Reklama

2018-01-11 19:55:49

Murzasichle

Właścicielka Willi Karpatia: Czuję się zastraszona, odbieram telefony z groźbami

Reklama
Reklama

Właścicielka Willi Karpatia z Murzasichla, po rozmowie z dziennikarzem Tygodnika, przedstawiła nam swoją wersję wydarzeń. Pisze, że czuje się zastraszona, spotykają ją teraz groźby.

Reklama

Przypomnijmy - jedna z klientek willi skrytykowała swój pobyt na Facebooku. Osoba odpowiadająca w imieniu Willi Karpatia zaatakowała turystkę niemal w niecenzuralny sposób. To wszystko nakręciło spirale oskarżeń w internecie. Pod stanowiskiem właścicielki, publikujemy z kolei odpowiedź jednego z forumowiczów na portalu wykop.pl

Oto stanowisko właścicielki Willi Karpatia:

Osoba, która wstawiła negatywną opinię, nie rezerwowała pobytu, a była to jej współlokatorka. Przez okres tygodnia negocjowali ze mną cenę. Twierdzili, że są starszymi osobami, że dużo nie jedzą, że bardzo proszą o niższą cenę, bo bardzo chcieliby spędzić u nas pobyt świąteczno-noworoczny wraz ze znajomymi, którzy już zarezerwowali u nas pobyt. 

Zgodziłam się i to był mój błąd. Cała akcja rozpoczęła się od wstawienia negatywnej opinii nie przez tą panią, ale przez osoby z kręgu pani J. Każdy ma prawo do opinii, ale ma być ona prawdziwa i dodana przez osobę, która faktycznie przebywała w moim obiekcie. Celem użycia słowa "nieślubny syn" nie było obrażenie osoby, która pierwsza dodała negatywny komentarz, a ujawnienie że mimo różnych nazwisk te osoby są spokrewnione, a ich opinie niemal identyczne, gdyż zostały przekopiowane. 

Tym sposobem ten młody człowiek chciał, aby ta osoba kopiująca inną opinie została zdyskredytowana publicznie i Facebook usunął jej fałszywą opinie zgodnie ze swoimi zasadami. Nie chodziło o usuwanie opinii osoby, która u nas przebywała, ale osoby, która wstawia fałszywe opinie, aby w ramach zemsty zniszczyć nasz wizerunek. Przyznaję, że użyte sformułowanie i metoda nie były właściwe i dlatego pracownik został odsunięty na zawsze od tej funkcji i zapewniam, że ta sprawa się nie powtórzy.

Pani opisywana jako poszkodowana przez media, spędziła u nas 12 dni włącznie z imprezą sylwestrową. Rozumiem, że ma prawo do swojej opinii i nie zabraniam jej tego skoro była faktycznie naszym gościem. Za całą sytuację została przeproszona i zaproponowany została jej zwrot kosztów pobytu, również za zachowanie mojego pracownika, gdyż jako właściciel firmy ja za takie zdarzenia odpowiadam. 

Natomiast nie mogę godzić się z namawianiem osób postronnych do kopiowania tych samych negatywnych opinii w celu nękania mnie i niszczenia mojego wizerunku, a także mojej działalności, którą prowadzę od ponad 15 lat. Opinie negatywne miałam zawsze, gdyż zawsze znajdzie się jakiś niezadowolony klient choćby z pogody i całe jego odczucie odnośnie pobytu jest negatywne, ale negatywne opinie należały do mniejszości i nie usuwałam ich. 

Może to sprawdzić każdy, kto porówna  opinie mojego obiektu z poprzednich lat. Są to opinie zbierane latami ciężką pracą. Prawdziwość moich pozytywnych opinii potwierdzają portale jak choćby Tripadvisor, które widzą, że setki wpływających w ostatnich dniach opinii jest zupełnie niezgodny z poprzednimi, a ich skala potwierdza, że jest to zwykły hejt internetowy, który nakręca pewne społeczności internetowe. 

Fala nienawiści która została przeciwko mnie skierowana powoduje , że czuję się zastraszona, odbieram telefony z groźbami,  przez cały dzień i noc dzwonią telefony, "zniszczymy cie ty ku... itd", z inwektywami, a jedynym moim błędem było zatrudnienie osoby, która odpowiadała za prowadzenie portalu społecznościowego. Przyznaję, jest to mój błąd jako właściciela firmy bo udostępniłam swoje loginy osobie nieodpowiedniej, ale chyba każdy wie jak trudno w dzisiejszych czasach znaleźć odpowiednich pracowników i w ogóle jakichkolwiek pracowników. 

Zaufałam jej, bo powiedziała, że się na tym zna, a ja w związku z faktem, że urodziłam dziecko nie miałam na to czasu. Oczywiście jej odpowiedzi na skargi były niewłaściwe i została natychmiast zwolniona a Pani J. przeproszona.  

To wszystko urosło teraz do takich gigantycznych rozmiarów, bo kolejne media kopiują jeden po drugim tą samą historię próbując przyciągnąć czytelników i słuchaczy. Jak do tej pory wszystkie media czerpią informację z jednego postu o wątpliwych walorach dziennikarskich. Nikt natomiast nie kontaktował się ze mną i nie zaczerpnął opinii z drugie strony i u samego źródła." 

Po opublikowaniu tego tekstu otrzymaliśmy mail od członka społeczności portalu Wykop.pl:

Nasze (tj. Wykopowiczów) działanie spowodowane było faktem - który Państwo pominęli w artykule - iż agresywne odpowiedzi Willi Karpatia na negatywne opinie nt. pobytu są normą od kilku lat. Na każdą negatywną opinię nt. Willi właściciele reagowali wyzwiskami i obrażali osoby wystawiające negatywne opinie. Źródło: http://www.wykop.pl/artykul/4100831/willa-karpatia-poczatki-kariery/
Według Nas, Wykopowiczów, nasze działania były całkowicie uzasadnione i państwo T. na nie zasłużyli.

Do tego po opublikowaniu przeprosin przez właścicielkę Willi, wyszły na światło dzienne nowe fakty: Przeprosiny były wyłącznie zabiegiem PR-owym - cytat pani Krystyny T. z Państwa artykułu "Za całą sytuację [ciotka] została przeproszona" jest informacją nieprawdziwą (źródło: https://www.wykop.pl/link/4102547/willa-karpatia-podsluchana-rozmowa/ )

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Olek 2018-01-17 10:42:18
Przeczytałem powyższe komentarze i - co warte zauważenia - te napisane przez górali są aroganckie, po prostu chamskie. Warto to zapamiętać.
niepełnosprawny umysłowo 2018-01-13 12:52:01
Brawo @vika!!! Za rozsądek i obiektywizm!
vika 2018-01-13 09:16:13
Ja jestem często w Zakopanem, mieszkam stale w tej samej chałupie, płacę niewiele, mam sporo Górali zaprzyjaźnionych. Z wielką przyjemnością tu wracam - jak do rodziny.
Przez tyle lat nic nieprzyjemnego mnie nigdy nie spotkało , nawet od tak krytykowanych busiarzy, a raczej zawsze w trudniejszych sytuacjach otrzymywałam pomoc - ZA DARMO.
Bardzo lubię Górali i nie powiem na nich marnego słowa.
Turyści bywają różni - jedni kulturalni, inni zwykła hołota lub złodzieje.
Sporo na ten temat od moich góralskich przyjaciół się nasłuchałam, jednak oni nie robią z tego "halo" na cały świat ..
Jakkolwiek potrafię zrozumieć że czasami niektórzy chcą się zbyt szybko dorobić - to chamstwa, buractwa i złodziejstwa nie tłumaczy żadna sytuacja .
Uważam że po obu stronach są ludzie i ludziska - ale traktowanie gości w większości przypadków zależy od ich zachowania .
A "ceper" potrafi że ho ho :)) ......niestety.
zasichle 2018-01-12 12:12:49
jo od downa godomz e cepry to kupa dziadow koniki biedne tak drogo gorale biora ale cepry jada falszywe dziady sezon na goscia sie dawno skonczyl lata 90 i wstecz teraz to tylko 500 plus bachorow naklepac i my may ich za darmo trzymac i goscic bo im sie nalezy kultury zero
Joe 2018-01-12 11:54:25
I to jest ta "góralska gościnność"? Klient zapłacił niezadowolony to kij mu w oko. Będzie następny co się nabierze na uśmiech, tylko opinie trzeba mieć czystą wszelkimi metodami. Ale widać na tym przykładzie, że to działa w obydwie strony. :-)
Konkurencja też dużo robi. Częste kontrole z różnych urzędów do przecież nie turyści donoszą, tylko sami górale na siebie donoszą. No cóż taka qultura w tych naszych górach. :-)
rewolucja 2018-01-12 11:06:57
Proponuje właścicielom przemianować willę na Karpatkę, kazdego turyste witać słynnym ciastkiem ( karpatka) i zacząc wszystko od nowa z mottem- klient nasz pan :)
bialcon 123 2018-01-12 10:17:36
jak się nie czujesz na siłach to zawsze możesz łoscypki pucyć .I nie przynoś nam górolom wstydu . Dziadulo zatracono !!!
jaja 2018-01-12 09:18:58
Jakos tej Pani nie wierze.

Skad niby osoba zatrudniona w celu moderowania kontami pensjonatu w mediach spolecznosciowych oraz innych portalach wiedzialaby o szczegolach negocjowania cen oraz miala dostep do monitoringu?

Wyglada na to, ze Pani T lub jej maz sie tym zajmuja
gorol 2018-01-12 07:56:19
ludziska trzpiocie się baby właścicielki ale co się jej dziwić taka wiocha jak Murzasichle MO sezon ino w zimie wiec trza zarobić za cały rok no dawaj wszyscy do mnie za pól darmo byle było pełno a jak za pól darmo to i potem na czym sik trza zarobić no to na środkach czystości trza oszczędzić na żarciu trza oszczędzić no i pracownika trza mieć byle jakiego bez kierunkowego wykształcenia i nieumiejącego się zachować w stosunku do gościa czy to jest za pól ceny czy za duze pieniądze a z innej beczki goście jak zapłacą to się im wydaje ze wszystko mogą, mogą ubliżać rozrabiać i niszczyć pokoje bo oni przyjechali się zabawić ale można tez bawić się kulturalnie ciekawe czy w domu tak się zachowują
Realista 2018-01-12 07:49:49
Komentarze złe na Google w przeciągu tygodnia a resztę pozytywny. Posprawdzajcie na FB wszystkich wspólnych znajomych "niezadowolonych klientów" i zobaczycie. ze ci ludzie znają się wszyscy i mają jedną wspólną znajomą. Hahaha ciekawe kogo hahaha kapujecie??? :]
Taksiorz 2018-01-12 07:40:12
Przeczytaj od czego się zaczęło, a później się dowiesz, że Taksiorz jednak kapuje ZNAFFFFFCO. :)
pkot 2018-01-11 23:51:39
Za każdym razem kiedy jest się dla turystów zbyt dobrym, to się tego później żałuje, bo wyjedzie taki fałszywy uśmiech na gębie, a swoje później napisze i jeszcze myśli że jest anonimowy. Czasami ma się ochotę pieniądze zwrócić, a mieć święty spokój od zakutych łbów.. zniszczą coś, zwrócisz uwagę, to napiszą że niemiła obsługa... i tak dalej i tak dalej
emil 2018-01-11 23:28:22
Jak się wynajmuje klientom za tanio, to efekty są niestety takie ,roszczeniowość i krytyka zamiast wdzięczności. We Francji dobry poziom noclegu to 90 EUR /doba . W Zakopanem to chyba dalej 9 EUR/doba
A może się mylę?
Arni 2018-01-11 22:39:02
Nie jestem tu za żadną ze stron.Właściciele też czasem mają czarne za paznokciami ... ale tez mogą wkurzyc ci tak zwani Pany,goscie i cepry a to lipa.......... jakieś dziady gdzieś z zadupia albo wielcy miastowi co to mają kibel na obskurnym korytarzu a tu wielkie państwo co to im się wszystko należy pozreć za darmo poszaleć .....w
komunikacji jeszcze wyklłucic sie trzy zlote no ale on gość raczej d.....a i pasożyt na zdrowym organiźmie
grejbarz 2018-01-11 22:30:35
Krystyna T.  i Marek T. wyzywali i szkalowanie swoich klientów od 10 lat za każdą opinie pokazującą braki, problemy i niedociągnięcia pensjonatu. Właściciele przegieli gdy oczernili jedną klientkę, wyciągali jej prywatne życie na wierzch a nawet wstawili jej wizerunek z nagrań kamer oczywiście bez zgody klientki - to jest objaw chamstwa i bezczelności.
Krystyna T. twierdzi, że zwolni osobę wypisującą obraźliwe komentarze - to jest bezczelne kłamstwo i manipulacja - jak niby ma zwolnić swojego męża, który w przeszłości sam podpisywał się pod wyjątkowo niekulturalnymi wypowiedziami i opluwał ludzi w internecie za opisanie problemów w tej tzw. WilliKarpatia.

Kobieta nie potrafi nawet przyznać się do błędu i przeprosić co wyszło na nagraniu. Chamstwo i prostactwo zachowania tych ludzi jest porażające. Nie potrafią prowadzić interesu i nie potrafią się normalnie kontaktować z klientami.
Krystyna T. i Marek T. są skompromitowani i nikt nie będzie płakał jak zbankrutują przez swoje notorycznie powtarzające się chamstwo nawet po nagłośnieniu sprawy.
Top Kek 2018-01-11 22:16:52
Willa Karpatia od lat wyzywa w internecie krytykujących ich ludzi od alkoholików i biedaków (bądź sugeruje, że nimi są), wywleka jakieś prywatne zdjęcia z przeszłości, a gdy w końcu internet zareagował na tę patologię to "łolaboga, jacy my biedni, pokrzywdzeni, zastraszeni". Hahaha - co za szopka. Karma wraca, pijcie naważone przez siebie piwko, SMACZNEGO. :D
max 2018-01-11 22:13:32
oczywiście Złotówa nic nie kapuje:)
Franz 2018-01-11 22:03:41
Esencja góralskości. Narodek ciemny, wredny i pazerny. Jak znowu przyjdzie co do czego przehandlują Polaków za paczkę chipsów jak z Hitlerem. Nie jeżdżę w Tatry od dawna bo nie lubię górali. Lepiej się wybrać w Bieszczady albo gdziekolwiek indziej i oszczędzić sobie takich sytuacji.
Adam W 2018-01-11 21:53:28
Ty się nie wypowiadaj bo wyemigrowales najprawdopodobniej z kraju, to jakbyś miał trochę honoru to byś się nie odzywal a jak wiadomo wielu ceprow słowo "honor" słyszeli tylko w dwójce w filmie "Czas honoru" hahahahaha
Monachijczyk 2018-01-11 21:40:07
Jakie wy wszyscy bidoki otoczone przez roszczeniowych klientow . Pozdrowienia z Zillertal
Taksiorz 2018-01-11 21:38:33
Witam
Czytając Informacje dotyczące owego zdarzenia nie dziwi mnie reakcja właścicielki Willi. Otóż wielu jest klientów, którzy przybywają na Podhale po to by popić alkoholu i się zabawić za grosze. Lekką przesadą może było upublicznienie wizerunku, ale z drugiej strony poszkodowana również ukazała lokal więc moim zdaniem nie ma się o co tyle burzyć. Czytałem jeszcze dziś opinie o Willi i widać ewidentnie, że negatywne komentarze są wystawiane w przeciągu tygodnia i daje sobie rękę uciąć, że to wina poszkodowanej i jej znajomych. Gdyby nie była ona winna to by się nie mściła w taki sposób. Jeżdżę na taksówce nie w Zakopanem, ale również w dużej wsi na Podhalu i wiem jacy są ludzie i nie jest to obraz miłych i wychowanych osób nie wszyscy oczywiście... Mamy takie czasy, że dajemy sobie "srać" na głowę i sami tego ludzi nauczyliśmy. Pobudowaliscie potężne hotele i pensjonaty gdzie wielce standard podnosicie a nocleg 40 zł kosztuje czasem taniej.... I ludzie czują się że wszystko mogą i teraz są tego efekty i będzie gorzej. Pani jak nie pasowało to mogła zmienić lokal coś by znalazła, a jeżeli była cały pobyt i jeszcze doplacila to znaczy, że owe złe komentarze są zemsta za to iż liczyła może na darmowy pobyt. Jeżeli wina będzie po stronie właścicielki lokalu to powiem szczerze, że Podhale juz zeszlo na dno ale widac że schodzi jeszcze głębiej.
Marcin 2018-01-11 21:37:18
Mogłaś nie obrażac przez lata ludzi za to, ze im sie cos nie podobalo. Sama sobie zgotowalas ten los i ani troche nie jestes osoba poszkodowana. Zasluzylas na to co sie teraz dzieje.
DDD 2018-01-11 21:29:43
A tej Pani właścicielce teraz nie przeszkadza wystawianie sztucznych i fałszywych opinii przez firmę Creative Idea której płaci za wymyślone pozytywne opinie i 5 gwiazdek oceny... Taka walcząca Pani z fałszywymi opiniami osób które nie nocowały... a taka dalej FAŁSZYWA BABA.
Górol 2018-01-11 21:29:29
Wyzywa klienta, oczernia, wrzuca zdjęci profilowe z których się naśmiewa, a teraz robi z siebie ofiarę xD
Anon 2018-01-11 21:18:43
Sama jest sobie winna, a teraz ofiarę z siebie robi? Brak jej godności i rozumu człowieka. Kłamie i nagina fakty, które czarno na białym zawarte były w jej wypowiedzi do ww klientki. Gardze.
adam adam 2018-01-11 21:16:37
ręczniki w pokojach dla niepalących i co z karaluchami?
parek mopiela 2018-01-11 21:08:25
Jakich klientów sobie stworzyliśmy, takich mamy. Trzeba było nie witać szarlotką i herbatą, nie obniżać cen "byleby sonsiod nie mioł gości" i wszystko byłoby w porządku... A tak to wykreowaliśmy roszczeniowego gościa, który narzeka na wszystko, a co roku tutaj wraca bo gdzie indziej sobie na to nikt nie pozwoli.
dziadek 2018-01-11 20:59:35
Miałem pocieszniejszy przypadek. Dwa lata temu robiliśmy remont, dwa miesiące obiekt był nieczynny. Okazało się, że w tym czasie ktoś u nas gościł i był też strasznie źle potraktowany.
Konkurencja???
skandal !!! 2018-01-11 20:59:32
Opinie !
Klient może pisać co chce , obrażać , pisać zmyślone rzeczy , a właścicielowi już tego nie wolno !
Prawda jest taka klient zadowolony bardzo rzadko pisze pozytywną opinie , a jeśli komuś tylko zwrócisz uwagę ( że palić w pokoju nie wolno ,żeby się ciszej zachowywał itp.) to licz się z tym że od razu będzie negatyw ! kto prowadzi podobną działalność wie o czy m pisze.
pozdrawiam
Kamila 2018-01-11 20:52:18
Żal mi właścicieli tego pensjonatu, naprawdę mi żal że po takiej batalii wciąż nie potrafią przyznać, że to oni sami stworzyli problem. Szkoda, że nie mają za grosz pokory, aby przyznać, że źle zrobili. Żal mi ludzi, którzy nie potrafią spojrzeć na siebie krytycznie i obwiniają cały świat o własne błędy, bo tacy ludzie są z reguły nieszczęśliwi przez swoje zacietrzewienie.
Andrzej 2018-01-11 20:44:30
A w jaki sposób skomentuje Pani fakt, iż podczas tej całej afery pojawiły się zdjęcia z lat poprzednich gdzie Państwa pensjonat atakował również inne osoby wystawiające oceny negatywne? Tym razem po prostu społeczność internetowa zareagowała i zaczęło się zgrywanie ofiary.
miejscowa 2018-01-11 20:31:17
czy osoba zatrudniona miała opłacone składki czy też pracowała na umowę zlecenie?
czy- jak to bywa w "pensjonatach" dziewczyna robi wszystko i za wszystkich a na "do widzenia" potrąca się jej
bo " za dużo jadła"
Ada 2018-01-11 20:15:18
Niestety zdarzają się takie osoby I niestety nie mamy na to wpływu.mialam takich gości w wakacje.pani przyjechała na 4 dni i co chwilę coś nie pasowalo to budowa obok,później że ogrzewanie nie działa A był to lipiec I 30 stopni.w ostatni dzień stwierdziła że chce zwrot za pobyt bo nie jest zadowolona.zrobila zdjęcia pokoju po 4 dniach pobytu i napisała komentarz że taki pokój dostali.masakra.zycze wytrwałości z takimi ludźmi.
  • PRACA | dam
    Instruktor Narciarstwa. Szkoła narciarska KaniówkaSKI prowadzi nabór. Lekcje odbywają się na terenie Ośrodka Narciarskiego Kaniówka oraz Kotelnica (wstęp poza kolejnością, bramkami instruktorskimi). Gwarantowane atrakcyjne wynagrodzenie.
    Tel.: 663878339
    E-mail: kontakt@szkolakaniowka.pl
    WWW: www.szkolakaniowka.pl
  • PRACA | szukam
    INFORMATYK SZUKA PRACY JAKO PROGRAMISTA, SERWISANT KOMPUTEROWY, ADMINISTRATOR SIECI KOMPUTEROWYCH. Umiejętność programowania w języku Java w stopniu zaawansowanym. Znajomość programów: Adobe Photoshop, Adobe Design, Corel, Excel, Word, PowerPoint, Access. Tel. 504 937 442
  • PRACA | dam
    Karczma Giewont w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kucharza/kucharkę i pomoc kuchenną. Praca stała. tel 660087077
    Tel.: 664498283
  • PRACA | dam
    Hotel *** NAT w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kucharza śniadaniowego/ kucharza zmianowego/ kelnerkę
    Tel.: 506093576
    E-mail: dyrektor.bukowina@nat.p
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    Sprzedam KROWY i MASZYNY ROLNICZE.
    Tel.: 698000998
  • PRACA | dam
    Firma MISINIEC zatrudni KIEROWCĘ kategoria C E
    Tel.: 602107107
    E-mail: holserwis-misiniec@wp.pl
  • PRACA | dam
    Zatrudnię konserwatora do hotelu
    Tel.: 182063362
  • PRACA | dam
    Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA/POMOC KUCHENNĄ do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie www.polskietatry.pl
  • PRACA | dam
    Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERKĘ/KELNERA do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
    WWW: www.polskietatry.pl
  • PRACA | dam
    Przyjmiemy monterów instalacji sanitarnych do pracy w rejonie Podhala.
    Tel.: 505193217
  • PRACA | dam
    Hotel Toporów w Białce Tatrzańskiej zatrudni kucharza lub kucharkę. Praca stała
    Tel.: 601497350
    E-mail: topor@toporow.pl
  • PRACA | dam
    Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
  • USŁUGI | inne
    Strony www, Sklepy internetowe, Aplikacje mobilne