Reklama

2017-12-28 17:16:22

Reklama

Łysa Polana

Parodia publicznej komunikacji

Reklama

Po fali hejtu i drwin jakie spotkały turystów wzywających pomocy nad Morskim Okiem - głos w sprawie komunikacji. Fasiągi i tak nie mogłyby ich dowieźć na busa. Bo busy wieczorem też nie kursują.

Reklama

Kuba Łoginow, dziennikarz i koordynator projektów dotyczących transportu pomiędzy Polską, a Słowacją zwraca uwagę na jeszcze jeden fakt.

- Kuriozalne jest to, że nawet gdyby ci ludzie po zmroku zeszli te 7 czy 9 kilometrów asfaltem, to i tak by im to nic nie dało, bo komunikacja publiczna z Łysej Polany do Zakopanego to parodia. Nie ma rozkładów jazdy, nie wiadomo o której odjeżdża ostatni bus, a wieczorem nie jeździ NIC. To nie jest więc kwestia zejścia 7 km nocą po asfalcie, ale przejścia 27 km do Zakopanego, a to już robi różnicę i rzeczywiście można wpaść w panikę - zauważa we wpisie na swoim profilu Facebookowym.

Łoginow przekonuje, że rozwiązaniem powinny być linie użyteczności publicznej, które kursowałyby także w przypadku, gdy połączenie jest ekonomicznie nieopłacalne czyli np. późnym wieczorem.

- Dziwię się, że władze Powiatu Tatrzańskiego i TPN nie przygotowały instrukcji na wypadek "utknięcia" na asfalcie. A wystarczy informacja, że: autobusy po godzinie 20 nie jeżdżą, informacja o tym czy da się zamówić taksówkę (nie jest to takie oczywiste, że taksówka późnym wieczorem na Palenicę przyjedzie) i gdzie można przenocować, gdy zastanie nas noc: schronisko nad Morskim Okiem, schronisko w Roztoce, kwatery prywatne w Tatrzańskiej Javorinie po słowackiej stronie. Absurdalne jest też, że na przystanku na Łysej Polanie nie wiszą rozkłady jazdy autobusów i nie ma wiaty przystankowej - przyznaje Jakub Łoginow.

fig

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Góral z Trójmiasta 2017-12-30 21:30:59
To jest coś czego mi brakuje najbardziej w Zakopanem i okolicach. Komunikacja publiczna/prywatna z rozkładem jazdy. A nie busiki które jeżdżą tylko wtedy gdy łatwo o komplet.
Ile już razy z Palenicy wracałem składkową taksówką albo okazją - gdy akurat szczęśliwie się ktoś trafił. We wrześniu wystarczy nieraz być na parkingu nieco po zmroku i już busiarzy nie ma. I nie tylko na Palenicy, w Chochołowskiej podobnie.
Kiedyś, dawno temu można było liczyć na ostatni kurs PKS. A odkąd poszło na żywioł to sobie licz, turysto ...na siebie.

Rano zresztą podobnie, często nie ma jak dojechać busem w miarę wcześnie na Palenicę czy Chochołowską. No bo przecież każdy busiarz jest osobną firmą więc musi zebrać się komplet żeby pojechał. A bywają dni że komplet zbiera się godzinę i dłużej.

I dlatego wszelkie zachęty by przyjeżdżać pociągiem, a nie samochodem możemy sobie wsadzić w buty. Najpierw musi być sensowna komunikacja lokalna.
PO myje 2017-12-30 13:53:00
@scyzoryk, Twój fakt był autentyczny w odróżnieniu od tych drugich faktów, tam jest wszystko nie autentyczne, zmyślone.
scyzoryk62 2017-12-30 09:53:18
fakt autentyczny,nad mokiem dziewczyna ok.18-20 lat;yyy nawet giewonta nie widać,wszystko jasne? i o czym tu dyskutować
Ale jaja po latach odkryte 2017-12-28 21:35:05
Przecież busiarze tam od zawsze jezdza jak chca. Nawet jak byl rozklad to w lecie o 21 kiedy mial być bus to nie było zadnego. Przynajmniej zdjeli skoro i tak nie zobowiazywal. Kiedys chyba tpn tam wprowadził ekologiczny autobus. Czemu nie jezdzi??
joo 2017-12-28 21:33:06
Z całym szacunkiem , ale powinno się takich ludzi obciążać kosztami pracy Policji staży pożarnej TOPRu i innych służb do których oni zadzwonili.Myślimy ludzie , myślimy.
Od dawien dawna ludzie chodzą w góry i potrafią wrócić przed zmrokiem do domu, do schroniska, gdziekolwiek gdzie sobie zaplanowali. Do tego nie mieli telefonów komórkowych z LTE.
Można było????
mandaty mandaty może to coś ich nauczy
q 2017-12-28 20:57:51
Jest Unia Europejska a brak komunikacji z sąsiednim państwem .Słowacy maja kolej elektriczkę która działa super u stup Tatr .Połączenie kolejowe Zakopane Łysa Polana T.Łomnica itd.marzenie ,ale połączenie autobusowe to jest do zrobienia, cała Małopolska nie jest skomunikowana z sąsiadem.
logika 2017-12-28 20:46:09
@Aga, jeśli faktycznie droga była strasznie oblodzona,tak że miejscami nie szło iść, to bankowo tymi miejscami nie szło jechać. Zapewniam!
and 2017-12-28 19:54:06
@Aga Pani Ago tak się zdarza,że w moku jestem dość często oczywiście na nogach i ilekroć idę do góry to zauważam jaka jest droga - czy jest lód, śnieg. Również zdarza mi się wiedzieć, że po zmroku tzn po godz 15 w Tatrach robi się ciemno (być może w innych rejonach Polski o tej godzinie zaczyna się dzień) i wtedy wcześniej zaopatruję się w odpowiednie oświetlenie (nie telefoniczne). A poza tym w góry nawet w lecie stale nosi się ze sobą: czapkę, rękawiczki i latarkę.
Aga 2017-12-28 19:25:58
Tak gadacie A wcale tam nie byliście i nie znacie prawdy- droga była strasznie oblodzona,tak że miejscami nie szło iść- też wracałam z Morskiego oka po zmroku w odpowiednim obuwiu oswiecajac sobie drogę telefonem komórkowym i naprawdę było ciężko-wcale się Tym ludzką nie dziwię że wezwali pomoc
and 2017-12-28 19:12:36
Panie Łoginow proszę mi wytłumaczyć po co informacja o tym, że nie kursują busy do Zakopanego skoro w informację, że w Tatrach w nocy jest ciemno a śnieg jest śliski i zimny turyści nie wierzą i pewnie uważają, że chytrzy górale chcą ich oszukać.
Vxgh 2017-12-28 18:19:22
Taxowka przyjedzie
Ktos 2017-12-28 18:14:09
Parodia? Parodia to jest to, że ludzie idąc w góry nie myślą i nie planują...
ja jak gdzieś jadę / idę to sprawdzam informację zanim wyląduje w docelowym miejscu jakie tam są zasady, zwyczaje i możliwości. A jak ktoś idzie jak baran w ciemno bo przecież zadzwonie to po mnie przyjadą to tak się kończy potem.
Komunikacja powinna być lepsza, ale to już miasto powinno to sobie rozplanować. Można by nawet zrobić parking typu park&ride gdzie zostają samochody i nikt nie stoi w korku tylko np. jedzie wąskotorówką czy autobusem miejskim elektrycznym.
Poza tym było ich tam 50 osób - w takiej grupie jakby się zorganizowali a nie trzęśli dupą to schodzą bez problemu - jeden drugiemu pomaga, w tej grupie na pewno ktoś miał latarkę, telefon z gps i latarką pewnie miał każdy w kieszeni. Ludzie teraz są wygodni, dawniej byli zaradni i tyle w temacie.
krzysiekzG. 2017-12-28 18:04:27
Autor ma sporo racji i dobrze ,że walczy o taką komunikację przez łysą , ale ... . Przez tyle lat odkąd ta komunikacja przez ŁYsĄ praktycznie zamarła setki i tysiące turystów wędrowało np. Doliną Białej Wody z Polskiego Grzebienia , docierało po zmierzchu do Łysej i co ? . I sobie radzili , żałując np. "dlaczego nie wyszedłem z tamtej strony o świcie ,tylko po śniadanku np. w Zbójnickiej ? " Autor chce , żeby na przystaku była mapa / instrukcje ?/ . drogowskaz do MO tylej i tyle , do St.Roztoki tyle i tyle / owszem , dobre -np. w Jaworinie jest duża mapa turystyczna przy drodze itd . /. Tyle ,że każdy TURYSTA / ok. użyje tego określenia -PRAWDZIWY TURYSTA , TO WSZYSTKO MA W GŁOWIE PRZED wyjściem , a jak nie to się z czasem tego uczy . A do MOrskiego Oka ciągną tłumy "turystów " , którzy coś tam słyszeli , co tam im opowiadała ciocia , może byli w Grecji albo na nartach w kurorcie , oni maja kasę , biorą malutkie dzieci , wsiadają do busa , fasiągu i WIO ! Czy takich turystów promować ? . Dla kasy robi się wiele , to czemu nie ! I tak taka pseudoturystyka kwitnie , wszyscy zarabiją , a dzienniki i portale mają poczytność . Tylko gór szkoda ! Zapewne niedługo po takie grupy będą musiały wyjeżdżać AUTOBUSY RATOWNICZE ? Ok! zbudujmy wreszczie kolejkę elektryczną z Zakopanego do ... najlepiej samego brzegu Morskiego Oka . Kursy całodobowe co 15 min . i koniecznie z wagonem restauracyjnym ! Po takiej wycieczce mogą już w Zakopanem jechać fasiągami na leżąco na kwatery " zasłużonych turystów - alpinistów " - zdobywców Morskiego Oka ! "
Miejscowa 2017-12-28 18:04:14
Nie jest problemem zamówienie busa na odpowiednią godzinę. Tak samo taksówki przy mniejszej ilości osób. Bezsensowny artykuł.
siekiera 2017-12-28 18:01:59
Brawo! :)
qaz 2017-12-28 17:53:37
A może po prostu lepiej zamknąć drogę i parking o 12.00 ?
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA w ZAKOPANEM zatrudni KELNERKĘ I POMOC KELNERSKĄ, na stałe i na sezon zimowy. 601 533 566, 18 20 64 305.
 • PRACA | dam
  Schronisko Smaków w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni OSOBĘ DO PRACY NA ZMYWAK, 14 złotych do ręki.
  Tel.: 881797673
 • PRACA | dam
  Zatrudnię POMOC DOMOWĄ ( Gronków) do opieki nad dzieckiem( 5lat) poniedz. - piątek od godz.13.00 do 19.00
  Tel.: 609464474
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni młodą, energiczną osobę na stanowisko KELNERA.
  Tel.: 660172232
  E-mail: restauracja@burymis.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Szukam KAWALERKI lub NIEWIELKIEGO 2-POKOJOWEGO MIESZKANIA W ZAKOPANEM. Od lutego, na dłuższy okres -
  Tel.: 518 813 715.
 • MOTORYZACJA | inne
  ZATRZASNĄŁEŚ KLUCZYKI W SAMOCHODZIE - MY JE WYCIĄGNIEMY!
  Tel.: 696 204 718.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy POMOC KUCHENNĄ, KUCHARKĘ DO HOTELU - 608088017
 • PRACA | dam
  C.H. "Stopiak" w Nowym Targu zatrudni SPRZĄTACZKĘ. Praca co 2-gi dzień. 606 123 437.
 • PRACA | dam
  Sushi Kushi! Zatrudnimy sushimasterów, sushimasterki, kelnerów, kelnerki oraz kierowcę. Mile widziane doświadczenie na kuchni chociaż nieobowiązkowe. Prosimy o kontakt tel.
  Tel.: 883930208
  E-mail: anita@sushikushi.pl
  WWW: sushikushi.com
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Pilnie kupię DZIAŁKĘ lub LOKAL HANDLOWY lub KAMIENICĘ w Zakopanym, Kościelisku.
  Tel.: 660797241
 • PRACA | dam
  NA STANOWISKO SPECJALISTA DS. KADR I PŁAC ? SZUKAMY KANDYDATÓW POSIADAJĄCYCH KILKULETNIE DOŚWIADCZENIE. Proponujemy zatrudnienie na umowę o pracę w biurze w Zakopanem w dynamicznym, kilkunastoosobowym zespole. Zapewniamy atrakcyjne wynagrodzenie, szkolenia i rozwój w ogólnopolskiej firmie. Zgłoszenia: AUDITPLUS Sp. z o.o., Zakopane, Tadeusza Kościuszki 1/301 lub na e-mail: praca@auditplus.p
 • PRACA | dam
  SZUKAMY PRACOWNIKÓW - SPRZEDAWCA oraz KIEROWNIK ZMIANY - sklep sportowy Krupówki -
  Tel.: 605 147 470.
 • ZDROWIE I URODA
  PRYWATNY INTERNISTYCZNY GABINET LEKARSKI - lek. Łukasz Błoński - specjalista chorób wewnętrznych z wieloletnim stażem przyjmuje w Zakopanem, ul. Kościuszki 11 (budynek Alior Banku) w każdy wtorek w godz. 14.00-16.00.
  Tel.: 602 690 348
 • USŁUGI | inne
  Góral Instal Firma zajmująca się wykonywaniem instalacji elektrycznych, teletechnicznych, odgromowych oraz pomiarów.
  Tel.: 787498278
  E-mail: slawek-instalacje@wp.pl
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ OSOBĘ NA STOISKO POD GUBAŁÓWKĄ - DOBRY ZAROBEK - OGRZEWANE POMIESZCZENIE -
  Tel.: 723 10 08 79.
 • PRACA | dam
  GOSPODA PODKOWA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERKĘ. Praca stała. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: ZASTĘPCA KIEROWNIKA SKLEPU ORAZ SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP Samochodów każda marka.
  Tel.: 512 700 770
 • USŁUGI | budowlane
  OFERUJĘ USŁUGI SPAWALNICZE -
  Tel.: 784 508 873.
 • PRACA | dam
  STANOWISKO PRACY: POMOC DOMOWA, ZAKRES OBOWIĄZKÓW: SPRZĄTANIE, GOTOWANIE, PRASOWANIE, SPRAWOWANIE OPIEKI NAD MAŁYM PIESKIEM, PRZYGOTOWANIA BAGAŻU DO PODRÓŻY. OCZEKIWANIA WOBEC KANDYDATKI: UCZCIWOŚĆ, PRACOWITOŚĆ, LOJALNOŚĆ, GOTOWOŚĆ DO TOWARZYSZENIA PRACODAWCY W CZĘSTYCH PODRÓŻACH, PREFEROWANA KOBIETA STANU WOLNEGO. PRACODAWCA OFERUJE: LEGALNĄ UMOWĘ O PRACĘ WRAZ Z UBEZPIECZENIEM, WARUNKI WYNAGRODZENIA SĄ BARDZO DOBRE DO SZCZEGÓLNEGO OMÓWIENIA Z PRACODAWCĄ PO DOKŁADNYM UZGODNIENIU ZAKRESU PRACY. Panie zainteresowane podjęciem pracy prosimy o przesłanie CV na podany adres e-mail: mspraca@okpoczta.pl
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Zetor 5245,rok pr. 1988, 4124 motogodzin, świeżo po przeglądzie, nowe opony, po wymianie olejów i filtrów, zarejestrowany, 100% sprawny.
  Tel.: tel. 797320081
 • BIURA RACHUNKOWE
  Usługi księgowo - kadrowe
  Tel.: 788539748
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY NA STOISKU NA KRUPÓWKACH. PRACA DOBRZE PŁATNA.
  Tel.: 534 849 054.
 • PRACA | dam
  Kierowca do piekarni, o zaraz. Piekarnia ZARĘBA, Jaszczurówka 10. 602 759 709 k
 • PRACA | dam
  Zatrudnię hydraulika, na terenie Zakopanego i okolice.
  Tel.: 722-310-615
 • PRACA | dam
  DELIKATESY NA KRZEPTÓWKACH PRZYJMĄ DO PRACY SPRZEDAWCÓW I MAGAZYNIERÓW. 504 154 670
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KUCHARZA/KĘ I POMOC KUCHENNĄ - Pensjonat w Białce Tatrzańskiej. 608 10 10 76.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ - 32 ARY, NOWY TARG. 18 266 35 74, 600 670 719.
 • ZDROWIE I URODA
  MEDICUS - opieka nad seniorami
  Tel.: 503 650 903
  WWW: opiekunkimedyczne.info
 • PRACA | dam
  Biuro projektowe zatrudni ASYSTENTA PROJEKTANTA ARCHITEKTURY/KREŚLARZA.
  Tel.: 696845442
  E-mail: archista@archista.net
 • PRACA | dam
  Sala zabaw DLA DZIECI Małpi Gaj zatrudni do pracy w Rabce ZDRÓJ, tel. 6918884444
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • BIURA RACHUNKOWE
  AUDITPLUS - Zakopane, Kościuszki 1/301 - Księgowość - Kadry i Płace - JPK - Doradztwo
  Tel.: tel. +48 18 20 00171
  E-mail: biuro@auditplus.pl
  WWW: www.auditplus.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ ZMIENNIKA NA TAXI - Zakopane -
  Tel.: 888 223 761.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  Noclegi w Zakopanem
  WWW: www.eNOCLEGI.biz
2018-01-16 21:54 Jest nowy sędziowski zarząd na Podhalu 2018-01-16 21:25 W Białym Dunajcu wysiadł z taksówki za potrzebą i zgubił się 1 2018-01-16 20:05 W Zakopanem i okolicach WOŚP zebrała 86 tysięcy 5 2018-01-16 19:59 Ludzki zaprzęg na drodze do Morskiego Oka 2 2018-01-16 19:04 Przyjechali z Jeleniej Góry i czekają na śnieg 2 2018-01-16 18:43 Kanalizacja stoi w miejscu 1 2018-01-16 18:31 Druga strona tunelu 2018-01-16 17:58 Wymieniają kamery na Krupówkach 1 2018-01-16 17:49 Podsumowanie 26 finału WOŚP w gminie Czorsztyn 2018-01-16 16:52 I jak tu dostać się na przystanek, gdy przejścia brak 4 2018-01-16 15:46 To nie były narkotyki, tylko kulki do pochłaniania wilgoci 4 2018-01-16 14:59 Tak z powietrza wygląda węzeł drogowy w Poroninie 1 2018-01-16 13:35 Mały wszędzie się zmieści 2 2018-01-16 12:49 Czekają aż ktoś je przygarnie 2018-01-16 11:53 Co miś z Krupówek sądzi o turystach z Warszawy i jak przewiduje pogodę (WIDEO) 2018-01-16 11:32 Sąd aresztował 29-latka podejrzanego o rozbój 1 2018-01-16 10:59 800 procent normy - smog znów podnosi głowę 3 2018-01-16 09:45 Silny wiatr i trudne warunki w Tatrach 2018-01-16 07:59 Opłatek Rycerzy Kolumba 5 2018-01-16 00:00 Rewolucja w likwidacji tkanki tłuszczowej! 2018-01-15 21:26 Chudy wycieńczony pies na mrozie 3 2018-01-15 20:39 Miśki się mnożą na Krupówkach 1 2018-01-15 19:15 W Tatrach zapowiadany jest południowy wiatr. Nadciągają opady śniegu 2018-01-15 18:15 Zderzenie na Kasprowicza. Duże korki 4 2018-01-15 17:47 Woda znowu niezdatna do picia 10 2018-01-15 17:29 Samochód wjechał w miejski autobus w Zakopanem (WIDEO) 4 2018-01-15 17:28 Czekamy na wiersze do północy 2018-01-15 16:20 W jeansach i adidasach zdobywali Kasprowy 5 2018-01-15 15:11 Uderzał turystę w głowę, zabrał pieniądze i uciekł 2 2018-01-15 13:57 II Koncert Noworoczny w Szczawnicy 2 2018-01-15 13:03 Bilety na miejskie autobusy w telefonie komórkowym 2018-01-15 12:42 Krwawy finał 1 2018-01-15 12:35 Szczepański w „Jatkach” 2018-01-15 11:45 W ferie to norma. Korki na zakopiance (WIDEO) 1 2018-01-15 11:36 Kto zwycięży w Familiadzie 2 2018-01-15 11:33 Fatalny wypadek w Gliczarowie. Mężczyzna przygnieciony przez auto 7 2018-01-15 10:46 Zawodnicy TatrySki Podhale spotkali się z uczniami w Lasku 2018-01-15 10:43 Tak w Dolinie Chochołowskiej zagrała WOŚP (WIDEO) 4 2018-01-15 09:59 Koncert Ich Troje w Zakopanem 2018-01-15 09:29 Zofia Kilanowicz z kolędami 2018-01-15 07:27 Rozśpiewana Cyrhla (wideo) 2018-01-14 21:15 Wielki finał w centrum miasta 2018-01-14 21:11 Hokeiści Podhala mimo osłabień wygrali w Jastrzębiu 2018-01-14 20:43 Zawrzało w środowisku sędziowskim 2018-01-14 20:35 Biblioteka się cyfryzuje 2018-01-14 19:34 W centrum kultury zima pełna atrakcji 2018-01-14 18:00 Prawo kubka na Gubałówce. Oszuści grożą mieszkańcom 23 2018-01-14 17:49 Korki na zakopiance. Turyści wyjeżdżają po weekendzie 2018-01-14 17:17 Orkiestra smaków pełna 2018-01-14 16:55 Straż graniczna w szkole
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-01-16 22:57 1. paniy bron zebys ty kciol konia do sonek cy innyj roboty zaprzongac mos go kormic kompac i spac z nim w posciyli zamiast baby 2018-01-16 22:38 2. Sprawa dotarcia do Morskiego Oka i powrotu od tego jeziora w mediach jest ważniejsza niż wyprawa zimowa polskiej ekipy w Himalaje. 2018-01-16 22:24 3. A ile z tej kwoty jest dla firmy ,,Złoty Melon" , a ile zgarnie firma ,,Mrówka Cała"? 2018-01-16 22:04 4. @ niepełnosprawny umysłowo - złe gospodarowanie zawsze mi przeszkadzało, obojętnie kto i z jakiej opcji to robił . Nie jestem typem wojownika - a polityka to sprawa dla gruboskórnych. Niestety ja do takich nie należę. . Jeśli mogę komuś pomóc - pomagam , a jeśli pomagam to ufam, że ta pomoc ma sens i dziur w całym nie szukam. Osobom zawistnym nie nie pozwalam sobie robić wody z mózgu. W BLIŹNIM WOLĘ WIDZIEĆ PRZYJACIELA NIŻ WROGA.. A tak nawiasem - czytając Twoje komentarze zastanawiam się dlaczego tak nie lubisz ludzi, ani zwierząt ? Każde działanie na rzecz pomocy dla nich budzi w Tobie natychmiastowe odruchy - delikatnie mówiąc - niechęci . We wszystkim wyczuwasz przekręty i nieuczciwe działanie . Żal mi takich ludzi . 2018-01-16 21:49 5. Zeby sie nie posikać po portach odwrocił sie tyłem do wiatru :) no i poszedł z wiatrem do przodu... :-D Ale jaja... ha ha Tak leją te chłopy byle gdzie potem gnijom te przystanki... fuj... 2018-01-16 21:21 6. Brawa dla grona pedagogicznego... Hahahaha (W szkole sportowej nie używają ubrań sportowych?) W każdej koszulce, spodniach, bluzie, butach... itd takie wlaśnie kulki pochlaniajace wilgoć się znajdują. A pani pierwszy raz w życiu widzi takie cudo... Śmiechu warte ;) 2018-01-16 21:20 7. Brawo niepełnosprawny umysłowo !!! 2018-01-16 21:02 8. Będzie śnieg to trochę ludzi może też na kuligi zacznie jeździć bo w końcu konie też by mogły trochę po pracowac 2018-01-16 21:01 9. Brawo stasek !!! 2018-01-16 20:52 10. Brawo dla turystów a co do Vivy to idźcie się leczyć i odwalcie się od koni czemu nie idziecie na Krupówki honorowac ludzi którzy na codzień targaja wózki inwalidzkie ? Bo nie ma tam kasy? Brak rozgłosu? Wam nie chodzi o dobro koni tylko o to żeby jak naj więcej trafiło ich na kiełbasy a wy oczywiście będziecie mieli spory udział na kasę z melexow
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Album TP

FILMY TP

Bojcorka