Reklama

2019-12-20 18:40:05

Reklama

Krościenko n.D

Dzierżawca nie chciał opuścić lodziarni. Interweniowała policja

Reklama

Właściciel lodziarni nie chciał opuścić lokalu na Rynku w Krościenku. Interweniowała policja.

Kilka tygodni temu wójt Krościenka w związku rewitalizacją ratusza i płyty rynku zwrócił się do przedsiębiorców dzierżawiących lokale obok urzędu gminy o rozwiązanie umów. Pismo w tej sprawie otrzymał również właściciel lodziarni, który dowiedział się, że dzierżawiony lokal po inwestycji nie będzie istnieć w dotychczasowej formie w obecnym miejscu.


W związku z zaistniałą sytuacją  wójt Krościenka spotkał się z właścicielem lodziarni i przedstawił różne propozycje lokali zastępczych. Sugerował miejsce w sukiennicach, a także w lokalu na Rynku, dzierżawionym w ostatnim czasie przez bank.

Negocjacje trwały długo. Podczas kolejnych rozmów właściciel lodziarni zasugerował, że przystanie na propozycję wójta pod warunkiem bezprzetargowej sprzedaży innego lokalu, który obecnie dzierżawi pod Gminną Biblioteką. Innym razem wspominał o możliwości wynajmu pomieszczenia zajmowanego przez bank, ale za połowę proponowanej stawki. Wójt nie przystał na propozycje przedsiębiorcy i ostatecznie  wypowiedział umowę, choć została ona podpisana przez wcześniejsze władze gminy na kilkanaście lat bez możliwości jej rozwiązania.

Dziś w związku z tym, że wykonawca rozpoczynał prace w miejscu, gdzie dotychczas była lodziarnia, a dzierżawca nie chciał opuścić wynajmowanego punktu interweniowała policja. - Były dzierżawca próbował w ten sposób wymusić na wykonawcy zaprzestanie prac - mówi wójt. - Nie możemy dopuścić do tego, żeby rewitalizacja została przerwana. Zrobiliśmy wszystko, żeby porozumieć się z właścicielem, daliśmy możliwości zamiany lokalu z czego nie skorzystał, obecnie tą sprawę ma w swoich rękach mecenas, zobaczymy jak się ona dalej potoczy - dodaje.

ad

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Yajami Omate 2019-12-22 10:58:30
Cysorz to mo klawe życie a fila SA niezłe lody kręcą
Lody do lody 2019-12-22 09:05:32
A czy tablica wisi i co na niej to przyjrzę się wracając z Kościoła.
Lody do lody 2019-12-22 09:02:13
Ogólnie nie powinni my jako mieszkancy sponsorowac zadnego interesu, tego ktory opisales ani prywatnego tez.
Do lody 2019-12-22 08:22:27
Pani radca prawny tworzy umowy dla gminy w konsekwencji których jej małżonek ma pracę? To potwierdzona informacja?? A Tablica wisi jeszcze czy już zdjęta? Do Lody. Nas mieszkańców to obchodzi gdyż nie mamy zamiaru sponsorowac rodzinnego interesu- urzędu gminy.
Lody 2019-12-21 18:04:20
A kogo to obchodzi, że umowa została źle czy dobrze skonstruowana. Że lody będą tam albo naprzeciwko czy przy Kościele, czy Wójt prawnie czy bezprawnie rozwiązał tę sprawę. Temat lodów wróci w okolicy majówki bo nikt teraz tym głowy sobie nie zaprząta, to temat zastępczy, skoro nie ma śniegu. Jak tylko spadnie to wróci zima, potem akcja zima i znowu w kółko i do znudzenia o wójcie, co nie odśnieżył jak trzeba. A tak na marginesie instruowanie forumowiczów, żeby zgłębiać tablice ogłoszeń
i doszukiwanie się błędów w wyborze inspektora nadzoru, no daj Pan spokój - nikogo to nie obchodzi. Wójt na pewno wszystkiego dopilnował, zwłaszcza że ma wsparcie kompetentnych osób. Zamiast czytać tablice ogłoszeń lepiej uważać żeby na głowę nic nie zleciało przechodząc tamtędy. Jak to mówią, święta po lodzie, nowy rok po wodzie czy jakoś tak. Wesołych Świąt Państwu.
Swój 2 2019-12-21 17:36:53
Plakat dopiero w 2 połowie grudnia bo do końca nie było wiadomo czy się bódżet zepnie i na sylwestra starczy. Teraz jak już lokali nie będzie, to centrum kultury będzie musiało na siebie zarobić tymi imprezami, nie to tylko je organizować z gminnego bódżetu.
Bober 2019-12-21 17:36:07
Z tego co ludzie piszą w komentarzach to śmierdzi przekrętem wójta tak że w cale nie dziwię się panu lodziazowi że się postawił
Swój 2019-12-21 13:46:20
Ludzie czego wy oczekujecie od Dydy, przecież on 6 grudnia pokazał że nadaje się tylko do noszenia worka za Mikołajem i to tylko do noszenia worka bo już sam nie umiałby rozdać cukierków. Przecież na wszystkie uroczystości chodzi z zastępcą bo sam nie potrafi podać kwiatów i przeczytać życzeń. Chociaż teraz wójt ma ważne zadanie, bo chodzi i szuka dyrektora Centrum Kultury, bo Pani obecna to jego pomyłka, nawet zdania na scenie nie potrafi powiedzieć, nie mówiąc już o przygotowaniu oferty imprez.
Plakat na Sylwestra czarny nic nie widać i powieszony dopiero w drugiej połowie grudnia, a turyści pytali o Sylwestra już dawno. Pani redaktor proszę przedstawiać stanowisko drugiej strony, bo wiemy tylko co mówi wójt. A tak ogólnie to inspektorem nadzoru przy rewitalizacji jest mąż gminnej mecenas, wszystko wójcie zostaje w rodzinie. Teraz mecenas będzie bronić pracy dla męża.Przeczytajcie mieszkańcy tablice budowy bo warto.
Bolo 2019-12-21 12:04:43
Jakby ten Dyda był prawdziwym włodarzem, a nie kalesonami to by już dawno zrobił porządek z tymi lokalami. Kto to widział żeby sklepy były w ratuszu. A felka przy okazji powinien pogonić z dawnego lokalu cepelii za te udry przy blokowaniu ścieżki rowerowej przy Dunajcu.
Tp 2019-12-21 11:28:33
"Kilka tygodni temu wójt Krościenka w związku rewitalizacją ratusza i płyty rynku zwrócił się do przedsiębiorców dzierżawiących lokale obok urzędu gminy o rozwiązanie umów.." jeżeli to prawda to też mieszkańcy powinni zwrócić się do odpowiednich instytucji by zbadały ewentualne nadużycia A właściwie zaniedbania . Projektem wójt chwali się jakieś dwa lata czyli już wtedy było wiadomo jaki będzie kształt gminy. Natomiast włodarz dopiero na kilka tygodni przed wjazdem robotników negocjuje z najemcami? Wójt zapłaci za ewentualne odszkodowania z własnej kieszeni? Czy z podwyższenia nam podatków...?
Tp 2019-12-21 10:43:49
Komentarz włodarza znanego ze swoich koncepcji i fantazji już jest. A gdzie druga strona? Warto zaczekać na pełny obraz.
Brawo 2019-12-21 10:15:15
W polskim prawodawstwie nie istnieje termin - brak możliwości rozwiązania umowę. To jest błędne przekonanie o absolutnej stabilizacji tego rodzaju stosunku obligacyjnego w przypadku braku określenia w umowie wypadków dopuszczających wypowiedzenie umowy. Zarówno w orzecznictwie, jak i w doktrynie, wskazuje się na dopuszczenie rozwiązania umowy najmu zawartej na czas określony w regulowanych ustawowo przypadkach (np. art. 664 § 2 kk ? rękojmia, art. 667 § 2 kc ? niewłaściwe używanie, narażenie na uszkodzenie, utratę, art. 672 i art. 687 kc ? pozostawanie w zwłoce z zapłatą czynszu, art. 685 kc ? nausznie porządku, czynienie uciążliwym, art. 691 § 4 kc ? wstąpienie w najem; sytuacje, których dotyczą wskazane przepisy podano hasłowo). W tym przypadku Dyda pewnie będzie się zasłaniał konieczną rewitalizacją i ewentualnymi wadami umowy najmu zawartej na ten lokal przez wcześniejsze władze. Notabene za te absurdalne blokowanie VeloDunajec do pana lodziarza karma wróciła. Kto wiatr sieje ten burze zbiera.
BMW racer 2019-12-21 08:20:26
Szkoda że mamy wypowiedź tylko jednej strony
Brawo 2019-12-21 01:43:20
Jeden umowy zawierał do nieskończoności, a drugi nie potrafi sobie z niczym poradzić oto obraz rządzących tą gminą. A tak w ogóle ta ruina z tymi lodami i biblioteką to już dawno powinna być sprzedana. Bibliotekę przenieść do podstawówki, ośrodka zdrowia, ratusza, gimnazjum pod Tylkę, starej plebanii (opcji jest wiele) a całą kamienicę na przetarg i niech sobie pan lodziarz albo inny to licytuje. A za kasę ze sprzedaży gmina wreszcie powinna odkupić właśnie budynek starej plebanii z działką na której nieopatrznie wybudowano amfiteatr i teraz trzeba wynajmować tą nieruchomość żeby proboszcz turystów z ławek nie przeganiał. To wszystko należy porządkować, prostować i racjonalizować - jedną zbędną ruinę sprzedać, drugą kupić zamiast wiecznie wynajmować (skoro taki jest imperatyw) i wyremontować. Pięć lat już jest wójtem pan Dyda, ale dotychczas pragmatyzmem się nie skalał. Panie Dyda, korzystanie z mózgu nie jest bolesne, można czasem spróbować.
Bober 2019-12-20 23:36:27
Piszę jasno i wyraźnie umowę podpisały poprzednie władze bez możliwości rozwiązania umowy! Czyli wójt łamie prawo z tego wynika? Co on myśli że ta rudera co tam była sama się wyremontowała i to jeszcze za free?
Ula 2019-12-20 22:54:36
Nie będzie lodów?
 • TŁUMACZENIA
  Tłumaczenia streszczeń prac: mgr, lic, dr lub prac i art naukowych na język angielski. Kontakt:
  E-mail: translations.incontext@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE -
  Tel.: 601 793 866,
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem w związku z otwarciem nowego Internatu zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel.: 725 300 095, e-mail:
  E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Mieszkanie 27m Zakopane Piaseckiego
  Tel.: 696152042
 • USŁUGI | budowlane
  INSTALACJE ELEKTRYCZNE - FIRMA - ZAKOPANE/PODHALE -
  Tel.: 530 280 979
 • PRACA | dam
  PENSJONAT ADRIA w centrum Zakopanego zatrudni osobę na stanowisko RECEPCJONISTA. Oferujemy: pracę w miłej atmosferze, umowę o pracę, praca zmianowa. kontakt telefoniczny 795 890 175
 • PRACA | dam
  Osada Gubałówka (okolice Dzianisza) oraz Willa Jarosta(Zakopane) zatrudni Panie do sprzątania apartamentów, atrakcyjne wynagrodzenie.
  Tel.: 789 077 300,782 555 900
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI (POMOC KUCHENNA, WYDAWANIE POSIŁKÓW). Praca stała, z możliwością noclegu 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Potrzebna OSOBA DO SMAŻENIA I ZAWIJANIA PĄCZKÓW NA TŁUSTY CZWARTEK. Bardzo dobrze płatne. 694 357 379.
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni: - STARSZEGO DYSPOZYTORA, - KONSERWATORA, - POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 607 508 752. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Dolina Białego" zatrudni KELNERKĘ z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Zajazd Górski Kuźnice zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO, na stałe - SUCHE - BIAŁY DUNAJEC - umowa o pracę. Elastyczny grafik.
  Tel.: 606 751 351.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • PRACA | dam
  POLSKIE KOLEJE LINOWE S.A. Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: OFFICE MANAGER. Miejsce pracy: Zakopane. OPIS STANOWISKA: - Prowadzenie biura Zarządu: - organizacja i protokołowanie spotkań Management Team, - protokołowanie posiedzeń zarządu i archiwizacja dokumentacji, - nadzór nad obiegiem dokumentów do podpisu, - organizacja podróży służbowych Zarządu i przyjazdów gości PKL, - nadzór nad wspólnym kalendarzem Zarządu; - Przygotowywanie raportów, prezentacji, pism i innych dokumentów; - Przyjmowanie gości oraz bezpośrednia i telefoniczna obsługa klientów firmy; - Współpraca z dostawcami, firmami kurierskimi i pocztą; - Prowadzenie korespondencji; - Zarządzanie terminarzem spotkań; - Opisywanie i skan faktur kosztowych. WYMAGANIA: - Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku; - Doświadczenie w pracy z dokumentacją biurową/korporacyjną/urzędową; - Komunikatywna znajomość języka angielskiego; - Umiejętność wyznaczania priorytetów i organizacji swojej pracy; - Proaktywne podejście do powierzanych zadań; - Umiejętność pracy pod presją czasu; - Wysoka kultura osobista; - Komunikatywność, łatwość budowania relacji; - Znajomość pakietu MS Office. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę; - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie; - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole; - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny. APLIKACJE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA ADRES: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL Office Manager". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię kucharza Kościelisko. 20,75 brutto/h na umowę zlecenie lub 3500 zł brutto/mies. na umowę o pracę. Od zaraz.
  Tel.: 18 207 03 55
  E-mail: kontakt@kirowy.pl
  WWW: kirowy.pl
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/KA, POMOC KUCHENNA, PIZZER/KA, KELNER/KA, do karczmy w Bukowinie Tatrzańskiej. Możliwość zamieszkania. 602 755 354, 888 457 083.
 • PRACA | dam
  STUDIO PAZNOKCI W NOWYM TARGU zatrudni na etat -
  Tel.: 696 01 22 00
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy pracownika na stanowisko: kontoler/ka parkingu w Zakopanem. Wynagrodzenie miesięczne: 2300 zł netto. Zainteresowane osoby proszę o kontakt:
  Tel.: 334000014
  E-mail: rekrutacja@tdsystem.com.pl
  WWW: www.tdsystem.com.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWUOBIEKTOWY ATRAKCYJNY PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  KOMFORTOWY APARTAMENT W KRAKOWIE, okolice Wawelu, Bulwarów Wiślanych -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • PRACA | dam
  ZRÓB Z NAMI KROK DALEJ... Trwa rekrutacja do naszego nowego, prestiżowego 5* obiektu Nosalowy Park Hotel & Spa Zakopane na stanowiska: RECEPCJONISTA, PORTIER, INSPEKTOR SŁUŻBY PIĘTER, POKOJOWA, HOUSEMAN, KELNER, BARMAN, KUCHARZ. Aplikację prosimy wysyłać na:
  E-mail: rekrutacjanp@nosalowy.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP SAMOCHODOW Każda Marka Osobowe Busy. Darmowy dojazd na całym Podhalu! Najlepsze ceny!
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
  Tel.: 888 223 761.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo, TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY ORAZ MŁODYCH DO PRZYUCZENIA W ZAWODZIE - TYNKARZ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2020-02-17 14:42 Przyjechali, zamieszkali i zostawili po sobie... 2020-02-17 13:42 Wszystko wskazuje na to, że zima się powoli kończy 2020-02-17 12:59 Andrzej Gut Mostowy drugim najbogatszym politykiem w Polsce 2 2020-02-17 12:39 Pożar w Podwilku (WIDEO) 2020-02-17 12:19 Panda z Krupówek działa pod Wawelem 2 2020-02-17 11:20 Tradycyjny korek w Klikuszowej 1 2020-02-17 11:04 Walentynkowy Salon Poezji w nowotarskim Ratuszu (zdjęcia) 2020-02-17 10:02 Dziś Dzień Kota. Wysyłajcie zdjęcia swoich pociech 2020-02-17 09:57 Trzy auta zderzyły się w Białym Dunajcu 2020-02-17 09:40 Rtęć w Łopusznej 2020-02-17 09:31 Ogólnopolski "Child Alert". Policjanci poszukują 10-letniego Ibrahima 2020-02-17 09:30 40 lat temu Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki zdobyli zimą Mt. Everest 2020-02-17 08:00 Joanna Szwab mistrzynią Polski w skokach narciarskich kobiet 2020-02-16 22:54 Duży pożar opuszczonych zabudowań na Salamandrze (ZDJĘCIA, WIDEO) 14 2020-02-16 22:47 ZAKOPANE. MIASTO JAKIEGO NIE ZNACIE 3 2020-02-16 22:00 Bieg Gąsieniców w wiosennej otoczce (galeria zdjęć) 2020-02-16 21:00 Treningi na Dunajcu 2020-02-16 20:30 Aleksandra Myjaka Poszukiwania w nowotarskich Jatkach 2020-02-16 20:00 Narty, deski i rowery fruwały nad Białką Tatrzańską 2020-02-16 19:30 Nowotarżanki mogą bezpłatnie korzystać z 2 poradni ginekologicznych 2020-02-16 19:00 "Piotr i Fryc - Cudowne zapylenie" czyli Plejada w mieście 2020-02-16 18:30 W nocy silny wiatr, tak wyglądał wschód słońca. W poniedziałek 11 st. C! 1 2020-02-16 17:51 Na zakopiance tradycyjnie - korek 1 2020-02-16 17:00 I po polowaniu czyli pokot w mieście 36 2020-02-16 16:00 Wiosna w Beskidach 2020-02-16 15:00 Krościenko czekają nowe wybory - radny ma dość mandatu 2 2020-02-16 14:00 Niedzielny przepis - narty na Ząb 1 2020-02-16 13:29 Eksplozja dźwięków w Jaworkach 2020-02-16 13:00 Fatalna pogoda i pechowy konkurs dla Polaków w Bad Mittendorf 2 2020-02-16 12:34 Niedzielne dzwony - niebezpiecznie na drogach 1 2020-02-16 11:30 Wspaniałe widoki na Tatry z Chochołowa 2020-02-16 11:00 Kto ma wystawać na baczność podczas uroczystości? 2 2020-02-16 10:25 W „Jatkach” - o Nowym Targu w XVI i XVII wieku 2020-02-16 10:06 Wypadek na zakopiance - ruch wahadłowy 1 2020-02-16 10:00 Kamil Bednarek czyli Zakopane kołysze się w rytmach reggae 2020-02-16 09:30 Emocji było mnóstwo - zakończył się IX Puchar Misia Stramusia 2020-02-16 08:00 Nowotarscy kadeci na zimowym poligonie (zdjęcia) 2020-02-15 22:00 Winter Camp na Turbaczu 2020-02-15 21:30 Niepokojące wnioski po kontroli straży 21 2020-02-15 21:13 Burzliwe spotkanie w gminie. Mieszkańcy walczą o szkoły 8 2020-02-15 20:00 Miasto wyda 80 tys. zł na igrzyska urzędników skarbowych 3 2020-02-15 19:00 Do wtorku mieszkańcy zbierają podpisy w sprawie szkół 9 2020-02-15 18:30 Pierwszy Bal Charytatywny (ZDJĘCIA) 1 2020-02-15 18:00 Zakopane bawi się charytatywnie - I Bal dla PSONI 2 2020-02-15 17:11 Skoro Walentynki - to biec trzeba parami 2020-02-15 16:30 Nie żyje Ewa Greś 2020-02-15 16:06 Ulica Weteranów Wojny parkingowej 11 2020-02-15 16:00 Gondola niezapomniana 7 2020-02-15 15:34 We wtorek w Warszawie pogrzeb ofiar tragicznego wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej 2 2020-02-15 14:55 Blokada na kole z niespodzianką za wycieraczką 8
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-02-17 14:09 1. Daj mu boże, a Nas nie opuszczaj w zdrowiu. Życie, były cinkciarz bogaczem, a kto ma mieć jak nie oni czyli transferowcy polityczni. Z PO do PIS, zero ZASAD, liczy się kasa i wpływy, wole być biedny, ale dumny i z honorem. 2020-02-17 13:59 2. No i mamy jeszcze gorzej. Brak poszanowania innych a pobożność sięga niebios. Ktoś kiedyś napisał, że góral to stan umysłu. 2020-02-17 13:33 3. To byly czasy terroru, rewizji, aresztowań, kolegiów doraźnych... W tamtych czasach to byli "przestepcy" kułaki, teraz to biznesmeni a Ci co szykanowali uczyli sie jak biznes prowadcić i robią to samo teraz co przedtem pochodziło po paragraf. Zakopane już dawno bylo po ostrzalem i tak do tej pory zostało, Rugowanie ludnosci lokalnej na rzecz przybyszów trwa do dziś. 2020-02-17 13:26 4. Gowin do swojej partii tylko bogatych potrzebuje. 2020-02-17 13:20 5. No i mamy najbogatszego ministra. Ni 2020-02-17 12:46 6. Czy naprawdę nie da się inaczej ustawić świateł na skrzyżowaniach w Klikuszowej? Gdako, zlituj się, a dziennikarze niech naciskają. 2020-02-17 12:38 7. Brawo straż miejska w Zakopanem - może powinniście podzielić los straży miejskiej z Nowego Targu ? Czy ktoś zauważy wasze zniknięcie z tego miasta ? 2020-02-17 12:36 8. No i skarb państwa nie dopilnował... co państwowe, to głównie niszczeje. 2020-02-17 12:32 9. To chamstwo rozjeżdża ten park na potęgę. Dla nich rozrywka to hałas, spaliny i zryte runo leśne albo zniszczony szlak. Zagrożenieddla przyrody i osób korzystających z okolicy zgodnie z przepisami. Typowa mentalność dresiarza, czującego pod tyłkiem nieco koni mechanicznych. W zimie skuter, w lecie quad. Szkoda Gorców. Kiedyś w końcu puszczą komuś nerwy i parę kasków zostanie wsadzonych mocniej na prymitywne puste łby. 2020-02-17 12:29 10. Może smok ją zje :)
2020-02-16 14:06 1. A szlak cietrzewia (zwany szlakiem cićwirza przez Jurka "Iwaszko") spokojnie mu dorównuje! Wiecie,gdzie to? 2020-02-16 07:26 2. Turbacz to najpiękniejsze miejsce w Parku Gorczańskim dostępne prawie z każdej strony , polecam ???? 2020-02-09 22:32 3. Śliczne, kochane i bardzo wierne psy. Uwielbiam, polecam. Sama mam takiego Misia w domu 2020-01-28 18:04 4. W Małem Cichem, w Poroninie, to znaczy na Lichajówkach w Murzasichlu. ;) 2020-01-26 20:31 5. Kapitalne zdjęcia. Zwłaszcza te malowane obiektywem 2020-01-21 19:31 6. No, no, nie dziwota , że godajom, ze: to som jest MY i nazywo sie do NOS. Tak trzymać, piekno do cudu ta impreza , troche za mało tutok babć i dziadków... 2020-01-21 15:00 7. Świetny fotoreportaż... DZIĘKUJĘ! :-) 2020-01-17 21:00 8. W końcu coś w tej wsi się dzieje bo wcześniej to nic się nie działo może nie było wykwalifikowanych osób 2020-01-13 13:25 9. Napisz coś więcej na temat kościółka na Harendzie.Kiedy jest datowane powstanie tej niewielkiej świątyni, i jak się tam dostać 2020-01-07 10:33 10. Niesamowite wrażenia i bardzo dobre przesłanie z elementami karnawałowymi na polską nutę. Ciekawe kultywowanie tradycji i korzeni religijnych. Informatycznie mnie podobały się skonstruowane i przyozdobione szopki oraz kulturalna organizacja orszaku. Świetne odczucie mądrości i sensu wiary w Boga i dobro jakie on niesie - na chwałę Jezusa. Śliczny jest również w zakopanym drewniany kościółek z małym Jezuskiem koło Giewontu i Doliny Kościeliska.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

FILMY TP

Pożegnania

Bojcorka