Ważne
Wspieramy lokalny biznes. Czekamy na zdjęcia Waszych ulubionych sklepików. Kliknij w ten pasek, dowiesz się więcej.

Reklama

2020-02-24 09:45:00

Szczawnica

Szczawnica kontra nowe opłaty za śmieci

Mieszkańcy uzdrowiska nie chcą nowego sposobu naliczania opłat za śmieci.

Dziś o godz. 15 w urzędzie miasta w Szczawnicy odbędzie się wspólne posiedzenie radnych na którym ma zapaść decyzja co do nowych opłat za wywóz śmieci. Władze miasta proponują by stawki naliczać w oparciu o zużycie wody. I tak osoby, które mają wodomierz zapłacą za śmieci 7,60/m3, a bez wodomierza 23 zł/osobę. Mieszkańcy prowadzący działalność gospodarczą a nie posiadają wodomierza za m2 powierzchni nieruchomości według nowych obliczeń zapłacą 1,35 zł.

Na pewne ulgi mają liczyć osoby deklarujące posiadanie kompostownika. Dla nich przewidziano następujące opłaty: z wodomierzem 6,20 zł/m3, bez wodomierza 18 zł/osobę i od m2 nieruchomości 1,10 zł.

 
Wczoraj mieszkańcy Szczawnicy zaczęli się jednoczyć przy pomocy wiadomości i apelować o uczestnictwo w dzisiejszym posiedzeniu komisji. "Czy ktoś nas pyta o zdanie? Nie możemy na to pozwolić! Jeśli się nie pojawimy tam by wyrazić swoje opinie i zawalczyć o swoje, może już nie być odwrotu i niestety nasze rachunki znacznie wzrosną. Prześlij informację do swoich znajomych" - pisali.

Na posiedzeniu komisji oprócz sprawy opłat za śmieci ma być poruszana także sprawa budowy nowej przystani flisackiej w Szczawnicy. W obradach ma uczestniczyć prezes PSFP.

ad

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
GW 2020-02-26 09:08:10
Możecie spływać do Krościenka. Tylko co będzie miał z tego mieszkaniec Grywałdu. Chyba że będziecie płacić za cumowanie. W Starym Sączu wybudują wam przystań pewnie przy lotnisku ????
Do Flisak z Krościenka 2020-02-26 08:37:49
Mając takiego bogatego wujka i mają go utrzymywać mieszkańcy Szczawnicy nie mając pewności czy to ta najbogatsza część? Sami chwaliliście się, że macie najlepszy sezon i już nie wiecie komu zafundować odprawianie mszy na rozpoczęcie tylko patrzeć jak zaprosicie Franciszka. Czasy PRL już dawno się skończyły wyszliście na prostą i jeszcze chcecie by was utrzymywać. I @sierdzioń ma rację, czas płacić za cumowanie no ale są tacy, którzy jeszcze myślą po staremu, do pełnego dolewać. Ktoś na forach straszy, że będziecie spływać do Krościenka, tam też się zorientują, że przynosicie zysk Mili i Delikatesom a reszta będzie dokładać bogatemu.
Są wsie w Polsce, które są bogate bo mają na swoim terenie korporacje i to nie bogatsze niż wasza. Czas na zmianę myślenia.
Flisak z Krościenka 2020-02-25 23:27:55
Do " sierdzioń " Delikatnie informuję że ta jak Ty to nazywasz " korporacja" flisacka nic budować nie musi bo dysponuje kilkoma przystaniami. ( Szczawnica, Krościenko Piaski, Krościenko Rynek, Krościenko Sobieskiego ) więc przypuszczam że flisakom jakieś dalsze inwestycje do szczęścia potrzebne nie są. Jakakolwiek przebudowa leży tylko i wyłącznie w interesie Szczawnicy. Natomiast uważam że wygląd przystani w Szczawnicy odwzorowuje podejście części " biznesmenów " że Szczawnicy. Jak trzepiemy kasę przy spływie to jest Ok. Ale jak trzeba zainwestować to powinni to zrobić ci " brzydcy " flisacy. Nie wiem czy się tak poważnie zastanowiłeś co będzie jak flisacy faktycznie pójdą po rozum do głowy i zaczną mocniej promować spływ do Krościenka.
hooo 2020-02-24 21:07:48
Flisaki jak chcą, to niech spływają nawet do Starego Sącza. Z chęcią zobaczę. Powinni płacić za cumowanie w Pieninach.
toaletnyjodpad# 2020-02-24 20:23:36
Głupoty wypisują co niektórzy pewnie nasi radni i chcą nas przekonać do swojej głupoty. Śmiech na całą Polskę. Chciałbym poznać pomysłodawcę tego absurdu. Aby było sprawiedliwie i z zachowaniem toku myślenia radnych, proponuje opłatę za wodę uzależnić od ilości zużytych rolek papieru toaletowego w kiblu. Było by ok, bo jest woda i są odpady , a nawet śmieci i jest to niedorzeczne jak naszych radnych aktualny pomysł.
zaraz 2020-02-24 17:10:27
Kto mi da głowę, że wynajmujący pokoje nie kombinują coś przy wodomierzach żeby wyjść na swoje. Teraz okaże się, że każdy ma swoje ujęcie wody.
Sz 2020-02-24 17:03:10
Szczawnica się jednoczy - biznesmeni, którzy za swoje śmieci z wynajmu nie płacą, mieszkańcy, którzy pozaniżali ilość zedeklarowanych osób na deklaracjach śmieciowych i cała reszta zwykłych mieszkańców, którzy nie wiedzą w czym jest problem, a mają duzo do powiedzenia, nie wiedząc przy tym, że zmiana systemu ma wprowadzić trochę sprawiedliwości i przejrzystości. Jeśli stary system pozostanie to i tak cena od osoby wzrośnie i dalej będziemy płacić za cudze śmieci.
Do ernest 2020-02-24 16:50:19
Przy obecnym systemie sponsorujemy turystykę. Byznesmeni wynajmują pokoje w swoim domu a później nie ma możliwości zweryfikowania czy śmieci wyprodukował turysta za które byznesmeni powinien zapłacić dodatkowo czy sam byznesmen w domu za które płaci z deklaracji czy odda pół kosza czy 100workow. Jak będzie oplata od wody to uczciwi ludzie nie będą sponsorować utajonych kuracjuszy albo wielce uczonych studentów wracających na każdy weekend do mamusi. A mamusia mieszka oczywiście sama i płaci śmieci od jednej osoby
dziadek puk 2020-02-24 16:47:48
Mówiłem żeby studni nie zasypywać, wychodków i gnojowników nie likwidować. Szczawnica stanęła nad przepaścią i chyba wykona krok wstecz.
Ernest 2020-02-24 16:19:17
Fakt, że dla niektórych Szczawnica to "noclegownia" w imię czego mają sponsorować turystykę i flisaków. A myć sie trzeba.
Do sierdzioń 2020-02-24 16:18:01
Skoro tu nie produkujesz śmieci tylko się myjesz to opakowania po żelu pod prysznic też zabierasz do pracy? Rozumiem, że po pracy przyjeżdżasz do domu, nic nie jesz, nie pijesz, hobby nie masz. Ewentualne puszki oddajesz do skupu, karton oddajesz na makulaturę jak kupisz nowy telewizor. Od ciebie plastiku nie ma bo co z nim robisz? Gdzie wyrzucisz opakowanie po jogurcie? Tak wiem, nie jesz jogurtów. Ludzie żyjecie tyle na świecie i dziwidzie się że ustawodawca zakazał limitowania śmieci. Taki as jak sierdzioń, który twierdzi że śmieci nie produkuje to co z nimi robi? Dziwicie się też później że nie będzie można kupić kominka do salonu. Twierdzenie że pracujesz poza Szczawnica i nie produkujesz tu śmieci jest żałosne. A jak ktoś pracuje w Szczawnicy to jest równoznaczne z tym że w domu produkuje więcej śmieci? Niby czemu? Z tego wychodzi że januszujesz i prywatne śmieci podrzucasz pracodawcy. Poza tym każdy kto potrafi pomnożyc nominalne zużycie wody razy 6.20zl zorientuje się, że różnicy nie ma. Czego ja wymagam? Bezczelność - myślenia.
sierdzioń 2020-02-24 15:09:44
Korporacja flisacka niech buduje przystań za swoje. Co do nowego sposobu naliczania za śmieci nie zgadzam się. Pracuję poza Szczawnicą, tu na miejscu "nie produkuję śmieci" a myć się muszę, wobec tego dlaczego mam płacić tyle za wodę, chyba dlatego żeby utrzymywać przerost zatrudnienie w Urzędzie Miejskim i Zakładzie Gospodarki Komunalnej.
super 2020-02-24 14:46:31
90 procent wody biore z własnego ujecia,jest super