Reklama

2017-05-08 19:03:11

Reklama

Nowy Targ

Prokuratura bada czy ksiądz molestował dzieci

Reklama
Reklama

Nowotarska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie oskarżeń o molestowanie dzieci przez księdza katechetę. Do "innych czynności seksualnych" w stosunku do uczennic V klasy miało dochodzić podczas wycieczki do term, i nie tylko.

Reklama

Ksiądz już nie pracuje w Nowym Targu - w sierpniu został przeniesiony do jednej z parafii w Krakowie. Jego podejrzane zachowania miały wyjść na jaw po tym, jak jedna z uczennic opowiedziała o tym nauczycielce.

Śledztwo ruszyło 30 stycznia. Jak dotąd  toczy się ono "w sprawie", nikomu nie zostały postawione zarzuty. Jak tłumaczy Józef Palenik, szef prokuratury rejonowej w Nowym Targu - trwają przesłuchania dzieci z udziałem psychologa. Prowadzone są one w sądzie, aby uniknąć ewentualności powtarzania zeznań przez dziewczynki i ograniczyć związany z tym stres.

- Od 6 lat cały czas zajmuję się dzieciakami - mówi duchowny w rozmowie z dziennikarzem Tygodnika Podhalańskiego. - Prowadzę ministrantów, oazę dzieci Bożych, scholę. Wielokrotnie w towarzystwie rodziców wyjeżdżałem z dziećmi na wycieczki, baseny. Ale żeby moje działania miały mieć podtekst seksualny - to jestem kompletnie zaskoczony.

Ksiądz zaprzecza też pogłoskom, że został karnie przeniesiony z Nowego Targu. Co więcej - podkreśla, że ks. bp Grzegorz Ryś polecił mu rozkręcić właśnie duszpasterstwo dzieci. 

Więcej w aktualnym, papierowym wydaniu TP.

fig

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Znajomy 2017-05-10 16:14:22
Znam księdza. Jest wspaniałym katechetą, ma super podejście do dzieci i młodzieży. Jest przy tym człowiekiem pokornym i skromnym. Nie wierzę w ani jedno słowo tych dziewczynek.
Antoni Rydzyk 2017-05-10 14:46:03
psychiatra, nie jesteś w stanie pomóc sanacyjnemu dziadowi ani sobie, a mnie chcesz pomóc???
Krystyna J. 2017-05-10 12:47:33
Nie znam tego księdza osobiście, nie wiem czy jest winny czy nie, ale na pierwszy rzut...
-jak miałby molestowac na basenie, publicznie? I jeśli dotyczyło to kilku dziewczynek dlaczego zdecydowały się powiedzieć o tym po lekcji Pani, a rodzice? A jeśli dziecko jest zastraszaone/zawstydzone to nie zwierza się najpierw rodzicowi?
- jak podają media ksiądz zdawał się niedowierzać, zwykle w takich sytuacjach pojawia się natychmiastowe zaprzeczenie...
- i trzecie... ten ksiądz nie miał raczej pretensjonalnego podejścia do wiernych, raczej pokorne, a często w przypadku księży pedofilii jest odwrotnie ...
Mam nadzieję, że się nie mylę...
sanacyjny dziadek 2017-05-10 08:20:24
Księża molestowali, molestują i będą molestować dopóki będą bezkarni. Takie sytuacje nagminnie zdarzały się również przed wojną oraz w latach 50, gdy religia była w szkole. Tylko dzieci nie śmiały się skarżyć rodzicom. Nie mówiąc o przyprawianie rogów, zwłaszcza w okresie około I komunijnym. Zwłaszcza jeżeli mąż jest w miarę spokojny, bo agresywnych się boją.
psychiatra 2017-05-09 09:53:54
@Antoni Rydzyk. Jestem gotów ci pomóc.
szachmad 2017-05-09 09:16:18
Pamiętam jakie tłumy na jednej z podhalańskich wsi "żegnały" arcybiskupa Wesołowskiego, o zgrozo z dziećmi. Niestety ludzie za nic mają cierpienie młodych (jeden z byłych zakopiańskich proboszczów podczas niedzielnego kazania poręczył za tego przestępcę - po tym jak ruszył proces w Watykanie (bo oczywiście nie w Polsce) zamilkł i postarzał się).
radmark 2017-05-09 09:09:29
do mirka
Konkretny wpis. Niestety takich tu mało. Dominują na forach frustraci i ci, którzy najwięcej pewnie mają za uszami. Byle opluć, zgnoić drugiego człowieka. Do czego ten Świat zmierza...?
dziecko straconego jutra 2017-05-09 08:40:56
Takie sprawy koniecznie trzeba surowo ścigać i karać. Pedofil nie molestuje każdego dziecka ( nie każde go musi pociągać) i oczywiście robi to bez świadków. Jeśli ktoś nawet zna tego księdza i jego nie molestował to nie jest żaden dowód na jego "niewinność". Mnie też kiedyś ktoś skrzywdził...
mirka 2017-05-09 07:47:27
Nie wierzę w to molestowanie! Moje wątpliwości to: Ksiądz skończył katechizować w czerwcu czyli zgoła rok temu. Dlaczego śledztwo ruszyło dopiero w styczniu, skoro dyrekcja szkoły zawiadomiła rzekomo od razu? Dlaczego rodzice nie reagowali (ksiądz sam nigdy z dziećmi na baseny nie jeździł)? Na każdej wycieczce, kolonii itd. byli opiekunowie-rodzice dlaczego nikt nic nie zauważył? Nie zauważył, bo takich zachowań nie było. Ksiądz zawsze zachęcał rodziców do brania udziału w wycieczkach, imprezach- czy jakby chciał molestować to potrzebna mu taka widownia? Oskarżyć i pomówić kogoś jest bardzo łatwo tylko jak to potem odkręcić. Najlepiej żeby na temat księdza wypowiadali się ludzie,którzy go znali czyli obiektywni. Nie uwierzę, że 12 latki nie wiedzą co to zły dotyk, one więcej wiedzą niż my dorośli. Można stanąć blisko w takiego grona 12 latek i posłuchać o czym rozmawiają-mają fantazję o której dorosłym się nie śniło. Rozumiem, że trzeba być czujnym, bo sama brzydzę się pedofilstwem, ale nie można niszczyć człowieka, któremu jeszcze nic nie udowodniono. Pamiętam historie o molestowaniu przez księdza, była cała afera, gazety krzyczały z pierwszych stron, że ksiądz pedofil. I co się okazało? Że sprytna mamusia wymyśliła sobie sposób na zarobek i namówiła do tego cyrku swoją córkę, co wyszło na jaw podczas śledztwa. Oczywiście nikt tego księdza nie przeprosił, a gazety też nie sprostowały, bo po co? To już nie jest poczytne.
Antoni Rydzyk 2017-05-09 00:15:37
"ONN Podhale 2017-05-08 20:12:48"

Czy aby na pewno ONN Podhale? A może ONAN Podhale, czy wręcz ONAN POdhale!!!
Jarek 2017-05-08 21:48:30
Ciekaw jestem ilu z was przeprosi księdza jeżeli oskarżenie okaże się pomówieniem. Chyba wszyscy oczekujemy prawdy i sprawiedliwości.
Anek 2017-05-08 21:09:06
Zgadzam się z Bart!! Zwłaszcza że z innej plotkarskiej gazety jest więcej szczegółów wiadomo o kogo chodzi.... z tym księdzem miałam wiele wspólnego i razem właśnie pracowaliśmy z dziećmi i młodzieżą. Nigdy przenigdy nie było w jego zachowaniu podtekstów seksualnych i jeśli ktoś się dopuszcza kłamstw w tej dziedzinie to krzywdzi go bardzo!!! Ciekawe co jest powodem tych kłamstw i co ten ktoś (dzieci a może rodzice) chcą przez to osiągnąć???
ONN Podhale 2017-05-08 20:12:48
Gdzieś mam działania wewnętrzne Kościoła. Duchowny, winny pedofilii, ma odpowiedzieć przed ŚWIECKIM wymiarem sprawiedliwości. Czy biskupi nałożą na niego jakąś dodatkową karę, nie obchodzi mnie zupełnie. Pedofil ma się znaleźć w więzieniu, nieważne, czy nosi spodnie, czy sutannę. A według polskiego (i nie tylko) prawa, każdy, kto dowie się o czynie pedofilskim MA OBOWIĄZEK zawiadomić świeckie organy ścigania. Jeśli księża tego nie robią, popełniają przestępstwo, za które powinni odpowiadać przed prokuraturą - państwową, nie kościelną. Wszystko ma swój początek i koniec , więc może wkrótce skończy się ten wielebny cyrk ze spódniczkami. Nawet tacy ciężko wierzący jak Irlandczycy pogonili to tałatajstwo. Tylko w Polsce nic się nie udaje...
ePiSkopat 2017-05-08 19:53:35
(Co więcej - podkreśla, że ks. bp Grzegorz Ryś polecił mu rozkręcić właśnie duszpasterstwo dzieci.). Czy ktoś się domyśla co to znaczy?
Bart 2017-05-08 19:50:43
Oczywiście że nie był karnie przeniesiony z NT do KRK. To jeden z najlepszych duszpasterzy w Archidiecezji o którego zabiegają Proboszczowie. Bzdura na patyku z tym molestowaniem. Ma świetny kontakt z młodzieżą organizuje bardzo wiele. Ciekawe czy pismaki tez wystosuja taki lotny artykuł gdy sie okaże że to stek bzdur i nastapilo pomówienie. Sprawa jest w toku a tp daje fotke na której wiadomo o kogo chodzi. Chyba troche sie zagalopowaliscie bo jeszcze zarzuty nie są postawione... i wątpię aby byly.
Zajmijcie sie tymi ktorzy rzeczywiscie molestuja . Jedyny błąd ksiedza to zbytnia otwartość ... / za hejt z gory dziękuję start 3 2 1 ...
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy pracownika do obsługi Willi Malinowej w Zakopanem. Obowiązki: przygotowanie śniadań oraz sprzątanie pokoi.
  Tel.: 506970444
  E-mail: info@willamalinowa.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam chodniki goralskie.
  Tel.: 182658152
  E-mail: marekp1@msn.com
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Kościelisku poszukuje POMOCY KUCHENNEJ do przygotowywania śniadań. Praca w godzinach 6-13.
  Tel.: tel. 668302320
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIMY OD ZARAZ Panów z orzeczeniem o niepełnosprawności do sprzątania marketu budowlanego w Nowym Targu. Wynagrodzenie od 11 zł/h netto (na rękę). Kontakt 601 156 466 lub 661 970 428
 • PRACA | dam
  OSOBĘ DO ROZNOSZENIA ULOTEK - MURZASICHLE, BUKOWINA, PORONIN. Darmowy transport z i na miejsce. Minimum 15 zł/godz.
  Tel.: 666 990 969.
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy KUCHARKĘ z możliwością zamieszkania do pensjonatu w Białym Dunajcu. Wysokie wynagrodzenie.
  Tel.: 692522335
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ZAKOPANE - KOŚCIELISKO APARTAMENT 70m2 w cenie 50m2 z GARAŻEM. DWUPOZIOMOWY, BALKONY, KOMINEK. 510 090 023
 • PRACA | dam
  Grand Hotel Stamary zatrudni osobę na stanowisko PORTIERA. Doświadczenie mile widziane. Umowa o pracę. Zgłoszenia proszę kierować na adres mailowy: praca@stamary.pl, tel.: 669700699.
 • PRACA | dam
  Hotel Skalny *** w Zakopanem zatrudni osobę do obsługi recepcji - praca nocna.
  Tel.: 182019100
  E-mail: skalny@skalny.com.pl
 • PRACA | dam
  Pracownika do zakładu kuśnierskiego ubezpieczenie, dobra płaca.
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  Przyjmę chłopaka do pakowania paczek i wykańczania skór gotowych, wym.prawo jazdy kat.B praca w Szaflarach.
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  ZAKOPIAŃSKIE CENTRUM KULTURY zatrudni osoby do: organizacji imprez oraz promocji. Zapraszamy do składania CV z listem motywacyjnym osobiście w siedzibie ZCK przy ul. Kościeliskiej 7, pon.- pt. w godz. 9:00-17:00 lub na adres e-mail: finanse2@promocja.zakopane.pl. Szczegóły na
  WWW: www.zakopane.pl
 • PRACA | dam
  Agencja MEDICUS zatrudni OPIEKUNKI dla seniorów z Podhala.
  Tel.: 503650903
  E-mail: medicus.opieka@gmail.com
 • ZDROWIE I URODA
  CENTRUM STOMATOLOGII DOMINIK ul. Zakopiańska 6a, Rabka. Pon-Sb 8.30-20.00. Tel.: 182670739, 696025147, www.csdominik.pl. Implanty, odbudowa kości szczęki, konsultacje implantologiczne, chirurgia, protetyka(korony, mosty, licówki, protezy). Leczenie bruksizmu (stawu skroniowo-żuchwowego) leczenie zachowawcze, kanałowe, ortodoncja.
 • MOTORYZACJA | kupno
  SKUP samochodów.
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU MONOPOLOWEGO, na stałe - PORONIN -
  Tel.: 606 751 351.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy Dwóch Ratowników Wodnych Do Nowego Hotelu W Bukowinie Tatrzańskiej. Stała Praca. Dobre Warunki. Praca Od Zaraz.
  Tel.: 601 508 720
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy KIEROWCÓW kategorii C na transport lokalny, oraz kategorii C E na transport międzynarodowy.
  Tel.: +48502217387
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  ZAKOPANE - wynajmę powierzchnie usługowo-magazynową o powierzchni około 250m2 i wysokości 4metry. Budynek jest przy ulicy Powstańców Śląskich (200metrów od Polany Szymoszkowej) więcej informacji udzielam telefonicznie.
  Tel.: 660710510
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  SZUKAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIA 3-POKOJOWEGO W ZAKOPANEM. Na dłuższy okres.
  Tel.: 724 998 895.
 • PRACA | dam
  Kierowca Busa kat.D
  Tel.: 607864852
 • MOTORYZACJA | kupno
  SKUP AUT całych i rozbitych.
  Tel.: 516159309
  E-mail: msauto@onet.pl
  Inne: 516159309
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Szukam KAWALERKI lub NIEWIELKIEGO 2-POKOJOWEGO MIESZKANIA W ZAKOPANEM. Na dłuższy okres -
  Tel.: 518 813 715.
 • PRACA | dam
  W związku z prężnym rozwojem naszej firmy poszukujemy kierowcy z prawem jazdy kategorii CE. Gwarantujemy umowę o pracę na stałe ,dogodne warunki i wynagrodzenie.
  Tel.: 504708402,500331199
  E-mail: malgorzatakrawczyk@onet.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię do pracy w restauracji w Zakopanem!!! Kucharza lub do przyuczenia kucharza. Kelnerke/kelnera na stałe
  Tel.: 883930208
  E-mail: anitawak@icloud.com
  Inne: 697034110
 • PRACA | dam
  Hotel Murowanica *** w Zakopanem poszukuje pracowników na stanowisko recepcjonisty/pokojowej. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres: kontakt@hotel-murowanica.pl lub o kontakt telefoniczny: 182063362
  Tel.: 182063362
 • PRACA | dam
  C.H. "Stopiak" w Nowym Targu zatrudni SPRZĄTACZKĘ. Praca co 2-gi dzień, w godzinach 14-21.30. Dojazd i powrót z pracy we własnym zakresie. CV przesyłać na adres: C.H. Stopiak, ul. Ludźmierska 26A, 34-400 Nowy Targ.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA-ST0LARZ,TYNKARZ. Praca w Oslo na warunkach norweskich, (firma norweska) dla: Stolarza- do wymiany DREWNIANEJ stolarki (okna,drzwi), Tynkarza- (również młodych początkujących tynkarzy). Znajomość języka NIE wymagana,(pracownicy w firmie z Podhala). Zarobki w przeliczeniu: 9,000-15,000 zł/miesiąc, na czysto. Bardzo częste zjazdy do kraju, wg. własnego uznania-średnio co 3 tygodnie. tel. 0047 938 88 654. ZAPRASZAMY !
  Tel.: 0047 938 88 654
  E-mail: marekklimala@gmail.com
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ: KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ - ZMYWAK. RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA, ZAKOPANE, ZAMOYSKIEGO 11 -
  Tel.: 600 07 61 07.
 • PRACA | dam
  Norwegia -TYNKARZ, MALARZ, DEKARZ, BLACHARZ BUDOWLANY, MONTER RUSZTOWAŃ. Praca w Oslo na warunkach norweskich, (firma norweska). Znajomość języka NIE jest wymagana,(pracownicy w firmie z Podhala). Zarobki w przeliczeniu; 9,000-15,000 zł./miesiąc na czysto.Bardzo częste zjazdy do kraju, wg.własnego uznania-średnio co 3 tygodnie.Tel; 0047 938 88 654, (8.00-21.00)
  Tel.: Tel; 0047 938 88 654
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: ZASTĘPCA KIEROWNIKA SKLEPU ORAZ SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831
 • BIURA RACHUNKOWE
  Usługi księgowo - kadrowe
  Tel.: 788539748
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ ZMIENNIKA NA TAXI - Zakopane -
  Tel.: 888 223 761.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  Noclegi w Zakopanem
  WWW: www.eNOCLEGI.biz
2018-02-19 20:20 Tak było w strefie kibica w Zębie. Mamy brąz! 2018-02-19 20:02 Czołówka w Starem Bystrem 1 2018-02-19 20:01 Wyciek gazu na Krupówkach 2018-02-19 19:00 Wyprzedaż 2017. Rabat nawet do 24 000 zł! 2018-02-19 18:39 W nietypowych strojach zdobyli Babią Górę (WIDEO) 1 2018-02-19 18:25 Kolizja w Białym Dunajcu. Zderzyły się dwa auta 2018-02-19 17:40 Krowy w sądzie 2018-02-19 16:59 Przeżyjmy to jeszcze raz! Tak zjeżdżaliśmy na byle czym (WIDEO) 1 2018-02-19 15:45 Pożar w dokumentach 2018-02-19 15:15 Kibicowaliśmy w Zębie. Brązowy medal Polaków 2 2018-02-19 14:50 Czyje to pieniądze? 3 2018-02-19 14:02 Zgon bezdomnego przy ul. Orkana 2018-02-19 12:57 Parlamentu się nie tyka 2018-02-19 12:18 Świetne występy podhalańskich kickbokserów 1 2018-02-19 10:57 Kamil Stoch od Kaspercoka. Dziś kibicujemy naszej drużynie! 2018-02-19 09:55 Cudowny dzień w Tatrach. Uwaga na mróz i lawiny 2018-02-19 09:25 Ten jedyny dzień w życiu 2018-02-19 07:40 Pożar w domu na Spyrkówce 2018-02-18 21:54 Zakopianka zablokowana 2018-02-18 20:58 Pogoda dla biegaczy 2018-02-18 20:08 WYZWOLENIE 2 2018-02-18 19:25 Niegościnni gospodarze 2 2018-02-18 19:16 Gazdowska Parada w Kościelisku 1 2018-02-18 18:38 Samolot z Kuwejtu wylądował w Białce 1 2018-02-18 17:53 Na oczach olimpijczyka 2018-02-18 16:50 Korek po horyzont 1 2018-02-18 15:28 35-letni Polak zginął pod lawiną w Tatrach. Polka walczy o życie 5 2018-02-18 14:08 Zagadka (nie)logiczna 2 2018-02-18 13:01 Modowy szał w Zakopanem 2018-02-18 11:31 Startujemy w Zjeździe na Byle Czym (Wideo) 2018-02-18 11:21 Dzień Bezpiecznego Internetu 2018-02-18 09:59 Ten sposób na zanieczyszczenie powietrza nie zyskał popularności 5 2018-02-18 08:36 W tym wypadku na zakopiance rannych zostało 7 osób 2018-02-18 08:02 To już pewne - powstanie ścieżka wokół Jeziora Czorsztyńskiego 5 2018-02-17 22:13 Zadymienie w kamienicy w centrum Nowego Targu 2018-02-17 21:11 Drastyczna reklama na Szymoszkowej. Głos czytelniczki TP 20 2018-02-17 20:10 Piękna góra 2018-02-17 19:23 Kolizja i kara 3 2018-02-17 19:16 Nie jedźcie tą drogą 2018-02-17 19:14 Sprawdzą 2 burmistrzów i 4 spółki 2 2018-02-17 18:47 Może właśnie narodził się tu narciarski talent 2018-02-17 18:29 Ulica imienia Kamila Stocha? 5 2018-02-17 18:22 Bociani spacer w środku lutego 1 2018-02-17 17:16 Zaśnieżone autokary grozy 1 2018-02-17 17:14 Miłośnicy biegówek wreszcie się doczekali (WIDEO) 3 2018-02-17 16:57 Dziś mieliśmy narciarski raj (WIDEO, ZDJĘCIA) 2018-02-17 16:46 Lalki na scenie 2018-02-17 15:30 Zderzenie na zakopiance. Siedem osób rannych 2018-02-17 15:27 Flisacy z nowym prezesem 3 2018-02-17 15:10 Kamil Stoch mistrz, mistrz, mistrz 8
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Album TP

FILMY TP

Bojcorka