Reklama

2017-11-28 17:30:28

Reklama

Szczawnica

Wybory w Związku Podhalan w Szczawnicy

Reklama

W niedzielę odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo - Wyborcze Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan.

Reklama

Po sprawozdaniu prezesa oraz sprawozdaniach finansowych i z działalności poszczególnych komisji miały miejsce wybory nowego prezesa, zarządu związku i składów poszczególnych komisji.

Na drugą kadencję prezes Związku Podhalan Oddział w Szczawnicy została wybrana  Elżbieta Wiercioch. Nowymi wiceprezesami zostali Marek Ciesielka i Tomasz Ciesielka. Na sekretarza górale wybrali Annę Hamerską, na skarbnika Halinę Majerczak. Członkami Zarządu zostali: Jolanta Salamon, Tomasz Słowik, Tomasz Hamerski, Anna Gębala, Marian Dziedzina - Wiwer, Dominika Szczepaniak.

oprac. ad

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
sierdzioń 2017-12-02 09:42:04
Mom powiększać grono starców? Gdzie nie popatrzeć, to kalika. Młodych zainteresujcie, ale młodych ni ma, bo harują na dziadków za granicą. O ściane to wszystko rozbić i dziękować Wojtyle za to scynście co nos spotkało. Skoda. ze ni ma wiecy księdzów rezydentów na utrzymaniu.
on 2017-12-01 19:07:13
Tacy wszyscy rozgadani to może z imienia i nazwiska się przedstawią i zobaczymy odważnych GÓRALI !
stefon 2017-12-01 16:30:44
No proszę jacy wszyscy mądrzy i wygadani a gdzie wy jesteście jak tacy z was górale dlaczego nie jesteście w tym Związku ktoś wam broni ?!ślubowanie z tego co wiem jest w styczniu !.Ciekawie jaki procent z was tych "prawdziwych górali "ma strój góralski? niema jak dużo ngadac a nic nie robić i czepiać się innych .Wydaje mi się że on zostali wybrani jak sama nazwa mówi WYBORY więc trzeba się zapisać do Związku i za 3 lata albo wybierać albo siedzieć cicho !
zimborka 2017-11-30 21:31:04
stach82 być w ZP z takimi góralami niskopiennymi to wstyd i obciach???? jak można krowe nazwać koniem??????
gill 2017-11-30 11:26:21
A Rada Miasta to co inaczej? Same dziadki i babcie które śpią na sesjach a jak się obudzą to i tak nic nie słyszą a burmistrz robi co chce :)
nie dam sie 2017-11-30 10:51:27
Ja czekam na ukończone 18 lat i uciekam z tego grobowca za granicę. De Mono polecam refren piosenki "Kochać inaczej".
Gamuń 2017-11-30 10:14:12
Mirek - jak coś robisz i nie chcesz by ktoś inny zrobił to coś lepiej od Ciebie to? - nie dopuszczasz go do tego czegoś na odległość... żeby chinczycy nie zrobili lepszego łoscypka to się go opatentowało- rozumiesz ?
Dziadku puk - przyznaję pukłeś w sedno z tą poczekalnią ;) .
dziadek puk 2017-11-30 09:32:20
Mirek, ja tu na zdjęciach nie widzę lasek. Za to są studenci uniwersytetu, ale trzeciego wieku. Szczawnica dla mieszkańców to poczekalnia przed ostatnią drogą. Gorzej, jak przed wojną, bo teraz starzy ludzie muszą utrzymać duże domy licząc na pracujące po świecie dzieci. Poprzedni rok był rekordowym, ale pod względem zgonów. Wszyscy młodzi i energiczni nawet po sześćdziesiątce pracują poza. Jedyna rozrywka, to telefony od firm oferujących badania dla starych.
mirek 2017-11-30 05:50:24
pitolicie o jakiś strojach i pochodzeniach a to wszystko wielki uj. A ja mam pytanie do Gamunia czemu to tylko babcie robią robotę a laski ze zdjęcia się obijają i nie każ mi proszę się tam zapisywać żeby się dowiedzieć?
stach82 2017-11-29 19:00:49
sie myle - nie myl pojęć :) Pisałem o folklorze, który występuje tylko na wsiach, a poza miastami oraz o z migracji ludności i związanym z tym aktualnie osobowo członkostwem w pienińskim Związku. Taka jest rzeczywistość, sie nie myle :)
sie myle 2017-11-29 18:22:58
I dla tego stach82 nie ma związku Krakusów, czy Warszawiaków.
stach82 2017-11-29 17:33:16
Hej prawdziwi górale i góralki ze Szczawnicy zapiszcie się do Związku i będzie po krzyku. A i tak pewnie jak to u niektórych w szczawnickiej naturze bywa, hejterzy znowu się znajdą. Mają ochotę niektórzy działać w temacie folkloru, niech działają, przynajmniej im się chce. Dla porównania jeśli chodzi o ubiory ,czy w zespołach Mazowsze lub Śląsk są tylko przedstawiciele tych regionów ? Jakby pogrzebać w szczawnickich rodzinnych metrykach i świadectwach ślubu, to sporo dziadków , babć, ojców, matek, żon ,mężów jest z innych regionów Polski, a mieszkają w Szczawnicy nieważne od ilu lat. W dobie nowoczesnych czasów i migracji ludności niewiele jest już "prawdziwych" górali, warszawiaków czy krakusów etc.
swagier 2017-11-29 13:54:54
Gamuń, nikt kto mieszka od niedawna nie jest honorowym członkiem, więc skończ pisać te bzdury
swagier 2017-11-29 12:13:35
widze ze sami specjaliści od góralszczyzny się wypowiadają.....ciekawe czy którykolwiek ubierze się chociaż od świeta...
Gamuń 2017-11-29 12:08:20
Mateuszku - przystań do związku a niebawem wszystkiego się dowiesz. Zrozumiesz dlaczego wszystko robią babcie i dlaczego honorowymi członkami są ludzie w pięknych strojach choć w Szczawnicy mieszkają od niedawna...
mateuszek 2017-11-29 11:29:35
Tylko dlaczego na zebraniu czy wigilii jest tylu pięknych stylizowanych "górali" a jak przyjdzie cokolwiek zrobić to nie ma nikogo tylko zawsze te same babcie! To że przyjadą ze świata i kupią strój za kilka tysięcy to jest kultywowanie tradycji? Bzdura
Gamuń 2017-11-29 10:48:09
Znowu się odezwali opluwacze i obsrywacze wszystkiego i wszystkich. Wstąpcie do owego związku, wykażcie się znajomością gwary i pokażcie jaki macie strój, wtedy będziecie mogli obsrywać gorszych. Nie uważam szczawnickiego oddziału za wzór cnót wszelkich, nie mniej uważam że ci , którzy tam działają zasługują na szacunek choćby za to że w jakikolwiek sposób próbują zachować odrobinę tradycji.
dora 2017-11-29 08:41:05
Niestety Bonifacy masz rację - w pierwszym rzędzie same obce naleciałości (Dominiczka ze śląska i Hanka Bóg wie skąd) które gwarą góralską ani słowa nie powiedzą nie mówiąc o Jacku w pożyczonym stroju. To już sztuczna fasada bez żadnej wartości
alojka 2017-11-29 07:59:43
Gratulacje dla Pani Prezes a sekretarzyk Ciesielka pcha się na stanowiska bo myśli że ma szanse w wyborach na burmistrza! najpierw chłopie ogarnij siebie żeby myśleć o ogarnianiu miasta zwłaszcza tak zadłużonego
kot Bonifacy 2017-11-28 22:37:17
Jacek .....ski, górol z dziada pradziada. Dziś prawdziwych górali ZP w Szczawnicy już nie ma. Czuć spuzo. A ci panowie w sukienkach, to nadzorują z ramienia diecezji prawidłowość wyborów? Czy to też górole z dziada pradziada, a może z dziada?.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    OKAZJA! APARTAMENT W CENTRUM ZAKOPANEGO, 3 POKOJE, GARAŻ. VEGA - 600 22 30 20
  • POŻYCZKI
    PROVIDENT - DYSKRECJA. 609 820 345.
  • PRACA | dam
    Tatrzański Bór w Małym Cichym zatrudni Panią (śniadania + sprzątanie pokoi) Atrakcyjne warunki !
    Tel.: 606100630
    E-mail: pawlikowski.tfj@gmail.com
    WWW: www.tatrzanskibor.pl
  • PRACA | dam
    PRACA W WYPOŻYCZALNI NART w Zakopanem już od teraz! Szukamy młodych i pracowitych osób. Oferujemy przeszkolenie z zakresu pracy i wysokie zarobki! CV - biuro@zakopane-goski.pl
    Tel.: 692987940
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA w ZAKOPANEM zatrudni KELNERKĘ I POMOC KELNERSKĄ, na stałe i na sezon zimowy. 601 533 566, 18 20 64 305.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - NAJTANIEJ NA PODHALU -
    Tel.: 691 317 098.
  • PRACA | dam
    Praca w Chochołowskich Termach Zastępca Szefa Kuchni Kelner/Kelnerka Ratownik Wodny Pracownik serwisu sprzątająego Bardzo dobre warunki pracy! Zapytaj: rekrutacja@chocholowskietermy.pl tel. 572 70 80 77
  • PRACA | dam
    Schronisko Smaków w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni OSOBĘ DO PRACY NA ZMYWAK, 14 złotych do ręki.
    Tel.: 881797673
  • PRACA | dam
    Zatrudnię POMOC DOMOWĄ ( Gronków) do opieki nad dzieckiem( 5lat) poniedz. - piątek od godz.13.00 do 19.00
    Tel.: 609464474
  • PRACA | dam
    Restauracja w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni młodą, energiczną osobę na stanowisko KELNERA.
    Tel.: 660172232
    E-mail: restauracja@burymis.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Szukam KAWALERKI lub NIEWIELKIEGO 2-POKOJOWEGO MIESZKANIA W ZAKOPANEM. Od lutego, na dłuższy okres -
    Tel.: 518 813 715.
  • MOTORYZACJA | inne
    ZATRZASNĄŁEŚ KLUCZYKI W SAMOCHODZIE - MY JE WYCIĄGNIEMY!
    Tel.: 696 204 718.
  • PRACA | dam
    Zatrudnimy POMOC KUCHENNĄ, KUCHARKĘ DO HOTELU - 608088017
  • PRACA | dam
    Sushi Kushi! Zatrudnimy sushimasterów, sushimasterki, kelnerów, kelnerki oraz kierowcę. Mile widziane doświadczenie na kuchni chociaż nieobowiązkowe. Prosimy o kontakt tel.
    Tel.: 883930208
    E-mail: anita@sushikushi.pl
    WWW: sushikushi.com
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Pilnie kupię DZIAŁKĘ lub LOKAL HANDLOWY lub KAMIENICĘ w Zakopanym, Kościelisku.
    Tel.: 660797241
  • PRACA | dam