Reklama

2018-08-08 17:21:34

TdP

Przez dwa dni Bukowina odcięta od świata. Co mamy robić pytają mieszkańcy?

Reklama

Reklama

Kolejny raz to Bukowina Tatrzańska jest najważniejszą miejscowością na trasie wyścigu Tour de Pologne. Nie wszystkim się to podoba.

Jutro kolarze wystartują w Zakopanem, metę zlokalizowano w Bukowinie. W piątek start i meta znajdują się w tej miejscowości. Oznacza to, że mieszkający przy głównych ulicach przez dwa dni będą odcięci od świata.


- Ja muszę na dwa dni zwalniać się z pracy. Mąż musi wyjechać z domu przed 4 rano. Tak dzieje się kolejny raz - zaznacza jedna z mieszkanek Bukowiny.

Na swojej stronie internetowej urząd gminy w Bukowinie przeprasza za utrudnienia i w związku z tym, że wyścig w tym roku nosi nazwę Narodowego Wyścigu Niepodległości zachęca, mieszkańców do pojawiania się na trasie w biało-czerwonych koszulkach.

O tym, którędy i o jakich porach przejeżdżać będą kolarze, które drogi będą zamknięte piszemy w papierowym wydaniu TP.

p 

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Bukowion 2018-08-09 23:08:24
Do pracownik...a co może zrobić 3 na 15 radnych??? Prawda jest taka, że jest układ Wójt- Termy i dopóki będzie ten wójt nic nie poradzą. Wójt i bez zgody rady dał kasę na wyścig.
Pati 2018-08-09 19:31:27
Jesienią wybory ,ale czy to coś zmieni ????? w urzędzie o lat te same gęby (Czasami NA KACU) hasła typu rączka rączkę myje. Trzeba jakąś petycje pisać do Langa ,może zrozumie ?????
bialcon 123 2018-08-09 11:49:27
Do ZAKOPIANA --Proszę mi powiedzieć gdzie w Białce Tatrzańskiej są noclegi po 25 złotych ? Osobiście u mnie jest 45 złotych za SAM NOCLEG .AMEN
pracownik 2018-08-09 11:46:40
Pozdrowienia dla RADNYCH Z BIAŁKI TATRZAŃSKIEJ . Naszą kasę 500 tysięcy wywalonych w błoto . Mam nadzieje , że już sprzedawczyki nie będziecie drugi raz wybrani . No i oczywiście wywali na zbity pysk tego niby włodarza gminy , za tą niegospodarność .Brak kanalizacji , chodników , ścieżek rowerowych i. t .d .A przed wszystkim za to , że do pracy do Zakopanego trzeba pół dnia wcześniej wyjechać z domu .Mam nadzieje także , że któryś się w końcu zabije na tych dziurawych bukowiańskich pseudo drogach
Bukowion 2018-08-09 10:41:23
Za paraliż miejscowości podziękujemy Wójtowi przy urnie...
Wadera 2018-08-09 08:56:19
Tour de Pologne! Największy wyścig w Polsce, o którym nikt nic nie wie. Nasi goście wściekli, uziemieni. Nie wiedzieli o wyścigu bo ich kolarstwo NIE INTERESUJE! Podhala nie trzeba promować w szczycie sezonu!!! Pokażcie je we wrześniu, piękne kolory, widoki, pogoda wspaniała - mniejsze utrudnienia w ruchu! (bez Tour de Pologne - ciężko się jeździ)
Niektórym gminom audyt by się przydał i rozliczenie przed mieszkańcami. 200 tysięcy! a drogi nie zrobione, kanalizacja czeka! ale co tam paraliż miejscowości ważniejszy! za 200 tysięcy można by obejść blokujących inwestycję!
Kaniówcon 2018-08-09 08:53:57
Do Zakopane.
Pamiętaj jedno że zgoda buduje a niezgoda rujnuje i tak się stało w Zakopanem,bo Wy jesteście wielce miastowi,zachlanni jak nikt inny,nie potraficie się dogadac,chcielibyscie zeby wam stawiali wyciagi ale nic od siebie,żal wam że się inne miejscowości rozrastaja.
A co do.kanalizacji to niestety nie nasza wina.
annas 2018-08-09 08:45:47
Mam nadzieję,że to ostatni rok utrudnień ,przymusowych urlopów,zapytań turystów co mają zrobić bo nie dostosowali swoich planów do wyścigu i.t.d.Okazuje się ,że większość przybyłych turystów nie wie o takiej imprezie i przyjechali na Podhale nie dla Tour de Pologne ,nawet więcej -gdyby wcześniej wiedzieli o całym zamieszaniu to zrezygnowali by z przyjazdu .Panowie organizatorzy całego ZAMIESZANIA ,twierdzicie,że to jest promocja regionu i przyciąga turystów. Proponuję zrobić imprezę w drugiej połowie września ,wtedy wszyscy zobaczą kto na tym zyskuje.Jestem przekonana,że większość czytelników już teraz bezbłędnie wytypuje te trzy osoby(firmy) .Jeszcze jedno najwyższa pora rozliczyć UG Bukowina Tatrzańska za nie gospodarność i nie równe traktowanie podmiotów,żeby nie nazwać tego kumoterstwem .
Zakopane 2018-08-08 22:42:59
Zakopane nie zabiegalo o ten wyscig bo trzeba bylo by jeszcze dolozyc.A bukowina i bialka niech wynajmuje pokoje dalej za 25 zl i niech siedza w tych willach na czas wyscigu
Dziadek 2018-08-08 22:05:18
W Dolnej Bukowinie brakuje wielu odcinków chodnika. Przy tym natężeniu ruchu samochodowego to tak jakby Aleje Jerozolimskie pozbawić chodnika. Kto by się tam martwił o bukowiańskie dzieci. Na dodatek podwyższyli dopuszczalną prędkość do 70. Żeby szybciej dojechać do wyciągu i na termy. I jak tu przejść z wózkiem na drugą stronę jezdni ?
Zakopiańczyk 2018-08-08 21:49:03
Baciok ! !!!
Az mi telefon z reki wypadł ...ty napewno jestś prawdziwy baciok !!!!! Na jakim etapie skończyłeś edukacje !!!!!??? Zerówki !!!!!!?
Nie dość ze poliglota ... to jeszcze t.ę.p.y .
Chłopie wez sie za role oraj pole
A nie pisz bo wstd tylko bacioczku jak ktos to czyta. !
Pozdrawiam
He he
Zakopiańczyk 2018-08-08 21:43:03
Do Miastowa
100 % racji
Korzysci zadne dlatego tez Akopane nie zabiegalo o to w tym roku !
Tylko utrudnienia ( kolejne ) w ruchu powodawal ten przejazd ....a jesli chodzi o temat sciezek rowerowych ..... to daleko za daleko ...
Prze ież kosze w okolo nich jest pełno śmieci ...puszek ...butelek ...sufu !!!!! A gdzie tam do ścieżerk !!!!!
Bukowianin 2018-08-08 21:21:36
Bo w Bukowinie już dawno przestał rządzić wójt, a rządzi rodzina właścicieli hotelu, którzy promują się na tym wyścigu i płacą za to. Notabene nie znam drugiego wyścigu kolarskiego, który w kółko co roku jeździłby taką samą niemal trasą, przecież to jest megaaanudne, nawet dla fanów kolarstwa, ale wiadomo pieniądze są najważniejsze, a jak ma się ich dużo to zakrywają już cały świat
Miastowa 2018-08-08 20:09:47
Jeśli wyścig jest promocją to jakie korzyści z tego płyną? Tak słynna miejscowość a turyści i mieszkańcy nie mają ścieżki rowerowej, a miejscami nawet chodnika. Trochę wstyd.
Wyprowadzka 2018-08-08 19:15:32
Jak nie wiedzą co zrobić, to niech się wszyscy wyprowadzą????
Baciok 2018-08-08 19:02:22
Spiom na bialce za 30 i codziennie do Zakopanego jezdzom pochodzic po krupowkach taki majom kurort bez kanalizacji a Banscany niech jezdzom do miasta a nie w zokopane
Alina 2018-08-08 19:01:30
Cieszyć się z dutkow i bić w tarabany!
porządkowy 2018-08-08 18:58:06
Lang, samorządowcy i cwaniaki biznesu to lokalny trójkąt bermudzki. Wzajemne lizusy pod sztandarem promocji regionu. Jakiej promocji się pytam? Totalna bzdura, w której uczestniczy sam jaśnie wielmożny Pan Starosta.
A radni? Kukiełki wydające 200 tysięcy zł z budżetu na dmuchane lale, baloniki i tabliczki dla szemranego guru na rowerku!
Dać wam mikrofon pod nos, to kłapiecie jęzorami jak psychiczni. Wasze zakłamanie wywołuje u mnie torsje. Tfu.
Wstyd, tak ignorować mieszkańców!!!
filcok 2018-08-08 18:03:04
@kr. Straśnie my radzi bo puchy ludzi ni ma nika. Zokopianka puściutko jak jakieś auto przejedziy to drugiego nie widno, straśnie my radzi ze jesce dziwaś kany trafisiy jaki turysta nawet na prkingaf puściutko. Cekomy na zime może przyjadom haj.
Pppp 2018-08-08 17:51:35
Do kr
Szczerze to wszyscy mamy gdzies, to czy ktos chce jechac do Zakopanego czy nie... To cyrk i kram w jednym. Bukowina to inna bajka.. Więc nie pier**l :)
Juhas nie Harnaś 2018-08-08 17:48:10
Nei jak co roku dwa dni wolnego w pracy bo siwi bo Panowie urządzają sobie prywatną imprezę na terenie gminy
kr 2018-08-08 17:36:45
Cieszcie się ktoś jeszcze chce zakopane odwiedzić.
siekiera 2018-08-08 17:28:19
Czy tylko mnie te utrudnienia tak bardzo "denerwują"?
Kto pokryje koszty niedopełnionych obowiązków....... szkoda gadać.....
  • SPRZEDAŻ | budowlane
    PUSTAKI PIANOWE. 18 275 52 72.
  • PRACA | dam
    Hotel Eco Tatry*** zatrudni RECEPCJONISTKĘ - praca w systemie zmianowym, bez nocy. tel. 608 088 017, ksiegowosc@projinwest.pl
  • PRACA | dam
    KIEROWCA - KATERING, na stałe lub dorywczo, do karczmy w Białym Dunajcu. 604 44 34 02.
  • PRACA | dam
    KELNERKA na stałe lub dorywczo, do karczmy w Białym Dunajcu. 604 44 34 02.
  • PRACA | dam
    Zatrudnię RECEPCJONISTKĘ i POKOJOWĄ, co 2-gi dzień, umowa o pracę. Białka Tatrzańska. 608 188 233.
  • PRACA | dam
    Pensjonat w Bukowinie szuka osoby sprzątanie pokoi, pomoc w kuchni. Praca od zaraz. Bez zamieszkania. Numer tel.:
    Tel.: 784569292, 783997156
  • PRACA | dam
    Zatrudnię PANIĄ DO GOTOWANIA w pensjonacie (Bukowina Tatrzańska). Praca całoroczna, bez zamieszkania.
    Tel.: 789-111-300
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - ROZLICZENIE RÓWNIEŻ W DREWNIE. 691317098
  • POŻYCZKI
    POŻYCZKI BEZ BANKU POŻYCZKI BEZ BANKU -tylko dowód osobisty, -bez zaświadczeń, -bez zdolności pożyczkowej. ZADZWOŃ T-533 263 553.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DOM JEDNORODZINNY W ZAKOPANEM. 605 564 270
  • PRACA | dam
    Biuro rachunkowe w Szaflarach zatrudni NA STAŻ. 600 379 479.
  • PRACA | dam
    Zatrudnimy kierowców kat D.
    Tel.: 693636136
  • PRACA | dam
    Hotel *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni: KELNERÓW, KUCHARZY, POMOCE KUCHENNE. Stabilne warunki zatrudnienia, elastyczny grafik pracy
    Tel.: 507645428
    E-mail: dyrektor.bukowina@nat.pl
  • PRACA | dam
    KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI NA BAR. ELASTYCZNY GRAFIK, DOBRE WYNAGRODZENIE -
    Tel.: 533 226 109.
  • PRACA | dam
    WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
    Tel.: 692987940
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU MONOPOLOWEGO, na stałe (praca co drugi dzień) - PORONIN i BIAŁY DUNAJEC -
    Tel.: 606 751 351.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA POKÓJ NA DŁUŻEJ, ZAKOPANE, ul. Zamoyskiego. 507 603 112
  • PRACA | dam
    PRZYJMĘ DO PRACY NA STANOWISKO SPRZEDAWCY W KAWIARNI, CUKIERNIA U MAŁGOSI POD SKOCZNIĄ. 504 252 691
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Na podstawie art. 38 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2018.2204 t.j. z późniejszymi zmianami) Wójt Gminy Nowy Targ ogłasza kolejny ustny przetarg nieograniczony na najem lokalu przeznaczonego do organizowania imprez okolicznościowych w miejscowości Waksmund w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Z warunkami przetargu oraz regulaminem można zapoznać się na stronie internetowej: www.ugnowytarg.pl lub w pokoju 206 Urzędu Gminy Nowy Targ.