Reklama

2017-01-15 14:28:01

Reklama

Szczawnica

Chcemy odłączenia Palenicy od PKL-u

Reklama

"Stagnacja, chaotyczne ruchy i totalny brak inwestycji sprawiły, że PKL doprowadził do ruiny jedną z najlepszych stacji w Polsce! Dosyć!"- piszą internauci.

Na Facebooku powstała strona internetowa "Chcemy odłączenia Palenicy od PKL-u". 


Prowadzący ją pokazują, że od lat w Szczawnicy niewiele się zmienia w porównaniu do innych miejsc, chętnie wybieranych przez narciarzy. 

Dlaczego strona powstała i jak sprawę komentuje PKL - przeczytasz w papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego.

ad

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Do ech 2017-01-29 16:27:03
Ile watra jest obrona obecnego układu najlepiej pokazują artykuły powyżej tego - o nadpłatach dla przewodniczącego (byle dobrze się wiodło kumplom) i negatywnej opinii RIO (zupełna niekompetencja). TO JEST PATOLOGIA! A że Ty masz wszystko w d...pie jak jesteś na zwolnieniu to tylko sprawa Twojej mentalności. Oby ludzie decydujący się na służbę publiczną mieli inne podejście. Poza tym lepiej się pozbyć lenia po jednej kadencji niż się męczyć z takim, który przez trzy zajmuje się tylko betonowaniem układu, zapewniającym wieczna reelekcję. Na przykład nie trzeba było długo czekać, przeczytaj sobie artykuł powyżej o przepłacaniu kolegi przewodniczącego Rady. Za taki przykład rozwoju Szczawnicy bardzo dziękuje Niezgodzie, wolałbym tańsze opłaty za wywóz śmieci.
ech 2017-01-29 13:22:34
Do geo. Jak jestem na zwolnieniu, to mam wszystko w d.. . A w promieniu 80 km nie ma firmy, której można sie zaprezentować. W Szczawnicy i regionie może być tylko gorzej. Wszystkie opcje po 89 były już przy korycie i zdobiły nic. Nawet TV Trwam nie inwestuje w nadajnik na Jarmucie MUX1.
Do Geo 2017-01-28 19:11:41
Jak nie będą robić nic to zawsze pozostaje instytucja referendum, a poza tym chyba warto się dobrze zaprezentować w konsekwencji poszukiwania następnej pracy.
Geo 2017-01-28 16:37:54
Do zgadzam sie. Albo nie zrobią nic i siądą na d... bo wiedza, że to ich ostatnia kadencja.
Niedźwiedz 2017-01-28 14:11:47
Chcesz dowód to idź w sezonie na imprezę plenerową i skonfrontuj to z rocznym budżetem 500 tys. zł wydatków na MOK.
Zgadzam się 2017-01-28 13:32:38
Dokładnie tak! Dlatego za hipokrytów należy uważać tych którzy udają obrońców samorządności i demokracji, a tak naprawdę chodzi tylko o utrzymanie stołków. A jak jeden z drugim podczas 2 kadencji będą mieli świadomość że to ich ostatnia to może wreszcie zrobią coś dla swojej miejscowości a nie tylko dla kolesiów, którzy zapewniają reelekcję.
Do misia 2017-01-28 11:34:09
Proszę bardzo - urzędnicy obecnych władz jako przewodniczący gminnych komisji wyborczych. Bardzo etyczne i demokratyczne! Czarno na białym widać jak to się dba o standardy uczciwego wyboru. Mało? To proszę bardzo - warunki zabudowy pod wybrańców. Mało? Stawki w MOK dla "swoich" artystów. Mało? Promowanie przy przetargach firm, których właściciele nie kryją sympatii politycznych. Albo robienie sobie kampanii z kalendarzami za gminne pieniądze. Można by wymieniać godzinami te demokratyczne standardy!
stara drewutnia 2017-01-28 11:27:10
Do bredzących. Twój komentarz skopiowałam. Będzie na pewno aktualny, jak inne ugrupowanie będzie przy korycie samorządowym. Więc z pewnością wykonam, wklej. Wierz mi, że nie optuję za żadną partią.
misio 2017-01-27 20:04:48
Mam prośbę. Może by ktoś przedstawił konkretne dowody ?
Do bredzących 2017-01-27 10:32:58
Naprawdę sądzisz, że dopiero w telewizji muszą powiedzieć "przeciętnemu mieszkańcowi" że wójt stworzył klikę? Bez żartów. Patrząc na Szczawnicę, Sromowce, wcześniej Krościenko. To są lokalni wataszkowie, którzy tworzą lokalne grupy wspólnego intersu. Przetargi, etaty porozdzielane pomiędzy największe rodziny. Dobro gminy w ogóle nie ma znaczenia, liczy się trwanie na stołku i dobre miejsce przy korycie. Te drogi o których wspominasz nie maja nic wspólnego ze strategia rozwoju miejscowości tylko mają zaspokajać poszczególne grup interesu, które gwarantują reelekcję. W wielu miejscowościach to jest system konserwowania patologii a nie władza lokalna. Za publiczne pieniądze banda lokalnych cwaniaczków pokroju Niezgody żeruje na obywatelach, udając zatroskanych samorządowców. Oby wreszcie skończył się prostackie patenty na wieczne wójtowania.
stara drewutnia 2017-01-22 17:24:03
Szwadrony PiSowskich troli już atakują obecne władze samorządowe. Z pseudo audytu nic nie wyszło to może w terenie znajdą winnych Polski w ruinie? Tak właśnie będzie. Zresztą myślę, że Kaczyńskiemu nie chodzi o wymianę prezydentów dużych miast - kandydaci z PiSu mają w dużych miastach nikłe szanse - w miastach jest jednak więcej rozsądnych ludzi, ale w pipidówkach, w gminach wiejskich, gdzie naród nie ma czasu na analizowanie bo cały czas kombinuje jak tu zarobić na chleb ..... na wsi przeciętny człowiek stwierdzi, że jak w telewizji powiedzieli, że stary wójt klikę stworzył - to stworzył, nie ma znaczenia, że drogi pobudował bo z pewnością przy budowie nakradł, rząd na wieś przecież miliony daje a wójt mówi, że na basen pieniędzy nie ma - a unia daje aby brać.
Kur_Vizja 2017-01-22 13:07:05
Piszący do boruta
Jeżeli ci o których piszesz nie są wybierani demokratycznie, to są ostają totalitaryzmu. Co na a to IPN. Albo wszyscy albo nikt. Zgadzam się z @młodym żołnierzem, PiSowi marzy się władza samorządowa, ale na pewno to trafi na opór społeczeństwa po ostatnich działaniach.
do boruta 2017-01-22 12:28:22
Również jestem za kadencyjnością parlamentarzystów. Odnośnie prezesów partii, biskupów i proboszczów to o ile się nie mylę to nie są wybierani w demokratycznych wyborach przez społeczeństwo. Dlatego trudno wprowadzić kadencyjności w wyborach jeśli nie ma powszechnych wyborów.
ekonom 2017-01-22 01:08:44
(record2 zrób fote i pokaż)
roob 2017-01-20 23:37:15
record a ileś dawoł za 1 m2 dwa złote? Weź idź w tych bieszczadach na najwyższy szczyt chłopie iiiiii ach zaśpiewoj se ino i nie rób se nic złego. Powodzenia
ucho prezesa 2017-01-20 17:11:13
@Jarmuta. Jak zwykle piernicys.
Jarmuta 2017-01-20 14:22:10
Wiele jeszcze lat Szczawnica będzie płakała po beznadziejnym rządzeniu Niezgody.
Popieram zróbmy stronę:" Precz z Niezgodą"
boruta 2017-01-19 18:51:36
Do@Missi. Jestem za kadencyjnością prezesów partii, posłów oraz proboszczów i biskupów ;-)
młody żołnierz 2017-01-18 17:27:53
@Missi. Kadencyjność, to jedyna szansa żeby PiS dostał się do koryta samorządu. Nie inaczej, bo ich już wszyscy "pojedli". A Polak nie będzie harował na ojca dyrektora i różne kościelne dotacje. Wynocha z czarną zarazą.
Missi 2017-01-16 23:35:15
Bo w Krościenku się działa a Szczawnicy gada. Na szczęście kadencyjność Burmistrzów, która niedługo się pojawi, wybawi mieszkańców Szczawnicy od rządów tego szkodnika.
misio 2017-01-16 22:31:30
Szkoda czasu. Była akcja Wpuszczonych w kanal...izację. I co ? I nic!! A Krościenko występuje z PPK
record2 2017-01-15 19:08:17
Mentalność górali z Pienin w ciągu 25 lat nic się nie zmieniła i to bez różnicy, czy Szczawnica czy Krościenko. Zawiść jest na pierwszym miejscu. Żaden obcy inwestor nie zaryzykuje, zwłaszcza konfliktu z miejscowymi. Próbowałem, ale niestety jak piranie. Próbowałem kupić działki na drogę do biznesu, ale ceny za chaszcze jeszcze większe niż w Warszawie, a przecież nie chciałem za darmo. Nie dziwię się, że budowa kolejki na Górę Jarmuta upadła i upadnie wiele koncepcji. Jedynie można zainwestować na działkach Urzędu, ale potrzebowałem na duży zakład z odpowiednim dojazdem, a nie między chałpeckami by im ściany pękały. Zainwestowałem w Bieszczadach. Inni ludzie, inny klimat i nie żałuje. Wczoraj pracownikom zrobiłem opłatek.
allu 2017-01-15 18:53:15
Kampania samorządowa wystartowała ;)
Miss 2017-01-15 18:22:03
Same konflikty w tej Szczawnicy.
Jak nie władza to inwestycje.
Q 2017-01-15 16:26:02
PKL PKG - przekret dla czego Slowakow pominieto.TMR najlepsza firma w Eurpie wscchoniej narciarsko-hotelarska jej inwestycje Hopok -Jasna perelka Tatr.
Hi-hot 2017-01-15 15:11:17
Lepiej załóżcie stronę pt: "chcemy nowego Burmistrza". Bo to on tak reprezentuje Wasze interesy. Co zrobił w tej sprawie? Kilka pozorowanych działań pod publiczkę i tyle. Teren wokół dolnej stacji już nie należy do PKL tylko to do gminy i jak to wygląda - ruina i klepisko! A.... i od razu z automatu proponuję założyć profil "chcemy wyjścia z PPK" (najdroższe ścieki w Małopolsce), "chcemy efektywnego zakładu komunalnego" (najdroższe śmieci w okolicy) "chcemy udrożnienia ruchu na rondzie i mostach których budowę współfinansowała Szczawnica" oraz "chcemy żeby Burmistrz nie obrażał inwestorów obecnych i potencjalnych w listach otwartych". Ale za to kalendarze macie ekstra :)))
Swój 1 2017-01-15 15:05:49
Niedługo wszystko pójdzie pod młotek i osobno będzie miało wartość i będzie zysk...
  • PRACA | dam
    Potrzebna dziewczyna z samochodem, praca dorywcza. 572 256 818.
  • PRACA | dam
    Zatrudnię do pracy w Karczmie w Czorsztynie: kucharkę/a, pomoc kuchenną, kelnerkę/a.
    Tel.: +48509920018
    E-mail: nadzamcze@interia.pl
  • PRACA | dam
    FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: ZASTĘPCA KIEROWNIKA SKLEPU ORAZ SPRZEDAWCA- KASJER W ZAKOPANEM. TEL. 668 333 831
  • PRACA | dam
    GABINET W ZAKOPANEM ZATRUDNI HIGIENISTKĘ STOMATOLOGICZNĄ.
    Tel.: 793 333 072.
  • PRACA | dam
    "TESKO" Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Spółka z o.o. w Zakopanem zatrudni ELEKTROMECHANIKA SAMOCHODOWEGO, praca stała, na pełen etat, dobre warunki pracy. Nr tel. 695 802 627, 18 20 25 620,
    E-mail: tesko@tesko.pl,
    WWW: www.tesko.pl
  • PRACA | dam
    Firma projektowa zatrudni asystenta projektanta, projektanta, mile widziane doświadczenie w projektowaniu dróg, uli, obiektów kubaturowych
    Tel.: +48696427514
    E-mail: geoart@fr.pl
    WWW: geoart.pl
  • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
    Sprzedam ciągnik C-330 M, r.p. 1992 oraz wóz z napędem.
    Tel.: 784470849
  • PRACA | dam
    PRACUJ Z NAMI! Ogólnopolska Firma zleci wykonanie zlecenia sprzątania obiektu rekreacyjnego w Bukowinie. Kontakt telefoniczny: 510014867, 510015820
  • PRACA | dam
    Zatrudnimy Ratownika WODNEGO na basenie w ZAKOPANEM. Na cały etat, pół etatu, okazjonalnie. Tel.
    Tel.: 607508752
  • PRACA | dam
    Poszukuję hydraulika, praca od zaraz, Zakopane
    Tel.: 722-310-615
  • PRACA | dam
    NIEPALĄCĄ DZIEWCZYNĘ do pomocy w pensjonacie POKOJÓWKA, KELNERKA, POMOC KUCHENNA. Bukowina Tatrzańska - na stałe z zamieszkaniem. 602 74 29 25.
  • PRACA | dam
    Zatrudnię KUCHARZA do Pensjonatu w Bukowinie Tatrzańskiej
    Tel.: 510-213-878
  • PRACA | dam
    Biuro RACHUNKOWE ZATRUDNI KSIĘGOWEGO ORAZ STAŻYSTĘ, PRACA W BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ LUB JABŁONCE TEL. 691888444
  • PRACA | dam
    OPIEKUNKA DO DZIECKA Z ZAMIESZKANIEM W ZAKOPANEM - 691888444
  • MOTORYZACJA | inne
    Serwis Opon Ciężarowych,Przemysłowych,Rolniczych Nowy Targ ul.Ludźmierska 29
    Tel.: 693-632-501
    E-mail: ttspodhale@gmail.com
    WWW: www.ttspodhale.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DZIAŁKI BUDOWLANE z warunkami zabudowy, z droga dojazdową - Maruszyna. 698 763 641.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    BUKOWINA TATRZAŃSKA - SPRZEDAM PENSJONAT Z CAŁYM WYPOSAŻENIEM, PO PRZYSTĘPNEJ CENIE. 606 677 311.