Z ostatniej chwili
Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Nowym Targu

Reklama

2020-02-11 12:40:32

Bukowina Tatrzańska

Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego to samowolka budowlana

Jan Kęsek, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Zakopanem stwierdził, że wypożyczalnia narciarska w Bukowinie, której dach zabił wczoraj 3 osoby, to samowola budowlana.

Jak mówi Jan Kęsek, wypożyczalnia to przyczepa obita deskami, która stanęła ona bez jakiegokolwiek zgłoszenia, czy pozwolenia.


- Nawet jednak, gdyby takie zgłoszenie było, to właściciel nie otrzymałby zgody na postawienie tego obiektu, bo w planie zagospodarowania przestrzennego to teren zielony - stwierdził Jan Kęsek. Dodaje on, że Nadzór ma zbyt mało pracowników, aby ścigać wszystkie tego typu budowle w powiecie tatrzańskim.

Przypomnijmy - wczoraj dach zerwany przez wiatr z wypożyczalni przy górnej stacji wyciągu Rusiń-ski zabił trzy osoby. 52-letnia kobieta i jej 15-letnia córka zginęły na miejscu, a druga z córek - 21 letnia - zmarła w szpitalu.

Śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci i nielegalnego postawienia budynku prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zakopanem.

p

1
2
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
bagienny dziadek 2020-02-12 17:01:34
Winny jest wiatr i instytucje ,że przymykają oko ,taki P Kęsek .
Misia 2020-02-12 10:01:16
Pleciecie, że przyczepa, że nie budynek, że może sobie stać wszędzie... Tylko taki szczegół pomijacie: ta skandaliczna karykatura budynku służyła do działalności gospodarczej, ktoś tłukł na tym kasę. W nielegalnej siedzibie to chyba też nielegalnie? A czy tam u was coś w ogóle jest legalne?
ceper 2020-02-12 08:53:58
O budach na Gubałówce i pod skocznią też pan Kęsek nie wie? Czy może są postawione w zbyt niedostępnym terenie i inspektorzy nie mogą do nich dotrzeć?
ceper 2020-02-12 08:49:01
@MAJ
A zgłaszający takie samowole powinien dostać nagrodę, tak z 10000. Wtedy raz dwa byłby porządek :-))
Bukowian 2020-02-11 21:50:16
A budki na Gubałówce spełniają normy ?
kanalia 2020-02-11 20:53:52
gdyby gostek co wygrzmocil Panoramę poczekal kilka dni i pomógł orkanowi Sabinie ... byłby bohaterem kladącym trupem lekką konstrukcję zagrażająca ludziom ... a tak to komisja wyrok i eksmisja ... żartowałem
Ja 2020-02-11 15:55:19
Przecież na obiekt do 35 M2 nie potrzeba zezwolenia.
jak 2020-02-11 15:43:04
@Bober - moze robic co chce na swojej dzialce - ok ale...
''to cos '' bylo do uzytku PUBLICZNEGO i nie powinno sie tam znajdowac .
Zas inspektor Kesek gdzie byl jak to powstalo i stalo ,
czy aby takie obiekty nie powinny byc sprawdzane i kontrolowane przez inspektorow ?
BUJOK 2020-02-11 15:42:06
Panie Kesek 80 procent tego typu budowli jest nielegalnych i Pan do tego przykłada ręce.... , 3 budynki w kompleksie narciarskim pod Nosalem sa nielegalne ,stoiska pod skocznia za wyjatkiem czterech sa nielegalne ,na Gubałówce ponad połowa straganów stoi nielegalnie ...czy mam wymieniac dalej?
Kokon 2020-02-11 15:41:17
Może czas wreszcie zrobić 100% porządek z tym całym syfem budowlanym, którego na całym Podhalu jest pełno.
Kontrole i drakońskie kary oraz tydzień na rozbiórkę, a jeśli nie, to przyjeżdża buldożer i równa wszystko z ziemią
muta 2020-02-11 15:16:50
Z te j potwornej tragedii Starostwo powinno wyciągnąć natychmiast wnioski i wszystkie zgłaszane samowole (których są na Podhalu przeciez setki!!!) rozebrać. Aż dziw, że tragedii jest i tak mało, bo patrząc na te wszystkie 'bacówki' na czterech cegłach, banery itd to aż dreszcz czuc na plecach.
ford 2020-02-11 15:07:44
O kiedy naczepa na kołach jest nielegalną budową chyba w starostwie w Zakopanem
Reter 2020-02-11 15:04:43
@Bober
Tobą sie powinni zainteresowac bo masz tok myslenia taki jak ten co te bude postawil.
MAJ 2020-02-11 15:01:08
Witam wszyscy w kontroli niudolni co do postawionych wadliwych budowli ,kazda niezgloszona budowla powinna byc rozebrana i z kara 50000 tysiecy .A jesli sie wlasciciel niedostosuje do tego powinno byc rozebrane przez ispekcje a koszty ponosic wlasciciel i dodatkowo 20000 tysiecy kary.Niebyloby problemu ze zgloszeniem budow samowolek na dziko zagrazajacych zyciu ludzi.
Człowiek 2020-02-11 14:59:18
No właśnie jak by dostali pozwolenie na postawienie normalnego obiektu to tak by to nie wyglądało, zrobili by budynek z prawdziwego zdarzenia a tak to jest jak jest. Co z tego że masz działkę jak urzędnicy decydują o niej. Tak nie powinno być. Jak zabraniają na niej budować to niech wypłaca wartość tej działki i se ja wezmą.
alert 2020-02-11 14:00:32
W całym kraju pozrywało linie energetyczne , słupy powaliło, pozrywane dachy budynków mieszkalnych i to raczej nie są samowole budowlane. Żywioł to żywioł i skutki mogą jego być nieprzewidywalne i tragiczne jak w tym przypadku. W tv i internecie ostrzegano przed wichurą, alerty były rozsyłane w każdej sieci komórkowej. Czasem sami ludzie szukają sobie złego losu, czego niezrozumiałym dla mnie jest wypowiedz w tv świadka zarazem ratującego osoby poszkodowane, że po nartach mieli iść w góry do doliny, mimo mocnych ostrzeżeń pogodowych ??? Totalny brak odpowiedzialności przy fruwających podczas mocnych wichur po całym Podhalu np. konarach i gałęziach, bo interwencji straży było mnóstwo.
Mic 2020-02-11 13:59:38
Koledzy urzędnicy - ruszcie w teren, niech choć taki pożytek będzie z tej tragedii. Może zniknie trochę tych śmieci krajobrazowych. Proponuję też sprawdzić banery reklamowe przy Zakopiance - niektóre to na prawdę ogromne "żagle". Najlepiej zacząć od włodarzy Rabki, który konkretnego śmiecia reklamowego postawili przy "patelniach" na Zakopiance, błagam - niech ktoś to usunie, taki piękny widok na Luboń Wielki był.
cythru 2020-02-11 13:32:57
Jak zaczną wiecej placic w PINB to ludzie beda tam chceieli płacić, a za taka kase przy tak odpowiedzialnym zajęciu to smiech!!!!
Pytający 2020-02-11 13:27:46
A co z reszta obiektów które w tamtym miejscu stoją obok wyciągu i są użytkowane na wypożyczalnie?
VelSat 2020-02-11 13:11:42
Obiekt budowlany chyba musi być trwale związany z gruntem. Naczepa to pojazd i nadzór budowany najprawdopodobiej może sobie jedynie na nią jedynie popatrzeć. Dobrze, że cała naczepa nie odfrujęła.
Bober 2020-02-11 13:02:36
To nie jest budowa !! Tylko przyczepa i może być wszędzie na terenie prywatnym a następna sprawa to jeśli ktoś ma działkę to powinien mieć prawo robić na niej co chce a nie tak że zasrane urzedasy za kasę decyduja że może stanąć galeria w zakopcu a zwykły biedak nie może postawić domu jedno rodzinnego na swojej działce bo plan zagospodarowania niby nie puszcza jest to chore!!!
Kasztan 2020-02-11 12:57:13
Przyczepa może stać wszędzie, ale dobudowany dach wstawienie drzwi i okien to już samowola budowlana.
POrazka 2020-02-11 12:45:11
przyczepa jest na kołach i może stać wszędzie.