Polecamy
Stary niedźwiedź mocno śpi - podpisz petycję w sprawie Sylwestra pod Krokwią. Nie obudźmy misia.

2019-09-05 16:14:12

Reklama

Tatry

Ciała grotołazów wydobyte z jaskini

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wydobyli z jaskini zwłoki obu grotołazów.

Dziś ratownicy TOPR przetransportowali zwłoki grotołazów do zakopiańskiego szpitala. Przed kilku dniami, gdy udało się dotrzeć do obu ciał, ratownicy pracowali nad poszerzaniem zacisków, tak by można było zwłoki wydobyć z jaskini na powierzchnię. Jak informuje ratownik dyżurny TOPR, dalsze czynności prowadzić będzie policja i prokuratura, a dodatkowe informacje nie będą udzielane.

Akcja w Jaskini Wielkiej Śnieżnej prowadzona jest od 17 sierpnia. Podczas eksploracji jaskini woda odcięła drogę wyjścia dwóm członkom ekspedycji. To grotołazi jednego z wrocławskich speleoklubów. Utknęli w tzw. Przemkowych Partiach. Czwórce speleologów udało się wyjść z jaskini. To oni zawiadomili ratowników TOPR.

mj, rav

Reklama
1
/ Fot. Maciej Jonek
2
/ Fot. Maciej Jonek
3
/ Fot. Maciej Jonek
4
/ Fot. Maciej Jonek
5
/ Fot. Maciej Jonek
6
/ Fot. Maciej Jonek
7
/ Fot. Maciej Jonek
8
/ Fot. Jarosław Jastrzębski
9
/ Fot. Jarosław Jastrzębski
10
/ Fot. Jarosław Jastrzębski
11
/ Fot. Jarosław Jastrzębski
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Kasia 2019-09-07 18:21:21
Do wszystkich komentujących i domagających się poznania kosztów akcji.
Pod ziemią zginęli ojcowie, synowie, mężowie (bądź partnerzy) czyiś żon, matek, dzieci..
Drudzy zaś (również dodam czyiś mężowie, ojcowie, synowie..) narażali swoje życie aby pierwsza grupa mogła godnie pożegnać swoich najbliższych. Wstyd mi za ludzkość, że w obliczu takiej tragedii wylewacie swoje żale na zmarłych. Czy zdajecie sobie sprawę, że wasze komentarze czyta jedna z ich żon? A może któreś dziecko czyta jak Janusze "internetuf"ma pretensje, że to z jego podatku ciało ojca zostało wydobyte..
Może i nie powinno ich tam być, może nielegalnie posiadali materiały wybuchowe ale to nie WAM osądzać tylko prokurator będzie badał.
niech płacą ! 2019-09-07 08:39:21
i teraz proszę obciążyć resztę kompanów kosztami akcji !
dlaczego z moich pieniędzy ma być zapłacone za tą akcję ? za głupotę trzeba płacić !
szacun dla ratowników i wszystkich co brali udział w tej akcji .
ewa 2019-09-06 13:02:31
A rachunek kto uisci za to wszystko, i wielki szacun dla TOPR.Oby jak najmniej takich akcji.
Czekam na odpowiedzi 2019-09-06 07:40:12
Ja również czekam na odpowiedzi, na zadane pytania przez "rerekumkum". Mam nadzieję, że Tygodnik Podhalański będzie tej sprawy pilnować i Społeczeństwo dowie się prawdy.
Zbojnik 2019-09-06 06:36:33
Czy topr poda do wiadomości jakie były koszty całkowite tej akcji
Brzeczek 2019-09-06 06:18:34
Czytajac komentarze to widze ze ktos tu broni swoich .Ale faktycznie to chcialbym wiedziec ile to kosxtowalo i po co tam szli z ladunkami przeciez park napewno na tego typu dzialania nie pozwala.Panowie Toprowcy dzieki ze jestescie .A reszte w gorach prosic o rozwage.Mam ratownika medycznego w rodzinie wiem jak ta praca wyglada.
antykancelista 2019-09-05 23:02:53
Postronny
z lekka licząc koszt tej akcji przekracza miesięczne dotacje dla pewnego oszusta z torunia......
Postronny 2019-09-05 20:54:27
No czytajac te wypowiedzi, to racja niestety ogromne przedsiewziecie bylo .Dla osob ratujacych tych ludzi wszystko trzeba bylo zaplanowac sledzac media z najdrobniejsxym szczegolem.Dziekujemy Panowie wielki szacun .Dobra uwaga nie rozdawac kasy na lewo prawo tylko teraz wspomoc ratownikow.I rozwage w gorach miec.A moze by napisac ile to kosztowalo ta akcja mam namysli.
rerekumkum 2019-09-05 20:26:38
Brawo TOPR. Kondolencje dla rodziny zmarłych speleologów. Wieczny odpoczynek dla nich.
Rodzą się pytania:
1. Jakie jest stanowisko TPN w tej sprawie? Czy speleolodzy byli tam legalnie? Czy materiały wybuchowe znalezione przy ciałach mogły być używane do rozsadzania skał w Parku Narodowym?
2. Czy materiały wybuchowe były legalne i mieli przeszkolenie pirotechniczne?
3
Jawor 2019-09-05 20:12:28
Panowie TOPROWCY ogromny szacunek, czapki z głów, tylko dzięki takim jak Wy można wierzyć jeszcze w człowieczeństwo, że ,, ludzi dobrej woli jest więcej ,, ... brak mi słów ...
Zatroskana 2019-09-05 20:04:22
Szanowna Pani Miejscowa,

Martwię się o Pani stan zdrowia. Nieskładne wypowiedzi, zmiany wątku, znaczny ładunek emocjonalny i narastające poczucie prześladowania. Nie sposób udzielać konsultacji przez internet, ale proszę niech się Pani skonsultuje ze swoim lekarzem - problemów o podłożu emocjonalnych i nerwowym nie można lekceważyć i zagrażają Pani zdrowiu.

A w temacie samej wiadomości - współczuje zmarłym i ich bliskim. Mimo tej tragedii, której nie udało się zapobiec - dobrze, że ratownikom udało się wydobyć ciała.
Stahoo 2019-09-05 19:49:42
Miejscowa,

Co bierzesz? Pytam, bo chciałbym to samo. Niezłya jak widzę korba po tym...
Zakopianka 2019-09-05 19:06:33
Dzięki TOPROWCY,jesteście WIELCY!!!Rząd rozdaje pieniądze na prawo i lewo a o Was nikt nie pomyślał ale mam nadzieję że przyjdzie do władzy ktoś mądry i Was wreszcie DOCENI.
Miejscowy 2019-09-05 18:37:05
Miejscowa napijcie sie melissy
z 2019-09-05 18:20:17
@Miejscowa
Przepraszam czy jesteś Janusz czy Grażyna?
Miejscowa 2019-09-05 17:20:08
Super glowy w dol przed ratownikami ,i co sa to goscie po recach i nogach calowac.Tyle ludzi narazonych na niebezpieczenstwo a tu tyle towarzystwo Januszkow i Grazyn do gadania mialo.A teraz obciazyc za akcje przeprosiny za krytyke i skad towarzystwo mialo te bawidelka do wybuchow skad pochodzilo po co tam szli.Obciazyc pokolenia za akcje nie wstyd wam za te slowa krytyki bo sie ludziom namyslalo odkrywac korytarze narazajac mezow ojcow na smierc bo szli na akcje na wezwanie naczelnika Dziekujemy czapki z glow dla was Toprowcy i za takie marne grosze idziecie .I dodatkowo zajac sie tymi co tak strasznie chcieli niby pomoc w akcji bo nasi niby nic nie robia przykre to tak jaki z Giewontem po co szli jak grzmialo ,nie bo tak sobie umysleli to wysxlo jak wyszlo przykre niech im ziemia lekka bedzie a dla nastepnych przestroga pokora w gorach.
2019-11-13 11:52 Pożar na Rysulówce w Kościelisku 2019-11-13 11:18 Poranny wypadek na Niwie 2019-11-13 10:36 Polski turysta w fatalnych warunkach sprowadzony z głównej grani Tatr 1 2019-11-13 10:33 W nocy znowu będzie wiało. Nie było ostrzegających smsów 5 2019-11-13 10:26 Ostatni etap budowy ronda na Bystrem. Zmiana organizacji ruchu 2019-11-13 10:01 Wiało też po słowackiej stronie Tatr. Zatarasowane drogi 1 2019-11-13 09:59 Halny powywracał stragany 3 2019-11-13 09:12 Powalony słup energetyczny na Strążyskiej. Nie ma prądu 1 2019-11-13 08:13 W wielu domach wciąż nie ma prądu 2019-11-13 00:08 Niemal całe Zakopanego bez prądu. Zatarasowana droga na Słowację 7 2019-11-12 22:39 Na Kasprowym już prawie 200 km na godz. 20 interwencji strażaków 2 2019-11-12 21:56 KOCIĘTA POSZUKUJĄ SCHRONIENIA PRZED ZIMĄ! 1 2019-11-12 20:58 Halny szaleje, wywraca kolejne drzewa (WIDEO) 1 2019-11-12 19:49 Bardzo silny halny. Prawie 170 km na godz! Powalone drzewa na Gubałówce 3 2019-11-12 19:00 Nowy marszałek senatu wspierał zakopiańskie pielęgniarki 10 2019-11-12 18:44 Krupówki zupełnie puste. Gdzie podziały się tłumy? 5 2019-11-12 17:32 Doležal odkrył karty. Kadra naszych skoczków na pierwszy Puchar Świata 2019-11-12 16:36 Młodzi z TSR Orawa wkraczają na salony 2019-11-12 16:30 Co się stało? Tak spokojnego weekendu na drogach nie było dawno! 2019-11-12 15:42 Zbiórka liści na finiszu 2019-11-12 14:37 Stary niedźwiedź mocno śpi - podpisz petycję. Jest 25 tys. podpisów (WIDEO) 37 2019-11-12 14:30 Zdrój przy drodze 2019-11-12 13:22 Podhalańscy posłowie składają ślubowanie. Anna Paluch w stroju góralskim (WIDEO) 8 2019-11-12 12:59 Piękna zima w listopadzie w Tatrach (WIDEO) 2019-11-12 11:38 Uroczysta sesja Rady Miasta na 110-lecie TOPR (ZDJĘCIA) 4 2019-11-12 10:40 Po naszej interwencji będzie nowy chodnik 1 2019-11-12 09:29 Halny w Tatrach. Na Kasprowym ponad 120 km na godz. (WIDEO) 2019-11-12 08:00 Remontują oczyszczalnię 2019-11-11 22:10 Motocykle i Niepodległość. Spotkanie na Litwince (WIDEO) 2019-11-11 22:03 Tuż przed zderzeniem (WIDEO) 4 2019-11-11 21:25 Paweł zabrał Ulę nad Morskie Oko. Tam czekała na nią niespodzianka 3 2019-11-11 20:56 Turyści uratowani na Babiej Górze 2 2019-11-11 20:39 Tak było dziś na Giewoncie (ZDJĘCIA) 1 2019-11-11 20:22 Kosiniak i Wyspiański na „Salonie Poezji” 2019-11-11 20:00 Ptaki giną na wiadukcie w Chabówce 12 2019-11-11 18:42 Polscy skoczkowie i ich magiczne buty 1 2019-11-11 17:47 Jubileuszowy Bieg Niepodległości w Szczawnicy 2019-11-11 17:18 Fotograficzny raj i biało-czerwona flaga na Kasprowym Wierchu 2019-11-11 16:00 Presja śmieciowa 16 2019-11-11 14:50 Bardzo groźny wypadek na drodze z Nowego Targu do Białki (WIDEO) 10 2019-11-11 14:48 Uroczystości 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości na Krzeptówkach 2 2019-11-11 14:30 Śpiew, muzyka, banderie - Miasto na Dzień Niepodległości (galeria zdjęć) 2 2019-11-11 13:40 Bieg Niepodległości w Zakopanem (ZDJĘCIA) 3 2019-11-11 13:37 Podziel się życiem, dobro wraca 2019-11-11 12:46 Wagoniki wróciły. Coraz bliżej do otwarcia kolejki na Kasprowy 3 2019-11-11 12:14 101. Rocznica Odzyskania Niepodległości w Zakopanem 2 2019-11-11 11:30 Tatrzańskie szczyty nad morzem chmur 2019-11-11 10:46 Paradna Niepodległość 2019-11-11 10:37 Wystartowali! VI Bieg Niepodległości ulicami Zakopanego (WIDEO) 8 2019-11-11 08:59 W Tatrach pół metra śniegu. Zakopane też białe. Nadciąga halny (WIDEO)