Reklama

2018-07-11 13:29:04

Reklama

Zakopane - Morskie Oko

7 mandatów, 3 zatrzymane dowody rejestracyjne. Kontrola na trasie do Morskiego Oka

Reklama

Wczoraj policjanci wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego, kontrolowali busy i pojazdy przewożące konie na trasie w stronę Morskiego Oka.

Policjanci z komisariatu w Bukowinie i inspektorzy skontrolowali dziewięć pojazdów. Nałożyli siedem mandatów na łączną kwotę 3600 zł, zatrzymali 3 dowody rejestracyjne oraz sporządzili jeden protokół z kontroli. Stanowi on podstawę do wszczęcia postępowania administracyjnego wobec przedsiębiorcy z ustawy o transporcie drogowym. W jego wyniku może zostać nałożona kara w wysokości 5 tysięcy złotych.

- Podobne działania będą prowadzone w sposób cykliczny, w celu wyeliminowania nieprawidłowości związanych z transportem drogowym - informuje Krzysztof Waksmundzki, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji.

opr. p

Reklama
1
2
3
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
CICHY 2018-07-12 09:14:41
5000 tysi na górala.... kpiny!!! Taką sumkę to ustuka z ceprów w 1 dzień!!!
kierowca123 2018-07-12 08:13:00
miło widzieć że gdzies drogówka pracuje, bo na drogach ich prawie nie widać. Oby więcej, bo kiedyś by trzeba było wreszcie ucywilizować drogi w tym dzikim kraju
Tak 2018-07-11 23:28:09
Każdy mądry w sezonie gdy widzi te busy pełne, tu trzeba cały rok brać pod uwagę, #zakopianczyk ?kup? busa z euro 6 i jezdzij zobaczymy czy będzie Ci tak do medrowania. Miasto powoli swoich nie ma za co serwisować
Oko 2018-07-11 22:25:34
Xyhoec Gewoyg ty powinnaś gwiezdne wrota otwierać
Nie podoba ci się koń czy woźnica to wara.....
Takich pseudo krytyków internetowych to tam nie trzeba
Zakopiańczyk 2018-07-11 22:08:34
Do Korsarz .

Dzieki .
Tylko to trzeba zrobic
A nie ze my tylko o tym piszemy ..
Po tych ulicach ...chodnikach - chodza nasze dzieci ..rodzice ..dziadkowie ...bliscy ...
Te " syfy " nie doś ze szpecą to trują ..
A w urzedzie chyba KATARAKTA na oczach !!!!!
Przecież urzednicy z Zakopiańskiego " magistratu" też jeżdżą po zakopanem i widza co jezdzi wokoło ....
Zakopiańczyk 2018-07-11 22:04:16
Polo
Polo 2018-07-11 21:56:02
To tak się koledzy z Zakopanego do protestu dołączyli! ? Tylko potem nie płakać ze roboty do rana a kasa maleńka. Sami sobie jesteśmy winni rzędzie lamistrajki i lizusy dupy komendanta naczelnika itd. Góral to góral
Pablo 2018-07-11 21:14:37
Ciekawe?każdy chce płacić jak najmniej za przejazd ale wszyscy chcą jeździć nowymi ekologicznymi i drogimi w utrzymaniu busami. To niemożliwe! !!
korsarz 2018-07-11 20:12:23
Zakopianczyk popieram cię jestem na tak
aj 2018-07-11 19:45:26
Skąd w was tyle nienawiści? Widziałyście tych kierowców? Sądzicie że policja nie sprawdziłaby trzeźwości, gdyby był choćby cień podejrzeń?
Zajmijcie się swoimi paznokciami, a nie oceną ludzi.
Zakopiańczyk 2018-07-11 18:57:24
Wprtowadzić przymus posiadania auta do transport z normami Euro 6 .
Zacząć od bussów i taxi !!!!
Bo idac do kuźnic czy na drodze do morskiego oka czy do doliny chochołowskiej ....przecierz nieda sie oddychać jak takie starocie jezdzą ....
Odrazu by sdie polepszyło i przyjezdnym i miejscowym ....
Kto ma Euro 6 doistaje licencje ( linie)na 5 lat a kto nie ...do końca roku i pa pa ....
Gorol 2018-07-11 17:43:53
Bravo 3/4 busow pod prase wyslac. Ja jestem ciekaw kto przeglad podbija w tych zabytkach ktore gierka pamietaja i za ich d... tez sie zabrac
BRAWO BRAWO 2018-07-11 17:13:10
BRAWO DLA FUNKCJONARIUSZY NAKŁADAJĄCYCH MANDATY.

Chcą policjanci podwyżek, organizują strajk a i tak znajdą sie tacy którzy się wyłamią i bedą je pisać... a później płacz ze zarobki małe...
korsarz 2018-07-11 16:35:59
Jak Itd w Zakopanem 2/3 busów znika ludzie stoją po przystankach jak zakomuny.Jeszcze niech zaglodną na postoj pod graniem z soboty na niedzielę większą połowa to lewusy!!!
raid 2018-07-11 16:33:11
@gosc69j
Ale ja właśnie dokładnie to miałem na myśli. Zniknęli z dróg Ci busiarze, którzy jeżdżą "trupami", a takich nie brakuje. Dobrze pisze @Turysta o stacjach kontroli. Ja oprócz odbierania licencji, dołożyłbym 500 tys.kary finansowej i 5 lat więzienia. Skończyłyby się "trupy" na drogach i to bardzo szybko.
Zdecydowanie popieram takie działania ITD oraz Policji. Oby było ich więcej.
Miejscowy 2018-07-11 15:55:14
Wszystko fajnie A może by tak wzieli sie za pana ktory jezdzi bez papierow wozi ludzi wszyscy wiedzą A policja I tak rozkłada rece bezczynnie
pluto 2018-07-11 15:54:51
Bardzo dobrze. Jechałem jakiś czas za takim wehikułem aż do Białki. I niech mi nikt nie wmówi, że to obcy. Należy jeszcze sprawdzić stan techniczny pojazdów zaraz po "podbiciu" dowodu rejestracyjnego.
Turysta 2018-07-11 15:32:15
No dosłownie nie wierzę. W końcu ktoś zaczyna myśleć. Przydała by się stała kontrola wszystkich bus'ów. Mało tego, w przypadku ewidentnych "trupów" powinno się zabierać licencję stacjom kontroli pojazdów które takie pojazdy dopuściły do ruchu.
Jędrek hej 2018-07-11 15:09:21
Na 9 kontroli pojazdów transportujących konie z Morskiego Oka, 7 zakończono postępowaniem mandatowym.
To oznacza, że prawie 80% pojazdów miało poważne usterki i nie spełniało wymogów Kodeksu drogowego.
Wstyd!
Fiakrzy w nosie mają zasady, przepisy i bezpieczeństwo na drodze.
Od dawna wiemy o tym, że w nosie również mają konie. Na razie tu pozostają bezkarni, ale przyjdzie kryska na Matyska.
gosc69j 2018-07-11 14:52:55
raid....lepiej poczekać trochę dłużej na przystanku niż wsiadać do grata, który badania techniczne przechodzi po znajomości na stacji diagnostycznej.
KTT 2018-07-11 14:50:18
Nareszcie wzieli sie za aborygenów , szkoda , że tylko 9, ja bym skontrolował 90
W 2018-07-11 14:45:53
Bardzo dobrze. Zapraszamy Inspekcje częściej ????
Szarotka 2018-07-11 14:37:29
Pouczenia to będą mieli w d.... e. Takie kontrole powinno się robić przynajmniej raz w tygodniu. To wszystko dla bezpieczeństwa turystów. Dużo busów to wraki nie nadające się do jazdy. Taksiarzy też powinno się sprawdzać. Oprócz sprawności pojazdu także jego kulturę osobistą.
Teodor słysz 2018-07-11 14:06:28
Łamistrajki z Bukowińskich Stróżów Prawa
raid 2018-07-11 14:01:16
Ciekawe o ile dłużej czekali ludzie na przystankach, jak część busiarzy zniknęła z dróg he he he he.
rycho 2018-07-11 13:46:10
Bo tak to jest jak darmozjady na siłę chcą udowodnić ,że są potrzebni społeczeństwu .
BMW 2018-07-11 13:45:35
No to grubo polecieli po bandzie zreszta mieli od 10tego upominać a nie karac
ORMOwiec 2018-07-11 13:43:51
Bardzo dobrze, kto ma sprawne auto ten niczego nie musi się obawiać.
Ktt 2018-07-11 13:40:50
A mieli pouczac a nie karać
2019-02-15 21:25 Zdrój przy światłowodzie 2019-02-15 20:58 Mini biegi 2019-02-15 20:15 I stała się jasność na Równi Krupowej 1 2019-02-15 20:06 Stłuczka autobusu jadącego do Zakopanego 2019-02-15 19:46 Jabłonka chce gazu 2019-02-15 19:44 Korek przy wyjeździe z Zakopanego 2 2019-02-15 18:59 Wielka Skawa 1 2019-02-15 18:41 Kościelisko w gazowej sieci 1 2019-02-15 18:30 Szczegóły wypadku, który zablokował dziś zakopiankę (ZDJĘCIA) 2 2019-02-15 18:27 Na Twitterze jest nas 4 tys. Na Facebooku ponad 90 tys. 2019-02-15 17:58 Wyniki kwalifikacji Pucharu Europy FIS w Białce Tatrzańskiej 2019-02-15 17:57 Burmistrz prosi na imprezę 1 2019-02-15 17:44 Sędziwe miasteczko 2019-02-15 17:39 Nasi skoczkowie zmiażdżyli rywali 2019-02-15 17:01 Zostań stypendystą 2019-02-15 16:24 Tajemnicza policyjna akcja w Ostrowsku 2019-02-15 16:14 Zakopane niezmiennie oblężone. Skąd taka niezmienna popularność stolicy Tatr? 6 2019-02-15 16:08 Górale: do hymnu 2019-02-15 14:41 Spieszcie się na biegówki, śnieg może szybko stopnieć 2019-02-15 14:27 Dziura do dwóch razy sztuka 2019-02-15 13:57 Hale w poczekalni 2019-02-15 13:50 Seduszkowa szkoła 2019-02-15 13:17 Ich Troje rozgrzało publiczność w Watrze 2019-02-15 13:12 Intymne w walentynki 2019-02-15 12:19 Od ciężarówki odpadły dwa koła. Korek w Chochołowie 4 2019-02-15 10:43 Samochód wypadł z zakopianki. Po rannych przyleciał śmigłowiec. Koniec utrudnień 2019-02-15 10:20 Piękna pogoda w Tatrach (ZDJĘCIA, WIDEO) 2019-02-15 09:38 Coraz więcej narciarzy w Kuźnicach 2019-02-15 08:46 Serce dla Hospicjum - na Dzień Zakochanych 2019-02-15 08:10 Raba z nowym sołtysem 2019-02-14 22:51 Wypadek we Wróblówce 2019-02-14 21:55 Wodne szaleństwo morsów na walentynki 2 2019-02-14 21:32 Nadciąga ciepło znad Wysp Kanaryjskich 1 2019-02-14 21:00 Krupówki by night 7 2019-02-14 19:58 Intymne esemesy księdza Krystiana (WIDEO) 3 2019-02-14 19:08 Maryna Gąsienica Daniel 32. w MŚ. Zwyciężyła narciarka z drugiej strony Tatr 1 2019-02-14 18:50 Na Szymoszkowej parkują jak chcą, a piesi nie mają jak przejść 16 2019-02-14 17:58 Pożar w Przedszkolu 2019-02-14 16:58 Jutro kwalifikacje Pucharu Europy FIS w Białce Tatrzańskiej 2019-02-14 16:25 Zakopane stoi. Jazda w godzinach szczytu nie ma sensu (WIDEO) 11 2019-02-14 15:34 Uzdrowisko marszałkowskie 2 2019-02-14 15:27 Zaparkował przy przejściu dla pieszych 2 2019-02-14 14:52 Fundacja HANDICAP nie prowadzi żadnej zbiórki podpisów, czy pieniędzy! 2019-02-14 14:33 Czekamy na Wasze miłosne życzenia. Mamy dla Was nagrody! 15 2019-02-14 14:18 Nie dokarmiać psiaków - one nie znają umiaru 2019-02-14 13:00 Słony koszt repolonizacji 21 2019-02-14 12:38 Pracownik pensjonatu zatrzymany za kradzież 2 2019-02-14 12:30 Oglądaj na żywo Garmin Winter Sports Festival 2019 2019-02-14 12:26 Paradny przejazd i korki w Bukowinie Tatrzańskiej 1 2019-02-14 11:15 W Bukowinie zaczyna się Góralski Karnawał (ZDJĘCIA, WIDEO) 1