Reklama

2017-11-07 14:55:28

Kasina Wielka

Bóg zapłać za porsche

Reklama
Reklama

Wiejski proboszcz w luksusowym porsche macan? Wiadomość w czasach, gdy papież podróżuje tramwajem lub kompaktowym, tanim autem - wydaje się wręcz nieprawdopodobna.

Reklama

Ale w Kasinie Wielkiej ludzie się przyzwyczaili do takiej ekstrawagancji. Zwolennicy księdza przekonują, że wielki hałas, który zrobił się w mediach to efekt konfliktu z proboszczem jednej rodziny.

Gdy podczas jednego z kazań narzekał, że do kościoła przychodzi blisko 400 osób mniej - oponenci nie wytrzymali.

Na administrowanej przez siebie stronie internetowej opublikowali zdjęcie księżowskiego nowego samochodu z adnotacją, że taki model kosztuje ponad 400 tys. zł. 

Informacja trafiła w poniedziałek na portale ogólnopolskich gazet poczynając od tabloidów. Burzę próbują łagodzić parafianie nieskonfliktowani z proboszczem. 

Więcej w najbliższym, papierowym wydaniu TP.

fig

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Fala_56 2017-11-08 23:07:47
@wiktoria. Przypomnij, czy to nie ten ksiądz, który przewoził Eucharystię w bagażniku? Jeżeli on, to gratuluję kumoterstwa. Według najnowszych informacji, ma sprzedać auto, pewnie dostał prykaz z dyrekcji w Krakowie. Pierwsze przykazanie dla duchowieństwa polskiego - Nie będziesz miał auta lepszego od biskupa swego.
wiktoria 2017-11-08 20:44:02
@fala -56 w czym problem daj się spalić a prochy twoje rodzina rozsypie na Łopieniu , 1000 w kieszeni ale nie twojej , wszystko ma swoją cenę , można pochować się na cmentarzu komunalnym bez ceremonii i za darmo toż psa się zakopuje w szacunku bo to stwożenie Boże , natomiast niektore osoby ludzki same sie chcą wykluczyć ze stwożeń Bożych , szczęść Boże
Taktose 2017-11-08 18:15:13
Jak za swoje kupił to nie wiem w czym problem? Chyba że za mszowe? :)
Fala_56 2017-11-08 18:11:19
Oburzenie mieszkańców jest tym większe, że jak twierdzą, nowy środek transportu księdza został sfinansowany z ich pieniędzy, jak choćby opłat za cmentarne nagrobki. Według nieoficjalnego cennika, za podwójny grób opłata dla parafii to 2000 złotych, pojedynczy 1000. To tylko przykład, bo każda posługa u proboszcza ma swoją cenę i to nie małą.
knote 2017-11-08 08:51:30
Oj Franciszek się tym zainteresuje, poszła informacja do Watykanu. Polecą głowy w KW. A ty mierna ale @Wierna rozmnażasz się jak nawołuje propaganda PiS. Czy aby na betonie kwiaty nie rosną?
Wierna 2017-11-07 23:02:18
Życzę wszystkim miłej nocy myśle ze lepiej o tej porze odmówić różaniec i ofiarować go za was , którzy to nie chcecie mieć nic wspólnego z wiara i kościołem a tak późnej porze zajmujecie sie komentarzami dotyczącymi właśnie wiary .Oj biedni ludzie......
Wierna 2017-11-07 22:45:49
@kapitanie morgan !cos czuje nosem ze płacisz podatki albo sie starasz nie płacić ,a może to porche tez od jakiegoś biznesmena jako wielki dar do kościoła aby uniknąć podatków !?
kapitan morgan 2017-11-07 22:10:17
@ Wierna. Jak tak mają wyglądać wyższe standardy kleru, to ja dziękuje. Najwyższy czas niech płacą podatki, jak wszyscy przedsiębiorcy. Również podatki od nieruchomości, jak za działalność gospodarczą. Bez jakichkolwiek opustów i zniżek. Wtedy będziemy mówić o poświęceniu się i mogą nawet na rzęsach chodzić.
corda 2017-11-07 22:03:13
Podświetliliście babuniom i dziaduniom na nagrobku dynię bo nie widziałem ?
Wierna 2017-11-07 21:26:57
Zgadzam sie z Taba xionc czyżby miało pisać ksiądz . Owszem ze są wybrani ,powołani ale za to ich tez ocena spotka na sądzie ,to ich Bóg rozliczy a nie nas . My nie jesteśmy nic lepsi ,tez mamy świecić przykładem naszym dzieciom A jak to robimy???kto z nas nie chce takiej fury ? Pięknego domu ? Itp....... tak samo widzimy głodne dzieci ,biedę na świecie.Poprostu stajemy sie wszyscy pazerni -mieć ,mieć !a ile dajemy tak poprosi po cichu żeby nikt nie widział? Te nasze klechy wywodzą sie z NAS jakich sobie wychowaliśmy takich mamy !Kto z nas jest gotów oddać piękny dom choćby na dom dziecka ? Tak by było mnożyć przykłady ,ale łatwiej jest kogoś sadzić i wymagać od niego !moze przyszły czasy takie żebyśmy my dawali przykład .......
skansyniok 2017-11-07 21:14:55
@Wierna
Bzdury pleciesz, jakby każdy ksiądz święty był. Ile to historii w życiu słyszałem z pierwszej ręki, głowa mała. Pedofilstwo, uzależnienie od hazardu, kochanki (i dzieci) na boku, odmawianie chrztu nieślubnym dzieciom (jednak jednak jeśli dasz "co łaska" to problem znika) i tak dalej... Wymieniałbym przykłady od ręki, podając nazwiska "świątobliwych" ojców. Tylko po co. Obrzydzili dla mnie wiarę katolicką, nie chce mieć z tą wyzyskującą ludzi organizacją nic wspólnego.
rys 2017-11-07 20:50:32
corda - bajkopisarz z ciebie wychodzi. Twoj jad zachowaj dla siebie, a kler zywi sie ludzka bieda i ciemnota.
kochanka biskupa 2017-11-07 20:35:28
Do @corda . To drogie są te rzeczy u księdza skoro można za to kupić sobie auto. Tak plujecie, a może ojciec tego księdza był biskupem lub arcy i zapewnił synowi odpowiedni start.
xionc 2017-11-07 20:26:39
Wierna, w tym co napisałaś masz zupelną racje. Natomiast jako katoliczka masz obowiązek wiedzieć co to jest skromność, rozrzutność, dawanie dobrego przykładu, obłuda... Zakup pojazdu za ponad 400 tys. podczas gdy obok dzieci umierają z głodu, ma się nijak do nauczania kościoła. Jakim trzeba być obłudnym, by tak postąpić, i móc spojrzeć ludziom w oczy...
Nie można też mierzyć wszystkich jedną miarą. To przedstawiciele Kościoła sami twierdzą że są powołani, wybrani przez Boga i to od nich należałoby wymagać o wiele więcej niż od tych którzy im te pieniądze wciskają...
corda 2017-11-07 20:16:52
Iluż to komunistów, lewaków, ateistów itp. leży na podhalańskich ( i nie tylko ) cmentarzach pod czerwoną gwiazdą lub innymi symbolami swoich przekonań ( a było ich tuta trochę ). Wszyscy praktycznie kończąc swój żywot chcą ostatniego namaszczenia i krzyża na swojej mogile i Wy, którzy tu plujecie jadem zrobicie to samo na koniec swoich dni na tym "łez padole" ale i wy, którzy powielacie te podłości też.
ePiSkopat 2017-11-07 19:59:01
Kościół rzymsko-katolicki z wiarą ma mało co związane, mamona komercja jest ponad naukami Chrystusa. Z takim przepychem to przeginka, 10 lat i będzie u nas jak we Francji
Wierna 2017-11-07 19:38:56
Nie zniżając sie do poziomu Was komentatorzy !Jako katoliczka mam prawo Wam powiedzieć i zapytać ,który ksiądz odmówił Wam chrztu dziecka czy pogrzebu rodzica bo nie mieliście pieniędzy -nie wtedy wy żeby sie pokazać coby było honorowo to sami pchacie bo przecież to nie z Waszej kieszeni tylko ZUS lub krus pokryje to chojnie dajecie ! No a,ślub to na wypas na bogato coby ten "klecha" pięknie o was opowiadał No przecież na kasecie będzie utrwalone to pchacie z każdej strony !-a potem jak ten "klecha" coś za trę pieniądze wepchanie kupi to wielka afera .Kto był u księdza poprosić na chleb czy pieluchę dla dziecka i nie dostał ????? - nie ni jakże pójdę pytać to nie honor !!!!Puentujac jak bieda to do Żyda a jak po biedzie to chuzia po Żydzie .Pomyscie co piszecie bo życie jest krótkie i trzeba z niego zdać sprawozdanie nie przed księdzem...........
bustryk 2017-11-07 19:21:00
Dla mnie niech nawet latają samolotami tylko niech płacą podatki jak każdy z obywateli
edzio 2017-11-07 18:48:42
Jeżeli chodzi o księdza, to gratuluje zakupu i dobrego gustu. Musi też ksiądz mieć "dobry bajer" by wyciągnąć od swoich owieczek (a tak naprawdę głupich baranów) kase na taki samochód.. Jeszcze raz gratuluje...
Co do parafian, to współczuje wam ciemnoty umysłowej i zacofania...
robotnik RP 2017-11-07 18:32:17
Wystarczy zobaczyć jakie ma modzele na ręcach od ciężkiej pracy.
tadek 2017-11-07 17:54:04
Postraszył owieczki diabłem no i cud boski się stał.
Zuzik1986 2017-11-07 17:47:58
Masakra
No i dziwić się że coraz więcej ludzi nie chodzi do kościoła.
Bóg jest wszędzie, a skoro jest wszędzie to po cholerę chodzić do kościoła i dawać jescze kasę na tych darmozjadów.
Ja już dawno nie chodzę i nie daję im w łapę
Na świecie jest tele biednych ludzi a ci pławią się w luksusach.
Totalne przegięcie.
przewodnik 2017-11-07 17:32:53
Ja każdą wycieczkę o charakterze religijnym oprowadzam na ich życzenie po miejscach powszechnego kultu KK. Na koniec mają ode mnie gratisy, oglądanie miejsc związanych z biznesem duchownych. Powiem krótko, wyjeżdżają spod Tatr oświeceni jakby byli 100 lat temu w Fatimie.
bustryk 2017-11-07 16:52:45
Opodatkować kościół i wtedy nie powiem złego słowa na kościół .Kościół katolicki to wielki biznes policzył ktoś w Zakopanem ile domów wynajmuje siostry zakonne i braciszkowiec miasto niema z tego ani centa .To niesprawiedliwy proceder
Abeto 2017-11-07 16:26:02
Niech ma bo się mu należy, my wierni jeździmy nie gorszymi to i ksiądz niech też się cieszy.Ja w swojej parafi daje zawsze na na tacę i po kolędzie kopertę a do dziś nie wiem jakie auto ma ksiądz proboszcz, nie wnikam i mnie to nie interesuje.
pracuje to ma ! 2017-11-07 15:47:52
A co żal d(...) ściska ?
  • PRACA | dam
    Sklep obuwniczy w Zakopanem zatrudni ekspedientki.CV oraz list motywacyjny proszę przesyłać na adres email lub zgłoszenia telefoniczne.
    Tel.: 697069380
    E-mail: tatrzanski@dworek.biz
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Wynajmę miejsce na stoisko regionalne ul. Pardałówka
    Tel.: 500370970
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: OSOBĘ DO PRACY W KUCHNI. Praca w weekendy, święta, wakacje, możliwość noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | szukam
    dietetyk, intendent z pełną znajomością programów żywieniowych RW i PZ. 669 364 691
  • PRACA | dam
    Zatrudnię młodą i energiczną dziewczynę do obsługi w restauracji w Bukowinie Tatrzańskiej.
    Tel.: 660172232
    E-mail: restauracja@burymis.pl
  • PRACA | dam
    Stanowiska kucharza oraz pomocy kuchennej w małej restauracji przy pensjonacie w Zakopanem. Godziny pracy do ustalenia. Dla kobiety zakwaterowanie na miejscu. Prosimy o kontakt telefoniczny lub o przesłanie CV.
    Tel.: 600 250 202
    E-mail: hotel-pp@gabrysia.com.p
    Inne: JAR, Jaszczurówka 30, 34-500 Zakopane
  • PRACA | dam
    Roznoszenie ulotek oraz promowanie wycieczek jednodniowych
    Tel.: 606286379
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    KIA SOUL, 2010 r., pierwsza rejestracja 2011, serwisowany Aso, bezwypadkowe, 1.6 benzyna,
    Tel.: 604 504 738.
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    GĘSI i KACZKI. Tel 514 700 510
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ W SKLEPIE ZABAWKOWYM W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
    Tel.: 609 097 999.
  • PRACA | dam
    Karczma Giewont w Bukowinie Tatrzańskiej przyjmie do pracy kucharza /kucharkę i pomoc kuchenną tel 660087077,
    Tel.: 664498283
  • KOMUNIKATY
    Na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Nowy Targ oraz na stronie internetowej www.ugnowytarg.pl znajduje się wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży: - w trybie przetargu nieograniczonego dz. ewid. 7 o powierzchni 0,2205 ha w miejscowości Łopuszna objęta Księgą Wieczystą nr NS1T/00120012/8 położona w bezpośrednim sąsiedztwie stadniny koni oraz dworu Tetmajerów. Cena wywoławcza nieruchomości 41 400, 00 zł. W trybie bezprzetargowym dz. ewid 5502/3 o powierzchni 0,0570 ha w miejscowości Ludźmierz powstała z podziału dz. ewid. 5502 objętej Księgą Wieczystą nr NS1T/00085076/6 położonej w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowań w pobliżu ścieżki rowerowej. Cena nieruchomości: 8 922, 35 zł brutto.
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ i KELNERKĘ. Praca w weekendy, święta, wakacje, możliwość noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305