2018-06-28 21:01:12

Reklama

Finanse

Adam Bachleda Curuś na 61. miejscu najbogatszych

Reklama

Były burmistrz Zakopanego, a obecnie przedsiębiorca znalazł się na 61. miejscu listy najbogatszych Polaków tygodnika Wprost.

Adam Bachleda Curuś jest najbogatszym i jedynym na liście góralem. Majątek jego rodzinnej firmy szacowany jest na 660 milionów złotych.


Razem z synami jest właścicielem wielu nieruchomości, także przy Krupówkach, czy hotelu Mercure w Zakopanem.

Jak podaje Wprost, najnowszą inwestycją byłego burmistrza jest odbudowa zdewastowanej willi Medyńskich przy placu Kossaka w Krakowie, gdzie ma powstać hotel.

Reklama
1
/ Fot. Maciej Jonek
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
sap 2018-07-03 00:13:33
Nic nie slysze o klasyfikacjji konikow z pod kolejki w Kuznicach
pajac 2018-06-29 21:37:51
Janowski masz rację rzygać się chce jak takich bogocy wychwalają pod niebiosa ? sąsiedzi dobrze wiedzą gdzie pracowała żona tego pana i skąd się ten majątek wzią i po co te zachwyty ? a może tak Jakiego tu ściągnąć?
pipi 2018-06-29 20:23:59
@Janowski. Wiem co to jest schizofrenia dualna twoje dwa wpisy jakby pasują do wzorca. Natomiast dziad który odbiera swoje majątki zagarnięte różni się od dziada który zagarnia cudze majątki, a potem na cudzym i zagarniętym mieszka lub robi biznes tym, że pierwszego dziadem zrobili ci drudzy więc nie głosujcie więcej na dziadów gołodupców z dziada pradziada i innych wyrokowców, rozwodników i alimenciarzy oraz starców z demencją. Jeszcze raz - jeśli masz dowody na nielegalnie pozyskane majątki nie lękaj się i zgłoś gdzie trzeba będziesz sygnalistom nie na łamach TP lecz w realu.
Janowski 2018-06-29 18:24:07
@pipi
Nie obrażaj ? Czym tu się obrażać , prawdą o biznesmenach z rodowodem samorządowym ? - gołodupcami którzy bez stanowisk w administracji byli by nikim ? Niechlubna historia żydów jest mi znana i co ma wspólnego morderca Salomon Morel z biznesmenami którzy bez funkcji publicznych dalej byli by gołodupcami . Cyba jedyną wspólną cechą tych biznesmenów i Morela jest wspólny rodowód żydowski . Co wstyd chcesz przerobić na świętość ? Wiesz ilu jest takich którzy nikomu w d..... nie włazili , stanowisk w administracji nie wykorzystywali by mieć więcej niż ABC ? Co ty myślisz że wszyscy to gołodupcy , nieroby , golasy ? Wali mnie co ma ABC , jednak hańbą jest wynosić się na piedestały na społecznych plecach . ABC może mi buty czyścić swoimi wątpliwymi zasługami , podobnie jak reszta tych samorządowych biznesmenów .Pamiętaj dziad i kur...... to nie stan posiadania - to charakter .
Ps. Św. Pieter nie rychliwy ale sprawiedliwy majątków biznesmeni tam nie zabiorą .
pipi 2018-06-29 16:48:48
@Janowski. Gołodupcom komuna nie zabierała majątków na kilkadziesiąt milionów złotych, gołodupców nie zamykała w obozach pracy jako kułaków w obozach tzw. pracy np. Jaworzno gdzie komendantem między innymi był Salomon Morel, którego ulubioną torturą była piramida czyli ciała ludzkie ułożone jedno na drugim i tak konali. Więc nie obrażaj, a do osądzania win są sądy jeśli widzisz gdzieś nieprawidłowości to do prokuratury i tyle. Więc z szacunkiem lub zamknij swoją Z.M. i zamilknij.
cyklista 2018-06-29 16:47:35
Ciąg dalszy:
Chociaż nasuwają mi się też dwie takie myśli:
- punkt widzenia zależy od punktu siedzenia
- okazja czyni złodzieja (nie obrażając nikogo)
cyklista 2018-06-29 16:03:41
@Testament z Australii, tu nie chodzi o żal i zazdrość. Problem ma się w zachowaniu elementarnej uczciwości, postawy i cechy charakteru najprawdopodobniej dla Ciebie całkowicie, absolutnie nieznanej.
Testament z Australii 2018-06-29 14:55:18
Powiedz cyklista, że Ci najnormalniej żal, że ty tego nie masz.
cyklista 2018-06-29 14:33:53
Zawsze w dyskusjach na takie tematy powtarzam: jak Twoi dziadowie, ojcowie byli osobami majętnymi, to możesz bez obaw prezentować swoje obecne bogactwo. Natomiast gdy przez całe życie byłeś ubogi jak mysz kościelna, ale działałeś czynnie w związkach zawodowych, wykonując na przykład w państwowym zakładzie zawód ślusarza narzędziowego, a nagle po okresie przemian ustrojowych wypływasz jako biznesmen i właściciel kilku pensjonatów, hoteli oraz przykładowo licznej floty TIR-ów, to rodzi się pytanie: skąd to masz ???
cyklista 2018-06-29 14:14:57
@Janowski, a to tylko tak u Nas jest ? Stereotyp w całym Naszym kraju, powielany od czasu przemian ustrojowych.
Janowski 2018-06-29 13:39:58
Nie bardzo jest się czym chwalić . Biznes Adama zaczął się od produkcji badziewia sprzedawanego po bazarach - prawdziwy biznes zaczął się od miejsca w pierwszej radzie miasta zakopanego i za sprawą tego stanowiska rozpoczęła się kariera finansowa wspierana urzędowo . Jedni do dziś nie mogą odzyskać skradzionego majątku rodzinnego przez komunę a inni tacy jak Curuś za sprawą układów w samorządzie i nie tylko te majątki odzyskują . To jest początek układu zakopiańskiego - dziady do urzędów i mamy biznesmenów . Cała plejada nazwisk które pamiętamy , wszyscy urzędowi biznesmeni , doradcy , prezesi ,dyrektorzy , goście bez honoru wypasieni na urzędach . Rzeczywiście chwała po zbóju pokropiona wodą święconą z kasą solidarności rozliczoną przez aklamację . Rzygać mi się chce demokracją na wasz widok .
dziadek 2018-06-29 07:29:12
E tam e tam, syćka jeno dutki i dutki. Dobrobyt można też mierzyć inną miarką.
Panu Adasiowi brzusek rośnie!
abclol 2018-06-28 22:55:28
Obecny Burmistrz tyle że dziś ma swoje psy, nie brudzi się sam :)
pipi 2018-06-28 21:34:29
Grzecznie było by napisać Pan Burmistrz Adam Bachleda Curuś !
2019-02-18 09:14 Ślisko na drogach - stłuczka w Groniu 2019-02-18 08:01 Słoneczna serenada na śnieżnej połaci. Na biegówki na polsko-słowackie pogranicze 2019-02-17 21:27 Żmije budzą się w zimie 2019-02-17 20:30 Dla górskiego rowerzysty nie ma złych warunków 2019-02-17 20:00 Route 66 - w poszukiwaniu górali 2019-02-17 19:38 Kierowca "pod wpływem" spowodował poważny wypadek 4 2019-02-17 19:00 Utworzyć własne wysypisko, a może zbudować nowoczesną spalarnię 1 2019-02-17 18:00 Fotoradarem w piratów 7 2019-02-17 17:45 Graniczna pamięć 2019-02-17 17:35 Strażacy najlepsi w tańcu zbójnickim 2019-02-17 17:29 Na Kasprowym jak na Lipkach 2019-02-17 17:27 Jaka Polska po PiS-ie czyli dzielenie skóry na niedźwiedziu 7 2019-02-17 17:18 Weekendowi turyści opuszczają Podhale 1 2019-02-17 17:04 Gubałówka dziś też oblężona 1 2019-02-17 16:58 Ledwo wzrosła temperatura, a już wypadek motocyklisty 2019-02-17 16:50 Nagroda główna dla kolędników z Juszczyna (wyniki konkursu) 2019-02-17 16:33 Konkurs tańca zbójnickiego i popisy par tanecznych (wyniki) 2019-02-17 16:30 Charytatywne balowanie pod Tatrami 2 2019-02-17 16:00 Walentynkowa miłość pod Giewontem 2019-02-17 15:30 Saneczkarze w szoku - stoi skrzynka na stoku 21 2019-02-17 15:17 Paradne kumoterki na start 2019-02-17 15:01 W Goszczu mówią świetnie po włosku 2019-02-17 14:46 Walentynka i Walentyn na nartach 2019-02-17 14:30 Wyjazdowy tydzień przedszkolaków 2019-02-17 14:00 Po górach na skiturach 1 2019-02-17 13:45 Korek-gigant w sercu miasta 5 2019-02-17 13:35 Drogowo-parkingowe przepełnienie 1 2019-02-17 13:30 Olimpiada trzeciego wieku 2019-02-17 13:00 Parking dla mieszkańców, a nie oblewających egzaminatorów 2019-02-17 12:45 Łażą łanie po potoku 1 2019-02-17 12:38 Noc Poetów 2019-02-17 12:00 Otwarcie dla "Szarotek": kluczowe 4 minuty 2019-02-17 11:59 Łyżwy jak na plaży 2019-02-17 11:25 Walentynki z windą w tle 2019-02-17 11:00 Pogodowe szaleństwo pod Tatrami (WIDEO) 2019-02-17 10:18 Matka i dwójka dzieci ucierpieli w wczorajszym wypadku w Chochołowie 1 2019-02-17 09:46 Sucho w kranach na Olczy 11 2019-02-17 09:01 Słońce i tłumy w Morskim Oku 3 2019-02-17 08:00 Przyszliśmy tu po kolędzie 2019-02-16 23:10 Rudigier i Stojak najlepsi w Pucharze Europy FIS Big Air 2019-02-16 22:00 Skoki pod słońce 2 2019-02-16 20:46 Mała znajda na Stasikówce 2019-02-16 19:58 Takiej kolejki nie pamiętają najstarsi górale (WIDEO) 11 2019-02-16 19:30 Siłowe rozwiązania w autobusie (WIDEO) 12 2019-02-16 18:56 Krupówki pełne ludzi 7 2019-02-16 18:38 Wielka Krokiew - drogowa blokada 3 2019-02-16 18:18 Elektrotankowanie pod Giewontem 3 2019-02-16 18:16 Stoch znowu na pudle 2019-02-16 18:00 VIII Puchar Misia Stramusia (WIDEO) 2019-02-16 17:25 Zimowy spływ Krutynią (WIDEO) 2