poprowadzi Jerzy Armata
godz. 16.00 – 18.00Pokaz filmów:
„Moją biografią jest bibliografia Themersonowie” – „Dni Themersonów” reż. Katarzyna Kuszyńska prod. TVP Kultura 2014 r. 25’00”
Organizowane w listopadzie 2013 roku w Warszawie dni Themersonów, stały się doskonałą okazją, aby przybliżyć szerokiej publiczności twórczość niezwykłych artystów, którzy, zakorzenieni w polskiej kulturze, spędzili większość życia na emigracji w Wielkiej Brytanii, gdzie wraz z największymi osobowościami swojej epoki wpływali na kształt kultury światowej. „Moją biografią jest moja bibliografia” mawiał Stefan Themerson, dlatego reportaż skupiał się przede wszystkim na prezentacji działań artystycznych, które podejmował w duecie z żoną, Franciszką. Themersonowie są zaliczani do nurtu awangardy, chociaż byli jednocześnie prekursorami postmodernizmu.
„Mirosław Bałka, nerw konstrukcje”   reż. Anna Zakrzewska prod. TVP Kultura 2015 r. 25’00”

Punktem wyjścia do reportażu o jednym z najważniejszych europejskich artystów współczesnych jest otwarta w listopadzie 2015 roku wystawa w Muzeum Sztuki w Łodzi. Prace pochodzące z różnych etapów twórczości Mirosława Bałki pozwalają śledzić ewolucję artystyczną artysty nie na podstawie najbardziej znanych, sztandarowych, ale tych dotychczas uznawanych za marginalne. Wystawa nie jest zatem klasyczną retrospektywą, ale biograficzną i intymną opowieścią. Mirosław Bałka opowiada o korzeniach swoich artystycznych poszukiwań, o szczególnej roli materiałów, których używa w swoich pracach oraz o roli, jaką odegrał jego dawny dom rodzinny, obecnie zamieniony w pracownię. 

„Każde dotknięcie zostawia ślad – A. Szapocznikow” reż. Anna Zakrzewska, Joanna Turowicz prod. OpArt Productions 2009 r.49’00”
Film pokazuje zarówno wyjątkową osobowość artystki, jak i wybitną twórczość. Rzeźby: piękne i niepokojące swoją biologiczną i "barokową" formą. Formą "wokół której można tańczyć" według słów samej artystki. Prace Aliny Szapocznikow, niedostatecznie docenione za życia, dziś należą do najbardziej prestiżowych kolekcji na świecie.

„Andrzej Wróblewski” reż. Agata Knoblochprod. TVP Kultura 2015r. 25’00”
Reportaż jest relacją z wystawy "Andrzej Wróblewski. Recto/Verso" zorganizowanej przez Warszawskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Andrzej Wróblewski to ikona polskiej sztuki powojennej. Nie dożył 30. urodzin, ale pozostawił po sobie wielki i niezwykle różnorodny dorobek. Naznaczony dramatycznym losem wizjoner i eksperymentator jest w ojczystym kraju legendą, ale dla świata wciąż, mimo niemal 60 lat od tragicznej śmierci, pozostaje nieznany. 

1.10.2016 SobotaKino Sokół w Zakopanem, ul. Orkana 2 
godz. 19.00 Koncert Krzesimira Dębskiego 

Imprezy Towarzyszące:

Warsztaty Filmowe 30.09.-03.10.2016 r. w willi Czerwony Dwór w Zakopanem, ul. Kasprusie 27

Warsztaty Filmowe skierowane do zakopiańskiej młodzieży, prowadzone przez wykładowców PWSFTviT w Łodzi, a zarazem znanych operatorów filmowych: prof. Zbigniewa Wichłacza i Józefa Romasza.

Wystawa w Miejskiej Galerii Sztuki Miejska Galeria Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem, ul. Krupówki 41 
Wystawa czynna 29.09 – 09.10.2016 r. wt – pt 10.00-18.00, sb – nd 10.00-16.00

Jest to wystawa dokumentująca poprzednie edycje Przeglądu Filmów o Sztuce, odbywające się w Zakopanem. Materiały na wystawę pochodzą z archiwum Muzeum Tatrzańskiego, ZSP im. A. Kenara w Zakopanem, Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem oraz zbiorów prywatnych.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.
  • PRACA | szukam
    KUCHARKA, POMOC KUCHENNA, SPRZĄTANIE. 796 358 958.
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    SZCZENIAKI SHIH TZU. 730 519 594.
  • PRACA | dam
    Przyjmę Cieślę - budowa w Kluszkowcach Stawka do uzgodnienia Proszę dzwonić - 788 624 940. 788 624 940 aleksandra@tatrastyle.pl
    Tel.: 788
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
  • SPRZEDAŻ | różne
    SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
  • USŁUGI | budowlane
    USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, ŁAZIENKI, ZABUDOWY, ADAPTACJA PODDASZY, REMONTY, DOCIEPLENIA BUDYNKÓW, FASADY. 693 206 403.
  • USŁUGI | budowlane
    USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, DOMY OD PODSTAW, POKRYCIA DACHOWE, SZALUNKI STROPOWE. 693 206 403.
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
  • SPRZEDAŻ | budowlane
    DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
  • USŁUGI | budowlane
    ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
  • USŁUGI | budowlane
    USŁUGI MINIKOPARKĄ 2.5 TONY - 722 307 227.
  • SPRZEDAŻ | budowlane
    Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY i OPAŁ - 788 344 233.
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY I WYKOŃCZENIA WNĘTRZ KRÓTKIE TERMINY GWARANCJA NA WYKONANE ROBOTY. 602839607
    Tel.: 602839607
  • PRACA | dam
    PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI OSOBĘ DO SPRZĄTANIA I RZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ. 509 578 689.
  • PRACA | dam
    Kucharz al'a carte- Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej Do uzupełnienia zespołu poszukujemy osoby na stanowisko: KUCHARZ. Oferta pracy dla kucharza z doświadczeniem zawodowym. Praca na stałe, bardzo dobre warunki pracy. Więcej informacji pod nr. 518 259 536 www.restauracjagorska.pl rest.gorska@gmail.com
    Tel.: 518 259 536
    E-mail: rest.gorska@gmail.com
    WWW: www.restauracjagorska.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Zakopane - DOM na ulicy Grunwaldzkiej. 660 797 241
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Działka pow. 41ar do zabudowy położona w Lipnicy Wielkiej pod Babią Górą. 603071487, 609325040.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Las z drzewostanem pow. 41ar w Lipnicy Wielkiej 603071487, 609325040.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
  • PRACA | dam
    Zatrudnię TYNKARZA I POMOCNIKA przy tynkach maszynowych. 730 39 73 01.
  • PRACA | dam
    Poszukujemy osób do pomalowania drewnianych balkonów w obiekcie turystycznym w Zakopanem. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 693 692 100. 693692100
    Tel.: 693692100
  • KUPNO
    SKUP STARYCH SPAWAREK. 536269912.
  • RÓŻNE
    OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
  • USŁUGI | inne
    PROFESJONALNA WYCINKA DRZEW, GAŁĘZI Z PODNOŚNIKA I Z UŻYCIEM LINY. 889 105 476
  • USŁUGI | budowlane
    FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO. 882080371.
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
  • USŁUGI | budowlane
    USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    POLE - 1.6 HA i 42 AR. 505 429 375.
  • NAUKA
    NATIVE SPEAKER - JĘZYK ANGIELSKI - nauka face to face lub online, PRZYGOTOWANIE DO MATURY - Zakopane, okolice - 605 069 173
  • USŁUGI | budowlane
    TYNKI MASZYNOWE. 604 857 880.
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-04-19 13:00 Zaginęła 72-letnia Janina Czaicka 2024-04-19 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 2024-04-19 11:00 Agnieszka Nowak-Gąsienica kontra Łukasz Filipowicz czyli debata w Kinie Giewont (WIDEO) 3 2024-04-19 10:30 OZE i termomodernizacja - to połaczenie się opłaca! 2024-04-19 10:00 Uczniowie z Kowańca z wizytą w Radevormwald 2024-04-19 09:00 Autystyczne dzieci bez swego przedszkola? Burmistrz jednak obiecuje pieniądze 1 2024-04-19 09:00 Innowacyjne podejście do fotowoltaiki 2024-04-19 07:59 Zakopane w białej szacie, na Kasprowym Wierchu minus dziesięć stopni 2024-04-18 21:45 Leśniczy z Morskiego Oka ostrzega (WIDEO) 2024-04-18 21:02 Przyszli studenci sprawdzali jak to jest na ANS 2024-04-18 20:00 Rabka ci wszystko wybaczy, nawet plagę egipską w kolorze blond 8 2024-04-18 18:00 Debata z kandydatami na burmistrza Zakopanego (ZDJĘCIA, WIDEO) 76 2024-04-18 17:00 Pienińscy flisacy uroczyście otwierają sezon flisacki 2 2024-04-18 16:27 Kładą asfalt na drodze w Kuźnicach (WIDEO) 3 2024-04-18 16:20 Płytki klinkierowe na elewacje - dlaczego warto je wybrać? 2024-04-18 16:00 Kawałek skały uszkodził figurę Matki Boskiej Fatimskiej w Pieninach 2 2024-04-18 15:15 Anna Tybor kolejny raz w Himalajach zjeżdża na nartach z ośmiotysięczników 2 2024-04-18 14:35 O włos od tragedii na przejeździe kolejowym w Nowym Targu 8 2024-04-18 14:30 Pieśń o Jaśku zbójniku 2024-04-18 14:00 Utrudnienia też na ul. Makuszyńskiego w Zakopanem 2024-04-18 13:00 Zapraszamy na debatę kandydatów na burmistrza Zakopanego. Przygotowania trwają (WIDEO) 2024-04-18 12:24 Akcja szczepienia lisów 2024-04-18 12:08 Kiedy warto zdecydować się na ogrodzenie panelowe? 2024-04-18 12:03 Poranny śnieg w Zakopanem (WIDEO) 2024-04-18 11:08 Najciekawsze gadżety dla firm - Nr 4 cię zaskoczy! 2024-04-18 11:04 Poznaj możliwości kosiarek akumulatorowych Kärcher 2024-04-18 11:00 Jestem z miasta, to widać - przekonuje kandydat na burmistrza (WIDEO) 8 2024-04-18 10:00 Kolejna akcja pomocy pogorzelcom z Chabówki 2024-04-18 09:30 Ten film tętni muzyką Amy Winehouse. Mamy dla Was bilety 2024-04-18 09:30 Chloe Gong wraca do Szanghaju. Finał dylogii o Lady Fortune. Mamy dla Was książki 2024-04-18 09:09 Czy ktoś widział Maksia? 2024-04-18 09:01 Wichrówka pełna tajemnic (WIDEO) 2024-04-18 08:30 Wiosenne wianki w Zawoi 2024-04-18 08:00 Dlaczego Urząd Miasta chroni skazaną naczelnik 9 2024-04-17 22:27 Kocha Tatry, teraz potrzebuje Waszej pomocy 2024-04-17 21:41 Piękne widoki i niesamowity podjazd rowerowy. Z tego słynie Gliczarów (WIDEO) 2024-04-17 21:12 Debata przed drugą turą wyborów w Zakopanem 19 2024-04-17 21:00 Dziadek wiedział, że będę lotnikiem 2024-04-17 20:26 Góralscy studenci mogą starać się o stypendium 2024-04-17 20:00 Nowe strony internetowe parków narodowych 1 2024-04-17 19:30 Przy cmentarzu na Olczy wycięto drzewa 9 2024-04-17 18:44 Dramatyczna walka o życie mężczyzny w Jurgowie 2024-04-17 18:00 Sushi na dowóz w Krakowie - Najlepsze propozycje dla różnych gustów 2024-04-17 18:00 Miasto Dzieci Świata zaprasza całą Polskę do sprzątania świata 1 2024-04-17 17:31 Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji Biegu po Oddech 2024-04-17 17:30 Tradycyjny pogrzeb na Podhalu - jak wygląda? 2024-04-17 17:20 Tradycja jest naszą godnością 2024-04-17 17:15 Utrudnienia w ruchu podczas Pieniny Ultra-Trail 2024 2024-04-17 17:00 Oświetlenie LED - czy warto w nie inwestować i ile można zaoszczędzić 2024-04-17 16:32 Znamy trenerów reprezentacji Polski w skokach na sezon 2024/25 (WIDEO)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-04-19 12:46 1. Pani Agnieszko jestem zbulwersowana .jak można komuś zazucic że jak czwarte dziecko w drodze to niebedzie miał Pan czasu na bycie burmistrzem.a pani ma czas chodzić po sklepach z ciuchami w godzinach pracy .Nie może Pan Filipowicz niewypadl za dobrze mój głos dam na niego .Pani juz dziekujemy 2024-04-19 12:38 2. Pani Agnieszko czy to prawda że w urzędzie pania nazywają czarna mamba. Jakoś pani niewierze sądzę że zakopiańczycy nie dadzą się zwieść pani .bo jakoś nie czuje szczerości od pani. 2024-04-19 12:27 3. Jak można być takim obłudnym? Pokazywać rodzinę, piec ciasto, a potem mówić, że jak się ma czwórkę dzieci to nie ma czasu na rządzenie. A jak zarządzała swoim czasem Agnieszka jeżdżąc z koleżankami naczelniczkami po wczasach do Sopotu z dzieciaczkami i partnerami tychże za miejskie pieniądze czyli nasze. jak to nie prawda to niech pokaże faktury za co płaciło ZCE? Cukierki które dziś rozdaje może osłodzą jej zwolennikom gorycz porażki. 2024-04-19 12:19 4. Bagatelizowanie nieuzasadnionych zakupów ekskluzywnych ubrań, opłacanie parkingu na Balicach za prywatne auta pani burmistrz za grube tysiące to mało. To typowa narracja urzędu. Wielu mieszkańców boryka się z problemami finansowymi i mieszkaniowymi, ale na listę do nowych bloków dostają się znajomki pani naczelnik oświaty i spraw społecznych. Do tego kłania się wrakowisko na Zonówce, brak egzekwowania zapisów o parku kulturowym. Przez 9 lat nie udało się usunąć romskich kapel z Krupówek i chamskiego misia oraz żebrującego kaleki. To tylko wierzchołek góry lodowej. 2024-04-19 12:07 5. Jak za Filipowiczem stoi karpina jozkiewiczowa skiepeczko nikołaliński i bryjaczek i znany lowelas henieczek, to ludzie mniejsze zło to jednak Agnieszka. bo takiego bajzlu jaki narobią to przez nastepne 20 lat trzeba bedzie porządkować, mniejsze zło Aga niestety, a po tej debacie to widze ze ludzie zaczeli się zastanawiać czy ten głos oddany na filipowicza w pierwszej rundzie to był dobry pomysł 2024-04-19 11:46 6. Pani Agnieszka wypadła w 100 procentach lepiej jest wiarygodna -wiemy co sie po Niej spodziewać a ten pan ,,jak trzecia droga,, nie była absolutnie za PO i absolutnie za PIS,, co sie okazało.....to była tylko ściema dla nieświadomych.Ja zawsze głlosuje na odważnie deklarujących się a nie na niby niezależnych bo to wyrażna,, ściema,, hahaha pozdrawiam i do niedzieli.... 2024-04-19 11:35 7. Szkoda słów na tą obłudę. Kto uwierzy w te głupie filmiki pani Agnieszki to frajer. Ostatnio wszyscy się śmieją, że robi z siebie miłą i słodką idiotkę, a własna rodzina ma ją za despotkę. Czas oderwać się od żałoba. I zacząć kupować markowe ciuszki i robić doczepy za własne pieniądze. 2024-04-19 11:31 8. Żenada tak można określić kampanie pani Agnieszki. Nie nazywajmy szamba perfumerią. Jeśli burmistrz nie ma wiedzy co dzieje się w urzędzie to chyba najwyższy czas odejść . Nie wiedza to nie kwalifikacje, a tym bardziej jakieś. Osiem fakultetów nie wystarczy by być dobrym organizatorem. Gdzie te jej fakultety skoro nie umie sklecić paru zdań w języku angielskim. Szkoda słów. Dziś jej ekipa najbardziej zaufani urzędnicy i radni latają po mieście i rozdają cukierki. Czują oddech na plecach . Czas terrory i wyzwisk w urzędzie do pracowników już się kończy. 2024-04-19 11:31 9. Afera kutkowa jak tylko tyle znaleźliście to znaczy że nic nie.macie 2024-04-19 11:15 10. Oglądałam, mam zastrzeżenia do samej debaty, ale trudno, już po. Dla mnie niestety będzie to wybór mniejszego zła, ale zagłosuję na p.Filipowicza, bo uważam za wysoce niemoralne i nierozsądne oddanie miasta poprzedniej ekipie, poza tym wierzę w stwierdzenie , że finalnie każda zmiana jest in plus, trzeba coś zmienić.A p.Agnieszka: autoreklama,narcyzm,sztuczność,wszystko na sprzedaż ( tylko czekałam jak zaprosi nas do sypialni :))) ), jak coś nie pasuje to "nie wiem,nie pamięta, nie mój pion". Ale ja pamiętam jak było!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP


REKLAMA


Pożegnania