Reklama

2017-07-27 15:57:39

Pieniny

Szczawnica jedynym prywatnym miastem w Polsce

Reklama
Reklama

Górale z Pienin kręcą głowami z niedowierzaniem i zastanawiają się od kiedy Szczawnica jest prywatnym miastem. Takie informacje znalazły się na portalu gazety „Dziennik”.

Reklama

Dwa dni temu na portalu internetowym Dziennika zamieszczony został wywiad z Janem Lubomirskim-Lanckorońskim, w którym informuje,że jego narzeczona – Helena Mańkowska zajmuje się odbudową odzyskanego 10 lat temu uzdrowiska, będącego jedynym prywatnym miastem w Polsce. „Moja narzeczona w Szczawnicy podnosi z gruzów 180 nieruchomości. Zainteresował się tym książę Karol” – wyjaśnia Jan Lubomirski- Lanckoroński.

Na reakcję mieszkańców Szczawnicy nie trzeba było długo czekać. Pod informacją szybko pojawiły się negatywne komentarze. „Szanowny Panie Lubomirski zapraszamy do Szczawnicy na spacer po Uzdrowisku to przekona się Pan, że to co jest napisane w tym artykule to żarty i kpiny, a nieruchomości w liczbie 180 to chyba budynki widmo.… - napisał jeden z mieszkańców. „Pewnie trzeba będzie jałmużnę płacić murgrabia jak dawniej co miesiąc worek zboża itd...ha ha co za pomysł jeszcze szlaban zrobić” – dodał inny .

Co na to władze Szczawnicy? „Szanowny Panie Lubomirski, Szanowni Redaktorzy! Szczawnica nigdy nie była, nie jest i nie będzie jedynym prywatnym miastem w Polsce". Co do reszty rewelacji zawartych w artykule... cóż, czytajcie i oceniajcie sami” – napisał na FB wiceburmistrz Tomasz Moskalik.

W podobnym sposób wypowiedział się również były sekretarz Szczawnicy a obecnie dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury: „Prywatnym miastem Szczawnica nigdy nie była i nie będzie - prasa, arystokracja i "zwykłe" osoby nie potrafią odróżnić uzdrowiska jako obszaru któremu nadano statut uzdrowiska, Miasta i Gminy Szczawnica jako jednostki administracji terytorialnej a Uzdrowiskiem S.A czyli firmy która należy do spadkobierców hrabiego Stadnickiego. Byłem Sekretarzem Miasta przez osiem lat, jestem jej mieszkańcem przez blisko 40 ale nigdy nie pozwoliłem by o Szczawnicy mówiono jako prywatnym Mieście. Miasto i Gmina Szczawnica to głównie mieszkańcy a Oni nigdy nie będą niczyją własnością…” – zaznaczył Tomasz Hurkała.

A Wy co o tym myślicie? Czekamy na Wasze komentarze.

Oto tekst:

http://nieruchomosci.dziennik.pl/news/...

I wywiad z  Janem Lubomirskim - Lanckorońskim

https://4.newseria.pl/video/862248452_lubomirski_ksiaze_karol2.mp4

ad

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
dd 2017-09-10 18:34:41
Teraz te same puszki widziałem w sobotę 1,79 i kot nie chce żreć.
tak siedze i myśle 2017-09-03 11:43:38
@SGJ1, to myśl, myśl ( myślenie ma przyszłość) i pomyśl, o czym mówię ja, a o czym ty. Jak ogarniesz, wróć i wtedy pogadamy,
SGJ1 2017-09-03 09:38:35
@tak siedze i myśle. Aleś się naćpał tego suplementu diety i bredzisz. Ja to g... w puszce w promocji po 1,99 kupuję kotu, bo nie śmierdzi. Kupują to nasi Gastarbeiterzy co przyjeżdżają raz na dwa tygodnie by przy okazji zaopatrzenia się w tanią jeszcze u nas żywność podlać ślubne kwiatki. A wracając do tematu, to u nas nie było postarzania produktu, mam lodówkę z lat 70 i świnia nie chce się zepsuć. Sąsiad wywalił ze szopy 10 arkuszy blachy ocynkowanej z okresy PRL bo mu przyśniedziała bo nie ropował. W dodatku miał garnek gwoździ i kazał wnukowi prostować z tego samego powodu jak używanie starych wierteł. Te współczesne można wygiąć w rękach. Co do producentów RTV mieliśmy kilka fabryk, również z ZSRR, Węgier, Czechosłowacji i NRD. Różniły się wyglądem, czyli designem. Głośniki kupowali od nas Japończycy. Faktycznie jak pisze @kapitan morgan problem zaczął się w chwili wyboru Wojtyły na papieża. Ja osobiście spodziewałem się po rodaku czegoś większego, a nie buntowania ludzi na całym świecie. Wraz z księdzem przyszli wandale i z przemysłu pozostało nic. Jesteśmy tanią siłą roboczą.
tak siedze i myśle 2017-09-02 01:37:57
@kapitan morgan, przekonaj mnie, że u was w PRLu na kartki była tylko żywność bo Wojtyła dogadał się z Reganem na embargo a wszystkiego innego: butów, benzyny, lodówek, pralek, gwoździ, blachy, sprzętu AGD i RTV, papierosów, cementu, alkoholu, itp itd mieliście pod dostatkiem na pólkach sklepowych. Że kolejki były tylko pod sklepami spożywczymi, a wszystkie inne czekały na klienta... Tylko brać i wybierać...
stary komuch 2017-09-01 20:39:23
Z tego, co pamiętam, konstytucja z 1921 roku zniosła wszelkie tytuły historyczne, a żadna późniejsza ich nie przywróciła! Szkoda, że o tym nie wie nadredaktor TP.
polak 2017-08-04 16:04:46
Pana lubomirskievo pod sąd , za znieważeni majętnych szczawniczan, odszkodowanie przeznaczyć na cele rewitalizacji szczawnicy, cwaniaków uczyć rozumu , nadszedł czas
roob 2017-07-28 18:28:08
No tak Kulczykowa kupiła tytuł szlachecki w samolocie ale intercyza ..... a kasa się rozeszła , Omhena co może wnieść w posagu chyba tone piasku w Sudanie (chociaż najładniejsza w tym towarzystwie) to się nie opłaca na Wiśle tańszy. Ale może hrabinia z Francji coś ma oczywiście z kasy bo według przysłowia każda p może znależć swojego adoratora !!!! więc trzeba się przypodobać panie hrabio nie 180 domów ale 500 co tam 10000 zresztą całą Szczawnice jak cysorz mówi hrabinia odbudowywuje miasto było przecież doszczętnie zbombardowane . Jednak cysorz to mo klawe życie jak w tej piosence Tadeusza Hyły tylko już nie te czasy cysorzu. Chociaż parobków którzy by lektykę ponieśli w kusych spodenkach nie brakuje oj nie przy hrabiostwie kręci się ich bez liku!!!!hehehe
kapitan morgan 2017-07-28 08:21:49
@niegoralen. Żywność na kartki była, bo Wojtyła dogadał się z Reganem na embargo. Jak wiesz z przykładu jabłek, że embargo działa w dwie strony. Najgorzej mają producenci. Co do twoich wypowiedzi, to widoczne przyjechałeś z ekipą jaśnie pana i masz takie wyobrażenie o Bloku Wschodnim, co ci na miejscu przekazali i straszyli. Pamiętaj, nas nie trzeba było uczyć posługiwać się szczoteczką do zębów, to nauka z komuszego przedszkola. U nas w PRL mieszkania budowali z ubikacją, a u was wspólną wc na korytarz jeszcze na początku lat 70..
Jasiek 2017-07-28 08:13:46
Cóż ten Niezgoda wypisuje przecież on sam traktuje Szczawnice jak prywatny folwark
niegoralen 2017-07-28 06:54:16
tow. szmaciaka/matrioszkę/gierka, po którego rządach byly kartki na wszystko, nie wymienilem przez litość.
Johnny 2017-07-27 21:51:22
To moze by tak Karolkowi podrzucić newsa ze ten cały arystokrata to bajkopisarz!!! Bo chyba go poniosło w liczbach. Ps. dziadkowie mieli ziemie nad pl. Dietla więc hmm srali na arystokracje!
kapitan morgan 2017-07-27 20:41:07
@niegoralen nie pisz bzdur. ZUS był również przed wojną, ale kogo było stać jak robył na czarno i sezonowo u jaśnie .
Teraz jest tak samo, vaty i inne pod.. wprowadzono za tzw. Wolnej Polski. Pamiętaj, że Gierek zniósł podatki od wynagrodzeń i tzw bykowe. Ucz sie chlopie. Nie będę sie rozpisywal, bo i tak nie zrozumiesz.
news 2017-07-27 20:38:50
Może i są właścicielami uzdrowiska ale czy to jeszcze uzdrowisko ? Odbudowują ale co ? Przyrodoleczniczy? RUINA, Hutnik? RUINA, Papiernik? RUINA, Malinowa? RUINA, Świerki? RUINA,Alma? RUINA,Temida? RUINA, Warszawianka? RUINA, Inhalatorium ? PRAWIE RUINA, droga do Modrzewi ? RUINA......itd. Można jeszcze wyliczać. Całe to hrabiostwo to przerost treści nad formą. Wara im od Szczawnicy.
natasza 2017-07-27 19:47:33
nie bedzie jedynym prywatnym miastem , to znaczy ze beda jeszcze inne prywatne ... bierny mierny ale wierny. nastepny madry .. ludzie wyjada a tereny i majatki beda w rekach hrabiow .... a SZczawnica byla miastem prywatnym SZALAJOW ,troche histori mecenasy.
niegoralen 2017-07-27 19:14:49
Jak wiadomo z " historii prl i przed nim" napisanej przez mamunie Adama Wyborczego. "Szczawnice zbudowali niepiśmienni chłopi na pożytek wypoczywających tam Eskimosów z Kazimierza." " Właściciele Szczawnicy tylko im w tym przeszkadzali." "Nakładali na chłopów straszne 10% podatki, które chłopi mogli odpracować." "Potem przyszło wyzwolenie zaczęto płacić 48 % ZUS, 19% podatek dochodowy, 23% VAT, 10% akcyza, 10% cło, podatek od nieruchomości, a całą resztę można zatrzymać dla siebie." Niech żyją urzędnicy!
sa 2017-07-27 18:07:25
Maja racje to prywatny folwark
nitro 2017-07-27 17:53:38
No chyba ze zaprojektowała to słynna rodzina sułłkowskich...........:)
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia na dłużej apartament 42m, 2 pokoje, duży taras. Zakopane Olcza. 1800zł media
  Tel.: 606854231
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  Potrzebny MŁODY PRACOWNIK DO PRZYUCZENIA (PRACE BUDOWLANE), na start 18 zł/ha + ubezpieczenie. 791 669 932.
 • PRACA | dam
  Restauracja "Tarasy Gubałówka" zatrudni: POMOC KUCHENNĄ. Miejsce pracy: Zakopane. WYMAGANIA: - Aktualna książeczka zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych; - Optymizm, sumienność i zaangażowanie, punktualność; - Umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu; - Dyspozycyjność. OFERUJEMY: - Umowę zlecenie; - Atrakcyjne warunki zatrudnienia. Aplikacje prosimy przesyłać na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl
 • PRACA | dam
  Sklep obuwniczy w Zakopanem zatrudni ekspedientki.CV oraz list motywacyjny proszę przesyłać na adres email lub zgłoszenia telefoniczne.
  Tel.: 697069380
  E-mail: tatrzanski@dworek.biz
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę miejsce na stoisko regionalne ul. Pardałówka
  Tel.: 500370970
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: OSOBĘ DO PRACY W KUCHNI. Praca w weekendy, święta, wakacje, możliwość noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | szukam
  dietetyk, intendent z pełną znajomością programów żywieniowych RW i PZ. 669 364 691
 • PRACA | dam
  Zatrudnię młodą i energiczną dziewczynę do obsługi w restauracji w Bukowinie Tatrzańskiej.
  Tel.: 660172232
  E-mail: restauracja@burymis.pl
 • PRACA | dam
  Stanowiska kucharza oraz pomocy kuchennej w małej restauracji przy pensjonacie w Zakopanem. Godziny pracy do ustalenia. Dla kobiety zakwaterowanie na miejscu. Prosimy o kontakt telefoniczny lub o przesłanie CV.
  Tel.: 600 250 202
  E-mail: hotel-pp@gabrysia.com.p
  Inne: JAR, Jaszczurówka 30, 34-500 Zakopane
 • PRACA | dam
  Roznoszenie ulotek oraz promowanie wycieczek jednodniowych
  Tel.: 606286379
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  KIA SOUL, 2010 r., pierwsza rejestracja 2011, serwisowany Aso, bezwypadkowe, 1.6 benzyna,
  Tel.: 604 504 738.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  GĘSI i KACZKI. Tel 514 700 510
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ W SKLEPIE ZABAWKOWYM W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  Karczma Giewont w Bukowinie Tatrzańskiej przyjmie do pracy kucharza /kucharkę i pomoc kuchenną tel 660087077,
  Tel.: 664498283
 • KOMUNIKATY
  Na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Nowy Targ oraz na stronie internetowej www.ugnowytarg.pl znajduje się wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży: - w trybie przetargu nieograniczonego dz. ewid. 7 o powierzchni 0,2205 ha w miejscowości Łopuszna objęta Księgą Wieczystą nr NS1T/00120012/8 położona w bezpośrednim sąsiedztwie stadniny koni oraz dworu Tetmajerów. Cena wywoławcza nieruchomości 41 400, 00 zł. W trybie bezprzetargowym dz. ewid 5502/3 o powierzchni 0,0570 ha w miejscowości Ludźmierz powstała z podziału dz. ewid. 5502 objętej Księgą Wieczystą nr NS1T/00085076/6 położonej w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowań w pobliżu ścieżki rowerowej. Cena nieruchomości: 8 922, 35 zł brutto.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ i KELNERKĘ. Praca w weekendy, święta, wakacje, możliwość noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy bufetową, na stałe lub na sezon. 502 271 486
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy Panią na pełen etat na Stoisko pod Gubałówkę z galanterią skórzaną dyspozycyjną ,mile widziane doświadczenie w handlu. W wieku od 20-45 lat.Stoisko w okresie zimowym ogrzewane.Dobre wynagrodzenie
  Tel.: Telefon:660719519,
  E-mail: budzuu@wp.pl
 • MOTORYZACJA | kupno
  Skup aut całych i rozbitych. Dojazd do klienta nr tel 880084653
  Tel.: 880084653
 • PRACA | dam
  Przyjmę krawcową do szycia kurtek skórzanych.Nowy Targ praca stała.
  Tel.: 601508717
  E-mail: Waciop@interia.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy hydraulika,praca stała,dobre wynagrodzenie
  Tel.: 604961477
 • PRACA | dam
  Zatrudnię na stanowisko pomocnika produkcyjnego przy szyciu odzieży skórzanej.
  Tel.: 603607832
  E-mail: anna133@interia.eu
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osobę do obsługi gości na RECEPCJI w Kościelisku. Wymagana znajomość obsługi komputera.
  Tel.: 697655655
  E-mail: anna133@interia.eu
 • PRACA | dam
  Firma Informatyczna zatrudni absolwenta o kierunku informatyka lub pokrewnym z wykształceniem średnim lub wyższym, posiadającego prawo jazdy kat. B , praca w okolicach Nowego Targu. Zainteresowanych prosimy kontakt : praca@nowytarg.webd.pl, tel. 504252727.
 • PRACA | dam
  Hotel Murowanica poszukuje recepcjonistów na pełen etat, zatrudnienie na umowę o pracę. Chętnych prosimy o kontakt
  Tel.: 182063362
  E-mail: kontakt@hotel-murowanica.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  SZUKAM DOMU NA DŁUŻSZY OKRES - ZAKOPANE, najchętniej centrum -
  Tel.: 513 920 918.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię tynkarzy, praca okolice zakopanego, umowa o prace, wysoka stawka dla ekip i dla pojedynczych pracowników, zapraszam do kontaktu.
  Tel.: 880321683
 • PRACA | dam
  Praca na budowie przy dociepleniach (Zakopane i okolice).
  Tel.: 500 160 574
2018-06-24 18:30 Bo w zupie był robak i kto mnie przeprosi? 2018-06-24 17:07 Zagubione, znalezione i nadal poszukiwany 2018-06-24 16:00 Z Anielą i Klarą w tle 2018-06-24 14:01 Tajemnicza śmierć na Krupówkach 4 2018-06-24 12:06 Sobótki mimo wszystko 2018-06-24 10:03 A w Tatrach wciąż pada śnieg 2 2018-06-24 09:59 Fotografia górska w nowotarskich „Jatkach” 2018-06-24 08:22 Bezpłatne badania 2018-06-23 21:00 Wyprawa w góry po śmieci 3 2018-06-23 19:06 Przetargi i oczekiwania 2018-06-23 18:43 Wracają „Muzyczne niedziele w altanie” 2018-06-23 17:06 Dwie osoby ranne w wypadku 2018-06-23 17:02 Wójt i prezes w jednym 11 2018-06-23 15:04 Na Kasprowym Wierchu przybywa śniegu 2 2018-06-23 15:03 Najlepszy policyjny patrol jest na Podhalu 2 2018-06-23 13:12 Wielki spektakl na niebie zamiast snu (galeria zdjęć) 2018-06-23 12:03 Zaśpiewają i zagrają 1 2018-06-23 11:11 Wypadek na zakopiance (aktualizacja) 2018-06-23 08:56 Deszczowe góry na początek wakacji 7 2018-06-23 08:02 Zniszczony szlak rowerowy 4 2018-06-22 21:18 Jedyna taka okazja dla miłośników broni 2018-06-22 21:01 Rozwiń swoją firmę z programem #StartUP Małopolska 2018-06-22 21:00 American Dreams zwycięzcą w SPA Prestige Awards 2018 w kategorii Day SPA & Beauty Salon 2018-06-22 20:53 Będzie ławeczka w parku 3 2018-06-22 20:05 Charytatywny koncert dla Jana Klaga 2018-06-22 20:03 Grupa Autoremo partnerem motoryzacyjnym nowotarskiego hokeja 2 2018-06-22 18:30 Przetarg za plecami radnych 2 2018-06-22 17:00 Wakacyjne zagrożenia 1 2018-06-22 17:00 Polsko-słowacki rajd rowerowy 2018-06-22 15:46 Przyjechali na rowerach i przyłapali go z narkotykami 2018-06-22 15:25 KARDIO ZNALAZŁ DOM! 17 2018-06-22 15:24 Dziś zakończenie roku szkolnego. Zaczynają się wakacje 2018-06-22 15:16 Pink Floyd na początek lata 2018-06-22 15:01 Z zamiłowania do broni 1 2018-06-22 14:16 Kolejny śmiertelny wypadek w Tatrach 2 2018-06-22 14:03 Muzyczne zakończenie roku szkolnego 5 2018-06-22 13:00 Stypendia dla najlepszych 1 2018-06-22 12:09 Przestróg nigdy za wiele 1 2018-06-22 11:02 Za potrzebą biegając po parku 2018-06-22 10:01 Co dalej z obwodnicą 6 2018-06-22 08:37 Czas na WAKACJE! 2018-06-22 08:00 Kadeci w więzieniu 2018-06-21 21:00 Ośrodek za zamkniętymi drzwiami 2018-06-21 19:53 Kolej tak, autobus nie za bardzo 4 2018-06-21 18:37 Poczwórna stłuczka na Nędzy Kubińca 3 2018-06-21 18:05 Budżet i różne punkty jego widzenia 1 2018-06-21 17:33 Program „Wakacji w Mieście 2018” 2018-06-21 17:30 Ścieżka z poślizgiem 12 2018-06-21 17:24 Kadeci na szlaku konfederatów 2018-06-21 16:44 Miasto szykuje się na Powitanie Lata
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-06-24 18:23 1. Koniec kadencji wójta już wnet, wreszcie z nim wygracie! Ale od teraz oczekuję, że każdy z radny w wolnych wnioskach na sesji sam przedstawi co dokonał konkretnego w swoim okręgu wyborczym. Nie interesuje mnie co zrobił hipotetycznego dla ogółu, interesuje mnie co zrobił dla tych którzy go wybrali. Krótko i na temat, proszę pochwalić się swoimi dokonaniami, wystarczy w trzech punktach, to, to i to.Za cztery lata to spokojnie znajdziecie trzy rzeczy którymi możecie się pochwalić.Pamiętajcie, że na jesień mamy wykopki, zobaczymy kto ile nakopał " rzepy" 2018-06-24 17:42 2. Obrońcy wójta, co powiecie na to: - gmina zadłużona na 22 mln zł, choć mówią i o 3o mln? - brak kanalizacji niemal w stu procentach terenu gminy - jazda z wodą w CD, o tym ile osób musiało wybudować studnie i za nie zapłacić nikt nic nie mówi. - wywalanie skoczni za miliony nasze, 20 min od kompleksu skoczni w ZA. które będę remontowane. - ukrywanie czy lodowisko się finansuje, zatrudnienie masy ludzi do obsługi lodowiska, podwojenie urzędników w gminie, którzy w godzinach pracy biegają po rynku na zakupy - skandal w oświacie, zatrudnienie p.o. dyrektorki, której mąż świadczy usługi na rzecz gminy. itd. - brak chodników w wielu waznych miejcach - wspieranie szkół pseudokatolickich, które nie należą do gminy!!! - skandal z budową elektrowni w Dunajcu, wójt wyparł się publicznie, że nic nie nie wiedział, nic nie podpisywał, a dokiumenty podpisywał. Ludzie ratunku! Gdzie my żyjemy? Wójt rządził chyba 5 czy 6 kadencji! 2018-06-24 17:03 3. Akcja jak najbardziej słuszna, tylko jaki jest sens sprzątania na początku sezonu? W ciągu całego lata "turyści" znów tyle naśmiecą, że akcja Czyste Tatry odniesie chwilowy skutek. 2018-06-24 17:01 4. Mustang czy Porsche... Co wy chcecie truchlejące duszyczki. Pan radny szuka sobie zajęcia, to niech zajmie się lepiej konstruktywnym myśleniem i rozwiąże problem planu zagospodarowania przestrzennego lub co zrobić żeby ulice były czyste. 2018-06-24 15:53 5. Alkohol z plastiku to przyjezdni włuczedzy. Dlaczego nasi biznesmeni nadal sprzedają w swoich sklepach ten alkohol? 2018-06-24 15:42 6. Do zaniepokojonego: na innym portalu napisane było, że mężczyzna w wieku 43 lata. 2018-06-24 15:18 7. Bo grzyb na grzyba zawsze trafi 2018-06-24 15:15 8. Człowiek, tak jak i koń, może umrzeć w każdym momencie w każdym miejscu. Takie to dziwne? 2018-06-24 14:45 9. W jakim wieku był? Jeśli ktoś wie, proszę napiszcie! 2018-06-24 14:07 10. Tu nie chodzi kto wygra kto przegra i iloma głosami ale w jakim stylu a opozycja która wywodzi się z mieszkańców ma z nimi współpracować a nie udawać pokrzywdzonych. Jak się stosuje metody dawnego systemu tak to wygląda a ja i tak jestem pełen uznania dla Wójta gdyż z taką opozycją w ogóle bym nie rozmawiał. Przykład Sejm RP. Szanowni Panowie opozycyjni radni dziękujcie Wójtowi ,że i tak realizuje wasze pomysły bo inaczej wasza kadencja uległaby skróceniu mniej pychy więcej wyrozumiałości.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania