Reklama

2019-12-12 15:34:56

Reklama

Zakopane

Jest pięknie, więc o co chodzi prokuraturze? Oświadczenie władz powiatu w sprawie dyrektor szpitala

Reklama

Zarząd Powiatu Tatrzańskiego zdziwiony działaniami prokuratury w sprawie Reginy Tokarz, dyrektor szpitala powiatowego w Zakopanem.

Dziś napisaliśmy o zarzutach niegospodarności, które Reginie Tokarz, dyrektor szpitala powiatowego w Zakopanem postawiła Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu.

Chodzi o niegospodarność, która narazić miała szpital na wielką szkodę majątkową. Prokuratura wylicza szereg nieprawidłowości, które miały doprowadzić do postawienia zarzutów. Wcześniej wysokie kary finansowe na szpital nałożył Narodowy Fundusz Zdrowia (piszemy na ten temat w papierowym wydaniu Tygodnika: http://24tp.pl/n/63492)

W tej sprawie oświadczenie wydał dziś adwokat dyrektor Reginy Tokarz: http://24tp.pl/n/63498 Twierdzi w nim, że dyrektor jest niewinna, a szpital jest w dobrej kondycji finansowej. Regina Tokarz pozwoliła na publikowanie jej wizerunku w związku z toczącym się postępowaniem.

Po godz. 15 oświadczenie w tej sprawie wydał Zarząd Powiatu Tatrzańskiego.

Oto ono:

Oświadczenie Zarządu Powiatu Tatrzańskiego

W nawiązaniu do dzisiejszych doniesień prasowych dotyczących zarzutów jakie prokurator Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu postawił wobec Dyrektora Szpitala Powiatowego im. dr T. Chałubińskiego w Zakopanem, Zarząd Powiatu Tatrzańskiego informuje, że do dnia dzisiejszego Prokuratura Okręgowa nie informowała Zarządu o przebiegu postępowania ani o zamiarze sformułowania zarzutów.                     

W zakresie swych kompetencji Zarząd Powiatu sprawuje kontrolę nad funkcjonowaniem Szpitala Powiatowego. W ocenie Zarządu Szpital jest dobrze zarządzany, a prowadzona przez Szpital gospodarka jest prawidłowa, co potwierdzają badane przez biegłych rewidentów coroczne sprawozdania finansowe.  

Oceny zewnętrzne również potwierdzają prawidłowość działań. Dyrektor Szpitala jest laureatem Nagrody Forum Ochrony Zdrowia za efektywność zarządzania wręczonej na Forum Ekonomicznym w Krynicy w 2017 roku. 

Działania Prokuratury budzą nasze zdziwienie ponieważ Szpital Powiatowy kierowany przez Panią Reginę Tokarz należy do nielicznej grupy szpitali w Polsce, które mają dodatni wynik finansowy oraz nie posiadają żadnych zobowiązań ani kredytów.

Zapewniamy, że finanse Szpitala Powiatowego w Zakopanem są stabilne i nic nie zagraża funkcjonowaniu Szpitala

Zarząd Powiatu Tatrzańskiego

Piotr Bąk
Jerzy Zacharko
Władysław Filar
Zbigniew Proszowski
Andrzej Skupień

1
/ Fot. Bartłomiej Jurecki (www.jurecki.com)
2
/ Fot. Bartłomiej Jurecki (www.jurecki.com)
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Martunia 2019-12-13 12:53:24
A ile lat ma ta Pani? Chyba już powinna być na emeryturze, bo wyraźnie nie daje sobie rady.

Emeryturę będzie miała całkiem sporą, bo przez wiele lat "pracowała" biedulka na dwa pełne etaty (sic!) jako dyrektor szpitala i jako skarbnik starostwa. To się nazywa mieć dobre układy .
real 2019-12-13 10:38:45
@CzytamIsięŚmieję.Ale przynajmniej nie nawkładaliśmy sobie, a to już coś. Pozdrawiam.
@Piotr 2019-12-13 08:07:13
Napisałeś to, co chciałam napisać.
Mwww 2019-12-13 07:09:24
A czy w działalności szpitali ma chodzić wyłącznie o wynik finansowy?Czy priorytetem ma byc ratowanie zdrowia i życia ludzkiego?
koza 2019-12-12 23:51:10
Moim skromnym zdaniem szpital nie powinien podlegać takiemu staroście bo stał się dojną krową powiatowego układu personalnego. Jeśli prawdą jest że pracuje tam były wicestarosta Andrzej, jego żona ponoć też , a jak byłem pacjentem poradni specjalistycznej to widziałem tam też byłego starostę to teraz wiem dlaczego jej bronią. Teraz już wiem dlaczego personel szpitala jest taki zgrany, trzymają niewygodne sprawy w wielkiej tajemnicy i murem stoją za swoją panią Reginą. Kto jeszcze tam pracuje lub czerpie z niego kasę ze zleceń to się może wkrótce dowiemy jak dziennikarze TP będą ciekawi. Pewnie jak w następnej kadencji obecni przegrają wybory to też będą mieli gdzie doić.
Piotr 2019-12-12 20:33:41
NFZ nie nałożył kary za "swietny wynik" finansowy tylko za brak lekarzy i pielęgniarek na oddzialach. Co zagrazało zdrowiu i życiu pacjentow. Prokurator powinien rowniez postawic zarzuty z tego paragrafu!!!
CzytamIsieSmieje 2019-12-12 20:29:10
@real pewnie Cię zasmucę ponieważ jestem jak to się mówi ?stąd? albo ?nas/was/swoj? itp itd jednakże nigdy nie miałem i nie mam zamiaru ?umierać? za coś tylko dla tego ze jest ?stad?. Bawią mnie jakieś takie zaszłości, ze ludzi z Sączą ma boleć, ze już nie są miastem wojewódzkim - skoro tak to pretensje do Krakowa. To może ?zakopiańczyków? powinno boleć, ze nie ma już Rzeczpospolitej zakopiańskiej? Jeżeli tak to skąd ten ?patriotyzm?. Ludzie- trochę rozumu, logiki i wyjścia w teraźniejszość. Kto był w zakopiańskim szpitalu albo zna kogoś kto pracuje pod wodza tej Pani to wie jak jest. Umierać to dla słusznej i prawdziwej sprawy a nie dla układu. Ja się cieszę, ze ta sprawa pokazała trochę, ze nie ma czy ktos jest od Makowskiego czy od Bąka- zawaliłeś? Odpowiesz. I na tym tutaj skończę swoje komentowanie.
real 2019-12-12 19:57:14
@CzytamIsięŚmieję.W zasadzie najlepszym rozwiązaniem jest poczekanie na wyrok "niezawisłego" sądu. A, że z ciekawości zapytam, są w Polsce Jeszce takie?
real 2019-12-12 19:36:36
@CzytamIsięŚmieję.W żadnym wypadku nie wybielam RT. MOJA wina. Chodziło mi raczej o to, że, o ile pamiętasz czasy kiedy Zakopiec był w nowosądeckim, to nawet byle kolegium, byle wykroczenie budowało N. Sącz. Teraz to Małopolska pod władaniem miasta królów? Domniewymam, ale to oczywiście moje zdanie, żeby pokazać kto jednak rządzi. Bo prorok w Sączu, a nie w Krakowie. Ale przyznasz, że zwalenie z piedestału pt. Miasto wojewódzkie trochę boli. Jeżeli dalej uważasz, że to nietęgi tok myślenia, to musisz być chodokiem ze Sonca, co broni Swoich racji. Szanuję.
hej 2019-12-12 19:01:51
Andrzej Skupień to chyba podwładny pani dyrektor Tokarz.
stasek 2019-12-12 18:27:06
Panowie z Zarządu z róznych opcji (ja pamietam 3 panów z PiSu, 1 Pan należał do Jedności Tatrzańskiej, 1 Pan rozpoczynał karierę w Tatrzańskim Klubie Niezaleznych) oświadczenie dla mnie dziwne.
Prokuratura chyba niebezpodstawnie stawia zarzuty. Przeciez Pan Prokurator chyba nagle z rana się obudził i pomyślał stawiam zarzut Pani Dyrektor Szpitala w Nowym Targu.
Trochę logiki.
stasek 2019-12-12 18:27:06
Panowie z Zarządu z róznych opcji (ja pamietam 3 panów z PiSu, 1 Pan należał do Jedności Tatrzańskiej, 1 Pan rozpoczynał karierę w Tatrzańskim Klubie Niezaleznych) oświadczenie dla mnie dziwne.
Prokuratura chyba niebezpodstawnie stawia zarzuty. Przeciez Pan Prokurator chyba nagle z rana się obudził i pomyślał stawiam zarzut Pani Dyrektor Szpitala w Nowym Targu.
Trochę logiki.
CzytamIsieSmieje 2019-12-12 18:23:55
@real czyli idąc twoim tokiem rozumowania to Pani RT usłyszała zarzuty bo Sącz nie lubi Zakopanego? No szacun - trzeba mieć poukładane żeby wpaść na coś takiego :D Akurat ktoś by się podkładał bo Zakopanego nie lubi :D Ja czekam na proces bo wtedy się dowiemy jak to z tym pięknie było, poświęcę swój czas żeby przyglądać się rozprawie.
real 2019-12-12 18:05:53
@CzytamIsięŚmieję.No a jak. Jeśli jest się z jednej frakcji, to chyba norma. A, że Sącz nie przepada za Zakopcem, to już inna bajka.
CzytamIsieSmieje 2019-12-12 17:43:07
A od kiedy Prokurator ma informować Starostę czy kogokolwiek o swoich zamiarach? A gdyby Panowie starostwie mnieli dostać zarzuty za brak nadzoru to też wcześniej powinni być ?uprzejmie uprzedzeni??
real 2019-12-12 17:41:41
Komentujący, macie rację. Śmierdzi jak na wysypisku.Niestety,ale prawica zaczyna skakać sobie do gardeł. Nie podam przykładów, bo mnie znowu nie opublikują.
real 2019-12-12 17:30:36
Coś śmierdzi.Prokuratura z Sącza depcze szpital w Zakopcu. Banaś depcze Jakiego. Antek depcze Muńka na koszt PFN. Czy mi zdaje, czy to prawica zaczyna skakać sobie do gardeł? A w ogóle jaka śliczna ta pani, prawie jak chołecka????????????.
radapowiatu 2019-12-12 17:26:08
A czy pracownik szpitala a zarazem członek zarządu może się pod tym
podpisywać-oj panie Andrzeju-wstyd!Ka góralski honor?
Canadian 2019-12-12 17:18:38
Czytanie ze zrozumieniem nie jest mocna cecha ludzi. Nigdzie nie jest wspomniane ze szpital ma sie zle, natomiast zarzut niegospodarnosci mowi ze pewnie moglo by byc duzo lepiej. Szkoda ze politycy, prezesi panstwowych spolek, biurokracja ZUS sa poza prawem, bo na pewno podlegaja temu samemu paragrafofi.Pozdrawiam
Krzyżak 2019-12-12 16:44:28
Tylko nikt nie pisze z zarządu, kosztem czego i kogo ten "wspaniały stan finansów " w szpitalu. Dajcie jej nastepna nagrode " należy jej sie".
asdfgh 2019-12-12 16:43:52
A Zarząd jak myśli? Czyim kosztem robi się wynik finansowy?!
Ja bym czegoś takiego nie podpisał.
JZ 2019-12-12 16:24:58
Zacznijcie od sprawdzenia przetargów w szpitalu?
ktoś 2019-12-12 16:22:03
oczywiście problemy oddz położniczego łącznie z jego zamknięciem to jest sukces, proponuję następna nagrodę !
tadek 2019-12-12 16:15:25
Zaczyna się ciekawie robić te kryształy zaczynają matowieć.
Ja 2019-12-12 15:56:11
Panowie z Zarzadu. Ani słowa nie napisaliście o poziomie lecznictwa! Gracie głupa. Jeśli ktoś udowodni że zgon nastąpił z powodu błedów lekarskich, braku fachowców w szpitalu, złej opieki to wam ludzie nie wybacza tej ignorancji.
2020-02-18 14:40 Policja poszukuje kobiety potrąconej przez samochód 2020-02-18 14:21 Zderzenie trzech aut na zakopiance 2020-02-18 13:20 Strażnicy graniczni z Zakopanego zatrzymali Słowaka poszukiwanego przez Interpol 1 2020-02-18 12:19 60 samochodów nieprawidłowo zaparkowanych na Szymoszkowej. Będą mandaty 9 2020-02-18 11:28 Jubileuszowe Śpiskie Zwyki (ZDJĘCIA) 2020-02-18 11:00 Jak dbać o zarost i włosy? Kosmetyczny must have 2020-02-18 10:30 Ostatnie świąteczne ozdoby znikają z Zakopanego 2020-02-18 09:29 Wsparcie dla czworonożnych ratowników 2 2020-02-18 09:05 Wyskocz na narty. Mamy dla Was karnety 2020-02-18 08:00 Podróżowali w nagrodę 2020-02-17 23:42 Przyjechali, zamieszkali i zostawili po sobie... 32 2020-02-17 21:25 Wiosenne spacery ryjówki po Rakoniu 2020-02-17 21:22 Na pomoc kotom z Podhala 2 2020-02-17 20:27 Pożar sadzy w Małem Cichem 1 2020-02-17 20:01 Śnieg topnieje, ale na stokach jest go pod dostatkiem 2020-02-17 19:05 Spódnice wywiewało, że hej! 3 2020-02-17 18:10 Gut Mostowy zbiera podpisy dla Andrzeja Dudy 19 2020-02-17 17:24 Kierowcy dalej parkują przed bramą remizy w Bukowinie Tatrzańskiej 7 2020-02-17 16:33 Uczniowie na stoku - jeżdżą z głową 2020-02-17 15:43 Szczyt ferii mamy chyba za sobą 2020-02-17 13:42 Wszystko wskazuje na to, że zima się powoli kończy 2 2020-02-17 12:59 Andrzej Gut Mostowy drugim najbogatszym politykiem w Polsce 6 2020-02-17 12:39 Pożar w Podwilku (WIDEO) 2020-02-17 12:19 Panda z Krupówek działa pod Wawelem 3 2020-02-17 11:20 Tradycyjny korek w Klikuszowej 1 2020-02-17 11:04 Walentynkowy Salon Poezji w nowotarskim Ratuszu (zdjęcia) 2020-02-17 09:57 Trzy auta zderzyły się w Białym Dunajcu 2020-02-17 09:40 Rtęć w Łopusznej 2020-02-17 09:31 Ogólnopolski "Child Alert". Policjanci poszukują 10-letniego Ibrahima 2020-02-17 09:31 Dziś Dzień Kota. Wysyłajcie zdjęcia swoich pociech 2 2020-02-17 09:30 40 lat temu Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki zdobyli zimą Mt. Everest 2020-02-17 08:00 Joanna Szwab mistrzynią Polski w skokach narciarskich kobiet 2020-02-16 22:54 Duży pożar opuszczonych zabudowań na Salamandrze (ZDJĘCIA, WIDEO) 14 2020-02-16 22:47 ZAKOPANE. MIASTO JAKIEGO NIE ZNACIE 3 2020-02-16 22:00 Bieg Gąsieniców w wiosennej otoczce (galeria zdjęć) 2020-02-16 21:00 Treningi na Dunajcu 2020-02-16 20:30 Aleksandra Myjaka Poszukiwania w nowotarskich Jatkach 2020-02-16 20:00 Narty, deski i rowery fruwały nad Białką Tatrzańską 2020-02-16 19:30 Nowotarżanki mogą bezpłatnie korzystać z 2 poradni ginekologicznych 2020-02-16 19:00 "Piotr i Fryc - Cudowne zapylenie" czyli Plejada w mieście 2020-02-16 18:30 W nocy silny wiatr, tak wyglądał wschód słońca. W poniedziałek 11 st. C! 1 2020-02-16 17:51 Na zakopiance tradycyjnie - korek 1 2020-02-16 17:00 I po polowaniu czyli pokot w mieście 45 2020-02-16 16:00 Wiosna w Beskidach 2020-02-16 15:00 Krościenko czekają nowe wybory - radny ma dość mandatu 2 2020-02-16 14:00 Niedzielny przepis - narty na Ząb 1 2020-02-16 13:29 Eksplozja dźwięków w Jaworkach 2020-02-16 13:00 Fatalna pogoda i pechowy konkurs dla Polaków w Bad Mittendorf 2 2020-02-16 12:34 Niedzielne dzwony - niebezpiecznie na drogach 1 2020-02-16 11:30 Wspaniałe widoki na Tatry z Chochołowa