Reklama

2017-07-20 22:11:39

Reklama

Zakopane

Podhalański KOD protestuje przeciwko zmianom w sądownictwie

Reklama
Reklama

Ok. 100 osób wzięło udział we wieczornej demonstracji przed Sądem Rejonowym w Zakopanem zorganizowanej przez podhalański Komitet Obrony Demokracji. A Wy jesteście "za" czy "przeciw" wprowadzanym przez PiS zamianom? Czekamy na komentarze.

Reklama

Zebrani, wśród których byli też turyści, domagali się zawetowania przegłosowanej dziś przez Sejm Ustawy o Sądzie Najwyższym. Palili znicze, wznosili okrzyki, m. in. "precz z Kaczorem, dyktatorem", odśpiewali narodowy hymn. W demonstracji brał też udział były burmistrz Zakopanego Janusz Majcher.


Dziś w Warszawie w sejmowym głosowaniu projekt PiS poparło 235 posłów, 192 było przeciw, 23 wstrzymało się od głosu.

"Za" opowiedzieli się posłowie z naszego regionu Anna Paluch i Edward Siarka.

p


Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
senior 2017-07-26 09:45:36
bardzo wam nie dziękujemy, bo w mieście gdzie mamy w wakacje masę turystów, policja zamiast zajmować się pilnowaniem prawa musi zajmować się pilnowaniem geriatrii. super jak coś się w tym czasie złego stanie to przez was, myślenie ma przyszłość i to myślenie nie tylko o sobie, wypadało by o innych...
siwek 2017-07-26 09:41:02
Stare dziady boją że pewnie ze ich zlustrują i przez to żyć ludziom po nocy nie dają, w dzień nic nie robią a w nocy się wydzierają że ich na sąsiednich ulicach słychać to ma być demokracja??? żeby człowiek nawet po pracy we własnym domu nie mógł w spokoju od tygodnia odpocząć??? tylko ciągłe krzyki, wrzaski, fałszowanie, gdzieś mam taką ich demokrację nic się nie liczą z tymi co na ich emerytury robią od rana do wieczora, zwykła egoistyczna hołota.
Zbigi 2017-07-25 16:32:47
https://twitter.com/ZbigiKo/status/889751485785010177
Zdradziecka morda B.B. 2017-07-24 12:20:10
2-1 DLA PROTESTUJĄCYCH
W końcu można powiedzieć o Prezydencie, że nie jest marionetką kaczorka.
Widzimy się dzisiaj o 21:00
A wy wieśniaki pisowskie idzie do doruli i otwórzcie Gubałówkę tak jak obiecywaliście LOOOOOOL
cyklista 2017-07-24 10:05:10
"3/4 to stare komuchy oderwane od koryta"
oraz ich potomkowie - RESORTOWE DZIECI.
frycek 2017-07-24 09:25:07
3/4 to stare komuchy oderwane od koryta.
Viktor 2017-07-23 22:06:28
niebieskie i czerwone gwiazdy wracajcie do siebie!!!!!!!!!!!!!!!
lllllll 2017-07-23 19:21:34
Wiekszosc Polakow jest za zmianami a mniejszosc chce nam wmowic, ze tak nie jest. kto tu jest demokratyczny tak naprawde?
G.Prowda 2017-07-22 15:32:28
Schody Majchra to ciekawy przypadek - cisza. Ciekawym przypadkiem mogą też być schody Doruli w karczmie na Bachledach bardzo blisko chodnika i drogi, a może w.
goral4102 2017-07-22 14:51:46
Zmieńcie nazwę swojej "organizacji" czy klubu z KOD na KPI. Komitet Pożytecznych Idiotów.
Patriota 2017-07-21 22:20:19
Jak się czyta komentarze KODowców to śmiech ogarnia. Wy naprawdę myślicie że ktoś poza wami uwierzy w te brednie które wygłaszacie haha Dzisiaj oglądałem jak w nocy KODowcy drą ryja żeby Policja chroniła "...ludzi a nie przestępców...", muszę się z wami w tej sprawie zgodzić choć nie chętnie ale zgadzam się w 100%, Policja w końcu powinna przestać WAS CHRONIĆ! Naprawdę wy nie zdajecie sobie sprawy z tego że normalni ludzi którzy nie mają czasu szlajać się po manifestacjach bo pracują i są zmęczeni, rozerwali by was na strzępy gdyby nie Policja, więc przestańcie pajacować bo w końcu ci ludzie wezmą sprawy w swoje ręce...
Tga 2017-07-21 20:43:10
Pod sąd paserów co opylili Kolejkę na Kasprowy?
jarząbek 2017-07-21 17:35:00
panie Majcher, a jak tam sprawa ze schodami? Może niech sobie KOD POsiedzi na tych schodach
emeryt RP 2017-07-21 16:03:06
@wiktoria. Kogo jestem zwolennikiem to moja sprawa. Ale mnie interesuje kiedy oderwiecie ryj klerykalny od państwowego koryta. Albo kiedy wprowadzice podatek od bykowego bez wyjątku
wiktoria 2017-07-21 14:32:45
@emerycie , to prawda z tymi eksmisjami na bruk, będzie wprowadzona poprawka do ustawy ;należy eksmitować emerytów na bruk a na ich miejsce kwaterować uchodżców . Toż niejaki Zandberg a i pewnie ty jesteście zwolennikami tychże, i nie widzę problemu przecież trzeba pomagać , natomiast po co emerytom mieszkanie jak i tak nie pracują ,za czasóe PO eksmitowano tylko 1 osobę ,będą też odbierać konta bankowe bo po co ludziom jak Kaczyński nie ma . Słyszałam od posła opozycji że będzie ustawa o odbieraniu aut ludziom ale co głosują na PO , bo podobno wszystkie rządowe porozbijane i to wszystko możliwe bo sądy już mają
Cumulina 2017-07-21 13:48:04
Dziękujemy, że dołączyliście do nas, Jesteście mądrzy i odważni, oczywiście że pis łamie konstytucje, niszczy demokracją, kto ma walczyć o Wolność ? Ty ... Ja ... MY !!!
adikkk 2017-07-21 13:39:10
Zakopiański Sąd to jeden z najbardziej "kastowych sądów" . Wydają tutaj chore wyroki. LEXGÓRALEX

Powinni protestujących na widłach wywieźć.
qaz 2017-07-21 13:13:14
@dziadek - hehehe. Ostatnio pojawiły się "poważne badania", że media niemieckie bezkrytycznie uwierzyły w politykę Merkel i bezmyślnie powtarzały linię rządu. Zarzucono, że straciły swoją funkcję kontrolną. No więc każdy może mieć swój bełkot, byle powtarzany z odpowiednią siłą.
emeryt RP 2017-07-21 12:45:47
@witoria. Zapomniałem dodać do poprzedniego mojego komentarza Szczęść Boże w działaniu. "W cieniu zamachu na sądy PiS wprowadza pod obrady ustawę zawierającą eksmisje na bruk, bez prawa do lokalu socjalnego. Jak się okazuje, tak ma funkcjonować sławetne Mieszkanie +. Zwrócił ma to uwagę Adrian Zandberg z partii Razem.
konstancja 2017-07-21 12:24:23
Wspaniali WOLNI LUDZIE !!!!
xyz 2017-07-21 10:56:09
Kijowy miesiąc jak na roraty
Lwica 2017-07-21 10:54:58
Brawo Wy ! ????????????
zdradziecka morda B.B. 2017-07-21 10:34:26
Olbrzymi sukces ... nie sztuką jest maszerować w tłumie w olbrzymich miastach, gdzie człowiek wtopi się w tłum. Sztuką jest być i pokazać się w miejscach kameralnych gdzie opozycja jest zdecydowaną mniejszością. Napaja mnie to olbrzymim optymizmem widząc tych ludzi nie zależnie od poglądów politycznych. kaczor mówi, ze go suweren wybrał ( 19%) moim zdaniem dzisiejsza opozycja jedyna i ostateczne alternatywa w dzisiejszym czasie to jesteśmy my wszyscy, którzy mają na tyle odwagi i rozumu aby powiedzieć stop łamaniu prawa.
Do zobaczenia o 21:00
$$$$ 2017-07-21 10:18:27
Widać ,że nadal ciemnogród podhalański i reszta zwolenników oszołomów Ojca i Prezesa Kaczora wierzą w nich, oby ich pokolenie miało inny rozum.
emeryt RP 2017-07-21 10:05:12
@wiktoria. Macie większość, to odsuńcie kler od państwowego koryta. Chcę przed śmiercią usłyszeć kwik czarnych. Wtedy uwierzę w waszą prawość i sprawiedliwość.
PO myje 2017-07-21 09:23:53
Nie dajmy sobie wmówić, że jedni i drudzy są tacy sami bo na tym korzystają tylko ci co chcą status quo.Za chwilę będą wybory samorządowe i też nam zaczną wmawiać by na nie iść .Niby taką postawą zrobimy im na złość a w konsekwencji oni sami się wybiorą i znowu będzie tak samo jak było.
Fotokreator 2017-07-21 08:53:47
Zarówno Jednym, jak i Drugim (stronom sporu) się wydaje, że mają rację. Że "tępią języki" w słusznej sprawie. Zapominają o historii, niezdolni wyciągać z niej wniosków. Ukształtowani przez rozmaite RELIGIE stracili zdolność do samodzielnego myślenia, refleksji, konstruktywnego działania. Mam wrażenie że "klepiemy pacieże" i "budujemy stosy" plując w nie ogniem coraz większej nienawiści. Zawsze bałem się (w polityce) jednego, a mianowicie OSZOŁOMSTWA.
Nie dajmy się oszołomić ŻADNYM oszołomom. Używajmy rozumu korzystając z wiedzy i... cieszmy się życiem. Które NIE TRWA WIECZNIE. Jak każda tzw. władza.
Na szczęście:-)
amicus 2017-07-21 08:45:27
KODziarstwo na wczasy, a nie majchrować przy sądownictwie bo PO zmianach będzie prawie że tak samo, z tym że można będzie skarzyć na niemrawych sędziów i interweniować w trybie nadzoru gdy będą patologie... A więc wszystko gra, nawet prawo i sprawiedliwość !
Mat 2017-07-21 08:31:59
KOD pogonił Kijowskiego - są efekty. Niestety jego podhalańska grupa nie potrafi pogonić Majchra (osoby, która przyczyniła się do sprzedania PKL robiąc ludziom z regionu wodę z mózgu, że to niby samorządy przejmują kolejkę - dzięki czemu nie było protestów; o dziwnych inwestycjach jego rodziny nie wspominając). Smutne ale prawdziwe.

PS Żeby było jasne - nie jestem zwolennikiem sołtysa rządzącego aktualnie Zakopanem.
dziadek 2017-07-21 08:24:37
Anne Sanders, niemiecka ekspert prawna pracująca dla Rady Europy w rozmowie z Deutsche Welle twierdzi że - "Polski rząd do tej pory małymi krokami demontował państwo prawa. Nową ustawą pozbył się resztek skrupułów w nierespektowaniu norm państwa prawa".
Taki urywek tej rozmowy:

DW: A jak się mianuje sędziów w Niemczech?
AS: Na szczeblu federalnym mianuje ich komisja ds. powoływania sędziów w sądach najwyższych, która składa się z posłów do Bundestagu i ministrów krajów związkowych. Wybierają oni kandydatów, których mianuje potem minister sprawiedliwości. Wiem, co teraz Pani powie: że w ten sposób w Niemczech rząd i parlament mają jeszcze większy wpływ. Rzeczywiście tak jest. Dlatego nie zaskakuje, kiedy polski rząd argumentuje, że wprowadza reformę na wzór przepisów obowiązujących w Niemczech.


Przez resztę całej rozmowy - wywiadu pani Anne Sanders udowadnia, że my Polacy nie dorośliśmy do standartów europejskich.
Że my Polacy jesteśmy od tego, że by wykonywać polecenia i służyć lewactwu jewropejskiemu!

Źródło: Niemiecka prawniczka: "Polska, demontowane państwo prawa" (DW.com)
boruta 2017-07-21 08:18:19
Nie wiem w czym problem. PiS wygrał wybory, mają wi?kszość w Patlam?cie. Spełniło sie im mrzrnie nie jednej partii. A wygrał na bazie błędów poprzedników i to nie tylko PO, bo choćby reprywatyzacja była potrzebna w Polsce, jak rybie rower. I zdania nie zmienię, że nic gorszego nie mogło sie przytrafić Światu jak wybór papieża Polaka i powstanie solidarności.
dziadek 2017-07-21 07:57:18
Patologia zapaliła znicze na swoim grobie.Koniec zniewolenia Polski przez postkomunę!
wiktoria 2017-07-21 07:34:30
@stary komuchu spodziewaj się wizyty ''kościelnego'' bo proboszcz nie nadąży ,brawo PIS, większość i demokracja triunfuje Szczęść Boże
orfik 2017-07-21 06:35:40
10 sędziów z sądu najwyższego to towarzystwo z PRL byli prokuratorzy systemu komunistycznego to ich bronicie -starego układu Kiszczaka
PO myje 2017-07-21 06:12:28
Przed Sąd Najwyższy zanosim błagania, Ojczyznę dojną wróć nam do okradania
Demokrata 2017-07-21 05:46:56
W trudnych czasach ludziom wyrastają skrzydła a pętakom ...? Demokracje przywrócimy pisiarCzykow rozliczymy. Precz z dyktaturą monowładzy Kaczyńskiego!!!
stary komuch 2017-07-20 23:49:01
Teraz na szczeblu gminy lokalnym sędzią i prokuratorem będzie proboszcz.
KOD 2017-07-20 23:29:45
Czy jak demokracja umarła to to znaczy, że jest teraz w lepszym miejscu?
Samun 2017-07-20 23:02:54
Dobrze że mamy demokrację i takie protesty mogą się odbywać. Brawo! A to, że Jarek ma obsesje władzy i śmierci brata to jasne, nie trzeba psychiatry, byle do następnych wyborów, hej
Patriota 2017-07-20 22:56:48
Wreszcie koniec postkomuny! Ostatni bastion wrogów Polski pada! Ale PIS i tak jest zbyt pobłażliwy, tak czy siak lepsze to niż nic. Jak się Polska nie podoba to wyjazd z baru, na zachodzie macie to czego chcecie nikt wam nie każe się męczyć w tym "zaściankowym katolickim ciemnogrodzie" hahaha
Yy 2017-07-20 22:38:06
Brawo PIS. Trza w końcu zreformować sądownictwo. Coś strasznie dużo tych obrońców na tych zdjęciach. No no rzeczywiście większość. Jest i Pan Majcher.
Wyborco PiSu 2017-07-20 22:21:21
Oszukali Ciebie. To nie reforma sadownictwa a jeszcze większe upartyjnienie. Jak za PRL. Szkoda ze daliście na to przyzwolenie. Sprzedaliście Polskę za program koryto+
  • PRACA | dam
    Zatrudnimy pracownika do obsługi Willi Malinowej w Zakopanem. Obowiązki: przygotowanie śniadań oraz sprzątanie pokoi.
    Tel.: 506970444
    E-mail: info@willamalinowa.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam chodniki goralskie.
    Tel.: 182658152
    E-mail: marekp1@msn.com
  • PRACA | dam
    Pensjonat w Kościelisku poszukuje POMOCY KUCHENNEJ do przygotowywania śniadań. Praca w godzinach 6-13.
    Tel.: tel. 668302320
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY OD ZARAZ Panów z orzeczeniem o niepełnosprawności do sprzątania marketu budowlanego w Nowym Targu. Wynagrodzenie od 11 zł/h netto (na rękę). Kontakt 601 156 466 lub 661 970 428
  • PRACA | dam
    OSOBĘ DO ROZNOSZENIA ULOTEK - MURZASICHLE, BUKOWINA, PORONIN. Darmowy transport z i na miejsce. Minimum 15 zł/godz.
    Tel.: 666 990 969.
  • PRACA | dam
    Przyjmę do pracy KUCHARKĘ z możliwością zamieszkania do pensjonatu w Białym Dunajcu. Wysokie wynagrodzenie.
    Tel.: 692522335
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    ZAKOPANE - KOŚCIELISKO APARTAMENT 70m2 w cenie 50m2 z GARAŻEM. DWUPOZIOMOWY, BALKONY, KOMINEK. 510 090 023
  • PRACA | dam
    Grand Hotel Stamary zatrudni osobę na stanowisko PORTIERA. Doświadczenie mile widziane. Umowa o pracę. Zgłoszenia proszę kierować na adres mailowy: praca@stamary.pl, tel.: 669700699.
  • PRACA | dam
    Hotel Skalny *** w Zakopanem zatrudni osobę do obsługi recepcji - praca nocna.
    Tel.: 182019100
    E-mail: skalny@skalny.com.pl
  • PRACA | dam
    Pracownika do zakładu kuśnierskiego ubezpieczenie, dobra płaca.
    Tel.: 888267329
  • PRACA | dam
    Przyjmę chłopaka do pakowania paczek i wykańczania skór gotowych, wym.prawo jazdy kat.B praca w Szaflarach.
    Tel.: 888267329
  • PRACA | dam
    ZAKOPIAŃSKIE CENTRUM KULTURY zatrudni osoby do: organizacji imprez oraz promocji. Zapraszamy do składania CV z listem motywacyjnym osobiście w siedzibie ZCK przy ul. Kościeliskiej 7, pon.- pt. w godz. 9:00-17:00 lub na adres e-mail: finanse2@promocja.zakopane.pl. Szczegóły na
    WWW: www.zakopane.pl
  • PRACA | dam
    Agencja MEDICUS zatrudni OPIEKUNKI dla seniorów z Podhala.
    Tel.: 503650903
    E-mail: medicus.opieka@gmail.com
  • ZDROWIE I URODA
    CENTRUM STOMATOLOGII DOMINIK ul. Zakopiańska 6a, Rabka. Pon-Sb 8.30-20.00. Tel.: 182670739, 696025147, www.csdominik.pl. Implanty, odbudowa kości szczęki, konsultacje implantologiczne, chirurgia, protetyka(korony, mosty, licówki, protezy). Leczenie bruksizmu (stawu skroniowo-żuchwowego) leczenie zachowawcze, kanałowe, ortodoncja.