Reklama

2018-06-28 21:01:12

Reklama

Finanse

Adam Bachleda Curuś na 61. miejscu najbogatszych

Były burmistrz Zakopanego, a obecnie przedsiębiorca znalazł się na 61. miejscu listy najbogatszych Polaków tygodnika Wprost.

Adam Bachleda Curuś jest najbogatszym i jedynym na liście góralem. Majątek jego rodzinnej firmy szacowany jest na 660 milionów złotych.


Razem z synami jest właścicielem wielu nieruchomości, także przy Krupówkach, czy hotelu Mercure w Zakopanem.

Jak podaje Wprost, najnowszą inwestycją byłego burmistrza jest odbudowa zdewastowanej willi Medyńskich przy placu Kossaka w Krakowie, gdzie ma powstać hotel.

Reklama
Reklama
1
/ Fot. Maciej Jonek
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
sap 2018-07-03 00:13:33
Nic nie slysze o klasyfikacjji konikow z pod kolejki w Kuznicach
pajac 2018-06-29 21:37:51
Janowski masz rację rzygać się chce jak takich bogocy wychwalają pod niebiosa ? sąsiedzi dobrze wiedzą gdzie pracowała żona tego pana i skąd się ten majątek wzią i po co te zachwyty ? a może tak Jakiego tu ściągnąć?
pipi 2018-06-29 20:23:59
@Janowski. Wiem co to jest schizofrenia dualna twoje dwa wpisy jakby pasują do wzorca. Natomiast dziad który odbiera swoje majątki zagarnięte różni się od dziada który zagarnia cudze majątki, a potem na cudzym i zagarniętym mieszka lub robi biznes tym, że pierwszego dziadem zrobili ci drudzy więc nie głosujcie więcej na dziadów gołodupców z dziada pradziada i innych wyrokowców, rozwodników i alimenciarzy oraz starców z demencją. Jeszcze raz - jeśli masz dowody na nielegalnie pozyskane majątki nie lękaj się i zgłoś gdzie trzeba będziesz sygnalistom nie na łamach TP lecz w realu.
Janowski 2018-06-29 18:24:07
@pipi
Nie obrażaj ? Czym tu się obrażać , prawdą o biznesmenach z rodowodem samorządowym ? - gołodupcami którzy bez stanowisk w administracji byli by nikim ? Niechlubna historia żydów jest mi znana i co ma wspólnego morderca Salomon Morel z biznesmenami którzy bez funkcji publicznych dalej byli by gołodupcami . Cyba jedyną wspólną cechą tych biznesmenów i Morela jest wspólny rodowód żydowski . Co wstyd chcesz przerobić na świętość ? Wiesz ilu jest takich którzy nikomu w d..... nie włazili , stanowisk w administracji nie wykorzystywali by mieć więcej niż ABC ? Co ty myślisz że wszyscy to gołodupcy , nieroby , golasy ? Wali mnie co ma ABC , jednak hańbą jest wynosić się na piedestały na społecznych plecach . ABC może mi buty czyścić swoimi wątpliwymi zasługami , podobnie jak reszta tych samorządowych biznesmenów .Pamiętaj dziad i kur...... to nie stan posiadania - to charakter .
Ps. Św. Pieter nie rychliwy ale sprawiedliwy majątków biznesmeni tam nie zabiorą .
pipi 2018-06-29 16:48:48
@Janowski. Gołodupcom komuna nie zabierała majątków na kilkadziesiąt milionów złotych, gołodupców nie zamykała w obozach pracy jako kułaków w obozach tzw. pracy np. Jaworzno gdzie komendantem między innymi był Salomon Morel, którego ulubioną torturą była piramida czyli ciała ludzkie ułożone jedno na drugim i tak konali. Więc nie obrażaj, a do osądzania win są sądy jeśli widzisz gdzieś nieprawidłowości to do prokuratury i tyle. Więc z szacunkiem lub zamknij swoją Z.M. i zamilknij.
cyklista 2018-06-29 16:47:35
Ciąg dalszy:
Chociaż nasuwają mi się też dwie takie myśli:
- punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
- okazja czyni złodzieja (nie obrażając nikogo)
cyklista 2018-06-29 16:03:41
@Testament z Australii, tu nie chodzi o żal i zazdrość. Problem ma się w zachowaniu elementarnej uczciwości, postawy i cechy charakteru najprawdopodobniej dla Ciebie całkowicie, absolutnie nieznanej.
Testament z Australii 2018-06-29 14:55:18
Powiedz cyklista, że Ci najnormalniej żal, że ty tego nie masz.
cyklista 2018-06-29 14:33:53
Zawsze w dyskusjach na takie tematy powtarzam: jak Twoi dziadowie, ojcowie byli osobami majętnymi, to możesz bez obaw prezentować swoje obecne bogactwo. Natomiast gdy przez całe życie byłeś ubogi jak mysz kościelna, ale działałeś czynnie w związkach zawodowych, wykonując na przykład w państwowym zakładzie zawód ślusarza narzędziowego, a nagle po okresie przemian ustrojowych wypływasz jako biznesmen i właściciel kilku pensjonatów, hoteli oraz przykładowo licznej floty TIR-ów, to rodzi się pytanie: skąd to masz ???
cyklista 2018-06-29 14:14:57
@Janowski, a to tylko tak u Nas jest ? Stereotyp w całym Naszym kraju, powielany od czasu przemian ustrojowych.
Janowski 2018-06-29 13:39:58
Nie bardzo jest się czym chwalić . Biznes Adama zaczął się od produkcji badziewia sprzedawanego po bazarach - prawdziwy biznes zaczął się od miejsca w pierwszej radzie miasta zakopanego i za sprawą tego stanowiska rozpoczęła się kariera finansowa wspierana urzędowo . Jedni do dziś nie mogą odzyskać skradzionego majątku rodzinnego przez komunę a inni tacy jak Curuś za sprawą układów w samorządzie i nie tylko te majątki odzyskują . To jest początek układu zakopiańskiego - dziady do urzędów i mamy biznesmenów . Cała plejada nazwisk które pamiętamy , wszyscy urzędowi biznesmeni , doradcy , prezesi ,dyrektorzy , goście bez honoru wypasieni na urzędach . Rzeczywiście chwała po zbóju pokropiona wodą święconą z kasą solidarności rozliczoną przez aklamację . Rzygać mi się chce demokracją na wasz widok .
dziadek 2018-06-29 07:29:12
E tam e tam, syćka jeno dutki i dutki. Dobrobyt można też mierzyć inną miarką.
Panu Adasiowi brzusek rośnie!
abclol 2018-06-28 22:55:28
Obecny Burmistrz tyle że dziś ma swoje psy, nie brudzi się sam :)
pipi 2018-06-28 21:34:29
Grzecznie było by napisać Pan Burmistrz Adam Bachleda Curuś !
2018-09-18 22:39 Kobieta wypadła z 3 piętra 2018-09-18 20:47 Krościenko przedstawia radnych 19 2018-09-18 20:09 Łanie zupełnie nie boją się ludzi (ZDJĘCIA, WIDEO) 1 2018-09-18 18:07 Kandydaci koalicji Platforma.Nowoczesna do zakopiańskiej Rady Miasta 5 2018-09-18 17:30 Grzechotnik w Niedzicy? 13 2018-09-18 17:16 Powoli zapełniają się listy kandydatów do rady miasta 2018-09-18 17:01 Wyjątkowe lekcje przyrody na Kasprowym Wierchu 1 2018-09-18 16:37 Kandydaci do rady powiatu tatrzańskiego 4 2018-09-18 16:25 Kandydaci PiS do zakopiańskiej Rady Miasta. Burmistrz na pierwszym miejscu. 9 2018-09-18 15:41 Minister w Chabówce. Podpisze umowę dotyczącą kolejnego odcinka zakopianki 3 2018-09-18 15:34 Rozpoczyna się Nowotarski Tydzień Bliskości 2018-09-18 15:30 Red Bull Zjazd bez łańcucha w Zakopanem! 2018-09-18 15:12 Nowe twarze Witkacego 2018-09-18 14:06 Sympatyczna kotka szuka domu 2018-09-18 13:20 Drifterzy na cenzurowanym 2 2018-09-18 11:58 Warto wiedzieć 3 2018-09-18 11:40 Zderzenie w Chochołowie. Jedna osoba ranna (WIDEO) 2 2018-09-18 11:27 Bezdomni mieli uprawiać seks na oczach przechodniów 7 2018-09-18 10:39 W ratuszu - o czorsztyńskim zamku 2018-09-18 10:30 Doczekaliśmy się! Nie ma wahadła w Poroninie 1 2018-09-18 10:24 Ugurpowanie Łukasza Filipowicza razem z Dariuszem Galicą 19 2018-09-18 09:52 Czy to niedźwiedź, czy to pies? (WIDEO) 10 2018-09-18 09:43 Piknik rodzinny odwołany 2018-09-18 09:16 Kandydaci komitetu Zakopane 2030 11 2018-09-18 08:01 Klepie kosę i sama kosi 1 2018-09-17 22:21 Fałszywy alarm pożarowy w Szymonku 1 2018-09-17 20:36 Zdrój Obrońcom Ojczyzny 2018-09-17 20:06 Styl zakopiański to raczej nie jest 17 2018-09-17 18:58 Czas na drugą setkę 2018-09-17 18:32 Artystyczny nieład czyli prosty sposób na bałagan. Dodatek Budowlany 2018-09-17 17:13 Prawdziwków nigdy dość 2018-09-17 14:46 Mogiła Sybiraków tonie w kwiatach 2018-09-17 14:36 Egzaminator pozostanie na wolności 5 2018-09-17 14:27 Miasto przejmuje przystanki 2018-09-17 14:17 W Tatrach słońce i kilka dni z nami zostanie 2018-09-17 13:31 Medyczny zjazd 2018-09-17 13:17 Kradli ubrania w sklepie sportowym 1 2018-09-17 11:48 Obok kosza butelki, na trawniku puszki 2 2018-09-17 11:40 W Muzeum Podhalańskim - o miejscach pamięci narodowej 2018-09-17 09:48 Zderzenie na zakopiance 2018-09-17 08:07 Imperial popada w coraz większą ruinę 3 2018-09-16 21:00 Jedna mila bliżej do nieba (wideo) 2018-09-16 19:33 Wywrócił barierę z zakazem, żeby wjechać na zakopiankę 6 2018-09-16 19:17 Poświęcenie tablicy upamiętniającej 100. rocznicę odzyskania Niepodległości 6 2018-09-16 18:00 Firma rozebrała most w Rdzawce i tyle ją widzieli 4 2018-09-16 17:05 Grzybiarze ruszyli na łowy 2 2018-09-16 17:01 Jest asfalt na Chłabówce 3 2018-09-16 16:36 Koncert Magdy Ćwiertni w Altanie w Parku w Nowym Targu 2018-09-16 16:00 Pucharu Solnego Szlaku z Mistrzem Polski 2018-09-16 14:14 Niedziela w parku z charytatywnym wątkiem