Reklama

2018-06-20 21:00:02

Polecamy

Rezydent

Reklama

Reklama

Ksiądz przywiózł do Zakopanego młodego, ale pełnoletniego już chłopaka z ubogiej rodziny. Ten w nocy nagrał film jak kapłan pieści go i namawia do seksu.

Chłopak uciekł i zadzwonił do dziennikarza Tygodnika Podhalańskiego. Film i nagrania głosów trafiły do nuncjusza apostolskiego w Polsce. Przez 7 lat obserwowaliśmy jak Kościół radził sobie z tym przypadkiem. Wynik naszego śledztwa w Tygodniku Podhalańskim w teście pt Rezydent. Film nagrany przez chłopca został przez nas skrócony, mimo to dozwolony jest wyłącznie dla osób dorosłych. 


Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
gośka 2018-06-27 13:38:32
Ależ pan moderator nieustępliwy ! Dwa komentarze i żaden nie przeszedł. A to tylko dlatego, że był zapytaniem czy rzekomy ksiądz popełnił jakieś przestępstwo czy grzech ? I czy gazeta jest od pisania o prawdziwych aferach toczących nasze miasto i powiat jak rak czy od rozliczania z moralnych zasad duchownych ? Jeżeli coś na tym filmie jest to jedynie zachęta do seksu tęczowego. ? A co przeszkadza wam jaśnie oświeceni obywatele Europy ?
rys 2018-06-22 15:47:14
te porazka - czytales kiedys jakies prawa , obowiazki , przysiegi itp. ksiezy?
Sekta ktora nie szanuje nawet wlasnych praw i obowiazkow. Dla nich tylko pieniadz i wlasnezachcienki sie licza.
ps. Bezkarni , uprzywilejowani , zboczency. Tyle w temacie.
POrażka 2018-06-22 08:33:45
te czerska! jaką ksiądz ma przewagę ? pisze wyraźnie że ten niby pieszczony jest pełnoletni.
może jakąś manifestacje z tej okazji zorganizujesz :) :) :)
do raid 2018-06-21 21:15:41
Jeżeli słowa jakiegoś klechy, jednego, jedynego na tylu, ilu ich mamy w polskim kościele, są najlepszym obrazem tego kościoła, to jaki obraz mamy CAŁEGO SĄDOWNICTWA w Polsce po czynach "roztargnionych", kradnących części do wiertarek, kawałki kiełbasy? Dlaczego jakiś giertych z żurkiem czy barszczem obrażają się i strzelają focha na Premiera RP po słowach o mafii w krakowskim sądzie, mówiąc pod nosem coś o wrzucaniu wszystkich do jednego worka? Na koniec dodam, ciesze się, że do tego obrazu wymalowanego przez raid wkomponowani są tacy księża, jak: Lemański, Sowa, Boniecki. Przecież oni też są częścią tego kościoła, chociaż lewacką częścią. Gratuluję wam duchownych,!
realista 2018-06-21 14:27:21
Z księdzem to bym nawet łowcy nie zostawił. Oni sie do wszystkiego co rusza dobierają. Naiwni są ci, co myślą, że nie. Kiedyś nie było takiego szybkiego przepływu informacji. Poza tym wyrobili sobie opienię, że są moralnie czyści i im wolno wszystko. To co robi zwykły człowiek, to grzech, oni jak lekarz, może patrzeć i macać. Ale to sięjuż kończy, szkoda tylko, że na utrzymanie tej grupy nierobów odbywa die kosztem moich podatków, niepełnosprawnych i emerytów.
raid 2018-06-21 14:19:12
"? Modlę się o mądrość dla papieża, o jego serce otwarte na działanie Ducha Świętego, a jeśli tego nie uczyni ? modlę się o szybkie jego odejście do Domu Ojca. O szczęśliwą śmierć dla niego mogę zawsze prosić Boga, bo szczęśliwa śmierć to wielka łaska ."

Słowa księdza profesora Edwarda Stańka są chyba najlepszym obrazem polskiego Kościoła. Papież Franciszek swoje, a naczalstwo z Polski swoje.
Z głową 2018-06-21 10:24:28
Do @bolly88, z głową tutaj jest więcej, tylko moderatorom to nie na rękę, więc są komentarze jakie są. Byle tylko dowalić pewnej grupie społecznej. Podobnie było pod odłowionym jelonkiem. Ktoś zasugerował w komentarzach żeby leśnicy uśpili koziołka i wywieźli w bezpieczne miejsce dla niego, czyli do lasu, a już lewactwo rzuciło się na.autora i na... a jakże, katolików i kler, w tym na Rydzyka z Torunia, że biedne zwierzątko zamordowano, obcięto mu głowę i złożono "po katolicku" na ofiarnym ołtarzu. Nawet góral trójmiejski wtedy nic nie napisał o obsesji, którą można leczyć
bolly88 2018-06-21 09:54:00
Brawo "Ciekawski", nareszcie ktoś z głową!!!
Ale o co chodzi 2018-06-21 09:44:22
Artykuł sprytnie napisany. Już w komentarzach mowa o pedofilii, a tu temat dotyczy dwóch dorosłych facetów. Ten molestowany zgłosił to do prokuratory?
Ciekawe... 2018-06-21 09:27:45
Dorosły chłopak pozwalałby się dotykać w jakilolwiek sposób?
A kto to nagrywał? Jakaś osoba trzecia? Bo ten leży jak kłoda i czeka na zbawienie.
Nawet kobietą gdyby ja jakiś facet napastował albo zaczął dotykać do uderzy, a nie że pełnoletni chłopiec bo inaczej tego nie nazwę pozwala sobie na takie coś i jeszcze cierpliwie czeka aż mu gacie spadną z tyłka.
Ktoś tu chciał kogoś ładnie nabrać.
Ile ten ksiądz ma lat? 26? Bo chociaż twarzy nie widać ale włosy miał postawione jak młody chłopak.
Czyżby fejk?
Ciekawski 2018-06-21 08:51:56
Ciekawa sprawa " młody ale pełnoletni chłopak " ucieka w nocy bo go niby ksiądz niby pieści nie na policje tylko gdzie ? Do Tygodnika Podhalańskiego . Chłopak ponoć nie jest miejscowy , ponieważ ponoć " ksiądz go przywiózł do Zakopanego" ale wie o lokalnej gazecie jaką jest Tygodnik Podhalański . Mało tego znał jeszcze numer do dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego. Mam nadzieją że prokuratura zbada i ten wątek !
Polak 2018-06-21 05:22:51
Dlatego rząd PiS im daje dostęp do danych takich dzieci i innych bo pedofile z czarnych sutannach muszą mieć dostęp do nich i omijać RODO a PiS z kościołem za pan brat powiązane ma banda pedofili dlatego do kościoła nie chodzę bo w nich nie wierzę za to w Boga tak
rys 2018-06-21 05:12:15
Dlaczego mnie to nie dziwi. Nareszcie TP ruszyla temat. Bylo juz wiecej przypadkow na Podhalu.
Do Seb 2018-06-21 02:35:38
Widziales kiedykolwiek zeby piekarz czy stolarz albo dziennikarz pracowali na codzien w szkole? Zawsze widze zawod pedofila jezeli ma on cos wspolnego z praca z dziecmi. Trener, nauczyciel, psycholog itp. Nikt tego nie pomija. Czytajac takie komentarze jak Twoj upewniam sie w tym, ze jestes typem czlowieka, ktory wierzy tylko w to co sam przezyl.
bolly88 2018-06-20 23:04:52
jakieś małolaty robią sobie najprawdopodobniej jaja, a wszyscy to łykają. Masakra... Ponadto tp jak zwykle szuka taniej sensacji, bo jeszcze nie ma sezonu i nie ma jak pisać o korkach na zakopiance.
Do Seb 2018-06-20 22:50:46
Bo ksiądz to nie taki sam zawód jak tynkarz- zbrojarz...
Ch. Czerstwy 2018-06-20 22:34:48
@sędzia12. To jest taka socjotechnika liberalnej miłości do bliźniego określić np. ksiądz ( molestował lub pił alkohol itp. ), góral ( bił żonę lub znęcał się na psie itp.)
sędzia12 2018-06-20 22:10:55
Ciekawe po czym poznajecie że to ks ?
Seb 2018-06-20 22:01:17
Może w takim artykule TP napisał by dokładnie skąd ten ksiądz? Bo wielu czytając artykuł nie doczyta, tylko zrozumie to, że był to ksiadz z Zakopanego.
Takie zachowanie jest niedopuszczalne i należy, aby było surowo karane. Jednak tez nie powinno być odpowiedzialnosci zbiorowej.

Zadam proste pytanie: dlaczego jeżeli pedofil nie jest księdzem to nie podaje sie jego zawodu? Nie pisze się "dziennikarz molestował", "szewc molestował", "piekarz pedofil"!? Nie bronię nikogo. Pytam z ciekawości.
Ch. Czerstwy 2018-06-20 21:39:03
Mimo tych wszystkich ataków na kościół lepiej dawać na Rydzyka niż brać od Sorosa !
kurr 2018-06-20 21:24:20
strach komentować, bo za obrazę uczuć religijnych grozi kryminał nie długo pewnie trzeci papież nastanie, bo z tą gejowską mafią już powoli i Franciszek przegrywa
Gwarek07 2018-06-20 21:16:51
No totalny hardcore... i nikt mnie nie przekona już do tej obłudnej instytucji jaką jest kościół w Polsce. Księża zgrywają świętych namawiają do obowiązkowej spowiedzi mówią, że mogą dawać pokutę celem od puszenia grzechów, a sami są większymi grzesznikami niż Ci którym chcą dawać rozgrzeszenie. Pouczają innych wzbudzając w ludziach jeszcze większe poczucie winy. To jest jedno wielkie bagno kościół Polski. Nie dość, że kościół ma coraz mnie wspólnego z wiarą jako taką, z bliskością z Bogiem, prawdą i uczciwością to jeszcze na koniec nawołują do głosowanie ja jedną i jedyną akceptowalną partię polityczną. Podsumowując sex, kasa, polityka i brudy... a gdzie Bóg??
Lolok 2018-06-20 21:10:32
Cornemu djablowi ja. Ja. Ciąć i soli. Księża to największa mafia swiata
  • USŁUGI | inne
    50zł za założenie najlepszej lokaty 3,5%
    WWW: www.kasazakonto.eu
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    SUZUKI GRAND VITARA II 2005 stan bardzo dobry, Zakopane
    Tel.: 604112080
  • PRACA | dam
    Do stróżowania/dozoru zatrudnię. Zakopane
    Tel.: 510417782
  • PRACA | dam
    Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KUCHARZA do Hotelu "Tatry" na Polanie Zgorzelisko z możliwością zakwaterowania. Tel. 18 20 637 30 lub 506 129 438.
  • PRACA | dam
    INSTYTUT SZKOLENIA zaprasza na kursy: - OPERATORA KOPARKI I KOPARKO-ŁADOWARKI, kontakt 781 600 400 lub mail: instytutszkolen.podhale@gmail.com
  • PRACA | dam
    KIEROWCA CE w ruchu międzynarodowym, dwutygodniowe kółka, wysokie wynagrodzenie od 6500zł
    Tel.: 667471998
    E-mail: tadziej@poczta.onet.pl
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    Sprzedam czarną krowę
    Tel.: 694763102
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    TOYOTA AVENSIS r.p.2005, 2.0D
    Tel.: 602139613
    E-mail: wacsmo@gmail.com
  • MOTORYZACJA | kupno
    SKUP Samochodów Każda Marka
    Tel.: 512-700-770
  • PRACA | dam
    PENSJONAT W KOŚCIELISKU zatrudni na stałe, z możliwością zamieszkania POKOJÓWKI. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    WYNAJMĘ BUDY-STOISKA POD HANDEL W CENTRUM BIAŁKI, dobra lokalizacja, dobre ceny. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL 110mkw W CENTRUM NOWEGO TARGU ul. Krzywa, z odbiorami, pod KAWIARNIĘ, ZAKŁAD FRYZJERSKI, BIURO. 608 806 408
  • PRACA | dam
    Przyjmę do pracy w sklepie spożywczym EURO na UL.ZAMOYSKIEGO 1. Praca zmianowa na stanowisku sprzedawca.Mile widziane doświadczenie.
    Tel.: 501366626
    E-mail: darczar1@o2.pl
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    LAND ROVER DISCOVERY 3, r.p.2008, przebieg 400 000 km, serwisowany, I właściciel, cena 35000 zł. 602 378 614
  • PRACA | dam
    Nowy Targ zatrudnię KUCHARZA-POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam Willę w centrum Zakopanego z przeznaczeniem na pokoje gościnne.
    Tel.: 515247140
  • PRACA | dam
    RECEPCJONISTA/KA - HOTEL W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ poszukuje osobę na ww. stanowisko, praca zmianowa, umowa o pracę
    Tel.: 507645428
    E-mail: ks.morskieoko@nat.pl
  • PRACA | dam
    Praca na budowie - docieplenia, wykończenia. Zakopane i okolice.
    Tel.: 500160574
  • PRACA | dam
    FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKO SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831.