2018-01-04 09:23:18

Morskie Oko

Boniek zaprasza Arka, który na wózku pokonał drogę nad Morskie Oko

Reklama
Reklama

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zaprosił 5-latka wraz z mamą na mecz reprezentacji Polski z Litwą.

Reklama

Wczoraj pisaliśmy już o 5-letnim Arku, który na wózku inwalidzkim z pomocą mamy pokonał 18-kilometrową trasę nad Morskie Oko i z powrotem. W ten sposób zawstydził wszystkich tych, którzy niedawno awanturowali się domagając się zjazdu wozami znad stawu. Tu znajdziecie link do tekstu: http://24tp.pl/n/44600


Historia Arka poruszyła też Zbigniewa Bońka, teraz prezesa PZPN, a kiedyś piłkarza Widzewa Łódź i Juventusu Turyn. Chłopiec razem z mamą będzie jego gościem na meczu Polska Litwa.

p

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
niepełnosprawny umysłowo 2018-01-08 19:52:16
@mirka, byłaś pod linkiem http://24tp.pl/n/44600, czytałaś komentarze Miejscowej, alfredki1, Marcina Nowaka, Anny Zakrzewskiej, Karoliny Sularz , Sylwii Kwiatkowskiej, Grażyny Murawskiej, Barbary Opyrchał, w końcu Górala z Trójmiasta czy Byka z krową i chołotą? Byłaś na blogu pani Marzeny, albo na fejsbukowym profilu fundacji Viva, co się wypisuje pod tym wpisem? Co ty myślisz, że ja czytać nie potrafię, że nie widzę z kogo leniwi mają brać przykład? Z kogo @mirka próbujesz zrobić idiotę, z siebie, czy ze mnie? I jaki masz w tym cel?
mirka 2018-01-08 18:50:04
@niepełnosprawny umysłowo
Logika rzeczywiście się kłania. Przecież logiczne jest, że 5 latek nie jest w stanie pokonać takiej trasy siłą własnych rąk, ba nawet dorosły nie byłby w stanie napędzać rękami wózek 18 km. Nagłówki nikogo zdrowo myślącego nie wprowadzają w błąd, chodzi w nich o to, że nie korzystali z fasiągów. Pytasz jaki to wzór? Ano taki, że mogą wziąć przykład z rodziców Arka, da się dojść, da, bo to jest bardzo łatwa trasa dla zdrowej osoby. Chodzi głównie o roszczeniową postawę pseudoturystów: żądają służb ratunkowych, czy fasiągów po godz.17. Poszedłem za późno, utknąłem, nie ma transportu to wracam na piechotę, a nie robię afery. Są wyznaczone godziny kursowania fasiągów i do tego trzeba się dostosować, a nie robić z siebie świętych krów. Teraz trzeba nabierać sił, a nie prowadzić sporów, bo za tydzień nadciągają słoiki warszawskie.
pitago. raz 2018-01-06 12:03:08
Do viki.
Może Pani nie wie, ale 2% z 18 kilometrów daje 360 metrów. Więc proszę nie robić sensacji i bohatera z kogoś, kto samodzielnie przejechał 360 metrów i to jeszcze na pewno nie pod górę. Nie było wtedy żadnego mrozu, żadnych uciążliwych ani nadzwyczajnych warunków atmosferycznych bądź pogodowych w znacznym stopniu utrudniających czy wręcz uniemożliwiających wyprawę tą skądinąd przyzwoitą i łatwą, wyasfaltowaną trasą o gładkiej nawierzchni. A jeżeli było inaczej, w takim razie sprawą powinien się zająć rzecznik praw dziecka czy jakaś inna organizacja za narażanie go na różnego rodzaju niebezpieczeństwa .
vika 2018-01-06 11:26:21
@ niepełnosprawny umysłowo - piszesz : "Oj, widzę, że już mama Arka pomału się gubi i zaczyna tracić poczucie rzeczywistości."
No to osiągnąłeś co chciałeś i widzę że sprawiło ci to dużo satysfakcji. MOJE GRATULACJE...

@ gosia bachleda - cytat: ". Uważasz, że to jest uczciwe i sprawiedliwe, skoro to nie prawda? Bardzo rzadko pojawiają się pochwały dla rodziców."
Gosiu - malkontenci i ludzie mali widzą tylko te 98 % drogi , którą Arek przebył z pomocą rodziców.
Ludzie wielcy , z dobrym i wrażliwym sercem podziwiają i chwalą to dziecko za te 2 % , które przejechało samo - NA MIARĘ SWOICH NIEPEŁNOSPRAWNYCH , PIĘCIOLETNICH SIŁ .

Ze swojej strony kończę tą dyskusję bo nie każdy jest w stanie zrozumieć sytuację i żadne argumenty ich nie przekonają - TACY SĄ UCZCIWI I SPRAWIEDLIWI .

Ja pozostaję przy swoim zdaniu, że warto sprawić radość dzielnemu, niepełnosprawnemu dziecku - nawet kosztem małego uszczerbku uczciwości i sprawiedliwości - a ta dyskusja jest zupełnie niepotrzebna.
niepełnosprawny umysłowo 2018-01-05 22:11:28
Oj, widzę, że już mama Arka pomału się gubi i zaczyna tracić poczucie rzeczywistości. Przynajmniej w kwestii, jak to z tym pchaniem było. W necie pojawił się film, sygnowany logiem nakolkach.pl, z którego się dowiaduję, że: "Zawstydził [Arek] setki polskich turystów. Ten pięcioletni chłopiec dotarł nad Morskie Oko o własnych siłach, choć porusza się na wózku inwalidzkim... " Droga Pani Marzeno, mamo Arka. Może się dowiemy w końcu jak jest prawda. Jak to na prawdę było z tym dotarciem. Na fejsbukowym profilu "nakolkach.pl" wśród komentarzy znalazłem takie dwa: "Marta R....s. Ja i córka zdobyłyśmy Morskie Oko w październiku tego roku razem z innymi osobami na wózkach przy pomocy super ekipy ze Stowarzyszenia Salutem. Pogodowo to mieliśmy wszystkie pory roku od słońca przez deszcz, wiatr i śnieg ale i tak było extra. Arkowi i rodzicom gratuluję oraz życzę kolejnych przygodowych wypraw" Wtedy jakoś nie było DD TVN, 24tp, Bońka, biletów na mecz, owacji, gratulacji, komentarzy, wywiadów, kwiatów, wielbicieli, całego tego szumu wokół "spontanicznego" spaceru. Tym bardziej, że drugi znaleziony komentarz, który rozbawił mnie do łez: "Karolina M....r. Wspaniale! Najlepsze w tej historii jest to, ze Wy sie tym nie chwaliliscie" (Oczywiście ten komentarz odnosi się do bohatera tego artykułu).
gosia bachleda 2018-01-05 21:13:23
@vika, pod tamtym artykułem wszyscy komentujący umieją czytać i wszyscy, no, prawie wszyscy gratulowali małemu wielkiemu Arkowi za to, że samodzielnie dotarł nad Morskie Oko. Coś chyba jednak nie do końca potrafią czytać, albo nie czytali tekstu a jedynie nagłówek. To i tylko to dla nich wszystkich było istotne i ten nieprawdziwy fakt wzbudza ich podziw dla Arka. Uważasz, że to jest uczciwe i sprawiedliwe, skoro to nie prawda? Bardzo rzadko pojawiają się pochwały dla rodziców.
vika 2018-01-05 19:07:55
@ niepełnosprawny umysłowo.
No to jeszcze raz ... ....piszesz -
Cytat: "@vika, no to przekonaj mnie, że Arek "dojechał o własnych siłach - fizycznych"

A czy ja próbowałam tu kogokolwiek o tym przekonać ???
Napisałam przecież :
Cytat: "NIE JEST WAŻNE CZY RODZICE PCHALI WÓZEK - WIADOMO ŻE TAKI MALUCH SAM BY NIE DAŁ RADY. Ważniejsze jest to, że uczą dziecko właściwego podejścia do gór i hartu ducha .
Za to należą się OGROMNE BRAWA dla Rodziców i WIELKIEGO małego Arka . "

Wszyscy komentujący czytać umieją - ja też - i wypowiedź Mamy Arka na blogu przeczytałam ze zrozumieniem , ALE TU ZUPEŁNIE NIE O TO CHODZI.
Niestety, nie potrafisz przełknąć pochwał dla tego sympatycznego dziecka oraz jego wspaniałych rodziców i uparcie punktujesz "prawdę" starając się umniejszyć radość z tej wycieczki....
Są tacy co mają inne spojrzenie na zachowanie tej fajnej rodzinki, która nie poszła na łatwiznę jak niektórzy pseudoturyści wożący tyłki fasiągami, tylko "zdobyła" Morskie Oko tak, jak powinno się to robić w górach - czyli pieszo. Reszta jest mało ważna. Zapewniam cię jeszcze (i wiem co mówię) , że wózek inwalidzki nie prowadzi się tak łatwo jak normalny dziecięcy .
A tak nawiasem - zawsze jesteś taki uparcie sprawiedliwy, skrupulatny i bez żadnej taryfy ulgowej w ocenie innych - a dzieci zwłaszcza ?
do viki 2018-01-05 14:12:58
@vika po co uszczypliwości i polityczne wycieczki skoro to was ciężko przekonać, że w 98 % trasy w górę i w dół wózek pchała mama co sama napisała na swoim blogu ?
niepełnosprawny umysłowo 2018-01-05 11:04:46
"No jasne...przecież nikt cię nie przekona że czarne jest czarne a białe jest białe :)) :)) .
@vika, no to przekonaj mnie, że Arek "dojechał o własnych siłach - fizycznych", że "ten chłopiec pchał się sam do góry. Nie jedzie jak inni fasiągiem do góry, tylko używał siły swoich mięśni by dotrzeć do celu." Podaj jakiś link, wiarygodne źródło, że było tak, jak piszecie. Ja już tyle razy udowodniłem, podając źródło, że to, co wypisujecie wy, nie ma nic wspólnego z prawdą!!!! Ale to nie moja wina, że do ciebie, prostej kobieciny to nie dpociera!! - Pewnie nie godnaś :)) .
vika 2018-01-05 10:18:25
@ "niepełnosprawny umysłowo"
Cytat : "@vika, w związku z tym, że nie potrafisz prowadzić merytorycznej, opartej na argumentach a nie na emocjach wymiany poglądów, nie będę ani z tobą, ani z alfredką1 ani z żadną inną miejscową kontynuował prezentowania swojego punktu widzenia. Nie pozdrawiam."

No jasne...przecież nikt cię nie przekona że czarne jest czarne a białe jest białe :)) :)) .
Jak tu rozmawiać , gdy ja mówię o gruszce a ty o pietruszce .
Poza tym z takim FILOZOFEM-DETALISTĄ - ja, prosta kobiecina - pewnie nie godnam :)) .
Mimo wszystko pozdrawiam i życzę więcej empatii .
Złośliwi i nieżyczliwi żyją krócej . Dobija ich radość innych - nawet tak niewielka jak tego niepełnosprawnego dziecka i jego Rodziców .
niepełnosprawny umysłowo 2018-01-05 10:13:09
@Mirka, popierasz vikę, a piszesz... dokładnie to samo co JA!!!! Zapraszam do przeczytania mojego pierwszego komentarza pod pierwszym artykułem -"Wózkiem nad Morskie Oko", link masz powyżej- o wyprawie Arka z mamą i tatą do Morskiego Oka i wtedy się do niego odnieś. Ani tam, ani tutaj nie napisałem, że Arek siedzi na wózku z lenistwa. Więc proszę nie wsadzać w moje usta słów, których NIE POWIEDZIAŁEM. Powiedziałem natomiast, i nadal twierdzę, że Arek nie jest aż takim bohaterem, a na pewno nie jest nim z tego powodu, że trasę - jak w pierwszej wersji podał portal 24tp.pl tłustym drukiem w nagłówku "przejechał samodzielnie", następnie za jakiś czas poprawiając na "przejechał dzielnie", na co zwrócił uwagę jedynie Góral z Trójmiasta. Zdjęcia tam zamieszczone też jednoznacznie sugerują -i WPROWADZAJĄ odbiorcę W BŁĄD- jakoby pięcioletni Arek pokonał trasę sam. Że: "Arek dojechał o własnych siłach - fizycznych i psychicznych" jak pisze alferdka1, czy miejscowa: "Chyba niektórzy nie zauważyli że ten chłopiec pcha się sam do góry. Nie jedzie jak inni fasiągiem do góry, tylko używa siły swoich mięśni by dotrzeć do celu.", chociaż w tekście od samego początku było i nadal jest napisane: " Pani Marzena przyznaje, że w 98% te drogę pokonali pchając wózek pod górkę, a później w dół." Takich, i tego typu komentarzy procentowo jest tam dokładnie tyle samo, ile mama pchała wózek tam i z powrotem. I o to mi chodzi! Ale bezmózgi leming wystarczy, że przeczyta nagłówek, popatrzy na zdjęcia i nawet po zwróceniu uwagi, że z tym "sam" to jednak jest zupełnie inaczej, nadal za wzór leniwym turystom daje Arka. Dlatego pytam, kto i co tutaj sugeruje? Co mają zrobić ci leniwi turyści, jeśli mają z niego wziąć przykład, usiąść na wózku i dać się zapchać? Przecież dla nich to zupełnie bez znaczenia, kto ich zawiezie, fasiąg, czy jakiś inny człowiek pchający wózek. Logika się kłania, droga pani
mirka 2018-01-05 05:50:29
@vika- popieram twoja wypowiedź w 100%
@niepełnosprawny umysłowo.
Co to za sugestie i porównanie: "Leniwi turyści niech usiądą na wózkach inwalidzkich..." Otóż o to chodzi, że pseudo turyści są jak najbardziej leniwi-tu ci przyznam rację, ale Arek nie siedzi na wózku z lenistwa, Arek jest niepełnosprawny i to są jego "nogi". Ukłon w stronę rodziców, oni szli pieszo pchając wózek. Każdy normalny turysta do Morskiego Oka i z powrotem idzie pieszo, bo to naprawdę lekka trasa. Byłam z moim synem pieszo, gdy miał 8 lat, nawet zadyszki nie dostał, był też na Giewoncie, a po tych wypadach poszedł jeszcze w piłkę grać. Sugeruję, że ci pijani pseudoturyści powinni raczej knajpę na Krupówkach wybrać, bo i bliżej, i jaśniej, bo latarnie świecą, a nie wybierać trasę, która ich przerasta nawet w jedną stronę.
niepełnosprawny umysłowo 2018-01-04 22:43:53
"Arek wraz z rodzicami był w Morskim Oku 30 grudnia. Całą - liczącą 18 kilometrów - trasę w góę czy w dół jechał na wózku. Przez wiele etapów sam napędzał kółka. Gdy się zmęczył pchali go jego rodzice. " tak całą sytuacje opisuje..... a jakże. TVN. A ściślej "Źródło: Dzień Dobry TVN, x-news" Prawdopodobnie w "Wysokich obcasach" przeczytam, że heroiczny pięciolatek pchał do góry mamę z tatą na wózku, w związku z czym sobotni dodatek do Gazety Wiadomej kolejny raz przyzna tytuł bohatera roku.
@vika, w związku z tym, że nie potrafisz prowadzić merytorycznej, opartej na argumentach a nie na emocjach wymiany poglądów, nie będę ani z tobą, ani z alfredką1 ani z żadną inną miejscową kontynuował prezentowania swojego punktu widzenia. Nie pozdrawiam.
do bikera 2018-01-04 19:04:59
gorczański może byś jako uzasadnił czy ci brakuje argumentu abo nie potrafisz udowodnić swojej racji
gorczanski biker 2018-01-04 17:36:14
Do niepełnosprawny umysłowo
Szkoda mi Ciebie ,
pokazówka 2018-01-04 15:51:49
Ustawka zrobiona pod publikę i tyle. Bo skąd nagle w kilka chwil po "samodzielnym" dotarciu Arka Boniek wiedział o tym?
vika 2018-01-04 14:02:09
Czytając twoje komentarze coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu o słuszności wyboru przez ciebie pseudonimu pod którym piszesz swoje złośliwe wypociny - a tu cię chyba boli najbardziej :
Cytat: "Niech gazety piszą, a komentatorzy się podniecają, jak to o "własnych" siłach i siłą "własnych mięśni" zdobywacie ich wieczną chwałę i uwielbienie."
Nie wiem czy przeczytałeś , ale w innym wątku próbowałam wyjaśnić o co w tym wszystkim chodzi .
Cytat:
" przecież ci Rodzice z niepełnosprawnym dzieckiem na wózku mogliby wsiąść do fasiąga , podjechać na Włosienicę i nikt by marnego słowa nie powiedział - jednak wybrali spacer żeby pokazać synkowi ŻE MOŻNA i PO CO SIĘ W GÓRY PRZYJEŻDŻA . 
Dla takiego dziecka siedzieć na zimnie około trzech godzin BEZ MOŻLIWOŚCI POBIEGANIA i prawie tyle samo z powrotem z pewnością nie jest łatwe ani proste - a tu widać na zdjęciach uśmiechniętą, szczęśliwą buzię . 
Nie jest ważne czy Rodzice pchali wózek - wiadomo że taki maluch sam by nie dał rady. 
Ważniejsze jest to, że uczą dziecko właściwego podejścia do gór i hartu ducha . 
Za to należą się OGROMNE BRAWA dla Rodziców i WIELKIEGO małego Arka . ?

Nic z tego nie zrozumiałeś - ZA TRUDNE - więc coś w tym pseudonimie jest na rzeczy.

A gest Bońka bardzo ładny . Gratulacje.
niepełnosprawny umysłowo 2018-01-04 11:28:23
POra na przyznanie Nagrody Nobla i Orderu Virtuti Militari. Wszak pokonanie asfaltowej drogi do Morskiego Oka na wózku pchanym przez mamę z tatą, to istotnie nie lada wyczyn, godny uznania i wzięcia z niego przykładu. Zatem leniwi turyści, jeśli zależy wam na dobrostanie koni, usiądźcie sobie w wózku inwalidzkim, a wasi mamusiowe z waszymi tatusiami niechaj was pchają tam i z powrotem.... Niech gazety piszą, a komentatorzy się podniecają, jak to o "własnych" siłach i siłą "własnych mięśni" zdobywacie ich wieczną chwałę i uwielbienie.
rysiek 2018-01-04 10:57:31
Myślę że nie zawstydził tych awanturników, bo oni pojęcia wstydu to nie znają. A dla chłopaka brawo!
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Białym Dunajcu zatrudni pomoc kuchenną.
  Tel.: 697069380
  E-mail: tatrzanski@dworek.biz
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  OKAZJA 195tys. Apartament 40m2. Kościelisko Residance.
  Tel.: Tel. 603110959
  E-mail: wiktorbodnar1@poczta.fm
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy pracownika do obsługi Willi Malinowej w Zakopanem. Obowiązki: przygotowanie śniadań, sprzątanie pokoi.
  Tel.: 506970444
  E-mail: info@willamalinowa.pl
 • PRACA | dam
  Ratownik Wodny - dwie osoby. Nowy Ośrodek W Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni dwóch ratowników wodnych do pracy na basenie. Praca od zaraz. Dobre warunki.
  Tel.: 601 508 720
  E-mail: praca@grandstasinda.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ i KELNERKĘ. Praca w weekendy, święta, wakacje. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIMY osoby do sprzątania marketu budowlanego przy ul. Szaflarskiej w Nowym Targu. Stawka 11 zł/h netto (na rękę). Kontakt pon. ? pt. w godz. 8-15, tel. 601 156 466
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIMY brygadzistę serwisu sprzątającego z doświadczeniem. Praca w markecie przy ul. Szaflarskiej w Nowym Targu. Wynagrodzenie 12 zł/h netto plus dodatek 300 zł. Kontakt pon. ? pt. w godz. 8-15, tel. 601 156 466
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia LOKAL 70 m2 w obiekcie hotelowym (Pensjonat) w centrum Zakopanego. Lokal do tej pory działał jako kawiarnia. 666378357
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ: KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ - ZMYWAK, KELNERKĘ. RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA, ZAKOPANE, ZAMOYSKIEGO 11 -
  Tel.: 600 07 61 07.
 • PRACA | dam
  Kochani ! Praca szuka człowieka ! Poszukujemy osoby na stanowisko kelner/kelnerka Więcej informacji pod numerem 605-420-047 Przyjdź do nas, może czekamy właśnie na Ciebie.
  Tel.: 605420047
 • PRACA | dam
  Franczyza sklep Żabka - Zakopane, Nowy Targ.
  Tel.: 663 496 275
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Działkę 600 m2 zabudowaną domem jednorodzinnym z płazów 220 m2 pow użytkowej w centrum Zakopanego sprzedam
  Tel.: 608 472 437 po 15:00
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: ZASTĘPCA KIEROWNIKA SKLEPU ORAZ SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831
 • PRACA | dam
  Przyjmę PRACOWNIKA do zakładu kuśnierskiego znającego się na pracy.
  Tel.: 601504522
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy osobę na stanowisko SPRZEDAWCY.
  Tel.: 500103599
 • PRACA | dam
  Opiekunkę dla seniora zatrudnię.
  Tel.: 503650903
 • POŻYCZKI
  Kredyty, Chwilówki, Pożyczki.
  WWW: www.pasfin.pl
 • MOTORYZACJA | kupno
  SKUP Samochodów OD 2000 roku. Osobowe, dostawcze Każdy stan
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  Norwegia -TYNKARZ, MALARZ, DEKARZ, BLACHARZ BUDOWLANY, MONTER RUSZTOWAŃ. Praca w Oslo na warunkach norweskich, (firma norweska). Znajomość języka NIE jest wymagana,(pracownicy w firmie z Podhala). Zarobki w przeliczeniu; 9,000-15,000 zł./miesiąc na czysto.Bardzo częste zjazdy do kraju, wg.własnego uznania-średnio co 3 tygodnie.Tel; 0047 938 88 654, (8.00-21.00)
  Tel.: Tel; 0047 938 88 654
 • BIURA RACHUNKOWE
  Usługi księgowo - kadrowe
  Tel.: 788539748
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  Noclegi w Zakopanem
  WWW: www.eNOCLEGI.biz
2018-03-19 00:04 Hokeiści Podhala odpadli z walki o Mistrzostw Polski 2018-03-18 22:00 Za śmieci dostaniesz drzewo 2 2018-03-18 21:00 Mobilna karetka 2018-03-18 19:59 Pożar sadzy na Kamieńcu 2018-03-18 19:37 Zaszczep dziecko przeciw pneumokokom - doradza nowotarski sanepid 2 2018-03-18 19:28 W czwartek początek Targów Wielkanocnych 1 2018-03-18 19:02 Kamil Stoch z Kryształową Kulą 2018-03-18 19:00 366 pacjentów podpisało się pod skargą 2018-03-18 18:30 Plan obroniony 2018-03-18 17:50 Zima wróciła 2018-03-18 17:29 I znów laury dla „Septymy” 2018-03-18 16:50 Cierpi pod cmentarną bramą w Czarnym Dunajcu 3 2018-03-18 16:22 Grań Gerlacha 2018-03-18 15:56 Zginął w Afganistanie, koledzy pamiętają 1 2018-03-18 14:30 Szwajcarskie wojaże „Goszcza” (zdjęcia) 1 2018-03-18 13:30 Rusin i Tokarczyk mistrzami Polski w big air 2018-03-18 13:00 KAmeNEON pod Giewontem 2 2018-03-18 12:24 „Młoda Krew ratuje życie” - „Goszcz” z trzecim miejscem w Małopolsce 2018-03-18 12:00 Zdrojowa Pętla Spacerowa w Krościenku 19 2018-03-18 09:58 Auto w rowie, lód na ulicach, Salamandra nieprzejezdna 8 2018-03-18 09:42 Wiatr, śnieg, lawinowa trójka 5 2018-03-18 08:00 Unikatowe zasłony wielkopostne 2018-03-17 22:00 Goût de France w Zakopiańskiej 2018-03-17 20:30 Zapomniany, a zasłużony 2 2018-03-17 20:00 Monte bryluje w niechlubnej kategorii 14 2018-03-17 19:30 Król tuż za podium 1 2018-03-17 18:30 Remis, który jest rozczarowaniem 1 2018-03-17 18:00 Nie chcą ulicy Kaczorowskiego 4 2018-03-17 17:30 Lepiej firmie pomóc niż zakładać nową 2018-03-17 17:00 Ustawa wygrywa z rozsądkiem 2018-03-17 16:00 Straż niepotrzebna 1 2018-03-17 16:00 Farby Dulux Nobiles w sklepie Młotek 2018-03-17 15:00 Kulig w błocie, koń upada 15 2018-03-17 14:30 Góralska duma i apel o rozwagę 14 2018-03-17 14:00 Rozśpiewana wiosna w Zakopanem 1 2018-03-17 13:00 Góral nie mieszaniec, nie Cygan 9 2018-03-17 11:52 Trzy nagrody dla Tygodnika Podhalańskiego 1 2018-03-17 10:35 Spalony dom w Murzasichlu rozebrany. Apelujemy o pomoc 2018-03-17 10:25 Przerwana sesja, radni w komisjach 1 2018-03-17 09:49 Rowerki dla Oli 2 2018-03-17 09:13 Miłość w Zakopanem, Piszczory i kłopot z numeracją 1 2018-03-17 07:01 Kiedy Jezus umierał na Rynku 2018-03-16 21:15 Chłopiec nie przeżył 31 2018-03-16 20:49 Kapliczka z wnioskiem 2 2018-03-16 19:03 Przegląd filmów o sztuce 2018-03-16 18:44 Kaplica nie pensjonat 11 2018-03-16 17:32 Naćpana „trzydziestka” 2 2018-03-16 17:21 Ulotna tablica 2018-03-16 16:02 Wypadek na pasach 1 2018-03-16 16:01 Zakopane na pozycji lidera, Szczawnica czwarta 5
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-03-18 23:56 1. sanepid niech się zaszczepi przeciw lobbingowi firm farmaceutycznych 2018-03-18 23:53 2. Panie wójcie Janie koncepcjo Dyda czy już zakupił pan bardzo dużą walizkę podróżną żeby zmieścić wszystkie koncepcje, analizy, opracowania, strategie, audyty by móc je nosić na spotkania przedwyborcze i opowiadać bajki. Powstaje tylko pytanie co udało się zrobić w tej kadencji? Koncepcję rynku, koncepcję remontu ratusza, koncepcję ścieżki pod zerwany most, koncepcję wyjścia z PPK, koncepcję uzdrowiska, koncepcję toporzyska, koncepcję pętli gorczańskiej, koncepcję wymiany pieców, koncepcję wrota Pienin, koncepcję zdrojowej pętli spacerowej, audyt UG, strategię gminy. A ile z tych koncepcji w praktyce zrealizowano? ZERO !!! A jakie plany panie wójcie Janie koncepcjo Dyda do końca tej kadencji? Trzy kolejne koncepcje, bo to że realnych działań zero to akurat pewne. 2018-03-18 23:25 3. Jeden - tak sobie poprawiaj humor. Zobaczysz przy urnie wyborczej jak bardzo osamotniony jest obecny wójt z tymi swoimi koncepcjami. 600 głosów w tych wyborach nie uzbiera pan Janusz koncepcja Dyda. Nikt rozsądny nie da już się nabrać na obiecanki bez pokrycia. To forum jest miarą niezadowolenia z tych zmarnowanych lat, w których koncepcje poganiała koncepcje, a realnych działań było jak na lekarstwo. 2018-03-18 23:15 4. Góralko z góralskim temperamentem jak już koniecznie musisz wygłaszać swoje płytkie spostrzeżenia to przynajmniej ad meritum. Proste pytanie - która koncepcja Pana wójta przyniosła jakikolwiek realny rezultat? 2018-03-18 22:46 5. Super sprawa. Brawo. 2018-03-18 22:23 6. A ja jeszcze przy okazji ...pozdrawiam panią z Olczy która trzy dni temu na niewidocznym odcinku Zakopianki wyprzedzała naraz trzy samochody audi a 4 poprawkę za chwilę zrobiła następna cetyniara czyli KTT i obie war...tki zwolniły na widok policji w Białym Dunajcu ...czyli nic dodać nic ująć wszystko świetnie zapisane na mojej kamerze ta druga wykazała się wyjątkową odwagą bo na tylnym siedzeniu wiozła dziecko... 2018-03-18 22:18 7. Nie chcecie Kaczorowskiego? To będzie mieli Kaczyńskiego :) 2018-03-18 22:14 8. i po co ta durna kampania - przecież te sadzonki ,ukradną prędzej czy pózniej -wiem z autopsji -bo sporo takich drzewek nasadziłam,pielęgnowałam,nosiłam wodę bardzo daleko i co ładniejsze sztuki wykopano - niby niechcąco?i to sama tzw."śmietanka". 2018-03-18 22:02 9. Przecież to nie jest żadna przebudowa, tylko zwykłe omijanie prawa. A urzędnicy udają że nic nie widzą. Dobrze że chociaż Tatry stoją jak stały, bo z Zakopanego zrobiliście jakieś g....ne nie wiadomo co. Apartamentowce ze szkła i betonu, "galerie" handlowe i takie potworki jak ten opisywany. Zgroza... 2018-03-18 21:55 10. Takich pieskow jest mnostwo w Cz Dunajcu okolice Szkoly,Rynku ,Karczmy i nikt z tym nic nie robi .I to juz nie sa oswojone fajne pieski -Tylko dzikie juz bezpanskie atakujace dzieci i przechodniow Bestie Wszyscy widza wiedza ale nikt z tym nic nie robi a tym bardziej Gmina bo to wielkie koszty Czy musi dojsc do tragedi zeby ktos zrobil z tym porzafe
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania

Album TP