2017-12-28 17:16:22

Łysa Polana

Parodia publicznej komunikacji

Reklama
Reklama

Po fali hejtu i drwin jakie spotkały turystów wzywających pomocy nad Morskim Okiem - głos w sprawie komunikacji. Fasiągi i tak nie mogłyby ich dowieźć na busa. Bo busy wieczorem też nie kursują.

Reklama

Kuba Łoginow, dziennikarz i koordynator projektów dotyczących transportu pomiędzy Polską, a Słowacją zwraca uwagę na jeszcze jeden fakt.

- Kuriozalne jest to, że nawet gdyby ci ludzie po zmroku zeszli te 7 czy 9 kilometrów asfaltem, to i tak by im to nic nie dało, bo komunikacja publiczna z Łysej Polany do Zakopanego to parodia. Nie ma rozkładów jazdy, nie wiadomo o której odjeżdża ostatni bus, a wieczorem nie jeździ NIC. To nie jest więc kwestia zejścia 7 km nocą po asfalcie, ale przejścia 27 km do Zakopanego, a to już robi różnicę i rzeczywiście można wpaść w panikę - zauważa we wpisie na swoim profilu Facebookowym.

Łoginow przekonuje, że rozwiązaniem powinny być linie użyteczności publicznej, które kursowałyby także w przypadku, gdy połączenie jest ekonomicznie nieopłacalne czyli np. późnym wieczorem.

- Dziwię się, że władze Powiatu Tatrzańskiego i TPN nie przygotowały instrukcji na wypadek "utknięcia" na asfalcie. A wystarczy informacja, że: autobusy po godzinie 20 nie jeżdżą, informacja o tym czy da się zamówić taksówkę (nie jest to takie oczywiste, że taksówka późnym wieczorem na Palenicę przyjedzie) i gdzie można przenocować, gdy zastanie nas noc: schronisko nad Morskim Okiem, schronisko w Roztoce, kwatery prywatne w Tatrzańskiej Javorinie po słowackiej stronie. Absurdalne jest też, że na przystanku na Łysej Polanie nie wiszą rozkłady jazdy autobusów i nie ma wiaty przystankowej - przyznaje Jakub Łoginow.

fig

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Góral z Trójmiasta 2017-12-30 21:30:59
To jest coś czego mi brakuje najbardziej w Zakopanem i okolicach. Komunikacja publiczna/prywatna z rozkładem jazdy. A nie busiki które jeżdżą tylko wtedy gdy łatwo o komplet.
Ile już razy z Palenicy wracałem składkową taksówką albo okazją - gdy akurat szczęśliwie się ktoś trafił. We wrześniu wystarczy nieraz być na parkingu nieco po zmroku i już busiarzy nie ma. I nie tylko na Palenicy, w Chochołowskiej podobnie.
Kiedyś, dawno temu można było liczyć na ostatni kurs PKS. A odkąd poszło na żywioł to sobie licz, turysto ...na siebie.

Rano zresztą podobnie, często nie ma jak dojechać busem w miarę wcześnie na Palenicę czy Chochołowską. No bo przecież każdy busiarz jest osobną firmą więc musi zebrać się komplet żeby pojechał. A bywają dni że komplet zbiera się godzinę i dłużej.

I dlatego wszelkie zachęty by przyjeżdżać pociągiem, a nie samochodem możemy sobie wsadzić w buty. Najpierw musi być sensowna komunikacja lokalna.
PO myje 2017-12-30 13:53:00
@scyzoryk, Twój fakt był autentyczny w odróżnieniu od tych drugich faktów, tam jest wszystko nie autentyczne, zmyślone.
scyzoryk62 2017-12-30 09:53:18
fakt autentyczny,nad mokiem dziewczyna ok.18-20 lat;yyy nawet giewonta nie widać,wszystko jasne? i o czym tu dyskutować
Ale jaja po latach odkryte 2017-12-28 21:35:05
Przecież busiarze tam od zawsze jezdza jak chca. Nawet jak byl rozklad to w lecie o 21 kiedy mial być bus to nie było zadnego. Przynajmniej zdjeli skoro i tak nie zobowiazywal. Kiedys chyba tpn tam wprowadził ekologiczny autobus. Czemu nie jezdzi??
joo 2017-12-28 21:33:06
Z całym szacunkiem , ale powinno się takich ludzi obciążać kosztami pracy Policji staży pożarnej TOPRu i innych służb do których oni zadzwonili.Myślimy ludzie , myślimy.
Od dawien dawna ludzie chodzą w góry i potrafią wrócić przed zmrokiem do domu, do schroniska, gdziekolwiek gdzie sobie zaplanowali. Do tego nie mieli telefonów komórkowych z LTE.
Można było????
mandaty mandaty może to coś ich nauczy
q 2017-12-28 20:57:51
Jest Unia Europejska a brak komunikacji z sąsiednim państwem .Słowacy maja kolej elektriczkę która działa super u stup Tatr .Połączenie kolejowe Zakopane Łysa Polana T.Łomnica itd.marzenie ,ale połączenie autobusowe to jest do zrobienia, cała Małopolska nie jest skomunikowana z sąsiadem.
logika 2017-12-28 20:46:09
@Aga, jeśli faktycznie droga była strasznie oblodzona,tak że miejscami nie szło iść, to bankowo tymi miejscami nie szło jechać. Zapewniam!
and 2017-12-28 19:54:06
@Aga Pani Ago tak się zdarza,że w moku jestem dość często oczywiście na nogach i ilekroć idę do góry to zauważam jaka jest droga - czy jest lód, śnieg. Również zdarza mi się wiedzieć, że po zmroku tzn po godz 15 w Tatrach robi się ciemno (być może w innych rejonach Polski o tej godzinie zaczyna się dzień) i wtedy wcześniej zaopatruję się w odpowiednie oświetlenie (nie telefoniczne). A poza tym w góry nawet w lecie stale nosi się ze sobą: czapkę, rękawiczki i latarkę.
Aga 2017-12-28 19:25:58
Tak gadacie A wcale tam nie byliście i nie znacie prawdy- droga była strasznie oblodzona,tak że miejscami nie szło iść- też wracałam z Morskiego oka po zmroku w odpowiednim obuwiu oswiecajac sobie drogę telefonem komórkowym i naprawdę było ciężko-wcale się Tym ludzką nie dziwię że wezwali pomoc
and 2017-12-28 19:12:36
Panie Łoginow proszę mi wytłumaczyć po co informacja o tym, że nie kursują busy do Zakopanego skoro w informację, że w Tatrach w nocy jest ciemno a śnieg jest śliski i zimny turyści nie wierzą i pewnie uważają, że chytrzy górale chcą ich oszukać.
Vxgh 2017-12-28 18:19:22
Taxowka przyjedzie
Ktos 2017-12-28 18:14:09
Parodia? Parodia to jest to, że ludzie idąc w góry nie myślą i nie planują...
ja jak gdzieś jadę / idę to sprawdzam informację zanim wyląduje w docelowym miejscu jakie tam są zasady, zwyczaje i możliwości. A jak ktoś idzie jak baran w ciemno bo przecież zadzwonie to po mnie przyjadą to tak się kończy potem.
Komunikacja powinna być lepsza, ale to już miasto powinno to sobie rozplanować. Można by nawet zrobić parking typu park&ride gdzie zostają samochody i nikt nie stoi w korku tylko np. jedzie wąskotorówką czy autobusem miejskim elektrycznym.
Poza tym było ich tam 50 osób - w takiej grupie jakby się zorganizowali a nie trzęśli dupą to schodzą bez problemu - jeden drugiemu pomaga, w tej grupie na pewno ktoś miał latarkę, telefon z gps i latarką pewnie miał każdy w kieszeni. Ludzie teraz są wygodni, dawniej byli zaradni i tyle w temacie.
krzysiekzG. 2017-12-28 18:04:27
Autor ma sporo racji i dobrze ,że walczy o taką komunikację przez łysą , ale ... . Przez tyle lat odkąd ta komunikacja przez ŁYsĄ praktycznie zamarła setki i tysiące turystów wędrowało np. Doliną Białej Wody z Polskiego Grzebienia , docierało po zmierzchu do Łysej i co ? . I sobie radzili , żałując np. "dlaczego nie wyszedłem z tamtej strony o świcie ,tylko po śniadanku np. w Zbójnickiej ? " Autor chce , żeby na przystaku była mapa / instrukcje ?/ . drogowskaz do MO tylej i tyle , do St.Roztoki tyle i tyle / owszem , dobre -np. w Jaworinie jest duża mapa turystyczna przy drodze itd . /. Tyle ,że każdy TURYSTA / ok. użyje tego określenia -PRAWDZIWY TURYSTA , TO WSZYSTKO MA W GŁOWIE PRZED wyjściem , a jak nie to się z czasem tego uczy . A do MOrskiego Oka ciągną tłumy "turystów " , którzy coś tam słyszeli , co tam im opowiadała ciocia , może byli w Grecji albo na nartach w kurorcie , oni maja kasę , biorą malutkie dzieci , wsiadają do busa , fasiągu i WIO ! Czy takich turystów promować ? . Dla kasy robi się wiele , to czemu nie ! I tak taka pseudoturystyka kwitnie , wszyscy zarabiją , a dzienniki i portale mają poczytność . Tylko gór szkoda ! Zapewne niedługo po takie grupy będą musiały wyjeżdżać AUTOBUSY RATOWNICZE ? Ok! zbudujmy wreszczie kolejkę elektryczną z Zakopanego do ... najlepiej samego brzegu Morskiego Oka . Kursy całodobowe co 15 min . i koniecznie z wagonem restauracyjnym ! Po takiej wycieczce mogą już w Zakopanem jechać fasiągami na leżąco na kwatery " zasłużonych turystów - alpinistów " - zdobywców Morskiego Oka ! "
Miejscowa 2017-12-28 18:04:14
Nie jest problemem zamówienie busa na odpowiednią godzinę. Tak samo taksówki przy mniejszej ilości osób. Bezsensowny artykuł.
siekiera 2017-12-28 18:01:59
Brawo! :)
qaz 2017-12-28 17:53:37
A może po prostu lepiej zamknąć drogę i parking o 12.00 ?
 • PRACA | dam
  Ratownik Wodny Hotel W Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni dwóch ratowników na basen. Dobre warunki pracy. Praca od zaraz. Wymagane aktualne uprawnienia.
  Tel.: 601 508 720
  E-mail: praca@grandstasinda.pl
 • PRACA | dam
  Spółka z Grupy Kapitałowej PKL S.A. TANGARA IP Sp. z o.o, rozwijając działalność gastronomiczną zatrudni PRACOWNIKÓW MAŁEJ GASTRONOMII do przygotowywania potraw, obsługi klienta oraz sprzedaży. Miejsce pracy: Zakopane, Wymagania: Aktualna książeczka zdrowia dla celów sanitarno ? epidemiologicznych, Optymizm, sumienność, punktualność, Umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu, Dyspozycyjność, Oferujemy: Umowę o pracę lub umowę zlecenie, Atrakcyjne warunki zatrudnienia, Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole, Aplikacje prosimy przesyłać na adres e-mail: kadry@pkl.pl z dopiskiem "GASTRONOMIA"
 • PRACA | dam
  Spółka z Grupy Kapitałowej PKL S.A. PKL FOOD Sp. z o.o. S.k., zatrudni Specjalista ds. administracji i wsparcia sprzedaży Miejsce pracy: Zakopane, Administracyjna obsługa biura, Realizacja zamówień, Koordynowanie spraw technicznych, Przygotowywanie pism, prezentacji, Sporządzanie raportów, analiz i prognoz dotyczących sprzedaży, Obsługa w zakresie załatwiania spraw w Urzędach, Współpraca przy wyborze ofert dostawców, Współpraca z dostawcami przy tworzeniu wspólnych ofert i akcji promocyjnych, Koordynacja działań promocyjnych i marketingowych (reklama drukowana, elektroniczna itd), Koordynacja prezentacji na FB i innych mediach społecznościowych, Wymagania: Wykształcenie co najmniej średnie; Mile widziane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, Biegła znajomości pakietu MS Office (w szczególności Ms Excel), Samodzielności i otwartości w działaniu, Proaktywnego podejścia do powierzanych zadań, Elastyczności oraz otwartości na zmiany, Wysokich umiejętności komunikacyjnych, Atutem będzie znajomość języków obcych, Oferujemy: Pracę w rozwijającej się Firmie, Możliwość zatrudnienia na podstawie umowy o pracę lub umowy o współpracę, Atrakcyjne wynagrodzenie; Aplikacje prosimy przesyłać na adres: kadry@pkl.pl do dnia 14.04.2018
 • PRACA | dam
  Spółka Polskie Tatry S. A. zatrudni KELNERKĘ/KELNERA do Zespołu Pensjonatów Dolina Białego w Zakopanem Tel. 603750122
 • PRACA | dam
  Spółka Polskie Tatry S.A. zatrudni RECEPCJONISTKĘ/-TĘ do Zajazdu Górskiego Kuźnice w Zakopanem Tel. 601268550
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Oddam w wynajem restaurację w Zakopanem. 400m2 powierzchni.
  Tel.: 603782147
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PÓŁ SKLEPU ok. 25 m2, z piwnicą - na działalność handlową, na Krupówkach. PILNE -
  Tel.: 698 134 304.
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie Tatrzańskiej szuka kelnerki. Mile widziane doświadczenie. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na numer tel.:
  Tel.: 609 683 058, 18 20 78 169
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Zmęczyły cię rachunki za ogrzewanie chcesz docieplić swój dom, oferujemy badanie kamerą termowizyjną i bezinwazyjne docieplenie metodą wdmuchiwania materiału izolacyjnego.
  Tel.: 880321683
  WWW: ecothermohouse.pl
 • PRACA | dam
  DO PRACY W PENSJONACIE W KOŚCIELISKU ZATRUDNIMY:POKOJÓWKĘ, KELNERKĘ, DO KUCHNI. Możliwość zamieszkania. 608 806 408
 • PRACA | dam
  POLSKIE KOLEJE LINOWE S.A. zatrudnią na sezon letni PRACOWNIKÓW DO OBSŁUGI RUCHU TURYSTYCZNEGO. Miejsce pracy: Zakopane, Gubałówka, Butorowy Wierch. OPIS STANOWISKA: Obsługa ruchu turystycznego, w tym obsługa kas; Wykonywanie prac porządkowych i przygotowawczych przy uruchomieniu urządzeń transportu linowego; Pomoc przy obsłudze kolei linowych i pozostałych urządzeń; Wykonywanie prac budowlanych, konserwacyjnych i remontowych. OCZEKUJEMY: Wykształcenie min. średnie/zawodowe, Mile widziane uprawnienia SEP i TDT, Dobrej kondycji fizycznej, Umiejętności pracy w zespole i w zmiennych warunkach atmosferycznych. OFERUJEMY:Umowę o pracę; Możliwość zdobywania uprawnień TDT i SEP. APLIKACJE proszę przesyłać na adres: kadry@pkl.pl do 31.03.2018 r. z dopiskiem "GUBAŁÓWKA".
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  OKAZJA 195tys. Apartament 40m2. Kościelisko Residance.
  Tel.: Tel. 603110959
  E-mail: wiktorbodnar1@poczta.fm
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ i KELNERKĘ. Praca w weekendy, święta, wakacje. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ: KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ - ZMYWAK, KELNERKĘ. RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA, ZAKOPANE, ZAMOYSKIEGO 11 -
  Tel.: 600 07 61 07.
 • PRACA | dam
  Kochani ! Praca szuka człowieka ! Poszukujemy osoby na stanowisko kelner/kelnerka Więcej informacji pod numerem 605-420-047 Przyjdź do nas, może czekamy właśnie na Ciebie.
  Tel.: 605420047
 • PRACA | dam
  Franczyza sklep Żabka - Zakopane, Nowy Targ.
  Tel.: 663 496 275
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Działkę 600 m2 zabudowaną domem jednorodzinnym z płazów 220 m2 pow użytkowej w centrum Zakopanego sprzedam
  Tel.: 608 472 437 po 15:00
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: ZASTĘPCA KIEROWNIKA SKLEPU ORAZ SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831
 • PRACA | dam
  Opiekunkę dla seniora zatrudnię.
  Tel.: 503650903
 • POŻYCZKI
  Kredyty, Chwilówki, Pożyczki.
  WWW: www.pasfin.pl
 • MOTORYZACJA | kupno
  SKUP Samochodów OD 2000 roku. Osobowe, dostawcze Każdy stan
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  Norwegia -TYNKARZ, MALARZ, DEKARZ, BLACHARZ BUDOWLANY, MONTER RUSZTOWAŃ. Praca w Oslo na warunkach norweskich, (firma norweska). Znajomość języka NIE jest wymagana,(pracownicy w firmie z Podhala). Zarobki w przeliczeniu; 9,000-15,000 zł./miesiąc na czysto.Bardzo częste zjazdy do kraju, wg.własnego uznania-średnio co 3 tygodnie.Tel; 0047 938 88 654, (8.00-21.00)
  Tel.: Tel; 0047 938 88 654
 • BIURA RACHUNKOWE
  Usługi księgowo - kadrowe
  Tel.: 788539748
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  Noclegi w Zakopanem
  WWW: www.eNOCLEGI.biz
2018-03-23 22:25 Dzień Rzemiosła Polskiego 2018-03-23 21:52 Będą łuki zamiast dmuchaw 2018-03-23 20:14 Góral z powyłamywanymi zębami 2018-03-23 20:01 Chodźcie z nami do Centrum Edukacji Tatrzańskiego Parku Narodowego (WIDEO) 2018-03-23 19:58 Rynek i ratusz w Krościenku ma wypięknieć 2 2018-03-23 19:25 Kamil Stoch najlepszy w Planicy 2018-03-23 19:17 Ogromne straty po wczorajszym pożarze 2018-03-23 18:18 Francja w Zakopiańskiej 2018-03-23 17:49 Pasy widmo 2 2018-03-23 17:22 Dlaczego woda śmierdziała 2018-03-23 16:57 Uwaga pijak za kółkiem 2018-03-23 16:54 16-latek przyłapany z narkotykami 4 2018-03-23 16:51 Rozbieranie lodowiska 2018-03-23 15:55 Karetki do kasacji 2 2018-03-23 15:39 Turysta utknął na szlaku na Giewont. Był w samych skarpetkach 1 2018-03-23 15:29 Urodziny Kaczmarskiego 2018-03-23 15:10 15. Konkurs Piosenki Angielskiej - wyniki 2018-03-23 15:01 102 połączenia na lato z Kraków Airport 2018-03-23 14:31 Zima w Tatrach się nie poddaje 2018-03-23 14:28 XX Zawody o Wielkanocne Jajo 2018-03-23 13:58 Budżet Obywatelski a nie szkolny 2018-03-23 13:11 Trzymiesięczna suczka znaleziona w worku w Dębnie 2018-03-23 12:50 Zakopiańska delegacja na skokach w Planicy 6 2018-03-23 11:56 To największe ski-alpinistyczne zawody w Tatrach 2018-03-23 11:53 Mundurowy na meczu. Dziś Podhale gra z Cracovią 2018-03-23 11:29 Pożar stolarni w Ochotnicy Dolnej 2 2018-03-23 11:28 Olimpijski sukces Balzera 1 2018-03-23 09:57 Dworzec, którego nie będziemy się wstydzić 2 2018-03-23 09:15 Trzy odsłony Zawilińskiej 2018-03-23 08:35 Jak nas piszą tak nas widzą 2018-03-23 08:01 Nowotarscy kadeci na kiermaszu szkół w Jabłonce 2018-03-22 21:19 Wisła Kraków działa na Podhalu! 1 2018-03-22 20:44 Areszt za korupcję przedłużony 2018-03-22 19:57 Widać już początek zastępczego mostu 3 2018-03-22 18:07 Duży pożar stolarni w Łopusznej (ZDJĘCIA, WIDEO) 2018-03-22 17:39 Wypadek przed supermarketem 1 2018-03-22 16:02 Kolej aglomeracyjna rusza za miesiąc 6 2018-03-22 13:52 Targi Wielkanocne rozpoczęte 2018-03-22 12:25 Policjant pod prądem 5 2018-03-22 12:20 Kolejny zabity lokalny dziennikarz (wideo) 2018-03-22 12:03 Dwie ciężarówki zderzyły się w Jabłonce 2018-03-22 10:39 Dziś jest pięknie 1 2018-03-22 09:00 Miodowe lata oszustów 8 2018-03-22 07:00 Miodowe lata oszustów 2018-03-21 22:06 Rodzinne miasto odwróciło się do niego plecami 1 2018-03-21 20:59 Jubileuszowy Memoriał Strzeleckiego w narciarstwie wysokogórskim 2018-03-21 20:19 Pili razem. A potem jeden drugiego skatował na śmierć 1 2018-03-21 20:00 3 pomysły na wielkanocny stół 2018-03-21 19:35 Wiarusów - pamiętamy 8 2018-03-21 17:40 Wygrana Aleksandry Król w Pucharze Europy
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-03-23 22:42 1. Jo tys zyje, inok troske przyfutlany, a kie dziady wode puścicie zamiast szamba? 2018-03-23 22:41 2. A ja ciebie odsyłam: http://www.tygodnikpodhalanski.pl/n/40459 No gdzie te fontanny, boiska i sciezka ? Miało być zrealizowane w 2017-2018. Nawet łopaty nie wbito, a też rzekomo dostał dofinansowanie. 2018-03-23 22:29 3. Wójcie jestem dumny. Teraz czekam na koncepcje kosmodromu. W poziome opowiadania i rysowania bajek osiągnął pan perfekcję. Pamietam jak jeszcze wierzyłem w pana bajki i strasznie cieszyłem się z dofinansowania do ścieżki w stronę zerwanego mostu. Miały być budki handlowe, boiska wielofunkcyjne, ścieżka rowerowa i piesza. Całość projektu 3,2 mln, dofinansowanie ponad 800 tys. zł. I gdzie to jest?????? Z tym rynkiem ten sam numer się szykuje. Po wyborach w listopadzie okaże się ze NIC z tego nie będzie. 2018-03-23 22:23 4. W podziękowaniu za całą akcję z wodą, w tym roku nie przegapię wyborów samorządowych. 2018-03-23 22:14 5. Bajeczki z rysunkami. Już czytałem o dofinansowaniu 800 tys. zł dla gminy na ścieżkę do Krasu z boiskami i cudami. Gdzie to dofinansowanie, gdzie te boiska? Bajek ciąg dalszy! Pierwszą koncepcję rynku Dyda prezentował 3 lata temu i gdzie ten rynek? Aha teraz wersja jest że do końca 2020. Szanowni Państwo zbliża się kampania więc jeszcze nas czeka prezentacja koncepcji gondoli i kilku pętli spacerowych. A tak naprawdę to wszystko bajki, teraz dodatkowe w wersji rysunkowej. Nie będzie żadnego rynku, ratusza ani gondoli. Będą tylko koncepcje i projekty. 2018-03-23 22:08 6. Hurra! Wreszcie pojawił się beczkowóz w Gliczarowie. Minął dopiero tydzień od wydania przez sanepid komunikatu, więc jestem bardzo wdzięczny. Na szczęście czystą wodę w pięciolitrowych butlach można kupić prawie wszędzie, tylko... komu wystawić za nią rachunek? I tym razem nie udało się nas wytruć... 2018-03-23 22:07 7. Sam się odeślij. Bajeczki z rysunkami. Już czytałem na stronie urzędu o dofinansowaniu 800 tys. zł na ścieżkę do Krasu z boiskami i cudami. Gdzie to dofinansowanie, gdzie te boiska? Bajek ciąg dalszy! Pierwszą koncepcje rynku na rysunkach Dydy widziałem 3 lata temu i gdzie ten rynek? 2018-03-23 19:56 8. Wszystkich odsyłam do zapoznania się z poniższymi informacjami: http://kroscienko-nad-dunajcem.pl/2018/03/23/centrum-kroscienka-wypieknieje/#podstrona http://kroscienko-nad-dunajcem.pl/samorzad/sprawozdanie-z-dzialalnosci-wojta-miedzy-sesjami/ 2018-03-23 19:09 9. To nie sa narkotyki. To jest ziolo. 2018-03-23 19:03 10. To policjanci mogą mieć problemy jak młody jechał na kontrmanifestację do Warszawy. A w papierku miał drugie śniadanie.
2018-03-20 21:14 1. Uwielbiam spędzać zimę na Podhalu. Z rodziną ok kilku lat jeżdżę tam co roku. Najbardziej lubimy wynajmować domki w miejscowości Nowe Bystre http://www.domekalpejski.pl/, bo to piękna i spokojna okolica, a do Zakopanego jest 10 minut samochodem. Często stamtąd idziemy na Gubałówkę. Zajmuje nam to około 30 minut. Po powrocie uwielbiamy siąść sobie wokół kominka z grzanym winem. Domki są świetne, bo w nich możemy się poczuć jak w domu. 2018-03-18 20:58 2. Wyprawa super, ale byłem jakiś rok temu na prezentacji w GOPR na Długiej Polanie, gdzie młody lekarz ortopeda ze szpitala w NT pokazaywal zdjęcia, jak SAM przejechał do Azji Centralnej z Polski i z powrotem. To dopiero wyczyn. 2018-03-03 10:52 3. ślicznie 2018-02-15 11:53 4. Rzadko który pies ma uśmiechnięty pysio :( 2018-02-09 01:25 5. Dziekujemy za takie koncerty i prosimy o wiecej , jestescie wspaniali ze nadal pokazujecie nam , naszym dzieciom takie instrumenty i slyszymy taka piekna muzyke . Prosimy o wiecej takich imprez . Zas tym wszystkim ktorzy pokazuja i graja te Dziela mowimy glosno Dziekujemy . Niek muzyka plyniy po naskiyj dziedziniy I niek nom tyz przeciy nigdy nie zaginiy. 2018-02-05 19:25 6. To je vyborne! 2018-01-30 17:46 7. Faktycznie to jakaś fiocha no ale cóż to wszystko spada na dno 2018-01-29 20:44 8. Czyżby niektórzy przynosili pecha??!!!! 2018-01-28 17:58 9. ta publiczność to jakaś wiocha 2018-01-22 06:31 10. Dopisuje sie do poprzedniego komentarza, przepiekne
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Album TP

Pożegnania

Bojcorka