Reklama

2017-01-29 09:52:57

Reklama

Szczawnica

Nadpłacona dieta przewodniczącego

Reklama

W czerwcu ubiegłego roku okazało się, że przewodniczący szczawnickiej rady miasta pobiera zbyt wysoką dietę.

Nadpłacanie diet rozpoczęło się w 2011 roku -w efekcie zmian w przepisach. W pierwszym roku w wyniku nieprawidłowości Kazimierz Zachwieja otrzymał około 700 zł, w pozostałych latach znacznie więcej. W sumie była to kwota 16,5 tys. zł.

Co w związku nadpłaconymi dietami zrobił przewodniczący rady miasta w Szczawnicy i burmistrz Grzegorz Niezgoda przeczytasz w papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego.

ad

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
lajkonik 2017-02-01 07:19:53
Fakt jest faktem że brał za dużo i dobrze o tym wiedział bo w przepisach są limity których przekroczyć nie wolno ale skoro nikt się nie czepiał to brał i oddać nie ma zamiaru. Tak nie robi porządny człowiek ale o czym tu gadać - nabrać nielegalnie kasy, namieszać, namącić a potem iść ze złożonymi rączkami pod ołtarz - to jest moralność kazka!
Fijakier 2017-02-01 02:16:09
Do misia. Zgodzę się z tobą, że to nie jego wina, sam sobie diet nie ustalał. Ale mam pytanie gdzie od 2011 roku było RIO? Dopiero po pięciu latach wygrzebali, że Kazimierz bierze za dużo. ? Szacun za refleks. A tak na marginesie Urząd Skarbowy nic do diet naszych radnych nie ma. Diety te nie są dochodem i nie podlegają opodatkowaniu. Jak jak chcę zarobić to muszę prowadzić działalnośc, bez względu na przychód opłacić ZUS 1,2 tys miesięcznie i od ewentualnego dochodu oddać 18 % podatku. Radnych to nie obowiązuje. Tak na przykład P.Kazimierz w okresie zimowym gdy nie flisuje jest na bezrobociu a tą dietę 2 tys. ma na czysto do kieszeni. Może jak by radni (i reszta wszelakiej maści polityków zasiadających przy korycie na Wiejskiej) płacili jak każdy Zusy i podatki od dochodów z diet i widzieli na kwitku, że aby dostać 500 zeta na rękę to 1 tysiak należy dać państwu , to może tak entuzjastycznie nie podnosiliby wszelakich opłat lokalnych dla uciemiężonych mieszkańców Szczawnicy. No ale, z czego wtedy pokryć koszty kosmicznych wizji inwestycjnych.
xsxsxs 2017-01-31 10:54:50
Chopisko już powinien wylecieć jak zrugał jednego z radnych że wyraził swoje zdanie przy opłatach kanalizacyjnych - białoruskie standardy - albo masz zdanie takie jak my , albo ...
Miś 2017-01-31 08:27:43
Wszystko odda co do grosza nie była to jego wina . Więc nic nie ukradł był tego nie świadomy przecież z urzędem skarbowym się rozlicza jak wszyscy ,nawet oni się niczego nie dopatrzyli Oddaje co do grosza z własnej woli bo wcale by nie musiał w każdym sądzie pracy by ten proces wygrał, to nie jego wina więc jest jaki jest bufon ale nie złodziej
amelka 2017-01-30 19:50:30
To już szczyt arogancji naszej władzy - jeden kradnie pieniądze a drugi mu to umarza! Brak słów - żenada, wstyd, bandycyzm i obłuda. Kazek powinien natychmiast podać się do dymisji z funkcji przewodniczącego bo hańbi ten urząd. Skandal!.
cyklista 2017-01-30 18:31:42
Sięgając pamięcią wstecz, któryś z kolejnych rządów miał zamiar i koncepcję utworzenia niezależnej państwowej komisji, złożonej z fachowców, najtęższych głów w Naszym kraju, która miała proponować i opiniować kandydatów na najwyższe stanowiska między innymi w spółkach Skarbu Państwa. Projekt jednak upadł, został głęboko "zamrożony", no bo gdzież ekipy kolejnych rządów miałyby w ramach powyborczych wdzięczności, lokować swoich wysoko postawionych liderów z województw, czy powiatów z całego kraju. U takowej niezależnej komisji nie mieliby szans na uznanie, bo fachowcy z nich są raczej kiepscy, żadni. I tak z roku na rok czas upływa, a młodzi, zdolni i wykształceni, ze znajomością języków obcych, ale bez "szerokich pleców" dalej emigrują za granicę, nie widząc perspektyw na dalsze życie w Swoim kraju.
młody żołnierz 2017-01-30 17:55:17
Do cyklista. Zgadzam się, tak jak były i są kliki formalne i nieformalne, więc o co biega? Wobec tego nie masz zagwarantowane, że przy zmianie ekipy samorządowej nie powstaną wymienione przeze mnie niekompetentne układy. Patrz, przykład już jest po istniejącym rządzie, ekipie. I jeszcze jedno, powojenny sierżant Zajcew z chęci szczerej, jak się to mówi, stał się fachowcem z zakresie swoich działań. A tu 27 lat partaczenia i nie widać widoku by się coś polepszyło. Zwróć uwagę, że kliki też mają aspekt pozytywny, nie czysto finansowy w negatywnym tego słowa znaczeniu.
cyklista 2017-01-30 14:31:45
@młody żołnierz, nepotyzm, różne rodzaje kolesiostwa na każdym szczeblu władzy, były, są i będą, ponieważ niestety kolejne ekipy rządzące, po zmianie ustroju w Naszym kraju, stosują zasadę wyklutą w styropianie Solidarności: TKM (w swobodnym tłumaczeniu: TERAZ .URWA MY). Tak jak kiedyś po wojnie funkcjonował slogan: "nie matura, lecz chęć szczera zrobią z ciebie oficera", tak i teraz nie liczy się zdobyta wiedza, doświadczenie, fachowość, liczy się przede wszystkim lojalność i lizusowskie oddanie rządzącym pryncypałom. Takie wartościowe ludzkie cechy jak uczciwość, honor, prawdomówność poszły w zapomnienie, a ludzie którzy próbują je stosować w życiu są postrzegani jak trędowaci. Zmieniają się tylko ludzie na szczytach władzy, którym duża cześć społeczeństwa - ich wyborców poddańczo czapkuje, gdyż Nasza mentalność jako narodu, mimo upływu czasu nie zmieniła się ani o jotę.
młody żołnierz 2017-01-30 11:00:28
Do Maurycy. Ciekawe, że wspomaganie z budżetu instytucji jaką jest Kościół w Polsce nie jest nadużyciem. Podobnie jak układy w załatwianiu pracy przy poparciu hierarchów kościelnych, to nie nepotyzm i nic się nie mówi na ten temat. Tematy tabu, jakby nie istniały.
maurycy 2017-01-30 07:59:58
bo uczciwości i honoru nigdzie nie da się kupić, nawet na allegro
cyklista 2017-01-30 07:14:39
Czy doczekam w swoim życiu czasów gdy przeczytam w Tygodniku Podhalańskim artykuł pod tytułem: "Przewodniczący szczawnickiej rady zwrócił do kasy miasta nadpłacone diety". Nazwa miasta i gazety bez znaczenia, problem w tym, czy kiedykolwiek ktoś w Naszym kraju uczyni taki precedens, bez presji organów kontrolnych i mediów.
Maurycy 2017-01-29 22:26:41
Tak to wygląda jak klika rządzi przez 12 lat to myślą, ze wszystko im wolno i są bezkarni. Miejmy nadzieję, ze w końcu to się skończy i jak nie Pis to szczawniczanie zrobią z tym porządek.
misio 2017-01-29 19:44:33
Dziękuję za informacje.Stojąc trochę z boku warto zapoznać się z rożnymi opiniami nie tylko z ,,propagandą sukcesu".
Oczywiście bez złośliwości , bo to zaślepia.
Brawo 2017-01-29 16:48:51
Przykład demokracji według niezależnych samorządowców!
Maurycy 2017-01-29 13:58:58
No Panowie chyba już pora się pakować.
Miss 2017-01-29 13:31:52
Kolega wspomniał o śmieciach.
Ja powiem o kanalizacji i wodzie - toż to DROŻYZNA ( a powiadają, że gdzie indziej jeszcze drożej?).
Czyli zostało się cieszyć?
osioł 2017-01-29 11:52:44
Po raz kolejny potwierdza się stare porzekadło, że każde grabie grabią do siebie.
Mozin 2017-01-29 11:43:45
Ty misio, chciałeś konkretnych dowodów na potwierdzenie tezy o patologiach wśród władzy Szczawnickiej. Wymieniłem Ci kilka przykładów. A teraz Pani Redaktor jeszcze lepiej niż ja przedstawiła Ci kolejny przykład. to jest najlepszy przykład kliki kolesiów żerujących na samorządzie! A póżniej wszyscy się dziwią czemu ceny za śmieci takie wysokie w Szczawnicy. Bo trzeba napchać forsy kolegom!!!
  • PRACA | dam
    Potrzebna dziewczyna z samochodem, praca dorywcza. 572 256 818.
  • PRACA | dam
    Zatrudnię do pracy w Karczmie w Czorsztynie: kucharkę/a, pomoc kuchenną, kelnerkę/a.
    Tel.: +48509920018
    E-mail: nadzamcze@interia.pl
  • PRACA | dam
    FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: ZASTĘPCA KIEROWNIKA SKLEPU ORAZ SPRZEDAWCA- KASJER W ZAKOPANEM. TEL. 668 333 831
  • PRACA | dam
    GABINET W ZAKOPANEM ZATRUDNI HIGIENISTKĘ STOMATOLOGICZNĄ.
    Tel.: 793 333 072.
  • PRACA | dam
    "TESKO" Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Spółka z o.o. w Zakopanem zatrudni ELEKTROMECHANIKA SAMOCHODOWEGO, praca stała, na pełen etat, dobre warunki pracy. Nr tel. 695 802 627, 18 20 25 620,
    E-mail: tesko@tesko.pl,
    WWW: www.tesko.pl
  • PRACA | dam
    Firma projektowa zatrudni asystenta projektanta, projektanta, mile widziane doświadczenie w projektowaniu dróg, uli, obiektów kubaturowych
    Tel.: +48696427514
    E-mail: geoart@fr.pl
    WWW: geoart.pl
  • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
    Sprzedam ciągnik C-330 M, r.p. 1992 oraz wóz z napędem.
    Tel.: 784470849
  • PRACA | dam
    PRACUJ Z NAMI! Ogólnopolska Firma zleci wykonanie zlecenia sprzątania obiektu rekreacyjnego w Bukowinie. Kontakt telefoniczny: 510014867, 510015820
  • PRACA | dam
    Zatrudnimy Ratownika WODNEGO na basenie w ZAKOPANEM. Na cały etat, pół etatu, okazjonalnie. Tel.
    Tel.: 607508752
  • PRACA | dam
    Poszukuję hydraulika, praca od zaraz, Zakopane
    Tel.: 722-310-615
  • PRACA | dam
    NIEPALĄCĄ DZIEWCZYNĘ do pomocy w pensjonacie POKOJÓWKA, KELNERKA, POMOC KUCHENNA. Bukowina Tatrzańska - na stałe z zamieszkaniem. 602 74 29 25.
  • PRACA | dam
    Zatrudnię KUCHARZA do Pensjonatu w Bukowinie Tatrzańskiej
    Tel.: 510-213-878
  • PRACA | dam
    Biuro RACHUNKOWE ZATRUDNI KSIĘGOWEGO ORAZ STAŻYSTĘ, PRACA W BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ LUB JABŁONCE TEL. 691888444
  • PRACA | dam
    OPIEKUNKA DO DZIECKA Z ZAMIESZKANIEM W ZAKOPANEM - 691888444
  • MOTORYZACJA | inne
    Serwis Opon Ciężarowych,Przemysłowych,Rolniczych Nowy Targ ul.Ludźmierska 29