Reklama

2017-06-23 20:17:08

Reklama

Miętustwo

Czekolada w kościele

Reklama
reklama
Reklama

Taka okazja się często nie trafia - w kościele święcone wianki, a proboszcz rozdaje czekoladę.

Uroczystej Mszy św. na zakończenie oktawy Bożego Ciała przewodniczył ks. proboszcz Janusz Rzepa. Kapłan poświęcił także przyniesione przez wiernych wianki. - Cieszę się, że dochowujecie tej pięknej tradycji robienia kwiatowych koron dla Chrystusa, bo to przecież wszystko, aby go uwielbić - mówił ks. Rzepa. 

Po liturgii przyszedł czas na ostatnią już procesję wokół świątyni w ramach kończącej się oktawy Bożego Ciała. 
Na wszystkich wiernych, którzy - jak podkreślał proboszcz - dzielnie wytrwali całą oktawę kapłani z Miętustwa przygotowali słodką niespodziankę czyli czekoladę. Do swoich domów zabrali je nie tylko najmłodsi, ale i gaździny z róż różańcowych. 

Procesja z wiankami była także w parafii w Poroninie. 

jg

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
panie boruta 2017-06-26 10:34:26
Dla lewactwa to nie ma znaczenia. Natomiast gdy czytam jakie bzdury tutaj piszą i widzę ich brak znajomości historii, to mogę rzec, że analogia jest wręcz ta sama.
boruta 2017-06-25 22:57:32
@pałkownik MOreagan. Najlepszymi pisarzami historii są według ciebie księża. Przypomnieć dobermanom, jak naprawdę było z chrztem Polski? Nawet komuniści w latach 60 się nabrali.
rys 2017-06-25 18:52:12
Kto widzial za ktora gazdzina poszedl A SUKIENKA
pałkownik MOreagan 2017-06-25 15:38:02
Tak to jest, jak się idiota bierze za pisanie historii.
kapitan morgan 2017-06-25 11:53:19
Do@PO ranny. A kto prosił Regana na embargo na paszę dla hodowców drobiu w Polsce? nie pamiętasz. @Klątwa pisze o przemianach na przełomie 70 i 80. Pamiętaj embargo działa w dwie strony.
PO ranny 2017-06-25 10:28:28
@klątwa, przekonaj mnie i historyków, że LW Bolek ABSOLUTNIE nie miał nic wspólnego z przemianami społeczno-gospodarczymi, jakie dokonały się na przełomie lat '80 / '90 ubiegłego wieku w Polsce.
Klątwa 2017-06-25 10:14:07
@PO ranny. Szukając winnego przeinaczacie historię. Przecież wszyscy wiedzą, PO co wybrano Polaka na stanowisko papieża. A może POmyliłeś Bolka z Lolkiem? Haha
PO ranny 2017-06-25 08:27:07
@klątwa, nie wiedziałem, że elektryk z Gdańska zwany Bolkiem -gdyż to raczej on nam zafundował takie dobrodziejstwo- był księdzem z Wadowic. Co prawda kiedyś tam bredził spod wąsa: "bendem prezydentem. Bendem prezydentem i premierem. Bendem prezydentem, premierem i prymasem, nie chcem ale muszem", ale o byciu Papieżem Polakiem nic wtedy nie mówił.
miejscowy turysta 2017-06-24 21:13:13
Niemieckie czekolady rozdawane polskim dzieciom???
Co na to Prawdziwi Patrioci?
Klątwa 2017-06-24 18:46:18
Na zdjęciach dzieci i starcy. Reszta w wieku produkcyjnym przy zlewozmywaku za granicą. Takie dobrodziejstwo nam zafundował ksiądz z Wadowic zwany papieżem Polakiem.
babcia 2017-06-24 18:33:51
@wiktoria. Jak nazywacie osobników o ustalonej płci, przeciwnych papieżowi Franciszkowi w kwestii przyjmowania imigrantów i nie zgadzający się gdy papież mówi każde poczęte dziecko powinno się narodzić. Oraz tych, którzy niszczą wszystko co nie jest na rękę tłustym miłośnikom złota i ekskluzywnych limuzyn z episkopatu Polski.
rys 2017-06-24 16:42:57
analfAbeto - z Twoja wypowiedzia zgadzam sie calkowicie.
wiktoria - w przeciwienstwie do ciebie wyrazam moje prywatne zdanie na temat z ktorym sie zgadzam lub nie.
alina 2017-06-24 10:49:57
Na głowie kwietny ma wianek, w ręku zielony baryłek, a przed nią biezy baranek a nad nią lata motylek.
analfAbeto 2017-06-24 10:24:29
Z dedykacją dla @rysia "No cóż, osoby głupie nie mogą sobie zdawać sprawy z tego, jak są manipulowane. Mogą jedynie tę nienawiść, która jest wtłaczana do ich głów, bezmyślnie powielać i to wierząc, że robią coś dobrego. Nie winię ich za to, bo przecież nie są świadome swojej ignorancji i tego, że są wykorzystywane. Ubolewam oczywiście nad tym, bo to świadczy o złej kondycji intelektualnej naszego narodu, ale pretensję mam do manipulujących, a nie do zmanipulowanych"
GO BMWX5 2017-06-24 09:32:27
młody ten proboszcz co rozdaje czekoladkę.
wiktoria 2017-06-24 07:52:31
@rysie ty napewno jesteś sługą Brukseli , a świętować będziesz dzień w którym prezydent Adamowicz sprowadzi do gdańska twoich ulubionych przybyszy ,święta katolickie to przecież zabobon, średniowiecze , ciemnogród , szczęść Boże
ePiSkopat 2017-06-24 06:46:08
Jak to możliwe, że rokrocznie skarbówce, prokuratorom, cpecsłużbom i skarbowi państwa umyka kradzież większych sum niż wartość całego majątku i mienia państwowego?! Przecież ten majątek i mienie firm i przedsiębiorstw sprywatyzowane w latach osiemdziesiątych z wykorzystaniem oszustw bankowych, wykupione za pieniądze z dodruku przez ówczesne elity i został już zdublowany w postaci obligacji skarbowych od których też są wypłaty dochodów, dublujące wypłaty tradycyjnych dochodów z pojedynczych przecież wartości rzeczywistych dla ich stuprocentowych akcjonariatów przypisanych też przestępczo, j.w., to do tego jeszcze banki także 'sprywatyzowane' które mają te obligacje w swoich aktywach też wyceniają je wraz ze swoimi akcjami na giełdach, wydając znów kolejnym akcjonariuszom dochody od nich, czyli raz rzeczywiście stuprocentowe wypłaty, dwa kolejne sto procent z dochodowych obligacji papierów wartościowych dłużnych kolejnemu akcjonariatowi od tych samych firm, przedsiębiorstw w rzeczywistości pojedynczych, trzeci stuprocentowy akcjonariat wisi na wykupionych także przestępczo akcjach banków prywatnych które mają w swoim kapitale też takie papiery wartościowe jak wyżej i czwarty przestępczo dopisany akcjonariat giełdowych notowań tych samych firm i przedsiębiorstw i ich majątków i mienia, co przecież zupełnie nielegalne, jak i przestępczo wypłacane poczwórnie dochody i dywidendy od tego samego, pojedynczego majątku i mienia, wypłacanych dochodów i dywidend już tylko od ich notowań, przecież to ściśle przestępcze okradanie całego majątku państwowego i pracowniczego, efektów pracy wytwarzanej przez społeczność ludzi pracujących, obecnie ta gigantyczna kradzież jest jeszcze dodatkowo kredytowana wzrastającym obciążeniem budżetowym pożyczanym przez przestępców okradających kilkukrotnie wartość całego rzeczywistego majątku i mienia firm i przedsiębiorstw rokrocznie, co jest przecież do sprawdzenia dowodowo w majątkach, kapitałach i dochodowości oryginalnych firm, przedsiębiorstw i spółek i ich pseudowłaścicieli, którzy i które okadali i okradły także własne majątki i mienie, co jest do udowodnienia, więc nie przysługuja im już nic oprócz odpowiedzialności karnej za kradzież i współudział w zorganizowanych przestępstwach finansowych z najgorszymi z możliwych skutkami najwyższej szkodliwości społecznej, ogromnych kradzieży i wykorzystywania ludzi pracujących masowo do niewolniczej pracy głównie w tzw. szarej strefie ze skutkami śmiertelnymi włącznie, ogromnym wzrostem kradzieży ze skutkami zbrodniczymi dla ogromnej liczby jednostkowych istnień ludzkich; domnażanych planowo dla ukrycia zbrodni masowej i ludobójstwa na skutek wyzysku i w/w ogromnych kradzieży masowo w sierocińcach i klasztorach, ochronkach, co jest także do sprawdzenia dowodowo w oficjalnych statystykach, jak i do wyliczenia ukrywane dane o zgonach przez urzędników państwowych i administracje kościelne i cmentarne, komunalne, szpitalne, kradzież danych osobowych i majątku, mienia po mordowanych i ograbianych pracownikach budowlanych i sprostytuowanych licznie kobietach, okradanych z dorobku, mieszkań i domów i umierających bez ubezpieczeń i emerytur. Konieczne jest odebranie majątków i mienia piramidalnym przestępcom i przestępczyniom bezpowrotnie na rzecz skarbu państwa, także organizacjom kościelnym, propagującym od wielu wieków zbrodnie, żyjącym z wyzysku społecznego i oszustw, jak i przestępstw, historycznych i współczesnych, jak i elity władnące i ich licznie przemnożone potomstwo okradające budżet państwowy, majątek i mienie i żerując na społeczności pracującej, obdzierając ją i wszystkich ciężko pracujących z wszelkich wartości życia, jak i odpoczynku.
ddd 2017-06-23 23:23:19
A czemu nikt nie niesie baldachimu?
ddd 2017-06-23 23:21:05
Panie Janie. Procesje odbywały sie nie tylko w Miętustwie i Poroninie, ale we wszystkich kościołach w całej Polsce.
rys 2017-06-23 21:19:22
Szanowna Redakcja tez swietuje!!!
rys 2017-06-23 20:42:15
To jest jedna z wielu POLSKICH tradycji . Noc Kupaly dla Polakow tradycja zawladnieta przez kosciol katolicki. Pytanie kim jestesmy? Polakami czy slugami ?
  • PRACA | dam
    SZUKAMY PRACOWNIKÓW DO SKLEPU - UMOWA O PRACĘ - ZAKOPANE -
    Tel.: 605 147 470.
  • PRACA | dam
    Niewielki obiekt z pokojami poszukuje 3 trzech osób do obsługi śniadań i sprzątania w godzinach od 7 do 15. Warunki do uzgodnienia.
    Tel.: 660770000
    E-mail: hallo@bialaowca.pl
  • USŁUGI | budowlane
    Wykonuje usługi remontowe i wykończenia wnętrz.
    Tel.: 531326738
  • USŁUGI | inne
    Centrum Stomatologii "Dominik"Rabka Zdrój ul. Zakopiańska 6a oferuje pełny zakres usług: Implantologia, Protetyka, Endodoncja (pod mikroskopem),Chirurgia, Stomatologia Dziecięca, Stomatologia Zachowawcza, Profilaktyka, Estetyka (wybielanie zębów), Ortodoncja, Rtg( punktowe, panoramiczne)
    Tel.: 18 26 70 739
    E-mail: centrumstomatologii@onet.eu
    WWW: www.csdominik.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam STACJĘ NARCIARSKĄ koło Zakopanego, niedaleko Term Chochołowskich Cena: 650 tys zł. Mirosław +48 602 104 204
    WWW: www.wyciagciche.pl
  • PRACA | dam
    Zatrudnię pracowników budowlanych, cieśli zbrojarzy i pomocników. Praca na terenie Podhala. Zapewniam dowóz do miejsca pracy, wynagrodzenie od 4000zl do 5000zł miesięcznie
    Tel.: 661779649
    E-mail: david71@onet.eu
  • PRACA | dam
    Restauracja Skalnica w Bukowinie zatrudni KELNERKĘ. Praca stała lub tylko na weekendy.
    Tel.: 730 74 74 74
  • PRACA | dam
    Catering Duet w Zakopanem zatrudni KUCHARZA.
    Tel.: 604347603
    E-mail: spyrla@wp.pl
  • PRACA | dam
    Restauracja w Nowym Targu poszukuje KUCHARZA. 794 380 578.
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ i KELNERKĘ. Praca stała i/lub weekendy, święta. 601 533 566
  • PRACA | dam
    Zatrudnię do pracy w sklepie wielobranżowym. Od zaraz na stałe.
    Tel.: 507466798
  • PRACA | dam
    Aqua Park Zakopane zatrudni PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ. Tel. 602 263 516 lub 1820 63730 w.21.
  • PRACA | dam
    Zajazd Górski Kuźnice zatrudni KELNERKĘ / KELNERA. Tel. 601 268 550 lub 1820 63730 w.21.
  • PRACA | dam
    Restauracja TERMY SZAFLARY zatrudni KELNERA/KELNERKĘ na pełny etat
    Tel.: 698694677
    E-mail: Restauracja@termyszaflary.com
    WWW: www.termyszaflary.com
  • PRACA | dam
    Zatrudnię SZPACHLARZY, MALARZY. 731 877 220.
  • USŁUGI | budowlane
    ADAPTACJE, REMONTY - WYKOŃCZENIA WNĘTRZ.
    Tel.: 609066503
  • PRACA | dam