Reklama

2019-12-18 19:16:45

Reklama

Zakopane

Protest Komitetu Obrony Demokracji w sprawie sądów

Reklama

Przed Sądem Rejonowym w Zakopanem odbył się protest organizowany przez KOD.

Protest był jednym z ok. 150 takich manifestacji, które odbywają się w całej Polsce, wyrażając sprzeciw przeciwko ustawie kneblującej sędziów - podają organizatorzy. W Zakopanem zebrało się prawie 100 osób.


Odczytano tekst przemówienia prof. Fryderyka Zolla:

"Gromadzimy się znowu, bo PiS i jego akolici obliczyli, że atak na sądy może się politycznie opłacać. Nagrodą za zniszczenie systemu państwa prawa w Polsce może być pozyskanie wyborców o skrajnych poglądach. PiS ma nadzieję, że w ten sposób zdobędzie dodatkowy milion głosów potrzebnych do ponownego wyboru Dudy na prezydenta.

Dlatego władza nie ogląda się już na nic. Projekt ustawy – złożony nie z podniesioną przyłbicą przez rząd, ale jako projekt pseudoposelski – przekreśla całą drogę budowy demokracji i państwa prawa w Polsce. Projekt ten zabrania sędziom stosowania polskiej Konstytucji i prawa europejskiego. Znosi praktycznie samorząd sędziowski. Dąży do zalegalizowania sędziów wybranych bezprawnie w procedurze przed niekonstytucyjną Krajową Radą Sądownictwa.

Celem projektu jest zastraszenie sędziów wiernych swojemu ślubowaniu, prawu europejskiemu i Konstytucji. Z taką ustawą Polska nie może być w Unii, bo PiS‑owski projekt kwestionuje powszechny skutek orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości.

W rozumieniu PiS‑u dekomunizacja polega na przywróceniu, po odpowiednich adaptacjach, prawa PRL‑u. PiS chce zatem dekomunizować, czerpiąc z sowieckich standardów sądownictwa. My, obywatele Rzeczypospolitej i zarazem obywatele Unii Europejskiej, nie możemy się na to zgodzić.

Żądamy natychmiastowego wycofania tego projektu, skierowanego w istocie przeciwko Polsce.
Domagamy się, by zakończono prześladowanie sędziów postępowaniami dyscyplinarnymi i karnymi.

Domagamy się natychmiastowej realizacji orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości, przywrócenia konstytucyjności Krajowej Rady Sądownictwa oraz rozwiązania Izby Dyscyplinarnej. Dość niszczenia polskiego wymiaru sprawiedliwości! Żądamy odwołania Ziobry z zajmowanych urzędów. Domagamy się, by zaprzestano podważać zaufanie do sądów. Wzywamy PiS, by nie opierał swoich strategii wyborczych na ciągłym poszukiwaniu wrogów. Chcemy żyć w normalnym państwie, w którym trójpodział władzy jest akceptowanym przez wszystkich standardem. Przestańcie niszczyć nasze państwo i jego pozycję w Europie! Przestańcie kłamać o potrzebie dekomunizacji sądów! To PiS wymaga gruntownej dekomunizacji. Komunizm wraca do Polski w tym PiS‑owskim projekcie!"

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
dziadek 2019-12-19 21:53:26
Na mój bezmózgowego ciemnogroda rozum.
Po pierwsze. Mądrzejsi ode mnie mówią cosi o trójpodziale władzy.No ale te władze powinny ze sobą współpracować, każda z tych władz jest zależna od dwóch pozostałych.
Jak by tak władza ustawodawcza wzięła przykład z władzy sądowniczej i powiedziała, że nie będzie się męczyć i uchwalać żadnych ustaw tylko uchwali jedną - rozdać ludziom broń niech się dzieje co chce.
Albo władza wykonawcza miała w dziurze niżej pleców uchwalone prawo i wyroki sądowe i poszła na piwo. Władza sądownicza jest od sądzenia podług prawa ustanowionego przez władzą ustawodawczą.
Po drugie. Prof. Strzembosz w jednym z wywiadów stwierdził, że na wyroki które wydawał w swojej karierze sędziowskiej nigdy (podkreślił dwa razy - nigdy) nie miało wpływu to, kto go do stanu sędziowskiego mianował. Stwierdził również, że sędziowie nominowani przez obecnie rządzących stwarzają zagrożenie że będą "politycznie zależni."
No fajnie - sędziowie nominowani przez Radę Państwa PRL są prawi, mianowani przez prezydenta Kwaśniewskiego są prawi, mianowani przez prezydenta Komorowskiego są prawi, zaś mianowani przez prezydenta Dudę będą lewi.
Czyli pan prof. Strzembosz, prawnik o dorobku przed którym należało by się czapkę z głowy zdjąć, osądza kogoś o przestępstwo którego jeszcze nie dokonał, czyli na zapas! A co z domniemaniem niewinności?
Po trzecie. Słuchając co nam mają do powiedzenia t.zw. "elyty" sędziowskie i obserwując otaczającą nas rzeczywistość ludzie przekonują się, że prawdziwych i bezstronnych sądów nie było, nie ma, i nie będzie.
Taak, taak @B.B. - jak PO albo Lewisa z Wiosną dojdą do władzy, a prezydentem przestanie być Duda, to od zaraz sądy będą apolityczne, sprawiedliwe i syćka w to bedziemy wierzyć!!!
zenzz 2019-12-19 20:37:51
@Monia,
Poczytaj sobie wypowiedzi Mony z księgi twarzy tu i na innych forach. To ci dopiero poziom wypowiedzi. A może to ty? Twoje i innych zwolenników obecnej władzy wypowiedzi, pozbawione są jakiegokolwiek sensu.
Oprócz jednej myśli, która tłucze się wam po łepetynach.
T.K.M.
Przyszłe pokolenia?
Macie je w głębokim poważaniu.
One tam też będą was miały.
Monia 2019-12-19 19:39:41
Oto wyPOwiedź jasnogrodu: ".... twarz zmian w sądzie gratuluje wam BEZMÓZGIE TWORZYWA !!!" To wypowiedź B.B, twarzy obrońców komuchów, ZOMOwców, UBeków, przestępców, w tym tych w togach! Twarzy pełnej arogancji, chamstwa, pychy, zarozumialstwa, słowem.... empatii i tolerancji! A oto wypowiedź innej "twarzy": " Jeb...ć PiSiora. Jeb...ć i się nie bać". Taki oto te twarze mają szacunek dla ludzi którzy, myślą inaczej, po ciemnogrodzku.
B.B 2019-12-19 14:19:20
W moim ukochanym Zakopanem niestety panuje ciemnogród. Daje sobie rękę odciąć ze wszyscy którzy dziś popierają ustawę represyjna pisiorow będą skamleć gdy nowa komuna z nowym prawem ich dotknie bezpośrednio.
Nie zapominajcie ze wasza pisowska partia wprowadziła piotrowicza komunistycznego prokuratora do władzy... twarz zmian w sądzie gratuluje wam bezmózgie tworzywa !!!
Szacunek dla ludzi którzy są w stanie walczyć z władza w momencie gdy mogą zapłacić bardzo duża cenę popieram wolne sady !!
Qaz 2019-12-19 09:26:20
Brata wyrzucili przez okno
Qaz 2019-12-19 09:23:28
Mój komentarz napewo nie zostanie opublikowany ale widzę wiele osób które wyrzuciły mojego brata z komendy na Kościuszki
zwykly obserwator 2019-12-19 07:59:58
Po to PiS wygrało wybory i ludzie powiedzieli za czym są w DEMOKRATYCZNYCH wyborach aby dziś była m.in. porządna reforma sądownictwa!!!! Po prostu ci ludzie na zdjęciu nie moga sie pogodzic z demokratycznymi wyborami. Czy państwo nie rozumiecie, że to nie Kaczyński tylko obywatele tak obywatele większością powiedzieli, że są za takimi zmianami w sądownictwie. Niestety zakłamany obraz idzie w świat. Wychodzi grupka ludzi nagrywaja to kamery i wielce uciemiężony naród.... ehhh
Ja 2019-12-19 07:23:55
Sami napływowcy i ich dzieci nazywający siebie Zakopiańczykami :) Potrafią tylko proteściki robić ja by to kogoś obchodziło i jak by mieli na coś wpływ :) śmieszne to KODziarskie towarzystwo.
jj 2019-12-18 23:14:32
w Zakopanem było 87 osób i jeden piesek przyciągnięty na smyczy wyraźnie niezadowolony
Jo 2019-12-18 22:18:50
Czerwoni dawniej i obecnie jednego sie nie wyzbyli. Mianowicie robienia zadym w grudniu przed świętami.
Z tego co pisze tygodnik a na pewno dołożył to w Zakopanem i w Nowym Targu bylo ok 200 osob. Na Podhalu jest grubo ponad 100tys. Takze jest moc
jj 2019-12-18 21:59:42
no ? no ? nawet paru sędziów i mecenasik protestują - a reszta to ich podsądni ?
dziadek 2019-12-18 21:11:03
W Niemczech uznano, że warunkiem powodzenia transformacji ustrojowo-gospodarczej w byłej NRD będzie dokonanie kompleksowej "dekomunizacji" państwowej służby cywilnej. Chodziło nie tylko o urzędników i pracowników administracji, ale również policjantów, prokuratorów i sędziów, którzy pracowali na rzecz komunistycznego reżimu.
Na skutek lustracji personalnej dokonanej przez komisje do spraw powoływania sędziów oraz komisje do spraw nominacji prokuratorów, do 1991 roku z pracą musiało się pożegnać 61,7 proc. sędziów i aż 67,8 proc. prokuratorów wywodzących się z NRD. Celem tej czystki było całkowite wyeliminowanie z życia publicznego wszystkich tych prawników, którzy przed 1989 rokiem orzekali lub oskarżali na podstawie prawa karnego w sprawach politycznych.
W Polsce w 1992 roku nasz Trybunał Konstytucyjny orzekał, iż ujawnienie listy tajnych współpracowników SB jest niezgodne z konstytucją.
Efekty są takie, że w Niemczech po członkach NRD-owskiego establishmentu nie ma dziś śladu. W Polsce PRL-owski establishment nie tylko ugruntował swoją pozycje, ale również zdążył się "zreprodukować".
Beata 2019-12-18 21:00:59
Biedni sędziowie nie mogą zabierać ze sklepów gadżetów bo izba dyscyplinarna czuwa i robią bunt
ktoś 2019-12-18 20:35:07
@mona nas było ponad 8 958 000 - dobra zmiana ma mniejszość
rys 2019-12-18 20:13:00
Ustawa z 1956r rodem z ZSRR. Popierajcie ich dalej.
OjDyro 2019-12-18 19:47:41
Komentujący poniżej, widzę, że już się urządzili w czarnej d... !
Cobra 2019-12-18 19:35:37
Ale żeby jeszcze biednego psa wykorzystywać do tak niecnych celów!!!
Czuczu 2019-12-18 19:32:50
Ludzie dajcie spokój
 • PRACA | dam
  Przyjmę Na Wylewki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
 • POŻYCZKI
  KREDYT NA OŚWIADCZENIE RÓWNIEŻ DLA : -ROLNIKÓW, -RENCISTÓW, -EMERYTÓW, -OSÓB PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ. UPROSZCZONE PROCEDURY!!! T-18 542 40 56.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  URSUS C-360, 3P. 502 658 638
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam HYUNDAI I30, 2015r, 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM BUKMANKĘ NA 2 KONIE. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC 7000mkw w Zakopanem oraz DOM - NA MAGAZYN, HALA. 502 658 638
 • TŁUMACZENIA
  Tłumaczenia streszczeń prac: mgr, lic, dr lub prac i art naukowych na język angielski. Kontakt:
  E-mail: translations.incontext@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE -
  Tel.: 601 793 866,
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  Grupa Kapitałowa PKL S.A. Spółka TANGARA IP Sp. z o.o zatrudni na stanowisko: SPECJALISTA DS. KONTROLI I ADMINISTRACJI. Miejsce pracy: Zakopane. OPIS STANOWISKA: - Prowadzenie rejestru umów, - Kontrola realizacji zawartych umów, - Kontrola czasu pracy pracowników, - Kontrola kas zakładowych i magazynów, - Inwentaryzacje, - Kontrola prawidłowości procesu sprzedaży, - Sporządzanie zestawień i raportów na potrzeby Zarządu, - Opracowywanie harmonogramów i procedur wewnętrznych. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Wykształcenie wyższe lub średnie, - znajomość pakietu MS Office (Word, Excel, PowerPoint), - Bardzo dobra organizacja pracy i samodzielność w działaniu, - Zdolność analitycznego myślenia, - Staranność i skrupulatność. OFERUJEMY: - Umowę o pracę na pełny etat, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "TANGARA_0320". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem w związku z otwarciem nowego Internatu zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel.: 725 300 095, e-mail:
  E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Mieszkanie 27m Zakopane Piaseckiego
  Tel.: 696152042
 • USŁUGI | budowlane
  INSTALACJE ELEKTRYCZNE - FIRMA - ZAKOPANE/PODHALE -
  Tel.: 530 280 979
 • PRACA | dam
  PENSJONAT ADRIA w centrum Zakopanego zatrudni osobę na stanowisko RECEPCJONISTA. Oferujemy: pracę w miłej atmosferze, umowę o pracę, praca zmianowa. kontakt telefoniczny 795 890 175
 • PRACA | dam
  Osada Gubałówka (okolice Dzianisza) oraz Willa Jarosta(Zakopane) zatrudni Panie do sprzątania apartamentów, atrakcyjne wynagrodzenie.
  Tel.: 789 077 300,782 555 900
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI (POMOC KUCHENNA, WYDAWANIE POSIŁKÓW). Praca stała, z możliwością noclegu 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO, na stałe - SUCHE - BIAŁY DUNAJEC - umowa o pracę. Elastyczny grafik.
  Tel.: 606 751 351.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • PRACA | dam
  POLSKIE KOLEJE LINOWE S.A. Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: OFFICE MANAGER. Miejsce pracy: Zakopane. OPIS STANOWISKA: - Prowadzenie biura Zarządu: - organizacja i protokołowanie spotkań Management Team, - protokołowanie posiedzeń zarządu i archiwizacja dokumentacji, - nadzór nad obiegiem dokumentów do podpisu, - organizacja podróży służbowych Zarządu i przyjazdów gości PKL, - nadzór nad wspólnym kalendarzem Zarządu; - Przygotowywanie raportów, prezentacji, pism i innych dokumentów; - Przyjmowanie gości oraz bezpośrednia i telefoniczna obsługa klientów firmy; - Współpraca z dostawcami, firmami kurierskimi i pocztą; - Prowadzenie korespondencji; - Zarządzanie terminarzem spotkań; - Opisywanie i skan faktur kosztowych. WYMAGANIA: - Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku; - Doświadczenie w pracy z dokumentacją biurową/korporacyjną/urzędową; - Komunikatywna znajomość języka angielskiego; - Umiejętność wyznaczania priorytetów i organizacji swojej pracy; - Proaktywne podejście do powierzanych zadań; - Umiejętność pracy pod presją czasu; - Wysoka kultura osobista; - Komunikatywność, łatwość budowania relacji; - Znajomość pakietu MS Office. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę; - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie; - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole; - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny. APLIKACJE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA ADRES: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL Office Manager". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię kucharza Kościelisko. 20,75 brutto/h na umowę zlecenie lub 3500 zł brutto/mies. na umowę o pracę. Od zaraz.
  Tel.: 18 207 03 55
  E-mail: kontakt@kirowy.pl
  WWW: kirowy.pl
 • PRACA | dam
  STUDIO PAZNOKCI W NOWYM TARGU zatrudni na etat -
  Tel.: 696 01 22 00
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy pracownika na stanowisko: kontoler/ka parkingu w Zakopanem. Wynagrodzenie miesięczne: 2300 zł netto. Zainteresowane osoby proszę o kontakt:
  Tel.: 334000014
  E-mail: rekrutacja@tdsystem.com.pl
  WWW: www.tdsystem.com.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWUOBIEKTOWY ATRAKCYJNY PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  KOMFORTOWY APARTAMENT W KRAKOWIE, okolice Wawelu, Bulwarów Wiślanych -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP SAMOCHODOW Każda Marka Osobowe Busy. Darmowy dojazd na całym Podhalu! Najlepsze ceny!
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
  Tel.: 888 223 761.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo, TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY ORAZ MŁODYCH DO PRZYUCZENIA W ZAWODZIE - TYNKARZ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2020-02-18 16:48 Tłumy na pogrzebie ofiar tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej 2020-02-18 16:33 Bagaż do samolotu nadaj sam! 2020-02-18 15:44 Koncert karnawałowy w Teatrze Witkacego 2020-02-18 15:22 Jagna Marczułajtis - Walczak nawołuje: podpisujcie listy 1 2020-02-18 14:40 Policja poszukuje kobiety potrąconej przez samochód 2020-02-18 14:21 Zderzenie trzech aut na zakopiance 2020-02-18 13:20 Strażnicy graniczni z Zakopanego zatrzymali Słowaka poszukiwanego przez Interpol 1 2020-02-18 12:19 60 samochodów nieprawidłowo zaparkowanych na Szymoszkowej. Będą mandaty 9 2020-02-18 11:28 Jubileuszowe Śpiskie Zwyki (ZDJĘCIA) 2020-02-18 11:00 Jak dbać o zarost i włosy? Kosmetyczny must have 2020-02-18 10:30 Ostatnie świąteczne ozdoby znikają z Zakopanego 2020-02-18 09:29 Wsparcie dla czworonożnych ratowników 2 2020-02-18 09:05 Wyskocz na narty. Mamy dla Was karnety 2020-02-18 08:00 Podróżowali w nagrodę 2020-02-17 23:42 Przyjechali, zamieszkali i zostawili po sobie... 33 2020-02-17 21:25 Wiosenne spacery ryjówki po Rakoniu 2020-02-17 21:22 Na pomoc kotom z Podhala 3 2020-02-17 20:27 Pożar sadzy w Małem Cichem 1 2020-02-17 20:01 Śnieg topnieje, ale na stokach jest go pod dostatkiem 2020-02-17 19:05 Spódnice wywiewało, że hej! 3 2020-02-17 18:10 Gut Mostowy zbiera podpisy dla Andrzeja Dudy 19 2020-02-17 17:24 Kierowcy dalej parkują przed bramą remizy w Bukowinie Tatrzańskiej 7 2020-02-17 16:33 Uczniowie na stoku - jeżdżą z głową 2020-02-17 15:43 Szczyt ferii mamy chyba za sobą 2020-02-17 13:42 Wszystko wskazuje na to, że zima się powoli kończy 2 2020-02-17 12:59 Andrzej Gut Mostowy drugim najbogatszym politykiem w Polsce 6 2020-02-17 12:39 Pożar w Podwilku (WIDEO) 2020-02-17 12:19 Panda z Krupówek działa pod Wawelem 3 2020-02-17 11:20 Tradycyjny korek w Klikuszowej 1 2020-02-17 11:04 Walentynkowy Salon Poezji w nowotarskim Ratuszu (zdjęcia) 2020-02-17 09:57 Trzy auta zderzyły się w Białym Dunajcu 2020-02-17 09:40 Rtęć w Łopusznej 2020-02-17 09:31 Ogólnopolski "Child Alert". Policjanci poszukują 10-letniego Ibrahima 2020-02-17 09:31 Dziś Dzień Kota. Wysyłajcie zdjęcia swoich pociech 2 2020-02-17 09:30 40 lat temu Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki zdobyli zimą Mt. Everest 2020-02-17 08:00 Joanna Szwab mistrzynią Polski w skokach narciarskich kobiet 2020-02-16 22:54 Duży pożar opuszczonych zabudowań na Salamandrze (ZDJĘCIA, WIDEO) 14 2020-02-16 22:47 ZAKOPANE. MIASTO JAKIEGO NIE ZNACIE 3 2020-02-16 22:00 Bieg Gąsieniców w wiosennej otoczce (galeria zdjęć) 2020-02-16 21:00 Treningi na Dunajcu 2020-02-16 20:30 Aleksandra Myjaka Poszukiwania w nowotarskich Jatkach 2020-02-16 20:00 Narty, deski i rowery fruwały nad Białką Tatrzańską 2020-02-16 19:30 Nowotarżanki mogą bezpłatnie korzystać z 2 poradni ginekologicznych 2020-02-16 19:00 "Piotr i Fryc - Cudowne zapylenie" czyli Plejada w mieście 2020-02-16 18:30 W nocy silny wiatr, tak wyglądał wschód słońca. W poniedziałek 11 st. C! 1 2020-02-16 17:51 Na zakopiance tradycyjnie - korek 1 2020-02-16 17:00 I po polowaniu czyli pokot w mieście 45 2020-02-16 16:00 Wiosna w Beskidach 2020-02-16 15:00 Krościenko czekają nowe wybory - radny ma dość mandatu 2 2020-02-16 14:00 Niedzielny przepis - narty na Ząb 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-02-18 16:52 1. Uwierzcie mi, już nie daję rady. Przecież mnie zajadą, a gdzie tam jeszcze do końca kwietnia. 2020-02-18 16:40 2. Więcej o wadach PAD, niż o zaletach MK-B. Bo tych zalet najzwyczajniej w świecie nie ma? 2020-02-18 15:02 3. Bydło to mało powiedziane 2020-02-18 14:45 4. @Maxxx - pokój 40m2 - faktura 3 tys. A poza tym co mnie to obchodzi żebym to JA malował SOBIE ? Mój czas jest za darmo ? Może ty za darmo robisz ? A może doliczymy czas przestoju, bo takiego syfu nie wynajmiesz ? 250zł/doba przestoju. Zacznij liczyć jako biznes, a nie u siebie w domciu. 2020-02-18 14:41 5. Maxx Tak . Kilku tysięcy złotych. 2 ludzi po 200 pln za dzien, gruntowanie malowanie , chyba ze zrobili dziury trzeba szpachlować 5 dni roboczych żeby doprowadzić apartament do użytku , = 2 tysiace złotych za robocizne a materiał też kosztuje . Do tego dochidz sprawa że można było wynając ten apartament przez ten tydzien 4 osoby 50 zl dzien 200 x 5 dni = 1000 zł, I już jest ponad 3 tysiace . czyli wszystko sie zgadza Panie Maxx 2020-02-18 14:31 6. Medal im dać???? 2020-02-18 14:22 7. Wystarczy ze Pan/I się udziela. A to na co kto zechce zbierać lub wpłacać - jego wybór. Może zajmie się Pan/i sprawą niedotrzymywania 500 plus przez wychowanków Domów Dziecka. Jakże to tak? 2020-02-18 14:16 8. Brawo! 2020-02-18 14:11 9. Mandaty powinny się spać w całym mieście. To co zrobiono z Zakopanego to jakiś horror. Nikt nie dba o to miasto. Brudne, zaśmiecone, zakorkowane, a jeszcze chce się hotel budować w centrum miasta. 2020-02-18 14:10 10. TO W ZAKOPANEM BRAKUJE PARKINGÓW?
2020-02-16 14:06 1. A szlak cietrzewia (zwany szlakiem cićwirza przez Jurka "Iwaszko") spokojnie mu dorównuje! Wiecie,gdzie to? 2020-02-16 07:26 2. Turbacz to najpiękniejsze miejsce w Parku Gorczańskim dostępne prawie z każdej strony , polecam ???? 2020-02-09 22:32 3. Śliczne, kochane i bardzo wierne psy. Uwielbiam, polecam. Sama mam takiego Misia w domu 2020-01-28 18:04 4. W Małem Cichem, w Poroninie, to znaczy na Lichajówkach w Murzasichlu. ;) 2020-01-26 20:31 5. Kapitalne zdjęcia. Zwłaszcza te malowane obiektywem 2020-01-21 19:31 6. No, no, nie dziwota , że godajom, ze: to som jest MY i nazywo sie do NOS. Tak trzymać, piekno do cudu ta impreza , troche za mało tutok babć i dziadków... 2020-01-21 15:00 7. Świetny fotoreportaż... DZIĘKUJĘ! :-) 2020-01-17 21:00 8. W końcu coś w tej wsi się dzieje bo wcześniej to nic się nie działo może nie było wykwalifikowanych osób 2020-01-13 13:25 9. Napisz coś więcej na temat kościółka na Harendzie.Kiedy jest datowane powstanie tej niewielkiej świątyni, i jak się tam dostać 2020-01-07 10:33 10. Niesamowite wrażenia i bardzo dobre przesłanie z elementami karnawałowymi na polską nutę. Ciekawe kultywowanie tradycji i korzeni religijnych. Informatycznie mnie podobały się skonstruowane i przyozdobione szopki oraz kulturalna organizacja orszaku. Świetne odczucie mądrości i sensu wiary w Boga i dobro jakie on niesie - na chwałę Jezusa. Śliczny jest również w zakopanym drewniany kościółek z małym Jezuskiem koło Giewontu i Doliny Kościeliska.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP