2019-12-20 18:40:05

Krościenko n.D

Dzierżawca nie chciał opuścić lodziarni. Interweniowała policja

Właściciel lodziarni nie chciał opuścić lokalu na Rynku w Krościenku. Interweniowała policja.

Kilka tygodni temu wójt Krościenka w związku rewitalizacją ratusza i płyty rynku zwrócił się do przedsiębiorców dzierżawiących lokale obok urzędu gminy o rozwiązanie umów. Pismo w tej sprawie otrzymał również właściciel lodziarni, który dowiedział się, że dzierżawiony lokal po inwestycji nie będzie istnieć w dotychczasowej formie w obecnym miejscu.


W związku z zaistniałą sytuacją  wójt Krościenka spotkał się z właścicielem lodziarni i przedstawił różne propozycje lokali zastępczych. Sugerował miejsce w sukiennicach, a także w lokalu na Rynku, dzierżawionym w ostatnim czasie przez bank.

Negocjacje trwały długo. Podczas kolejnych rozmów właściciel lodziarni zasugerował, że przystanie na propozycję wójta pod warunkiem bezprzetargowej sprzedaży innego lokalu, który obecnie dzierżawi pod Gminną Biblioteką. Innym razem wspominał o możliwości wynajmu pomieszczenia zajmowanego przez bank, ale za połowę proponowanej stawki. Wójt nie przystał na propozycje przedsiębiorcy i ostatecznie  wypowiedział umowę, choć została ona podpisana przez wcześniejsze władze gminy na kilkanaście lat bez możliwości jej rozwiązania.

Dziś w związku z tym, że wykonawca rozpoczynał prace w miejscu, gdzie dotychczas była lodziarnia, a dzierżawca nie chciał opuścić wynajmowanego punktu interweniowała policja. - Były dzierżawca próbował w ten sposób wymusić na wykonawcy zaprzestanie prac - mówi wójt. - Nie możemy dopuścić do tego, żeby rewitalizacja została przerwana. Zrobiliśmy wszystko, żeby porozumieć się z właścicielem, daliśmy możliwości zamiany lokalu z czego nie skorzystał, obecnie tą sprawę ma w swoich rękach mecenas, zobaczymy jak się ona dalej potoczy - dodaje.

ad

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Yajami Omate 2019-12-22 10:58:30
Cysorz to mo klawe życie a fila SA niezłe lody kręcą
Lody do lody 2019-12-22 09:05:32
A czy tablica wisi i co na niej to przyjrzę się wracając z Kościoła.
Lody do lody 2019-12-22 09:02:13
Ogólnie nie powinni my jako mieszkancy sponsorowac zadnego interesu, tego ktory opisales ani prywatnego tez.
Do lody 2019-12-22 08:22:27
Pani radca prawny tworzy umowy dla gminy w konsekwencji których jej małżonek ma pracę? To potwierdzona informacja?? A Tablica wisi jeszcze czy już zdjęta? Do Lody. Nas mieszkańców to obchodzi gdyż nie mamy zamiaru sponsorowac rodzinnego interesu- urzędu gminy.
Lody 2019-12-21 18:04:20
A kogo to obchodzi, że umowa została źle czy dobrze skonstruowana. Że lody będą tam albo naprzeciwko czy przy Kościele, czy Wójt prawnie czy bezprawnie rozwiązał tę sprawę. Temat lodów wróci w okolicy majówki bo nikt teraz tym głowy sobie nie zaprząta, to temat zastępczy, skoro nie ma śniegu. Jak tylko spadnie to wróci zima, potem akcja zima i znowu w kółko i do znudzenia o wójcie, co nie odśnieżył jak trzeba. A tak na marginesie instruowanie forumowiczów, żeby zgłębiać tablice ogłoszeń
i doszukiwanie się błędów w wyborze inspektora nadzoru, no daj Pan spokój - nikogo to nie obchodzi. Wójt na pewno wszystkiego dopilnował, zwłaszcza że ma wsparcie kompetentnych osób. Zamiast czytać tablice ogłoszeń lepiej uważać żeby na głowę nic nie zleciało przechodząc tamtędy. Jak to mówią, święta po lodzie, nowy rok po wodzie czy jakoś tak. Wesołych Świąt Państwu.
Swój 2 2019-12-21 17:36:53
Plakat dopiero w 2 połowie grudnia bo do końca nie było wiadomo czy się bódżet zepnie i na sylwestra starczy. Teraz jak już lokali nie będzie, to centrum kultury będzie musiało na siebie zarobić tymi imprezami, nie to tylko je organizować z gminnego bódżetu.
Bober 2019-12-21 17:36:07
Z tego co ludzie piszą w komentarzach to śmierdzi przekrętem wójta tak że w cale nie dziwię się panu lodziazowi że się postawił
Swój 2019-12-21 13:46:20
Ludzie czego wy oczekujecie od Dydy, przecież on 6 grudnia pokazał że nadaje się tylko do noszenia worka za Mikołajem i to tylko do noszenia worka bo już sam nie umiałby rozdać cukierków. Przecież na wszystkie uroczystości chodzi z zastępcą bo sam nie potrafi podać kwiatów i przeczytać życzeń. Chociaż teraz wójt ma ważne zadanie, bo chodzi i szuka dyrektora Centrum Kultury, bo Pani obecna to jego pomyłka, nawet zdania na scenie nie potrafi powiedzieć, nie mówiąc już o przygotowaniu oferty imprez.
Plakat na Sylwestra czarny nic nie widać i powieszony dopiero w drugiej połowie grudnia, a turyści pytali o Sylwestra już dawno. Pani redaktor proszę przedstawiać stanowisko drugiej strony, bo wiemy tylko co mówi wójt. A tak ogólnie to inspektorem nadzoru przy rewitalizacji jest mąż gminnej mecenas, wszystko wójcie zostaje w rodzinie. Teraz mecenas będzie bronić pracy dla męża.Przeczytajcie mieszkańcy tablice budowy bo warto.
Bolo 2019-12-21 12:04:43
Jakby ten Dyda był prawdziwym włodarzem, a nie kalesonami to by już dawno zrobił porządek z tymi lokalami. Kto to widział żeby sklepy były w ratuszu. A felka przy okazji powinien pogonić z dawnego lokalu cepelii za te udry przy blokowaniu ścieżki rowerowej przy Dunajcu.
Tp 2019-12-21 11:28:33
"Kilka tygodni temu wójt Krościenka w związku rewitalizacją ratusza i płyty rynku zwrócił się do przedsiębiorców dzierżawiących lokale obok urzędu gminy o rozwiązanie umów.." jeżeli to prawda to też mieszkańcy powinni zwrócić się do odpowiednich instytucji by zbadały ewentualne nadużycia A właściwie zaniedbania . Projektem wójt chwali się jakieś dwa lata czyli już wtedy było wiadomo jaki będzie kształt gminy. Natomiast włodarz dopiero na kilka tygodni przed wjazdem robotników negocjuje z najemcami? Wójt zapłaci za ewentualne odszkodowania z własnej kieszeni? Czy z podwyższenia nam podatków...?
Tp 2019-12-21 10:43:49
Komentarz włodarza znanego ze swoich koncepcji i fantazji już jest. A gdzie druga strona? Warto zaczekać na pełny obraz.
Brawo 2019-12-21 10:15:15
W polskim prawodawstwie nie istnieje termin - brak możliwości rozwiązania umowę. To jest błędne przekonanie o absolutnej stabilizacji tego rodzaju stosunku obligacyjnego w przypadku braku określenia w umowie wypadków dopuszczających wypowiedzenie umowy. Zarówno w orzecznictwie, jak i w doktrynie, wskazuje się na dopuszczenie rozwiązania umowy najmu zawartej na czas określony w regulowanych ustawowo przypadkach (np. art. 664 § 2 kk ? rękojmia, art. 667 § 2 kc ? niewłaściwe używanie, narażenie na uszkodzenie, utratę, art. 672 i art. 687 kc ? pozostawanie w zwłoce z zapłatą czynszu, art. 685 kc ? nausznie porządku, czynienie uciążliwym, art. 691 § 4 kc ? wstąpienie w najem; sytuacje, których dotyczą wskazane przepisy podano hasłowo). W tym przypadku Dyda pewnie będzie się zasłaniał konieczną rewitalizacją i ewentualnymi wadami umowy najmu zawartej na ten lokal przez wcześniejsze władze. Notabene za te absurdalne blokowanie VeloDunajec do pana lodziarza karma wróciła. Kto wiatr sieje ten burze zbiera.
BMW racer 2019-12-21 08:20:26
Szkoda że mamy wypowiedź tylko jednej strony
Brawo 2019-12-21 01:43:20
Jeden umowy zawierał do nieskończoności, a drugi nie potrafi sobie z niczym poradzić oto obraz rządzących tą gminą. A tak w ogóle ta ruina z tymi lodami i biblioteką to już dawno powinna być sprzedana. Bibliotekę przenieść do podstawówki, ośrodka zdrowia, ratusza, gimnazjum pod Tylkę, starej plebanii (opcji jest wiele) a całą kamienicę na przetarg i niech sobie pan lodziarz albo inny to licytuje. A za kasę ze sprzedaży gmina wreszcie powinna odkupić właśnie budynek starej plebanii z działką na której nieopatrznie wybudowano amfiteatr i teraz trzeba wynajmować tą nieruchomość żeby proboszcz turystów z ławek nie przeganiał. To wszystko należy porządkować, prostować i racjonalizować - jedną zbędną ruinę sprzedać, drugą kupić zamiast wiecznie wynajmować (skoro taki jest imperatyw) i wyremontować. Pięć lat już jest wójtem pan Dyda, ale dotychczas pragmatyzmem się nie skalał. Panie Dyda, korzystanie z mózgu nie jest bolesne, można czasem spróbować.
Bober 2019-12-20 23:36:27
Piszę jasno i wyraźnie umowę podpisały poprzednie władze bez możliwości rozwiązania umowy! Czyli wójt łamie prawo z tego wynika? Co on myśli że ta rudera co tam była sama się wyremontowała i to jeszcze za free?
Ula 2019-12-20 22:54:36
Nie będzie lodów?