2018-06-28 21:01:12

Finanse

Adam Bachleda Curuś na 61. miejscu najbogatszych

Reklama

Były burmistrz Zakopanego, a obecnie przedsiębiorca znalazł się na 61. miejscu listy najbogatszych Polaków tygodnika Wprost.

Adam Bachleda Curuś jest najbogatszym i jedynym na liście góralem. Majątek jego rodzinnej firmy szacowany jest na 660 milionów złotych.


Razem z synami jest właścicielem wielu nieruchomości, także przy Krupówkach, czy hotelu Mercure w Zakopanem.

Jak podaje Wprost, najnowszą inwestycją byłego burmistrza jest odbudowa zdewastowanej willi Medyńskich przy placu Kossaka w Krakowie, gdzie ma powstać hotel.

Reklama
Reklama
1
/ Fot. Maciej Jonek
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
sap 2018-07-03 00:13:33
Nic nie slysze o klasyfikacjji konikow z pod kolejki w Kuznicach
pajac 2018-06-29 21:37:51
Janowski masz rację rzygać się chce jak takich bogocy wychwalają pod niebiosa ? sąsiedzi dobrze wiedzą gdzie pracowała żona tego pana i skąd się ten majątek wzią i po co te zachwyty ? a może tak Jakiego tu ściągnąć?
pipi 2018-06-29 20:23:59
@Janowski. Wiem co to jest schizofrenia dualna twoje dwa wpisy jakby pasują do wzorca. Natomiast dziad który odbiera swoje majątki zagarnięte różni się od dziada który zagarnia cudze majątki, a potem na cudzym i zagarniętym mieszka lub robi biznes tym, że pierwszego dziadem zrobili ci drudzy więc nie głosujcie więcej na dziadów gołodupców z dziada pradziada i innych wyrokowców, rozwodników i alimenciarzy oraz starców z demencją. Jeszcze raz - jeśli masz dowody na nielegalnie pozyskane majątki nie lękaj się i zgłoś gdzie trzeba będziesz sygnalistom nie na łamach TP lecz w realu.
Janowski 2018-06-29 18:24:07
@pipi
Nie obrażaj ? Czym tu się obrażać , prawdą o biznesmenach z rodowodem samorządowym ? - gołodupcami którzy bez stanowisk w administracji byli by nikim ? Niechlubna historia żydów jest mi znana i co ma wspólnego morderca Salomon Morel z biznesmenami którzy bez funkcji publicznych dalej byli by gołodupcami . Cyba jedyną wspólną cechą tych biznesmenów i Morela jest wspólny rodowód żydowski . Co wstyd chcesz przerobić na świętość ? Wiesz ilu jest takich którzy nikomu w d..... nie włazili , stanowisk w administracji nie wykorzystywali by mieć więcej niż ABC ? Co ty myślisz że wszyscy to gołodupcy , nieroby , golasy ? Wali mnie co ma ABC , jednak hańbą jest wynosić się na piedestały na społecznych plecach . ABC może mi buty czyścić swoimi wątpliwymi zasługami , podobnie jak reszta tych samorządowych biznesmenów .Pamiętaj dziad i kur...... to nie stan posiadania - to charakter .
Ps. Św. Pieter nie rychliwy ale sprawiedliwy majątków biznesmeni tam nie zabiorą .
pipi 2018-06-29 16:48:48
@Janowski. Gołodupcom komuna nie zabierała majątków na kilkadziesiąt milionów złotych, gołodupców nie zamykała w obozach pracy jako kułaków w obozach tzw. pracy np. Jaworzno gdzie komendantem między innymi był Salomon Morel, którego ulubioną torturą była piramida czyli ciała ludzkie ułożone jedno na drugim i tak konali. Więc nie obrażaj, a do osądzania win są sądy jeśli widzisz gdzieś nieprawidłowości to do prokuratury i tyle. Więc z szacunkiem lub zamknij swoją Z.M. i zamilknij.
cyklista 2018-06-29 16:47:35
Ciąg dalszy:
Chociaż nasuwają mi się też dwie takie myśli:
- punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
- okazja czyni złodzieja (nie obrażając nikogo)
cyklista 2018-06-29 16:03:41
@Testament z Australii, tu nie chodzi o żal i zazdrość. Problem ma się w zachowaniu elementarnej uczciwości, postawy i cechy charakteru najprawdopodobniej dla Ciebie całkowicie, absolutnie nieznanej.
Testament z Australii 2018-06-29 14:55:18
Powiedz cyklista, że Ci najnormalniej żal, że ty tego nie masz.
cyklista 2018-06-29 14:33:53
Zawsze w dyskusjach na takie tematy powtarzam: jak Twoi dziadowie, ojcowie byli osobami majętnymi, to możesz bez obaw prezentować swoje obecne bogactwo. Natomiast gdy przez całe życie byłeś ubogi jak mysz kościelna, ale działałeś czynnie w związkach zawodowych, wykonując na przykład w państwowym zakładzie zawód ślusarza narzędziowego, a nagle po okresie przemian ustrojowych wypływasz jako biznesmen i właściciel kilku pensjonatów, hoteli oraz przykładowo licznej floty TIR-ów, to rodzi się pytanie: skąd to masz ???
cyklista 2018-06-29 14:14:57
@Janowski, a to tylko tak u Nas jest ? Stereotyp w całym Naszym kraju, powielany od czasu przemian ustrojowych.
Janowski 2018-06-29 13:39:58
Nie bardzo jest się czym chwalić . Biznes Adama zaczął się od produkcji badziewia sprzedawanego po bazarach - prawdziwy biznes zaczął się od miejsca w pierwszej radzie miasta zakopanego i za sprawą tego stanowiska rozpoczęła się kariera finansowa wspierana urzędowo . Jedni do dziś nie mogą odzyskać skradzionego majątku rodzinnego przez komunę a inni tacy jak Curuś za sprawą układów w samorządzie i nie tylko te majątki odzyskują . To jest początek układu zakopiańskiego - dziady do urzędów i mamy biznesmenów . Cała plejada nazwisk które pamiętamy , wszyscy urzędowi biznesmeni , doradcy , prezesi ,dyrektorzy , goście bez honoru wypasieni na urzędach . Rzeczywiście chwała po zbóju pokropiona wodą święconą z kasą solidarności rozliczoną przez aklamację . Rzygać mi się chce demokracją na wasz widok .
dziadek 2018-06-29 07:29:12
E tam e tam, syćka jeno dutki i dutki. Dobrobyt można też mierzyć inną miarką.
Panu Adasiowi brzusek rośnie!
abclol 2018-06-28 22:55:28
Obecny Burmistrz tyle że dziś ma swoje psy, nie brudzi się sam :)
pipi 2018-06-28 21:34:29
Grzecznie było by napisać Pan Burmistrz Adam Bachleda Curuś !
2018-07-22 15:23 Woda znów zalewa domy 2018-07-22 15:02 Wielkie grzybobranie 2018-07-22 14:19 Jeźdźcy na lotnisku 2018-07-22 14:07 Andrzej Bargiel zjechał do obozu trzeciego 3 2018-07-22 13:43 Śmiertelne dachowanie 9 2018-07-22 13:40 Odpustowe kramy przy muzeum 2018-07-22 13:30 Spustoszenia po wielkiej wodzie 1 2018-07-22 12:25 Dunajec jak Żółta Rzeka 1 2018-07-22 11:07 Zakorkowane 2 2018-07-22 10:36 Stare Dobre Małżeństwo w Zakopanem. Mamy zaproszenia 1 2018-07-22 10:00 Stanisława Celińska na literackim szlaku 2018-07-22 09:52 Festiwalowe urodziny Muzyki na Szczytach 2018-07-22 09:47 Dni Muzyki Karola Szymanowskiego po raz 41 2018-07-22 09:07 Poroniańskie Lato w pełni 2018-07-22 09:01 Nokaut Polaków w Wiśle! 2018-07-22 08:49 Gwiazdozbiór Hej Fest 2018-07-21 21:00 Mistrzowski udój 2018-07-21 20:04 Prawdziwkowe szaleństwo czas zacząć 2 2018-07-21 19:05 Polak Węgier dwa bratanki 3 2018-07-21 19:01 Pociąg - najlepsze rozwiązanie 6 2018-07-21 17:46 Akcja ratunkowa na Dunajcu 5 2018-07-21 17:30 Śmieciowy krajobraz po wielkiej wodzie 5 2018-07-21 16:32 Mieli pod górę 2018-07-21 15:34 Kwietniki blokują parkujących 8 2018-07-21 14:30 Charytatywne mienia wyprzedawanie 4 2018-07-21 13:58 Morskie Oko oblężone 4 2018-07-21 13:35 Mistrzowskie parkowanie 2 2018-07-21 12:52 Woda nabroiła 1 2018-07-21 12:30 Kolejna ekstremalnie trudna akcja GOPR 1 2018-07-21 11:27 Kociczka MILUSIA szuka dobrego domu 2018-07-21 10:34 Biały Dunajec bez wody pitnej 2 2018-07-21 10:25 Parking z dzikimi zasadami u wylotu Doliny Kościeliskiej 14 2018-07-21 08:50 Wykształcona kosmetolog 8 2018-07-21 08:31 Piękne Tatry 2018-07-21 07:51 GOPR ratuje w Karakorum 1 2018-07-20 22:29 Przystań po przejściu wielkiej wody 3 2018-07-20 20:28 Flisacy zawiesili spływ Dunajcem 1 2018-07-20 19:05 Deweloperzy atakują granice Tatrzańskiego Parku Narodowego (WIDEO) 13 2018-07-20 18:58 Atak na pięć szczytów 2018-07-20 18:25 Alkoholu w mieście nie zabraknie 1 2018-07-20 17:27 Burmistrz w „karniaku” 2018-07-20 15:55 Jest! Wreszcie zaświeciło. Witamy cię słońce 5 2018-07-20 15:44 Niebieski jubileusz 2018-07-20 15:18 Podoba mi się… – nowy sklep PKL na Gubałówce już otwarty 4 2018-07-20 14:00 Rekord popularności strony TP. Konkurencja w tyle i daleko w tyle 5 2018-07-20 13:35 Wybija kanalizację na Pardałówce 2 2018-07-20 12:59 Awaryjne dostawy wody 2018-07-20 12:21 Zaparkowane auta utrudniają przejazd przez Poronin 3 2018-07-20 12:14 Kolizja w Kościelisku. Jedna osoba ranna 1 2018-07-20 12:13 Biegi w deszczu i burzy na Kasprowy Wierch 1