Reklama

2018-07-11 13:29:04

Zakopane - Morskie Oko

7 mandatów, 3 zatrzymane dowody rejestracyjne. Kontrola na trasie do Morskiego Oka

Wczoraj policjanci wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego, kontrolowali busy i pojazdy przewożące konie na trasie w stronę Morskiego Oka.

Policjanci z komisariatu w Bukowinie i inspektorzy skontrolowali dziewięć pojazdów. Nałożyli siedem mandatów na łączną kwotę 3600 zł, zatrzymali 3 dowody rejestracyjne oraz sporządzili jeden protokół z kontroli. Stanowi on podstawę do wszczęcia postępowania administracyjnego wobec przedsiębiorcy z ustawy o transporcie drogowym. W jego wyniku może zostać nałożona kara w wysokości 5 tysięcy złotych.

- Podobne działania będą prowadzone w sposób cykliczny, w celu wyeliminowania nieprawidłowości związanych z transportem drogowym - informuje Krzysztof Waksmundzki, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji.

opr. p

Reklama
Reklama
1
Reklama
2
Reklama
3
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
CICHY 2018-07-12 09:14:41
5000 tysi na górala.... kpiny!!! Taką sumkę to ustuka z ceprów w 1 dzień!!!
kierowca123 2018-07-12 08:13:00
miło widzieć że gdzies drogówka pracuje, bo na drogach ich prawie nie widać. Oby więcej, bo kiedyś by trzeba było wreszcie ucywilizować drogi w tym dzikim kraju
Tak 2018-07-11 23:28:09
Każdy mądry w sezonie gdy widzi te busy pełne, tu trzeba cały rok brać pod uwagę, #zakopianczyk ?kup? busa z euro 6 i jezdzij zobaczymy czy będzie Ci tak do medrowania. Miasto powoli swoich nie ma za co serwisować
Oko 2018-07-11 22:25:34
Xyhoec Gewoyg ty powinnaś gwiezdne wrota otwierać
Nie podoba ci się koń czy woźnica to wara.....
Takich pseudo krytyków internetowych to tam nie trzeba
Zakopiańczyk 2018-07-11 22:08:34
Do Korsarz .

Dzieki .
Tylko to trzeba zrobic
A nie ze my tylko o tym piszemy ..
Po tych ulicach ...chodnikach - chodza nasze dzieci ..rodzice ..dziadkowie ...bliscy ...
Te " syfy " nie doś ze szpecą to trują ..
A w urzedzie chyba KATARAKTA na oczach !!!!!
Przecież urzednicy z Zakopiańskiego " magistratu" też jeżdżą po zakopanem i widza co jezdzi wokoło ....
Zakopiańczyk 2018-07-11 22:04:16
Polo
Polo 2018-07-11 21:56:02
To tak się koledzy z Zakopanego do protestu dołączyli! ? Tylko potem nie płakać ze roboty do rana a kasa maleńka. Sami sobie jesteśmy winni rzędzie lamistrajki i lizusy dupy komendanta naczelnika itd. Góral to góral
Pablo 2018-07-11 21:14:37
Ciekawe?każdy chce płacić jak najmniej za przejazd ale wszyscy chcą jeździć nowymi ekologicznymi i drogimi w utrzymaniu busami. To niemożliwe! !!
korsarz 2018-07-11 20:12:23
Zakopianczyk popieram cię jestem na tak
aj 2018-07-11 19:45:26
Skąd w was tyle nienawiści? Widziałyście tych kierowców? Sądzicie że policja nie sprawdziłaby trzeźwości, gdyby był choćby cień podejrzeń?
Zajmijcie się swoimi paznokciami, a nie oceną ludzi.
Zakopiańczyk 2018-07-11 18:57:24
Wprtowadzić przymus posiadania auta do transport z normami Euro 6 .
Zacząć od bussów i taxi !!!!
Bo idac do kuźnic czy na drodze do morskiego oka czy do doliny chochołowskiej ....przecierz nieda sie oddychać jak takie starocie jezdzą ....
Odrazu by sdie polepszyło i przyjezdnym i miejscowym ....
Kto ma Euro 6 doistaje licencje ( linie)na 5 lat a kto nie ...do końca roku i pa pa ....
Gorol 2018-07-11 17:43:53
Bravo 3/4 busow pod prase wyslac. Ja jestem ciekaw kto przeglad podbija w tych zabytkach ktore gierka pamietaja i za ich d... tez sie zabrac
BRAWO BRAWO 2018-07-11 17:13:10
BRAWO DLA FUNKCJONARIUSZY NAKŁADAJĄCYCH MANDATY.

Chcą policjanci podwyżek, organizują strajk a i tak znajdą sie tacy którzy się wyłamią i bedą je pisać... a później płacz ze zarobki małe...
korsarz 2018-07-11 16:35:59
Jak Itd w Zakopanem 2/3 busów znika ludzie stoją po przystankach jak zakomuny.Jeszcze niech zaglodną na postoj pod graniem z soboty na niedzielę większą połowa to lewusy!!!
raid 2018-07-11 16:33:11
@gosc69j
Ale ja właśnie dokładnie to miałem na myśli. Zniknęli z dróg Ci busiarze, którzy jeżdżą "trupami", a takich nie brakuje. Dobrze pisze @Turysta o stacjach kontroli. Ja oprócz odbierania licencji, dołożyłbym 500 tys.kary finansowej i 5 lat więzienia. Skończyłyby się "trupy" na drogach i to bardzo szybko.
Zdecydowanie popieram takie działania ITD oraz Policji. Oby było ich więcej.
Miejscowy 2018-07-11 15:55:14
Wszystko fajnie A może by tak wzieli sie za pana ktory jezdzi bez papierow wozi ludzi wszyscy wiedzą A policja I tak rozkłada rece bezczynnie
pluto 2018-07-11 15:54:51
Bardzo dobrze. Jechałem jakiś czas za takim wehikułem aż do Białki. I niech mi nikt nie wmówi, że to obcy. Należy jeszcze sprawdzić stan techniczny pojazdów zaraz po "podbiciu" dowodu rejestracyjnego.
Turysta 2018-07-11 15:32:15
No dosłownie nie wierzę. W końcu ktoś zaczyna myśleć. Przydała by się stała kontrola wszystkich bus'ów. Mało tego, w przypadku ewidentnych "trupów" powinno się zabierać licencję stacjom kontroli pojazdów które takie pojazdy dopuściły do ruchu.
Jędrek hej 2018-07-11 15:09:21
Na 9 kontroli pojazdów transportujących konie z Morskiego Oka, 7 zakończono postępowaniem mandatowym.
To oznacza, że prawie 80% pojazdów miało poważne usterki i nie spełniało wymogów Kodeksu drogowego.
Wstyd!
Fiakrzy w nosie mają zasady, przepisy i bezpieczeństwo na drodze.
Od dawna wiemy o tym, że w nosie również mają konie. Na razie tu pozostają bezkarni, ale przyjdzie kryska na Matyska.
gosc69j 2018-07-11 14:52:55
raid....lepiej poczekać trochę dłużej na przystanku niż wsiadać do grata, który badania techniczne przechodzi po znajomości na stacji diagnostycznej.
KTT 2018-07-11 14:50:18
Nareszcie wzieli sie za aborygenów , szkoda , że tylko 9, ja bym skontrolował 90
W 2018-07-11 14:45:53
Bardzo dobrze. Zapraszamy Inspekcje częściej ????
Szarotka 2018-07-11 14:37:29
Pouczenia to będą mieli w d.... e. Takie kontrole powinno się robić przynajmniej raz w tygodniu. To wszystko dla bezpieczeństwa turystów. Dużo busów to wraki nie nadające się do jazdy. Taksiarzy też powinno się sprawdzać. Oprócz sprawności pojazdu także jego kulturę osobistą.
Teodor słysz 2018-07-11 14:06:28
Łamistrajki z Bukowińskich Stróżów Prawa
raid 2018-07-11 14:01:16
Ciekawe o ile dłużej czekali ludzie na przystankach, jak część busiarzy zniknęła z dróg he he he he.
rycho 2018-07-11 13:46:10
Bo tak to jest jak darmozjady na siłę chcą udowodnić ,że są potrzebni społeczeństwu .
BMW 2018-07-11 13:45:35
No to grubo polecieli po bandzie zreszta mieli od 10tego upominać a nie karac
ORMOwiec 2018-07-11 13:43:51
Bardzo dobrze, kto ma sprawne auto ten niczego nie musi się obawiać.
Ktt 2018-07-11 13:40:50
A mieli pouczac a nie karać
2018-09-19 21:43 Na Nowotarskiej układają asfalt. Utrudnienia dla kierowców 1 2018-09-19 21:29 Przyłącz się, liczy się każdy oddech 2018-09-19 20:03 Kto jeśli nie Fryźlewicz 2018-09-19 19:22 Park kulturowy Krupówki nagrodzony 3 2018-09-19 19:08 Złodziej fiskalny 2018-09-19 18:14 Martyna Wojciechowska z adoptowaną córką na Kasprowym 5 2018-09-19 17:57 Dobra Zmiana w Mieście z widokiem na Gorce 2 2018-09-19 17:16 Trzeci kandydat na burmistrza Zakopanego zaprezentowany 23 2018-09-19 16:38 W pożarze w Podszklu zginął mężczyzna (ZDJĘCIA) 2018-09-19 15:59 Kolejny niedźwiedź zginął potrącony przez samochód 1 2018-09-19 15:54 Kolizja radiowozu na Szymonach 4 2018-09-19 15:39 32 kandydatów ze Szczawnicy 2 2018-09-19 14:12 Prawo i Sprawiedliwość przedstawia swoich kandydatów 1 2018-09-19 14:04 Małopolskie laury dla dziennikarza TP 1 2018-09-19 13:34 Grzechotnik to jednak gumowa imitacja 1 2018-09-19 12:39 Będzie nowa zakopianka do Nowego Targu – mamy to na piśmie 4 2018-09-19 12:30 Bagatela znów w MOK 2018-09-19 12:26 Kotki do adopcji 2018-09-19 12:04 Więcej niż zwykle kontroli na drogach 3 2018-09-19 11:21 Dla Jurka Tawłowicza 2018-09-19 11:19 Policja sprawdzała, czy w Niedzicy rzeczywiście pojawił się grzechotnik. To imitacja 2 2018-09-19 10:01 Duży korek w Białym Dunajcu 2 2018-09-19 09:42 Cudowna pogoda w Tatrach. Uważajcie na niedźwiedzie 3 2018-09-19 08:47 19-letnia dziewczyna, która wypadła z 4 piętra miała wiele szczęścia 1 2018-09-19 08:00 Kolejne prawdziwki giganty 2018-09-18 22:39 Młoda kobieta wypadła z 4 piętra 2018-09-18 20:47 Krościenko przedstawia radnych 54 2018-09-18 20:09 Łanie zupełnie nie boją się ludzi (ZDJĘCIA, WIDEO) 1 2018-09-18 18:07 Kandydaci koalicji Platforma.Nowoczesna do zakopiańskiej Rady Miasta 13 2018-09-18 17:30 Grzechotnik w Niedzicy? 14 2018-09-18 17:16 Powoli zapełniają się listy kandydatów do rady miasta 2018-09-18 17:01 Wyjątkowe lekcje przyrody na Kasprowym Wierchu 2 2018-09-18 16:37 Kandydaci do rady powiatu tatrzańskiego 10 2018-09-18 16:25 Kandydaci PiS do zakopiańskiej Rady Miasta. Burmistrz na pierwszym miejscu. 15 2018-09-18 15:41 Minister w Chabówce. Podpisze umowę dotyczącą kolejnego odcinka zakopianki 4 2018-09-18 15:34 Rozpoczyna się Nowotarski Tydzień Bliskości 2018-09-18 15:30 Red Bull Zjazd bez łańcucha w Zakopanem! 2018-09-18 15:12 Nowe twarze Witkacego 2018-09-18 14:06 Sympatyczna kotka szuka domu 2018-09-18 13:20 Drifterzy na cenzurowanym 2 2018-09-18 11:58 Warto wiedzieć 7 2018-09-18 11:40 Zderzenie w Chochołowie. Jedna osoba ranna (WIDEO) 2 2018-09-18 11:27 Bezdomni mieli uprawiać seks na oczach przechodniów 8 2018-09-18 10:39 W ratuszu - o czorsztyńskim zamku 2018-09-18 10:30 Doczekaliśmy się! Nie ma wahadła w Poroninie 2 2018-09-18 10:24 Ugurpowanie Łukasza Filipowicza razem z Dariuszem Galicą 20 2018-09-18 09:52 Czy to niedźwiedź, czy to pies? (WIDEO) 12 2018-09-18 09:43 Piknik rodzinny odwołany 2018-09-18 09:16 Kandydaci komitetu Zakopane 2030 11 2018-09-18 08:01 Klepie kosę i sama kosi 1