Reklama

2018-07-25 20:52:12

Biały Dunajec

Woda w Białym Dunajcu nie nadaje się nie tylko do spożycia

Reklama

Reklama

Komunikat w tej sprawie wydał Sanepid.

Komunikat o jakości wody do spożycia w wodociągu publicznym Syposja w Białym Dunajcu w rejonie Urzędu Gminy:

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem informuje mieszkańców Białego Dunajca, że w dniu 25 lipca 2018 roku, w związku ze stwierdzoną obecnością bakterii z grupy coli w wodzie pitnej powziął decyzję o stwierdzeniu braku przydatności do spożycia wody z wodociągu publicznego Syposja w Białym Dunajcu w rejonie Urzędu Gminy.

Woda nie nadaje się do spożycia i do celów sanitarno-higienicznych (woda może być używana do prac porządkowych (np. mycia podłóg), spłukiwania toalet, działań p/pożarowych)."

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
mieszkaniec Białego Dunajca 2018-07-27 14:56:38
Miałem już nie zabierać głosu, Ale powiem . Nie odpuszcżę Panie Wójcie w temacie wody. Wnuczek 2 letni nabawił się ostrego zapalenia bakteryjnego. Właśnie wróciliśmy z nim z Ośrodka Zdrowia. Jest na ostrych antybiotykach. Koniec bezkarności i nic nie robienia.
mieszkaniec Białego Dunajca 2018-07-27 08:26:55
Do nick U Gila
Gmina Biały Dunajec ma na pewno jeden wodociąg gminny (Dunajec Górny, ujęcie dla ul Skupniowa, Miłośników Podhala, część Witosa), reszta chyba jest na na zasadzie spółek wodnych lub we władaniu Gminy.
Nie zwalnia to władze Gminy z dbania o poprawną gospodarkę nie tylko wodną ale i ściekową.
Temat z zanieczyszczeniem wody zaczyna się nasilać. Powiem mocno jest zamiatany pod dywan prze Pana Wójta na zasadzie nie widać = nie ma problemu.
Gmina ma podpisaną umowe z prywatnym podmiotem laboratorium z Nowego Targu badającym wodę. Byłem zbulwersowany gdy zadzwoniłem do tego laboratoriumi chciałem sie dowiedzieć czy Gmina zleciła badanie wody po ostatnich ulewaci i zamknięciu wodociągu przez Pana Wójta(Dunajec Górny,20.07.2018r).
Przedstawiłem się z imienia i nazwiska. Pani odbierająca telefon nie chciała mi udzielić żadnej odpowiedzi.
Co jako mieszkaniec mogę podejrzewać,. I tu stawiam duży znak zapytania????????
I ostatnia sprawa. Panie Wójcie . Może zamiast wydawać pieniądze na różne niepotrzebne rzeczy( a jest tego sporo, do przejrzenia w Rejestrze Umów na BiPie Gminy) to należy skierować wszystkie pieniądze i pozyskać nowe środki zewnętrzne na poprawę jakości wody w Białym Dunajcu.
A wstyd jest duży jak się gdzieś rozmawia.
Nie piszę tego z nudów, ale niestety trzeba się nad tym wszystkim zastanowić i podjąć zdecydowane działania.
WodaZródlana 2018-07-27 01:12:15
Za zaistniała sytuację odpowiada Wójt Gminy Pan Nowak, gdyż gmina B.Dunajec od lat zmaga się z problemem zanieczyszczenia wody pitnej zwłaszcza na wiosnę lub po dłuższych opadach. Niestety Pan Nowak zamiast zrobić pożądny odwiert wody zrodlanej która mogłaby lecieć z kranów w pensjonatach w Białym Dunajcu woli opowiadać ludzią że bedą musili wiecej płacic za wodę kiedy powstanie wodocąg na miarę terazniejszych czasów. Tak mami swoich wyborców. Przypomnę że woda która używaja mieszkańcy jest wodą opadową z pól tzw.deszczówka. Pamietam jak w 2003r obiecywał kanalizację gminy z funduszy unijnych i mamy 2018 rok pieniadze przepadły i mamy ale gnojówkę w kranach.. Ludzie chorują po takiej wodzie. Panie odejdz Pan i wstydu oszczędz !!! Przestań truć ludzi wodą ze swojej stodoły !!!!
U Gila 2018-07-26 21:47:04
@hornik. Nareszcie ktoś zauważy, że B.D. nie ma wodociągu gminnego? (Co oznacza wodociąg publiczny i na jakich zasadach prawnych działa i jakie ma zabezpieczenia?), nie ma oczyszczalni (od lat trzeba płacić ogromne opłaty za ścieki do N.T.). Trudno nawet się dowiedzieć jak jest łamana ustawa z dnia 27października 2017r o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzeniu ścieków ? Jeśli zachorowałeś z powodu wypicia niezdatnej do użytku wody z wodociągu - sprawą powinien zająć się odpowiedni organ prawny, a ty starać się o zadość uczynienie! Jeśli zgłosisz oczywiście i udowodnisz choćby orzeczeniem lekarskim.
hornik 2018-07-26 11:02:19
Woda jak kał ciekawe co tak ciągnie do basenów w których ta sama woda.Cola w sklepie 5zł w basenie za darmo.Tak poważnie będzie pozew zbiorowy mieszkańców dolnego Dunajca.
Nirni 2018-07-26 10:38:57
PROSTA SPRAWA - Mieszkańcy obawiają się utraty turystów wiec naciskając na Wójta żeby pozamiatal wszystko po dywan
Ktoś 2018-07-25 22:51:22
?TAK CZY OWAK - ZAWSZE NOWAK !!!?
Drodzy mieszkańcy zapyziałej... Nie zapomnijcie jesienią zagłosować na swojaka Nowaka. Już szykujcie banery na jego cześć! Drugiego takiego ignoranta, manipulanta i cwaniaka cała Małopolska nie zna! Zdrowia wszystkim życzę! Glycarowianom też! :-)
mieszkaniec Białego Dunajca 2018-07-25 22:34:16
Podobna sytuacja była w piatek 20.07. 2018 roku gdy Pan Wójt zamknął wodociąg w Dunajcu Górnym(ul Skupniowa, Miłośników Podhala, część Witosa). Beczkowóz był pod szkołą od soboty godz 13.00 do niedzieli do 20,00. Woda była skażona i zamulona.Potem komunikat został nagle odwołany. Patrzyłem na stronę Sanepidu . Nie dostrzegłem żadnych komunikatów o dopuszczeniu tego wodociągu do użytkowania.
Panie Wójcie czy były robione badania wody po ulewach deszczu. Czy Panie Wójcie Pan sobie tak sam podejmuje decyzje o ocenie stanu czystości wody. Przecież tak dalej być nie może. Jesteśmy totalnie robieni w balona, a Gmina opłaty ściaga nawet nie przepraszając mieszkańców.
Ehh 2018-07-25 22:32:28
Wczas piszą..juz drugi raz sie zatrulem..b?l brzucha niedoopisania,trzeba zgiętym chodzić..
Miss 2018-07-25 22:21:52
Czarny odpuścił to rzuciło się na Biały!!!
U Gila 2018-07-25 21:59:46
Po wielokroć ignorant!
asdfgh 2018-07-25 21:24:04
I tak się tu żyje na tym Podhalu...
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DOM JEDNORODZINNY W ZAKOPANEM. 605 564 270
  • PRACA | dam
    Zatrudnię POMOC KUCHENNĄ - Nowy Targ. 502 64 84 94.
  • PRACA | dam
    Poszukuje osób (mile widziane studentki) do pracy w Solarium-Zakopane.Praca stała, zmianowa do ustalenia. tel
    Tel.: 699245555 godz. 10-17
  • PRACA | dam
    Poszukuję Pani w wieku do 60 lat, do załatwiania codziennych spraw osobistych, 2-5 razy w tygodniu, jak pomoc przy zakupach, drobne sprawy domowe, itd. Centrum Zakopanego.
    Tel.: 182066877
    E-mail: uniproff@wp.pl
  • USŁUGI | budowlane
    Świadczymy usługi przewozowe z wykorzystaniem samochodu ciężarowego z HDS (wywrotka, max. udźwig 6 ton, wysięg 10 metrow
    Tel.: 694601628
  • POŻYCZKI
    WAKACJE Z KASĄ ,WAKACJE Z KASĄ, WEŹ POŻYCZKĘ NA SWOJE WAKACYJNE PLANY !! DUŻE KWOTY. T-500 072 678.
  • POŻYCZKI
    CHWILÓWKI, CHWILÓWKI, CHWILÓWKI. TYLKO DOWÓD. T-694 567 002.
  • POŻYCZKI
    ZMNIEJSZ SWOJE RATY I POCZUJ FINANSOWĄ ULGĘ !!! ZADZWOŃ DO BIURA I UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE. T-18 542 40 56.
  • PRACA | dam
    Przyjmę Piekarza
    Tel.: 601086310
    E-mail: biuro@pekarnia-lapszanka.pl
    WWW: Zielona, 71
    GG: Ludżmierz
    Inne: Andrzej
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Białka Tatrzańska-biura, gabinety, usługi, lokale - lokal 150m do adaptacji możliwość podziału 50zł/m2
    Tel.: 501321709
    E-mail: helenastopka@gmail.com
  • PRACA | dam
    Praca dla pełnoletnich osób w środa 17.07 od 10:00-18:00. Przenoszenie mebli, prace porządkowe. Stawka 200 zł. Tel.
    Tel.: 692 987 940
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
  • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86. www.willasport.pl
  • PRACA | dam
    KUCHARKA co drugi dzień - Zakopane
    Tel.: 600712721
    GG: Zakopane
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Nowy Targ oraz na stronie internetowej www.ugnowytarg.pl znajduje się wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w trybie bezprzetargowym: - działka ewid. nr 4188/340 o pow.: 0,0724 ha, objęta KW nr NS1T/00050221/4 położona w Łopusznej, przy ul. Gorczańskiej. Cena nieruchomości: 50 000 zł netto plus podatek VAT.
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA ZAREMBA, ZAKOPANE zatrudni doświadczoną FAKTURZYSTKĘ. 602 759 709
  • PRACA | dam
    DO GABINETU KOSMETYCZNEGO w Zakopanem szukam STYLISTKI PAZNOKCI lub PANI, KTÓREJ PASJĄ JEST STYLIZACJA PAZNOKCI, z możliwością przyuczenia w zawodzie kosmetyczki. Praca od poniedziałku do piątku. Warunki do uzgodnienia. EWENTUALNIE PODNAJMĘ WYPOSAŻONE STANOWISKO DO STYLIZACJI PAZNOKCI. Tel. 600801308