Reklama

2018-08-30 16:11:57

Pieniny

Rozwój, promocja i razem

Reklama

Reklama

To hasła, które najczęściej pojawiają się w nazwach komitetów wyborczych w Pieninach.

Trzy komitety wyborcze zarejestrowały się z gminy Szczawnica. Pojawił się KWW "Rozwój Szczawnicy" - proponujący na burmistrza Grzegorza Niezgodę, a także KWW Łukasza Olesia i KWW "Rozwój i Promocja Gminy Szczawnica", które nie przedstawiły jeszcze swoich kandydatów na najwyższy urząd w mieście. 

Z Krościenka zgłosiło się dwa razy więcej komitetów niż ze Szczawnicy. Jako pierwszy pojawił się KWW Jana "Janusza" Dydy, wspierający obecnego wójta, później KWW Marii Wąsowicz, a następnie KWW "Razem dla Gminy", zabiegający o powrót na urząd Stanisława Gawędy. Oficjalnie kandydatem na stanowisko wójta KWW "Wspólnie Rozwijamy Gminę Krościenko nad Dunajcem" jest Tadeusz Topolski. 

Swój komitet "Ruch Rozwoju Gminy Krościenko nad Dunajcem" zgłosił również Marek Salamon, który - jak podkreślał - nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, czy będzie kandydować na stanowisko wójta gminy. Jako ostatni z pienińskiej gminy zarejestrował się KWW Młodzi Razem dla Całej Gminy Krościenko" - który do tej pory nie zaprezentował swojego kandydata na stanowisko włodarza gminy.

Wszystkie lokalne komitety oraz te zarejestrowane w powiecie, województwie czy też w całym kraju, mogą do 16 września zgłaszać kandydatów do rady gminy. Komitety, które zgłoszą więcej niż 8 kandydatów na radnych, będą mogły wystawić swojego kandydata na stanowisko wójta czy burmistrza, na co mają czas praktycznie do końca września. 

ad

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
dziwne 2018-09-18 22:22:12
Nie widziałam żeby jakikolwiek komitet cokolwiek jeszcze ogłosił apropo radnych. Dobrze ze im się chce bo patrząc na bagno jakim są te komentarze....
Do wiking 2018-09-18 22:11:48
Coś Ci się stało? Potrzebujesz pomocy? Zadzwonić na pogotowie?
wiking 2018-09-18 21:51:42
SALAMON na Wójta !!!
Klęska 2018-09-18 21:01:00
Wojtek, Dorota właśnie o to chodzi żeby info o radnych odwlec, zataić, ominąć. Kompromitacją jest nazwać komitet młodych z kandydatami na radnych 62 lata, 61 lat, 55, lat, 47 lat itp. Probują jak najdłużej ukrywać fakt że wszystko się w tym komitecie nie zgadza - młodzi radni okazali są starzy (bo młodzi zupełnie zlekceważyli tą inicjatywę). Oprócz tego Ci kandydaci dotychczas bezpośrednio łączeni byli z byłym wójtem (startowali z Jego komietu do rady 4 lata temu). Tymaczasem atak na byłego wójta miał być głównym celem tego tworu. Na tym chcieli zbudować swoją tożsamość i nie wyszło. To jest totalna kompromitacja.
Do L 2018-09-18 19:08:06
Żenujące insynuacje. Odrobiny klasy życzę.
Fakt 2018-09-18 18:44:12
Kadencja wójta Dydy: wybudowano parking na ul. Sobieskiego; wybudowano chodnik na ul. Sobieskiego; wyremontowano i wybudowano chodnik przy ul. Jagiellońskie; wybudowano kanalizacje w Grywałdzie; wybudowano most pod Tylką; wybudowano chodnik i postawiono oświetlenie na ul. Kościuszki; wybudowano chodnik przed ochronką; wybudowano chodnik na Źródlanej; wybudowano ostatni etap chodnika na ul. Zdrojowe; położono nowy asfalt i wybudowano kanalizacja na ul. Blachnickiego; wykonano kapitalny remont remizy w Krościenku; położono nową nawierzchnię na ul. Leśnej; przeprowadzono całościowy remont remizy na Kątach; położono nową nawierzchnię chodnika do Szczawnicy; kupiono grunty pod nową część cmentarza, wybrukowano ścieżki na cmentarzu kompleksowo wyposażono gabinet RTG; kupiono śmieciarkę; odnowiono kaplicę św. Rocha; wybudowano drogę do Królowa; wybudowano drogę do Krasu; uwolniono tereny budowlane ze stref zalewowych na Zdrojowej i Łąkcicy; wykarczowano, zrekultywowano, zagospodarowano bulwary Dunajca; wybrukowano deptak przy siłowni, wybrukowano deptak przy placu zabaw; wybudowano siłownie; wybudowano boisko do siatkówki plażowej; postawiono stół do tenisa stołowego; huśtawkę dla osób niepełnosprawnych; wybudowano grzybki; wybudowano przystań flisacką; uruchomiono i wykończono ochronkę; zagospodarowano dwa parkingi na Zdrojowej; parking w Łąkcicy, parking w Grywałdzie, parking na Hałuszowej; postawiono wiaty na Lubań; dokończono wiatę na Tylce; postawiono witacze, tablice informacyjne, regionalne tablice pamiątkowe, tablice multimedialną; otworzono izbę regionalną, uruchomiono centrum informacji turystycznej i promocji; otwarto punkt konsultacji psychologicznej; powstał kalendarz imprez w sezonie zimowym; zagospodarowano teren wokół biblioteki gminnej; transmituje się sesje na nowej stronie gminnej; wybudowano wieże widokowe na Lubaniu; wyremontowano osiedle romskie; posprzątano Krościenko; obniżono o 4 mln zł zadłużenia Gminy; obniżono pensję Wójta; przekazano grunt pod budowę siedziby GOPR; ufundowano wyposażenie dla OSP; huśtawkę dla Ochronki; dofinansowano zakup radiowozu z napędem 4x4; Gmina przystąpiła do MSIT; zagospodarowano przestrzeń na tzw. małym rynku, częściowo zagospodarowano teren w centrum Grywałdu, wymieniono ogrodzenie na Sokolicy, wybudowano ścieżkę rowerową i deptak od rynku w stronę Krasu, wybudowano kanalizację z nową nawierzchnią na Białym Potoku, pozyskano dofinansowanie na remont płyty rynku i ratusz w kwocie ponad 4 mln zł. I do czego się bierze pan Kwiatek???
Co się dziwić 2018-09-18 18:28:30
Komitet wydmuszka i hasło puste. Przecież to oczywiste.
Do L 2018-09-18 18:22:04
Patrząc w przyszłość nie zapominamy o tradycji. Przecież to jest kompromitacja. Takie stwierdzenie nie ma żadnych cech hasła wyborczego. Niczego nie definiuje i nie nakreśla a dodatkowo jest nielogiczne.
Do L 2018-09-18 17:53:56
Ja się na żaden stołek nie wybieram. A Gawędzie komitet młodych proponował start ze swoich list? Bo skoro wziął byłych kandydatów na radnych Gawędy to i może Staszkowi tez proponował?
L 2018-09-18 17:45:12
Niech pan nie mierzy wszystkich swoją miarą, nie każdy pcha się na urząd, żeby jak najwięcej ugrać dla siebie. Jak widać pan obieca wszystko i oczerni kogo się da żeby tylko wrócić na stołek.
Kandydaci 2018-09-18 17:04:53
Będziemy jeszcze szkołę muzyczna rozwijać.
Młodzi Kandydaci 2018-09-18 16:57:46
Jest nas 11 bo tylko tylu się udało zebrać. Czyli tylko Salamon ma mniej chociaż równie wybitnych. Oprócz skansenu, drogi do źródełka i zmian w zatrudnieniu w urzędzie jeszcze pani kajakarce wybudujemy przystań tylko jakoś tak blisko wiadomego kiosku. Najwyżej nie będzie dostępu do wody ale to nieistotne. A jeszcze jakiś koncert pod woda podczas powodzi na bulwarach zorganizujemy i może wreszcie statut centrum kultury pomożemy napisać. Będzie lux torpeda.
Kandydaci od młodych 2018-09-18 16:47:04
62 lata, 55 lat, 47 lat to takie lata w sam raz żeby się nazwać komitetem młodych. Dużo zrobimy w tej gminie, tzn. w urzędzie gminy. - zatrudnimy swoich, damy zlecenia itp... więcej nie wiemy bo dwa kwiatki jeszcze musza zrobić druga burze mózgów to wtedy więcej powiemy. I i jeszcze wybudujemy droga do źródełka z wiadomych powodów.
Do L 2018-09-18 16:41:00
Oczywiście ze nie muszą mnie zapraszam ale tam są tylko Ci których na sile zaproszono.
Do L 2018-09-18 16:40:20
Ci którzy wielbią Gawędę i z Nim
startowali 4 lata temu są najmilej widziany wśród kandydatów na radnych z komietu młodych. Żenada.
Do l 2018-09-18 16:34:07
No fanem nie jestem wiec pisanie na fanpagu młodych mnie nie interesuje. A korelacja nazwy fanpage z tą żałosna inicjatywą to oksymoron. Pani Dorota jasno pisze że zadaje pytanie bo w momencie przyjmowania zaproszenia .... a ja tylko odpowiadam ze zaproszenia nie dostałem, tyle (może drukowanymi ci napisze żebyś pojął?) Myśle zresztą że ten fanpage byłby jeszcze większa padaczką gdyby tych zaproszeń nie wpychali. Notabene liczba polubień o polowe mniejsza niż liczba znajomych na FB to klęska.
Merc 2018-09-18 16:32:01
Temu pencokowi Kwiatkowi to się chyba sufit na tym pięterku u mamusi na głowę oberwał, podobnie jak jego radnym, których nie wiem gdzie znalazł bo myślałem ze gorszych od Dydy już się nie da, a tu jednak, cała plejada. Co wybory to same kwiatki.
Do L 2018-09-18 16:24:45
No nie sądzisz ze bez błagań jak te które komitet młodych urządzał ostatnio w Grywałdzie polubię taki fanpage. A pisanie na nim to ujma. Tu nikt nie pluje tylko kandydaci z komitetu młodych się prezentują. Podejrzewam że pan Gawęda ma podobny poziom relacji z Gierkiem jak kandydaci z komitetu młodych którzy cztery lata temu startowali od Pana Gawędy do rady. A różnica polega na tym że pan Gawęda nie nazwał komietu młodzi dla gminy chociaż ma kandydatów na radnych młodszych tylko hipokryci którzy młodzi są tylko z nazwy.
Kandydaci 2018-09-18 16:13:12
Na razie działamy ciut nieporadnie ale mamy dostać biovital żebyśmy spełniali założenia komitetu młodych. W internecie Kwiatek zrobi nam kampanie bo kilku z nas nie obsługuje komputerów, wiec będzie dobrze. Program mamy ambitny będziemy rozwijać gminę w oparciu o tradycje dlatego prawdopobnie przerobimi Krościenko na skansen i będzie super. Środki unijne pozyskamy chociaż jeszcze nie wiemy jakie są ale Kwiatek nam powie jak się sam dowie. Ogólnie petarda.
Vin 2018-09-18 16:06:35
W poprzednich wyborach był Wiesiu, który totalnie się skompromitował, co to miał nie narobić a zebrał 150 głosów. Teraz jest Grzesiu, tez ładny kwiatek Puchatek i skończy podobnie na 100 głosach oddanych przez emerytowanych kandydatów na radnych i ich rodziny które liczą na prace w urzędzie.
L 2018-09-18 16:01:40
Akurat profil młodych to fanpage. Nie muszą cię zapraszać, ale spoko nie przeszkadzam, bo widzę że każdy kto nie wielbi Gawędy jest tutaj niemile widziany. Plujcie sobie dalej, to takie rozwijające zajęcie... A co do Gierka to były wojt ma raczej bliższe relacje z nim niż komitet młodych....
Akurat 2018-09-18 15:51:38
Boli te 6500 odsłon pod tym artykułem? Najlepiej kompromitacje komitetu młodych było schować na marnym forum na FB. O nie, niech wszyscy się dowiedzą o tej wydmuszce.
Trudno 2018-09-18 15:49:18
Pani Dorota ma odwagę bo Ją zaprosili do znajomych, a mnie nie zaprosili to gdzie mam pisać
:( Pewnie dlatego że jestem zbyt młodych jak dla nich.... komitet młodych uznaje tylko młodych przed 60.
Kompromitacja 2018-09-18 15:49:00
Szczególnie podpisane na FB są te boty które polubiły bloga Kwiatków.
Nie przeszkadzać 2018-09-18 15:45:21
O czym Ty mówisz? My młodzi 60 latkowie prezentujemy się szerokiej publiczności (a nie tylko garstce na FB) a Ty przeszkadzasz.
Do ?kandydaci? 2018-09-18 15:43:19
Nie każdy opiera swoje istnienie na komunikatorze FB i musi mieć konto. Nie widzę również powodu żeby pisać na jakimś blogu osobistym osoby którą uważam za niekompetentną. Portal tp jest publiczną platformą przekazywania poglądów, a odpowiedzi są kierowane wobec wpisu komitetu młodych który jeszcze godzinę temu widniał pod tym artykułem, tylko został skasowany. A jak na razie to anonimowy jest przede wszystkim portal młodzi dla gminy na FB.
Kandydaci 2018-09-18 15:32:37
Jesteśmy bardzo młodzi wszyscy urodziliśmy się w PRL-u, a większość z nas świetnie pamięta Edwarda Gierka. Dlatego jesteśmy gwarantem nowoczesności w gminie. Cztery lata temu wspieraliśmy Gawędę a teraz jesteśmy w komitecie, który go wyśmiewa. Na wójta wystawimy kandydata który mieszka z mamą.
"Kandydaci" 2018-09-18 15:27:16
Jaki sens na odpowiadanie na posty z fb w komentarzu pod artykułem z przed dwóch tygodni na 24tp? A no tak, na fb trzeba by się było podpisać pod komentarzem własnym nazwiskiem... Pani Dorota jak widać ma tyle odwagi żeby się podpisać pod swoimi słowami, ale reszta z tutejszych krzykaczy woli jednak być anonimowa.
Junior 2018-09-18 15:18:32
Bardzo młody komitet a to, że kilku kandydatów na radnych ma wnuki to tylko potwierdzenie tej młodości. Normalnie cyrk.
Kandydaci 2018-09-18 14:41:02
A naszym rzecznikiem jest Pani która cztery lata temu agitowała na rzecz obecnego wójta. Ale co tam byle dieta się zgadzała.
Kandydaci 2018-09-18 14:38:33
Obiecana prezentacja sylwetek kandydatów na radnych z komitetu młodych:

Jesteśmy bardzo młodzi, najstarszy z nas ma dopiero 62 lata (junior). Cztery lata temu szliśmy z Gawędą teraz z komitetem młodych, który atakuje i podważa wójtowanie wójta Gawędy. Co za różnica przecież i tak nie mamy pomysłów, pojęcia, poglądów, kompetencji i wiedzy, liczy się tylko dieta.
Zero 2018-09-18 14:33:14
Drugie równanie dla komitetu młodych: zero interpelacji + zero projektów uchwał + zero inwestycji w okręgu + zero rozeznania + zero kompetencji + zero wiedzy = ZERO
Klaun 2018-09-18 14:29:44
Kandydat na wójta który nic w życiu nie osiągnął. Niczego nie wybudował, nie stworzył i nie wykreował, a pcha się na urząd. W realu budzi szyderczy uśmiech w internecie również.
Zero 2018-09-18 14:23:31
Równanie dla komitetu młodych: (11 x 0) + 0 = 0
Prozba 2018-09-18 14:20:50
Prozbe... analfabetka
Mega 2018-09-18 14:15:01
Komentarz na FB odpowiadający na wypociny Kwiatka - bezcenny. Gratule Pani Doroto.
Analfabetka 2018-09-18 14:09:28
Piszę się prośba a nie prozba. Kompromitacja. Proponuje powrót do zerówki.
Szkoda 2018-09-18 14:06:06
Szkoda ze komietet młodych skasował swój wpis. Wspaniala skarbnica lapsusów. Jesteśmy młodzi chociaż starzy, nowi chociaż będziemy trzeci raz kandydować do rady, mamy pomysł na gminę choć brakuje nam wiedzy, kompetencji, doświadczenia i osiągnięć.
Zobaczymy 2018-09-18 13:40:46
Nie ważne w jakim będą bo to nie ma znaczenia no chyba ze się nazywasz komitet młodych a masz starych. Wtedy to hipokryzja! A zresztą z tego co mi wiadomo pozostałe komitety maja młodszych kandydatów i znacznie bardziej kompletne listy. Od razu widać kto ledwo złożyły listy i kto porwał się z motyką na słońce!
Zero 2018-09-18 13:03:29
Komitet młodych to inicjatywa zblazowanych osób, które nie załatwiły swoich małych interesików w tej kadencji, więc postanowiły się odegrać na obecnym wójcie.
Mam nadzieja 2018-09-18 13:02:14
Komitet młodych z kandydatami na radnych 50+ - pełna hipokryzja. Byle tylko dopchać się do władzy. Bez żadnej rozsądnej wizji z programem pisanym w oparciu o posty na portalu społecznościowym.
Moim zdaniem 2018-09-18 13:00:56
Wspaniale dobrana grupa młodych 55 letnich radnych! Oni są tak samo kompetentni i gwarantują rozwój Krościenka jak są młodzi!
Proste pytanie 2018-09-18 12:59:52
Rezygnować z własnej działalności żeby zająć publiczną posadkę. To tylko oznacza jak marnie wychodził na tej działaności gospodarczej. Jak ktoś tak niekompetentny ma zarządzać gminą?
Bez żartów 2018-09-18 12:57:03
Facet, którego jedyną kompetencją jest obsługa niwelatora optycznego, ma być wójtem? Bez żartów.
Witamy 2018-09-18 12:55:06
Komitet młodych:
- młody (chyba tylko duchem) pełnomocnik wyborczy;
- ponad 54 letni kandydaci na radnych z łapanki;
- kandydat na wójta bez doświadczenia, kompetencji, wiedzy. Bardzo słaby radny bez interpelacji, projektów uchwał, inwestycji w swoim okręgu. Osoba która dotychczas nic w życiu nie osiągnęła.
- Program pisany na podstawie postów na portalu społecznościowym.
Taka to wiarygodna inicjatywa!!!
Tragedia 2018-09-18 12:53:29
Popisów grafomańskich ciąg dalszy. Opieramy przyszłość na przeszłości, chociaż bardziej pasuje opieramy mądrość na braku wiedzy, doświadczenia i kompetencji.
Akurat 2018-09-18 12:46:48
Lepsze jutro z ludźmi bez kompetencji, doświadczenia, wiedzy i dokonań życiowych.
do dysonans 2018-09-18 12:45:30
Coś tu się faktycznie nie zgadza. Gdzie można obejrzeć karty kandydatów na radnych? czy może komisja przyjmująca zgłoszenia udostępnia je do ogólnej wiadomości?
Maks 2018-09-18 12:39:20
No jak się wystawia kandydatów na radnych w wieku 65 lat to trzeba opierać się na tradycji.
Brawo 2018-09-18 12:35:00
My młodzi kandydaci na radnych ze średnią wieku ponad 50 lat .... Wielu spośród tych kandydatów to faktycznie gwarancja lepszego jutra. Szczególnie Ci którzy co cztery lata bezskutecznie kandydują z różnych komitetów.
Monika 2018-09-18 12:17:04
Mieli być młodzi i nowi, a są starzy i to wielokrotnie startujący z list byłego wójta. Jestem zażenowana. Jest mi wstyd, że wspierałam na tym forum taki komitet.
Dysonans 2018-09-18 11:50:11
Nazwa komitetu: młodzi dla gminy, a obok na karcie wiek kandydata na radnego: 63 lata. Cos tu sie chyba nie zgadza.
Zawiedziony 2018-09-18 09:21:50
Miał być głos młodych, a zamiast tego jest głos emerytowanych frustratów.
Dziękuje 2018-09-18 09:00:45
Pani Mario bardzo dziękuje. Po tym co Pani wyprawiała w ostatniej kampanii i po tych ostatnich 4 zmarnowanych latach wiem jedno - absolutnie nie należy głosować za kandydatem za którym Pani agituje w kampanii. Już wiem na kogo z pewnością nie zagłosuje.
dobzers 2018-09-18 08:20:41
Trzeba być albo ślepym, albo ogromnym megalomanem, pisząc, iż 40 (!) m asfaltu w Grywałdzie, trochę piachu na bulwarach i kontynuacja (niezbyt dynamiczna) inwestycji rozpoczętych przez b. wójta jest większym osiągnięciem niż wiele kilometrów położonych dróg, kilka sal gimnastycznych, boisk, kanalizacji i wiele wiele innych inwestycji które zrealizował były wójt. Zastanawia mnie tylko czy współpracownicy Pana Dydy nie widzą, że jego osiągnięciami mógłby się pochwalić co najwyżej jakiś niezbyt rozgarnięty sołtys, czy też sami się okłamują? Tutaj nawet nie ma czego porównywać. Bo jak porównać ogromne sale gimnastyczne z siatką przewieszoną na dwóch kijach? Dziwię się, że nie wstyd mu ponownie kandydować po tym jak nie zrealizował nawet 10% z tego co obiecał. Szacunek jednak za odwagę i współczucie dla jego sztabu, który musi tutaj wychwalać jego niezbyt spektakularne zasługi ;)
Dobra rada 2018-09-18 00:11:30
Wpis w pełni kwalifikujący się do złożenia sprawy o zniesławienie i to jeszcze w trybie wyborczym! Nie ma co odpuszczać że ta Pani jest meszuge tylko trzeba składać. Zobaczymy czy w sądzie będzie taka mądra jak na FB.
Popieram 2018-09-18 00:02:36
Ma pani racje włodarz który mieszka z mamą to gwarancja rozwoju !!!!
Percepcja 2018-09-17 23:55:56
Szanowna Pani ale my już wiemy że Pani w każdej kampanii obstawia największą pomyłkę. Różnica polega na tym że my wiemy od razu to na co Pani potrzebuje kilku miesięcy żeby pojąć.
Zobaczymy 2018-09-17 23:24:49
A co się nagle nie podoba panu Kwiatkowi, przecież przez cztery lata siedział cicho a nagle twórca alternatywy dla Krościenka. Pełna hipokryzja. Podobną prezentuje Pani w komentarzu powyżej. Już nie latamy z poparcie dla wójta Dydy? Zobaczymy za ile dni przejedzie się szanowna Pani na Kwiatku?
Hipokryta 2018-09-17 23:17:36
Najpierw wielka orędowniczka obecnego wójta a teraz pierwsza opozycjonista. Tak samo jak pan Kwiatek. Jaki kandydat tacy zwolennicy!
Wszystko jasne 2018-09-17 23:12:44
Komitet młodych powinien nazywać się komitet chcących się odegrać albo komitet byle się dopchać. Pani od wiosła nie wytrzymała i się zdemaskowała. Taka to inicjatywa.
Młoda kajakarka 2018-09-17 23:06:03
Wspaniale dobrana grupa młodych 60 letnich radnych i sympatyków!!!! Oni są tak samo kompetentni i gwarantują rozwój Krościenka jak są młodzi!
Ups 2018-09-17 22:45:36
Młoda optuje za komitetem młodych. To już nie wójt Dyda? Pan Kwiatek - sportowiec z krwi i kości na pewno odbuduje Krościenki sport. A wsparcie tej pani to raczej powodów do wstydu.
Lew 2018-09-17 15:54:44
Ktos mi powie czy pencok z Juraszawej zarejestrował ten komitet z młodymi pod 60 - tkę jak jawor czy misiu Puchatek zasapał się biegając z tyczkami?
Dobra rada 2018-09-17 11:10:46
Apel do kandydatów na radnych z komitetu młodych. Sprawdźcie sobie jak was pozgłaszają z tych okręgów bo tydzień temu radny Kwiatek ich nie znał i nie odróżniał. Na FB zamieścił nieaktualne okręgi z przed 4 lat, mimo ze nad nowymi głosował na sesji!!!! Zaraz się okaże, że kandydat na radnego który miał startować np. z Hałuszowej to został zgłoszony z Zawodzia.
W stronę odchłani 2018-09-17 10:24:30
A największą klęska komitetu młodych to będzie jak zaprezentują ten program napisany na podstawie postów z internetu i dołączą zdjęcie charyzmatycznego kandydata na wójta.
PS 2018-09-17 00:01:40
Natomiast ten cytat chyba zna pan Kwiatek, bo w taki sposób próbował funkcjonować w obecnej Radzie Gminy.
King 2018-09-16 23:54:16
Wybierzmy rozważnie ale odważnie - abstrakcyjny poziom grafomaństwa. Dla troglodyty
z komitetu młodych, który tworzy takie sentencje, mam idealnie pasujący cytat M. Twaina:
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Do Kwiatka 2018-09-16 21:13:11
Jak wójtem chce byś ktoś, kto uciekł z ostatniej sesji jak szczur?
Żenada 2018-09-16 19:48:17
Wspaniałe standardy marketingu politycznego komitetu młodych - prostackie zatrzymywanie samochodów w Grywałdzie i paniczne namawianie na ten komitet. Żałosne dno.
Niemy kandydat 2018-09-16 14:09:33
Miesiąc do wyborów. Pan Topolski, Dyda, Gawęda prezentują tezy wyborcze w prasie, internecie, w osobistym kontakcie z ludźmi. A Pan Kwiatek NIC prócz kompromitującego wpisu w którym pomylił okręgi wyborcze. No ale jak ktoś nie ma nic rozsądnego do zaprezentowania , to co tu się dziwić.
A tititi 2018-09-16 13:19:58
Mama rosołek na niedziele ugotowała i Grzesiu robi am am am. Podobno już nawet bez silniczka konsumuje zupkę ale ciągle w foteliku.
Śmiech na sali 2018-09-16 13:18:56
Daj spokój, siedzą analfabety i czwarty dzień szykują 4 kartki do gminy żeby kandydatów zarejestrować. Powtórka z rozrywki..... przypomniały im się koszmary jak statut centrum kultury i promocji próbowali klecić. Nowoczesna alternatywa zbawców Krościenka w której inicjatorzy nie potrafią pisać :))))
Podsumowanie 2018-09-16 10:36:09
Komitet młodych:
- młody (chyba tylko duchem) pełnomocnik wyborczy;
- ponad 55 letni młodzi kandydaci na radnych z łapanki, którzy wystartują z każdym, bez poglądów;
- kandydat na wójta bez doświadczenia, kompetencji, wiedzy. Bardzo słaby radny bez interpelacji, projektów uchwał, inwestycji w swoim okręgu. Osoba która dotychczas nic w życiu nie osiągnęła i mieszka z mamą.
- Program pisany na podstawie postów na portalu społecznościowym.
Taka to wiarygodna inicjatywa!!!
ABSURD 2018-09-16 09:56:19
Co tam słychać u komitet młodych z młodymi 55 letnimi kandydatami na radnych, którzy 4 lata temu startowali z komitetu wójta Gawędy? Kompromitacja i hipokryzja pełna. Takiej wydmuszki w tej gminie to jeszcze nie było. Nagle kandydaci na radnych, którzy reprezentowali rzekomo 12 lat straconych dla Krościenka odnaleźli się w komitecie, którego głównym założeniem jest podważanie tych 12 lat! ABSURD!
bzdurs 2018-09-13 14:04:26
Gdyby były takie dobre jak się je tu przedstawia, to i wynik wyborów byłby inny, więc radzę komitetowi byłego wójta zachować trochę pokory, i nie czuć się zwycięzcą przed czasem albo jakimś ucieleśnieniem marzeń o lepszej gminie, zwłaszcza ze Pan Dyda ma się rzeczywiście czym pochwalić bo w 1 kadencje zrobił dla Gminy więcej niż Pan Gawęda za 3.
Do Ha ha ha 2018-09-12 16:55:21
Pana Gawędy nie trzeba rozliczać z interpelacji sprzed 16 lat tylko
z 12 lat wójtowania, które były dobre. A pana Kwiatka można tylko z radnowania bo brak innych osiągnięć w jego CV. Panie zbawco Krościenka zostaw komputer bo mama wola na obiad :)))
Ignorant 2018-09-12 16:48:38
Czy pan zbawca Krościenka zna już okręgi wyborcze w Krościenku czy dalej nie ?
Konkretny 2018-09-12 16:43:35
Proszę Państwa, skoro pan Kwiatek nie ma odwagi odpowiedz to ja odpowiem za niego. ZERO. I taki radny chce być wójtem. Pozostawiam pod rozwagę Państwu!
Konkretnie 2018-09-12 16:43:27
Ile zmian w budżetach przez te cztery lata zaproponował i prowadził pan Kwiatek?
Konkretnie 2018-09-12 16:41:54
Jakie inwestycje zrealizował w swoim okręgu Pan Kwiatek w tej kadencji ???????
Pytanie 2018-09-12 16:39:55
Taki to miał być wspaniały komitet z internetu, a nawet w tym internecie nie potrafi sobie poradzić z rzekomo jednym zacofanym Stasiem. To jak tacy oświeceni geniusze poradzą sobie z gminą???? No to ile tych projektów uchwał złożył Pan Kwiatek w tej kadencji, który nagle się obudził i będzie Krościenko do współczesności przenosił??????
gremialnie 2018-09-12 16:39:30
Gremialnie to pójdą przeciw Gawędzie bo to wstyd taki wójt.
Dyda, Topolski, Kwiatek, Salamon, ktokolwiek, byle nie Stanisław Gawęda.
Do Kubusia Puchatka 2018-09-12 16:31:59
Pan Gawęda był 12 lat wójtem i zrealizował inwestycji za dziesiątki milionów a pan Kwiatek przesiedział niezorientowany przez cztery lata bez ani jednej interpelacji, projektu uchwały, inwestycji. I nie kompromituj się pytaniem o interpelacje sprzed 16 lat, rękojmią wójta Gawędy jest okres wójtowania. Pan Kwiatek nie ma absolutnie żadnych osiągnięć (upadła działalność i pokoik u mamy) prócz tego miernego radnowania, dlatego pytanie o aktywność chociaż w tym obszarze jest uzasadnione. Ale niestety tutaj tez zero. A podejrzewać pana Gawędę że pisze pod nickiem głos rozsądku, który chwali wójta Dydę to totalna abberacja!
Obiektywny obserwator 2018-09-12 16:22:28
Ale mi ratunek - komitet z FB który ma 60 zadeklarowanych sympatyków (zakładaj że te 86% z 72 osób biorących udział w ankiecie pójdzie gremialnie na Kwiatka). Ale mi potęga :)))))
ha ha 2018-09-12 15:58:23
A ciekawe ile ogólnie radni złożyli interpelacji, podejrzewam ze mniej niż 3 na 4 lata na wszystkich, ciekawe czy lepiej było za poprzednich lat. Ile złożył Pan Gawęda jak był radnym??? No pytam m - ile i czego dotyczyły?
oszolom 2018-09-12 15:53:20
Widzę, ze intelektualnie to również nie przebije. Za niskie progi, szkoda się brudzić, a chciałam dobrze. Pozdrawiam Głos rozsądku vel Moim zdaniem vel Zbawca vel Miernota vel Zakład vel Mizeria vel Meloman vel S.Gaweda. Rozsądni się nie nabiorą na powrót byłego wójta i próby zagłuszania przeciwników.
Do Kubusia Puchatka 2018-09-12 15:07:46
Ile pan Kwiatek złożył projektów uchwał w tej kadencji ??????? Teraz będę zadawał pytania pojedynczo skoro sześć to zbyt dużo i przerasta to Pana Kwiatka vel Monika
Do Moniki 2018-09-12 15:06:12
Kto za kim lata do Krościenko wie. A merytorycznie to się odpowiada ale ludziom którzy do tego dorośli. Zresztą na co to merytorycznie odpowiadać skoro nikt z komitetu młodych nie potrafi zadać żadnego pytania, postawić rozsądnej tezy ani prowadzić merytorycznej dyskusji. Powtarzanie jak mantry zużytych tekstów nie wymaga komentarza. Kompromituj się dalej.
Monika 2018-09-12 14:13:27
Znowu w 15 minut 6 komentarzy. Weź Pan tabletkę, merytorycznie nic Pan żeś nie odpowiedział, tylko bijesz piane. Jak to ma być kandydat, to nieciekawie się zapowiada. A co do migrujących radnych, to całkiem możliwe, że próbują uciec
z tonącego okrętu i sami szukają ratunku.
Głos rozsądku 2018-09-12 13:12:47
Szanowni państwo poziom komitetu młodych widzimy. Tylko pan Dyda jest realną alternatywa dla Krościenka. Gorąco namawiam do głosowania na rozsądek i sprawdzonego kandydata. Młody pieniacz bez doświadczenia i kompetencji nic dobrego nie zrobi.
Moim zdaniem 2018-09-12 13:08:57
Cztery lata temu pan Kwiatek skompromitował się wynikiem wyborczym i w tym roku pan Kwiatek tez się skompromituje. Nie zbierze nawet 300 głosów. Zakład?
Do Moniki 2018-09-12 13:00:34
Tyle pytań, a merytorycznych odpowiedzi ze strony oświeconego Kwiatka BRAK
Do Moniki 2018-09-12 12:58:04
Moniko, a czemu pełnomocnik pana Kwiatka w desperacji proponuje kandydowanie do rady ludziom którzy kandydowali z komitetu Pana Gawędy?
Do Moniki 2018-09-12 12:53:32
Moniko, czy pan Kwiatek jakby został wójtem to zostawi na stanowisku brata, prezentując tym samym fatalne standardy tepotyzmu?
Do Moniki 2018-09-12 12:50:04
Moniko, czy Pan Kwiatek potrafi napisać statut centrum kultury i promocji?
Do Monika 2018-09-12 12:48:44
Moniko czy Pan Kwiatek wie już ile jest i jakie są okręgi w gminie?
Do Moniki 2018-09-12 12:42:32
Droga Moniko ile interpelacji, projektów uchwał i inwestycji w swoim okręgu zrealizował Pan Kwiatek?
Do Monika 2018-09-12 12:40:41
Większe prostactwa niż takie wstawki - nie łącze wyrazy szacunku to nie ma. A każdy sądzi według siebie. Wobec tego nie dziwi mnie ze Kubuś Puchatek pisze pod damskimi nickami. A poziom komentarzy odnoszę do adwersarza stąd powód ich prostactwa. Trudniejszych Monika vel wybory 2018 vel pozostaliwyborcy vel do Do Arystotelesa by nie zrozumiał.
Zbawca 2018-09-12 12:33:17
Zbawca Krościenka który przez cztery lata siedział na sesjach jak niemowa i nigdy nic nie wiedział. A teraz pełni rolę marionetki w rękach młodych 45 latków, którzy mu wmówili jaki to z niego
mąż stanu i zbawca. Zejdź na ziemię człowieku. Nie masz wiedzy, kompetencji, doświadczenie ani obycia.
Monika 2018-09-12 12:25:35
Nie trzeba być Szerlokiem żeby zauważyć ze komentarze pisane przez Miernota, Zakład, Meloman, Mizeria, Kubuś Puchatek, Słabiutko, Wybory 2018 czyli przywary byłego wójta pisane są prawdopodobnie przez niego samego w przerwie od bezrobocia i nagabywania ludzi na stacji benzynowej, czego sama byłam ofiara. Łatwo to rozpoznać bo zmasowanym ataku na jednego z oponentów, ale tak pan nie wygra z nikim, tylko się pan ośmieszasz. Niżej pisał pan o merytoryce i prostsctwie, otóż w tym 2 nikt pana nie przebije. A czytający te bzdety trzeźwo myślący sami widza ze coś tu śmierdzi i merytoryki za grosz tylko hejt. Dziękuje za uwagę. Nie łącze wyrazów szacunku.
Miernota 2018-09-12 11:57:42
Iloma interpelacjami, projektami uchwał i inwestycjami może poszczycić się pan Kwiatek? Nawet placu gminnego obok domu nie uprzątnął.
Zakład 2018-09-12 11:53:19
Widzisz Twój problem Puchatek polega na tym ze Ty ani w merytorce ani nawet prostactwie nikogo nie przebijesz bo ogólnie jesteś taki marny. I gmina pod Twoimi tez taka by była. Na szczęście Twoje aktualnie poparcie 200 głosów i na tym się skończy. Skompeomitujesz się i tyle wszystkiego
Meloman 2018-09-12 11:49:13
Alternatywa dla Krościenka z której śmieje 80% mieszkańców. Facet nie wie jakie są okręgi w gminie a wielki zbawca Krościenka. Lepiej idź sobie pograj na fujarce.
Mizeria 2018-09-12 11:45:03
Kubuś Puchatek zaraz schizofrenii dostanie bo już nie wie kogo ma atakować - Dydę czy Gawędę. Wielki mi zbawca Krościenka który nic nie osiągnął i nic nie potrafi. Słaby radny, słaby geodeta a teraz chce być słabym wójtem. Chłopczyku ty nie wiesz jakie są okręgi w gminie a pchasz się na wójta.
Kubus Puchatek 2018-09-12 11:41:32
Pan wójt Gawęda zna przynajmniej okręgi wyborcze w gminie i potrafi napisać statut a to już znacznie więcej niż kompetencje Kubusia Puchatka. Jak, hasło wyborcze: Głosujcie na naszego kandydata bo chce się wyprowadzić od mamy i dlatego potrzebuje pensji wójta już gotowe?
Słabiutko 2018-09-12 11:37:50
Uaktywnił się Kubuś Puchatek. Od razu poziom komentarzy spadl. Odgrzewany kotlet.... - lubisz te kulinarne porównania, prawda ? Lepiej z bezrobocia niż od mamy z domu. Kandydat na wójta co mieszka z mamą to dopiero tragedia. Jak tam kompromitujące wyniki ankiety z FB? 84% z 72! Padaczka pełna. Trzeba teraz leczyć kompleksy na tym forum. Miesiąc do wyborów a tu dalej w komentarz brak merytorycznej oferty tylko obrażanie innych.
Wybory 2018 2018-09-12 10:52:41
Szczerze, nie dziwi mnie olbrzymi zapał byłego wójta i pozyskiwanie głosów totalnie odbiegające od jakichkolwiek standardów.

Przez ostatnie 4 lata nie pracował zawodowo, więc miał czas na przemyślenie "odpowiedniej" strategii na powrót.
Dostać się z "bezrobocia" na posadę wójta - całkiem przyjemnie...

Zdziwię się tylko, jeżeli ludzie naiwnie uwierzą, że jest to powrót dla "dobra" Krościenka i mieszkańców.
pozostaliwyborcy 2018-09-12 09:55:40
Działania niemrawe to dopiero były wójt prowadził 4 lata temu na swoim profilu, podejrzewam ze teraz po prostu hasła zapomniał stad taka cisza na fejsie, jedynie w komentarzach tutaj może przedstawiać swoją wyimaginowana wizje rzekomego poparcia jakie osiągnie już w I turze. Z moich sondaży wynika ze I tura będzie jego ostatnia i na tym się skończy. I rzeczywiście poznamy zupełnie nowego wójta a nie odgrzewane kotlety.
Do do artstoteles 2018-09-12 09:43:13
Tak jak się wepchał wojt gawęda 16 lat temu, i przez 3 kadencje trwał status quo ani do przodu ani do tylu, po prostu był. Taki sobie. urząd i bez wójta sobie poradzi wiec nie dziwota, ze choć marny, to zawsze coś zrobił. Tylko tak się zastanawiam, czy o przeciętność Nam wyborcom chodzi? Czy musimy tolerować miernego byłego wójta i obecnego który też rozczarował wielu, czy może lepiej postawić na kogoś ze świeżym spojrzeniu, kto może przeniesie całą gminę do czasów współczesnych. Festiwal obietnic i robienie kiełbasy rozpoczął się już u niektórych, nie dajmy się zwariować i wybierzmy rozważnie ale i odważnie bo na przeciętność nie powinniśmy się już godzić.
Do Arystoteles 2018-09-10 23:05:39
Gorzej jak się jest nikim w sensie kompetencji, wiedzy, rozeznania w dziedzinie zarządzania gminą, a mimo to bez świadomości i rozsądku się pcha na urząd.
Arystoteles 2018-09-10 21:45:36
Jest tylko jeden sposób aby uniknąć krytyki: nic nie mówić, nic nie robić i być NIKIM.
Nie do końca 2018-09-10 17:52:47
Nie oceniam Go jako człowieka, tylko jako radnego i kandydata na wójta. W swojej działaności publicznej bardzo słabo się prezentuje. Wpis o ośrodku trzy korony jest merytorycznie fatalny. Jak można pisać o pozyskiwaniu dofinansowania i ewentualnej komercjalizacji obiektu, do którego wszelkie prerogatywy ma marszałek województwa. Nie pamietam żadnej interpelacji pana radnego aby rozeznać temat, wiec pewnie dlatego się nie orientuje. A miejsce pracy determinuje horyzonty i kompetencje oraz możliwości.
Pierwsza tura 2018-09-10 11:20:37
Niemrawe i nieporadne działania na FB pana Topolskiego i Kwiatka, gdzie garstka sympatyków jest tragicznie mała oraz powszechna niechęć osobista ludzi do Dydy raczej jasno wskazują że 21 października poznamy nowego wójta.
Popieram 2018-09-10 10:55:44
Wójt Dyda bardzo dużo zrobił, a oprócz tego miał furę szczęścia. Niestety dla niego był tez dużym bufonem i zniechęcił do sobie bardzo dużo ludzi. Dlatego uważam że pomimo wielu dobrych i potrzebnych inwestycji to jednak przegra te wybory przez swoją postawę. Wydaje mi się że to może skończyć się w pierwszej turze bo na razie czwórka kandydatów łącznie ma mniejsze poparcie niż wójt Gawęda. Gdzie by się nie poszło to wszędzie się słyszy że ludzie pójdą na Gawędę. Sporadycznie słyszy się że na Dydę o reszcie to nikt nie wspomina.
Wyborcy 2018-09-09 22:53:38
Nie ma co zaklinać rzeczywistości. Po rozmowach z ludźmi jasno wynika że Sztaszek to wygra. Przewagę ma ogromną. Pytanie jest tylko jedno: czy w pierwszej turze? Namnożenie się tych komitetów tylko zaszkodziło i skompromitowało opozycję byłego wójta. Brawo Staszek! Dyda trochę zrobił, kontynuując inwestycje Gawędy ale Staszek to przebije znacząco. Trzymamy kciuki.
Może być pięknie 2018-09-09 12:14:30
Nie wnosi.... prócz tego że pokazuje niekompetencje Osób którym brak elementarnej wiedzy. Wszystko jednak
może się zmienić, w zależności od podejmowanych decyzji przez ten komitet. Zobaczymy po kandydatach na radnych lub ich ewentualnym braku w danym okręgu.
domalkontentow 2018-09-09 10:37:32
w odniesieniu do pozostalych tylko ci młodzi prowadzą rzetelna akcje informująca, mertoryczna i wyważona, widac ze im się chce i zależy im na gminie a nie takich pyskówkach. żadnego znaczenia nie maja zmiany w okręgach dla większości ludzi, było 15 i jest 15. a takie szukanie dziury w całym nic do dyskusji merytorycznie nie wnosi.
Klaun 2018-09-08 18:56:23
Podobnie kompromituje się pan Topolski. Facet na swoim profilu pisze o pozyskiwaniu dofinansowanie na obcy środek trwały !?!? W ogóle nie rozumie relacji właścicielskich w przypadku obiektu Trzy Korony ani zasad pozyskiwania środków zewnętrznych. W poziomie absurdu i populizmu przebił nawet pana Kwiatka. Trudno mi również uwierzyć żeby taki wójt był zdolny pozyskać jakiegokolwiek inwestora. Raczej w OHP Szczawnica próżno ich szukać, a innego obszaru Pan Tadziu nie eksploruje.
Do Brawo! 2018-09-08 18:02:44
Cyniczny wpis.... tak wszystko się zgadza BO niekompetentni usunęli po moim komentarzu!
Debata 2018-09-08 15:27:00
Pan radny Kwiatek przez 4 lata chyba podczas sesji Rady Gminy miał szanse przedstawić swoją wizję dotyczącą rozwoju naszej miejscowości oraz swoje poglądy. Jakoś nigdy z tego nie skorzystał. Nawet próbując analizować jego poglądy po głosowaniach trudno wyciągnąć jakieś wnioski, bo zazwyczaj się wstrzymywał. A teraz oczekuje debaty... tylko o czym z tym panem debatować? Skoro o niczym nie ma pojęcia. Wie tyle ile mu koledzy i koleżanki napiszą na FB, a sam od sobie to najwyżej potrafi zamieścić nieaktualną listę okręgów w gminie albo totalnie merytorycznie denny tekst o pozyskiwaniu środków UE. Wspomniany wpis nie ma żadnej merytorycznej treści. Brakuje rzetelnej informacji o rodzajach programów, możliwych do pozyskania kwotach, potencjalnych beneficjentach, instytucjach redystrybujących itp.... zero podstawowej wiedzy
Do Kubusia Puchatka 2018-09-08 15:04:39
Wszystko się zgadza..... dobre sobie, hipokryci usunęli kompromitujący screen i wstawili flagę bo nadal nie znają aktualnych okręgów. A nie zgadza się tam nic bo poziom tych postów jest żenujący. Natomiast strach ogromny mi towarzyszy. Szczególnie jak widzę 6 polubień pod postem i katastrofalne wyniki ankiety pt. policzmy się - 68 osób. A merytoryka wygląda następująco: wybudowano parking na ul. Sobieskiego; wybudowano chodnik na ul. Sobieskiego; wyremontowano i wybudowano chodnik przy ul. Jagiellońskie; wybudowano kanalizacje w Grywałdzie; wybudowano most pod Tylką; wybudowano chodnik i postawiono oświetlenie na ul. Kościuszki; wybudowano chodnik przed ochronką; wybudowano chodnik na Źródlanej; wybudowano ostatni etap chodnika na ul. Zdrojowe; położono nowy asfalt i wybudowano kanalizacja na ul. Blachnickiego; wykonano kapitalny remont remizy w Krościenku; położono nową nawierzchnię na ul. Leśnej; przeprowadzono całościowy remont remizy na Kątach; położono nową nawierzchnię chodnika do Szczawnicy; kupiono grunty pod nową część cmentarza; wybrukowano ścieżki na cmentarzu; kompleksowo wyposażono gabinet RTG; kupiono śmieciarkę; odnowiono kaplicę św. Rocha; wybudowano drogę do Królowa; wybudowano drogę do Krasu; uwolniono tereny budowlane ze stref zalewowych na Zdrojowej i Łąkcicy; wykarczowano, zrekultywowano, zagospodarowano bulwary Dunajca; wybrukowano deptak przy siłowni, wybrukowano deptak przy placu zabaw; wybudowano siłownie; wybudowano boisko do siatkówki plażowej; postawiono stół do tenisa stołowego; zamontowano huśtawkę dla osób niepełnosprawnych; wybudowano grzybki; wybudowano przystań flisacką; uruchomiono i wykończono ochronkę; zagospodarowano dwa parkingi na Zdrojowej; parking w Łąkcicy, parking w Grywałdzie, parking na Hałuszowej; postawiono wiaty w drodze na Lubań; dokończono wiatę na Tylce; postawiono witacze, tablice informacyjne, regionalne tablice pamiątkowe, tablice multimedialną; otworzono izbę regionalną, uruchomiono centrum informacji turystycznej i promocji; otwarto punkt konsultacji psychologicznej; powstał kalendarz imprez w sezonie zimowym; zagospodarowano teren wokół biblioteki gminnej; transmituje się sesje na nowej stronie gminnej; wybudowano wieże widokowe na Lubaniu; wyremontowano osiedle romskie; posprzątano i ukwiecono Krościenko; obniżono o 4 mln zł zadłużenia Gminy; obniżono pensję Wójta; przekazano grunt pod budowę siedziby GOPR; ufundowano wyposażenie dla OSP; kupiono huśtawkę dla Ochronki; dofinansowano zakup radiowozu z napędem 4x4; dofinansowano kupno nowego samochodu strażackiego, Gmina przystąpiła do MSIT; zagospodarowano przestrzeń na tzw. małym rynku; częściowo zagospodarowano teren w centrum Grywałdu; wymieniono ogrodzenie na Sokolicy; wybudowano ścieżkę rowerową i deptak od rynku w stronę Krasu; wybudowano kanalizację z nową nawierzchnią na Białym Potoku; pozyskano dofinansowanie na remont płyty rynku i ratusz w kwocie ponad 4 mln zł.
Do Do Brawo 2018-09-08 00:11:07
A skąd pewność ze ktokolwiek inny potrafi?Akurat uwierzę, ze Twój kandydat coś z tego kuma. To dopiero mogłaby speawdzić debata wszystkich kandydatów, myśle ze byłoby ciekawie i merytorycznie a zarzuty pod adresem młodych to tylko chyba tylko ze strachu, typowa zagrywka na ośmieszanie. Sprawdziłem ich stronę, wszystko się zgadza, także ostrożnie z wyrokami. Polecam lekture postów Brawo!i ostrożnie z wyrokami przeczytaj jeszcze raz ich komentarze i wtedy odnieś się merytorycznie a nie piszesz o wydmuszce i płytkości, jakby Twój komentarz miał jakaś wartość dodana. Śmiech na sali. Życzę wszystkim weekendu bez polityki a piszącym tutaj więcej merytoryki. Również wszystkich pozdrawiam, bez względu na stan umysłu. Czołem!
Do Brawo! 2018-09-07 18:15:41
Opisałeś się... szkoda że tylko to merytoryczny pustka. Totalna wydmuszka. Płytkie wstawki bez żadnej wartości dodanej. Piszesz o pozyskiwaniu środkach UE.... a najpewniej nie potrafisz nawet wymienić programów krajowych redystrybucji środków Unii Europejskiej. Zresztą przez cztery lata jako radny pan Kwiatek nie napisał ani pół interpelacji w tym temacie ale nagle próbuje dyskutować na temat środków unijnych. To wszystko nic, najlepiej poziom kompetencji komitetu młodych charakteryzuje screen okręgów wyborczych w Krościenku na FB - NIEAKTUALNY!!!!! Oni nawet nie wiedzą jakie są okręgi w gminę która chcą rządzić!!!
domisio 2018-09-07 09:49:45
Wbrew popularnemu powiedzeniu Niezgoda rzeczywiście coś buduje więc myśle że wygra, zwłaszcza że jest nowoczesny i ma profil na facebuku.
Brawo! 2018-09-07 09:43:19
W samo sedno! Tak trafnie jeszcze nikt nie podsumował. Tylko proszę pamiętać, że wybory rozstrzygną mieszkancy,
i ich zdrowy rozsądek, a nie te komentarze bezpardonowo atakujące wszystkich tylko nie byłego wójta. Pewnie, że nic złego nie ma w doświadczeniu, ale czasem warto spojrzeć świezym okiem na problemy gminy, a tych bez liku. Sama budowa dróg, chodników i kanalizacji, czyli rozwój infrastruktury lokalnej to zadanie gminy, psi obowiązek każdego wójta, a jak z tego robi się główny argument za powrotem na urząd to słabe jest bardzo. Jakoś nie słychać obietnic kto lepiej zadba o pozyskiwanie środków unijnych, wykorzystywanie szans których za kilka lat może już nie być, tylko obietnice i koncepcje, a zero konkretów. A to że jeden wójt coś zaczął, a drugi skończył albo będzie kończył to jeszcze nie argument żeby przy starym trwać. Gmina i Urząd to służba publiczna i trzeba o tym pamiętać, idąc do wyborów a nie tylko szkalować innych kandydatów, bo niby nienormalni, niepoważni czy młodzi. To że ktoś startuje to już wielki szacunek. Ilu młodych wyjechało z naszej gminy pytam się, i jak gmina działa żeby młodych zatrzymać. Ten festiwal wyborczych obietnic wkrótce się skończy i zadne krzyki nas nie przekonają ze czarne jest biale i na odwrót. Komuna już dawno się skończyła, nie ma mam nadzieje wójtów z nadania, a skoro mamy demokrację, wykorzystajmy to najlepiej dla naszej gminy! Również pozdrawiam.
ostrożniezwyrokami 2018-09-06 23:59:04
Nie szafujcie tak łatwo wyrokami bo skoro byli tacy co mimo nich robili kariery i zostawali wójtami, to może właśnie skazanie jest kluczem do wyborczego sukcesu. Tylko niech mi nikt nie pisze ze jak się coś zatarło to się nie liczy. Dla mnie się liczy. To za poważna sprawa. A i jazda pod wpływem to tez jest piętno przeciez. Spróbuj który na takim małym bziku popylac jak oszalały w te i z powrotem, ludzi po. domach nawiedzać i głosy kupować za flaszkę jak np taki mój jeden kolega kapusta ze szkolnej ławki, a ranki coraz chłodniejsze, przydałoby się auto ale prawko zabrali. Nie martw się dawny kolego nie zostaniesz daj Boże znowu wójtem to i kierowcy zatrudniać nie trzeba będzie. Ale skoro gmina jak tu czytam oddłużona to i tak jest pole do manewru. Tyle synekur naobiecywane. Pozdrawiam dawnego kolegę i wszystkich trzeźwo myślących.
misio 2018-09-06 21:23:54
Może ktoś wie coś na temat kandydatów w Szczawnicy?
Klasa 2018-09-06 18:01:59
W ogóle nie wiem co masz na myśli. W każdym razie, mnie nie interesuje co było 4 lata temu tylko co jest teraz. A ta zabawa z wyciąganiem sobie przeszłości, którą rozpoczęli panowie kandydaci jest żałosna. Proponuje żebyśmy na tym forum okazali się rozsądniejsi od tych pożal się Boże wszystkich pięciu kandydatów i żebyśmy zachowali poziom, który znacząco wzrósł odkąd kandydat z komitetu młodych przestał się tutaj udzielać.
do@To proste 2018-09-06 16:49:06
taaa... wyczuciem to jest słowna przepychanka z prokuraturą w tle sprzed 4 lat na profilu "doswiadczonego"
To proste 2018-09-06 16:06:26
Co innego jest mieć profil, a co innego gdy stanowi on podstawę całej aktywności. To chodzi o proporcje i wyczucie.
obiektywny obserwator 2018-09-06 15:08:08
Cieszy mnie, że prostackie wstawki reprezentantów komitetu młodych o Ranczu, wreszcie zastępuje merytoryczna dyskusja. Jak widać, jaki poziom komitetu taki poziom komentarzy. Dobrze, że do głosu na tym forum doszli reprezentanci poważnych kandydatów ? Dydy, Gawędy. Pozostawiając to, pragnę odpowiedzieć Osobie kontestującej mój wpis.
1. Nikt nikomu niczego nie przypisuje i nie odbiera. Klarownie jest napisane, że w kadencji wójta Dydy POWSTAŁO, a nie że Pan Dyda wszystko SAM zrealizował. Bezsprzecznym faktem jest, że wszystkie wymienione aktywności zostały zrealizowane w tej kadencji. Co więcej, znakomitą większość zrealizował Urząd Gminy lub częściowo partycypował.
2. Jeśli chodzi o ochronkę i przystań flisacką to udział gminy w realizacji tych inwestycji jest niezaprzeczalny. W obu przypadkach gmina (pod rządami wójta Dydy i Gawędy) dokonywała darowizn np. gruntów, niezbędnych do realizacji tych inwestycji.
3. Jeśli chodzi o budowę wieży widokowej na Lubaniu to inwestycja gminy sąsiedniej, ale Krościenko czerpie z tego wymierne korzyści. Jeśli tylko inne jst (gminy, powiat, województwo) będą na terenie naszej miejscowości realizowały wartościowe przedsięwzięcia to chwała dla naszej władzy, że taki rozwój bez kosztowo się odbywa.
4. Gabinet RTG to inwestycja publicznego ośrodka zdrowia (podległego gminie) dodatkowo wsparta z budżetu gminy.
5. Z chodnikiem do Szczawnicy identyczna sytuacja jak z wieżą na Lubaniu. Tak jak Panu Gawędzie nikt rozsądny nie odbiera zasług przy inwestycjach powiatu, województwa powstałych na terenie gminy podczas Jego kadencji (np. mosty, chodniki) tak samo proszę tych zasług nie umniejszać Panu Dydzie. Liczy się fakt realizacji inwestycji na terenie gminy, a źródło ich pochodzenia jest sprawą wtórną. Mało tego, znacznie większym osiągnięciem jest doprowadzić do realizacji inwestycji na naszym terenie bez wydatków z budżetu gminy.
6. Z oceną inwestycji romskich nie polemizuje ? każdy według własnego światopoglądu i horyzontów ma prawo do oceny. Tyle tylko, że ich wykonanie jest faktem.
7. Radiowóz gmina dofinansowała w trosce o bezpieczeństwo swoich mieszkańców.
8. Zestawienie obniżenia zadłużenia z realizacją największej inwestycji gminnej w historii Krościenka to bardzo ciekawy problem. Otóż moim zdaniem znaczące obniżenie zadłużenia by móc pozyskać tak olbrzymie dofinansowanie i później zrealizować tą inwestycje zasługuje na uznanie. Upraszczając, osiągnąć per saldo taki samo poziom zadłużenia jak 4 lata temu i mieć zrealizowaną inwestycję w centrum Krościenka za 8 mln zł to majstersztyk. Nie przejmuje również dywagacji nad zasadnością tej inwestycji, gdyż uważam że dla rozwoju turystycznego i inwestycyjnego Krościenka doprowadzenie najistotniejszego miejsca w gminie (rynku) do normalności to absolutna podstawa.
9. Kalendarz imprez zimowy to może niewiele, ale to jakiś mały początek do zwiększenia atrakcyjności tej miejscowości również zimą.
10. Jeśli chodzi o obniżenie pensji wójta to mam na myśli tą na początku kadencji ? symboliczny gest ale istotny.
11. Co do pozyskanych środków to 4 mln zł na ratusz i rynek, 2 mln zł na parking, 2 mln zł inne to może faktycznie są to kwoty niepowalające, ale najwyższe w historii Krościenka.
12. Niektórych obietnic nie udało się zrealizować Panu Dydzie, niektóre były znacząco przesadzone, ale wiele z nich rozpoczął i mam nadzieje, że będzie kontynuował.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za dyskusje.
admirał 2018-09-06 14:48:20
Słuchajcie chłopy ze wsi. Pytam kto jest namaszczony przez PiS lub jest sympatykiem 1 sortu.
nierozumiem 2018-09-06 09:04:59
przecież Gawęda i Dyda też mają swoje fejsbukowe profile..
Do @ Fakt, Cisza 2018-09-06 01:11:53
Aż żal czytać te komentarze. Desperacja totalna. Strasznie imponujące osiągnięcia za okres 4 lat kadencji. A, że nie ma się czym specjalnie pochwalić to trzeba "podkoloryzować" i przypisać sobie czyjeś zasługi. Ciekawe co na temat przypisania Dydzie wybudowania przystani flisackiej powiedzieliby flisacy, uruchomienia i wykończenia ochronki powiedzieliby parafianie, którzy ją budowali. Wybudowanie przez Dydę wieży widokowej na Lubaniu ??? Na kompleksowe wyposażenie gabinetu RTG to kierownik Ośrodka Zdrowia zaciągnął kredyt. Chodnik do Szczawnicy jest w pasie drogi powiatowej więc to zasługa powiatu. Otworzono izbę regionalną, uruchomiono centrum informacji turystycznej i promocji - przeważnie zamknięte. Wyremontowano osiedle romskie, a zwykłym mieszkańcom narodowości polskiej figa, zero pomocy, czy wsparcia (bo to gorszy sort). Dofinansowano zakup radiowozu z napędem 4x4 - Policja ma na to wielokrotnie większy budżet (z naszych podatków) niż nasza gmina. Obniżono o 4 mln zł zadłużenia Gminy, a zarazem pozyskano dofinansowanie na remont płyty rynku i ratusz w kwocie ponad 4 mln zł - a na ile trzeba będzie się ponownie zadłużyć, aby ten projekt zrealizować (4mln zł ?). Powstał kalendarz imprez w sezonie zimowym - no to faktycznie jest niesamowite osiągnięcie. Obniżono pensję Wójta - no to już jest hit !!! No jest się czym chwalić i nieważne, że była to decyzja odgórna. Na pewno Wójt źle się z tym czuł, że tak dużo zarabia, a niewiele robi. Kwestie kosztów grzybków, czy witaczy - no comment ! No dość, bo coś tam jednak zrobił, ale bardzo niewiele. Można by jeszcze dodać, że przecież dał zatrudnienie ludziom np. powołał doradcę, który tak małe otrzymywał wynagrodzenie, że Wójt wszelkimi sposobami bronił się, aby o tym mówić. W swej łaskawości wprowadził audiencje dla ludu i radnych. Rewelacyjnie pozyskiwał środki unijne np. na progi zwalniające, bo na inne choćby dzienny dom seniora - przecież jest niepotrzebny, niech sobie inne gminy wezmą tak duże dofinansowania, naszej gminie nie trzeba. Zrealizował swój program wyborczy (tj. gondole, baseny, wyciągi, kompetentni urzędnicy w gminie, wyjście gminy z PPK, itp.) który zgodnie z jego obietnicą wisi w urzędzie w widocznym miejscu. Jedno co można przyznać Dydzie to to, że ma niesamowitą fantazję (obietnice wyborcze) oraz potrafi taśmowo produkować koncepcje. Miał swoją szansę, lecz jej zupełnie nie wykorzystał. Porażka w wyborach zaboli, oj zaboli.
Do @ sąsiad 2018-09-05 22:08:52
Mniejszy wstyd mieć wójta który nie używa FB niż takiego który mieszka z mamą. To dopiero byłby wyjątkowy włodarz w skali kraju.
Do demokracja buhahaha 2018-09-05 21:58:20
Jakie pojęcie o rozwoju turystyki zimowej albo letniej ma kierownik ds. kształcenia zawodowego z OHP albo geodeta? Co oni stworzyli, wykreowali w tym obszarze?
Dobra rada 2018-09-05 21:47:31
W tych wyborach warto wybrać realnych kandydatów, a nie internetowe wynalazki, które wykreowała wąska grupa malkontentów, którym nie udało się załatwić swoich małych interesików w tej kadencji.
Cisza 2018-09-05 20:53:50
Kadencja wójta Dydy: wybudowano parking na ul. Sobieskiego; wybudowano chodnik na ul. Sobieskiego; wyremontowano i wybudowano chodnik przy ul. Jagiellońskie; wybudowano kanalizacje w Grywałdzie; wybudowano most pod Tylką; wybudowano chodnik i postawiono oświetlenie na ul. Kościuszki; wybudowano chodnik przed ochronką; wybudowano chodnik na Źródlanej; wybudowano ostatni etap chodnika na ul. Zdrojowe; położono nowy asfalt i wybudowano kanalizacja na ul. Blachnickiego; wykonano kapitalny remont remizy w Krościenku; położono nową nawierzchnię na ul. Leśnej; przeprowadzono całościowy remont remizy na Kątach; położono nową nawierzchnię chodnika do Szczawnicy; kupiono grunty pod nową część cmentarza; wybrukowano ścieżki na cmentarzu; kompleksowo wyposażono gabinet RTG; kupiono śmieciarkę; odnowiono kaplicę św. Rocha; wybudowano drogę do Królowa; wybudowano drogę do Krasu; uwolniono tereny budowlane ze stref zalewowych na Zdrojowej i Łąkcicy; wykarczowano, zrekultywowano, zagospodarowano bulwary Dunajca; wybrukowano deptak przy siłowni, wybrukowano deptak przy placu zabaw; wybudowano siłownie; wybudowano boisko do siatkówki plażowej; postawiono stół do tenisa stołowego; zamontowano huśtawkę dla osób niepełnosprawnych; wybudowano grzybki; wybudowano przystań flisacką; uruchomiono i wykończono ochronkę; zagospodarowano dwa parkingi na Zdrojowej; parking w Łąkcicy, parking w Grywałdzie, parking na Hałuszowej; postawiono wiaty w drodze na Lubań; dokończono wiatę na Tylce; postawiono witacze, tablice informacyjne, regionalne tablice pamiątkowe, tablice multimedialną; otworzono izbę regionalną, uruchomiono centrum informacji turystycznej i promocji; otwarto punkt konsultacji psychologicznej; powstał kalendarz imprez w sezonie zimowym; zagospodarowano teren wokół biblioteki gminnej; transmituje się sesje na nowej stronie gminnej; wybudowano wieże widokowe na Lubaniu; wyremontowano osiedle romskie; posprzątano i ukwiecono Krościenko; obniżono o 4 mln zł zadłużenia Gminy; obniżono pensję Wójta; przekazano grunt pod budowę siedziby GOPR; ufundowano wyposażenie dla OSP; kupiono huśtawkę dla Ochronki; dofinansowano zakup radiowozu z napędem 4x4; dofinansowano kupno nowego samochodu strażackiego, Gmina przystąpiła do MSIT; zagospodarowano przestrzeń na tzw. małym rynku; częściowo zagospodarowano teren w centrum Grywałdu; wymieniono ogrodzenie na Sokolicy; wybudowano ścieżkę rowerową i deptak od rynku w stronę Krasu; wybudowano kanalizację z nową nawierzchnią na Białym Potoku; pozyskano dofinansowanie na remont płyty rynku i ratusz w kwocie ponad 4 mln zł. Co na to ma
zamiar odpowiedź pan Kwiatek albo Topolski????? CISZA. Zero kontrargumentów.
tutejszy 2018-09-05 20:46:17
Brawo! Brawo! Brawo! wójcie Jan Dyda za : wybudowano parking na ul. Sobieskiego; wybudowano chodnik na ul. Sobieskiego; wyremontowano i wybudowano chodnik przy ul. Jagiellońskie; wybudowano kanalizacje w Grywałdzie; wybudowano most pod Tylką; wybudowano chodnik i postawiono oświetlenie na ul. Kościuszki; wybudowano chodnik przed ochronką; wybudowano chodnik na Źródlanej; wybudowano ostatni etap chodnika na ul. Zdrojowe; położono nowy asfalt i wybudowano kanalizacja na ul. Blachnickiego; wykonano kapitalny remont remizy w Krościenku; położono nową nawierzchnię na ul. Leśnej; przeprowadzono całościowy remont remizy na Kątach; położono nową nawierzchnię chodnika do Szczawnicy; kupiono grunty pod nową część cmentarza, wybrukowano ścieżki na cmentarzu kompleksowo wyposażono gabinet RTG; kupiono śmieciarkę; odnowiono kaplicę św. Rocha; wybudowano drogę do Królowa; wybudowano drogę do Krasu; uwolniono tereny budowlane ze stref zalewowych na Zdrojowej i Łąkcicy; wykarczowano, zrekultywowano, zagospodarowano bulwary Dunajca; wybrukowano deptak przy siłowni, wybrukowano deptak przy placu zabaw; wybudowano siłownie; wybudowano boisko do siatkówki plażowej; postawiono stół do tenisa stołowego; huśtawkę dla osób niepełnosprawnych; wybudowano grzybki; wybudowano przystań flisacką; uruchomiono i wykończono ochronkę; zagospodarowano dwa parkingi na Zdrojowej; parking w Łąkcicy, parking w Grywałdzie, parking na Hałuszowej; postawiono wiaty na Lubań; dokończono wiatę na Tylce; postawiono witacze, tablice informacyjne, regionalne tablice pamiątkowe, tablice multimedialną; otworzono izbę regionalną, uruchomiono centrum informacji turystycznej i promocji; otwarto punkt konsultacji psychologicznej; powstał kalendarz imprez w sezonie zimowym; zagospodarowano teren wokół biblioteki gminnej; transmituje się sesje na nowej stronie gminnej; wybudowano wieże widokowe na Lubaniu; wyremontowano osiedle romskie; posprzątano Krościenko; obniżono o 4 mln zł zadłużenia Gminy; obniżono pensję Wójta; przekazano grunt pod budowę siedziby GOPR; ufundowano wyposażenie dla OSP; huśtawkę dla Ochronki; dofinansowano zakup radiowozu z napędem 4x4; Gmina przystąpiła do MSIT; zagospodarowano przestrzeń na tzw. małym rynku, częściowo zagospodarowano teren w centrum Grywałdu, wymieniono ogrodzenie na Sokolicy, wybudowano ścieżkę rowerową i deptak od rynku w stronę Krasu, wybudowano kanalizację z nową nawierzchnią na Białym Potoku, pozyskano dofinansowanie na remont płyty rynku i ratusz w kwocie ponad 4 mln zł. No niech mi ktoś napisze czy poprzedni wójt może pochwalić się tyloma inwestycjami !!!!!!!!!!!!! Dziękujemy Ci Januszek za wszystko i prosimy o więcej !!!
Do @sąsiad 2018-09-05 20:45:38
Taki który tylko to potrafi też nie jest żadną alternatywą.
Demokracja buhahaha 2018-09-05 20:33:53
Kto by nie został wójtem, tak czy tak nic się nie zmieni. Kto nie ma miedzi ten na d..... siedzi. Sezon letni mamy(dzięki naszym wspaniałym Pieninom), sprawa polega na tym żeby uruchomić sezon zimowy.
Do sąsiad 2018-09-05 19:09:50
Lepszy jest taki który cała swoją aktywność opiera tylko na tych komunikatorach. A wolę takie wójta który potrafi zarządzać gmina a nie swoją aktywnością na fb.
sąsiad 2018-09-05 18:38:54
Krościenko potrzebuje Wójta, który nie potrafi włączyć facebooka i nie wie co to instagram. Taki wójt będzie faktycznie wyjątkowy w skali całego kraju.
mieszczuch 2018-09-05 18:08:42
Brakuje słów aby opisać poziom dyskusji prowadzony na forum. Ale czego się można spodziewać po takich kandydatach...
Miś Turysta 2018-09-05 17:55:25
@Fakt. Na mnie największe wrażenie zrobiło, "wykarczowano, zrekultywowano, zagospodarowano bulwary Dunajca" od strony Nowego Sącza oraz "wybudowano przystań flisacką", ale że partycypował urząd w ochronkę, to skandal. Nie macie normalnego państwowego przedszkola? brak gospodarności.
Klaun 2018-09-05 17:50:14
Czekam jak szanowni panowie będę się kompromitować dalej i postanowią założyć instagram. Grzesiu albo Tadziu np. w sesji zdjęciowej a la James Bond. To co ta dwójka wyprawia to już kabaret.
Wójt z internetu 2018-09-05 17:21:44
Topolski i Kwiatek - królowie FB. Konkurują w polubieniach. Tylko problem polega na tym, że się im pokrywają Ci lubiący, a raczej dwóch głosów przy urnie nie będą mieli. Internetowa opozycja z wirtualnymi koncepcjami. Śmiechu warte.
Brawo dla geniuszy 2018-09-05 16:15:19
To są osiągnięcia w kadencji pana Dydy. Czy mogę w ramach odpowiedzi otrzymać listę osiąganieć pana Kwiatka, Topolskiego, Salamona? Trójka ignorantów, którzy okazali się pożytecznymi idio....i, działającymi na korzyść kandydat spoza Krościenka. Żaden orędownik byłego wójta swoim komentarzem nie przysłuży się panu Gawędzie tak jak ta trójka szatkująca elektorat Krościenka. Brawo panowie Kwiatek, Topolski, Salamon.
Fakt 2018-09-05 15:48:23
Kadencja wójta Dydy: wybudowano parking na ul. Sobieskiego; wybudowano chodnik na ul. Sobieskiego; wyremontowano i wybudowano chodnik przy ul. Jagiellońskie; wybudowano kanalizacje w Grywałdzie; wybudowano most pod Tylką; wybudowano chodnik i postawiono oświetlenie na ul. Kościuszki; wybudowano chodnik przed ochronką; wybudowano chodnik na Źródlanej; wybudowano ostatni etap chodnika na ul. Zdrojowe; położono nowy asfalt i wybudowano kanalizacja na ul. Blachnickiego; wykonano kapitalny remont remizy w Krościenku; położono nową nawierzchnię na ul. Leśnej; przeprowadzono całościowy remont remizy na Kątach; położono nową nawierzchnię chodnika do Szczawnicy; kupiono grunty pod nową część cmentarza, wybrukowano ścieżki na cmentarzu; kompleksowo wyposażono gabinet RTG; kupiono śmieciarkę; odnowiono kaplicę św. Rocha; wybudowano drogę do Królowa; wybudowano drogę do Krasu; uwolniono tereny budowlane ze stref zalewowych na Zdrojowej i Łąkcicy; wykarczowano, zrekultywowano, zagospodarowano bulwary Dunajca; wybrukowano deptak przy siłowni, wybrukowano deptak przy placu zabaw; wybudowano siłownie; wybudowano boisko do siatkówki plażowej; postawiono stół do tenisa stołowego; huśtawkę dla osób niepełnosprawnych; wybudowano grzybki; wybudowano przystań flisacką; uruchomiono i wykończono ochronkę; zagospodarowano dwa parkingi na Zdrojowej; parking w Łąkcicy, parking w Grywałdzie, parking na Hałuszowej; postawiono wiaty na Lubań; dokończono wiatę na Tylce; postawiono witacze, tablice informacyjne, regionalne tablice pamiątkowe, tablice multimedialną; otworzono izbę regionalną, uruchomiono centrum informacji turystycznej i promocji; otwarto punkt konsultacji psychologicznej; powstał kalendarz imprez w sezonie zimowym; zagospodarowano teren wokół biblioteki gminnej; transmituje się sesje na nowej stronie gminnej; wybudowano wieże widokowe na Lubaniu; wyremontowano osiedle romskie; posprzątano Krościenko; obniżono o 4 mln zł zadłużenia Gminy; obniżono pensję Wójta; przekazano grunt pod budowę siedziby GOPR; ufundowano wyposażenie dla OSP; huśtawkę dla Ochronki; dofinansowano zakup radiowozu z napędem 4x4; dofinansowano kupno nowego samochodu strażackiego, Gmina przystąpiła do MSIT; zagospodarowano przestrzeń na tzw. małym rynku; częściowo zagospodarowano teren w centrum Grywałdu; wymieniono ogrodzenie na Sokolicy; wybudowano ścieżkę rowerową i deptak od rynku w stronę Krasu; wybudowano kanalizację z nową nawierzchnią na Białym Potoku; pozyskano dofinansowanie na remont płyty rynku i ratusz w kwocie ponad 4 mln zł. I do czego się bierzecie panowie Kwiatek i Topolski????? Do tworzenia alternatywy podyktowanej na portalu społecznościowym.
brzusiu 2018-09-05 15:44:08
Kandydata z komitetu młodych już znamy. Wiemy że nie ma wiedzy, rozeznania, doświadczenia, dokonań życiowych, rozsądku, ale przynajmniej jest względnie młody. Teraz czekamy na listę radnych, podobno tacy sami jeśli chodzi o cechy charakterystyczne, tylko że starsi. Brawo, takiej wydmuszki to jeszcze w historii tej miejscowości nie było. Co prawda nie FB ale podrzucam pomysł komitetowi młodych na hasło wyborcze: GŁOSUJCIE NA NASZEGO KANDYDATA BO CHŁOPAK CHCE SIĘ WYPROWADZIĆ OD MAMY I POTRZEBUJE PENSJI WÓJTA.
Piszcie wasze propozycje... 2018-09-05 15:05:51
Grzegorz Kwiatek wirtualny kandydat na wójta. A może zostaniesz wirtualnym wójtem z Facebooka, tam się nadajesz ze swoimi koncepcjami i pomysłami.
Słabiutko 2018-09-05 14:54:05
Komietet młodych ze średnią wieku pomysłodawców 45 lat (normalnie juniorzy młodsi) z kandydatem na wójta, mieszkającym z mamą nie istnieje w realu, a i przestał istnieć w internecie. Zostało tylko poletko wzajemnej adoracji na portalu społecznościowym według schematu - podsyłajcie pomysły bo trzeba coś na siłę sklecić.
Dno 2018-09-05 14:48:03
Ten jeden, umiejący pisać z Komitetu Kwiatka nie ma czasu pisać bo lata jak oszalały i szuka radnych, a że nikt rozsądny nie chce mieć z nimi nic wspólnego więc rozpoczęła się łapanka - nie ważne kompetencje, wiedza, rozeznanie, doświadczenie byle tylko zgadzało się na sztukę.
Pytanie 2018-09-05 14:07:53
Pobudził się jeden niedobitek. Wobec tego mam pytanie do młodego pełnomcnika komitetu młodych. Dlaczego szanowny Pan próbuje pozyskać do komitetu młodych kandydatów na radnych którzy kiedyś startowali z list wójta Gawędy do Rady Gminy? Z jednej strony komitet młodych publicznie określa rządy wójta Gawędy jako czas stracony dla Krościenka, a z drugiej strony usilnie zabiega o kandydowanie ze swoich list do rady gminy osób, które tworzyły lub sympatyzowały z tym niby straconym czasem!!!! Abstrahując, że Ci ludzie wcale nie są młodzi, to reprezentują czas który sympatycy komitetu młodych wyszydzają np. w kometarzach pod przednim artykułem!!!! ABSOLUTNA HIPOKRYZJA !!!!!!!!!!!!!!
Kubuś 2018-09-05 12:18:15
Młodzi się zmęczyli, za to były wójt widzę w szczytowej formie... Dyda przynajmniej próbuje przekonać do siebie ludzi, prezentując swoje osiągnięcia, a Gawęda już nie ma umiaru w obrażaniu. I taki człowiek chce być wójtem, więcej jadu i złośliwości to się już nie dało w te komentarze włożyć.
Kubuś Puchatek 2018-09-05 12:05:21
Komitet młodych woli żeby gminą rządziła Lucy zamiast Kozioł. I znaleźli najbardziej pasujące odwzorowanie do Lucy, czyli Grzesia. Identycznie infantylny nawet wykazuje zbliżone cechy w sposobie bycia. Coś tak cichutko ze strony komitetu młodych. Zmęczyli się, stracili wenę czy ten jeden który potrafi pisać w tej oświeconej grupie wyłamał się? To szybko musisz Grzesiu znaleźć następce bo biznesmen z walusia raczej ci komentarza nie napisze bo nie potrafi, najwyżej Ci kotlecika usmaży. Co dla ciebie jest chyba istotniejsze biorąc pod uwagę twoją fizjonomie.
Fakt 2018-09-05 11:47:58
Kadencja wójta Dydy: wybudowano parking na ul. Sobieskiego; wybudowano chodnik na ul. Sobieskiego; wyremontowano i wybudowano chodnik przy ul. Jagiellońskie; wybudowano kanalizacje w Grywałdzie; wybudowano most pod Tylką; wybudowano chodnik i postawiono oświetlenie na ul. Kościuszki; wybudowano chodnik przed ochronką; wybudowano chodnik na Źródlanej; wybudowano ostatni etap chodnika na ul. Zdrojowe; położono nowy asfalt i wybudowano kanalizacja na ul. Blachnickiego; wykonano kapitalny remont remizy w Krościenku; położono nową nawierzchnię na ul. Leśnej; przeprowadzono całościowy remont remizy na Kątach; położono nową nawierzchnię chodnika do Szczawnicy; kupiono grunty pod nową część cmentarza, wybrukowano ścieżki na cmentarzu kompleksowo wyposażono gabinet RTG; kupiono śmieciarkę; odnowiono kaplicę św. Rocha; wybudowano drogę do Królowa; wybudowano drogę do Krasu; uwolniono tereny budowlane ze stref zalewowych na Zdrojowej i Łąkcicy; wykarczowano, zrekultywowano, zagospodarowano bulwary Dunajca; wybrukowano deptak przy siłowni, wybrukowano deptak przy placu zabaw; wybudowano siłownie; wybudowano boisko do siatkówki plażowej; postawiono stół do tenisa stołowego; huśtawkę dla osób niepełnosprawnych; wybudowano grzybki; wybudowano przystań flisacką; uruchomiono i wykończono ochronkę; zagospodarowano dwa parkingi na Zdrojowej; parking w Łąkcicy, parking w Grywałdzie, parking na Hałuszowej; postawiono wiaty na Lubań; dokończono wiatę na Tylce; postawiono witacze, tablice informacyjne, regionalne tablice pamiątkowe, tablice multimedialną; otworzono izbę regionalną, uruchomiono centrum informacji turystycznej i promocji; otwarto punkt konsultacji psychologicznej; powstał kalendarz imprez w sezonie zimowym; zagospodarowano teren wokół biblioteki gminnej; transmituje się sesje na nowej stronie gminnej; wybudowano wieże widokowe na Lubaniu; wyremontowano osiedle romskie; posprzątano Krościenko; obniżono o 4 mln zł zadłużenia Gminy; obniżono pensję Wójta; przekazano grunt pod budowę siedziby GOPR; ufundowano wyposażenie dla OSP; huśtawkę dla Ochronki; dofinansowano zakup radiowozu z napędem 4x4; Gmina przystąpiła do MSIT; zagospodarowano przestrzeń na tzw. małym rynku, częściowo zagospodarowano teren w centrum Grywałdu, wymieniono ogrodzenie na Sokolicy, wybudowano ścieżkę rowerową i deptak od rynku w stronę Krasu, wybudowano kanalizację z nową nawierzchnią na Białym Potoku, pozyskano dofinansowanie na remont płyty rynku i ratusz w kwocie ponad 4 mln zł. I do czego się bierzecie panowie Kwiatek i Topolski????? Do tworzenia alternatywy podyktowanej na portalu społecznościowym.
Do Wyborca 2018-09-05 11:04:10
Jakie program zaproponuje Ci Kwiatek? Wypociny przepisane z postów na portalu społecznościowym. Stawia retoryczne pytanie np. jak zintensyfikować ruch turystyczny w gminie, koleżanki i koledzy bez przygotowania i kompetencji udzielają populistycznych odpowiedzi. I takie to pisanie programu wyborczego.
Ale zbawca 2018-09-05 10:52:09
Kwiatek - kandydat na wójta, który z mamusią na pięterku mieszka. Własnego domu nie potrafi zbudować a gminę chce budować. Żenada.
Wyborca 2018-09-05 00:31:08
Czytając komentarze pod ostatnimi dwoma artykułami ewidentnie widać, że zwolennicy kandydata Kwiatka rozpoczęli negatywną kampanię. Brak merytorycznych komentarzy, jedynie trollowanie. Widocznie nie ma się czym pochwalić więc pozostaje tylko atakowanie innych. Tak z ciekawości, aby poznać działalność kandydata Kwiatka po zasięgnięciu opinii w jego okręgu, gdzie sprawuje mandat radnego co zrobił przez okres ostatnich 4 lat dla tych mieszkańców okazuje się, że zupełnie nic (a podobno w swojej ulotce wyborczej z przed 4 lat tyle obiecywał). A tak w ogóle śmiesznym dla mnie jest stawianie na któregokolwiek kandydata przed zaprezentowaniem przez nich pełnych programów wyborczych i sposobu ich realizacji.
Pod rozwagę 2018-09-04 21:43:59
Kto wiatr sieje ten burze zbiera. Czy mało rozgarnięci współpracownicy pana Kwiatka o tym nie wiedzą? Upgrade obecnego wójta na tle tak słabej alternatywy nie będzie trudny. Dlatego warto dokonać analizy, którego środowiska lepiej nie antagonizować, a wręcz przeciwnie - usilnie szukać w nim wsparcia.
Do Kwiatka 2018-09-04 21:08:39
Oj Grzesiu, a już prawie uwierzyłem w Twoje szczere chęci. Jeśli jesteś naprawdę zainteresowany rozwojem Krościenka to zastanów się dobrze nad swoimi działaniami oraz podejmowanymi inicjatywami przez Twój komitet.
Nic z tego 2018-09-04 20:32:17
Pan Kwiatek z młodym pełkomocnikiem to fatalna alternatywa. Portalowa opozycja z programem pisanym przez posty internetowe to żaden realna opcja.
Jaś 2018-09-04 19:34:42
A u Gawędy to będzie ten bez prawa jazdy z wyrokiem sądowym????
Szkoda 2018-09-03 15:45:15
Najlepszym kandydatem na wójta byłby sołtys Krościenko centrum tylko niestety nie opanował sztuki pisania, czytania i myślenia. Niestety nie potrafi powalać komitetu :(
Cargo 2018-09-02 14:44:05
Może faktycznie ten młody Kwiatek to jedyna szansa dla tego Krościenko.
Fakt 2018-09-02 14:18:36
Ja zagłosuje na tego który będzie rozwijaj gminę turystycznie: remont płyty rynku, ratusza, ścieżki rowerowe, deptaki. Jeśli Gawęda tego nie chce robić to
niech zapomni o poparciu. Myśle że Dyda i Kwiatek pójdą w kierunku rozwoju turystyki. Tylko z Dydą jest taki problem, że obieca a później nie będzie realizował. Z kolei Kwiatek jest nieprzewidywalny a może akurat to najlepsza opcja.
Do @do proste 2018-09-02 13:56:43
Nie. Propozycje Pana Topolski oraz tego drugiego nie mają dla mnie żadnego znaczenia, gdyż uważam ich kandydatury za niepoważne.
Do proste 2018-09-02 13:53:04
A nie czekasz na program wyborczy Topolskiego i pana obrażonego?
Proste 2018-09-02 13:22:29
Czekam na propozycje wyborcze Gawędy, Kwiatka, Dydy. Wtedy podzieli się przez pół (u Dudy przez 4) i wtedy się podejmie decyzję na którego zagłosować.
cyklista 2018-09-02 08:59:09
Pewnie obecny Wójt Krościenka do najlepszych nie należy, ale i Jego opozycja typu znawców muzyki Skaldów jest wyjątkowo zjadliwie ku.....
Zatroskany 2018-09-02 01:42:12
Jak pan naburmuszony prawie-kandydat, straszący krokami prawnymi jest krytycznie oceniany wspólnie z pozostałymi kandydatami to też trzeba go przepraszać? Czy gdy znajduje się w zbiorze podlegającym nieprzychylnej ocenie to już wtedy wolno? Bo nie chciałbym mieć problemów prawnych ze strony tej wybitnej persony, którą charakteryzuje olbrzymi dystans, altruizm, bezinteresownosć, erudytycja oraz wybitnymi współpracownicy.
Ślimaty 2018-09-02 01:25:02
Jak to mówią z pustego to i Salomon nie naleje.
Watts 2018-09-02 00:13:09
Dyda to słaby wójt ale przynajmniej ma rozsądne priorytety. Ciekawa alternatywą może być Kwiatek. Reszta oznacza tragedię dla Krościenka.
Moim zdaniem 2018-09-01 23:49:11
Przychylam się do tej opinii.
Może faktycznie 2018-09-01 21:38:16
Jak tak patrzę na początki tej kampanii to kto wie czy ten Dyda albo Kwiatek to rzeczywiście nie najlepsze opcje.
cyklista 2018-09-01 18:58:07
@Akurat, "komentarz z pogruszkami". W czym problem, o co biega ???
Następny 2018-09-01 15:42:53
Jak już jesteśmy przy pomyłkach personalnych to ocenie opinii publicznej umyka jeszcze jedna niezwykle kompetentna kandydatura na urząd wójta - Pan Tadeusz. Fachowca od promocji przy użyciu ulotek. Przy tych wszystkich alternatywach to nawet obecny wójt nieźle wypada.
Brawo 2018-09-01 15:33:03
I jak ktoś o tak marnej odporności na konstruktywną krytykę może aspirować do roli wójta??? Modelowy przykład braku kompetencji do pełnienia tej funkcji. Ewentualnie taki wójt jak rada gminy nie zagłosuje według jego uznania najpewniej się obrazi i będzie straszył krokami prawnymi. Milion komentarzy te przestawiło by działań tego pana tak dobitnie jak zrobił
to jego własny komentarz. Gratuluje.
Masakra 2018-09-01 14:51:09
Szczawnica dzisiaj organizuje zawody kajakowe a co z Krościenkiem? To samo co z przystanią kajakową....
Do cenzora 2018-09-01 12:59:59
Panie kochany od straszenia to są duchy.
Akurat 2018-09-01 12:59:16
Zaraz komentarz z pogruszkami napisze Watycha, Dorula, Paluch, Hamerski, Niezgoda, Jurkowski, Dyda, Jamróz, Wach i wszyscy inni uczestniczący w życiu publicznym bo im się jakiś komentarz nie spodoba. Chociaż Oni pewnie nie napiszą bo są rozsądniejsi i rozumieją zasady działania w przestrzeni publicznej. Proszę redakcje TP żeby się nie ugięła przed takim straszeniem. A panu, który próbuje ingerować w dyskusję publiczną, życzę odrobiny rozsądku.
Apel 2018-09-01 12:47:20
Apeluje do moderatora żeby nie ugiął się przed absurdalnymi roszczeniami. Wszystkie wpisy były poparte faktami i w pełni prawdziwe. Nie wolno ulec absurdalnym żądaniom pana, który pomimo iż pcha się do życia publicznego, to nie akceptuje publicznej oceny swoich działań. Zaraz wszyscy którzy przeczytają na swój temat niesatysfakcjonujący komentarz będą kierować abstrakcyjne groźby wobec portalu. Tym sposobem skończy się idea komentowania spraw publicznych. Wszystkich rozsądnych stać na dystans i świadomość konsekwencji uczestniczenia w życiu społecznym naszych małych ojczyzn po za jednym wyjątkiem. Zresztą moderatorzy tego forum nigdy nie dopuszczają do niestosownych komentarzy! Koniecznie proszę o zamieszczenie tego wpisu w odpowiedzi na bezprecedensowy atak osoby, której niepodoba się otwarty dyskurs na temat naszych lokalnych spraw.
Tylko nie płacz 2018-09-01 12:28:14
To się teraz pan skompromitowałeś. Tak bardzo prawda zabolała?
Absurd 2018-09-01 12:26:13
Za co szanownego Pana przepraszać? Za PRAWDĘ powszechnie znaną???
Do frustrata 2018-09-01 12:22:09
Podejmuj podejmuj. Tyle tylko że wszystkie komentarze na Twój temat są prawdziwe. Żałosne.
Abeto 2018-09-01 11:14:04
Usunięcie wpisów na tym portalu robi się tak: piszemy z tego adresu internetowego który podaliśmy przy wysyłaniu posta.Podajemy swój nick , imię nazwisko nie jest potrzebne , cytujemy dany post i prosimy o usunięcie.Administrator nie robi problemu usuwa bez pytania, wiem bo sam parę razy tak kasowałem swoje wpisy.
Marek Salamon 2018-09-01 10:54:52
Proszę o usunięcie wszystkie kłamliwe i poniżające komentarze na mój temat i moich współpracujących. Proszę o przeproszenie i naprawienie już wyrządzonej krzywdy.
W przeciwnym razie rozważę kroki prawne . Marek Salamon
sierdzioń 2018-09-01 09:26:33
Na dolibóg @misio, znamy tylko jedno nazwisko kandydata na burmistrza. Wygląda na to, że reszta sie fstyda.
misio 2018-08-30 20:32:55
W Szczawnicy coś cieniutko...
ZKK 2018-08-30 17:36:40
Czekamy na brakujące nazwiska kandydatów i skład komitetów w Pieninach.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIMY, POMOC KUCHENNĄ, KUCHARKĘ. Tel. 608 088 017
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Okazyjnie sprzedam DOM - Ochotnica Dolna, ok. 150 m2, w pobliżu las, rzeka. Cicha i spokojna okolica. 731 218 469.
 • PRACA | dam
  Witam, zatrudnię KUCHARZA/KUCHARKĘ do restauracji w Szczawnicy. Praca z zakwaterowaniem i wyżywieniem, stawka 20 zł za godzinę na rękę.
  Tel.: 602460560
  E-mail: biuro@willarys.pl
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  STUDNIE GŁĘBINOWE od 200zł.
  Tel.: 720855198
  E-mail: tomekp221@interia.pl
 • PRACA | dam
  NIEMCY PRACA Niemiecka firma ALP BAU zatrudni od zaraz murarzy oraz cieśli szalunkowych. Niemiecka umowa, mieszkania oraz samochody firmowe, częste zjazdy do kraju.
  Tel.: 722240044
  E-mail: praca@conexio.pl
  WWW: www.conexio.pl
  GG: Opole
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię działkę budowlaną w Białce Tatrzańskiej
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  MAM DO WYNAJĘCIA HOSTEL W ZAKOPANEM CENTRUM PRZY KRUPÓWKACH możliwość 350 miejsc noclegowych, 50zł/osoba nocleg - lub szukam kierownika, wspólnika. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY OSOBY DO OBSŁUGI APARTAMENTÓW W ZAKOPANEM. Praca dorywcza ale całoroczna. Tel.: 662244845
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ POKOJOWĄ i OPIEKUNKĘ DO DOMU OPIEKI DLA OSÓB STARSZYCH. UMOWA O PRACĘ (PEŁNE ŚWIADCZENIE). DOŚWIADCZENIE MILE WIDZIANE. ZAKOPANE -
  Tel.: 608 676 810.
 • PRACA | dam
  Zlecę pracę HYDRAULIKOWI - montaż muszli klozetowej. Zapłacę 1000zł. 660 678 522
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA! TYNKARZA-TYNKI TRADYCYJNE ZEWNĘTRZNE ELEWACJI BUDYNKÓW. Proponowana stawka 35zł/godz. 604 22 33 77
 • PRACA | dam
  Zlecę POKRYCIE BALKONU 10m2 blachą. Wynagrodzenie 5000zł. 604 22 33 77, 697 353 012
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  VOLVO V-70, cena 4800zł. 603 591 587
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni na pełen etat KELNERA/KELNERKĘ, a na okres wakacyjny Kucharza/Kucharkę i Pomoc Kuchenną. Oferujemy pracę w miłej atmosferze i atrakcyjne zarobki. Tel.: 725 300 095
  E-mail: patrycja.zapotoczna@cos.pl
  WWW: zakopane.cos.pl
 • POŻYCZKI
  SUPER OFERTA KREDYT GOTÓWKOWY-KONSOLIDACYJNY, MOŻLIWOŚĆ NAJNIŻSZEJ RATY NA RYNKU FINANSOWYM. ZADZWOŃ DO DORADCY. T-500 072 678.
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKA wakacyjna -DLA OSÓB, KTÓRE MAJĄ ZALEGŁOŚCI W BAZACH, -IDEALNY PRODUKT DLA CIEBIE, -jasna przejrzysta oferta, - 0 zł ukrytych kosztów. T- 694 567 002.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, KAMIENIARKA. 606 292 966.
 • PRACA | dam
  PANIĄ DO ŚNIADAŃ i SPRZĄTANIA (bez nałogów) - KAMERALNA WILLA W ZAKOPANEM. Co drugi dzień. 730 07 77 11
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pomoc do Pensjonatu w Murzasichlu
  Tel.: 669-493-772
 • USŁUGI | budowlane
  Świadczymy usługi ziemne i przewozowe z wykorzystaniem -samochodu ciężarowego z HDS (wywrotka, max. udźwig 6 ton, wysięg 10 metrow)
  Tel.: 694601628
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - DLA MŁODYCH, AMBITNYCH, POCZĄTKUJĄCYCH! Firma Norweska zatrudni w Oslo, na warunkach norweskich, młodych początkujących (nawet od razu po szkole) pracowników do przyuczenia w zawodzie TYNKARZ, MONTER RUSZTOWAŃ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tygodnie. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Kucharka - Pomoc KUCHENNA - Zakopane
  Tel.: 600712721
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Apartament 90 m, 2 sypialnie, duży salon z jadalnią i otwartą kuchnią, podziemny garaż, okolice rondo Kuźnice, dostępny od zaraz, najem długoterminowy.
  Tel.: +48608450888
 • PRACA | dam
  RENOMOWANY HOTEL W ZAKOPANEM ZATRUDNI RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ ORAZ KELNERKĘ/KELNERA. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres: recepcja@hotelrysy.pl Tel: 182011800
 • PRACA | dam
  Nowoczesna klinika stomatologiczna w centrum Zakopanego zatrudni, na dogodnych warunkach, osobę w charakterze asystentki stomatologicznej.
  Tel.: 530602603
  E-mail: stomatologia@przyrowni.eu
 • PRACA | dam
  KELNERKĘ/-RA, BARMANA/-KĘ, KUCHARZA dorywczo lub na stałe, do przyuczenia. RESTAURACJA, ZAKOPANE -
  Tel.: 501 467 829.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KUCHENNĄ praca stała lub sezonowa z możliwością noclegu. 694 184 929, 18 20 64 305
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Drewniany domek z duszą w Gronkowie k. Białki Tatrzańskiej. Na dole salon z kominkiem, aneksem kuchennym w pełni wyposażonym (kuchenka, lodówka, zmywarka, piekarnik, naczynia) i z przestrzenną łazienką. Na górze dwie sypialnie 2-osobowe. Taras, ogród z kącikiem dla dzieci. Grill, hamak, parking. Mile widziane zwierzaki. Idealny dla 4-osobowej rodziny. Tel. +48602152509
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ weekendy, święta, wakacje (z możliwością noclegu). 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ, praca stała z możliwością noclegu. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ na 4-miesięczny kontrakt (czerwiec-wrzesień), 15 000zł netto. 694 184 929, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA ZATRUDNI KUCHARZA NA PEŁNY ETAT -
  Tel.: 600 076 107.
 • PRACA | dam
  GOSPODA PODKOWA W ZAKOPANEM OSOBĘ NA ZMYWAK. Praca stała, sezonowa. 694 184 929, 18 20 64 305
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. +48 22 205 33 10
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKI BUDOWLANE, DOMY, MIESZKANIA Zakopane i najbliższe okolice tel. 606 253 595.
2019-06-19 14:09 Ciąg dalszy malowania pasów w Zakopanem 2019-06-19 14:00 Pół miliona dofinansowania 2019-06-19 13:59 Księża na walizkach. Odchodzą proboszczowie z Kościeliska, Mszany, Podczerwonego 4 2019-06-19 13:30 Po zakończeniu roku szkolnego idziemy na lody 2019-06-19 13:26 W najbliższą niedzielę festyn rodzinny 2019-06-19 12:36 Piotrek, Kamil i Maciek ze szkoły w Zębie już po zakończeniu roku szkolnego 2019-06-19 12:16 Nadeszły wakacje (ZDJĘCIA) 2019-06-19 11:03 Zderzenie motocyklisty z samochodem osobowym 2019-06-19 10:32 Jednogłośnie za absolutorium dla wójta 1 2019-06-19 09:15 40 lat od katastrofy śmigłowca w Tatrach, w której zginęło 7 osób 2019-06-19 08:30 Naturalnie prosty sposób na lato 2019-06-19 07:02 Dopadła je nowotarska inkwizycja (WIDEO) 6 2019-06-18 22:05 Wymyśl tytuł piosenki 4 2019-06-18 21:29 Przejazd coraz bliżej 2019-06-18 19:57 Groźny wypadek na Kowańcu 6 2019-06-18 18:18 Zwłoki znalezione w Tatrach (AKTUALIZACJA) 2019-06-18 17:15 Jeden góral na liście 100 najbogatszych Polaków 12 2019-06-18 15:58 Przy ławeczce Bartusia Obrochty montują nagłośnienie 4 2019-06-18 14:41 Lisy buszują przy ulicy Szkolnej (WIDEO) 3 2019-06-18 13:37 Będzie cieplej i bez dymu 2 2019-06-18 12:26 Rozmawiamy z turystami o ławeczkach multimedialnych. Jedna kosztowała 40 tysięcy 11 2019-06-18 12:16 Lato z Radiem na początek sezonu w Zakopanem. Wystąpi Kayah 3 2019-06-18 11:27 Radni odebrali mandat Michałowi Glonkowi 2019-06-18 10:42 Nożownik zaatakował… krowy 4 2019-06-18 10:05 Jechał na quadzie i przewrócił się. Miał blisko 3 promile alkoholu 1 2019-06-18 09:56 Konto dla pogorzelców z Czarnego Dunajca 2019-06-18 09:13 Kajakarze na Dunajec - rusza największy spływ 2019-06-18 07:59 Sukcesy nowotarskich kadetów w ogólnopolskim konkursie historycznym 1 2019-06-17 21:59 Budżet bez zastrzeżeń 2019-06-17 20:59 Nowe multimedialne ławeczki w Zakopanem 8 2019-06-17 20:00 Śmierć funkcjonariusza 2 2019-06-17 19:39 Wspólne drogi malarskie 2019-06-17 19:06 W mieście trwa dyskusja czy dać milion na hokej 4 2019-06-17 18:54 W Murzasichlu uważajcie na kozy wchodzące na auta 7 2019-06-17 18:21 Droga do Zubrzycy już przejezdna 2019-06-17 18:06 Klub po nowemu 2019-06-17 18:00 Po deszczu wyszło słońce. Zieleń znowu taka soczysta 2019-06-17 17:25 Zablokowana droga z Jabłonki do Zubrzycy Dolnej (WIDEO) 2 2019-06-17 16:58 Trzech poszkodowanych w Niedzicy 1 2019-06-17 16:30 Szukają statystów do komedii Michała Milowicza 3 2019-06-17 16:03 Pijany motocyklista spowodował kolizję i uciekł 2019-06-17 15:52 400 milionów na inwestycje Polskich Kolei Linowych (WIDEO) 3 2019-06-17 15:15 Straż organizuje akcję pomocy dla pogorzelców 3 2019-06-17 14:37 Narciarskie inwestycje i więcej turystycznych atrakcji 3 2019-06-17 14:03 Program „Wakacji w Mieście 2019” 2019-06-17 13:54 Szlak ze Świnicy na Zawrat nadal zamknięty 1 2019-06-17 13:52 Piknik parafialny i deszczowy 2 2019-06-17 12:39 Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę (WIDEO) 2019-06-17 12:38 Uwaga kierowcy przygotujcie się na utrudnienia 2019-06-17 11:20 Pojedziemy przez most tymczasowy 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Album TP

Bojcorka

FILMY TP