2017-01-10 18:14:48

Reklama

Wywiad

Zadaj pytanie burmistrzowi Szczawnicy. W środę wywiad na żywo na 24tp

Reklama
Reklama

Jeśli chcesz zapytać o coś burmistrza Szczawnicy - masz ostatnią okazję. Już w środę 11 stycznia od godz. 14 na naszej stronie internetowej transmisja wywiadu, który przeprowadzą dziennikarze TP z Grzegorz Niezgodą, burmistrzem Szczawnicy.

Zależy nam na tym, by burmistrz Grzegorz Niezgoda usłyszał pytania, które nurtują przede wszystkim mieszkańców Szczawnicy. 

Wywiad na żywo będziemy transmitować w naszej Telewizji TP i można będzie go obejrzeć na stronie www.24tp.pl w środę 11 stycznia o godz. 14. Nasi dziennikarze spotkają się z burmistrzem w schronisku "Orlica" w Szczawnicy.

Już teraz czekamy na propozycje pytań. Można je wpisywać w komentarzach pod poniższym tekstem lub przesyłać na adres: a.dusik@24tp.pl

ad

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
colia 2017-01-11 12:35:48
Dlaczego władze Szczawnicy nic nie robią odnośnie zabezpieczenia zarówno dla mieszkańców, jak i turystów dostępu do darmowej Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Na tylu mieszkańców Szczawnicy oraz dużej liczby turystów w Ośrodku Zdrowia funkcjonuje tylko 2 lekarzy internistów. W chwili obecnej przyjmuje tylko 1 lekarz, bo 2 jest na dłuższym urlopie. Obowiązkiem samorządu jest ułatwienie dostępu do darmowej służby zdrowia, a niestety obecnie większość pacjentów jest zmuszona korzystać z prywatnych gabinetów, opieki całodobowej w Krościenku, lub SOR w szpitalu w Nowym Targu, aby dostać się do lekarza. Ponadto rano nie można się dodzwonić do przychodni, gdyż telefon często jest wyłączany. Dlaczego na stronach UM nie ma nigdzie informacji o dyżurach aptek
Żak 2017-01-11 12:00:44
Inwestycje w Szczawnicy skierowane są w dużej mierze na promocję miasta wśród turystów, ma się to przełożyć na wzrost zainteresowania Szczawnicą, rozwój turystyki i realne przychody do budżetu zarówno miasta, jak i mieszkańców.

Od wielu lat zauważam, że gośćmi Szczawnicy są przede wszystkim osoby starsze, rezydenci sanatoriów, dla nich otwarte są restauracje, kawiarnie, odnowiono Park Dolny, zrealizowano wiele inwestycji - słowa uznania.

Jednakże zapomina się często o ludziach młodych. Przyjeżdżają oni do Szczawnicy aby pobyć w górach, na wycieczki rowerowe, zimą na narty, ale niestety nic innego Szczawnica nie ma im do zaoferowania. Nie ma otwartych dłużej lokali, nie ma (nie licząc namiotu pod kolejką - defacto uzależnionego od pogody i chęci właściciela) imprez i miejsca gdzie młodzi spędzali by czas bawiąc się, zamknięto kino, nie mamy sklepów, restauracji, otwartych dłużej niż do 22.00, trasy downhillowe zarastają, halfpipe na szafranówce nieużywany, rozumiem że budowa nowych tras narciarskich / biegowych to nie zadaine na jeden dzień, ale słyszymy o tym od dawna, mamy pod kolejką świetne miejsce na letnie kąpielisko, a w zimie na łyżwy, gdzie imprezy a'la pamiętny Żywiec na Śniegu, z gwiazdami i koncertami z prawdziwego zdarzenia. Zakopane, Krynicki Deptak, inne miejscowości z którymi rywalizujemy o Gości oferują dużo ciekawsze atrakcje dla młodych.
Urząd Miasta powinien wspierać inicjatywy oddolne, pomagać w organizacji zawodów rowerowych, biegowych, narciarskich. Z możliwościami Szczawnicy zostawilibyśmy całą Polskę w tyle. Wystarczy chcieć się dogadać.

Co Pan zamierza zrobić dla aktywnych, młodych osób, aby zachęcić ich do odwiedzania Szczawnicy, oraz aby młodych Szczawniczan zatrzymać u nas?
jho 2017-01-11 11:56:58
mam pytanie:
Czy w związku z narastającym smogiem w Szczawnicy ruszy w końcu program wymiany piecy ?. Do tej pory mieliśmy fajny program na solary i byliśmy z tego dumni - Szczawnica zdobywała nagrody - i na tym się skończyło. Może warto by było z tym ruszyć +pompy ciepła + fotowoltanika.
pss 2017-01-10 18:05:42
Witam.
Co z parkingiem przy cmentarzu w sezonie nie ma szans na zaparkowanie aby iść na cmentarz lub na pogrzeb . Zostawione auta gości z prywatnych posesji czy gości idących w góry . Czy nie lepiej postawić parkomat z dajmy na to 1 godziną za darmo a następne płatne
tajfun 2017-01-10 16:21:25
kto sie przyczynil bardziej do budowy mostow i drogi powiatowej do Jaworek , pan czy radny powiatowy Hurkala ,bo nie wiem na ktorego z was glosowac w nastepnych wyborach na burmistrza?
kibol 2017-01-10 15:56:35
Czy kibicuje Pan Jarmucie Szczawnica i czy myśli pan, że klub awansuje do IV ligi
maruda 2017-01-10 15:54:10
Kiedy będą jakieś inwestycje na Palenicy, wiem że to PKL, ale czy miasto może jakoś wywierać na spółkę nacisk
cnbs 2017-01-09 13:15:08
Czy istnieje szana na dogadanie się z wójtem Krościenka w sprawie mostku rowerowego w Krasie ?
M1cx 2017-01-09 12:51:22
Dlaczego goscie przyjezdzajacy do szczawmicy musza placic oplate klimatuczna skoro.jest zanieczyszczone powietrze
M1cx 2017-01-09 12:44:05
Jak mozna sie leczyc w tej chwili w szczawnicy jak jest tylko jeden lekarz rodzinny
Miś Turysta 2016-12-30 12:10:29
Ca Pan zamierza wykonać, żeby niektórzy przewoźnicy parkowali na terenie wydzielonych swoich zajezdni, a nie tam gdzie popadnie i na sępa. Zajmują przyjezdnym miejsca parkingowe, których Szczawnica ma coraz mniej. Są tacy przewoźnicy, którzy potrafią się odnaleźć w nowej rzeczywistości, ale i są tacy, którzy zatrzymują się również przed Halką na skrzyżowaniu. Najlepiej udawać, że problemu nie ma i nie ma też wtedy Straży Miejskiej.
cnbs 2016-12-29 14:56:30
Czy straż miejska mogłaby się zająć schodami obok apteki i przychodni zdrowia ?
Trzej królowie 2016-12-29 06:48:59
Kiedy, czy w ogóle ruszy budowa gazociągu? I z jakiego kierunku.
Antek 2016-12-27 17:52:53
Dlaczego w Szczawnicy nie ma jeszcze videorelacji z sesji i komisji? A co Pan sądzi o tym pomyśle?
Niznion 2016-12-21 22:19:27
Panie burmistrz kiedy Szczawnica wprowadzi budżet obywatelski?
Grzegorz 2016-12-20 07:55:48
Drodzy państwo może i słuszne macie spostrzeżenia , napewno niektóre z nich są godne zastanowienia i poświęcenia czasu na analizę ,ale zbyt długo by o nich tu na forum było dyskutować . Łatwiej będzie na żywo pewne sprawy wyjaśnić .
Mamy jeszcze wiele lat przed sobą by wspólnie rozwijać potencjał naszego Miasta . Na ten moment życzę wszystkim mieszkańcom wesołych świąt i udanego nadchodzącego roku !
Zorientowany 2016-12-19 23:32:22
@Niezorientowany. Ksiądz niech się zajmuje tym do czego został "powołany", a nie bawi się w politykę i podziałem polskiego społeczeństwa. Potrafią zrobić bagno, a potem niby zatroskani ubolewać. Fałsz i obłuda.
Niezorientowany 2016-12-19 02:41:59
Czy jest jakiś plan odwiedzin Włodarza z kalendarzem.
Ksiądz przy zapowiadzaniu kolędy mógłby z ambony poinformować kiedy burmistrz ma zamiar nas odwiedzić.
Czy za ten kalendarz i odwiedziny mam przygotować jakąś gotówkę wzorem odwiedzin księdza czy strażaków OSP z kalendarzem.
Jaka jest zwyczajowa stawka za takie odwiedziny? Pytam bo w necie nic na ten temat nie ma.
xsxsxsx 2016-12-16 13:27:50
Czy podsumowanie półmetka kadencji w formie papierowej / czytaj . rozpoczęcie kampanii samorządowej p. Burmistrza / oraz kalendarze które p. Burmistrz będzie rozdawał mieszkańcom są finansowane z budżetu gminy ? Jeżeli tak to dlaczego . I drugie pytanie o wielkość finansowania MOKU , na który co rocznie przeznaczone jest prawie PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH - gdzie te pieniądze się podziewają , gdyż co roku , imprezy Ośrodka Kultury są coraz uboższe , co było widać było podczas tegorocznego Lata Pienińskiego . / budżety Rabki zdrój oraz Karpacza na kulture są na dużo niższym poziomie , a oferta kulturalna na dużo wyzszym niż nasza / . pozdrawiam
Prosto z mostu. 2016-12-12 10:03:14
Witam, mam trzy pytania, mianowicie, czy istnieje jeszcze jakakolwiek realna szansa na realizację projektu kolejki górskiej do Piwnicznej? Pytam sie, gdyż byłaby to dobra opcja turystyczna i wypoczynkowa dla turystów i mieszkańcy. Czy nastąpi także szumnie poruszana budowa wyciągu na Jarmute?

Chciałbym także zapytać, kiedy nasz Włodarz odwiedzi domostwa mieszkańców z kalendarzem, gdyż chciałbym Go godnie przyjąć i choćby wtedy wysprzatać.

Dzieki i pozdrawiam.
ekologia2 2016-12-09 20:19:18
Pytanie @ekologia rozszerzone: o olej opałowy czy gaz propan-butan.
xy 2016-12-09 20:16:55
kiedy doczekamy sie naprawy drogi na ulicy Staszowa?chodzi o gorna czesc
ekologia 2016-12-09 20:00:19
Czy Urząd Miasta Szczawnica ma lub zamierza wprowadzić dotacje dla osób zainteresowanych wymianą dotychczasowych pieców węglowych na ogrzewanie np.prądem ?
zolatac 2016-12-09 16:15:29
Ludzie; - zadajcie chociaż mądre pytania i osadzone w realu. Marzenia zostawcie na potem, jak zburzycie całą miejscowość i zaczniecie od nowa.
Teresa Maria 2016-12-09 15:31:06
Czy Szczawnica "wyżnia"będzie kiedyś też tak ładnie wyglądała jak od centrum do Pienin?Przydałaby się między ul.Szlachtowską a Samorodami , nad Grajcarkiem taka ozdobna kładka jak przy promenadzie.W lecie z kwiatami w zimie ze światełkami.Mam wrażenie,że tej części miasta włodarze nie lubią.
Intress 2016-12-09 00:34:56
Jak prowadzone wojenki z Mańkowskimi odbiły się na rozwoju Szczawnicy? Czy Oni lub jakikolwiek inny inwestor mając świadomość nieprzychylnych władz lokalnych zdecydował się zainwestował w Szczawnicy w ostatnich trzech latach?
Maxon 2016-12-09 00:27:00
Kto był burmistrzem Szczawnicy gdy budowano rondo w Kroscienku? Kto sie lansował podczas oficjalnego otwarcia? I kto teraz wydaje dziesiątki tysięcy na analizy ruchu ex-post? To jawny przejaw marnotrawienia srodkow publicznych - wtedy i teraz!
narciarz 2016-12-08 11:50:57
Panie Burmistrzu gdzie te wyciągi : Na Jarmutę , Na Rapę
cyklista 2016-12-08 11:14:00
Droga Janinko, bardzo proszę o przetłumaczenie na język polski użytego przez Ciebie słowa "przeciembiorców". Jeżeli to po polsku to przepraszam, widocznie nie byłem na tej lekcji (może chorowałem).
wyborca 2016-12-08 10:30:11
Panie Burmistrzu Czy zamierza Pan kandydować w następnych wyborach ?
Janina 2016-12-08 09:53:57
Dlaczego pan chce wprowadzić represje mieszkańców wprowadzając kontrolę dla przeciembiorców ? czy tak pan szuka pieniędzy ?To będzie gwóźdź do Pana następnych wyborów
mietek 2016-12-08 09:06:32
Dlaczego zrezygnował z budowy Osrodka Zdrowia w Szczawnicy
robol 2016-12-08 08:40:15
Czy Szczawnicę stać na utrzymanie Straży Miejskiej ?
syk 2016-12-07 20:31:33
jak dlugo zamierza zadluzac miasto
maniek 2016-12-07 20:25:15
Witam serdecznie,
mam pytanie dotyczące zanieczyszczenia powietrza w Szczawnicy. Patrząc na wyniki z poprzednich lat, powietrze w Szczawnicy zimą jest tragiczne. Czy Szczawnica wzorem Nowego Targu czy Zakopanego zakupi sprzęt do monitorowania powietrza? Ja jako mieszkaniec chciałbym wiedzieć kiedy mogę na spacer bezpiecznie z dzieckiem wyjść i chciałbym by UMiG mnie o tym poinformował. Czy raczej wyższa konieczność sprawia, że takiego sprzętu nigdy nie będzie. Bo mamy statut uzdrowiska itd...
  • PRACA | dam
    PRZYJME pracownika do zakladu kusnierskiego
    Tel.: 601504522
  • PRACA | dam
    Firma Budowlana zatrudni cieślę szalunkowego, murarza, zbrojarza, ociepleniowca. Zapewniamy stałą pracę, dojazd, zakwaterowanie i dobre zarobki,
    Tel.: tel. 535 372 746
  • PRACA | dam
    Restauracja Termy Szaflary ZATRUDNI PIZZERA
    Tel.: 698694677
    E-mail: restauracja@termyszaflary.com
    WWW: www.termyszaflary.com
  • PRACA | dam
    Przyjmę do pracy w Karczmie w Czorsztynie kucharkę/ pomoc kuchenną od zaraz.
    Tel.: Tel. 509920018
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    YORKI - SZCZENIĘTA -
    Tel.: 574 496 394
  • PRACA | dam
    KIEROWCA SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO - Firma IDS SERVICE Sp. z o.o. poszukuje do pracy Kierowców Samochodów Ciężarowych (wywrotka) do pracy w delegacji. Wymagania: Prawo jazdy C, CE. Oferujemy umowę o pracę + bardzo atrakcyjne wynagrodzenie. Kontakt: 609402828
  • PRACA | dam
    OPERATOR MASZYN BUDOWLANYCH - Firma IDS SERVICE Sp. z o.o. poszukuje do pracowników do pracy (w delegacji) na stanowisko Operatora maszyn budowlanych; Koparki, koparko-ładowarki, walce drogowe, spycharki. Wymagania: Prawo jazdy min B uprawnienia Koparki jednonaczyniowe klasa II, Koparko-ładowarki, Walce drogowe. Oferujemy umowę o pracę + bardzo atrakcyjne wynagrodzenie. Kontakt: 609402828
  • PRACA | dam
    PRACOWNIK WYPOŻYCZALNI ROWERÓW w Sromowcach - tel.602 25 11 66
  • PRACA | dam
    FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A., WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: ZASTĘPCA KIEROWNIKA SKLEPU ORAZ SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA, ZAKOPANE, ZAMOYSKIEGO 11 ZATRUDNI: KELNERKĘ, POMOC KUCHENNĄ, KUCHARZA -
    Tel.: 600 07 61 07.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    SPRZEDAM DZIAŁKI ROLNE: NR 42 OBRĘB 22 o pow. 0,1095 ha i NR 34/2 OBRĘB 22 o pow. 3822 ha. Zakopane.
    Tel.: 666 988 922.
  • PRACA | szukam
    Szukam dorywczej pracy/zleceń. Sprzątanie, opieka nad ogrodem, złota rączka. Posiadam doświadczenie.