Reklama

2017-01-29 13:02:16

Reklama

Finanse

Czerwona kartka dla Szczawnicy

Reklama

Regionalna Izba Obrachunkowa negatywnie zaopiniowała projekt budżetu Szczawnicy na rok 2017.

W historii miasta do tej pory takiej sytuacji nie było. Regionalna Izba Obrachunkowa negatywnie zaopiniowała dokument, podkreślając, że jego realizacja przyczyniłaby się do zwiększenia ogromnego zadłużenia Szczawnicy.

Jakie były pozostałe powody takiej decyzji Kolegium RIO i co na to burmistrz Szczawnicy przeczytasz w papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego.

ad

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Prosto z mostu. 2017-02-17 13:56:12
Witajcie,
Muszę przyznać, że od samego czytania Waszych rozważań niedobrze się robi... Doceniam Roberta (choć nie wiem, Kim jesteś), którego miejsce upatrujecie w psychiatryku... Pytacie, co zrobił Burmistrz dla Szczawnicy? A więc tak dołozył cegiełkę przy stwarzającym problemy rondzie w Krościenku, a także cenach za śmieci/wodę. Nie mówiąc już o braku zainteresowania kolejką na Palenicę, badź ofertą MOKu, która za byłych Włodarzy była bogata i ciekawa lub sprawami komisariatu oraz ośrodka zdrowia na Zawodziu...

Nie wystarczy występować w telewizji i brać medali od byłych Prezydentów...

Rozumiem budżet ustalają Radni, ale jak ma działać Rada, gdy jeśli ma Radny jakieś pytanie bedące "nie na rękę" Włodarzom to od razu odbiera Mu sie glos, podobnie na sesji, gdzie często nie wiadomo, czy sens przychodzić, skoro jej przebieg z gory ustalony jest... w związku z tym dobrym rozwiązaniem byłaby relacja live z sesji, wtenczas przed każdymi wyborami można byłoby przekonać się o działalności Rady i nie wyrzucic swego głosu "w błoto".'. Martwi mnie jednak fakt, że kilku Radnych zostało na przestrzeni kadencji tak łatwo omamionych przez politykę Grzegorza i Kazimierza, by zmienić swoje poglądy...

Uprzedzając pytania - nie jestem ani Robertem, ani Tomaszem...

Pozdrawiam trzeźwo patrzących na szczawnicki świat.
Robert 2017-02-01 12:28:53
@Adam. Co, prawda w oczy kole? A brednie w postaci że "burmistrz nic nie może bez poparcia radnych" to dopiero żart - robi co chce od lat a zwłaszcza radnych w konia! A ośmieszają się ci budżetu nie potrafią sklecić do kupy i jeszcze udają że jest wszystko ok. Szok.
Adam 2017-02-01 11:49:57
Do Robert mijasz się z prawdą nie wiesz kompletnie nic na ten temat Niezgoda nic nie może jak nie ma poparcia radnych kumasz czy nie wszyscy radni wiedzieli wszystko na temat budżetu człowieku co ty za bzdury piszesz . Coś ci świta i tyle przychodz na sesję będziesz na bieżąco z każdym tematem ,nie pisz już nic bo się osmieszasz
Do cyklista 2017-02-01 11:44:38
Jaka w tym zagadkowość. Po prostu przeginał, przeginał aż przegiął. Do pewno momentu RIO liczyło na opamiętanie, a tu zamiast refleksji, to coraz większe rozpasanie, więc powiedziano basta. A rzekomo niewiedza komentujących (którą raczej należy uznać za skrót myślowy) do której Ty byłeś łaskaw się odnieś nie jest chyba przedmiotem zmartwień tak wielkim jak niewiedza i kompetencja władz Szczawnicy, która nie potrafi poprawnie sklecić budżetu o wartości 30 mln zł.
cyklista 2017-02-01 10:04:01
@Śmiechu warte, należy rozgraniczyć dwie kwestie. Pierwsza, bardzo ważna, to przeszacowany projekt budżetu na bieżący rok, co potwierdza opinia RIO. Drugą kwestią, marginalną i banalną, jest skrajna niewiedza niektórych tu komentujących, którzy, jak na przykład poniżej piszący Pan Robert, ośmieszają się na forum, przy okazji nie marnując okazji aby sobie anonimowo ulżyć, atakując i ubliżając innym. Tak na koniec, to bardzo zagadkowe jest to, że RIO dopiero teraz dostrzegła zagrożenie dla finansów miasta. Przecież już w poprzednich latach dla nikogo nie było żadną tajemnicą rosnące zadłużenie miasta, a mimo to RIO nie doszukała się nieprawidłowości.
robert 2017-02-01 07:14:30
@cyklista. Masz rację, to rada przyjmuje budżet i ma na niego wpływ ale jak wytłumaczysz fakt że duża część rady nawet NIE wiedziała że opinia budżetu jest negatywna i dlaczego został on wycofany z grudniowej sesji. To niezgoda corocznie przygotowywał budżet którzy radni tylko grzecznie przyjmowali nie znając konsekwencji a się który radny odezwał to przewodniczący odebrał mu głos. To jest normalne???
Śmiechu warte 2017-01-31 22:19:39
Ja w ogóle myślę że ten budżet to wina Roberta, a nie Niezgody który go przygotował ani rady, która go przyjęła.
Kamil 2017-01-31 17:38:56
Robert jesteś zwykłym trolem i kłamiesz , jesteś niesprawiedliwy szczujesz palujesz zrujnował Szczawnice ? O miernoto
cyklista 2017-01-31 17:21:48
@robert, ja nie oceniałem pracy Burmistrza Szczawnicy. Mój post dotyczył Twojej ośmieszającej Cię niewiedzy, bowiem w takich sprawach jak budżet, zadłużenie miasta, nic nie dzieje się bez wiedzy radnych, którzy aprobują, czy też nie, zaplanowane pociągnięcia finansowe. Burmistrz w takich kluczowych sprawach, sam, bez akceptacji rady, to może co najwyżej po nosie się podrapać. To tyle i aż tyle gwoli wyjaśnienia, Drogi Przyjacielu.
robert 2017-01-31 16:48:48
@cyklista ile razy upadłeś jeżdżąc na rowerze lub innym pojeździe??? niezgoda to obciach sam w sobie a co dopiero dla Szczawnicy którą zrujnował! Zobacz na oficjalnych spotkaniach jak już nikt nie chce z nim gadać bo po pierwsze nie ma o czym, po drugie i tak cie nie słucha a po trzecie to żadna przyjemność. I nie lecz się chłopie bo i tak już za późno.
Halo 2017-01-31 12:07:01
Ja też tego nie rozumiem Hamerski z wszystkimi się utożsamia tylko nie z Szczawnicą i Jaworkami ,rozumiem że ma konflikt interesów z Burmistrzem ,ale dlaczego nic nie zrobi dla dobra mieszkańców ponad podziałami to nam zawdzięcza że jest senatorem .Postawa jego też jest nieodpowiednia ,jak zawsze dla naszych nic
cyklista 2017-01-31 07:05:03
@robert, dla mnie Twoja osoba jest przykładem nieprawidłowego zorganizowania służby zdrowia w Szczawnicy, gdyż w porę nie zapewniono Ci swobodnego dostępu do lekarza o specjalności PSYCHIATRA. O to, jak najbardziej, możesz mieć żal do Pana Burmistrza.
Bil 2017-01-30 21:48:49
Robert co ty piszesz za bzdury to radni zatwierdzają budżet więc jak mogli o tym nie wiedzieć coś ci dzwoni tylko w którym uchu
robert 2017-01-30 19:55:15
Niezgoda jest pośmiewiskiem nie tylko w urzędzie gdzie nie ma już żadnego szacunku ale już na całej szczawnicy. Nikt go już nie szanuje i nie ma się co dziwić. Tak zadłużyć miasto i jeszcze nie powiedzieć o tym radnym to jakaś kpina.
Ups 2017-01-29 16:46:32
Gdzie się podziali klakierzy burmistrza normalnie zachwycający się działaniami tej miernoty?
Jarmuta 2017-01-29 16:11:38
Oj macie swojego Niezgode,jeszcze nie raz na Niego zapłaczecie,
Śmiesznie i strasznie 2017-01-29 14:19:16
Gratuluje mieszkańcom Szczawnicy świetnego Burmistrza. Śmieci i ścieki najdroższe, budżet negatywnie zaopiniowany, straszące rudery inwestora, który pozostaje w ostrym sporze z władzami, przestarzała infrastruktura turystyczna, utrudniony dojazd, gigantyczne zadłużenie, brak podstawowych usług publicznych i społecznych na terenie miasta.
Maksymilian 2017-01-29 13:32:47
To już zupełna kompromitacja! Kolejny przykład nieudoloność Niezgody!
  • PRACA | dam
    Potrzebna dziewczyna z samochodem, praca dorywcza. 572 256 818.
  • PRACA | dam
    Zatrudnię do pracy w Karczmie w Czorsztynie: kucharkę/a, pomoc kuchenną, kelnerkę/a.
    Tel.: +48509920018
    E-mail: nadzamcze@interia.pl
  • PRACA | dam
    FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: ZASTĘPCA KIEROWNIKA SKLEPU ORAZ SPRZEDAWCA- KASJER W ZAKOPANEM. TEL. 668 333 831
  • PRACA | dam
    GABINET W ZAKOPANEM ZATRUDNI HIGIENISTKĘ STOMATOLOGICZNĄ.
    Tel.: 793 333 072.
  • PRACA | dam
    "TESKO" Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Spółka z o.o. w Zakopanem zatrudni ELEKTROMECHANIKA SAMOCHODOWEGO, praca stała, na pełen etat, dobre warunki pracy. Nr tel. 695 802 627, 18 20 25 620,
    E-mail: tesko@tesko.pl,
    WWW: www.tesko.pl
  • PRACA | dam
    Firma projektowa zatrudni asystenta projektanta, projektanta, mile widziane doświadczenie w projektowaniu dróg, uli, obiektów kubaturowych
    Tel.: +48696427514
    E-mail: geoart@fr.pl
    WWW: geoart.pl
  • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
    Sprzedam ciągnik C-330 M, r.p. 1992 oraz wóz z napędem.
    Tel.: 784470849
  • PRACA | dam
    PRACUJ Z NAMI! Ogólnopolska Firma zleci wykonanie zlecenia sprzątania obiektu rekreacyjnego w Bukowinie. Kontakt telefoniczny: 510014867, 510015820
  • PRACA | dam
    Zatrudnimy Ratownika WODNEGO na basenie w ZAKOPANEM. Na cały etat, pół etatu, okazjonalnie. Tel.
    Tel.: 607508752
  • PRACA | dam
    Poszukuję hydraulika, praca od zaraz, Zakopane
    Tel.: 722-310-615
  • PRACA | dam
    NIEPALĄCĄ DZIEWCZYNĘ do pomocy w pensjonacie POKOJÓWKA, KELNERKA, POMOC KUCHENNA. Bukowina Tatrzańska - na stałe z zamieszkaniem. 602 74 29 25.
  • PRACA | dam
    Zatrudnię KUCHARZA do Pensjonatu w Bukowinie Tatrzańskiej
    Tel.: 510-213-878
  • PRACA | dam
    Biuro RACHUNKOWE ZATRUDNI KSIĘGOWEGO ORAZ STAŻYSTĘ, PRACA W BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ LUB JABŁONCE TEL. 691888444
  • PRACA | dam
    OPIEKUNKA DO DZIECKA Z ZAMIESZKANIEM W ZAKOPANEM - 691888444
  • MOTORYZACJA | inne
    Serwis Opon Ciężarowych,Przemysłowych,Rolniczych Nowy Targ ul.Ludźmierska 29
    Tel.: 693-632-501
    E-mail: ttspodhale@gmail.com
    WWW: www.ttspodhale.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DZIAŁKI BUDOWLANE z warunkami zabudowy, z droga dojazdową - Maruszyna. 698 763 641.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    BUKOWINA TATRZAŃSKA - SPRZEDAM PENSJONAT Z CAŁYM WYPOSAŻENIEM, PO PRZYSTĘPNEJ CENIE. 606 677 311.