Reklama

2017-06-18 15:59:09

Reklama

Szczawnica

Szczawnica: Wspomnienie PRL-u?

Czy osiedle XX-lecia i ul. Wiktora w Szczawnicy zmienią nazwy?

O zmianę nazw dwóch ulic do władz miasta wystąpił Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Szczawnicy, powołując się na "Ustawę o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli,obiektów i urządzeń użyteczności publicznej".

- Prywatnie uważam, że nie ma co robić zamieszania w tej sprawie - podkreśla burmistrz Szczawnicy.

Więcej o sprawie przeczytasz w papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego.

ad

 

 

Reklama
1
Reklama
2
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
sierdzioń 2017-07-06 22:40:06
Proponuję nazwy ulic: Kaczki dziwaczki, Siedmiu życzeń, Smoleńska, Rydzykowska, Miesiączki, Skoków, 500+, Misiewicza, Mundka, Strzelających długopisów, Poselska itp. Później nazwy sobie zmienicie na bardzie aktualne.
andrea 2017-06-25 12:18:49
"Orka na ugorze" Jana Wiktora. Wstydzicie się swojej przeszłości? Przecież jest taka kościółkowa i prowojtyłowska.
Patriota 2017-06-23 21:02:10
@Emeryt za 7+ Dodałeś komentarz więc z internetem jesteś za pan brat, to do dzieła gogle w ruch i poczytaj o rotmistrzu to się dowiesz co zrobił.
@i żyją, i nie wiadomo jak długo jeżeli wyjechali do zachodniej europy. Dlatego ten kraj wygląda jak wygląda, najpierw głosuje się wciąż na jednych i tych samych tylko co wybory to pod inną nazwą, a potem jak już się syfu narobiło to się jedzie za granice bo tam lepiej. Reszta niech się męczy i ciągnie ten kraj dalej, a jak się poprawi to znowu wrócą na gotowe. Tylko że tam jest lepiej dlatego bo ssą nas od 89 jak pijawki, więc jest lepiej ale za nasze pieniądze. Co prawda rozumiem ludzi którzy mają rodziny i muszą jakoś zarobić na ich utrzymanie. "Jestem Polakiem i mam obowiązki polskie" niektórym nie będzie dane pojąć tego nigdy...
i żyją 2017-06-22 10:41:36
@Patriota. Patriotą się jest do pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej po ukończeniu szkoły. Potem zlewozmywak za granicą. Chwała bohaterem, którzy opuścili ten zacofany kraj po 89.
Emeryt za 7+ 2017-06-22 08:17:21
@Patriota. Co zrobił dla całej Polski? Pilecki rotmistrz.
Patriota 2017-06-21 22:17:04
@TW Balbina Dla Szczawnicy niczym, ale dla całej Polski już tak. Pilecki to wzór do naśladowania dla każdego Polaka, a wielu nawet o nim nie słyszało. A co do Krzeptowskiego i GV, nie wiem jak można stworzyć tak karkołomną teorię o przemianowaniu zdrajcy na bohatera, no ale w dzisiejszych czasach można palnąć każdą głupotę. To tak dla podrażnienia wszystkich wrażliwych proponuje ulice Józefa Kurasia "Ognia", teraz krytykujcie jaki to "łotr" był hehehe
Cześć i Chwała Bohaterom!
babcia 2017-06-20 07:56:12
@wiktoria. Jak nazywacie osobników o ustalonej płci, przeciwnych papieżowi Franciszkowi w kwestii przyjmowania imigrantów i nie zgadzający się gdy papież mówi każde poczęte dziecko powinno się narodzić. Oraz tych, którzy niszczą wszystko co nie jest na rękę tłustym miłośnikom złota i ekskluzywnych limuzyn z episkopatu Polski
misio 2017-06-19 21:36:35
Wszystkie nazwy ulic należy zmienic na ,,neutralne" podobnie jak w USA np. pierwsza, druga, itd - nie będzie konfliktow.
gepard czester 2017-06-19 20:50:07
Jezu Chryste! taką mieć teściową.
wiktoria 2017-06-19 20:05:26
@tajny współpracowniku Balbino już pisałam o lewakach ale ciebie też uświadomię ... lewak to osobnik o nieustalonej płci;; coś ala Grodzka'' powołujący się na papieża Franciszka w kwesti przyjmowania imigrantów a nie zgadzający się gdy papież mówi każde poczęte dziecko powinno się narodzić . a propos tak wam pozmieniamy nazwy ulic , dopiero jak wy lewaki dojdziecie do władzy to przywrócicie sobie na Stalina ,na Wałęsy, na Krzywonos, na Dzierrzyński
Olek Gawlok 2017-06-19 17:14:34
Potrzebna jest ulica, którą można przemianować na ulicę poległego Lecha Kaczyńskiego. Najlepiej aby przy tej ulicy był dom parafialny i siedziba parafii. Jak by to pobożnie brzmiało "Parafia pod wezwaniem Św. Wojciecha, ul. Lecha Kaczyńskiego 1, 34-460 Szczawnica". O to chodzi. I po to ta cała "akcja katolicka".
TW Balbina 2017-06-19 16:43:43
Te@Patriota . Napisz, czym się zasłużył rotmistrz Witold Pilecki dla Szczawnicy?. Bliższy mieszkańcom, bo 90% podpisało karty, pan Wacław Krzeptowski. Nie będą wymieniał z nazwiska miejscowych działaczy GV. Tylko patrzeć, jak pisowski IPN przy poparciu @wiktorii ich "oczyści" i będą bohaterami.
@wiktoria. Kto to jest lewak?
DD 2017-06-19 16:04:19
Powróć lewaku, wina zmyta. Lepszy złodziej, niż bandyta.
wiktoria 2017-06-19 11:52:04
drogie lewaki , ,,, szczęść Boże już nie długo pewnie pod rządami PO nie daj Boże nazwy ulic by były a la allacha, abu husajn
Alojzy gil 2017-06-19 07:59:47
Co za ciemnota! A myślenie burmistrza oderwane jest od rzeczywistości który nie ma już zapału i pomysłu do roboty. Siedzi na laurach, ludzi nie słuch a i wszystko i wszystkich ma w d...pie.
Patriota 2017-06-18 23:14:25
Bardzo dobra inicjatywa. Mamy wielu Bohaterów którym należy się pamięć, zamiast reliktów szatańskiego systemu i ich piewców. W każdym polskim mieście powinna być ulica Rotmistrza Witolda Pileckiego!
stach82 2017-06-18 22:55:42
Poruszam jeden temat "uliczny". Chodzi mi o drogę /dojazd do cmentarza szalayowskiego czy placu targowego. Jest to miejsce w którym zlokalizowane są 4 bary i małe punkty handlowe. Chodzą tu turyści,mieszkańcy i jeżdżą samochody. Niestety sam plac i droga dojazdowa do niego nie jest najlepszą wizytówką Szczawnicy w centrum miasta !!! Od kilku lat pełno tam sporych dziur, że idzie nie tylko nogi połamać. Ślepe władze miasta raczej powinny o tym wiedzieć i to już od dłuższego czasu , skoro jeden z radnych codziennie chodzi w to miejsce i zbiera opłatę targową.
Koperkowe afery 2017-06-18 19:07:29
Sadźmy kwiatuszki, zajmujmy się nazwami ulic, a świat ucieka. Zostawmy już tą Białkę, Bukowinę, Chochołów ale nawet to Krościenko turystycznie przez ostatnie lata bardzo się zmieniło (szczególnie wzdłuż drogi do Nowego Sącza) a w tej Szczawnicy nic.
Monster 2017-06-18 18:47:24
Lepiej sobie zmieńcie burmistrza z PRL-owskim myśleniem (szczególnie w obszarze rozwoju) zamiast nazw ulic.
Miś Turysta 2017-06-18 17:02:19
A cóż to za święci w Parafialnym Oddziale Akcji Katolickiej w Szczawnicy. To w czasach PRL Szczawnica stała się światowym kurortem. Teraz robi się zapyziały grajdoł, jak przed wojną z kościółkową ciemnotą..
Magda 2017-06-18 16:41:15
Ludzie kto to jest akcja katolicka ,błagam co im przeszkadza Jan Wiktor na jaką nazwę zamienią ?To istny cyrk .Te akcje katolickie to niech się zajmą pomocą doraźną ludziom w podeszłym wieku ,niech myją okna sprzątają bo dobre uczynki to powinno być ich przesłanie ,nie polityka!!!!!!!!!!!!
news 2017-06-18 16:36:38
Chyba pierwszy raz się zgadzam ze zdaniem burmistrza. Akcja Katolicka niech się zajmuje sprzedażą książek katolickich w namiocie pod kościołem a nie zmianami nazw ulic. Skoro sami mieszkańcy tych ulic nie mają z tym problemu ,to niech AK nie robi z siebie adwokata.
2018-01-17 09:54 Znowu kolizja z udziałem miejskiego autobusu w Zakopanem 2018-01-17 09:46 Stłuczka na krajówce 2018-01-17 07:56 Wypożycz książkę w każdej postaci 2018-01-16 21:54 Jest nowy sędziowski zarząd na Podhalu 2018-01-16 21:25 W Białym Dunajcu wysiadł z taksówki za potrzebą i zgubił się 3 2018-01-16 20:05 W Zakopanem i okolicach WOŚP zebrała 86 tysięcy 8 2018-01-16 19:59 Ludzki zaprzęg na drodze do Morskiego Oka 3 2018-01-16 19:04 Przyjechali z Jeleniej Góry i czekają na śnieg 3 2018-01-16 18:43 Kanalizacja stoi w miejscu 1 2018-01-16 18:31 Druga strona tunelu 2018-01-16 17:58 Wymieniają kamery na Krupówkach 1 2018-01-16 17:49 Podsumowanie 26 finału WOŚP w gminie Czorsztyn 2018-01-16 16:52 I jak tu dostać się na przystanek, gdy przejścia brak 4 2018-01-16 15:46 To nie były narkotyki, tylko kulki do pochłaniania wilgoci 4 2018-01-16 14:59 Tak z powietrza wygląda węzeł drogowy w Poroninie 2 2018-01-16 13:35 Mały wszędzie się zmieści 2 2018-01-16 12:49 Czekają aż ktoś je przygarnie 2018-01-16 11:53 Co miś z Krupówek sądzi o turystach z Warszawy i jak przewiduje pogodę (WIDEO) 2018-01-16 11:32 Sąd aresztował 29-latka podejrzanego o rozbój 1 2018-01-16 10:59 800 procent normy - smog znów podnosi głowę 3 2018-01-16 09:45 Silny wiatr i trudne warunki w Tatrach 2018-01-16 07:59 Opłatek Rycerzy Kolumba 5 2018-01-16 00:00 Rewolucja w likwidacji tkanki tłuszczowej! 2018-01-15 21:26 Chudy wycieńczony pies na mrozie 3 2018-01-15 20:39 Miśki się mnożą na Krupówkach 1 2018-01-15 19:15 W Tatrach zapowiadany jest południowy wiatr. Nadciągają opady śniegu 2018-01-15 18:15 Zderzenie na Kasprowicza. Duże korki 4 2018-01-15 17:47 Woda znowu niezdatna do picia 10 2018-01-15 17:29 Samochód wjechał w miejski autobus w Zakopanem (WIDEO) 4 2018-01-15 17:28 Czekamy na wiersze do północy 2018-01-15 16:20 W jeansach i adidasach zdobywali Kasprowy 5 2018-01-15 15:11 Uderzał turystę w głowę, zabrał pieniądze i uciekł 2 2018-01-15 13:57 II Koncert Noworoczny w Szczawnicy 2 2018-01-15 13:03 Bilety na miejskie autobusy w telefonie komórkowym 2018-01-15 12:42 Krwawy finał 1 2018-01-15 12:35 Szczepański w „Jatkach” 2018-01-15 11:45 W ferie to norma. Korki na zakopiance (WIDEO) 1 2018-01-15 11:36 Kto zwycięży w Familiadzie 2 2018-01-15 11:33 Fatalny wypadek w Gliczarowie. Mężczyzna przygnieciony przez auto 7 2018-01-15 10:46 Zawodnicy TatrySki Podhale spotkali się z uczniami w Lasku 2018-01-15 10:43 Tak w Dolinie Chochołowskiej zagrała WOŚP (WIDEO) 5 2018-01-15 09:59 Koncert Ich Troje w Zakopanem 2018-01-15 09:29 Zofia Kilanowicz z kolędami 2018-01-15 07:27 Rozśpiewana Cyrhla (wideo) 2018-01-14 21:15 Wielki finał w centrum miasta 2018-01-14 21:11 Hokeiści Podhala mimo osłabień wygrali w Jastrzębiu 2018-01-14 20:43 Zawrzało w środowisku sędziowskim 2018-01-14 20:35 Biblioteka się cyfryzuje 2018-01-14 19:34 W centrum kultury zima pełna atrakcji 2018-01-14 18:00 Prawo kubka na Gubałówce. Oszuści grożą mieszkańcom 23