Reklama

2018-09-05 14:32:02

Reklama

Zakopane

Kolejny koszmarek pod Giewontem czy cud architektury

Reklama

Reklama

Hotel ma powstać tuż obok pomnika Chałubińskiego, powyżej stacji benzynowej Shella w Zakopanem.

Ten ogromny obiekt zmieni na zawsze krajobraz tego wyjątkowego miejsca w Zakopanem. Przygotowuję tekst na ten temat. Chciałbym poznać Państwa opinię dotyczącą projektu. 


Lada moment ma on uzyskać pozwolenie na budowę. Mimo, że ubiega się o nie pracownia architektoniczna Rafała Rafacza to nie trudno zgadnąć, że autorem jest Sebastian Pitoń z Koscieliska, którego tego typu projekty zostały już zrealizowane na Podhalu i budzą skrajne emocje. 

Czy tym razem będzie podobnie? Co Państwo na to ? Mieszkańcy Podhala zwykli nazywać te obiekty domami Gargamela albo budowlami wzorowanymi na architekturze słynnego katalończyka Gaudiego. Czy pasują do Zakopanego? Czekam na Państwa opinie.  

Jurek Jurecki 

Na facebooku Pitonia pojawił się film, w którym sam mówi o tym o projekcie i pokazuje jego wizualizację. Oto on:  


 

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
spod lasa 2019-03-29 14:25:35
kolejny koszmar pan Pitonia
ArchitektzPółnocy 2018-09-15 21:00:48
Szacunek wielki za takie podejście do architektury! Czuć zdecydowanie góralską duszę w tych wnętrzach. Może wystarczy już betonowo-szklanych pseudofuturystycznych oklepanych brył, które można zobaczyć masowo praktycznie w każdym mieście świata... te miasta przestają powoli się róznic, jak tak dalej pójdzie.
Turysta 2018-09-08 15:50:41
Jak najbardziej ten budynek powinien powstać! Dzieło sztuki. A psy do budy.
barrocku 2018-09-08 13:13:16
Nigdy w życiu nie przyszło mi do głowy, żeby jechać set kilometrów, aby obejrzeć jakiś hotel, a ten bym z chęcią obejrzał, bo co innego jest zobaczyć na małym ekranie, a co innego stanąć obok i poczuć klimat. Jeśli wnętrze też utrzyma baśniowy akcent, a nie jak w każdym innym przeciętnym hotelu sterylną przestrzeń, to może to tylko dodatkowo podnieść atrakcyjność przedsięwzięcia.

Co innego poczuć klimat miejsca i architektury spacerując obok, a co innego będąc niejako przez moment jego częścią, pomieszkując. Z pewnością będzie przyciągać turystów, szczególnie z dziećmi. Pierwsze skojarzenie jakie się u mnie pojawiło, gdy zobaczyłem zdjęcia i wizualizacje: trochę jak z bajki. Działa na wyobraźnię.
JSH 2018-09-07 17:55:20
BARDZO podoba mi się ten projekt! Zakopane usłane jest makabryłami z prefabrykatów!Inaczej jak z projektem Pana Pitonia, szanuje miejsce i kontekst polskich Tatr. Bardzo zakopiański w swojej formie(co niektórych może odrzucać, szczególnie modernistów- nie lubią nawiązań do tradycji tj. wycinanek góralskich na fasadzie) oraz narodowy w treści. OBY WIĘCEJ TEGO TYPU ARANŻACJI W STOLICY POLSKICH GÓR! Pozdrawiam!
zenzz niezdezorientowany 2018-09-07 10:28:49
Szanowny panie architekcie Pitoń.
Fakt, że ludzie tracą orientację na temat tego co jest piękne, wynika miedzy innymi z działań takich osób jak pan. To pana branża ma wpływ na obraz lokalnej architektury.
Akcent polityczny (jakże by inaczej), klasyfikuje pana jako osobę dla której tak często przytaczane hasła dobra, piękna czy prawdy, wbrew temu co pan pisze, są tylko pustymi frazesami. Cytując pana, " ... kompletnie stracił Pan orientację w tej materii. ..."
Skoro przytacza pan pojęcie człowieczeństwa, najpierw warto dowiedzieć i zastanowić się, czym ono jest.
A nt 2018-09-07 10:24:50
Wyciąga Pan pochopne wnioski.
Redaktor pewnie ma swoją opinię na ten temat jednak nie musi jej ujawniać zadał poprostu parę pytań aby rozpocząć dyskusję na ten temat u czytelników. To Pan nie rozumie pracy redaktora. Czy nie ważna jest opinia zwykłego człowieka nie artysty. Został Pan mocno skrytykowany i jak dziecko odgrywa się na autorze artykułu.

Niech się Pan nie Bawi stylem Zakopiańskim . lepiej coś pod użytek publiczny z tych "pudełek" . Brzydota wstyd nam za takie obiekty
jarek 2018-09-07 10:04:17
aby Zakopane zachowało swój styl to tylko takie budynki powinny być budowane !
Sebastian Pitoń 2018-09-06 21:28:03
Szanowny Panie redaktorze Jurecki! Zasadniczym celem lewicowych filozofii jest sprawienie, żeby ludzie nie odróżniali Dobra od zła, Piękna od brzydoty i Prawdy od fałszu. Są to bowiem bardzo fundamentalne dla człowieczeństwa pojęcia. Dobro, Piękno i Prawda. Skoro nie jest Pan w stanie powiedzieć , czy zaprojektowany przeze mnie budynek, jest cudem architektury, czy też koszmarnym kiczem, oznacza to, że stracił Pan kompletnie orientację w tym co jest piękne, a co brzydkie. Jest Pan jak nauczyciel, który trzymając w ręku pracę ucznia nie wie, czy postawić 6 czy 1. Nie zastanawia się Pan, czy postawić 3 czy 4. Albo 1, czy 2. Pan wyczuwa, że to może być albo 1 albo 6?.Słowem kompletnie stracił Pan orientacje w tej materii. Pocieszę Pana, Panie redaktorze, że to nie jest źle. Bowiem wiele osób nie tylko straciło tą orientację, ale wręcz widzi piękno w brzydocie i odwrotnie, kicz w Pięknie. Robi Pan jednak błąd, że zadaje Pan to pytanie ludziom jeszcze bardziej zdezorientowanym od Pana. W ten sposób nie otrzyma Pan odpowiedzi. Nie pozna Pan Prawdy. A tylko Prawda jest ciekawa.
Ponury Grzybiarz 2018-09-06 21:04:17
Gdy­by dziś Je­zus po­wie­dzia kto jest bez wi­ny, niech pier­wszy rzu­ci ka­mieniem
za­pew­ne nad Je­go głową prze­leciał by grad ka­mieni, krze­seł, cegłówek, gu­mowy wib­ra­tor i wszys­tko in­ne co było pod ręką, bo dziś człowiek im ma więcej grzechów na su­mieniu to tym bar­dziej po­zuje na świętego
Zmieńmy władzę ????
Ziza 2018-09-06 19:50:03
Co my w ogóle komentujemy...brzydota i kpina ze stylu zakopiańskiego. Dobrze było by gdyby Władze miasta zaczęły się zastanawiać jak to miasto ma wyglądać w przyszłości. Wydając zgody na takie lub podobne "krzyki architektury" tracimy klimat i urok miasta! NIE PODOBA MNIE SIĘ TA CHATKA GARGAMELA!!!
okiem laika 2018-09-06 19:19:31
to jest jeden z tych projektów który niestety szybko się opatrzy!
Po co ulepszać coś co jest doskonałe? Styl witkiewiczowski 'piękno, harmonia, koronkowa robota, zachowane proporcje, funkcjonalność, nienachalność ........i po tylu latach można patrzeć z podziwem.
KasiaK 2018-09-06 19:09:12
Czy ktoś wreszcie głośno powie ze ten chłam buduje Pan Majcher? Jeżeli taka wizję popiera jego nowy komitet...to ja nie chce mieszkać w Zakopanem w 2030 roku. Skandal.
majachogori 2018-09-06 16:26:36
Architektura górali podhalańskich była piękna. Z boską proporcją, symetrią, harmonią, funkcjonalna, niemalże organiczna, zdobiła górski krajobraz. A tutaj taki koszmarek, jak domek dla Gargamela lub Kubusia Puchatka. Oświecone władze Zakopanego powinny zabronić budowania takich cudacznych, tandetnych straszydeł. Powinno się wrócić do regionalnych wzorców.
Jasmina 2018-09-06 11:40:57
Bardzo mi się podoba. Mamy dwudziesty pierwszy wiek. Chiny ani Tajlandia czy też Japonia nie mają się czego wstydzić. Coś nowego. A ciemno gród niech wróci do swoich chat z XVIII i XIX wieku. Jaka była prostota "w postaci brudu biedy itp". Piękny budynek.
zenzz 2018-09-06 11:34:02
Przywoływanie nazwiska Gaudiego czy Witkiewicza w odniesieniu do tego projektu to jakiś żart. Autor w filmiku przywołuje piękno jako jeden z elementów wpływających na sposób projektowania przez niego budynków. Jak mówią, de gustibus non disputandum est, dla mnie piękna w tych projektach nie ma.
Beatris, tworzenie sztuki nie musi polegać na doprowadzaniu konfliktu pomiędzy ciałem i duchem, jakkolwiek by tego nie tłumaczyć. Uważam wręcz przeciwnie i czasem mam szczęście być tego świadkiem. A wtedy ... po prostu jest pięknie.
czopek 2018-09-06 11:32:40
O gustach się nie dyskutuje. Morda w kubeł i cisza. Piękne jest to co się bogatemu inwestorowi podoba, a reszta patrzy i podziwia.
raid 2018-09-06 11:25:22
@zapóźno dziękuję za poniższe słowa.
mikos 2018-09-06 10:02:00
ale kicz, ciekawe kto jest takim bezguściem i ma kompleks taki jak z posiadaniem dużego auta bo się ma co inne małe
mikos 2018-09-06 09:47:46
ale kicz, ciekawe kto jest takim bezguściem i ma kompleks taki jak z posiadaniem dużego auta bo się ma co inne małe
Goralka 2018-09-06 09:08:01
Koszmar to mało powiedziane. Jakieś tańce wygibance rodem z Chin. Nie ma w tym żadnego piękna, a piękno tkwi w prostocie stylu zakopiańskiego. Stanowcze dla takiej kreatury.
GąskaGąska 2018-09-06 08:04:59
Pan Majcher najpierw wybudował stacje benzynową Shell w lesie a teraz wystawi Wam takie badziewie. No rewelacja. Najlepszy burmistsz jakiego mieliście. Glosujcie na Zakopane 2030 :)
kierowca123 2018-09-06 07:52:08
Wygląda jak parodia stylu zakopiańskiego. Serio żadnego dobrego projektu nie można było kupić?
Juzek 2018-09-05 23:37:24
Matko Bosko kochano, Chrystusie niebieski! Zabierz mnie do nieba, albo do piekła!
vika 2018-09-05 23:34:13
Kolejna ohyda w tym biednym mieście...
Zakopane robi się coraz bardziej miejscowością dla snobów i pseudo turystów .
Coraz mniej w nim miejsca dla prawdziwych miłośników Tatr i góralszczyzny .
Zatłoczone, zaśmiecone, zabetonowane szkaradnymi ogromnymi hoteliskami i galeriami . Hałaśliwe i nieprzytulne . Jeszcze na obrzeżach można zaznać trochę spokoju i klimatu dawnych dobrych czasów u gaździny w drewnianym domku . Coraz rzadziej zapuszczam się na spacery "w miasto" , które kiedyś sprawiały mi dużo przyjemności .
Teraz z takich spacerów wracam zdołowana, więc wolę posiedzieć na tarasie przy chałupie.
Smutne to i przykre ?..
Beatris 2018-09-05 23:11:06
Z tych naszych rozmów wyłania się idea występów i... jakich jeszcze nie było. Stworzenia czegoś zupełnie nowego. Nowa wartość może powstać jako synteza różnorodnych sprzecznych ze sobą wartości. Jeżeli chcemy osiągnąć nową wartość, musimy doprowadzić do konfliktu między tym, co fizyczne, a tym, co duchowe. Jeżeli natura, więc fizyczność, jest czymś pierwotnym, czyli tezą, to kultura jest jej antytezą, a synteza tym, co pragniemy osiągnąć. Gdy ktoś z nas gimnastykuje się, reprezentuje naturę, więc tezę, jeśli ktoś z nas śpiewa, reprezentuje kulturę, więc antytezę. Chcąc stworzyć sztukę na naszą miarę, musimy zwiększyć w niej udział wysiłku fizycznego, a dla antytezy i duchowego. I to jest nowa strategia syntezy. I to jest nowa koncepcja sztuki
Kinga Juszczyk 2018-09-05 22:39:38
Błagam, nie......
Coco Channel 2018-09-05 22:22:29
Wszystko super.
Tylko teraz jest tak w mieście
Że zakapuje J?zka z Kryską żeby lepiej miał sygnalista. Pognać bandę rządzącą.
To jest dorulo graddd
robi 2018-09-05 21:59:24
Jest XXI w. i jeżeli nie przeszkadzają wam psie budy na Gubałówce i pod skocznią ,to tym bardziej nie powinien ten piękny obiekt,chyba ,że zazdrość spędza wam sen z powiek.Dla mnie bomba i POPIERAM.
Wnuczek 2018-09-05 21:42:27
Chłop pewnie coś zapalił prz tworzeniu tego projektu.
Ale trzeba przyznać, że oko przyciąga i raczej będzie chętnie odwiedzany.
edek 2018-09-05 21:40:24
Do Tajlandii albo do Chin z takimi "pałacami". To architektura tamtych krajów.
zapóźno 2018-09-05 21:21:08
Witkiewicz, na którego powołuje się w swej twórczości autor, w swoich pismach stwierdzał że architektura stylu narodowego - zakopiańskiego, którą tworzył korzystając z wzorców wernakularnych, ma bazować na formach prostokreślnych - tutaj obiekt wije się i podryguje jakby miał torsje. Ustalmy że odwoływać się do tej spuścizny tą karykaturą nie wypada.
Pominąwszy Witkiewicza - stosowanie drewna w charakterze gumowego pałąka jest zaprzeczeniem jednej z głównych zasad architektury jaką jest logika materiału budowlanego. Lokalnie, na Podhalu - to nieprzetworzone technologiczne ( np. klejeniem ) drewno, w chałupie góralskiej ani pół zaoblenia w konstrukcji. Czyli możemy przestać udawać że to nawiązanie do tradycji.
Łączenie architektury góralskiej z historyzującą już zostało przerobione w 20leciu międzywojennym z nieporównywalnie większym wyczuciem. Wystarczy się przejść po mieście. Wyjść w Tatry.
Tutaj najgorszym sprzymierzeńcem projektu jest to, że bogatemu wszystko można, a jedyne formy piękna które potrafi utożsamić to tylko te z dramatycznym przezdobieniem. Nie da się nie zauważyć że te wszystkie udziwnienia kosztują. Czyli mamy manifest arcypolskiej zasady: zastaw się i postaw się. Z tego i fragmentów filmiku autora, który już nie jest dostępny ( czyżby miał powstać jeszcze lepszy? ), można wyciągnąć butny i krzywdzący wniosek że tylko bogatego stać na to co piękne. Wyziera z gargamela sen o królestwie góralskim...

Nie wypada jednak nie pogratulować: sukces komercyjny będzie, bo na to są konsumenci. Mało kto z ulicy jest w stanie choćby przyjrzeć się, a co dopiero zastanowić krytycznie nad tym co widzi, bo edukacja w zakresie piękna i ładu nie istnieje, świadomi są tylko architekci a ich jest mało... i dbają żeby inwestor był zadowolony. Ludność przepływająca zachwyconą będzie. Za 50 lat obiekt zostanie objęty opieką konserwatorską... Nie ma co ubolewać, bo już jest za późno. Jedyny sposób to spuścić to wszystko ze smyczy i patrzeć co się będzie działo.
agiewont 2018-09-05 21:10:34
cieśle łosiwiyjom a siwi wyłysiyjom jak bedom wiyżbe robić....

Jeeee moze ka indziyj ale w zokopanym nie powinni takik aren cyrkowyk stwiać, ponieftore fajne rozwiazania ale tyle nieosłonietego drewna na elewacji zpatynieje zasieko i bee brzyćkiy.... cudujy z tymi dachami skosne rysiy UFO.. niyk se wymysli nowy styl, nazwiy stylym Pitoniowskim a niyk nie gwołci stylu zokopiańskiygo To takie troche robiyniy rokkoko w baroku ino bawi siy w programiy krynci tymi dachami chyba z a duzo groł w minecrafta. brawa za awangarde ale niyk siy bawi innom glinom.
Bacioki 2018-09-05 20:45:50
Zabijanie stylu... Dobre sobie. A jakiego STYLU????????? Tu jest tak napierdo...ne, że i tak wsio rawno.
dorota 2018-09-05 20:44:01
Kolejny koszmarek
hhhhhhhfhj 2018-09-05 20:19:26
moja opinia - fajne i nowatorskie i gdzie tu sensacja, czyzby autor projektu czyms sie narazil redakcji? jest wiele straszniejszych projektów i spraw a jakos o nich cicho...
szachmad 2018-09-05 20:04:48
Zamek Doruli.
takitam. 2018-09-05 19:30:18
fajna, stylowa goralska chata, budowac czempredzej! dudki bedom!!!
pracownik UM 2018-09-05 19:15:55
Zamek Drakuli czyli Zakonwalia ?
Miłośnik Podhala 2018-09-05 19:02:03
Mowię STOP takim koszmar kom.
Turystka 2018-09-05 19:00:40
Często bywam w Zakopanem, lubię styl zakopiański ludzi tam mieszkakacych a jak patrze na to cudo to nie wiem czy śmiać się czy płakać! Alicja w krainie czarów to chyba nie ta bajka! Maszkarstwo nie na ten teren! Pozdrawiam Zakopianczykow Walczcie o to co w Zakopanem jeszcze przypomina architekturę i styl tego miasta!
Tomasz 2018-09-05 18:59:38
Skrajne emocje? Chyba raczej skrajne w zachwycie! Przecież to jest sztuka przez duże S może w końcu to wyjątkowe miasto zacznie powrót od architektonicznego plastikowego kiczu do góralskiej tradycji, która niestety zanika...
Zakopiańczyk 2018-09-05 18:47:22
Brawo ,pierwszy architekt z jajami ,zleceniodawcy z wizją i Zakopane w końcu z hotelem który będzie można podziwiać .Witkiewicz byłby z pana dumny .Gratuluje
#drwal 2018-09-05 18:25:46
Szanse to Ty sie masz jeszcze wyprowadzić
gienia 2018-09-05 18:18:26
jak Malbork i synagoga Bulcyka kicz i tandeta
Wrc123 2018-09-05 17:53:15
Projekt ciekawy i tyle.
Biorąc pod uwagę lokalizację, sąsiedztwo innych hoteli, wpływ na krajobraz ten hotel nie pasuje w ogóle do miejsca. Nie dość że jest ogromny to wpłynie istotnie na komfort życia mieszkańców tej ulicy.
Stanowcze nie dla wybudowania budynku.
boruta 2018-09-05 17:42:28
Mnie to wygląda jak organy w Oliwie; - tylko bez piszczałek. Niestety, albo stety; - w Polsce zapanowała "wolność" nawet w architekturze u górali różnej maści.
turnia 2018-09-05 17:37:23
z rozrzewnieniem myślę o Witkiewiczu... Matlakowskim... tyle...
PTAKURO 2018-09-05 16:58:00
Jestem na "nie" dla takiej architektury w Zakopanem.
Róbmy to 2018-09-05 16:54:38
Zawsze jest tak samo.
Wyb
szymeknieslupnik 2018-09-05 16:47:26
Bardzo brzydki . Wygląda jak piernik w kramie na odpuście /trochę nawet zapleśniały .
p.Majcher ze swoją ziemia niech robi co chce tylko dlacz3ego pozwała tak zeszpecić ojcowiznę ???
filipek 2018-09-05 16:26:15
czyli na działeczce Majchra, no tak tego się można było spodziewać jeszcze to sobie załatwił z Sonikiem w zeszłej kadencji.
tekla 2018-09-05 16:12:19
to inna architektura, trudno się przyzwyczaić, ale wielu zachwyca jak i wielu ja potępia, kiedyś Gaudi też był krytykowany i podziwiamy, Witkiewicz też miał zwolenników i przeciwnych swojej wizji, ale my cieszymy się, że stworzył Styl zakopiański. więc niech w centrum tylko ten Witkiewiczowski styl króluje, a tego typu projekty będą mnie widoczne, historia oceni...Ale fakt jest jeden, że w tym miejscu taka kolubryna nie powinna zaistnieć!!! mówię STOP
pedagog 2018-09-05 16:00:54
Rapacz czy Rafacz ? jeśli ten drugi to w ciemno obstwiam że beznadziejne
asdfgh 2018-09-05 16:00:25
Jeżeli tam będą apartamenty to jest nieistotne jak wygląda obiekt. Turyści i tak przyjadą. Zawsze przyjeżdżają. Ścieki i śmieci na ulicy, godziny w korkach, żadnego widoku na góry bo same reklamy... Uprzykrzamy im życie jak możemy a i tak wracają i jeszcze jacy zadowoleni, że tu pięknie. Polak wszystko kupi.
basior 2018-09-05 15:51:16
Coś nie za bardzo to wygląda. Albo mam zwidy i coś ze mną nie tak? Albo.... Pomieszanie pagody z góralskim stylem nie wyszło na dobre. Cukierkowate to.
pucek 2018-09-05 15:50:41
Coś pięknego! cud architektury ! Urząd Miasta zakopane powinien tak wyglądać ,bo w tej chwili to szpeci nową rówień krupowa
xxx 2018-09-05 15:35:51
Góralskie pagody! Cud, miód, kicz do potęgi. Byle tak dalej. Trzeba będzie się stąd wynieść i nie wracać
mieszkaniec 2018-09-05 15:25:56
brzydkie jak cholera. Prawdziwe projekty góralskim stylu to tylko u: Pana Adama Gąsienicy Matusa, Pana Pawła Polaka, Pana Jaska Karpiela Bułecki, Pana Stanisława Michałczaka. Tyle w temacie. Dziękuje
siekiera 2018-09-05 15:25:48
Robi wrażenie! Cudo, jakich mało. Brawo!
kurr 2018-09-05 15:15:10
przeładowany zdobieniami tak samo jak np. Willa Pod Jedlami, ale co zrobić, "taki mamy region".
Iwona 2018-09-05 15:15:04
Wygląda jak TORT!!! Brrrrr.....
sap 2018-09-05 15:06:10
Dlaczego ten dach jjest tak skomplikowany ? Wyglada jak by ktos zostawil kawalek cienkiej, bardzo mokrej sklejki na sloncu przez kilka dni.
miejscowy turysta 2018-09-05 15:01:11
I co tu komentować ? oczy bolą patrzeć.


Dobrze że póki co Tatry stoją jak stały :)
kijwoko 2018-09-05 15:00:33
niech zgadnę , inwestor to syn takiego gościa co schodki mu na Krupówki wyszły i robotnicy zbudowali dom na szczycie Antałówki ? brawo ...
Szarotka 2018-09-05 14:56:24
Galeria Stocha wygląda lepiej niż ten dziwoląg
goral85 2018-09-05 14:55:36
Czyli zabijanie naszego stylu zakopiańskiego ciąg dalszy? Szkoda :(
wat89 2018-09-05 14:51:40
Kolejny koszmar zakopanego. zabudują każdą wolną powierzchnie. i to takim brzydactwem. O tym że zaraz wszyscy mieszkańcy będą musieli mieszkać w hotelach, bo nie będzie tylu gości żeby je wszystkie zapełnić! PARANOJA!
Halny 2018-09-05 14:51:10
Zawsze będą zdecydowani oponenci i zdecydowani wielbiciele takiego budownictwa. Za sto lat to będzie zabytek. Tak czy owak.
Agata 2018-09-05 14:47:14
Lepszy taki budynek niż ten nowoczesny dworzec lub te szklane galerie.
ala 2018-09-05 14:39:03
jestem za!
  • PRACA | dam
    Poszukuje osób (mile widziane studentki) do pracy w Solarium-Zakopane.Praca stała, zmianowa do ustalenia. tel
    Tel.: 699245555 godz. 10-17
  • PRACA | dam
    Poszukuję Pani w wieku do 60 lat, do załatwiania codziennych spraw osobistych, 2-5 razy w tygodniu, jak pomoc przy zakupach, drobne sprawy domowe, itd. Centrum Zakopanego.
    Tel.: 182066877
    E-mail: uniproff@wp.pl
  • USŁUGI | budowlane
    Świadczymy usługi przewozowe z wykorzystaniem samochodu ciężarowego z HDS (wywrotka, max. udźwig 6 ton, wysięg 10 metrow
    Tel.: 694601628
  • POŻYCZKI
    WAKACJE Z KASĄ ,WAKACJE Z KASĄ, WEŹ POŻYCZKĘ NA SWOJE WAKACYJNE PLANY !! DUŻE KWOTY. T-500 072 678.
  • POŻYCZKI
    CHWILÓWKI, CHWILÓWKI, CHWILÓWKI. TYLKO DOWÓD. T-694 567 002.
  • POŻYCZKI
    ZMNIEJSZ SWOJE RATY I POCZUJ FINANSOWĄ ULGĘ !!! ZADZWOŃ DO BIURA I UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE. T-18 542 40 56.
  • PRACA | dam
    Przyjmę Piekarza
    Tel.: 601086310
    E-mail: biuro@pekarnia-lapszanka.pl
    WWW: Zielona, 71
    GG: Ludżmierz
    Inne: Andrzej
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Białka Tatrzańska-biura, gabinety, usługi, lokale - lokal 150m do adaptacji możliwość podziału 50zł/m2
    Tel.: 501321709
    E-mail: helenastopka@gmail.com
  • PRACA | dam
    Praca dla pełnoletnich osób w środa 17.07 od 10:00-18:00. Przenoszenie mebli, prace porządkowe. Stawka 200 zł. Tel.
    Tel.: 692 987 940
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
  • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86. www.willasport.pl
  • PRACA | dam
    KUCHARKA co drugi dzień - Zakopane
    Tel.: 600712721
    GG: Zakopane
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Nowy Targ oraz na stronie internetowej www.ugnowytarg.pl znajduje się wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w trybie bezprzetargowym: - działka ewid. nr 4188/340 o pow.: 0,0724 ha, objęta KW nr NS1T/00050221/4 położona w Łopusznej, przy ul. Gorczańskiej. Cena nieruchomości: 50 000 zł netto plus podatek VAT.
  • PRACA | dam
    Szkoła Podstawowa w Kościelisku zatrudni pracownika na stanowisku "KONTROLER RUCHU DROGOWEGO NADZORUJĄCY PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH - PAN STOPEK". Kontakt tel. 18 20 70 724 lub 692 855 528.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    AUTOBUS MERCEDES 814 VARIO, r.p.1995, 25 miejsc + 1. 502 626 968
  • PRACA | dam
    ZAKŁAD OGRODNICZY W ZAKOPANEM PRZYJMIE SOLIDNEGO PRACOWNIKA. Mile widziane doświadczenie zawodowe. 601 89 04 28