Akcja Tygodnika Podhalańskiego
Zawiesiłeś na furtce tabliczkę z napisem "nie palimy byle czym" wyślij nam zdjęcie. Może być mms na nr 602 378 614

Reklama

2018-06-28 21:01:12

Finanse

Adam Bachleda Curuś na 61. miejscu najbogatszych

Były burmistrz Zakopanego, a obecnie przedsiębiorca znalazł się na 61. miejscu listy najbogatszych Polaków tygodnika Wprost.

Adam Bachleda Curuś jest najbogatszym i jedynym na liście góralem. Majątek jego rodzinnej firmy szacowany jest na 660 milionów złotych.


Razem z synami jest właścicielem wielu nieruchomości, także przy Krupówkach, czy hotelu Mercure w Zakopanem.

Jak podaje Wprost, najnowszą inwestycją byłego burmistrza jest odbudowa zdewastowanej willi Medyńskich przy placu Kossaka w Krakowie, gdzie ma powstać hotel.

Reklama
Reklama
1
/ Fot. Maciej Jonek
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
sap 2018-07-03 00:13:33
Nic nie slysze o klasyfikacjji konikow z pod kolejki w Kuznicach
pajac 2018-06-29 21:37:51
Janowski masz rację rzygać się chce jak takich bogocy wychwalają pod niebiosa ? sąsiedzi dobrze wiedzą gdzie pracowała żona tego pana i skąd się ten majątek wzią i po co te zachwyty ? a może tak Jakiego tu ściągnąć?
pipi 2018-06-29 20:23:59
@Janowski. Wiem co to jest schizofrenia dualna twoje dwa wpisy jakby pasują do wzorca. Natomiast dziad który odbiera swoje majątki zagarnięte różni się od dziada który zagarnia cudze majątki, a potem na cudzym i zagarniętym mieszka lub robi biznes tym, że pierwszego dziadem zrobili ci drudzy więc nie głosujcie więcej na dziadów gołodupców z dziada pradziada i innych wyrokowców, rozwodników i alimenciarzy oraz starców z demencją. Jeszcze raz - jeśli masz dowody na nielegalnie pozyskane majątki nie lękaj się i zgłoś gdzie trzeba będziesz sygnalistom nie na łamach TP lecz w realu.
Janowski 2018-06-29 18:24:07
@pipi
Nie obrażaj ? Czym tu się obrażać , prawdą o biznesmenach z rodowodem samorządowym ? - gołodupcami którzy bez stanowisk w administracji byli by nikim ? Niechlubna historia żydów jest mi znana i co ma wspólnego morderca Salomon Morel z biznesmenami którzy bez funkcji publicznych dalej byli by gołodupcami . Cyba jedyną wspólną cechą tych biznesmenów i Morela jest wspólny rodowód żydowski . Co wstyd chcesz przerobić na świętość ? Wiesz ilu jest takich którzy nikomu w d..... nie włazili , stanowisk w administracji nie wykorzystywali by mieć więcej niż ABC ? Co ty myślisz że wszyscy to gołodupcy , nieroby , golasy ? Wali mnie co ma ABC , jednak hańbą jest wynosić się na piedestały na społecznych plecach . ABC może mi buty czyścić swoimi wątpliwymi zasługami , podobnie jak reszta tych samorządowych biznesmenów .Pamiętaj dziad i kur...... to nie stan posiadania - to charakter .
Ps. Św. Pieter nie rychliwy ale sprawiedliwy majątków biznesmeni tam nie zabiorą .
pipi 2018-06-29 16:48:48
@Janowski. Gołodupcom komuna nie zabierała majątków na kilkadziesiąt milionów złotych, gołodupców nie zamykała w obozach pracy jako kułaków w obozach tzw. pracy np. Jaworzno gdzie komendantem między innymi był Salomon Morel, którego ulubioną torturą była piramida czyli ciała ludzkie ułożone jedno na drugim i tak konali. Więc nie obrażaj, a do osądzania win są sądy jeśli widzisz gdzieś nieprawidłowości to do prokuratury i tyle. Więc z szacunkiem lub zamknij swoją Z.M. i zamilknij.
cyklista 2018-06-29 16:47:35
Ciąg dalszy:
Chociaż nasuwają mi się też dwie takie myśli:
- punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
- okazja czyni złodzieja (nie obrażając nikogo)
cyklista 2018-06-29 16:03:41
@Testament z Australii, tu nie chodzi o żal i zazdrość. Problem ma się w zachowaniu elementarnej uczciwości, postawy i cechy charakteru najprawdopodobniej dla Ciebie całkowicie, absolutnie nieznanej.
Testament z Australii 2018-06-29 14:55:18
Powiedz cyklista, że Ci najnormalniej żal, że ty tego nie masz.
cyklista 2018-06-29 14:33:53
Zawsze w dyskusjach na takie tematy powtarzam: jak Twoi dziadowie, ojcowie byli osobami majętnymi, to możesz bez obaw prezentować swoje obecne bogactwo. Natomiast gdy przez całe życie byłeś ubogi jak mysz kościelna, ale działałeś czynnie w związkach zawodowych, wykonując na przykład w państwowym zakładzie zawód ślusarza narzędziowego, a nagle po okresie przemian ustrojowych wypływasz jako biznesmen i właściciel kilku pensjonatów, hoteli oraz przykładowo licznej floty TIR-ów, to rodzi się pytanie: skąd to masz ???
cyklista 2018-06-29 14:14:57
@Janowski, a to tylko tak u Nas jest ? Stereotyp w całym Naszym kraju, powielany od czasu przemian ustrojowych.
Janowski 2018-06-29 13:39:58
Nie bardzo jest się czym chwalić . Biznes Adama zaczął się od produkcji badziewia sprzedawanego po bazarach - prawdziwy biznes zaczął się od miejsca w pierwszej radzie miasta zakopanego i za sprawą tego stanowiska rozpoczęła się kariera finansowa wspierana urzędowo . Jedni do dziś nie mogą odzyskać skradzionego majątku rodzinnego przez komunę a inni tacy jak Curuś za sprawą układów w samorządzie i nie tylko te majątki odzyskują . To jest początek układu zakopiańskiego - dziady do urzędów i mamy biznesmenów . Cała plejada nazwisk które pamiętamy , wszyscy urzędowi biznesmeni , doradcy , prezesi ,dyrektorzy , goście bez honoru wypasieni na urzędach . Rzeczywiście chwała po zbóju pokropiona wodą święconą z kasą solidarności rozliczoną przez aklamację . Rzygać mi się chce demokracją na wasz widok .
dziadek 2018-06-29 07:29:12
E tam e tam, syćka jeno dutki i dutki. Dobrobyt można też mierzyć inną miarką.
Panu Adasiowi brzusek rośnie!
abclol 2018-06-28 22:55:28
Obecny Burmistrz tyle że dziś ma swoje psy, nie brudzi się sam :)
pipi 2018-06-28 21:34:29
Grzecznie było by napisać Pan Burmistrz Adam Bachleda Curuś !
2018-11-20 12:49 Tak wschodziło dziś słońce w Zakopanem 2018-11-20 12:01 Elektroniczne nuty w Starym Kościółku 2018-11-20 11:27 Zwłoki w parku 2018-11-20 11:20 Uważajcie na oblodzone szlaki w Tatrach! 2018-11-20 11:02 Małe Miasto pod Giewontem (WIDEO na ŻYWO) 2018-11-20 10:21 Ślady niedźwiedziej rodzinki na Drodze pod Reglami 2018-11-20 10:15 Husky znaleziony w Zakopanem 2018-11-20 10:05 LAS NIE UPRZEDZA 2018-11-20 09:38 Kolejny kraksa na zakopiance. Tym razem 5 samochodów 2018-11-20 09:30 Nocna kolizja w Groniu 2018-11-20 07:56 Nowotarscy kadeci najlepsi w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej (zdjęcia) 1 2018-11-20 00:00 Poznaj swoją skórę - Indywidualne konsultacje kosmetologiczne w NABE SPA w Nosalowym Dworze 2018-11-19 22:05 Zawiesiłeś tabliczkę - wyślij nam zdjęcie 35 2018-11-19 21:49 Przedstawiciel Amerykańskiej Polonii członkiem zarządu Podhala 1 2018-11-19 21:24 Paweł Zadarnowski jest na służbie w niebie 2018-11-19 21:16 Wybieramy ekologiczne ogrzewanie 2 2018-11-19 21:00 Na drogi wyruszyły piaskarki (WIDEO) 4 2018-11-19 20:24 Karambol na zakopiance. Zderzyło się 10 aut 1 2018-11-19 20:05 Śliskie górskie drogi. Kolizja sześciu aut w Gliczarowie 4 2018-11-19 18:30 Już 6 milionów pasażerów 1 2018-11-19 17:12 Jedni wybrali zbójnickiego, drudzy solowy popis 2018-11-19 17:00 Czekają na dom 2018-11-19 16:11 Wieczór Cecyliański w Nowym Targu 2018-11-19 15:43 Kulturalne rozstanie 4 2018-11-19 15:30 Strażacki objazd świata 2018-11-19 15:12 Witold Kozłowski z Krościenka marszałkiem województwa 1 2018-11-19 14:18 Śmieciowy nasyp 2 2018-11-19 11:48 Ratraki gotowe, ale śniegu na razie mało 4 2018-11-19 11:06 Nie przegap szansy na gaz 2018-11-19 10:49 Podatkiem w autobus 2 2018-11-19 09:26 Toż to przecież grzech 5 2018-11-19 09:12 Szczęśliwy finał poszukiwań 2018-11-19 08:00 Zoskolańskie Jodełko za nami 2018-11-18 21:30 Dachowanie w Starem Bystrem 2018-11-18 21:23 Krupówki też białe (WIDEO) 2018-11-18 20:45 Bukowina Tatrzańska sparaliżowana (WIDEO) 17 2018-11-18 20:39 Choinki już przystrojone 4 2018-11-18 19:30 Wszystko co niezbędne, by wyprawić wesele 2018-11-18 18:48 Bez Polaków na podium 1 2018-11-18 18:34 Poetyckie Zaduszki z Niepodległością w tle 2018-11-18 18:28 Najnajnowo 2018-11-18 18:00 Nocna akcja ratowników 8 2018-11-18 18:00 Najlepszy czas na zakup samochodu do Twojej firmy 2018-11-18 17:13 Sypie, sypie, sypie. W Zakopanem zrobiło się biało (ZDJĘCIA, WIDEO) 2 2018-11-18 16:39 Pomnik, który odsłoni prezydent Duda 3 2018-11-18 16:30 Słodkie wsparcie dla zawodników 3 2018-11-18 16:00 Piosenki czeskiego barda 2018-11-18 15:30 Góralski sukces w Carnegie Hall 5 2018-11-18 15:00 Łanie żerują na ulicach Zakopanego (WIDEO) 4 2018-11-18 14:00 Pasterskie muzeum