2020-02-15 21:30:51

Rzepiska

Niepokojące wnioski po kontroli straży

Według opinii straży pożarnej są podstawy, aby budynek szkoły podstawowej na Grocholowym Potoku uznać "zagrażający życiu ludzi". Mieszkańcy pytają czy szkole grozi zamknięcie.

W piątek podczas spotkania radnych gminy Bukowina Tatrzańska z mieszkańcami Rzepisk wójt poinformował, że dotarła do niego opinia z Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem, dotycząca szkoły na Grocholowym Potoku. W trakcie kontroli straż "stwierdziła niezgodności". Budynek jest drewniany. Według opinii straży są podstawy, aby uznać go za "zagrażający życiu ludzi". Straż ma zastrzeżenia m.in. do tego, że jest tylko jedno wyjście ewakuacyjne, prowadzące drewnianą klatką schodową. 

Andrzej Pietrzyk wcześniej nie poinformował o tym dyrektor szkoły. Danuta Madeja mówiła, że pismo ma pierwszy raz w ręce. Wójt tłumaczył się, że opinię straży dostał dopiero pół godziny przed komisją. Dyrektor wyjaśniała, że wszystkie przeglądy - kominiarskie, instalacji elektrycznej, budowlane i inne - robione są na bieżąco i nie ma w nich zastrzeżeń. Opinie są pozytywne. Dodała, że bezpieczeństwo dzieci jest dla niej najważniejsze, a wszystkie niezgodności, które wymieniła straż, da się usunąć i prosiła radnych o finansowe wsparcie na ten cel. 

Rodzice dopytywali się wójta czy w związku z opinią straży szkole grozi teraz zamknięcie. 

- Jak ja mam napisane, że budynek jest niebezpieczny, to ja się z tego nie wytłumaczę, jeśli coś się wydarzy - odpowiadał wójt. Jego zdaniem cały budynek trzeba dostosować do wymogów i wyremontować. - To samo było w Leśnicy. Trzeba było wykonać dużo dodatkowych robót, które zostały nam narzucone, żeby dostosować budynek - mówił. I dodał, że w tej sytuacji łatwiej będzie wybudować nową szkołę. - Nie da się zrobić jednej małej zmiany w budynku - stwierdził Andrzej Pietrzyk i przyznał, że nie spodziewał się aż tak złej opinii. 
Mieszkańcy chcieli jednak dowiedzieć się konkretnie, czy opinia straży może spowodować zamknięcie szkoły. - To nie jest zamknięcie szkoły. To opinia strażaków. Ale ja muszę myśleć, co zrobić. Chodzi o to, żeby wójt nie poszedł do więzienia, jak zdarzy się wypadek. Wszystko musi być zgodnie z prawem - tłumaczył Andrzej Pietrzyk. 

- Czy pan ryzykuje? - dopytywała jedna z mieszkanek. 

- Ja nie mogę ryzykować. Ja muszę wymyślić jak uporać się z problemem. Na razie nie wiem. Pół godziny temu dostałem dokument - odpowiadał Andrzej Pietrzyk. - W świetle tej opinii wójt nie musi nic z tym zrobić, ale po prostu nie będzie spokojnie spał. Wójt jest odpowiedzialny za wypadki w szkołach. Albo może próbować dostosować budynek i wiedzieć, że śpi spokojnie - podsumował.

Dodał, że podobne kontrole zostały przeprowadzone we wszystkich szkołach na terenie gminy. Wyniki kontroli otrzymał w dniu, w którym mieszkańcy Rzepisk przyszli do gminy prosić radnych, aby zmienili zdanie w kwestii likwidacji szkół. 

m

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
joka 2020-02-17 19:53:23
Wszystko szyte grubymi nićmi ! Najpierw radni-bezradni głosują za likwidacją ,później może coś jeszcze się da zrobić i bęć opinia jak królik z kapelusza ,tego nawet się komentować nie da.
Oczekujemy na merytoryczne działanie w sprawach naszych szkół, nie chcemy tur de coś tam ! tu można zaoszczędzić ,ale nie bo bukowinke trzeba reklamować.
pinokio 2020-02-16 18:03:50
Komentarz @pluto sprowokował mnie do tego, że w trakcie kontroli straż "stwierdziła niezgodności". Budynek jest drewniany. Według opinii straży są podstawy, aby uznać go za "zagrażający życiu ludzi". Straż ma zastrzeżenia m.in. do tego, że jest tylko jedno wyjście ewakuacyjne, prowadzące drewnianą klatką schodową.
No i padł blady cień na właścicieli budynków drewnianych. Może strażacy sprawdziliby, ile jest otwartych drzwi ewakuacyjnych w czasie mszy w jakimkolwiek murowanym kościele w zimie.
Wciągnijcie jeszcze w te intrygi strażaków bo szkoły w innych gminach czekają na likwidację.
Ktoś 2020-02-16 15:50:16
Dlaczego Wójt mówi o sobie w osobie trzeciej? Wójt nie będzie spokojnie spał, wójt jest odpowiedzialny, itd. Do dzieci tak się zwykło mówić - mama da jeść. No cóż, widocznie trzeba mówić do nas jak do dzieci, żebyśmy cokolwiek pojęli...
pluto 2020-02-16 15:18:26
Jak często w szkołach straż przeprowadza kontrole?. Albo coś wcześniej strażakom umknęło albo przymknęli oko, więc gdzie tu jest odpowiedzialność? Przecież to nie zdarzyło się z dnia na dzień, chyba że po ostatniej wichurze. Synoptycy zapowiadają dziś w nocy następną, czyżby szkołę też do likwidacji.
Bukowianka 2020-02-16 14:52:23
Miejscowy to pretensje do poprzednich SWOICH radnych i sołtysow i to na przestrzeni ni kilkudziesięciu lat bo inni walczyli o swoje miejscowości i to raczej normalne. Chociaż patrząc na wasza mentalność to się żadnej władzy nie dziwie. Krzykiem, straszniem nikt nic nie wskóra, rozmowa i owszem. A z tego wynika że chcą z wami rozmawiać i słuchają. W przeciwieństwie do was niestety
Miejscowy 2020-02-16 12:55:33
Jak to nowa rada nie ma nic wspólnego z poprzednią? Przecież połowa rady to w poprzednich kadencjach już była i działała tak samo i pani z oświaty też nie przyszła nowa. To znali od lat stan techniczny szkoły. Kłamstwo za kłamstwem goni ogon.
Abeto 2020-02-16 12:49:02
@tutyjsy...oj Kazek Kazek....
Janina 2020-02-16 11:29:47
Nowa rada i wójt są na statniwisku od 16 miesięcy . Nie mają nic wspólnego z poprzednikami. W komentarzach co niektórzy wykazują się niewiedzą i głupotą ale jak nie trzeba ujawnić swoich danych to każdy mądry i pisze co mu ślina na język przyniesie. Dlaczego nikt się nie podpisze z imienia i nazwiska, pytam ? Odpowiedź jest prosta ... bo wtedy nie napisałbym/była tych głupot ! Jednak wieś to wieś !
Moja opinia 2020-02-16 10:35:10
Jeśli faktycznie straż stwierdziła, że jest tak źle, to czemu budynek nie został zamknięty w dniu, w którym straż go oceniała. Widać, że coś tu nie trzyma się kupy. Wójt i rada zamiast pomóc mieszkańcom, za wszelką cenę szukają argumentów, żeby zamknąć szkoły. Szukacie pieniędzy w gminie, to dokończcie temat oczyszczalni w Białce. A regulacja zagospodarowania terenu? Gdzie tam jest dbanie o bezpieczeństwo? Gmina ma wiele za uszami i to ciągnie się od lat, bo jest kupczenie. Kupczenie stołkami i znajomościami. To jest kasta.
stary komuch 2020-02-16 10:24:42
Szkół też nie będzie się opłacało finansować, z resztą jak wszystko w Polsce po 89. Czekam jak szkoły przejmą księ ża do 4 klas podstawowych.
Sąsiad 2020-02-16 09:47:11
Tutyjsy Kazimierzu jak Ci tak źle to się wyprowadź. Wieś i gmina na tym nie straci. A mnie nie przeskodzo że hala jest gminno,wozne ze jest i dzieci mają normalne warunki w szkole. A ty fces swojom to se na młakach wybuduj, fto Ci broni??
Mieszkaniec 2020-02-16 09:39:10
@nie mieszkanka. Nie zna pani tematu a taka pani mądra. W poprzednim artykule jest napisane kiedy szkola powstała XIX w. Wójt jest od roku. Poprzednie władze nie robiły remontów to co to ma ta cud uczynić?? Pstrykna palcem i jest nowa szkola? Zastanówcie się. I co złego że mowia o bezpieczeństwie?? Jak się coś stanie to udzerzucie się w piersi i powiecie to moja wina, że doszlo do nieszczęścia??
Nie mieszkanka 2020-02-16 08:24:37
Witam!
Tak słucham i czytam te komentarze i myślę że nie którzy chyba nie wiecie co mówicie.To że szkołę macie w tak fatalnym stanie to komu zawdzięczacie?No przecież gminie.A teraz pan wójt i radni są super bo mówicie że dbają o bezpieczeństwo Waszych dzieci.Zatem zapytajcie ich gdzie byli i do tej pory nie zadbali o budynek i bezpieczeństwo Waszych dzieci.Nagle teraz zaczęli się martwić?I wyciągać argumenty przekonując Was żeby zamknąć.Wiadomo że każdy rodzic chce aby jego dziecko było bezpieczne.Druga sprawa dacie sobie odebrać ostatnia rzecz która we wsi macie.Potem już ani szkoły ani dzieci we wsi.A przecież jak jest szkola i są dzieci to i coś się dzieje we wsi.Przemyślcie sobie niektórzy co piszecie w komentarzach.
tutejsy 2020-02-16 08:19:47
Kogo żeście wybrali to macie.
Póki gmina będzie w Bukowinie ,potąd wszystkie wsie wkoło będą zaniedbane .Np w Białce Tatrzańskiej od gminy nie ma nic .Nawet hala się nagle zmieniła na gminną ..
Oszuści francowaci .
Nagle wszyscy się do Pisu zapisali , czyżby przypadek ?
Czas przegonić w końcu tą zarazę ,tego wrzoda na organiźmie , inaczej wszystkie nasze miejscowości zaleje fala dyktatury .Amen !!!
Ja 2020-02-16 05:42:49
1. Co do budowy nowej szkoły: to też nie jest takie hop siup. Trzeba wykupić nieruchomości, zaprojektować, dostać stosowne pozwolenia no i oczywiście sama budowa. Cała procedura nie zamknie się w jednym czy dwa lata. Może potrwać nawet 5 lat. Bez żadnego wsparcia samorządu może się to lekko nie udać.
2. Obie szkoły są małe z niską liczebnością uczniów. Naprawdę dzieciom w innych placówkach będzie lepiej. Przede wszystkim będzie większa grupa w klasie.
3. To jest dobrze, że mieszkańcy się zjednoczyli i podjęło decyzję o ratowaniu jedynej rzeczy które mają aczkolwiek uważam, że bez sensu bo w jakim stanie jest budynek każdy rodzic wie.

I tak na koniec: to w jakim stanie są budynku to trzeba podziękować gminie która nie przeprowadzała remontów. Jednak dziękować należy już poprzedniej radzie i poprzednim wójtom. Bo to oni zaczęli zamykać szkoły właśnie nie przeprowadzając remontów.
Rzepiscon 2020-02-16 01:33:27
Nie wyślę wlasnego dziecka do szkoły, która zagraża jego życiu!! I myślę że większość normalnych zrobi to samo. Dlatego szkoła powinna zostać zamknięta żeby ta grupka krzykaczu nie doprowadziła do tragedii niewinnych dzieciaków. Bo z tego wynika że o nich nikt nie myśli.
Najlepiej... 2020-02-15 23:27:18
Zbudujcie szkołe w jURGOWCZYKU... tam gdzie szałas pastersk przy drodze na Jurgów jest plac.... Bedzie obu częściom wsi blisko...Działajcie z zanim ktoś inny go nie wykupi za bezcen i nie zabetonuje... badziewem i krajobraz zepsuje.
Z Rzepisk 2020-02-15 22:40:09
Czy my rzeczywiście chcemy tych szkół wiedząc jak jest naprawdę? Tak, racja . Z ciężkim sercem ale trzeba przyznać że szkoła to ruina i nic Pani dyrektor nie da się poprawić - jedynie zburzyć i zbudować nową. Czy chcemy nasze dzieci narażać na niebezpieczeństwo wiedząc jaka jest opinia państwowej straży pożarnej ? Nie chciałam zmian ale TERAZ NIE MA WYJŚCIA ! NIE PO TO CHOWAM I DBAM O SWOJE DZIECKO ŻEBY NARAŻAĆ GO NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ...
Swój 2020-02-15 22:34:57
Wójt to niebedzie społ po nocach ale nie przez to ze sie bedzie boł o szkoły w Rzepiskach ino przez to jak Się ludzie dowiedzą Jaki Hotel Mo zamiar budować. Tak Panie wójcie czasie się trochę pochwalić światu a nie się wstydzić.Przesiebie Wiadomo że pasuje coby Cosi zostało ale może by pasowało co te drogi poprawić w tych mniejszych miejscowościach nie mówiąc już o chodnikach. A nie ino sicko garnąć do Bukowiny
Mieszkanka Rzepisk 2020-02-15 22:17:51
Szanowni mieszkańcy Rzrpisk! Apeluje, nie podpisujmy listy poparcia za utrzymaniem szkoły, która zagraża bezpieczeństwu naszych dzieci!! Zbierzmy się i pokażmy radzie, że zgadzamy się z ich decyzja. Bo z tego wszystkiego wynika jedno, rada i wojt myślą o naszych dzieciach bardziej j niż my sami...
Rzepiscanka 2020-02-15 22:12:38
Rodzice (WSZYSCY) powinni sami po takiej opinii zawnioskować o zamknięcie szkoły. Bez opinii wiedzą jak jest! Ale to garstka naktecona przez p. dyrektor. A ona broni ruiny i ma w nosie bezpieczeństwo naszych dzieci. Walczy o własną ciepła posadke i tyle. Szanowna rado, p. Wojcie zamknijcie ten budynek bo jak dojdzie do tragedii to będziecie mieć dzieci na sumieniu!
Uczeń 2020-02-15 21:56:14
Widać, że i na Podhalu pisowska zaraza działa, najpierw wydają ustawy decyzję, a później się z nich wycofują, może ludzie z ciemnogrodu wreszcie pomyślą zanim przed kimś postawią krzyżyk. A nie chodzi o krzyżyk na czole stawiany przez kapłana, bo Biskup postawił wiele krzyżykowy na czole bierzmowanych ba Podhalu i co wychodzi, normalnie można by uznać za nieważne bierzmowania, ale cóż jaka włada taki kościół.

Reklama
 • KUPNO
  Kupię GÓRALSKI KREDENS I INNE MEBLE ZROBIONE Z DREWNA LIMBY - 601 39 34 06
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy PANIĄ DO SPRZĄTANIA POKOI I POMOCY W KUCHNI - dobre warunki, możliwe zamieszkanie. Zakopane. Tel. 182066836
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  STUDIO PAZNOKCI W NOWYM TARGU zatrudni na etat -
  Tel.: 696 01 22 00
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2020-03-30 21:45 Na razie zimowo, ale w przyszłym tygodniu niemal letnie temperatury? 2020-03-30 21:00 Zapraszamy na spacer po redakcji Tygodnika Podhalańskiego (WIDEO) 2020-03-30 20:30 Burmistrz do przedsiębiorców: pomożemy 2020-03-30 20:15 W Polsce 9 ofiar śmiertelnych, 193 nowe zakażenia. W Małopolsce 24 zarażonych 2 2020-03-30 20:00 Ważne ogłoszenia spółki Sewik w sprawie wyłączeń w dostawie wody 2020-03-30 20:00 Wspieramy lokalny biznes. Kupujmy w naszych sklepach 6 2020-03-30 19:30 Pożar bacówki w Szlachtowej (aktualizacja) 2020-03-30 19:00 Zakładać maseczkę, czy nie ma sensu? A rękawiczki? 5 2020-03-30 18:35 To są Wasze ulubione miejsca w Tatrach. Kto wygrał SONDA 13 2020-03-30 18:30 Wystawa i dotacja pod znakiem zapytania 2020-03-30 18:00 Do firmy Sewik - Przemyślcie Państwo, czy wieszanie ogłoszeń na słupie ma dziś sens? 1 2020-03-30 17:30 W Rynku spory ruch 2 2020-03-30 16:00 Na ratunek firmie: urlop albo pożegnanie z pracą? 11 2020-03-30 15:45 Andrzej Gędłek walczy w Chicago z koronawirusem 2 2020-03-30 15:30 List otwarty posłanki do samorządów w sprawie majowych wyborów 15 2020-03-30 15:00 Jest, przyleciał 2020-03-30 14:30 Pandemiczni turyści zostali zawróceni 17 2020-03-30 14:28 Uwaga przycisk wyłączony - więc nie przyciskaj! 1 2020-03-30 14:00 Las reklam w mieście nie ginie - choć już się nie rozrasta 2 2020-03-30 13:35 Maseczki z automatu 2020-03-30 13:30 O pogromcach zarazy 2020-03-30 12:45 Zmarł Władysław Koszarek 2020-03-30 12:30 Poseł Edward Siarka już w domu 8 2020-03-30 12:15 Radni obradują zdalnie 2020-03-30 12:00 Tragedia w Podwilku 2020-03-30 11:30 Musimy przetrwać 8 2020-03-30 10:49 Pożar w Ratułowie (WIDEO) 2020-03-30 10:15 Zima wróciła na Podhale (WIDEO) 2020-03-30 10:00 Wirtualna szarlotka 2 2020-03-30 09:39 W Tatrach Słowackich zginął ratownik górski (WIDEO) 3 2020-03-30 09:35 Próbny egzamin ósmoklasisty online 5 2020-03-30 09:00 Stragany zamknięte, więc mała architektura pod skocznią aż razi w oczy 4 2020-03-30 08:00 Towar deficytowy 4 2020-03-29 22:00 To nie World Trade Center 2 1 2020-03-29 21:14 Krościenko będzie się zmieniać 5 2020-03-29 20:45 Petycje gonią antypetycje 1 2020-03-29 20:31 Pierwszy przypadek koronawirusa w gminie Kamienica 3 2020-03-29 20:14 Najnowsze dane. 91 nowych zakażeń, 5 w Małopolsce. W szpitalu w Myślenicach zmarł 89-letni mężczyzna 2 2020-03-29 19:58 Księża jechali z monstrancją i błogosławili mieszkańców 29 2020-03-29 19:23 Pomóżmy odnaleźć Batmana 4 2020-03-29 19:15 Przejażdżka po Szczawnicy. Opustoszałe ulice (WIDEO) 2 2020-03-29 19:00 Koronawirus blisko Tatr 7 2020-03-29 18:15 Zakopianka widmo 6 2020-03-29 17:29 Nie będzie apartamentów na kwarantannę 5 2020-03-29 16:35 Strażacy ostrzegają przed koronawirusem 2020-03-29 15:45 Kolejne osoby z dodatnim wynikiem testu 2020-03-29 15:01 Ostatnie pożegnanie księdza Andrzeja Fryźlewicza 2020-03-29 13:59 Komu zgubił się pies? 2020-03-29 13:30 Nadciąga ochłodzenie. W nocy spadnie śnieg 2020-03-29 12:01 Strażacy z gminy Poronin rozwozili żywność do najbardziej potrzebujących osób
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-03-30 23:28 1. Szanowna Pani Ewo, "Noszenie masek przez ludzi zdrowych jest bezzasadne." - niestety nie jesteśmy w stanie stwierdzić tego czy jesteśmy zdrowi, czy nie. Okres inkubacji wirusa i również czas w którym już siejemy go dalej, to w przybliżeniu 2 tygodnie. Możemy czuć się wspaniale, ale mimo to zarażać. Więc apeluję o pomyślunek i rozsądek. Im więcej osób będzie nosić maseczki w zamkniętych miejscach publicznych, tym mniejszy będzie przyrost ilości osób zarażonych. 2020-03-30 22:50 2. Do nick ff Bajzel w oświacie trwa od 30 lat. Każda ekipa zmieniała , reformowała. każda robila głupoty. Obecnie rządzący oprócz głupot w oświacie to jeszcze uprawiają propagande jak za komuny Dziwię się tez nauczycielom że dają sobą pomiatać ( każdej władzy ) 2020-03-30 22:49 3. Co wy macie z tymi rękawiczkami sklepach? 99,9% zakłada rękawiczki bo inni założyli. Czy ktoś wogóle wie w którym momencie i jak należy je zdjąć? Wchodzimy do sklepu w rękawiczkach, pakujemy do wózka towary już "obmacane", idziemy do kasy, wyciągamy portfel, płacimy, wychodzimy ze sklepu, dochodzimy do auta, otwieramy z pilota (zakładam), zakupy wkładamy do bagażnika, wsiadamy do auta... i co? Dalej macie te rękawiczki na łapach? Bo jeśli tak, to wszystko co mieliście na rękawiczkach, zostało na portfelu, pilocie, zakupach, torbach, klamkach itd.. Jeśli wsiadając nie mieliście rękawiczek na rękach to na jakim etapie je ściągnęliście? Dalej dotykacie wszystkiego czego wcześniej w rękawiczkach, tyle że gołymi rękami. Zakupy z bagażnika też wyciągacie w rękawiczkach i tak samo je wypakowujecie w domu? Każde opakowanie otwieracie w rękawiczkach? Radzę zaopatrzyć się w płyn dezynfekujący, lub zrobić samemu z flaszki spirytusu (przepisy w necie) i na każdym etapie zakupów (i nie tylko) zdezynfekować ręce. Uważam że dopiero to będzie miało sens jako zabezpieczenie rąk. Płyn dezynfekujący rozlać do małych buteleczek i zawsze jedną mieć przy sobie. 100% zabezpieczenia nie istnieje, ale jak już się zabezpieczać to z głową. 2020-03-30 22:48 4. Jechałam dziś niestety musiałam mieszkam nie daleko i tyle aut na obcych blachach jechało że masakra w tygodniu jeżdżą bo wiedzą że ich nikt nie zawróci taka prawda. 2020-03-30 22:20 5. @hotelarz, zawsze możesz zmienić prace, wziąć kredyt, wyjechać... W końcu emigracja to nie dramat, to jest jakaś szansa... skoro tak Ci nie idzie w tym biznesie... 2020-03-30 22:15 6. Szanowna Redakcjo Noszenie masek przez ludzi zdrowych jest bezzasadne. Maseczka chirurgiczna jest maska wydechowa....chroni przed osoba chora otoczenie...chronilaby noszona w sezonie grypy. COVID-19 nie jest jednostka chorobowa charakteryzujaca sie katarem....tu zgodnie z definicja GIS objawami sa kaszel dusznosc goraczka....Rękawiczki.....stwierdzono iż drobnoustroje znacznie łatwiej przylegają do gumy lateksu i wszelkich tworzyw sztucznych niż do rąk....dotykanie brudnymi/skontaminowanymi drobnoustrojami rekawiczkami wszystkiego wokol A później pakowanie ich do torebki czy kieszeni...mało bezpieczne. Na stronach GIS świetne rekomendacje gdzie jak się zachować....przestać panikowac zbiorowo....słuchać komunikatów czytać że zrozumieniem zalecenia przygotowane przez jednostki merytoryczne i specjalstow....polecam strone GIS www gis.gov.pl Wystarczy unikać tłumów zachować 2 metry odległości nie dotykać się brudnymi rękami do oczu nosa i ust. Ograniczyć maksymalnie kontakty społeczne. 2020-03-30 22:15 7. Obecne każda złotówka jest ważna, nie ma szans bym robił zakupy w naszych lokalnych sklepikach to rozrzutność na która nas obecnie nie stać. Wiec trudno, padną to padną. 2020-03-30 22:09 8. Polecam wszystkim komentującym ekonomistom poprowadzić przez chwilę hotel. Pogadamy jak to jest z tymi rekordowymi zyskami.... Chyba nikt z Was nie ma pojęcia o skali kosztów w tym biznesie... 2020-03-30 22:07 9. JA MIĘSO I WĘDLINY KUPUJE W HURTOWNI NA SZYMONACH JEST ZDECYDOWANIE TANIEJ NIŻ W SKLEPIE A NA DODATEK NIE MA TAKICH TŁUMÓW 2020-03-30 22:04 10. Mimo, że nie przepadam za pisowską postkomuną, to apel posłanki trąci na kilometr fałszywa troską. Myślę, że władze samorządowe wszelkiego szczebla doskonale zdają sobie sprawę z powagi sytuacji i ryzyka związanego z organizacją wyborów, więc nie potrzebują tego typu rad.
2020-03-22 11:49 1. Takie pustki to były w 1981r zaraz po ogłoszeniu stanu wojennego 2020-03-21 18:06 2. I tak do świąt, istna bryndza dla straganiarzy i właścicieli kwater... A może i przez święta wszyscy będą siedzieć na 4 literach lub jajkach niepoświęconych w chałupach. Co wtedy? Nie wytrzymamy ? A może do wyborów? Może nie przetrwamy pandemii, wszystko możliwe. Przyroda zrobi z nami porządek. Kto to przewidzi. Cieszmy się jeszcze życiem . Dobrze , że 2 mld poszło na TVP, to i świętowanie w Kościołach nam TVP zastąpi. Internet zakupy, na tace przestaniecie dawać... I na co będziecie narzekać? Tylko na tego małego koronawirusa. A ja olewam jego i chodzę na działkę. Rewela, roboty w kit, powietrze, wiosna się budzi, sama radość. I Wam to samo radzę. 2020-03-20 15:30 3. Myślę, że sporo osób może teraz zapragnąć te puste Krupówki zobaczyć. 2020-03-19 18:27 4. Straganiarze widać niewzruszeni 2020-03-18 22:45 5. tylko i wyłącznie to nas może uratować...siedzieć w domu 2020-03-17 13:27 6. Kpina. Ale w końcu całą tą chińszczyznę na tych kramikach trzeba opchnąć... Szkoda gadać. 2020-03-15 17:33 7. Bardzo dobrze że ludzie siedzą w domu. 2020-03-15 12:07 8. Te śmierdzące sery powinno się zutylizować bo inaczej zamrożą i póżniej sprzedadzą....Podejrzewam że już były odmrażane !!! Jak można to kupować?!?! 2020-03-14 16:17 9. Biatlon nie duatlon 2020-03-09 19:31 10. Od kiedy produkty przetwarzane ręcznie można przygotowywać w pomalowanych pazurach? Chyba że jest nowy rodzaj oscypka - oscypek z tipsem.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Pożegnania

Album TP

FILMY TP