2016-08-26 18:00:38

Reklama

Wiadomości telewizyjne: Akcja ratunkowa po znaną taterniczkę. Ubezpieczyciel nie chciał zapłacić

Reklama

Polisa bez pokrycia – Idziesz w góry? Chcesz się ubezpieczyć? Koniecznie obejrzyj ten materiał! Średnia Krokiew w Zakopanem ciągle bez remontu. Skarby Jarmarku Podhalańskiego. Nieobecne Miasto książka dla wytrawnych znawców Zakopanego. Trwa 48. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich




reklama
Reklama
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
wojto 2016-09-02 21:43:49
Takie zasrane czasy, że aby się ubezpieczyć od byle rzeczy na kilkanaście/dziesiąt złotych trzeba poświęcić cały dzień na przeczytanie, przeanalizowanie i skonsultowanie z prawnikiem OWU.
rzecznik Allianz Polska 2016-08-31 16:13:10
Szanowni Państwo,
nie do końca jest prawdą, że rzecznik Allianz odmówił komentarza.
Dostaliśmy z23tp.pl 4 pytania - 2 dotyczące bezpośrednio sprawy Klientki, a 2 natury ogólnej, dotyczące ubezpieczenia z rozszerzeniem na aktywności typu wspinaczka wysokogórska. Na wszystkie przygotowaliśmy odpowiedź, jednak jeśli chodzi o komentowanie konkretnej sprawy konkretnego klienta, ubezpieczyciela obowiązuje tajemnica ubezpieczeniowa i faktycznie bez otrzymania pisemnej zgody klienta, nie możemy jego/jej sprawy komentować. Taką informację przekazaliśmy dziennikarzowi, ale pisemnej zgody nie otrzymaliśmy, stąd brak odpowiedzi. Stwierdzenie zawarte w materiale jest więc dużym uproszczeniem i jest krzywdzące, biorąc pod uwagę proaktywne nastawienie naszej firmy do dziennikarza.
Seb 2016-08-29 10:19:26
Jako komentarz do zdarzenia jakie miała Pani Mariola:

Ogólne Warunki Ubezpieczenia Allianz i podstawowe zapisy jakie tam się znajdują:
"§ 2.1
PRZEDMIOT UBEZPIECZENIA
1. Przedmiotem UBEZPIECZENIA KOSZTÓW LECZENIA są następujące
koszty pomocy medycznej udzielonej UBEZPIECZONEMU w zakresie
niezbędnym do przywrócenia stanu zdrowia umożliwiającego powrót
lub transport do MIEJSCA ZAMIESZKANIA lub PLACÓWKI MEDYCZNEJ
w KRAJU ZAMIESZKANIA lub kontynuowanie PODRÓŻY, w następstwie
NAGŁEGO ZACHOROWANIA lub NIESZCZĘŚLIWEGO WYPADKU"

Rozszerzenie o sporty ekstremalne i jasny zapis:
"UBEZPIECZENIE ASSISTANCE SPORT
1. Użyte w niniejszej Klauzuli pojęcia mają następujące znaczenie:
[...]
2. Przedmiotem UBEZPIECZENIA ASSISTANCE SPORT jest organizacja
i pokrycie kosztów następujących usług zaistniałych w następstwie
NAGŁEGO ZACHOROWANIA lub NIESZCZĘŚLIWEGO WYPADKU

Zapis w rozdziale wyłączenia oczrony:
"Ponadto zakres ochrony UBEZPIECZENIA KOSZTÓW LECZENIA i UBEZPIECZENIA
ASSISTANCE także rozszerzony o dodatkowe klauzule,
nie obejmuje kosztów leczenia, kosztów transportów medycznych,
kosztów pomocy w PODRÓŻY i innych usług powstałych z powodu lub
w następstwie:
1) leczenia niezwiązanego z NAGŁYM ZACHOROWANIEM lub NIESZCZĘŚLIWYM
WYPADKIEM;"

Poszkodowana zawarła polisę i umówiła się z ubezpieczycielem, że zapłaci za Nią jeżeli dojdzie do NAGŁEGO ZACHOROWANIA lub NIESZCZĘŚLIWEGO WYPADKU. Jak z materialu filmowego wynika. Byli zdrowi, tylko nie poradzili sobie w trudnym terenie i teraz winny ubezpieczyciel bo nie chce zapłacić za coś co nie było przedmiotem ubezpieczenia.

Morał z tej przygody taki: czytać warunki ubezpieczenia i kupować polisę u agenta który wie co sprzedaje. Są na rynku polisy które oprócz ochrony w razie zachorowania i wypadku dają również ochronę w razie zagrożenia życia lub awarii sprzętu /w przypadku wspinaczki np. m. in. utraty uszkodzenia liny/.
maruda 2016-08-28 07:54:50
Bardzo lubię prezentację książek przez tv tygodnika, robicie to z pomysłem, brawo. A "oburzony" niech jeszcze raz obejrzy, to może będzie mniej oburzony.
(_!_) 2016-08-27 15:39:16
"Gornik" jestes de besciak!
Oburzony 2016-08-27 14:34:41
jak możecie mówić ze do tej pory poza Krupy przewodnikiem nie było nic... Co za bzdury. Książka co ma 150 stron i 1/3 zdjęcia to ma być rzetelny przewodnik? Jakie zapomniane Zakopane??? A do 2016 roku nie ma żadnego wg was wartościowego przewodnika ???
Góral z Trójmiasta 2016-08-27 12:34:12
Może to da do myślenia internetowym zwolennikom dodatkowych obowiązkowych ubezpieczeń, którzy wypisują bzdury nie mając pojęcia o temacie.