Reklama

2018-05-08 11:55:38

Krościenko n.D

Podwójna skarga na wójta

Reklama

Reklama
Reklama

Mieszkaniec Białego Potoku skarży się na działalność wójta Krościenka.

Reklama

Chodzi o nieprawidłowości przy inwestycjach na ulicy Biały Potok. W piśmie do wojewody małopolskiego mieszkaniec Krościenka żali się na to, że inwestor położył nawierzchnię asfaltową na nieutwardzonej wcześniej drodze, dodatkowo zapominając w niektórych miejscach o rowach odwadniających i mulinkach. W efekcie, jak tłumaczy skarżący, wylewająca się na drogę woda przy niskich temperaturach zamarza, tworząc niebezpieczną gołoledź.
   

Więcej o skargach i opiniach radnych na ich temat przeczytasz w papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego.

ad

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
kis 2018-05-17 15:59:16
Zawody strongmanów są w Szczawnicy, może wyciągną kogoś z UG. Albo cały urząd.
Słabizna 2018-05-14 10:58:02
Dyda przeczytaj sobie raport z realizacji obietnic wyborczych Wójta z Łapsz. Nawet taki synek bez większego przygotowania zdołał 60 procent obietnic zrealizować. A Ty ile zrealizowałeś, 10 procent ????? I to nawet niepewne.
Bajkopisarz 2018-05-13 20:15:31
Gdzie ta gondola, gdzie ten basen, gdzie ten wyciąg, gdzie te ścieżki rowerowe, gdzie te deptaki ???? Jak można było tak ludzi oszukać !!!!
Dodatkowo 2018-05-13 18:37:49
To ze spłaca zadłużenie to małe piwo. On oddaje dofinansowania na inwestycje w turystykę !!!!
Moim zdaniem 2018-05-13 14:52:32
Ja, tego co powstało nie neguje. Cieszę się z każdej inwestycji nawet jeśli w niektórych brakuje elementarnej logiki. Najgorsze jest to że tych realizacji jest tak mało! To jest kropla w morze realnych potrzeb inwestycyjnych w tej gminie, a wójt uparł się na spłacanie zadłużenia chodź świat ucieka! Za dwa, trzy lata zupełnie znikniemy z mapy turystycznej małopolski.
Miś Turysta 2018-05-13 11:45:07
Ten nowy parking przed kościołem, też spartaczony. Po zaparkowaniu samochodów jest tak wąsko, że nie można przejść pomiędzy nimi przy schowanych lusterkach. Przecież taki projekt trafia do odpowiedniego urzędnika w administracji lokalnej do zaopiniowania. Tak jest ze wszystkim w Krościenku, 2 mosty, rondko i krawężniki nie wiadomo po co, chyba żeby się potknąć.
Korektor 2018-05-13 00:36:56
opiniami
Luzik 2018-05-12 22:58:25
A kogo ja niby oczerniam? To tylko ocenzurowane poglądy, skorelowane z powszechnie wygłaszanymi opinii przez większość mieszkańców Krościenka.
info do IMPEL 2018-05-12 20:36:27
Czas przerwać tą bezsensowną rozmowę "drogi" IMPEL, szkoda tylko, że aby się dowartościować musisz Pan w tak wredny sposób oczerniać innych. To jest dopiero żenada i jeszce raz żenada!:-)
Żartowniś 2018-05-12 14:59:20
Panowie spokojnie, proponuje dla rozluźnienia żebyśmy przejechali się gondolą albo chodźmy na basen podgrzewany energia solarną. W końcu uzdrowisko łagodzi obyczaje.
Info nerwusek 2018-05-12 14:25:17
Może i jestem, tylko różnica polega na tym, że ja jestem za swoje. A nie za publiczne i nie wobec mieszkańców dla których praca urzędnika powinna być służbą. Cztery lata temu nie pamiętał o tym poprzedni wicewójt, a teraz pojęcia o tym nie ma obecny wójt. A efekt będzie identyczny - w listopadzie bez żalu pożegnamy wójta Dydę, który prócz swojego nagannego sposoby bycia, niewiele pożytecznego zrobił dla naszej gminy.
info do IMPEL 2018-05-12 09:21:20
Bufon to Pan jesteś i tyle w temacie!
Info niewypał 2018-05-11 21:18:42
Tak, tak, wiem, a oprócz mnie pół Krościenka, jak ten zastępca funkcjonował i jakie miał rzeczywiste kompetencje. Oprócz tego był wizerunkową kulą u nogi. Gdyby Staszek pozbył się tego bufona zawczasu to nigdy by ta Dyda nie wygrała.
info do IMPEL 2018-05-11 20:04:46
Prawda jest taka, "drogi" IMPEL, że gdyby nie zastępca pana "G" z poprzedniej kadencji to pan "G" biedny nie wiedziałby co ze sobą począć więc wtedy nie tylko te 4 lata byłyby zmarnowane ale też i poprzednie. Następnym razem swoje filozofie zostaw Pan dla siebie...
Podsumowanie 2018-05-11 11:47:49
Wójt ma szczęście, że zostało niespełna pół roku do wyborów i nie można już przeprowadzić referendum. Gdyby miał jeszcze rok tego wójtowania to by ludzie nie wytrzymali i referendum z pewnością by się odbyło. Kadencja Dydy: w pierwszym roku trochę ogarnął i odziedziczył po poprzedniku budowę chodnika na Jagiellońskiej. W drugim roku tylko bajek naopowiadał i nic nie zrobił, w trzecim przy jego niemym udziale wybudowano parking i chodnik do Łąkcicy. A w czwartym, to już zupełnie nic nie powstało. Fatalny bilans tego czterolecie.
Bajkopisarz 2018-05-10 23:21:02
Dobrze, że się ta zima skończyła bo tych narciarzy na to toporzysko tyle w tym sezonie zimowym najechało, że bida było nastrarczyć z tymi kwaterami, obiadami itp. A tu zaraz lato i znów na tych termach będzie pełno ludzi.
Sabała 2018-05-10 23:16:31
Panie Wójcie nie ogłosił pan żadnej koncepcji w kwietniu i maju! Zrezygnował wójt z ostatnich przejawów swojej aktywności !? Prosimy serdecznie o koncepcję kosmodromu, metra albo filharmonii. Później Dyda zmyśli niby jakieś lipne dofinansowanie, termin realizacji ustali w 5 etapach na 2036, a końcu powie że się nie udało bo mieszkańcom Krościenka nic nie pasuje.
Pani Tik Tak 2018-05-10 22:55:46
Szanowni Państwo mija dwa miesiące odkąd Pan wójt ogłosił niby otrzymanie dofinansowania na ratusz i rynek. I co ?????? I NIC!!!!! Zero działań. Panie Dyda, pan się kompromitujesz!!!!!
O rany 2018-05-10 14:53:46
Dyda wójt, Błażusiak przewodniczący, Waksumndzki zastępca wójta plus obecna radczyni i skarbniczka. Brzmi jak koszmar, a tak może wyglądać władza w przyszłej kadencja, gdyby Dyda znów wygrał wybory. Połączenie niekompetencji oraz bufonady a oprócz tego inwestycje tylko na potoku i kątach
Sharma 2018-05-10 09:47:28
Najlepiej sobie wytłumaczyć że w Krościenku ludzie są niewdzięczni. A tak w ogóle to nic się nie da zrobić, chodź wcześniej się guszek na wierzbie naobiecywało. Wygodne myślenia dla nieudolnego wójta.
Żartwoniś 2018-05-09 22:54:57
Ach Ci niewdzięczni mieszkańcy Krościenka. Dyda wybudował obiecane wyciągi, gondole, baseny, ścieżki rowerowe, deptaki, boiska wielofunkcyjne, wyremontował rynek, ratusz, cmentarz, skomercjalizował górki, stworzył uzdrowisko. Turystów pełno, więcej niż w Szczawnicy i Białce. A Oni jeszcze narzekają. No to jest nie do pojęcia!
Do poprzednika 2018-05-09 22:39:07
Taaa akurat, już widzę te tłumy krytyków jakby powstał wyciąg, basen albo gondola. Ludzie krytykują popelinę, pic i udawanie roboty. A w tym akurat obecny wójt osiągnął perfekcję. Tam pole wokół sadzawki wyplantuje, tu tłuczniem sypnie, gdzie indziej asfaltem liźnie, trochę sołtysi z pieniędzy sołeckich kwiatuszków posadzą i tak przez cztery lata. Porażające inwestycje w gminie, która ma prawie 30 mln zł budżetu!!!! ŻENADA.
MY do DO@MY 2018-05-09 21:42:19
Zanim Pan skrytykuje wykonaną inwestycję to proszę ją najpierw obejrzeć jak wyglądała droga przed przebudową a jak wygląda teraz ale w Krościenku już tak jest nic nikomu nie pasuje
Zawiedziony 2018-05-09 16:34:01
Użyłem słowa prawie. A parking chodź wielka i bardzo potrzebna inwestycja to jednak trudno ją łączyć z wójtem.
Impel 2018-05-09 15:33:30
Słaba skarbniczka, mierna radczyni, tragiczni doradcy pokroju Błażusiak - przepis na fatalne zarządzanie gminą gotowy. Poprzedniego Wójta zgubił zastępca obecnego zgubi wskazana trójca. Odkąd zaczęły się kawki z radnym z Tylki oraz budżety nowej skarbniczki skończył się jakikolwiek rozwój tej gminy. Wszelkie inwestycje zatrzymane, dofinansowania oddane, zewnetrznego wsparcia brak i tylko opowiadanie bajek. Brawo Panie Dyda!
Karol834 2018-05-09 15:19:09
jak to nic nie powstało a komis samochodowy przed kościołem
Zawiedziony 2018-05-09 11:58:53
Prawie nic Wójt nie zrobił z tych swoich wielkich obietnic. Wyciąg nieruszony, pętli gorczańskiej brak, basenu nie ma, ścieżki rowerowe nie istnieją, drogi w fatalnym stanie. Bardzo Pan zawiódł ludzi, którzy Panu uwierzyli. Nie ma nic gorszego niż zabrać ludziom wiarę że może być lepiej, że może być normalnie - jak w Szczawnicy, Białce, Łącku. Pan przez te cztery lata słabych rządów w konfrontacji z tymi wielkimi obietnicami bardzo rozczarował ludzi, którzy Panu pomagali, wspierali i ufali.
Do @MY 2018-05-08 22:59:17
Syndrom sztokholmski czy może radny z Tylki sam sobie komentarz napisał?
MY 2018-05-08 18:39:20
Problem to ten ktoś ma sam ze sobą, a my dziękujemy za wzorowo wykonaną robotę
lodziarz 2018-05-08 18:37:49
@Eldorado. To jest standard w kapitaliźmie, więc o co ochodzi. Że interes sie kręci. Był czas przywyknąć od 89.
Eldorado 2018-05-08 16:45:52
Benek, problem polega właśnie na tym, że tam ciągle zwijają i kładą ten asfalt, a interes się kręci.
Znawcaaa 2018-05-08 16:00:33
Pewnie radni tak jak w Łapszach Niżnych uznają skargę za bezzasadną.... Wójt wcale nie musi odpisywać na pisma zdaniem radnych w Łapszach..... Tym się tygodnik nie zajął......
Benka31 2018-05-08 15:37:22
proponuję zwinąć asfalt - gostkowi ulży
Roksana 2018-05-08 15:02:27
Piękna ta sentencja o Salomonie. Idealnie pasuje do kompetencji i umiejętności obecnego Wójta. A przepraszam kto opowiadał historie o gondolach, wyciągach, basenach, pętlach gorczańskich? Co nagle pojawiła się narracja, że trzeba się liczyć z możliwościami. A te akurat aktualnie są dosyć spore tylko ta gmina nie ma kompetentnego wójta i skarbniczki. Jak ktoś oddaje 800 tys zł dofinansowania to trudno go traktować poważnie!
Samanta 2018-05-08 14:14:10
Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.. Masakra. Źle i źle a może trzeba pomyśleć, że z pustego nawet Salomon nie naleje i trzeba liczyć się z możliwościami jakie są. Najlepiej to krytykować i narzekać i nic samemu nie robić .A może trzeba podrzucić jakiś realny projekt i podpowiedzieć jak i z czego go zrobić.
wariat 2018-05-08 13:51:06
Jeszcze nie słyszałem aby zajmowanie się skargami przez gazety przyniosło skarżącemu jakiś pożytek
Prędzej z autora skargi zrobią wariata
Bezradny 2018-05-08 12:19:14
Spokojnie, wójt i radny z Tylki z pewnością mają koncepcje jak problem rozwiązać. Oczywiście tylko koncepcje i żadnych realnych działań.
Radison 2018-05-08 12:08:31
Obecny wójt nad niczym nie panuje. Wazon by postawić na tym stołku taki sam byłby efekt albo i lepszy bo przynajmniej by nie szkodził.
  • USŁUGI | inne
    50zł za założenie najlepszej lokaty 3,5%
    WWW: www.kasazakonto.eu
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    SUZUKI GRAND VITARA II 2005 stan bardzo dobry, Zakopane
    Tel.: 604112080
  • PRACA | dam
    Do stróżowania/dozoru zatrudnię. Zakopane
    Tel.: 510417782
  • PRACA | dam
    Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA do Hotelu "Tatry" na Polanie Zgorzelisko z możliwością zakwaterowania. Tel. 18 20 637 30 lub 506 129 438.
  • PRACA | dam
    INSTYTUT SZKOLENIA zaprasza na kursy: - OPERATORA KOPARKI I KOPARKO-ŁADOWARKI, kontakt 781 600 400 lub mail: instytutszkolen.podhale@gmail.com
  • PRACA | dam
    KIEROWCA CE w ruchu międzynarodowym, dwutygodniowe kółka, wysokie wynagrodzenie od 6500zł
    Tel.: 667471998
    E-mail: tadziej@poczta.onet.pl
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    Sprzedam czarną krowę
    Tel.: 694763102
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    TOYOTA AVENSIS r.p.2005, 2.0D
    Tel.: 602139613
    E-mail: wacsmo@gmail.com
  • MOTORYZACJA | kupno
    SKUP Samochodów Każda Marka
    Tel.: 512-700-770
  • PRACA | dam
    PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni na stałe, z możliwością zamieszkania POKOJÓWKI. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    WYNAJMĘ BUDY-STOISKA POD HANDEL W CENTRUM BIAŁKI, dobra lokalizacja, dobre ceny. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL 110mkw W CENTRUM NOWEGO TARGU ul. Krzywa, z odbiorami, pod KAWIARNIĘ, ZAKŁAD FRYZJERSKI, BIURO. 608 806 408
  • PRACA | dam
    Przyjmę do pracy w sklepie spożywczym EURO na UL.ZAMOYSKIEGO 1. Praca zmianowa na stanowisku sprzedawca.Mile widziane doświadczenie.
    Tel.: 501366626
    E-mail: darczar1@o2.pl
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    LAND ROVER DISCOVERY 3, r.p.2008, przebieg 400 000 km, serwisowany, I właściciel, cena 35000 zł. 602 378 614
  • PRACA | dam
    Nowy Targ zatrudnię KUCHARZA-POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam Willę w centrum Zakopanego z przeznaczeniem na pokoje gościnne.
    Tel.: 515247140
  • PRACA | dam
    RECEPCJONISTA/KA - HOTEL W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ poszukuje osobę na ww. stanowisko, praca zmianowa, umowa o pracę
    Tel.: 507645428
    E-mail: ks.morskieoko@nat.pl
  • PRACA | dam
    Praca na budowie - docieplenia, wykończenia. Zakopane i okolice.
    Tel.: 500160574
  • PRACA | dam
    FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKO SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831.