2017-01-15 14:28:01

Reklama

Szczawnica

Chcemy odłączenia Palenicy od PKL-u

Reklama
Reklama

"Stagnacja, chaotyczne ruchy i totalny brak inwestycji sprawiły, że PKL doprowadził do ruiny jedną z najlepszych stacji w Polsce! Dosyć!"- piszą internauci.

Na Facebooku powstała strona internetowa "Chcemy odłączenia Palenicy od PKL-u". 


Prowadzący ją pokazują, że od lat w Szczawnicy niewiele się zmienia w porównaniu do innych miejsc, chętnie wybieranych przez narciarzy. 

Dlaczego strona powstała i jak sprawę komentuje PKL - przeczytasz w papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego.

ad

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Do ech 2017-01-29 16:27:03
Ile watra jest obrona obecnego układu najlepiej pokazują artykuły powyżej tego - o nadpłatach dla przewodniczącego (byle dobrze się wiodło kumplom) i negatywnej opinii RIO (zupełna niekompetencja). TO JEST PATOLOGIA! A że Ty masz wszystko w d...pie jak jesteś na zwolnieniu to tylko sprawa Twojej mentalności. Oby ludzie decydujący się na służbę publiczną mieli inne podejście. Poza tym lepiej się pozbyć lenia po jednej kadencji niż się męczyć z takim, który przez trzy zajmuje się tylko betonowaniem układu, zapewniającym wieczna reelekcję. Na przykład nie trzeba było długo czekać, przeczytaj sobie artykuł powyżej o przepłacaniu kolegi przewodniczącego Rady. Za taki przykład rozwoju Szczawnicy bardzo dziękuje Niezgodzie, wolałbym tańsze opłaty za wywóz śmieci.
ech 2017-01-29 13:22:34
Do geo. Jak jestem na zwolnieniu, to mam wszystko w d.. . A w promieniu 80 km nie ma firmy, której można sie zaprezentować. W Szczawnicy i regionie może być tylko gorzej. Wszystkie opcje po 89 były już przy korycie i zdobiły nic. Nawet TV Trwam nie inwestuje w nadajnik na Jarmucie MUX1.
Do Geo 2017-01-28 19:11:41
Jak nie będą robić nic to zawsze pozostaje instytucja referendum, a poza tym chyba warto się dobrze zaprezentować w konsekwencji poszukiwania następnej pracy.
Geo 2017-01-28 16:37:54
Do zgadzam sie. Albo nie zrobią nic i siądą na d... bo wiedza, że to ich ostatnia kadencja.
Niedźwiedz 2017-01-28 14:11:47
Chcesz dowód to idź w sezonie na imprezę plenerową i skonfrontuj to z rocznym budżetem 500 tys. zł wydatków na MOK.
Zgadzam się 2017-01-28 13:32:38
Dokładnie tak! Dlatego za hipokrytów należy uważać tych którzy udają obrońców samorządności i demokracji, a tak naprawdę chodzi tylko o utrzymanie stołków. A jak jeden z drugim podczas 2 kadencji będą mieli świadomość że to ich ostatnia to może wreszcie zrobią coś dla swojej miejscowości a nie tylko dla kolesiów, którzy zapewniają reelekcję.
Do misia 2017-01-28 11:34:09
Proszę bardzo - urzędnicy obecnych władz jako przewodniczący gminnych komisji wyborczych. Bardzo etyczne i demokratyczne! Czarno na białym widać jak to się dba o standardy uczciwego wyboru. Mało? To proszę bardzo - warunki zabudowy pod wybrańców. Mało? Stawki w MOK dla "swoich" artystów. Mało? Promowanie przy przetargach firm, których właściciele nie kryją sympatii politycznych. Albo robienie sobie kampanii z kalendarzami za gminne pieniądze. Można by wymieniać godzinami te demokratyczne standardy!
stara drewutnia 2017-01-28 11:27:10
Do bredzących. Twój komentarz skopiowałam. Będzie na pewno aktualny, jak inne ugrupowanie będzie przy korycie samorządowym. Więc z pewnością wykonam, wklej. Wierz mi, że nie optuję za żadną partią.
misio 2017-01-27 20:04:48
Mam prośbę. Może by ktoś przedstawił konkretne dowody ?
Do bredzących 2017-01-27 10:32:58
Naprawdę sądzisz, że dopiero w telewizji muszą powiedzieć "przeciętnemu mieszkańcowi" że wójt stworzył klikę? Bez żartów. Patrząc na Szczawnicę, Sromowce, wcześniej Krościenko. To są lokalni wataszkowie, którzy tworzą lokalne grupy wspólnego intersu. Przetargi, etaty porozdzielane pomiędzy największe rodziny. Dobro gminy w ogóle nie ma znaczenia, liczy się trwanie na stołku i dobre miejsce przy korycie. Te drogi o których wspominasz nie maja nic wspólnego ze strategia rozwoju miejscowości tylko mają zaspokajać poszczególne grup interesu, które gwarantują reelekcję. W wielu miejscowościach to jest system konserwowania patologii a nie władza lokalna. Za publiczne pieniądze banda lokalnych cwaniaczków pokroju Niezgody żeruje na obywatelach, udając zatroskanych samorządowców. Oby wreszcie skończył się prostackie patenty na wieczne wójtowania.
stara drewutnia 2017-01-22 17:24:03
Szwadrony PiSowskich troli już atakują obecne władze samorządowe. Z pseudo audytu nic nie wyszło to może w terenie znajdą winnych Polski w ruinie? Tak właśnie będzie. Zresztą myślę, że Kaczyńskiemu nie chodzi o wymianę prezydentów dużych miast - kandydaci z PiSu mają w dużych miastach nikłe szanse - w miastach jest jednak więcej rozsądnych ludzi, ale w pipidówkach, w gminach wiejskich, gdzie naród nie ma czasu na analizowanie bo cały czas kombinuje jak tu zarobić na chleb ..... na wsi przeciętny człowiek stwierdzi, że jak w telewizji powiedzieli, że stary wójt klikę stworzył - to stworzył, nie ma znaczenia, że drogi pobudował bo z pewnością przy budowie nakradł, rząd na wieś przecież miliony daje a wójt mówi, że na basen pieniędzy nie ma - a unia daje aby brać.
Kur_Vizja 2017-01-22 13:07:05
Piszący do boruta
Jeżeli ci o których piszesz nie są wybierani demokratycznie, to są ostają totalitaryzmu. Co na a to IPN. Albo wszyscy albo nikt. Zgadzam się z @młodym żołnierzem, PiSowi marzy się władza samorządowa, ale na pewno to trafi na opór społeczeństwa po ostatnich działaniach.
do boruta 2017-01-22 12:28:22
Również jestem za kadencyjnością parlamentarzystów. Odnośnie prezesów partii, biskupów i proboszczów to o ile się nie mylę to nie są wybierani w demokratycznych wyborach przez społeczeństwo. Dlatego trudno wprowadzić kadencyjności w wyborach jeśli nie ma powszechnych wyborów.
ekonom 2017-01-22 01:08:44
(record2 zrób fote i pokaż)
roob 2017-01-20 23:37:15
record a ileś dawoł za 1 m2 dwa złote? Weź idź w tych bieszczadach na najwyższy szczyt chłopie iiiiii ach zaśpiewoj se ino i nie rób se nic złego. Powodzenia
ucho prezesa 2017-01-20 17:11:13
@Jarmuta. Jak zwykle piernicys.
Jarmuta 2017-01-20 14:22:10
Wiele jeszcze lat Szczawnica będzie płakała po beznadziejnym rządzeniu Niezgody.
Popieram zróbmy stronę:" Precz z Niezgodą"
boruta 2017-01-19 18:51:36
Do@Missi. Jestem za kadencyjnością prezesów partii, posłów oraz proboszczów i biskupów ;-)
młody żołnierz 2017-01-18 17:27:53
@Missi. Kadencyjność, to jedyna szansa żeby PiS dostał się do koryta samorządu. Nie inaczej, bo ich już wszyscy "pojedli". A Polak nie będzie harował na ojca dyrektora i różne kościelne dotacje. Wynocha z czarną zarazą.
Missi 2017-01-16 23:35:15
Bo w Krościenku się działa a Szczawnicy gada. Na szczęście kadencyjność Burmistrzów, która niedługo się pojawi, wybawi mieszkańców Szczawnicy od rządów tego szkodnika.
misio 2017-01-16 22:31:30
Szkoda czasu. Była akcja Wpuszczonych w kanal...izację. I co ? I nic!! A Krościenko występuje z PPK
record2 2017-01-15 19:08:17
Mentalność górali z Pienin w ciągu 25 lat nic się nie zmieniła i to bez różnicy, czy Szczawnica czy Krościenko. Zawiść jest na pierwszym miejscu. Żaden obcy inwestor nie zaryzykuje, zwłaszcza konfliktu z miejscowymi. Próbowałem, ale niestety jak piranie. Próbowałem kupić działki na drogę do biznesu, ale ceny za chaszcze jeszcze większe niż w Warszawie, a przecież nie chciałem za darmo. Nie dziwię się, że budowa kolejki na Górę Jarmuta upadła i upadnie wiele koncepcji. Jedynie można zainwestować na działkach Urzędu, ale potrzebowałem na duży zakład z odpowiednim dojazdem, a nie między chałpeckami by im ściany pękały. Zainwestowałem w Bieszczadach. Inni ludzie, inny klimat i nie żałuje. Wczoraj pracownikom zrobiłem opłatek.
allu 2017-01-15 18:53:15
Kampania samorządowa wystartowała ;)
Miss 2017-01-15 18:22:03
Same konflikty w tej Szczawnicy.
Jak nie władza to inwestycje.
Q 2017-01-15 16:26:02
PKL PKG - przekret dla czego Slowakow pominieto.TMR najlepsza firma w Eurpie wscchoniej narciarsko-hotelarska jej inwestycje Hopok -Jasna perelka Tatr.
Hi-hot 2017-01-15 15:11:17
Lepiej załóżcie stronę pt: "chcemy nowego Burmistrza". Bo to on tak reprezentuje Wasze interesy. Co zrobił w tej sprawie? Kilka pozorowanych działań pod publiczkę i tyle. Teren wokół dolnej stacji już nie należy do PKL tylko to do gminy i jak to wygląda - ruina i klepisko! A.... i od razu z automatu proponuję założyć profil "chcemy wyjścia z PPK" (najdroższe ścieki w Małopolsce), "chcemy efektywnego zakładu komunalnego" (najdroższe śmieci w okolicy) "chcemy udrożnienia ruchu na rondzie i mostach których budowę współfinansowała Szczawnica" oraz "chcemy żeby Burmistrz nie obrażał inwestorów obecnych i potencjalnych w listach otwartych". Ale za to kalendarze macie ekstra :)))
Swój 1 2017-01-15 15:05:49
Niedługo wszystko pójdzie pod młotek i osobno będzie miało wartość i będzie zysk...
  • PRACA | dam
    PRZYJME pracownika do zakladu kusnierskiego
    Tel.: 601504522
  • PRACA | dam
    Firma Budowlana zatrudni cieślę szalunkowego, murarza, zbrojarza, ociepleniowca. Zapewniamy stałą pracę, dojazd, zakwaterowanie i dobre zarobki,
    Tel.: tel. 535 372 746
  • PRACA | dam
    Restauracja Termy Szaflary ZATRUDNI PIZZERA
    Tel.: 698694677
    E-mail: restauracja@termyszaflary.com
    WWW: www.termyszaflary.com
  • PRACA | dam
    Przyjmę do pracy w Karczmie w Czorsztynie kucharkę/ pomoc kuchenną od zaraz.
    Tel.: Tel. 509920018
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    YORKI - SZCZENIĘTA -
    Tel.: 574 496 394
  • PRACA | dam
    KIEROWCA SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO - Firma IDS SERVICE Sp. z o.o. poszukuje do pracy Kierowców Samochodów Ciężarowych (wywrotka) do pracy w delegacji. Wymagania: Prawo jazdy C, CE. Oferujemy umowę o pracę + bardzo atrakcyjne wynagrodzenie. Kontakt: 609402828
  • PRACA | dam
    OPERATOR MASZYN BUDOWLANYCH - Firma IDS SERVICE Sp. z o.o. poszukuje do pracowników do pracy (w delegacji) na stanowisko Operatora maszyn budowlanych; Koparki, koparko-ładowarki, walce drogowe, spycharki. Wymagania: Prawo jazdy min B uprawnienia Koparki jednonaczyniowe klasa II, Koparko-ładowarki, Walce drogowe. Oferujemy umowę o pracę + bardzo atrakcyjne wynagrodzenie. Kontakt: 609402828
  • PRACA | dam
    PRACOWNIK WYPOŻYCZALNI ROWERÓW w Sromowcach - tel.602 25 11 66
  • PRACA | dam
    FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A., WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: ZASTĘPCA KIEROWNIKA SKLEPU ORAZ SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA, ZAKOPANE, ZAMOYSKIEGO 11 ZATRUDNI: KELNERKĘ, POMOC KUCHENNĄ, KUCHARZA -
    Tel.: 600 07 61 07.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    SPRZEDAM DZIAŁKI ROLNE: NR 42 OBRĘB 22 o pow. 0,1095 ha i NR 34/2 OBRĘB 22 o pow. 3822 ha. Zakopane.
    Tel.: 666 988 922.
  • PRACA | szukam
    Szukam dorywczej pracy/zleceń. Sprzątanie, opieka nad ogrodem, złota rączka. Posiadam doświadczenie.
    Tel.: 533686092
    E-mail: cava@vp.pl
  • PRACA | dam
    Przyjmę do pracy przy wylewkach maszynowych i betonach
    Tel.: 664427752
  • PRACA | dam
    PRACA W RECEPCJI . Hotel w Białce Tatrzańskiej poszukuje osoby na stanowisko recepcjonista/recepcjonistka. Praca na stałe, bardzo dobre wynagrodzenie. Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku, język angielski w mowie i piśmie w stopniu komunikatywnym.