2017-01-11 14:00:32

Reklama

Na żywo

Burmistrz Szczawnicy w ogniu pytań naszych dziennikarzy

Reklama
reklama
Reklama

Dziś nasza kamera gościła w Orlicy w Szczawnicy. Burmistrz miasta Grzegorz Niezgoda odpowiadał na pytania naszych dziennikarzy.



Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Mirmir 2017-01-22 12:52:59
Jeszcze jakby było co oświetlać. Wszystko bez pomyślunku i logiki. Np. ta kolorowa fontanna to flagowy przykład braku koncepcji zagospodarowania przestrzennego i strategii inwestycyjnej. Budować atrakcyjny obiekt małej architektury obok ruiny przyrodoleczniczego żeby chyba tylko podkreślić konflikt z inwestorem. To tak jakby powiesić piękny obrazek w stodole. Po co? Efekt wizualny żaden, a tylko podkreśla się dysonans tego miejsca. Co więcej, jakby kiedyś chcieli remontować ten obiekt (co raczej również dzięki zaangażowaniu Niezgody już nie nastąpi) to mają dodatkowe utrudnienia (tak żeby tego nie uszkodzić). Śliczne kolorowe wody, które podświetlają ruinę - to piękny symbol tych nieudolnych rządów.
niemir 2017-01-20 22:58:54
Marnie,bo pisząc nieprawdę o zarobkach możesz napisac nie 1.5 mil a np. 2,3 lub więcej mil.
A wystarczy sprawdzić w Biuletynie Informacji Publicznej ,wynagrodzenie Burmistrza jest jawne. Nie jestem pewny czy zauważyles że nie ma miasta ,gminy nieoświetlonej świątecznie i co wszyscy łamią prawo?
Jarmuta 2017-01-20 07:39:58
Do Niemir :
Nie rozumiem, raz piszesz ze marnie oceniłem a znów że przekroczyłem?
gdzie tu sens ,gdzie logika?
Zastanawiałeś się za czyje pieniądze przez wiele lat kupowane są świecidełka ,te na slupach w okresie świątecznym?Czy jest to zgodne z prawem?
niemir 2017-01-19 21:37:51
Jarmuta masz problem z matematyki !!!! czemu tak marnie oceniłeś Burmistrza pod względem zarobków .Kwote przekroczyłes o 1/3 w swoich obliczeniach to jeszcze zapomniałeś ze to jest kwota brutto.
Jarmuta 2017-01-19 08:39:19
Obiecywanki Niezgody to-
gazyfikacja,Ośrodek zdrowia,komisariat Policji-wydano na te projekty grube tysiące.
A rzeczywistość Niezgody to- wielkie zadłużenie,zadymienie,najwyższe podatki i opłaty,arogancja i buta,sknocona sieć wodociągowo-kanalizacyjna,korki,konflikty z Mańkowskimi i można byłoby wymieniać w nieskończoność.


Kto ma dobrze : Niezgoda bo zarobił na ludzkiej krzywdzie w dwie i pól kadencji 1,5 mln zł
kkkenaJ 2017-01-17 13:47:14
@Janekkk. Aaaaaaaa potrzeba nam przydoopasów klerykalnych by już całkiem nas mizdrować.
Janekkk 2017-01-16 23:49:50
Uuuu, ostatnia kadencja Panie Niezgoda. A tyle się chłop nachodził z kalendarzami. Może jeden powinien zanieść do siedziby PIS-u żeby mu kadencyjności nie wprowadzali.
parobek 2017-01-14 21:35:23
@pamięć. Pamiętamy, są tacy, którzy pamiętają to jak niektórzy przed II wojną, mchem się podcierali. A jeśli chodzi o Kochana to dobrze pamiętam drogę "białą szatę" od UM na osiedle Połoniny.
pamięć 2017-01-14 17:43:32
Mam nadzieję, że jeszcze żyją Gi mieszkańcy Szczawnicy co pamiętają jak za naszego niedobrego burmistrza Kochana wygłądała zima w Szczawnicy. A dla tych co nie pamiętają to przypominam namiot Żywca pod kolejką, gdzie imprezy zaczynały się od przed Świąt , a kończyły po feriach. Występy zespołów i kabaretów na okrągło za darmo i to nie jakiś tam Malik czy Maik, którego nawet nikt nie zna. Oferta MOK to tylko zespoły i kapele góralskie i bajarze znad Grajcarka. A może by tak jakaś oferta dla młodzieży, jakiś zespół rokowy czy nawet hip-hop. Burmistrz już chyba całkiem zapomniał, że w Szczawnicy jest jakaś młodzież, chyba już się zestarzał. No to młodzieży teraz czas na Was - do dzieła - chyba już czas na zmiany.
Dobry pomysł 2017-01-14 15:17:05
Ja myśle że Pan Burmistrz powinien napisać kolejny list otwarty, w którym zwymyśla lokalnych inwestorów to na pewno spowoduje dynamiczny rozwój i napływ nowych inwestycji.
Do cyklista 2017-01-14 14:32:47
No obronił majątek gminny. I teraz mamy majątek gminny, a oprócz tego inwestora który stracił serce do dalszych inwestycji i mnóstwo ruin w centrum. Naprawdę lepiej by było dla rozwoju Szczawnicy i wszystkich mieszkańców jakby Mańkowskim oddano płac pod kolejka i żeby Oni zainwestowali tam 100 mln zł niż trzymać kurczowa ten "wielki majątek" gminny na którym jest obecnie i bedzie przez najbliższa dekadę klepisko i syf. Ludzie trochę ekonomicznego myślenia!
Missip 2017-01-14 14:22:55
Dobrze że prywatny nam wybudował tą Helenkę, Dworek i Modrzewie bo dzięki temu mamy jakąś ofertę dla tych gości. Natomiast atrakcje, które zapewnia pan burmistrz czyli wiejskie imprezki w syfie pod pelenicą to żałosna oferta dla rozwoju turystyki. Zamiast ponad 20 tys. zł wydać na kalendarze z którymi chodzi Niezgoda po domach i uprawia politykę lepiej jakby trochę dołożył do tej kwoty i zaprosił jakiś porządny zespół muzyczny albo kabaret w sezonie!
Styling 2017-01-14 13:57:26
Centrum Uzdrowiska w coraz gorszym stanie bo Niezgoda starannie zniechęcił największy podmiot do dalszych inwestycji. Porządnej szkoły, przedszkola brak. Ośrodka zdrowia, komisariatu w ogóle nie mamy. O termach możemy zapomnieć. Plany budowy wyciągów w zasadzie upadły. Śmieci i ścieki najdroższe w całej małopolsce, astronomiczne zadłużenie i niedrożna w sezonie droga dojazdowa. Gratuluje dobrego samopoczucia wszystkim tym którym taki stan rzeczy odpowiada. Nawet szkoła muzyczna ma być Krościenku chociaż zawsze była u nas. No świetny ten nasz Burmistrz!
Do klinc 2017-01-14 13:42:50
Tępy to jest ten co wstawia znak@ po nicku. To nie adres mailowy analfabeto. A Wójt Krościenka specjalnie mnie nie interesuje bo jestem ze Szczawnicy. Chociaż obiektywnie należy stwierdzić że właśnie on pilnuje swojego. Bo rondo znajduje się w Krościenku. A inwestycje u sąsiadów w ciągu ostatnich lat powinny nasze władze wprowadzić z zakłopotanie. Bo to mała gmina, a buduje parking 5 lepszy od naszego, maja przedszkole o którym możemy marzyć, ośrodek zdrowia którego Niezgoda nie był w stanie wybudować, zatrzymali komisariat policji, mają nową przystań flisacką, budują ścieżkę rowerową o długości nieporównywalnej z naszą, wychodzą z tego tragicznego PPK.A my się dalej chwalmy i cieszmy, że obecny Burmistrz nie sypie dróg popiołem. No mega osiągnięcie! Szczawnica powinna dzisiaj wyprzedzać Białkę (która przez ostatnie lata uciekłam nam w rozwoju o 20 lat) a tymczasem porównujemy się z Krościenkiem, które jakby wybudowało Toporzyskowo to też nas wyprzedzi. Do tego doprowadziła ostatnie 2 kadencje Niezgody.
klinc 2017-01-14 12:21:09
Do@Do Boruta(kieruję do tego, który jest tak tępy i nie potrafi wymyśleć swojego pseudo). Czy Ty uważasz, że najlepsi byli poprzednicy obecnego burmistrza. Ci co zakręcali wodę na noc i ci co posypywali w zimie popiołem z węglarki drogi, ci co przes....... biurowiec komunalnej, a może ci co polewali drogi nawet po pierwszych mrozach.
Niezgoda wykonał swoją pracą podwaliny dla następnych i to jest ważne bo do Szczawnicy nawet pies z kulawą nogą by nie zajrzał.

Do@Red. Wójt z Krościenka niech lepiej pilnuje swojej kierownicy, bo póki co nie zrobił jeszcze nic. A w urzędzie ma jeszcze dwóch kretów. Postawić 3 ławki na ulicy Kościuszki to żadna filozofia. Przyjdzie czas, co go też rozliczą mieszkańcy.
Bis 2017-01-14 12:16:33
Panie Burmistrzu czuję pan oddech konkurencji na plecach ,te komentarze które są niesprawiedliwe to on . Wszystko nie jest ok ale robi pan wszystko co można.Odnośnie dzieci Mankowskiego dla Szczawnicy i mieszkańców nie zrobili nic Helenka ,Dworek czy my z tego korzystamy ?Gospodarz ma być jeden i zdecydowanie wolę że jest to Niezgoda a nie Krzysztof Mankowski gdyby było odwrotnie to dopiero moi drodzy wiedzieliśmy czym kaczka wodę pije
cyklista 2017-01-14 10:23:54
@ Do Boruta, cytat z Twojego poniższego postu:
"podgrzewanie sporów z Mańkowskimi"
To co, oddać potomkom hrabiego, bez mrugnięcia okiem, wszystko, nawet plac pod kolejką linową ? Na dzień dzisiejszy Prokurator zainteresował się reprywatyzacją Uzdrowiska Szczawnica. Czyli jednak nie wszystko jest tak bardzo cacy, a Burmistrz może tylko wykazuje twardą postawę, broniąc majątku miasta i gminy.
Do Boruta 2017-01-14 00:03:52
Szanuję fakt, że Niezgoda jako pierwszy z pośród wszystkich rządzących gminami w Pieninach i okolicach dostrzegł znaczenie turystyki. Niestety to jego jedyny atut. Każdy kolejna decyzja była coraz gorsza - podgrzewanie sporów z Mańkowskimi, inwestycja w PPK, nieumiejętne zarządzanie majątkiem miasta i podległymi jednostkami, niegospodarność, brak wizji rozwoju, poronione inwestycje, brak kontroli zadłużenia. A teraz najgorsze jest to, że dla niego liczy się tylko trwanie na stołku a nie rozwój Szczawnica.
Goliat 2017-01-13 23:50:01
Wszystko na to wskazuje że Mańkowscy już skończyli inwestycje w Szczawnicy, również dzięki negatywnymu zaangażowaniu Niezgody. Inni inwestorzy omijają miejscowość o tak nieprzychylnych władzach dla biznesu. Miejsca na termy brak. Budowy chodników do Szlachtowej to żaden wielki rozwój. Sąsiedzi idą do przodu. Niezgoda nie ma żadnego realnego pomysłu na tą miejscowość. To powolny koniec tego miasta. Ratujcie się ludzie w następnych wyborach i módlcie się zeby wystartował ktoś z wizja i kompetencjami, bo szkoda tej Szczawnicy.
Red 2017-01-13 23:35:08
Ale dzisiaj Wójt Krościenka w radiu rozjechał Burmistrza Szczawnicy. Cyt: "ktoś kiedyś przecianał wstęgi a teraz potrzebuje analiz żeby się zorientować że rondo jest niedrożne". Mistrzowskie podsumowanie indolencji Niezgody. A od Niezgody każdy będzie lepszy, bo ten już nic mądrego nie jest w stanie wymyślić.
Niecykliczny 2017-01-13 22:10:14
Tego nikt rozsądny nie jest w stanie tego słuchać. Pytania stawiane konkretnie, a tymczasem precyzyjnych odpowiedzi brak. Tylko luźne opowiastki jak to jest cudownie. W związku z tym pojawia się tylko jedno pytanie: skoro jest tak dobrze to czemu jest tak źle. Z dawnego rozwoju Szczawnicy nic nie pozostało.
boruta 2017-01-13 20:37:13
Piszcie co chcecie, ale ja jakoś nie widzę następcy obecnego burmistrza.
Olivier 2017-01-13 17:57:07
Społeczeństwo Szczawnicy "nie dorosło do budżetu obywatelskiego"
ale oby dorosło do zmiany Burmistrza.
Rowerzysta 2017-01-13 17:19:51
Tonący się brzytwy chwyta. Chodzenie po domach nie pomogło, teraz zrodził się pomysł na wywiad. A to trzeba ciężko pracować a się lansować. Bo z tego lansu to na razie Szczawnica się zwija a nie rozwija. Upadek w ostatnich latach jest mocno zauważalny. I wszyscy to widza poza Niezgodą. Czas na zmiany!
Niemazgody 2017-01-13 17:10:10
Podsumowując mój pomysł na Szczawnicę to jest byc wiecznie burmistrzem. Nic więcej sie nie da bo wszystkie instytucje, mieszkańcy i inwestorzy są be, a tylko urzad gminy chce tylko nic nie moze i nic nie potrafi. Szkoda czasu słuchać takich wypowiedzi.
Madlen 2017-01-13 17:00:14
Standardy jak u Kadafiego pan odpowiada na pytania ludu. To że nie na temat to już inna sprawa. Ale transmisji internetowych nie bedzie po wstyd pokazac przed większa rzeszą mieszkancow niekompetencje i brak wiedzy. Niezgoda skompromiotowaleś się. A tekst że gmina nie bedzie dopłacać do śmieci w przypadku nieefektywności podległego sobie zakładu to żenada. Do całości sie nie odniosę bo tylko kilnascie minut tego majaczenia wytrzymałem. Na takim poziomie o sprawach Miasto to sobie mogą opowiadać chłopy pod gospoda a nie Burmistrz. Dosyć że prostacki forma to jeszcze zero treści.
Do cyklista 2017-01-13 16:43:20
Wspaniałe wystąpienie. Tylko śmieci i ścieki najdroższe w Pieninach. Olbrzymie zadłużenie. Brak pomysłu na rozwoj, brak transparentnosci życia publicznego, brak inwestrow. Promocja z kalendarzami, czyli kampanie 2 przed wyborami, prokuratura u głównego inwestora. Śmieszna i żałosna jest ta cała Szczawnica.
Dove 2017-01-13 16:36:11
Zamknął usta. Śmiech! tego bełkotu nie da się poprostu oglądać. Na prawie każde pytanie brak odpowiedzi. Pytają go o rondo a on odpowiada że były zmiany w projekcie. To gdzie wtedy był? Pytają go brak nowych inwestorow on bezczelnie odpowiada ze Mańkowscy mało zrobili. Pytają go samopromocje za publiczne pieniądze zamiast promocji Szczawnicy na zewnątrz a on odpowiada że konkat z ludźmi jest ważny ale relacji z jawnej sesji sie boi. Przez 1,5 h prezentuje wyuczony sztucznie bełkot i odpowiedzi na pytania, ktore sam sobie wysłał. A na inne nie odpowiada albo sam sobie zaprzecza. Żenada.
boruta 2017-01-13 15:44:14
Apel do drogowców. Jak to nie da się nic zrobić. Proponuję przywrócić poprzedni stan, czyli skrzyżowanie dróg z pierwszeństwem przejazdu Szczawnica - Nowy Targ i zburzyć jeden most. I znowu lody się kręcą kasiorka na rozbiórkę się sypie. Piosenka Skaldów w tych czasach stała się wyrazista, bo: "nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by gonić go". Natomiast filmowi satyrycy nakręcą film Miś II. Z tym, że wyrzucony słomiany miś ze śmigłowca w pierwowzorze filmowym był za państwowe pieniądze(ponoć niczyje) natomiast ta inwestycja, która niczemu dobremu nie służy jest za pieniądze podatników. Dodam, że koszt zniszczenia słomianego misia, to koszt paliwa do śmigłowca.
cyklista 2017-01-13 07:47:18
@DoDeszczu, jeszcze raz, poprawnie, po polsku, bardzo proszę. Jaki problem Cię nurtuje Drogi Przyjacielu ?
DoDeszczu 2017-01-12 17:08:11
Tzn.zatkało kakało,oto Co chodzi @cyklista?
cyklista 2017-01-12 15:48:53
Bardzo dobry program. Rzeczowe pytania prowadzących i merytoryczne odpowiedzi burmistrza. Chyba szczena opadła tym wszystkim etatowym, forumowym szczekaczom, bo jadowitych i kąśliwych postów jak na lekarstwo.
boruta 2017-01-12 13:11:55
Oglądałem późno na ju. Gratulacje dla burmistrza i prowadzących to spotkanie. CBA powinno się zainteresować powstałym układem komunikacyjnym w Krościenku(dwa mosty, rondo i zjazd w kierunku Nowego Sącza). Śmieszna jest wypowiedź drogowców cytowana przez burmistrza, że teraz już nic nie da się z tym zrobić. Co to znaczy? "nie da się". Co do gazyfikacji Szczawnicy, to poza przyłączeniem do sieci, przydałoby się kompleksowe rozwiązanie w skali kraju pt. "cena paliw ekologicznych, a zasobność portfela mieszkańca RP".

W dużej mierze estetyka miasta zależy od mieszkańców, kiedyś mówiło się, że chyba baba nie ma lustra w domu. Teraz to każdemu to wisi, ale wymaga od sąsiadów.
sasza 2017-01-12 11:48:54
kto czem preedzej zglosi do prokuratury ten wygra chodniki drogi powiatowe nadzory kosztorysy itp
Życzliwy 2017-01-12 11:04:30
Panie Burmistrzu jestem z pana dumny takie spotkania powinien pan robić co roku ,dla tych którzy niedoinformowani
Życzliwy 2017-01-11 23:25:04
Burmistrzu ????????????????
spam 2017-01-11 18:06:42
Dlaczego najwięcej inwestycji PZD w Szczawnicy?
a kto nadzoruje inwestycje miejskie i sporządza projekty zwłaszcza drogowe
dzisiaj nie ma nic za darmo
tosia 2017-01-11 17:07:29
Dziwna i lakoniczna odp na temat inwestycji powiatowych w SZczawnicy kiedys burmistrz najwiekszy oponent powiatu a w szczegolnosci pzd dot mostu na Dunajcu a dzisiaj najwieksze inwestycje w tej gminie na ter calego powiatu, najwiekszy beneficjent czyzby na piekne oczy, czy sprawa ma podwojne dno?
ino 2017-01-11 14:51:54
w wielu sprawach dotyczacych ludzi PIS pan redaktor wystepuje jako dziennikarz sledczy{np skorupa} dlaczego nie angazuje sie tak bardzo w innych a czesto co najmniej dwuznacznych
cacy 2017-01-11 14:16:34
czy to w urzedzie miasta?
  • PRACA | dam
    Zespół Pensjonatów "DOLINA BIAŁEGO" w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/-TĘ. Tel. 18 20 63730 w. 21 lub 603 750 122.
  • PRACA | dam
    AQUA PARK ZAKOPANE zatrudni KELNERKĘ/-RA, POMOC KUCHENNĄ. Tel. 18 2063730 w.21 lub 606 916 306.
  • PRACA | dam
    ZAJAZD GÓRSKI KUŹNICE zatrudni RECEPCJONISTKĘ/-TĘ. Tel. 18 2063730 w.21 lub 601 268 550.
  • PRACA | dam
    AQUA PARK ZAKOPANE zatrudni na sezon zimowy PRACOWNIKA OBSŁUGI PARKINGU. Tel. 602 263 516.
  • PRACA | dam
    HOTEL "TATRY" przy stacji narciarskiej Małe Ciche zatrudni RECEPCJONISTKĘ/-TĘ z możliwością zakwaterowania. Tel. 506 129 438.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DOM JEDNORODZINNY DREWNIANY, parterowy 8-letni, 7 km od Sanoka, 3 sypialnie, 2 łazienki, duży salon z kominkiem, kuchnia, pomieszczenie gospodarcze, garaż na 3 samochody, wiata na duży samochód i narzędzia , na działce 60 ar mogę przesłać zdjęcia i opis.
    Tel.: 011 48 694646357
    E-mail: jedrek49@op.pl
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ KOBIETĘ do sklepu wielobranżowego. Od zaraz. Umowa.
    Tel.: 507466798
    E-mail: wolay@interia.pl
  • PRACA | dam
    SPRZĄTANIE APARTAMENTÓW w Zakopanem. Praca dorywcza, całoroczna.
    Tel.: 662244845
  • PRACA | dam
    ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY INSTRUKTORÓW NARCIARSTWA. Wymagania m.in. doświadczenie w zawodzie i dobra znajomość języka angielskiego. Skorzystaj z szansy dla Ciebie na pracę w międzynarodowym zespole i wysokie zarobki! CV - biuro@zakopane-goski.pl
    Tel.: 692987940
  • PRACA | dam
    PRACA W WYPOŻYCZALNI NART w Zakopanem ? zapraszamy już teraz! Szukamy młodych i pracowitych osób z dobrą znajomością języka angielskiego w mowie. Oferujemy przeszkolenie z zakresu pracy, możliwość rozwoju i wysokie zarobki! CV - biuro@zakopane-goski.pl Tel.: 692987940
    Tel.: 692987940
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO W ZAKOPANEM. Praca stała. 795 368 870
  • PRACA | dam
    Hotel Murowanica*** w Zakopanem, ul. Przewodników Tatrzańskich 6 zatrudni: RECEPCJONISTĘ lub RECEPCJONISTKĘ i POKOJOWĄ.
    Tel.: tel.:182063362
    E-mail: kontakt@hotel-murowanica.pl
  • PRACA | dam
    Restauracja w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni POMOC KUCHENNĄ oraz OSOBĘ na zmywak.
    Tel.: 660172232
    E-mail: restauracja@burymis.pl
  • PRACA | dam
    Praca od zaraz - RATOWNIK WODNY DO HOTELU w Bukowinie Tatrzańskiej. Dobre Warunki Wyżywienie Wymagania: Uprawnienia Ratownika Wodnego oraz Pierwsza Pomoc.
    Tel.: 601508720
    E-mail: rezerwacja@grandstasinda.pl