Reklama

2018-01-04 09:23:18

Morskie Oko

Boniek zaprasza Arka, który na wózku pokonał drogę nad Morskie Oko

Reklama
Reklama

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zaprosił 5-latka wraz z mamą na mecz reprezentacji Polski z Litwą.

Reklama

Wczoraj pisaliśmy już o 5-letnim Arku, który na wózku inwalidzkim z pomocą mamy pokonał 18-kilometrową trasę nad Morskie Oko i z powrotem. W ten sposób zawstydził wszystkich tych, którzy niedawno awanturowali się domagając się zjazdu wozami znad stawu. Tu znajdziecie link do tekstu: http://24tp.pl/n/44600


Historia Arka poruszyła też Zbigniewa Bońka, teraz prezesa PZPN, a kiedyś piłkarza Widzewa Łódź i Juventusu Turyn. Chłopiec razem z mamą będzie jego gościem na meczu Polska Litwa.

p

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
niepełnosprawny umysłowo 2018-01-08 19:52:16
@mirka, byłaś pod linkiem http://24tp.pl/n/44600, czytałaś komentarze Miejscowej, alfredki1, Marcina Nowaka, Anny Zakrzewskiej, Karoliny Sularz , Sylwii Kwiatkowskiej, Grażyny Murawskiej, Barbary Opyrchał, w końcu Górala z Trójmiasta czy Byka z krową i chołotą? Byłaś na blogu pani Marzeny, albo na fejsbukowym profilu fundacji Viva, co się wypisuje pod tym wpisem? Co ty myślisz, że ja czytać nie potrafię, że nie widzę z kogo leniwi mają brać przykład? Z kogo @mirka próbujesz zrobić idiotę, z siebie, czy ze mnie? I jaki masz w tym cel?
mirka 2018-01-08 18:50:04
@niepełnosprawny umysłowo
Logika rzeczywiście się kłania. Przecież logiczne jest, że 5 latek nie jest w stanie pokonać takiej trasy siłą własnych rąk, ba nawet dorosły nie byłby w stanie napędzać rękami wózek 18 km. Nagłówki nikogo zdrowo myślącego nie wprowadzają w błąd, chodzi w nich o to, że nie korzystali z fasiągów. Pytasz jaki to wzór? Ano taki, że mogą wziąć przykład z rodziców Arka, da się dojść, da, bo to jest bardzo łatwa trasa dla zdrowej osoby. Chodzi głównie o roszczeniową postawę pseudoturystów: żądają służb ratunkowych, czy fasiągów po godz.17. Poszedłem za późno, utknąłem, nie ma transportu to wracam na piechotę, a nie robię afery. Są wyznaczone godziny kursowania fasiągów i do tego trzeba się dostosować, a nie robić z siebie świętych krów. Teraz trzeba nabierać sił, a nie prowadzić sporów, bo za tydzień nadciągają słoiki warszawskie.
pitago. raz 2018-01-06 12:03:08
Do viki.
Może Pani nie wie, ale 2% z 18 kilometrów daje 360 metrów. Więc proszę nie robić sensacji i bohatera z kogoś, kto samodzielnie przejechał 360 metrów i to jeszcze na pewno nie pod górę. Nie było wtedy żadnego mrozu, żadnych uciążliwych ani nadzwyczajnych warunków atmosferycznych bądź pogodowych w znacznym stopniu utrudniających czy wręcz uniemożliwiających wyprawę tą skądinąd przyzwoitą i łatwą, wyasfaltowaną trasą o gładkiej nawierzchni. A jeżeli było inaczej, w takim razie sprawą powinien się zająć rzecznik praw dziecka czy jakaś inna organizacja za narażanie go na różnego rodzaju niebezpieczeństwa .
vika 2018-01-06 11:26:21
@ niepełnosprawny umysłowo - piszesz : "Oj, widzę, że już mama Arka pomału się gubi i zaczyna tracić poczucie rzeczywistości."
No to osiągnąłeś co chciałeś i widzę że sprawiło ci to dużo satysfakcji. MOJE GRATULACJE...

@ gosia bachleda - cytat: ". Uważasz, że to jest uczciwe i sprawiedliwe, skoro to nie prawda? Bardzo rzadko pojawiają się pochwały dla rodziców."
Gosiu - malkontenci i ludzie mali widzą tylko te 98 % drogi , którą Arek przebył z pomocą rodziców.
Ludzie wielcy , z dobrym i wrażliwym sercem podziwiają i chwalą to dziecko za te 2 % , które przejechało samo - NA MIARĘ SWOICH NIEPEŁNOSPRAWNYCH , PIĘCIOLETNICH SIŁ .

Ze swojej strony kończę tą dyskusję bo nie każdy jest w stanie zrozumieć sytuację i żadne argumenty ich nie przekonają - TACY SĄ UCZCIWI I SPRAWIEDLIWI .

Ja pozostaję przy swoim zdaniu, że warto sprawić radość dzielnemu, niepełnosprawnemu dziecku - nawet kosztem małego uszczerbku uczciwości i sprawiedliwości - a ta dyskusja jest zupełnie niepotrzebna.
niepełnosprawny umysłowo 2018-01-05 22:11:28
Oj, widzę, że już mama Arka pomału się gubi i zaczyna tracić poczucie rzeczywistości. Przynajmniej w kwestii, jak to z tym pchaniem było. W necie pojawił się film, sygnowany logiem nakolkach.pl, z którego się dowiaduję, że: "Zawstydził [Arek] setki polskich turystów. Ten pięcioletni chłopiec dotarł nad Morskie Oko o własnych siłach, choć porusza się na wózku inwalidzkim... " Droga Pani Marzeno, mamo Arka. Może się dowiemy w końcu jak jest prawda. Jak to na prawdę było z tym dotarciem. Na fejsbukowym profilu "nakolkach.pl" wśród komentarzy znalazłem takie dwa: "Marta R....s. Ja i córka zdobyłyśmy Morskie Oko w październiku tego roku razem z innymi osobami na wózkach przy pomocy super ekipy ze Stowarzyszenia Salutem. Pogodowo to mieliśmy wszystkie pory roku od słońca przez deszcz, wiatr i śnieg ale i tak było extra. Arkowi i rodzicom gratuluję oraz życzę kolejnych przygodowych wypraw" Wtedy jakoś nie było DD TVN, 24tp, Bońka, biletów na mecz, owacji, gratulacji, komentarzy, wywiadów, kwiatów, wielbicieli, całego tego szumu wokół "spontanicznego" spaceru. Tym bardziej, że drugi znaleziony komentarz, który rozbawił mnie do łez: "Karolina M....r. Wspaniale! Najlepsze w tej historii jest to, ze Wy sie tym nie chwaliliscie" (Oczywiście ten komentarz odnosi się do bohatera tego artykułu).
gosia bachleda 2018-01-05 21:13:23
@vika, pod tamtym artykułem wszyscy komentujący umieją czytać i wszyscy, no, prawie wszyscy gratulowali małemu wielkiemu Arkowi za to, że samodzielnie dotarł nad Morskie Oko. Coś chyba jednak nie do końca potrafią czytać, albo nie czytali tekstu a jedynie nagłówek. To i tylko to dla nich wszystkich było istotne i ten nieprawdziwy fakt wzbudza ich podziw dla Arka. Uważasz, że to jest uczciwe i sprawiedliwe, skoro to nie prawda? Bardzo rzadko pojawiają się pochwały dla rodziców.
vika 2018-01-05 19:07:55
@ niepełnosprawny umysłowo.
No to jeszcze raz ... ....piszesz -
Cytat: "@vika, no to przekonaj mnie, że Arek "dojechał o własnych siłach - fizycznych"

A czy ja próbowałam tu kogokolwiek o tym przekonać ???
Napisałam przecież :
Cytat: "NIE JEST WAŻNE CZY RODZICE PCHALI WÓZEK - WIADOMO ŻE TAKI MALUCH SAM BY NIE DAŁ RADY. Ważniejsze jest to, że uczą dziecko właściwego podejścia do gór i hartu ducha .
Za to należą się OGROMNE BRAWA dla Rodziców i WIELKIEGO małego Arka . "

Wszyscy komentujący czytać umieją - ja też - i wypowiedź Mamy Arka na blogu przeczytałam ze zrozumieniem , ALE TU ZUPEŁNIE NIE O TO CHODZI.
Niestety, nie potrafisz przełknąć pochwał dla tego sympatycznego dziecka oraz jego wspaniałych rodziców i uparcie punktujesz "prawdę" starając się umniejszyć radość z tej wycieczki....
Są tacy co mają inne spojrzenie na zachowanie tej fajnej rodzinki, która nie poszła na łatwiznę jak niektórzy pseudoturyści wożący tyłki fasiągami, tylko "zdobyła" Morskie Oko tak, jak powinno się to robić w górach - czyli pieszo. Reszta jest mało ważna. Zapewniam cię jeszcze (i wiem co mówię) , że wózek inwalidzki nie prowadzi się tak łatwo jak normalny dziecięcy .
A tak nawiasem - zawsze jesteś taki uparcie sprawiedliwy, skrupulatny i bez żadnej taryfy ulgowej w ocenie innych - a dzieci zwłaszcza ?
do viki 2018-01-05 14:12:58
@vika po co uszczypliwości i polityczne wycieczki skoro to was ciężko przekonać, że w 98 % trasy w górę i w dół wózek pchała mama co sama napisała na swoim blogu ?
niepełnosprawny umysłowo 2018-01-05 11:04:46
"No jasne...przecież nikt cię nie przekona że czarne jest czarne a białe jest białe :)) :)) .
@vika, no to przekonaj mnie, że Arek "dojechał o własnych siłach - fizycznych", że "ten chłopiec pchał się sam do góry. Nie jedzie jak inni fasiągiem do góry, tylko używał siły swoich mięśni by dotrzeć do celu." Podaj jakiś link, wiarygodne źródło, że było tak, jak piszecie. Ja już tyle razy udowodniłem, podając źródło, że to, co wypisujecie wy, nie ma nic wspólnego z prawdą!!!! Ale to nie moja wina, że do ciebie, prostej kobieciny to nie dpociera!! - Pewnie nie godnaś :)) .
vika 2018-01-05 10:18:25
@ "niepełnosprawny umysłowo"
Cytat : "@vika, w związku z tym, że nie potrafisz prowadzić merytorycznej, opartej na argumentach a nie na emocjach wymiany poglądów, nie będę ani z tobą, ani z alfredką1 ani z żadną inną miejscową kontynuował prezentowania swojego punktu widzenia. Nie pozdrawiam."

No jasne...przecież nikt cię nie przekona że czarne jest czarne a białe jest białe :)) :)) .
Jak tu rozmawiać , gdy ja mówię o gruszce a ty o pietruszce .
Poza tym z takim FILOZOFEM-DETALISTĄ - ja, prosta kobiecina - pewnie nie godnam :)) .
Mimo wszystko pozdrawiam i życzę więcej empatii .
Złośliwi i nieżyczliwi żyją krócej . Dobija ich radość innych - nawet tak niewielka jak tego niepełnosprawnego dziecka i jego Rodziców .
niepełnosprawny umysłowo 2018-01-05 10:13:09
@Mirka, popierasz vikę, a piszesz... dokładnie to samo co JA!!!! Zapraszam do przeczytania mojego pierwszego komentarza pod pierwszym artykułem -"Wózkiem nad Morskie Oko", link masz powyżej- o wyprawie Arka z mamą i tatą do Morskiego Oka i wtedy się do niego odnieś. Ani tam, ani tutaj nie napisałem, że Arek siedzi na wózku z lenistwa. Więc proszę nie wsadzać w moje usta słów, których NIE POWIEDZIAŁEM. Powiedziałem natomiast, i nadal twierdzę, że Arek nie jest aż takim bohaterem, a na pewno nie jest nim z tego powodu, że trasę - jak w pierwszej wersji podał portal 24tp.pl tłustym drukiem w nagłówku "przejechał samodzielnie", następnie za jakiś czas poprawiając na "przejechał dzielnie", na co zwrócił uwagę jedynie Góral z Trójmiasta. Zdjęcia tam zamieszczone też jednoznacznie sugerują -i WPROWADZAJĄ odbiorcę W BŁĄD- jakoby pięcioletni Arek pokonał trasę sam. Że: "Arek dojechał o własnych siłach - fizycznych i psychicznych" jak pisze alferdka1, czy miejscowa: "Chyba niektórzy nie zauważyli że ten chłopiec pcha się sam do góry. Nie jedzie jak inni fasiągiem do góry, tylko używa siły swoich mięśni by dotrzeć do celu.", chociaż w tekście od samego początku było i nadal jest napisane: " Pani Marzena przyznaje, że w 98% te drogę pokonali pchając wózek pod górkę, a później w dół." Takich, i tego typu komentarzy procentowo jest tam dokładnie tyle samo, ile mama pchała wózek tam i z powrotem. I o to mi chodzi! Ale bezmózgi leming wystarczy, że przeczyta nagłówek, popatrzy na zdjęcia i nawet po zwróceniu uwagi, że z tym "sam" to jednak jest zupełnie inaczej, nadal za wzór leniwym turystom daje Arka. Dlatego pytam, kto i co tutaj sugeruje? Co mają zrobić ci leniwi turyści, jeśli mają z niego wziąć przykład, usiąść na wózku i dać się zapchać? Przecież dla nich to zupełnie bez znaczenia, kto ich zawiezie, fasiąg, czy jakiś inny człowiek pchający wózek. Logika się kłania, droga pani
mirka 2018-01-05 05:50:29
@vika- popieram twoja wypowiedź w 100%
@niepełnosprawny umysłowo.
Co to za sugestie i porównanie: "Leniwi turyści niech usiądą na wózkach inwalidzkich..." Otóż o to chodzi, że pseudo turyści są jak najbardziej leniwi-tu ci przyznam rację, ale Arek nie siedzi na wózku z lenistwa, Arek jest niepełnosprawny i to są jego "nogi". Ukłon w stronę rodziców, oni szli pieszo pchając wózek. Każdy normalny turysta do Morskiego Oka i z powrotem idzie pieszo, bo to naprawdę lekka trasa. Byłam z moim synem pieszo, gdy miał 8 lat, nawet zadyszki nie dostał, był też na Giewoncie, a po tych wypadach poszedł jeszcze w piłkę grać. Sugeruję, że ci pijani pseudoturyści powinni raczej knajpę na Krupówkach wybrać, bo i bliżej, i jaśniej, bo latarnie świecą, a nie wybierać trasę, która ich przerasta nawet w jedną stronę.
niepełnosprawny umysłowo 2018-01-04 22:43:53
"Arek wraz z rodzicami był w Morskim Oku 30 grudnia. Całą - liczącą 18 kilometrów - trasę w góę czy w dół jechał na wózku. Przez wiele etapów sam napędzał kółka. Gdy się zmęczył pchali go jego rodzice. " tak całą sytuacje opisuje..... a jakże. TVN. A ściślej "Źródło: Dzień Dobry TVN, x-news" Prawdopodobnie w "Wysokich obcasach" przeczytam, że heroiczny pięciolatek pchał do góry mamę z tatą na wózku, w związku z czym sobotni dodatek do Gazety Wiadomej kolejny raz przyzna tytuł bohatera roku.
@vika, w związku z tym, że nie potrafisz prowadzić merytorycznej, opartej na argumentach a nie na emocjach wymiany poglądów, nie będę ani z tobą, ani z alfredką1 ani z żadną inną miejscową kontynuował prezentowania swojego punktu widzenia. Nie pozdrawiam.
do bikera 2018-01-04 19:04:59
gorczański może byś jako uzasadnił czy ci brakuje argumentu abo nie potrafisz udowodnić swojej racji
gorczanski biker 2018-01-04 17:36:14
Do niepełnosprawny umysłowo
Szkoda mi Ciebie ,
pokazówka 2018-01-04 15:51:49
Ustawka zrobiona pod publikę i tyle. Bo skąd nagle w kilka chwil po "samodzielnym" dotarciu Arka Boniek wiedział o tym?
vika 2018-01-04 14:02:09
Czytając twoje komentarze coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu o słuszności wyboru przez ciebie pseudonimu pod którym piszesz swoje złośliwe wypociny - a tu cię chyba boli najbardziej :
Cytat: "Niech gazety piszą, a komentatorzy się podniecają, jak to o "własnych" siłach i siłą "własnych mięśni" zdobywacie ich wieczną chwałę i uwielbienie."
Nie wiem czy przeczytałeś , ale w innym wątku próbowałam wyjaśnić o co w tym wszystkim chodzi .
Cytat:
" przecież ci Rodzice z niepełnosprawnym dzieckiem na wózku mogliby wsiąść do fasiąga , podjechać na Włosienicę i nikt by marnego słowa nie powiedział - jednak wybrali spacer żeby pokazać synkowi ŻE MOŻNA i PO CO SIĘ W GÓRY PRZYJEŻDŻA . 
Dla takiego dziecka siedzieć na zimnie około trzech godzin BEZ MOŻLIWOŚCI POBIEGANIA i prawie tyle samo z powrotem z pewnością nie jest łatwe ani proste - a tu widać na zdjęciach uśmiechniętą, szczęśliwą buzię . 
Nie jest ważne czy Rodzice pchali wózek - wiadomo że taki maluch sam by nie dał rady. 
Ważniejsze jest to, że uczą dziecko właściwego podejścia do gór i hartu ducha . 
Za to należą się OGROMNE BRAWA dla Rodziców i WIELKIEGO małego Arka . ?

Nic z tego nie zrozumiałeś - ZA TRUDNE - więc coś w tym pseudonimie jest na rzeczy.

A gest Bońka bardzo ładny . Gratulacje.
niepełnosprawny umysłowo 2018-01-04 11:28:23
POra na przyznanie Nagrody Nobla i Orderu Virtuti Militari. Wszak pokonanie asfaltowej drogi do Morskiego Oka na wózku pchanym przez mamę z tatą, to istotnie nie lada wyczyn, godny uznania i wzięcia z niego przykładu. Zatem leniwi turyści, jeśli zależy wam na dobrostanie koni, usiądźcie sobie w wózku inwalidzkim, a wasi mamusiowe z waszymi tatusiami niechaj was pchają tam i z powrotem.... Niech gazety piszą, a komentatorzy się podniecają, jak to o "własnych" siłach i siłą "własnych mięśni" zdobywacie ich wieczną chwałę i uwielbienie.
rysiek 2018-01-04 10:57:31
Myślę że nie zawstydził tych awanturników, bo oni pojęcia wstydu to nie znają. A dla chłopaka brawo!
 • PRACA | dam
  Sklep obuwniczy w Zakopanem zatrudni ekspedientki.CV oraz list motywacyjny proszę przesyłać na adres email lub zgłoszenia telefoniczne.
  Tel.: 697069380
  E-mail: tatrzanski@dworek.biz
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę miejsce na stoisko regionalne ul. Pardałówka
  Tel.: 500370970
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: OSOBĘ DO PRACY W KUCHNI. Praca w weekendy, święta, wakacje, możliwość noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | szukam
  dietetyk, intendent z pełną znajomością programów żywieniowych RW i PZ. 669 364 691
 • PRACA | dam
  Zatrudnię młodą i energiczną dziewczynę do obsługi w restauracji w Bukowinie Tatrzańskiej.
  Tel.: 660172232
  E-mail: restauracja@burymis.pl
 • PRACA | dam
  Stanowiska kucharza oraz pomocy kuchennej w małej restauracji przy pensjonacie w Zakopanem. Godziny pracy do ustalenia. Dla kobiety zakwaterowanie na miejscu. Prosimy o kontakt telefoniczny lub o przesłanie CV.
  Tel.: 600 250 202
  E-mail: hotel-pp@gabrysia.com.p
  Inne: JAR, Jaszczurówka 30, 34-500 Zakopane
 • PRACA | dam
  Roznoszenie ulotek oraz promowanie wycieczek jednodniowych
  Tel.: 606286379
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  KIA SOUL, 2010 r., pierwsza rejestracja 2011, serwisowany Aso, bezwypadkowe, 1.6 benzyna,
  Tel.: 604 504 738.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  GĘSI i KACZKI. Tel 514 700 510
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ W SKLEPIE ZABAWKOWYM W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  Karczma Giewont w Bukowinie Tatrzańskiej przyjmie do pracy kucharza /kucharkę i pomoc kuchenną tel 660087077,
  Tel.: 664498283
 • KOMUNIKATY
  Na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Nowy Targ oraz na stronie internetowej www.ugnowytarg.pl znajduje się wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży: - w trybie przetargu nieograniczonego dz. ewid. 7 o powierzchni 0,2205 ha w miejscowości Łopuszna objęta Księgą Wieczystą nr NS1T/00120012/8 położona w bezpośrednim sąsiedztwie stadniny koni oraz dworu Tetmajerów. Cena wywoławcza nieruchomości 41 400, 00 zł. W trybie bezprzetargowym dz. ewid 5502/3 o powierzchni 0,0570 ha w miejscowości Ludźmierz powstała z podziału dz. ewid. 5502 objętej Księgą Wieczystą nr NS1T/00085076/6 położonej w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowań w pobliżu ścieżki rowerowej. Cena nieruchomości: 8 922, 35 zł brutto.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ i KELNERKĘ. Praca w weekendy, święta, wakacje, możliwość noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy bufetową, na stałe lub na sezon. 502 271 486
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Do sprzedania używany samochód Ford Focus 2007 kombi
  Tel.: 695906596
  E-mail: lukasz_banas@gazeta.pl
 • PRACA | dam
  W Zakopanem praca dla mężczyzny, 3 godziny dziennie, 6-dni w tygodniu, praca stała. Numer kontaktowy: 601 983 869
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy Panią na pełen etat na Stoisko pod Gubałówkę z galanterią skórzaną dyspozycyjną ,mile widziane doświadczenie w handlu. W wieku od 20-45 lat.Stoisko w okresie zimowym ogrzewane.Dobre wynagrodzenie
  Tel.: Telefon:660719519,
  E-mail: budzuu@wp.pl
 • MOTORYZACJA | kupno
  Skup aut całych i rozbitych. Dojazd do klienta nr tel 880084653
  Tel.: 880084653
 • PRACA | dam
  Przyjmę krawcową do szycia kurtek skórzanych.Nowy Targ praca stała.
  Tel.: 601508717
  E-mail: Waciop@interia.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy hydraulika,praca stała,dobre wynagrodzenie
  Tel.: 604961477
 • PRACA | dam
  Zatrudnię na stanowisko pomocnika produkcyjnego przy szyciu odzieży skórzanej.
  Tel.: 603607832
  E-mail: anna133@interia.eu
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osobę do obsługi gości na RECEPCJI w Kościelisku. Wymagana znajomość obsługi komputera.
  Tel.: 697655655
  E-mail: anna133@interia.eu
 • PRACA | dam
  Firma Informatyczna zatrudni absolwenta o kierunku informatyka lub pokrewnym z wykształceniem średnim lub wyższym, posiadającego prawo jazdy kat. B , praca w okolicach Nowego Targu. Zainteresowanych prosimy kontakt : praca@nowytarg.webd.pl, tel. 504252727.
 • PRACA | dam
  Hotel Murowanica poszukuje recepcjonistów na pełen etat, zatrudnienie na umowę o pracę. Chętnych prosimy o kontakt
  Tel.: 182063362
  E-mail: kontakt@hotel-murowanica.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  SZUKAM DOMU NA DŁUŻSZY OKRES - ZAKOPANE, najchętniej centrum -
  Tel.: 513 920 918.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię tynkarzy, praca okolice zakopanego, umowa o prace, wysoka stawka dla ekip i dla pojedynczych pracowników, zapraszam do kontaktu.
  Tel.: 880321683
 • PRACA | dam
  Praca na budowie przy dociepleniach (Zakopane i okolice).
  Tel.: 500 160 574
2018-06-21 15:59 Prasa płynie (wideo) 2018-06-21 14:47 Wielkie zmiany na księżowskich posadach 1 2018-06-21 14:08 Ortografia im nie straszna 2018-06-21 14:06 Gala stypendystów 2018-06-21 13:07 Uwaga na Barszcz Sosnowskiego 1 2018-06-21 12:40 Remontują chodnik 2018-06-21 12:21 Nowotarskie spotkanie z poezją 2018-06-21 11:28 Spiskie granie dla Martynki 2018-06-21 11:25 Robotnicy generują korek na zakopiance 8 2018-06-21 10:43 Jak wesele, to tylko po góralsku 2018-06-21 10:04 Seniorze - nie daj się oszukać 2018-06-21 09:54 Edukacyjna debata w Kościelisku 1 2018-06-21 08:23 Łąki Łan pod ścianką i z konkurs nagrodami 2018-06-21 07:49 Dziś z „Tygodnikiem Podhalańskim” - kolejny numer „Gazety Targowej” 2018-06-21 07:40 Skandal obyczajowy z duchownym w roli głównej 2018-06-20 23:07 Poszukują kierowcy, który zabił dziewięciolatka 2 2018-06-20 21:00 Rezydent 19 2018-06-20 20:03 Radni grosze liczą 2018-06-20 19:14 Gdzie znaleźć wysokiej klasy akcesoria meblowe 2018-06-20 18:30 Burmistrz Przybyło pensji nie ubyło 2018-06-20 17:32 Śmierć na traktorze 5 2018-06-20 17:03 Kształty góralki, smakowita Helenka i wino (wideo) 1 2018-06-20 16:16 Zakopiańczycy pożegnali Barbarę Wachowicz 2 2018-06-20 15:19 Bezpieczny samochód przed urlopem 2018-06-20 14:34 Bo liczy się nie tylko nauka 2018-06-20 13:24 Na przystani ruch (wideo) 1 2018-06-20 11:42 Przesiądź się i nie stój w korku 1 2018-06-20 11:38 Nie żyje Yaśmina Strzelecka 2018-06-20 10:05 Nie dajmy się oszukać na wnuczka 1 2018-06-20 09:40 Rozwiń swoją firmę z programem #StartUP Małopolska 2018-06-20 08:49 Qczaj w Ruczaju 2018-06-20 07:55 Nowotarskie kadetki wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu historycznego 2 2018-06-19 21:51 Wypadek na skuterze 2018-06-19 21:07 Grześ, który łączy dwa narody (wideo) 1 2018-06-19 20:00 Wójt nie posłuchał opozycji 16 2018-06-19 18:00 Łukasz Surma nie jest już trenerem Watry 1 2018-06-19 16:44 I kto tu ma mieć pierwszeństwo 11 2018-06-19 16:06 Radiowozu kamienowanie 4 2018-06-19 15:36 Zamknięte ulice na witanie lata 2018-06-19 15:00 Pierwszy taki salon na Podhalu 13 2018-06-19 13:37 Zakopianka z problemami 2018-06-19 13:20 Serwatka w ściekach 2 2018-06-19 12:00 Lato na Bani: Codziennie koncerty, kabarety, znane zespoły i dużo rozrywki 2018-06-19 10:01 Katarzyna Solus - Miśkowicz: Nie lubię nie kończyć zawodów 2018-06-19 08:00 Wójt kontra były wójt 8 2018-06-19 06:52 Dziś na boisku Polska - Senegal 14 2018-06-18 21:00 Undulatus asperatus nad Tatrami 4 2018-06-18 19:57 Uwaga na oszukańcze kwatery 2018-06-18 19:45 Wsi spokojna, wsi wesoła (wideo) 2018-06-18 19:30 Artystyczny ogród w Gronkowie (galeria zdjęć)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-06-21 15:42 1. W ogóle zacznijmy od tego, że to wahadło w ogóle nie było konieczne. Istniała możliwość budowy bez zwężania pasa i bez utrudnień. Prawdopodobnie ta opcja była niewiele droższa, ale wtedy nikt by nie wziął kasy na czysto do kieszeni. Ta budowa od początku ma wszelkie znamiona występowania zjawiska korupcji. 2018-06-21 15:40 2. O prawda ! To samo zauważyłem wczoraj korek stal 15 min a później 10 min po przepuszczeniu może 15 aut... Ja mam swoją teorię wysnutą właśnie stojąc w tym korku. Te psiekrwiy corne co rozdają te płatne obrazki itp odpalają tym dwóm robotnikom dolę aby zdążyli podejść do każdego samochodu. 2018-06-21 15:25 3. no wreszcie ktoś nie wytrzymał. problemem jest podejście do pracy tych ludzi. pracują jak im wygodnie, a nie jak sytuacja wymaga. puszczają 10-15 min z jednej strony i maja 10-15 min na fajkę czy pogaduszki, a w tym czasie przepustowość przejazdu przez zwężenie spada. proszę zaobserwować. auta oczekujące jak ruszają to w ciągu pół minuty przejedzie ich 2, 3 razy więcej niż w sytuacji gdy zwiększą się odstępy a zawsze się zwiększają jak się puszcza po 10 min. moim zdaniem zmiana kierunku co 3-4 min jest optymalna. Dramat z tymi lizakowymi jest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2018-06-21 15:18 4. Ale njus. Co mnie to obchodzi. 2018-06-21 14:27 5. Z księdzem to bym nawet łowcy nie zostawił. Oni sie do wszystkiego co rusza dobierają. Naiwni są ci, co myślą, że nie. Kiedyś nie było takiego szybkiego przepływu informacji. Poza tym wyrobili sobie opienię, że są moralnie czyści i im wolno wszystko. To co robi zwykły człowiek, to grzech, oni jak lekarz, może patrzeć i macać. Ale to sięjuż kończy, szkoda tylko, że na utrzymanie tej grupy nierobów odbywa die kosztem moich podatków, niepełnosprawnych i emerytów. 2018-06-21 14:19 6. "? Modlę się o mądrość dla papieża, o jego serce otwarte na działanie Ducha Świętego, a jeśli tego nie uczyni ? modlę się o szybkie jego odejście do Domu Ojca. O szczęśliwą śmierć dla niego mogę zawsze prosić Boga, bo szczęśliwa śmierć to wielka łaska ." Słowa księdza profesora Edwarda Stańka są chyba najlepszym obrazem polskiego Kościoła. Papież Franciszek swoje, a naczalstwo z Polski swoje. 2018-06-21 14:08 7. Z tego co pisaliście w 24tp. wahadło miało być przez dwa miesiące. I jak na tego wykonawcę przystało prace się przeciągają. Chcę tylko zwrócić uwagę że w "europie" prace utrudniające znacznie ruch wykonuje się 24h-na dobę, aby maksymalnie skrócić czas . 2018-06-21 13:40 8. Zapraszam dziennikarzy tp do przejścia się potokiem Cicha Woda i Zakopianka. Barszcz się odnawia. Zwłaszcza rejon Tatarów. Który to z naszych szanownych radnych jest odpowiedzialny za ten rejon? Może by co zadziałał na świezym powietrzu i zawalczył z tym kaukaskim niebezpieczeństwem? 2018-06-21 12:53 9. Budowa skoczni 7 mln zł. Wykup gruntu pod nia kolejne 2 mln. Budowa drogi do skoczni i muru oporowego 3 mln zł. Projekt i jego zmiany i ekspertyzy 1 mln zł. To w sumie 13 mln. To by starczyło na prawie całą oczyszczalnie dla Piekielnika Zalucznego i Odrowąża. Te komentarze to same kłamstwa. Widać że kampania wyborcza ruszyła i Wójt głównego konkurenta atakuje jakimiś nonsensami o dotacjach na przydomowe oczyszczalnie ścieków. Kiedy takiego tematu nie było tylko dotacja do wywozu ścieków z szamb. 2018-06-21 12:40 10. Z tempa prac widać, że niedługo koniec wahadła, po przełożeniu ruchu będzie którędy poprowadzić dwa pasy. Panowie Redaktorzy, ciśnijcie na Wykonawcę!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

Pożegnania

FILMY TP