Reklama

2020-01-05 11:22:04

Reklama

Zakopane

Skandaliczny stan tras biegowych. Justyna Kowalczyk: kadra nie ma gdzie trenować

Reklama

- Jest mi wstyd przed kadrą, że nie zabrałam dziewczyn za granicę, a przywiozłam do Zakopanego - pisze Justyna Kowalczyk.

Zachwalane przez nas wczoraj trasy biegowe Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem nie przygotowane na treningi kadry narodowej kobiet. Pisze o tym nasza olimpijka, Justyna Kowalczyk. 


Oto jej wpis na portalu społecznościowym: 
"COS Zakopane. Zgrupowanie kadry narodowej kobiet. Dzień trzeci. OBóZ PRZYGOTOWAWCZY DO MŁODZIEŻOWYCH IGRZYSK OLIMPIJSKICH W LOZANNIE I DO PUCHARóW ŚWIATA W DREZDEN I NOWYM MIEŚCIE. TAK WYGLĄDA "PRZYGOTOWANY" DO ZAJĘĆ OBIEKT. Dziś był przewidziany trening szybkosciowy...

Jest mi wstyd przed dziewczynami, że nie zabrałam ich za granicę, gdzie miałyby świetne trasy przygotowane i mogły jak rywalki przygotować się do najważniejszych startów. Choćby do Strbskiego Plesa" - pisze Justyna Kowalczyk. 

To wielki wstyd dla miasta i COS-u. Wygląda na to, że gospodarzy nie stać na poranny przejazd ratraka. 

rav

1
/ Fot. Justyna Kowalczyk
2
/ Fot. Justyna Kowalczyk
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Janowski 2020-01-07 16:54:17
@ Tadek
W COS nic się od czasów komuny nie zmieniło , trasę z Gubałówki utrzymywał jeden stary chłop z łopatą ale nad sobą miał pięciu kierowników , trzech dyrektorów , sztab biurw w biurach , i najważniejsze- pięciu sekretarzy w tym jeden pierwszy Robert G . Wszystkie dyrektory , kierowniki , biurwy , majstrzy w brygadzie remontowej z PZPR- setki wyjątkowych PZPR i ZMS do tego 30 bezpartyjnych do zamiatania gówna po nich . Komuna po porozumieniach okrągłe stołu przejęła między innymi Polski sport by mogła paść się na pocie sportowców . Tak jest do dziś - sami działacze . Centralny Ośrodek Sportu to przechowalnia komuchów z wysokimi pensjami i później z wysokimi emeryturami - z budżetu , na budżecie- utrzymujemy tą hołotę teraz i będziemy jak pójdą na emerytury - sportowcy zdychać będą z głodu jak Józek Ł i wielu innych . Po za dwoma , teraz jednym alpejczykami mistrzami świata którzy nigdy żadnego uczciwego medalu nie zdobyli za to dobrze czuli się w sporcie wywiadu gospodarczego . Katastrofa moralna
Janowski 2020-01-07 16:29:58
Co wy nie wiecie że trasy biegowe są dla psiarczyków ? Na dodatek smarowanie biegówek automatyczne psimi odchodami
JULA 2020-01-07 13:31:04
LEŚNY kogo interesuje Białka i Bukowina czyli działki prywatne.
Są godziny pracy i ludzie pracują w tych godzinach a grafik nic do tego nie ma.
LEŚNY a jeśli chciałbyś wiedzieć to dzięki obecnemu dyrektorowi COSu ośrodek się rozbudowywuje.
Poczytaj a później kogoś krytykuj.
tadek 2020-01-06 09:30:22
W tym COSie jest pewno tak jak za komuny w Szaflarach na wapienniku gdzie dwóch starszych pracowników co ledwo ciągnęli nogi za sobą wypalali wapno a z dwudziestu było co pracowali w biurze.
Leśny 2020-01-06 09:24:44
Jula co ty bredzisz.
Wszędzie w Białce, na Bukowinie i na każdym stoku rano jedzie ratrak. I każdy ma życie prywatne. Ale zasrany dyrektor COS-u powinien tak ustawić grafik, aby robota w sezonie była zrobiona. Trzeba tą zapyziałą COS-owską sitwę rozwalić. Komunistyczne myślenie. Zgłaszanie treningu i opad śniegu - jak wypadek losowy. Bo to dziwne, że zimą pada śnieg i ludzie chcą jeździć na nartach poza godzinami od 8 - 16 w dni powszednie.
Jula 2020-01-06 00:02:49
Bo to wina COSu że przez noc i cały dzień dziś spał śnieg.
Pracownicy Ośrodka Sportowego też mają swoje życie prywatne.
Mają wyznaczone godziny pracy, a od samego rana jak przychodzą do pracy to mają robotę nie tylko na obiektach ale i w ośrodku.
Jeszcze pozostaje pytanie czy trening był zgłoszony?
I czy trasa biegowa naprawiona po pirackie drogowym, który pomylił drogi ????

Zastanówcie się czasem co piszecie
działacz 2020-01-05 18:12:33
wincyj działaczy, wincyj.....
miejscowy turysta 2020-01-05 16:56:08
Bo wg większości Polaków sukcesy w sporcie biorą się znikąd.
Nie z ciężkiej pracy i odrobiny talentu, lecz znikąd. Ot tak po prostu, same przychodzą. Po co więc jakieś trasy, niech sobie dziewczyny pobiegają po korytarzu w trampkach.
Zako 2020-01-05 16:51:49
.... Miejscowa "Niech nie przesadzajcie z tymi trasami brak zawodnikow jest to i tras niema przykre to mozna juz zapomniec mlodziezy sie niechce trenowac" mistrz świata w komentowaniu PS. Zauważyłem że wielu zakopianczyków lubi zamiatać problemy pod przyslowiowy dywan... smog... Nie istnieje... Trasy narciarskie c... Co się ciskacie itd..
Rrr 2020-01-05 16:32:58
Wstyd mi za te komentarze i za te trasy. NIESTETY MIASTO ZAKOPANE i część komentujących i COS w średniowieczu się zatrzymały. Albo chodzi o coś zupełnie innego. Cos, Tzn i inne instytucje potrafią brać kasę ale jak przychodzi co do czego to efekt widać. Kto na tych stolkach tam siedzi.Mentalność górali dobija..... Napietnowac trzeba wszytko co jest źle w tym mieście...
Ha ha 2020-01-05 15:42:35
Bóg tak chciał
Kokon 2020-01-05 15:25:50
Niektórzy z was mentalne ćwoki nie rozumieją, że tu nie chodzi czy to Zakopane, czy Kasina Wielka, Kraków czy Sopot. Nie chodzi też o to, że ktoś atakuje Zakopane. I nie chodzi też o to kto skąd pochodzi.
Tu chodzi o to, że sport na najwyższym poziomie potrzebuje najlepszych warunków żeby odnosić sukcesy. Nie ma warunków, niema sukcesów. Zamiast w Polsce trzeba trenować za granicą i tam wydawać nasze pieniądze. To jest po prostu wstyd
Kokon 2020-01-05 15:17:32
Miejscowa, jeszcze tak nieudanego zdania w swoim życiu to chyba nie widziałem nigdy.
sp 2020-01-05 14:58:29
Wydać opony, pasy, łańcuchy i biegać, mają się na kimś (trenerka) wzorować.
ratraczek 2020-01-05 13:50:53
gdybym wiedział że Justysia przyjeżdża trenować do Zakopanego tobym cała noc przecierał szlaki narciarskie ,myślę że bym znalazł z kilka tysięcy turystów i to boso własnymi nogami
Kościeliscan11 2020-01-05 13:37:10
W Kościelisku trasy lepiej przygotowane.
bacalll 2020-01-05 13:15:49
Biedna ta Pani Justyna tylko krytykowac potrafi... ciekawe ile zwiazek który jej teraz płaci jako Trenerce placi za wynajem COS a ile za granicą.
tadek 2020-01-05 13:08:31
Gdy pani Kowalczyk osiągała sukcesy to całe Zakopane ją witało bo to nasza Justyna a teraz ,teraz to kasiniocka.
Kościeliscan11 2020-01-05 12:54:51
Z pewnościa w Kasinie Wielkiej trasy są lepiej przygotowane.
Cetyniorz 2020-01-05 12:51:19
Do Jukot
Sprzedawczynie w sklepach mają wolne niedziele, to i operator ratraka też może.
ona 2020-01-05 12:50:24
Justysia jeszcze wczoraj chwaliła na portalach przygotowane trasy
Jakie to przykre że w nocy padał śnieg...
może w Kasinie lepiej będzie szusować?
Miejscowa 2020-01-05 12:40:02
Niech nie przesadzajcie z tymi trasami brak zawodnikow jest to i tras niema przykre to mozna juz zapomniec mlodziezy sie niechce trenowac
Miss 2020-01-05 12:35:52
Komentarz zbędny, ale Sylwester Marzeń był i niby sukces?
Kto jeszcze, oprócz Januszy i Grażynek pędzi do Zakopca?
Oni stoją w korkach po kilka godzin, aby po chwili wrócić do normalności czyli swoich korków - praktyka czyni mistrza.
W mieście wygląda jak wygląda, a COS został skomentowany powyżej.
czopek 2020-01-05 12:14:45
Nie robią śladów bo "turyści" myślą, że to ścieżki dla nich. Trza się bedzie grodzić.
Jukot 2020-01-05 11:50:50
Pan od ratraka pewnie ma wolne ... zgodnie z nakazem PISlamistów nie pracuje tylko się modli w kościele...
wujek 2020-01-05 11:45:07
Ale mozna kadrowiczkom puscic powtorke sylwestra marzen.
2020-02-17 14:42 Przyjechali, zamieszkali i zostawili po sobie... 2020-02-17 13:42 Wszystko wskazuje na to, że zima się powoli kończy 2020-02-17 12:59 Andrzej Gut Mostowy drugim najbogatszym politykiem w Polsce 2 2020-02-17 12:39 Pożar w Podwilku (WIDEO) 2020-02-17 12:19 Panda z Krupówek działa pod Wawelem 2 2020-02-17 11:20 Tradycyjny korek w Klikuszowej 1 2020-02-17 11:04 Walentynkowy Salon Poezji w nowotarskim Ratuszu (zdjęcia) 2020-02-17 10:02 Dziś Dzień Kota. Wysyłajcie zdjęcia swoich pociech 2020-02-17 09:57 Trzy auta zderzyły się w Białym Dunajcu 2020-02-17 09:40 Rtęć w Łopusznej 2020-02-17 09:31 Ogólnopolski "Child Alert". Policjanci poszukują 10-letniego Ibrahima 2020-02-17 09:30 40 lat temu Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki zdobyli zimą Mt. Everest 2020-02-17 08:00 Joanna Szwab mistrzynią Polski w skokach narciarskich kobiet 2020-02-16 22:54 Duży pożar opuszczonych zabudowań na Salamandrze (ZDJĘCIA, WIDEO) 14 2020-02-16 22:47 ZAKOPANE. MIASTO JAKIEGO NIE ZNACIE 3 2020-02-16 22:00 Bieg Gąsieniców w wiosennej otoczce (galeria zdjęć) 2020-02-16 21:00 Treningi na Dunajcu 2020-02-16 20:30 Aleksandra Myjaka Poszukiwania w nowotarskich Jatkach 2020-02-16 20:00 Narty, deski i rowery fruwały nad Białką Tatrzańską 2020-02-16 19:30 Nowotarżanki mogą bezpłatnie korzystać z 2 poradni ginekologicznych 2020-02-16 19:00 "Piotr i Fryc - Cudowne zapylenie" czyli Plejada w mieście 2020-02-16 18:30 W nocy silny wiatr, tak wyglądał wschód słońca. W poniedziałek 11 st. C! 1 2020-02-16 17:51 Na zakopiance tradycyjnie - korek 1 2020-02-16 17:00 I po polowaniu czyli pokot w mieście 36 2020-02-16 16:00 Wiosna w Beskidach 2020-02-16 15:00 Krościenko czekają nowe wybory - radny ma dość mandatu 2 2020-02-16 14:00 Niedzielny przepis - narty na Ząb 1 2020-02-16 13:29 Eksplozja dźwięków w Jaworkach 2020-02-16 13:00 Fatalna pogoda i pechowy konkurs dla Polaków w Bad Mittendorf 2 2020-02-16 12:34 Niedzielne dzwony - niebezpiecznie na drogach 1 2020-02-16 11:30 Wspaniałe widoki na Tatry z Chochołowa 2020-02-16 11:00 Kto ma wystawać na baczność podczas uroczystości? 2 2020-02-16 10:25 W „Jatkach” - o Nowym Targu w XVI i XVII wieku 2020-02-16 10:06 Wypadek na zakopiance - ruch wahadłowy 1 2020-02-16 10:00 Kamil Bednarek czyli Zakopane kołysze się w rytmach reggae 2020-02-16 09:30 Emocji było mnóstwo - zakończył się IX Puchar Misia Stramusia 2020-02-16 08:00 Nowotarscy kadeci na zimowym poligonie (zdjęcia) 2020-02-15 22:00 Winter Camp na Turbaczu 2020-02-15 21:30 Niepokojące wnioski po kontroli straży 21 2020-02-15 21:13 Burzliwe spotkanie w gminie. Mieszkańcy walczą o szkoły 8 2020-02-15 20:00 Miasto wyda 80 tys. zł na igrzyska urzędników skarbowych 3 2020-02-15 19:00 Do wtorku mieszkańcy zbierają podpisy w sprawie szkół 9 2020-02-15 18:30 Pierwszy Bal Charytatywny (ZDJĘCIA) 1 2020-02-15 18:00 Zakopane bawi się charytatywnie - I Bal dla PSONI 2 2020-02-15 17:11 Skoro Walentynki - to biec trzeba parami 2020-02-15 16:30 Nie żyje Ewa Greś 2020-02-15 16:06 Ulica Weteranów Wojny parkingowej 11 2020-02-15 16:00 Gondola niezapomniana 7 2020-02-15 15:34 We wtorek w Warszawie pogrzeb ofiar tragicznego wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej 2 2020-02-15 14:55 Blokada na kole z niespodzianką za wycieraczką 8