2018-07-11 13:29:04

Zakopane - Morskie Oko

7 mandatów, 3 zatrzymane dowody rejestracyjne. Kontrola na trasie do Morskiego Oka

Reklama

Wczoraj policjanci wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego, kontrolowali busy i pojazdy przewożące konie na trasie w stronę Morskiego Oka.

Policjanci z komisariatu w Bukowinie i inspektorzy skontrolowali dziewięć pojazdów. Nałożyli siedem mandatów na łączną kwotę 3600 zł, zatrzymali 3 dowody rejestracyjne oraz sporządzili jeden protokół z kontroli. Stanowi on podstawę do wszczęcia postępowania administracyjnego wobec przedsiębiorcy z ustawy o transporcie drogowym. W jego wyniku może zostać nałożona kara w wysokości 5 tysięcy złotych.

- Podobne działania będą prowadzone w sposób cykliczny, w celu wyeliminowania nieprawidłowości związanych z transportem drogowym - informuje Krzysztof Waksmundzki, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji.

opr. p

Reklama
Reklama
1
Reklama
2
Reklama
3
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
CICHY 2018-07-12 09:14:41
5000 tysi na górala.... kpiny!!! Taką sumkę to ustuka z ceprów w 1 dzień!!!
kierowca123 2018-07-12 08:13:00
miło widzieć że gdzies drogówka pracuje, bo na drogach ich prawie nie widać. Oby więcej, bo kiedyś by trzeba było wreszcie ucywilizować drogi w tym dzikim kraju
Tak 2018-07-11 23:28:09
Każdy mądry w sezonie gdy widzi te busy pełne, tu trzeba cały rok brać pod uwagę, #zakopianczyk ?kup? busa z euro 6 i jezdzij zobaczymy czy będzie Ci tak do medrowania. Miasto powoli swoich nie ma za co serwisować
Oko 2018-07-11 22:25:34
Xyhoec Gewoyg ty powinnaś gwiezdne wrota otwierać
Nie podoba ci się koń czy woźnica to wara.....
Takich pseudo krytyków internetowych to tam nie trzeba
Zakopiańczyk 2018-07-11 22:08:34
Do Korsarz .

Dzieki .
Tylko to trzeba zrobic
A nie ze my tylko o tym piszemy ..
Po tych ulicach ...chodnikach - chodza nasze dzieci ..rodzice ..dziadkowie ...bliscy ...
Te " syfy " nie doś ze szpecą to trują ..
A w urzedzie chyba KATARAKTA na oczach !!!!!
Przecież urzednicy z Zakopiańskiego " magistratu" też jeżdżą po zakopanem i widza co jezdzi wokoło ....
Zakopiańczyk 2018-07-11 22:04:16
Polo
Polo 2018-07-11 21:56:02
To tak się koledzy z Zakopanego do protestu dołączyli! ? Tylko potem nie płakać ze roboty do rana a kasa maleńka. Sami sobie jesteśmy winni rzędzie lamistrajki i lizusy dupy komendanta naczelnika itd. Góral to góral
Pablo 2018-07-11 21:14:37
Ciekawe?każdy chce płacić jak najmniej za przejazd ale wszyscy chcą jeździć nowymi ekologicznymi i drogimi w utrzymaniu busami. To niemożliwe! !!
korsarz 2018-07-11 20:12:23
Zakopianczyk popieram cię jestem na tak
aj 2018-07-11 19:45:26
Skąd w was tyle nienawiści? Widziałyście tych kierowców? Sądzicie że policja nie sprawdziłaby trzeźwości, gdyby był choćby cień podejrzeń?
Zajmijcie się swoimi paznokciami, a nie oceną ludzi.
Zakopiańczyk 2018-07-11 18:57:24
Wprtowadzić przymus posiadania auta do transport z normami Euro 6 .
Zacząć od bussów i taxi !!!!
Bo idac do kuźnic czy na drodze do morskiego oka czy do doliny chochołowskiej ....przecierz nieda sie oddychać jak takie starocie jezdzą ....
Odrazu by sdie polepszyło i przyjezdnym i miejscowym ....
Kto ma Euro 6 doistaje licencje ( linie)na 5 lat a kto nie ...do końca roku i pa pa ....
Gorol 2018-07-11 17:43:53
Bravo 3/4 busow pod prase wyslac. Ja jestem ciekaw kto przeglad podbija w tych zabytkach ktore gierka pamietaja i za ich d... tez sie zabrac
BRAWO BRAWO 2018-07-11 17:13:10
BRAWO DLA FUNKCJONARIUSZY NAKŁADAJĄCYCH MANDATY.

Chcą policjanci podwyżek, organizują strajk a i tak znajdą sie tacy którzy się wyłamią i bedą je pisać... a później płacz ze zarobki małe...
korsarz 2018-07-11 16:35:59
Jak Itd w Zakopanem 2/3 busów znika ludzie stoją po przystankach jak zakomuny.Jeszcze niech zaglodną na postoj pod graniem z soboty na niedzielę większą połowa to lewusy!!!
raid 2018-07-11 16:33:11
@gosc69j
Ale ja właśnie dokładnie to miałem na myśli. Zniknęli z dróg Ci busiarze, którzy jeżdżą "trupami", a takich nie brakuje. Dobrze pisze @Turysta o stacjach kontroli. Ja oprócz odbierania licencji, dołożyłbym 500 tys.kary finansowej i 5 lat więzienia. Skończyłyby się "trupy" na drogach i to bardzo szybko.
Zdecydowanie popieram takie działania ITD oraz Policji. Oby było ich więcej.
Miejscowy 2018-07-11 15:55:14
Wszystko fajnie A może by tak wzieli sie za pana ktory jezdzi bez papierow wozi ludzi wszyscy wiedzą A policja I tak rozkłada rece bezczynnie
pluto 2018-07-11 15:54:51
Bardzo dobrze. Jechałem jakiś czas za takim wehikułem aż do Białki. I niech mi nikt nie wmówi, że to obcy. Należy jeszcze sprawdzić stan techniczny pojazdów zaraz po "podbiciu" dowodu rejestracyjnego.
Turysta 2018-07-11 15:32:15
No dosłownie nie wierzę. W końcu ktoś zaczyna myśleć. Przydała by się stała kontrola wszystkich bus'ów. Mało tego, w przypadku ewidentnych "trupów" powinno się zabierać licencję stacjom kontroli pojazdów które takie pojazdy dopuściły do ruchu.
Jędrek hej 2018-07-11 15:09:21
Na 9 kontroli pojazdów transportujących konie z Morskiego Oka, 7 zakończono postępowaniem mandatowym.
To oznacza, że prawie 80% pojazdów miało poważne usterki i nie spełniało wymogów Kodeksu drogowego.
Wstyd!
Fiakrzy w nosie mają zasady, przepisy i bezpieczeństwo na drodze.
Od dawna wiemy o tym, że w nosie również mają konie. Na razie tu pozostają bezkarni, ale przyjdzie kryska na Matyska.
gosc69j 2018-07-11 14:52:55
raid....lepiej poczekać trochę dłużej na przystanku niż wsiadać do grata, który badania techniczne przechodzi po znajomości na stacji diagnostycznej.
KTT 2018-07-11 14:50:18
Nareszcie wzieli sie za aborygenów , szkoda , że tylko 9, ja bym skontrolował 90
W 2018-07-11 14:45:53
Bardzo dobrze. Zapraszamy Inspekcje częściej ????
Szarotka 2018-07-11 14:37:29
Pouczenia to będą mieli w d.... e. Takie kontrole powinno się robić przynajmniej raz w tygodniu. To wszystko dla bezpieczeństwa turystów. Dużo busów to wraki nie nadające się do jazdy. Taksiarzy też powinno się sprawdzać. Oprócz sprawności pojazdu także jego kulturę osobistą.
Teodor słysz 2018-07-11 14:06:28
Łamistrajki z Bukowińskich Stróżów Prawa
raid 2018-07-11 14:01:16
Ciekawe o ile dłużej czekali ludzie na przystankach, jak część busiarzy zniknęła z dróg he he he he.
rycho 2018-07-11 13:46:10
Bo tak to jest jak darmozjady na siłę chcą udowodnić ,że są potrzebni społeczeństwu .
BMW 2018-07-11 13:45:35
No to grubo polecieli po bandzie zreszta mieli od 10tego upominać a nie karac
ORMOwiec 2018-07-11 13:43:51
Bardzo dobrze, kto ma sprawne auto ten niczego nie musi się obawiać.
Ktt 2018-07-11 13:40:50
A mieli pouczac a nie karać
2018-07-20 10:58 Wystarczyła krótka ulewa, a już wybija studzienki na Olczy 2018-07-20 10:47 Remontowana droga w Kościelisku w fatalnym stanie. Zniszczyłem koło 2018-07-20 10:11 Mistrzostwa Polski w Trialu 2018-07-20 10:06 Wypadek na zakopiance. 2 osoby ranne 2018-07-20 09:57 Znowu pada, ale wody w rzekach opadają 2018-07-20 09:49 Nowy skarbnik w urzędzie w Krościenku 2018-07-20 09:17 Scena z zalanych bulwarów przeniesiona 2018-07-20 07:50 Woda mogła zabrać życie 2018-07-20 06:07 Poranny wypadek na zakopiance 2018-07-19 22:38 Deszczowy protest przed sądem 8 2018-07-19 21:57 Akcja ratowników TOPR w ekstremalnych warunkach 3 2018-07-19 21:23 Kajakarze ryzykanci (WIDEO) 2018-07-19 21:13 Na tej murawie szybko nie zagrają. Tak wygląda boisko w Jurgowie 1 2018-07-19 20:59 Na moście w Białym Dunajcu mieszkańcom puściły nerwy 11 2018-07-19 20:58 Pielęgniarki i ratownicy z dyplomami 2018-07-19 20:42 Brudna woda w kranach w Poroninie. W Zakopanem słabe ciśnienie (WIDEO) 2018-07-19 20:20 Woda w Tatrach powoli opada. Tak wygląda Siklawica (ZDJĘCIA, WIDEO) 2018-07-19 19:18 Brawura czy kompletny brak wyobraźni? 13 2018-07-19 19:07 P i J, znaczy całuj i jedź 1 2018-07-19 19:07 Nowa sala i boisko 2018-07-19 19:00 Patroni na tabliczki 2018-07-19 18:38 Hydroizolacja – sposób na spokój w najbardziej newralgicznych miejscach 2018-07-19 17:53 Przez most na Białce tylko jednym pasem 1 2018-07-19 17:46 Mamy najnowsze prognozy. Słońce od soboty 2018-07-19 17:37 Pomoc dla poszkodowanych w ulewach z Urzędu Wojewódzkiego 2018-07-19 17:22 Hej Fest w sobotę w Zakopanem. Rozdajemy bilety na festiwal 2018-07-19 16:36 Woda wylewa się z koryta Bystrej w Zakopanem (WIDEO) 4 2018-07-19 16:30 Narzekamy na ulewy, a tu w lasach rosną grzyby 2 2018-07-19 16:06 Sesja obniżkowa 2018-07-19 15:58 Zamknięta droga Oswalda Balzera. Nowe zdjęcia i wideo 8 2018-07-19 15:40 W Czarnej Górze domy odcięte od dojazdu. Czekamy na urzędników 3 2018-07-19 15:37 Woda zniszczyła przyczółki mostów 2018-07-19 15:12 Drogowcy podsumowują walkę z żywiołem 2018-07-19 15:12 Zrzucają wodę z zapory. Nowe zdjęcia 1 2018-07-19 14:46 To tragedia - mówią mieszkańcy Ochotnicy 2018-07-19 14:35 Linii transgranicznej nie będzie więc jest pomysł na zrzutkę 2 2018-07-19 14:20 Wodospady Zimnej Wody też robią wrażenie 1 2018-07-19 14:03 Zabójca stanie przed sądem 2018-07-19 13:52 Tak rano wyglądała Dol. Chochołowska 2018-07-19 13:36 Złamana noga na szlaku na Giewont 2018-07-19 13:24 Są turyści, którzy nie narzekają na pogodę w Tatrach (WIDEO) 1 2018-07-19 13:04 Dziś z „Tygodnikiem Podhalańskim” - kolejny numer „Gazety Targowej” 2018-07-19 12:52 Nie pij wody z Małego Cichego 2018-07-19 12:29 WAKACYJNE SUPER GAME e-sport w Białce Tatrzańskiej 2018-07-19 12:18 Woda powoli opada, ale nadal wezbrane rzeki robią wrażenie (WIDEO) 1 2018-07-19 11:41 Na tej mapie widać dokładnie dlaczego doszło do wezbrania rzek 5 2018-07-19 11:38 Tak wygląda Zbiornik Świnna Poręba 2 2018-07-19 10:51 Jezioro się zapełnia. Spuszczają wodę ze Zbiornika Czorsztyńskiego 3 2018-07-19 10:50 Merida wróciła do właściciela 2018-07-19 10:40 Mieszkańcy Krasu w Krościenku biją na alarm. Są odcięci od świata (ZDJĘCIA) 4