Reklama

2017-12-28 17:16:22

Reklama

Łysa Polana

Parodia publicznej komunikacji

Reklama
Reklama

Po fali hejtu i drwin jakie spotkały turystów wzywających pomocy nad Morskim Okiem - głos w sprawie komunikacji. Fasiągi i tak nie mogłyby ich dowieźć na busa. Bo busy wieczorem też nie kursują.

Reklama

Kuba Łoginow, dziennikarz i koordynator projektów dotyczących transportu pomiędzy Polską, a Słowacją zwraca uwagę na jeszcze jeden fakt.

- Kuriozalne jest to, że nawet gdyby ci ludzie po zmroku zeszli te 7 czy 9 kilometrów asfaltem, to i tak by im to nic nie dało, bo komunikacja publiczna z Łysej Polany do Zakopanego to parodia. Nie ma rozkładów jazdy, nie wiadomo o której odjeżdża ostatni bus, a wieczorem nie jeździ NIC. To nie jest więc kwestia zejścia 7 km nocą po asfalcie, ale przejścia 27 km do Zakopanego, a to już robi różnicę i rzeczywiście można wpaść w panikę - zauważa we wpisie na swoim profilu Facebookowym.

Łoginow przekonuje, że rozwiązaniem powinny być linie użyteczności publicznej, które kursowałyby także w przypadku, gdy połączenie jest ekonomicznie nieopłacalne czyli np. późnym wieczorem.

- Dziwię się, że władze Powiatu Tatrzańskiego i TPN nie przygotowały instrukcji na wypadek "utknięcia" na asfalcie. A wystarczy informacja, że: autobusy po godzinie 20 nie jeżdżą, informacja o tym czy da się zamówić taksówkę (nie jest to takie oczywiste, że taksówka późnym wieczorem na Palenicę przyjedzie) i gdzie można przenocować, gdy zastanie nas noc: schronisko nad Morskim Okiem, schronisko w Roztoce, kwatery prywatne w Tatrzańskiej Javorinie po słowackiej stronie. Absurdalne jest też, że na przystanku na Łysej Polanie nie wiszą rozkłady jazdy autobusów i nie ma wiaty przystankowej - przyznaje Jakub Łoginow.

fig

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Góral z Trójmiasta 2017-12-30 21:30:59
To jest coś czego mi brakuje najbardziej w Zakopanem i okolicach. Komunikacja publiczna/prywatna z rozkładem jazdy. A nie busiki które jeżdżą tylko wtedy gdy łatwo o komplet.
Ile już razy z Palenicy wracałem składkową taksówką albo okazją - gdy akurat szczęśliwie się ktoś trafił. We wrześniu wystarczy nieraz być na parkingu nieco po zmroku i już busiarzy nie ma. I nie tylko na Palenicy, w Chochołowskiej podobnie.
Kiedyś, dawno temu można było liczyć na ostatni kurs PKS. A odkąd poszło na żywioł to sobie licz, turysto ...na siebie.

Rano zresztą podobnie, często nie ma jak dojechać busem w miarę wcześnie na Palenicę czy Chochołowską. No bo przecież każdy busiarz jest osobną firmą więc musi zebrać się komplet żeby pojechał. A bywają dni że komplet zbiera się godzinę i dłużej.

I dlatego wszelkie zachęty by przyjeżdżać pociągiem, a nie samochodem możemy sobie wsadzić w buty. Najpierw musi być sensowna komunikacja lokalna.
PO myje 2017-12-30 13:53:00
@scyzoryk, Twój fakt był autentyczny w odróżnieniu od tych drugich faktów, tam jest wszystko nie autentyczne, zmyślone.
scyzoryk62 2017-12-30 09:53:18
fakt autentyczny,nad mokiem dziewczyna ok.18-20 lat;yyy nawet giewonta nie widać,wszystko jasne? i o czym tu dyskutować
Ale jaja po latach odkryte 2017-12-28 21:35:05
Przecież busiarze tam od zawsze jezdza jak chca. Nawet jak byl rozklad to w lecie o 21 kiedy mial być bus to nie było zadnego. Przynajmniej zdjeli skoro i tak nie zobowiazywal. Kiedys chyba tpn tam wprowadził ekologiczny autobus. Czemu nie jezdzi??
joo 2017-12-28 21:33:06
Z całym szacunkiem , ale powinno się takich ludzi obciążać kosztami pracy Policji staży pożarnej TOPRu i innych służb do których oni zadzwonili.Myślimy ludzie , myślimy.
Od dawien dawna ludzie chodzą w góry i potrafią wrócić przed zmrokiem do domu, do schroniska, gdziekolwiek gdzie sobie zaplanowali. Do tego nie mieli telefonów komórkowych z LTE.
Można było????
mandaty mandaty może to coś ich nauczy
q 2017-12-28 20:57:51
Jest Unia Europejska a brak komunikacji z sąsiednim państwem .Słowacy maja kolej elektriczkę która działa super u stup Tatr .Połączenie kolejowe Zakopane Łysa Polana T.Łomnica itd.marzenie ,ale połączenie autobusowe to jest do zrobienia, cała Małopolska nie jest skomunikowana z sąsiadem.
logika 2017-12-28 20:46:09
@Aga, jeśli faktycznie droga była strasznie oblodzona,tak że miejscami nie szło iść, to bankowo tymi miejscami nie szło jechać. Zapewniam!
and 2017-12-28 19:54:06
@Aga Pani Ago tak się zdarza,że w moku jestem dość często oczywiście na nogach i ilekroć idę do góry to zauważam jaka jest droga - czy jest lód, śnieg. Również zdarza mi się wiedzieć, że po zmroku tzn po godz 15 w Tatrach robi się ciemno (być może w innych rejonach Polski o tej godzinie zaczyna się dzień) i wtedy wcześniej zaopatruję się w odpowiednie oświetlenie (nie telefoniczne). A poza tym w góry nawet w lecie stale nosi się ze sobą: czapkę, rękawiczki i latarkę.
Aga 2017-12-28 19:25:58
Tak gadacie A wcale tam nie byliście i nie znacie prawdy- droga była strasznie oblodzona,tak że miejscami nie szło iść- też wracałam z Morskiego oka po zmroku w odpowiednim obuwiu oswiecajac sobie drogę telefonem komórkowym i naprawdę było ciężko-wcale się Tym ludzką nie dziwię że wezwali pomoc
and 2017-12-28 19:12:36
Panie Łoginow proszę mi wytłumaczyć po co informacja o tym, że nie kursują busy do Zakopanego skoro w informację, że w Tatrach w nocy jest ciemno a śnieg jest śliski i zimny turyści nie wierzą i pewnie uważają, że chytrzy górale chcą ich oszukać.
Vxgh 2017-12-28 18:19:22
Taxowka przyjedzie
Ktos 2017-12-28 18:14:09
Parodia? Parodia to jest to, że ludzie idąc w góry nie myślą i nie planują...
ja jak gdzieś jadę / idę to sprawdzam informację zanim wyląduje w docelowym miejscu jakie tam są zasady, zwyczaje i możliwości. A jak ktoś idzie jak baran w ciemno bo przecież zadzwonie to po mnie przyjadą to tak się kończy potem.
Komunikacja powinna być lepsza, ale to już miasto powinno to sobie rozplanować. Można by nawet zrobić parking typu park&ride gdzie zostają samochody i nikt nie stoi w korku tylko np. jedzie wąskotorówką czy autobusem miejskim elektrycznym.
Poza tym było ich tam 50 osób - w takiej grupie jakby się zorganizowali a nie trzęśli dupą to schodzą bez problemu - jeden drugiemu pomaga, w tej grupie na pewno ktoś miał latarkę, telefon z gps i latarką pewnie miał każdy w kieszeni. Ludzie teraz są wygodni, dawniej byli zaradni i tyle w temacie.
krzysiekzG. 2017-12-28 18:04:27
Autor ma sporo racji i dobrze ,że walczy o taką komunikację przez łysą , ale ... . Przez tyle lat odkąd ta komunikacja przez ŁYsĄ praktycznie zamarła setki i tysiące turystów wędrowało np. Doliną Białej Wody z Polskiego Grzebienia , docierało po zmierzchu do Łysej i co ? . I sobie radzili , żałując np. "dlaczego nie wyszedłem z tamtej strony o świcie ,tylko po śniadanku np. w Zbójnickiej ? " Autor chce , żeby na przystaku była mapa / instrukcje ?/ . drogowskaz do MO tylej i tyle , do St.Roztoki tyle i tyle / owszem , dobre -np. w Jaworinie jest duża mapa turystyczna przy drodze itd . /. Tyle ,że każdy TURYSTA / ok. użyje tego określenia -PRAWDZIWY TURYSTA , TO WSZYSTKO MA W GŁOWIE PRZED wyjściem , a jak nie to się z czasem tego uczy . A do MOrskiego Oka ciągną tłumy "turystów " , którzy coś tam słyszeli , co tam im opowiadała ciocia , może byli w Grecji albo na nartach w kurorcie , oni maja kasę , biorą malutkie dzieci , wsiadają do busa , fasiągu i WIO ! Czy takich turystów promować ? . Dla kasy robi się wiele , to czemu nie ! I tak taka pseudoturystyka kwitnie , wszyscy zarabiją , a dzienniki i portale mają poczytność . Tylko gór szkoda ! Zapewne niedługo po takie grupy będą musiały wyjeżdżać AUTOBUSY RATOWNICZE ? Ok! zbudujmy wreszczie kolejkę elektryczną z Zakopanego do ... najlepiej samego brzegu Morskiego Oka . Kursy całodobowe co 15 min . i koniecznie z wagonem restauracyjnym ! Po takiej wycieczce mogą już w Zakopanem jechać fasiągami na leżąco na kwatery " zasłużonych turystów - alpinistów " - zdobywców Morskiego Oka ! "
Miejscowa 2017-12-28 18:04:14
Nie jest problemem zamówienie busa na odpowiednią godzinę. Tak samo taksówki przy mniejszej ilości osób. Bezsensowny artykuł.
siekiera 2017-12-28 18:01:59
Brawo! :)
qaz 2017-12-28 17:53:37
A może po prostu lepiej zamknąć drogę i parking o 12.00 ?
 • PRACA | dam
  Zatrudnię konserwatora do hotelu
  Tel.: 182063362
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA/POMOC KUCHENNĄ do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERKĘ/KELNERA do Zespołu Pensjonatów ?Dolina Białego?. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmiemy monterów instalacji sanitarnych do pracy w rejonie Podhala.
  Tel.: 505193217
 • PRACA | dam
  Hotel Toporów w Białce Tatrzańskiej zatrudni kucharza lub kucharkę. Praca stała
  Tel.: 601497350
  E-mail: topor@toporow.pl
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • USŁUGI | inne
  Strony www, Sklepy internetowe, Aplikacje mobilne
  Tel.: +48 790 269 328
 • PRACA | dam
  Willa SILENE w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni KELNERA lub KELNERKĘ. Praca stała lub tylko na weekendy.
  Tel.: 605229259
 • PRACA | dam
  Poszukuję krawca/krawcowej do szycia kurtek skórzanych Nowy Targ ,praca stała .Możliwość szycia w domu Nowy Targ lub okolice.
  Tel.: 601508717
  E-mail: Waciop@interia.pl
  Inne: Piotr
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ekspedientkę do sklepu spożywczego w Nowym Targu .Praca stała na pełny etat,umowa o pracę.
  Tel.: 500289160
  E-mail: Waciop@interia.pl
  Inne: Gabriela
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ NA STOISKO REGIONALNE Z ZABAWKAMI, W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  Karczma Rusnakówka w Spytkowicach zatrudni KUCHARZA, KELNERA/KĘ. 692 193 449.
 • PRACA | dam
  Chochołowskie termy sp. z o.o zatrudnią osoby do pracy na stanowiska: barman, kelner, kucharz, pomoc kuchenna, cukiernik Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie swoich aplikacji* (CV) z podaniem nazwy stanowiska w tytule maila na adres:rekrutacja@chocholowskietermy.pl lub dostarczenie do siedziby firmy. Skontaktujemy się z wybranymi osobami. * Nie zapominamy o zapisie: ?Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) .?
 • PRACA | dam
  POSZUKUJĘ POMOCY DO DWÓJKI STARSZYCH OSÓB - ZAKOPANE - WARUNKI DO UZGODNIENIA -
  Tel.: 506 214 798.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  OPEL CORSA 1.2, bezwypadkowy, serwisowany, 41.000 km, 6-letni, szary, 1-właściciel, idealny -
  Tel.: 18 20 614 22.
 • PRACA | dam
  Karczma pod Gontem w Zakopanem zatrudni PIZZERA, KELNERA/-KE I KIEROWCĘ, praca stała. 500 740 479, 506 099 671
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie do produkcji oraz montażu altan, domków i domów drewnianych. 692 193 449.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  CITROEN C3 r.p.2005, AUTOMAT do sprzedania stan bardzo dobry, przebieg tylko 53500km Polecam!
  Tel.: 660797241
 • PRACA | dam
  Potrzebny MŁODY PRACOWNIK BUDOWLANY do przyuczenia, praca dobrze płatna. 791 669 932.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię krawcową do sklepu regionalnego "Parzynicka" w Nowym Targu. Praca z umową na pełny etat. Tel.721094585.
  Tel.: 535195477
  E-mail: parzynicka@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Kupię OWCE z kolczykami.
  Tel.: 888613332
  E-mail: gilkazik@o2.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ DO OBSŁUGI ŚNIADAŃ i SPRZĄTANIA POKOI W PENSJONACIE W ZAKOPANEM. Możliwość zakwaterowania. 601 310 387
 • PRACA | dam
  Hotel Kaufmann**** Bawaria, Niemcy zatrudni kobiety i mężczyzn na stanowiska: pokojowa, recepcjonistę, kelnera, pomoc kuchenna, kucharza, pracownika gospodarczego. Wymagane doświadczenie oraz komunikatywna znajomość języka niemieckiego lub angielskiego. Oferujemy Niemiecka umowę o prace i atrakcyjne wynagrodzenie. Zapraszamy do składania CV na adres; hg.kaufmann@hotel-kaufmann.de Wiecej informacji pod nr tel 48517878028
  WWW: Hotel-Kaufmann.de
 • PRACA | dam
  Przyjmę budowlańców na budowę w Rabce i Zakopanym. Umowa o prace, wysokie zarobki.
  Tel.: 609075091
  E-mail: GB.ANDRZEJZAJAC@INTERIA.PL
  Inne: ANDRZEJ
 • PRACA | dam
  RATOWNIK WODNY- Aqua Park poszukiwany więcej informacji pod nr. tel.
  Tel.: 601406956
  Inne: Maciej
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** poszukuje pracowników na stanowisko Recepcjonistka / Recepcjonista, Kucharka/Kucharz, Portier. CV proszę przesyłać na adres: ksiegowosc@projinwest.pl, tel. 608088017
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  SZUKAM KAWALERKI ZA ROZSĄDNĄ CENĘ. 695 418 268
 • PRACA | dam
  Pomoc Kuchenna (zmywak, obierak)- Bukowina Tatrzańska. Praca stała co 2 dzień.
  Tel.: 510213878
 • NAUKA
  ZAOCZNE LICEUM DLA DOROSŁYCH W ZAKOPANEM, ul. Nowotarska 42. Tel. 182012410, 603890169,
  WWW: www.sei.edu.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Witam. Jestem zainteresowany kupnem działki budowlanej w pow tatrzańskim lub nowotarskim. Do kwoty 90 000 zł Kontakt mail
  E-mail: sllavack@gmail.com
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam WYSŁODKI BURACZANE.
  Tel.: 663535221
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Sprzedam agregat chemiczny Multimatic wkład 50kg cena 38tys brutto
  Tel.: 601504522
 • PRACA | dam
  KIEROWCA CE w ruchu międzynarodowym, dwutygodniowe kółka, wysokie wynagrodzenie od 6500zł
  Tel.: 667471998
  E-mail: tadziej@poczta.onet.pl
 • PRACA | dam
  Praca w Norwegii .Firma Norweska zatrudni; tynkarzy,również początkujących,stolarzy,dekarzy,malarzy,blacharzy budowlanych. Języki obce NIE wymagane-pracownicy z Podhala. Zarobki ; 10,000-15,000 zł./miesiąc. Zjazdy do kraju co 2-3 tygodnie. Zapewniamy mieszkanie. Tel;
  Tel.: 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2018-09-21 21:17 Dolina w Tatrach jak po wybuchu bomby (ZDJĘCIA) 5 2018-09-21 20:14 Przyłacz się, liczy się każdy oddech 1 2018-09-21 20:07 Broad Peak w oku kamery. Film o Macieju Berbece 1 2018-09-21 19:01 Pijacka okupacja w przychodni w zakopiańskim szpitalu 4 2018-09-21 18:00 W lesie w Zakopanem takie niespodzinaki 2 2018-09-21 17:24 Urodziny „Jatek” 2018-09-21 16:59 Tak wygląda zastępcza droga do Gliczarowa Dolnego (WIDEO) 7 2018-09-21 16:21 Polski przewodnik i turysta ranni w Tatrach 2 2018-09-21 15:28 Ceramika dla dzieci w nowotarskim MOK 2018-09-21 15:24 Mieszkanka Mołdawii zatrzymana w Nowym Targu 2018-09-21 15:14 Toalety na Równi Krupowej czynne w przyszłym tygodniu 3 2018-09-21 14:59 Otwarcie galerii przy Krupówkach 15 grudnia! (WIDEO) 2 2018-09-21 13:53 Prawie wszyscy kandydują 2018-09-21 12:41 Śmierć na drabinie 2018-09-21 11:48 Biegniemy z nadzieją. Bieg charytatywny 2018-09-21 11:30 Dworzec już remontują 2018-09-21 10:49 ZUS zaprasza na lekcje 2018-09-21 09:57 Nieobecni na listach wyborczych: Gąsienica Byrcyn, Wojak, Solańska 12 2018-09-21 09:29 W Tatrach wieje. Żegnamy lato (WIDEO) 1 2018-09-21 09:21 Zapraszamy na filmy. Mamy dla Was bilety 2018-09-21 09:18 Bartłomiej Jurecki w finale prestiżowego konkursu 1 2018-09-21 08:02 Nowotarscy kadeci na obozie w Niedzicy (zdjęcia) 1 2018-09-20 22:16 Bakterie E.coli w wodzie w Krościenku 5 2018-09-20 21:20 Kandydaci na radnych komitetu Czas na Realizację 7 2018-09-20 20:39 Taternik zginął pod kamienną lawiną 4 2018-09-20 20:20 Wspólnie wygramy - przekonuje nowotarżan Agata Michalska 2018-09-20 19:41 Oni zagrają dla Zuzi i Marysi 2018-09-20 19:27 Niezgoda ma kontrkandydata? Zainteresowany nie zaprzecza, nie potwierdza 37 2018-09-20 19:24 Leżaki na Równi Krupowej 2 2018-09-20 18:14 Burmistrz Zakopanego zabiera głos w sprawie apartamentowców 27 2018-09-20 16:15 Przeglądy kolejek PKL. Gubałówka w październiku, Kasprowy w listopadzie 1 2018-09-20 15:02 Ukradł motocykl 1 2018-09-20 14:51 Trup na balkonie. Czy doszło do zabójstwa? 2018-09-20 14:30 #StartUP Małopolska szansą dla młodych przedsiębiorców 2018-09-20 13:11 Kwitną zimowity, idzie jesień. Od poniedziałku śnieg? (ZDJĘCIA, WIDEO) 2018-09-20 12:31 Znowu stoją 1 2018-09-20 11:40 Groźny wypadek na ulicy Św. Anny 2018-09-20 11:40 Spadł z przyczepy 4 2018-09-20 10:37 W piątek pogrzeb Jaśka Zatorskiego "Sieczki" 2018-09-20 09:36 25-latka wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle 8 2018-09-20 07:52 Znowu wypadek na skrzyżowaniu ze światłami 2 2018-09-20 07:00 Jak oni rządzili? Tatrzańska dolina jak po wybuchu bomby 7 2018-09-19 21:43 Na Nowotarskiej układają asfalt. Utrudnienia dla kierowców 6 2018-09-19 21:29 Przyłącz się, liczy się każdy oddech 1 2018-09-19 20:03 Kto jeśli nie Fryźlewicz 2018-09-19 19:22 Park kulturowy Krupówki nagrodzony 4 2018-09-19 19:08 Złodziej fiskalny 2018-09-19 18:14 Martyna Wojciechowska z adoptowaną córką na Kasprowym 6 2018-09-19 17:57 Dobra Zmiana w Mieście z widokiem na Gorce 4 2018-09-19 17:16 Trzeci kandydat na burmistrza Zakopanego zaprezentowany 56
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-09-21 23:48 1. Ja czekam na dalsze propozycje Pana Topolskiego aktualnie prezentuje się zdecydowanie najlepiej. Spokojny, wyważony, merytoryczny. Reszta kandydatów śpi, nie licząc KWW U MAMY NAJLEPIEJ ale dla nich akurat byłoby lepiej jakby spali (mniejsza kompromitacja). 2018-09-21 23:32 2. Janusz, Staszek ruszajcie z kampanią bo czas poznać program poważnych kandydatów bo tego marginesu lokalnej polityki z tymi kompromitacjami to już nie warto komentować. 2018-09-21 23:25 3. Czy będzie również monitoring eksploatacji zasobów wodnych z wód opadowych oraz Dunajca? W jakiej formie jest planowany proces monitoringu -wiadro, konewka czy może organoleptycznie ? A czy młody kandydat planuje również stworzyć zdrowe relacje pomiędzy komitetem z którego aktualnie startuje, a komitetem z którego startował 4 lata temu i 8 lat temu? 2018-09-21 23:18 4. Dopiero teraz byłaby niezgoda jak ten klan doszedł by do władzy. Już zapomnieliście (strażacy) jak narzekaliście kiedy rządzili prawie wiecznie strażą? Ktoś wspomniał że jest specjalistą od promocji, pytam się jakim ??? te parę chwil w MOK kilka lat temu a ma 29 lat ??? to za mało i wątpliwe aby rządzić miastem. Jakie ma chłopak doświadczenie w pracy samorządowej społecznej organizacyjnej decyzyjnej a nawet zawodowej ? przepraszam za określenie jest jeszcze nikim i słabym pod tym względem. Dla mnie na starcie swoją kandydaturą już się przekreślił bo jest niepoważny nie rozumie co to znaczy być burmistrzem i odpowiedzialnym. To jeszcze nie jego czas a może nawet i w przyszłości. Ktoś nieźle mu namieszał w główce i wpuszcza w maliny. Nie ma co wracać że Niezgoda też był młody jak zaczynał karierę bo mnie interesuje teraźniejszość a nie ponowna powtórka czyli nauka samorządowa kolejnego młodego kandydata bo to już było. Szczawnica potrzebuje konkretów i niestety szkoda że nie ma właściwego kontrkandydata dla jeszcze panującego, Z dwojga złego wolę już zagłosować na panującego bo nabył doświadczenia i niech sam sprząta swoje śmieci. Do znawców pisaniny celowo nie używałem przecinków :) 2018-09-21 22:53 5. Człowiek to rzeczownik, a rzeczownikiem rządzą przypadki. Bóg z wami 2018-09-21 22:46 6. Marcin dasz radę ! Jesteś młody, zdolny a doświadczenie przyjdzie samo. Nie przejmuj się hejtem walczą bo się boją. Będziemy głosować na ciebie. 2018-09-21 22:43 7. PiS wystawił tego kandydata chyba z łapanki.Kierownictwo tej partyjki "myśli" że wystarczy kogokolwiek wystawić pod szyldem PiS i ma wygraną w kieszeni.Moga się zdziwić że nie wszyscy wyborcy to "ciemny lud' który to kupi.Jakie on ma doswiadczenie w Samorządzie,jakie dokonania,jaka wizję(nie po prochach) na rozwój Szczawnicy.? Niezgoda jest owszem słaby,bufonowaty,ale jakie gwarancje daje ten młodzik by było lepiej? Obietnice ? To akurat PiS ma opanowane w stopniu "doskonałym". 2018-09-21 22:39 8. Połacie uschniętych drzew wyglądają za to przepięknie :-) 2018-09-21 22:34 9. Do Pani Beaty - jak zwał, tak zwał - wiadomo że to PO i przybudówki. 2018-09-21 22:31 10. Oj, Beatka się poprawiła i nawet dziękuję nie było. Nieładnie.
2018-09-20 23:43 1. ciekawe ile z tych ludzi gór wyszło uczciwie "na piechtę" a na ile było to spotkanie "ludzi samochodów terenowych" w górach 2018-09-14 06:54 2. Ok. Jest popyt jest podaż. Dlaczego jesr zdziwienie. Normalka jak w każdym miejscu gdzie są turyści 2018-09-12 18:01 3. Zebztebie! Dobrze, że piszą o chińskiej tandecie, bo po pierwsze przez nią coraz mniej widać prawdziwą kulturę Podhala, do tego, to bardzo źle dla środowiska jeżeli aż stamtąd przychodzi to wszystko... Z całym tym krupówkowym syfem to miasto straciło swój niepowtarzalny klimat. 2018-09-10 15:34 4. A gdzie jest gwiazdor z pod K2?? 2018-09-06 13:09 5. Pyzdra, jedz lepiej dalej miodek z chin z pestycydami w ogromnych dawkach. Ja chcąc kupić miód jadę do pszczelarza na wieś położoną nieopodal zakopanego i mogę się smakować pysznym, zdrowym i naturalnym miodem z ekologicznego miejsca! Pozdrawiam! 2018-09-05 19:28 6. zawiodłam się na Zakopanem, same chińskie duperele, nic do kupienia typowo z Podhala, zadnych ręcznych wyrobów, nic nie kupiłam, 2018-09-01 13:06 7. Dodam, że miód kupiony pod Gubałówką z pasieki w Bukowinie T. nie dorównuje miodom z poza UE i Chin. Widać, że naród góralski jest wierzący i wszystko chrzci. 2018-08-31 11:38 8. Nie wszystko pochodzi z chin,wyroby drewniane,kapcie i wyroby skórzane pochodzą z Polski od lokalnych wytwórców! ! !Kule itp pochodzą z chin ale kupowane są od hurtownika który zamawia to w chinach i nie da się kupić innych...jest kilka sklepów które oferują hand made,folk & love itd. 2018-08-30 19:55 9. Owszem, jest sporo produktów ''Made in China'' ale jak zwykle rzetelności w sprawdzeniu co z danych zdjęć jest chino-pochodne brak. Może zamiast opisywać ile jest badziewia napiszecie ile jest regionalnych produktów, nawet w Zakopanem są ludzie którzy przykładają się do wykonywania różnego rodzaju pamiątek . No chyba że to idzie metodą ''antyreklama to zawsze jakaś tam reklama .... 2018-08-29 19:41 10. Ja widziałem figurkę świecącą w ciemności (fosforyzującą) Tyrannosaurus Rex stojącą na kawałku skały z napisem "Zakopane". Nie wiem czy była kupiona w Zakopanem ale zrobiło to mi dzień weselszym.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Bojcorka

Album TP