Polecamy
Stary niedźwiedź mocno śpi - podpisz petycję w sprawie Sylwestra pod Krokwią. Nie obudźmy misia.

2019-09-09 17:32:28

Reklama

Tatry

Doceń TOPR. Podpisujcie petycję do premiera

Reklama

Beata Sabała Zielińska jest autorką petycji do premiera o zwiększenie wynagrodzeń dla ratowników TOPR.

Dziennikarka, autorka książek m. in. "TOPR, żeby inni mogli przeżyć", na Facebooku rozpoczęła akcję pt. #DoceńTOPR. Chodzi o zrobienie sobie zdjęcia z takim "hasztagiem" i dodanie go w mediach społecznościowych oraz podpisanie petycji skierowanej do premiera Mateusza Morawieckiego.

W petycji chodzi o podwyżkę wynagrodzeń dla ratowników zawodowych, zwiększenie liczby etatów w TOPR, oraz objęcie ich systemem emerytalnym umożliwiającym szybsze przechodzenie na emeryturę.

Petycję znajdziecie tu:
https://ocs-pl.oktawave.com/v1/AUTH_3a643e26-c87c-4d62-bb73-df9f52832457/wordpress/2019/09/Petycja-dla-TOPR-1.pdf
  

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
krzysiekzG. 2019-09-10 17:04:19
Cóż tu ludzie wypisujecie ? Od "SASA DO LASA " ! Ciekawi mnie , co na to TOPR ? Wyjeżdżają tu Państwo z polityka i ekonomia , góry ludziom / starym łązęgom tatrzańskim / obrzydzacie . Trochę powściągliwości , bo ze schodów się omskniecie / i wtedy - mosz polisę ?/.
@Fejm 2019-09-10 16:51:42
Zastanawiam się czy Ty przeczytałeś ze zrozumieniem treść petycji? Z która częścią masz problem, z postulatami czy z uzasadnieniem? Czy tam jest coś niezgodnego z prawdą? A to, ze sami się nie upominają tylko dobrze o nich świadczy.

Swoją drogą, lekturę książki p.Sabaly-Zielinskiej Topr, żeby inni mogli przeżyć
tez serdecznie Ci polecam,bo poszerza horyzonty :)

Podpisanie petycji jest dobrowolne, nie czuj się przymuszony.
Fejm 2019-09-10 15:31:58
Vika ales jest mlaskacz , ratownicy TOPRu cicho siedzą tylko się modlą aby więcej akcji było, bo inaczej byliby zbędni.
Ratownicy medyczni są bardziej w potrzebie niż TOPR takie jest moje zdanie.
Jeremi 2019-09-10 12:25:53
P.Sabała -Zielińska to świetny pomysł ale na promocje siebie.Takie zaangazowanie w Tatrzańskie ratownictwo ,najpierw książka a teraz petycja.A gdziez to Pani była wcześniej?
Tatry są niebezpiecznie dostepne. Gdyby nie tragizm to smiać by się należało z głupoty ludzkiej.
Kiedy umierali grotołazi czytałem komenatrze-po co poszli.Po co sie pchali?.Ale kiedy na Giewont w burzę ida bezmyślni ciiągnąc ze soba dzieci--to ok.?Kiedy na Kasprowy wyjeżdzją ludzie gorzej ubrani niż na spacer do sąsiada to ok?Kiedy z Morskiego Oka nie są w stanie zejść bo ich w jesieni zmierch zaskoczył?
Raka sie nie wyleczy-ale można zapobiegac-mniej kosztuje i mniej boli.I wtedy nie będzie niepotrzebnych śmierci,i niepotrzebnego ryzyka ratowników.
vika 2019-09-10 09:48:37
@ "W pełni popieram petycję"
PODPISUJĘ SIĘ OBIEMA RĘKAMI POD TWOIM MĄDRYM KOMENTARZEM .
Piszesz m.in - "Ratownicy górscy niosą pomoc w bardzo trudnym terenie,na jednej szali kładą najwyższą doczesną wartość-swoje własne życie, w imię ratowania innego ludzkiego życia, bądź zdrowia, a co Państwo umieszczają na szali z drugiej strony? " , a taka na przykład @ Ewelina porównała pracę Ratowników TOPR z pracą pokojowych babrających się w pościelach po niedomytych turystach....
No naprawdę brak mi słów ..... i nie potrafię tego rodzaju wypowiedzi skomentować bez użycia słów powszechnie uznawanych za obraźliwe ....
Byłam w czasie tego wypadku w Zakopanem, obserwowałam z daleka akcję ratunkową , widziałam na własne oczy niesłychanie niebezpieczne działania ratowników w trakcie trwającej jeszcze burzy. Pilot TOPR -owskiego helikoptera wykazał się mistrzowskimi umiejętnościami latając w takich warunkach. Ukłony do ziemi.
SWOJĄ OFIARNOŚCIĄ I POŚWIĘCENIEM RATOWNICY TOPR ZASŁUGUJĄ NA NAJWIĘKSZY PODZIW I SZACUNEK . TYLKO I WYŁĄCZNIE - a to powinno mieć odzwierciedlenie w ich zarobkach .
JEDYNIE LUDZIE MALI NIE POTRAFIĄ TEGO DOCENIĆ .
kierowca123 2019-09-10 09:00:04
Podnieść dotację na TOPR, jednocześnie wprowadzić jak na Słowacji odpłatność za akcje ratunkowe. Poczekać rok, zobaczyć na ile to równoważy budżet TOPR i wtedy ustalić ostateczną wysokość dotacji, która dzięki odpłatności powinna być mniejsza.
asdfgh 2019-09-10 08:31:00
Pani Beatko proszę przeczytać pełną nazwę tego pogotowia kilka razy.
Po przeczytaniu proszę pomyśleć o innych ochotniczych służbach w tym kraju i zadać sobie pytanie: Czy one są tak samo doceniane? Ba! Czy niektóre zawodowe służby są tak doceniane?
ewa 2019-09-10 08:06:23
Robi, Fejm - popieram. Pani Sabała, delikatnie powiedziawszy, niegodna zaufania. Propaganda antypolska w akcji. Pozdrawiam.
Komisarz Alex 2019-09-10 00:56:55
Na ich miejscu nie ruszył bym na akcje bez podpisania podwyżki. To nie była akcja to była droga z walką o śmierć i życie! A tym cepom wychodzącym na szczyt Giewontu mam nadzieję że karma wróci, dziady okropne w dodatku głusi i ślepi nie ubliżając osobą z naprawdę takimi wadami.
Joja 2019-09-09 22:25:32
#doceń PIELĘGNIARKI.
Marcin 2019-09-09 22:04:11
W góry- obowiązkowe ubezpieczenie bądź zwrot pełnych kosztów akcji. Podwyżki przede wszystkim dla "zwykłych" ratowników medycznych.
W pełni popieram petycję 2019-09-09 21:47:53
Jestem w szoku po przeczytaniu komentarzy.
Jeszcze niedawno wszyscy odnosili się z pietyzmem, a dzisiaj z lekką pogardą. Ludzie co z wami???

Tak właśnie traktowane są ?służby? w tym kraju.
Wstyd!
Ratownicy górscy niosą pomoc w bardzo trudnym terenie,na jednej szali kładą najwyższą doczesną wartość-swoje własne życie, w imię ratowania innego ludzkiego życia, bądź zdrowia, a co Państwo umieszczają na szali z drugiej strony?

Szanujmy się wzajemnie. Doceńmy zaangażowanie i ofiarność ratowników Topr w niesieniu pomocy w bardziej wymierny sposób niż tylko poklepanie po plecach i powiedzenie słowa ?dziękuje?.
Pozdrawiam.
kierOwca 2019-09-09 21:11:25
petycja fajna ale bez jaj...
kawołek 2019-09-09 21:01:52
Jak już wleźliście na politykę, to z tym kodem bajocie. Komorowskiego wygwizdaliście, a ten teren to jest pod jurysdykcją PiS. Przecie tu zawsze zaglądają najważniejsze czaszki w towarzystwie sukienkowych. Najlepiej jakby Karitas przekazał kasiorę (zwrot) tą, którą dostał od polityków rządzących bo im się rzekomo należała.
Jawor 2019-09-09 19:53:23
Działam nie gadam
zpkopian 2019-09-09 19:31:13
to ja proponuję obowiazkowa wcześniejsza emeryture dla politykow!
Prosze pokazac toprowca ktory narzeka...albo lekarza w zako...
bez jaj!sa wieksze potrzeby!
robi 2019-09-09 19:28:35
@Fejm.100% racji. Kolejny wróg obecnego rządu.Może napisz do tych co sponsorują KOD oraz ich idiotyczne akcje ,aby te pieniądze przekazali na TOPR. I niech turyści zaczną się wreszcie obowiązkowo ubezpieczać przed wyjściem w góry
Ewelina 2019-09-09 19:25:21
A pokojowe niejednokrotnie udzielające pomocy po szturmie dnia wczorajszego pensjonariuszom i wczasowiczom z syndromem dnia poprzedniego i lekkich zatruciach pokarmowych w związku ze zbyt "świeżym" daniem. Babrajace się w cuchnaczych pościelach od nieumytych stóp po górskiej tułaczce gości. Otóż one nigdy nie narzekają że robią za mniej niż średnia krajową, nikt palcem nie kiwnie aby o nich pomyśleć. Wtedy nie ma żadnego halo.
kanalia 2019-09-09 19:22:55
Jestem za.
Płacić im jak górnikom.
Oni mają do roboty 1 km w dół i kilometr w lewo na ścianę, a Toprowcy 2 km w górę i też na ścianę... po połamanca
walenty krokiet 2019-09-09 19:11:10
sabała , gdzie byłaś , jak rządziły platfusy ?
Fejm 2019-09-09 18:35:33
Strasznie to KODerskie.
Jakby chcieli podwyżek to sami by się upominali.
Zielińska robi autopromocję
Miejscowy 2019-09-09 18:15:16
Wszystko super doceniamy ale czemu jedna akcja wiekrza I juz maja problemy ze za malo Im placa nikt Im nie kazal isc do takiej pracy zaczynaja palace jak inni a moze by tak w koncu polisy wprowadzic
  • PRACA | dam
    Zatrudnię kucharkę do małego pensjonatu (max. 18 osób) w Gliczarowie Górnym
    Tel.: 18 20 77 350
  • PRACA | dam
    Sprzedawca do sklepu w Gliczarowie Górnym - umowa o pracę
    Tel.: 18 20 77 350
    E-mail: biuro.bukowina@gmail.com
  • USŁUGI | budowlane
    Przyjmę na Posadzki Maszynowe!
    Tel.: 573035958
  • PRACA | dam
    PANIĄ DO SPRZĄTANIA W CUKIERNI W NOWYM TARGU. 694 357 379.
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ OPIEKUNKĘ DO NIEPEŁNOSPRAWNEGO CHŁOPCA -
    Tel.: 668 627 554.
  • PRACA | dam
    OŚRODEK HYRNY W ZAKOPANEM POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKO: POKOJOWE, POMOC KUCHENNA, KELNER/-KA i OSOBĘ DO OBSŁUGI KAWIARNI -
    Tel.: 18 20 155 75,
    E-mail: sekretariat@doms.com.pl
  • PRACA | dam
    Poszukiwana kucharka lub pomoc kuchenna. Praca w pensjonacie w Zębie. Możliwa praca codziennie lub zmianowa. Zakwaterowanie. Dobra stawka godzinowa, miła atmosfera.
    Tel.: 535234623
    E-mail: kontakt@na-szczycie.pl
    WWW: na-szczycie.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Lokal do wynajęcia w Galerii Białczańskiej ul. Środkowa 178 Białka Tatrzańska. Powierzchnia lokalu ok. 60 m2 lub wynajęcie połowy 30 m2 ( współwynajem z obecnie znajdującym się tam biurem rachunkowym ).
    Tel.: 512874773
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DOM W KOŚCIELISKU z widokiem na Tatry, pow. 338mkw, działka 1100mkw, cena 1 950 000zł do negocjacji. BEZ POŚREDNIKÓW. 880 76 12 36
  • PRACA | dam
    Zatrudnię pracownika na stanowisko MAGAZYNIER. Nocne godziny pracy. Bardzo dobra płaca.
    Tel.: 881933550
    E-mail: marcin.talaga@gmail.com
  • PRACA | dam
    PENSJONAT W ZĘBIE ZATRUDNI KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ, OSOBĘ DO SPRZĄTANIA na sezon zimowy. Praca na umowę, atrakcyjne wynagrodzenie. 784 450 745
  • SPRZEDAŻ | różne
    Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ DO PENSJONATU, NAJCHĘTNIEJ Z DOŚWIADCZENIEM, MOŻLIWOŚĆ ZAMIESZKANIA. 602 121 371
  • PRACA | dam
    Praca w Kebab Majerczyk - Poronin, Bukowina Tatrzańska. Chętnych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Praca stała na dogodnych warunkach. Więcej informacji udzielimy telefonicznie.
    Tel.: +48504163439