Polecamy
Świąteczne wydanie Tygodnika Podhalańskiego już w sprzedaży. Miłej lektury.

2020-02-24 16:28:43

Reklama

Zakopane

Wyroki za drastyczne antyaborcyjne billboardy

Reklama

Bawer Aondo Akaa został skazany przez sąd w Nowym Sączu na grzywnę w wysokości 1200 złotych. W innej podobnej sprawie grzywna za plakat wynosi 2000 złotych.

Przeciwko doktorowi teologii Bawerowi Aondo Akce toczy się w sumie sześć spraw o wywieszenie m. in. w Zakopanem i Bukowinie drastycznych antyaborcyjnych banerów. Sam skazany powiedział portalowi https://stronazycia.pl/1200-zlotych-kary-dla-dr-bawera-aondo-akaa-za-obrone-nienarodzonych/, że procesy, ani ich liczba go nie odstraszają. - Mogę mieć ich nawet 20 i nic to w mojej działalności nie zmieni - stwierdził.



Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Kulfon 2020-02-25 19:48:24
@dość dyktatury kobiet. Zauważ, że nie wdaję się w dyskusję na temat aborcji. Nie mówię, że jest dobra, czy zła. Zwracam tylko uwagę na to, że plakat jest obrzydliwy i odrzuca. A więc proszę sobie mordki mną nie wycierać.
ktoś 2020-02-25 14:21:54
do @ dość dyktatury kobiet czytaj ze zrozumieniem - mnie nikt nie pomógł, innym o których pisałem też nie . Wiem bo ja im pomagałem . Co do praw ojców to dlaczego usuwają ciąże kobiety ? Dlatego bo ci co pomogli przy powstaniu nowego życia zostawili kobietę ,,twój brzuch twój problem - najwyżej się wyskrob " nawet da kase na zabieg . I jeszcze ofiary gwałtów nawet nie przytoczę co prawią jedyniemądrzy w temacie bo są to słowa nienadające się do publikacji . Czemu nie adoptujecie dzieci wy obrońcy życia poczętego - pełne są przytułki dzieci porzuconych chorych niechcianych . Pokażcie swoje miłosierdzie adoptujcie tak każdy po 6 dzieci w tym ze 3 chore .
dość dyktatury kobiet 2020-02-25 13:01:58
@ktoś, skąd wiesz, czy pomagamy, czy nie? Skąd masz taką wiedzę, że na pewno nie pomagamy, kocopole? Czy Łukasz Grzech ci pomógł? A może postępowo oświecona Malwina Solecka, Inga, Andzia82, Kulfon, pomogli ci?
Prawo wyboru ma nie tylko kobieta. Nie tylko kobieta, ale i mężczyzna jako ojciec dziecka, jego zdanie sie nie liczy? Skoro tak, to dlaczego kobieta domaga się alimentów, jeśli dziecko jest tylko jej?
ktoś 2020-02-25 10:47:59
do @ Malwina obrońcy życia poczętego generalnie mają dzieci już żyjące gdzieś . Zostałem po rozwodzie sam z 2 dzieci i żaden obrońca życia poczętego ani katolik z parafii nie spytał czy nie trzeba pomóc . Było ciężko brakowało czasem na jedzenie alimentów była żona nie płaciła jeszcze kazała przez komornika zabrać pieniądze z podziału majątku - gdzie byliście ? Więc nie moralizujcie nikogo bo nie macie prawa , w Zakopanem jest kilka wdów z małymi dziećmi - ktoś z Was pomaga ? Nie wy tylko opowiadacie kocopoły ale pomocy realnej nie dajecie !
Do malwina 2020-02-25 10:14:31
Jest pani w błędzie. Osoby wrażliwe wykazują wrażliwość do wszystkich istot. Sedno sporu o billboardy jest inne- one są drastyczne. Kampanie antyaborcyjna można prowadzić w inny sposób. Temat aborcji i jej dostępność nie jest przedmiotem sprawY a jedynie forma prowadzenia kampanii.
Malwina 2020-02-25 09:30:22
Co to jest, że Ci którzy z największą troską pochylają się nad kotkami, pieskami, ciężarnymi lochami, walczą o prawa zwierząt, z drugiej strony walczą o prawo do zabijania człowieka, a tych, którzy w obronie życia dziecka stają, to terroryzują.
ktoś 2020-02-25 09:27:24
do @ wiktoria lepiej niech weźmie 5 dzieci z domu dziecka i wychowa je na porządnych ludzi i da im wyższe wykształcenie wtedy bedzie dobrym człowiekiem a tak jest tylko pajacem
Piotr 2020-02-25 08:24:42
Idąc torem rozumowania twórcy plakatu rozwieśmy zdjęcia : zabójstwa człowieka ze szczególnym okrucieństwem, tortur, gwałtu, molestowania seksualnego dzieci, świniobicia, zdjęcia osób (w tym dzieci) zabitych w wypadku samochodowym przez pijanego kierowcę ....... i innych drastycznych zajęć, którymi zajmują się ludzie z własnej woli. I to wszystko z realizmem pokazanym na plakatach wskazanych na zdjęciu.
A wtedy może choć jeden złoczyńca się opamięta? Dobre sobie. Chyba nikt w to nie wierzy.
Czy nie lepiej swoją energię i pieniądze skierować w kierunku działań mniej spektakularnych a konstruktywnych. Jakaś opieka nad ofiarami? A może wsparcie dla kobiet zmuszonych do zabiegu?
Z tej całej historii można wyciągnąć wniosek, że to nie sama akcja antyaborcyjna jest celem wywieszenia tego świństwa a chęć promocji samej osoby i organizacji. Cel osiągnięty, teraz się o Panu mówi na Podhalu Panie działaczu.
wiktoria 2020-02-25 06:15:11
trzeba by podzienkować za zrównowyważone komentarze , aborcja to zbodnia ale lewacteu bardziej drażną zdjęcia z pokotem w Nowym Targu z lisami niż plakaty z nienarodzonymi dziećmi ten człowiek jakby był po stronie PO Wiosna, Nowoczesna czyn nawet Koalicja Polska miałby setki obrońców i bułby celebrytą w TVN i innych
franek 2020-02-25 02:37:48
Pan Bawer (czy jak mu tam) kręci własne lody na aborcji i tyle.

Jeżeli ktoś myśli że takie krwiste plakaty przekonają choć jedną zdesperowaną to się grubo myli. Jeśli kobieta nie chce urodzić to nie urodzi.
Facet tego nigdy nie zrozumie, bo żeby to zrozumieć trzeba jednak mieć macicę, a nie tylko siusiaka.
Kulfon 2020-02-24 23:29:29
@Inga i @Andzia82.Popieram.Jeśli czyjeś skrzywione spojrzenie na świat kręcą takie widoki, to proponuję obejrzeć piłę, albo inny rzeźniczy horror. Bo na pewno coś takiego nie powinno znaleźć się na billboardzie.
dziadek 2020-02-24 20:58:30
Wygooglujcie - Wyrok dla antyaborcyjnego działacza! Aondo-Akaa,: "Zostałem skazany po doniesieniu pani ze Strajku Kobiet"
Agnieszka 2020-02-24 20:52:22
Zgodnie z obowiązującą interpretacją zagadnienia niezawisłości sędziego - zabójstwo nie nosi znamion "drastyczności" natomiast pokazanie i nazwanie czynu spenalizowanego w przepisie art. 148 kk czyli zabójstwa już jest drastyczne - logika wymiaru "sprawiedliwość", dobrze byłoby opublikować owo dzieło judykatury.
Andzia82 2020-02-24 20:46:18
I bardzo dobrze, brawa dla wymiaru sprawiedliwości. Podnieca Was taki widok to se w pokoju dziecinnym wieszajcie takie zdjęcia. Moje dziecko na takie coś patrzeć nie musi. Sama nigdy bym nie zrobiła aborcji, ale Wam dobrze radzę- niech każdy zacznie pilnować własnej d... a nie cudzej, bo tacy święci a na swoim podwórku dziadostwa nie widzicie... Jakby takie zdjęcia były umieszczone np na portalach dla dorosłych to proszę bardzo, jestem za, ale nie jest to odpowiednie miejsce na to
Ja 2020-02-24 20:20:09
Jak to? Wykonywac aborcję można a oglądać jej skutki czy przebieg to już nie?
realista 2020-02-24 18:29:00
Aha; "drastyczne antyaborcyjne billboardy".
To się hipokryci (podstarzałe zlepki komórek) zdecydujcie, albo aborcja jest drastycznym mordem na nienarodzonych dzieciach, albo to rozrywka łatwa lekka i przyjemna.
Myślicie, że jak nazwiecie zabójstwo nienarodzonych ludzi aborcją, a człowieka nienarodzonego zlepkieim komórek, to już nie jest mord na człowieku? Prawdy nie zaczarujecie. Pan Bóg wobec każdego człowieka ma swój plan i jeżeli się niszczy Boże Plany, to za tę zbrodnię trzeba będzie ponieść ciężką karę.
NIby oficjalnie kara śmierci zniesiona, a biedne dzieci nienarodzone mordowane są tzw. aborcją.
Ci, którzy się urodzą, zachorują lub zestarzeją, to karę śmierci wykonuje się tzw. eutanazją.
Smutne jak ludzie jedni na drugich przeprowadzają holocaust. Zbrodnie aborcji i eutanazji nie prowadzą do niczego dobrego, nabiijają tylko kasę mordecom.
dość dyktatury kobiet 2020-02-24 18:21:02
Gdyby Bawer Aondo Akaa reprezentował lewactwo i "korbujących", gdyby wywodził się z tych środowisk, PO skazaniu byłby wrzask i krzyk na cały świat, że rasizm, nienawiść, ksenofobia, zaścianek i nietolerancja a sądy upolitycznione /ziobrowsko-pisowskie/
@Inga, ten twój mały "człowieczkiem" to podobno tylko zlepek komórek. Nie tak to leciało?
Antry PiS 2020-02-24 18:05:14
Inga zastanow sie co piszesz kara za obrone zycia tych ,ktorzy sami nie moga sie obronic.A moze sama kiedys dokonalas aborcji i teraz ty bilbordy draznia Twoje sumienie?
Cobra 2020-02-24 17:37:11
Muzeum w Oświęcimiu też zamknąć po co to pokazywać..przecie dzieci będą miały traumę...
abc 2020-02-24 17:34:19
A jak tam trzy kubki się mają. Do tych nikt się nie dobiera.
P. 2020-02-24 17:33:57
@Inga.. on pomaga żyjącym.. może któraś z tych kobiet noszących dziecko z zamiarem jego usunięcia się opamięta i dziecka nie usunie.. A to dziecko, które nosi jest żyjące. :)
Jesteście tak bardzo przerażeni, a to jest rzeczywistość, którą wszyscy popierający aborcję chcą ukryć.. ciekawe dlaczego, skoro tak to dokładnie wygląda. Niech ludzie wiedzą co to aborcja, skoro tak bardzo się domagają jej legalizacji.
Inga 2020-02-24 17:16:02
Powinien dostać taką karę, która będzie dla niego odczuwalna. Te plakaty to horror na który patrzą także małe dzieci!!! I co mam takiemu małemu człowieczkiem wytłumaczyć??? że co to jest??? Te, które chcą usunąć ciążę to to zrobią, żaden plakat nie pomoże, dla pozostałych to trauma.
Niech ten człowiek walczy słowem, niech pomaga żyjącym niechcianym, chorym.
Adam 2020-02-24 16:49:41
Bardzo dobrze stwierdził. Wyrazy wsparcia dla Pana Bawera Aondo Akce
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Szukam do wynajecia lokalu w Zakopanym na Krupówkach od 40m do 150 m2 wejscie prosto z ulicy, parter .Ogolnopolska firma z branzy spozywczej. Wynajem na długi okres
    Tel.: 660797241
    E-mail: marekg@b12.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupie działke budowlana w Zakopanym i Białce Tatrzańskiej
    Tel.: 660797241
    E-mail: marekg@b12.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    POSZUKUJĘ MAŁEGO MIESZKANIA LUB DOMKU NA PODHALU, chętnie w rozliczeniu opieka nad domem lub prace ogrodowe.
    Tel.: 501 714 728.
  • USŁUGI | budowlane
    Kompleksowe remonty budowlane, flizowanie malowanie, adaptacja poddaszy
    Tel.: 690254318
  • SPRZEDAŻ | budowlane
    PŁYTY drogowe betonowe. Sprzedaż / wynajem.
    Tel.: 605061314
  • SPRZEDAŻ | różne
    ZIEMIA ogrodowa przesiewana, sprzedaż/transport.
    Tel.: 605061314
  • MOTORYZACJA | inne
    Delikatny płyn antybakteryjny do mycia dłoni wzbogacony o ekstrakt z aloesu i witaminy A,E i F Skutecznie czyści dłonie bez użycia wody .Bardzo wydajny szybko się wchłania i nie pozostawia lepkiej warstwy.Niska cena przy większej ilości możliwość negocjacji Cen Zapraszam do zakupu
    Tel.: 605992477
    E-mail: luczkowskitrans@gmail.com
  • USŁUGI | inne
    PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
  • PRACA | dam
    NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo, TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY ORAZ MŁODYCH DO PRZYUCZENIA W ZAWODZIE - TYNKARZ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
  • KUPNO
    Kupię GÓRALSKI KREDENS I INNE MEBLE ZROBIONE Z DREWNA LIMBY - 601 39 34 06
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54.
  • PRACA | dam
    Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
  • PRACA | dam
    Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
  • PRACA | dam
    Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
  • PRACA | dam
    STUDIO PAZNOKCI W NOWYM TARGU zatrudni na etat -
    Tel.: 696 01 22 00
  • PRACA | dam
    PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444