Reklama

2016-09-02 18:00:00

Wiadomości telewizyjne: Czy żebrzący mężczyzna na wózku powinien zniknąć z Krupówek?

Czy żebrzący mężczyzna na wózku powinien zniknąć z Krupówek? Most w Białym Dunajcu – korki weszły nam w krew. Święto straży pożarnej w Kościelisku. Jabłonka wieś jak miasto. Festiwal literacki w Sopocie.




Reklama

Reklama
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
pracujący 2016-10-07 10:25:05
do aaa
tak jak ja i tysiące osób niepełnosprawnych mam znajomego co nie ma rąk niczym nie rusza tylko głową i pracuje jest setki takich przypadków tylko trzeba chcieć
aaa 2016-09-28 13:32:44
no sluchajcie ludzie jakze on ma inaczej pracowac zastanowcie sie
pracujący 2016-09-11 14:03:32
Też jestem osobą niepełnosprawną, ale nie stoję nigdzie z kartką tylko pracuje. Renty nie mm, nie biadolę tylko pracuje zapraszam Pana Sławka do OBPON proszę złożyć cv i orzeczenie i czekać na kontakt. Praca zdalna przyjemna. Oczywiście 100 zł na dzień Pan nie dostanie ale jest to uczciwa legalna praca ze składkami zus itp.
Pozdrawiam
Brooklyn 2016-09-09 17:23:13
Szanowni panstwo brak empatii zupelny
Ja gdybym nawet mial dziennie miec z tego milion zl
nie zamienilbym sie ze Slawkiem .
Chlopak mial wypadek i kazdy z nas
moze tez w kazdym momecie byc w jego sytuacji.
Dlatego tez uwazam ze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.
Zyjemy w wolnym kraju i powiedzmy ze kazdy moze robic co chce
wiec jesli koles chce zebrac jego sprawa...
Zwracam takze uwage na to ze jego sprawa jest ile ma dzieci
i jak nie pomagacie to przynajmniej nie potepiajcie
daja Ci ktorzy chca przymusu niema....
Tak na marginesie dla ludzi ktorzy go nie znaja i nie zamienili z nim slowa to podpowiem ze Slawek nie jest goralem ....
mirka 2016-09-08 17:25:17
Czy powinien zniknąć? Komu o tym decydować? Każdy ma prawo przebywać na Krupówkach, nawet stać cały dzień. Ja często go mijam i zupełnie mi nie przeszkadza, nie zaczepia jak cygany i na siłę nie wyrywa torebki. A że jest sporo naiwnych, którzy sypną groszem, to już ich sprawa. Każdy sam decyduje o swoich finansach komu chce dać, nikt mu nie daje moich pieniędzy. Nie spotkałam się z żadną arogancją ani zaczepką z jego strony, więc mi zupełnie nie przeszkadza. Jest mi zupełnie obojętne czy on będzie siedział czy nie.
Sławek Protezy 2016-09-08 11:03:15
Gościu jak nie chcesz mnie oglądać to nie łaź Krupówkami nie zapominaj że 500 + jest od tego roku i szybko się skończy a dostaję na czworo dzieci skąd wiesz ile wystoje siedzisz w mojej kieszeni? pamiętaj że ten film zniknie z Internetu i nie będziesz pisał a co komentarz piszesz to samo zmień płytę bo robi się nudna a ja i tak będę czy Ci się podoba czy nie.
Do czytelnika 2016-09-07 21:18:50
Czytelniku .Piszesz kompletne bzdury .Jak sie nie ma pieniędzy na zycie to nie robi się 5 dzieci+ 6 w drodze.
Dochody tego pana -renta-500+ na każde dziecko-400zł srednio dziennie.Protezy się nie moga niszczyć bo 10 godz dziennie siedzi na Krupówkach bez protez.Odmawia pomocy socjalnej.Państwo oraz organizacje kościelnej oferują pomoc ale trzeba sie o to zwrócić.Dlatego nie mam ochoty oglądać tego pana na Krupówkach.Oszukuje ludzi że zbiera na protezy.Przez 10 lat kupiłby takich protez 1000. Z takiej biedy dysponuje telefonem najnowszej generacji.Rozumiem czytelniku że twój komentarz jest sponsorowany.
gosc 2016-09-07 21:04:14
Czytelniku piszesz bzdury. Instytucje oferują temu pany pomoc a on odmawia i kłamie .Powołujesz się na wiarę, zaapeluj do kościoła o pomoc dla tego pana. Ja nie muszę idąc Krupówkami oglądać to kalectwo.Jak się robi dzieci to trzeba się liczyć z wydatkami.Policz czytelniku dostaje 500+ na 5 dzieci 6 w drodze plus średni 400 zł dziennie z Krupówek. Jak się nie ma na życie to nie kupuje się telefonu najnowszej generacji.
Jak mu się protezy które ma mogą niszczyć jak siedzi 10 godz na Krupówkach bez protez ?
Podsumowując są w Polsce instytucje rządowe , kościelne które pomagają ludziom znajdującym się w trudnych warunkach , tylko trzeba do nich wystąpić o pomoc. Rzecz w tym, że na pewno nie będzie to tak ogromna kwota jaką się otrzymuje z żebrania ale wystarczająca na utrzymanie rodziny.Życzę ci czytelniku abyś nie udowadniał nam, że w obecnych czasach , o dużej pomocy socjalnej ze strony państwa, żebranina na ulicach była konieczna. Zaznaczam ze to już trwa ponad 10lat. Nie kłam również żejak za rok przyjedziesz bo jesteś z Zakopanego
Czytelnik 2016-09-07 17:57:24
Od jakiegos czasu obserwuje wpisy dotyczace tego pana.Gorale sa postrzegani jako katolicy ludzie pelni wiary a co z Tym idzie gleboka,wiara to tez pomoc blizniemu a nie szkalowanie go i podsmoewanie.Pan ktory siedzi i zbiera nie nagabuje nikogo nie zaczepia on poprostu siedzi i liczy ze ktos z ludzi sypnie jakas zlotowka.padlo tu slowo dla czego nie idzie do pracy ....hmmmm bez nog i reki?jesli nawed by sie mu udalo gdzies zateudnic w co watpie ile dostanie za ta prace 1000zl?czy za ta kwote bedzie w stanie utrzymac rodzine i siebie marne szanse wiec wniosek jest taki iz ten pan nie zbiera tylko na protezy lecz na zycie i na,swoja rodzine.Proponuje aby ktorys z czytelnikow wziol kubeczek i robil to co ten pan myslicie ze to jest takie proste?czy zdajecie sobie sprawe co on czuje wyciagajac reke ?sprawdzcie czy dacie rade czy nie zagnie was wstyd przed przschodzacymi ludzmi ze musicie zebrac.zycie pisze rozne scenariusze wiec drodzy czytelnicy goralne nie wiecie jaki los was jutro spotka a moze to ktoregos z was bede mijal idac po krupowkach???panie slawku proponuje tylko zmienic tabliczke bo ten kto panu wrzuca do kibeczka nie wrzuca na protezy wrzuca bo ma dobre serce i widzi co pana spotkalo kalectwo to przykra sprawa brak wykonywania wszwlkiwgo rodzaju czynnosci wiec drogi panie slawku glowa do gory niech pan nie czyta tych bzdetow i nawal walczy o rodzine jej uyrzymanie i to by dzieci mialy przysLosc bo wydaje mi sie iz robi to pan wlasnie dla nich dla dzieci.mam nadzieje ze jak przyjade za,rok to napewno pana zobacze...a wy LUDZIE pamietajcie ze nimi jestescie....a pani od parku tzw krupowki prosze sie zajac problemi widocznymi a nie inwalidami
cyklista 2016-09-06 08:36:41
Alinko, skarbie drogi, dbaj o higienę osobistą, bo zalatuje i woni od Ciebie TBS-em.
gość do Sławka 2016-09-05 20:33:35
To nie jest choroba, to jest inwalidztwo powstałe w wyniku pijaństwa. Oszukujesz ludzi,że zbierasz na protezy a protezy masz.Po za tym jest instytucja,która chce ci zafundować protezy a Ty ich nie chcesz . Z tego żebrania 10 lat mógłbyś kupić 1000 protez.Kłamiesz,że nie pijesz wódki a w sierpniu usnąłeś pijany na wózku.
Zmień sobie sam miejsce na oszukiwanie ludzi bo Krupówki dla ciebie się skończyły. Za naciąganie ludzi grozi kara z kodeksu karnego.Nie wiem na co czeka Straż Miejska pozwalając na naciąganie turystów.Program telewizyjny jest wystarczającym dowodem do usunięcia Sławka z Zakopanego.
Sławek Protezy 2016-09-05 19:05:29
Alinka napisz tu coś o sobie albo uwal se nogi jak zazdroscisz choroby chodzę 8 miesięcy a 4 zbieram
Sławek Protezy 2016-09-05 18:04:11
Na protezach chodzę 8 miesięcy a 4 stoję Alinka napisz coś o sobie albo uwal se nogi jak zazdrościsz choroby i stań na moim miejscu
Abeto 2016-09-05 16:21:21
@bicygiel. Ja tutaj piszę też jako zlewozmywak522.Coś słabo kapujesz.
Abeto 2016-09-05 15:58:58
Alinka jakoś tak dziwnie zalatuje mi blokosiem.
cyklista 2016-09-05 13:08:20
Alinko, czytelniczko (raczej czytelniku) płci obojga, nie bądź taka dociekliwa, bo do czegóż taka wiedza jest Ci potrzebna ?
alina 2016-09-05 10:54:48
@Sławek - od czego niby się te protezy tak mają zużywać? Od siedzienia na wózku?
cyklista 2016-09-05 08:52:01
@sap "uczymanie" ha ha ha. Ale nieuk, słownik do ręki, a nie rady z antykoncepcji na forum udzielać.
sap 2016-09-04 22:52:41
@Slawek- jak mu sie protezy zniszczyly jak calymi dniami na doopie siedzi ?
sap 2016-09-04 21:49:54
Kondony kosztuja duzo mniej niz uczymanie tyle dzieci !
Sławek Protezy 2016-09-04 20:03:21
Protez nie robią ani ze zlota ani ze stali wszystko się zużywa po pewnym czasie mam pięcioro dzieci i szóste w drodze moja żona nie rodzi co rok i poroniła dwa razy nie zarabiam jak piszecie z roku na rok jest coraz gorzej tym bardziej jak się stoi 12lat alkoholu nie piję bo zażywam lekarstwa taksówką podjeżdżam bo kosztuje mnie to 10 zł wozi mnie szwagier a nie łysy cwaniak nie zapominajcie że jeszcze nie mam ręki i też trza kupić po trzech latach nową protezę może się zamienimy miejscami w zimie trzeba marznąć zajmijcie się swoimi rzeczami chodzicie w jednych spodniach 20lat całkowity brak wyobraźni nie okradam i nikogo na siłę nie zmuszam
Góral z Trójmiasta 2016-09-04 13:47:13
Już w starożytności żebractwo to był po prostu biznes.
I tak pewnie zostanie do końca świata.
zmorra 2016-09-03 14:34:17
Od 10 lat widzę tego Pana jak zbiera na protezy ! I co jeszcze zbiera??
bióstek 2016-09-03 12:05:49
Żeby zlikwidować korki na moście w Białym Dunajcu, jest banalnie proste wyjście z tej sytuacji - skierować cały ruch samochodowy z zakopianki przez wieś Biały Dunajec i w tym czasie wybudować nowy most - potrwa to góra pół roku, a nie dziadować już tyyyyle lat.
alfredka1 2016-09-03 11:14:24
Ileż to już lat minęło od czasu gdy zaczął żebrać na Krupówkach ?? wiele, aż za wiele .
Jego zdjęcie przysłał mi kuzyn z Anglii i pytał dlaczego rodzina, opieka społeczna, sąsiedztwo czy parafia nie mogą się nim zając ?? i co miałam odpisać ?
Ciekawam , czy taka nastolatka na wózku jeszcze jest przywożona naprzeciwko

banku ??
Pytałam ją kiedyś czy możemy jakoś jej pomóc .. odmamrotała coś , co brzmiało bardzo niecenzuralnie.
KASIA 2016-09-03 10:22:39
po gościa co dziennie przychodzi taki łysy cwaniaczek , potem do monopolowego i na taxi no matko skoro ma na taxi i skoro ma na wspólnika to gnać go jak najdalej !!!!
iksde 2016-09-03 09:57:29
Pracuje w zakopanem , codziennie w godzinach 19-20 czeka na busa do Nowego Targu "żółtą linie" , zawsze chodzi o własnych siłach -protezach . Badzmy ludzmi , ma pieniedzy jak lodu , z kłamstawa a inni ludzie sumienni chodza codziennie do pracy i praktycznie rzecz biora **** z tego maja ! To jest oszust
jedno pytanie... 2016-09-03 09:31:14
Zadałabym temu Panu jedno pytanie, biorąc pod uwagę, to że prawda jest iż posiada już protezy.
Dlaczego oszukuje ludzi zbierając na protezy?
Prawda, dobrych i chcących pomóc jeszcze nigdy nie zniechęciła, a wręcz przeciwnie! To, że wypije alkohol po ciężkim dniu pracy, to zrozumiałe jeśli ktoś preferuje taki rodzaj relaksu.
prrokurratorr 2016-09-03 09:12:12
Cóż, dopóki NFZ nie będzie finansował nowoczesnych protez- takie zbiorki są koniecznością. Przecież można sobie wymarzyć nowoczesne protezy w jakich człowiek może nawet "biegać". Ogromna prosba o nieocenianie tego Pana, bo nie wiadomo, czy gdyby komentującym Bozia nóżki zabrała ( bo że rozumy- to czasem widać i słychać,), to czy i oni nie cierpieliby na przeróżne depresje czy spadki formy etc.
Poza tym, czy to ma znaczenie w jaki sposób człowiek traci nogi ( @Taki)? Jedni w wyniku choroby, drudzy w wyniku wypadków - nie można wykluczyć, ze bez własnego udziału- ale to i tak nie ma znaczenia wobec póżniejszego cierpienia czy żalu po utracie nóg- więcej życzliwości, zrozumienia i empatii życzę Komentującym!
kiro 2016-09-03 07:42:13
On ma kasy jak lodu protezy zrobione Szwajcarii jest arogancki beszczelny........ dziennie po jego ''pracy'' widze go jak kupuje piwo i zapierdziela z''utargiem'' do domku ....
Aaa 2016-09-03 01:46:53
Jakoś sobie chłopak musi radzić nie kradnie a nikt by nie chciał być na jego miejscu zdrowie najważniejsze nie każdy jest wykształcony by w księgowości pracować dobrze wam krytykować. !
sap 2016-09-03 01:32:52
@alina, nie zle by ci bylo tak zarabiac, tylko nog ci szkoda....i tu jest twoja zlozc.
Taki 2016-09-02 23:33:26
Tak jak stracił nogi pod wpływem alkoholu to czemu mi ludzie za to płacą że nie na nog
alina 2016-09-02 23:05:59
Przecież to cwaniak i trzepie kasiore na własnym inwalidztwie, owszem wolno mu ale pogonić albo niech zainstaluje kase fiskalną i płaci podatki i za miejsce
anna 2016-09-02 21:45:38
Ten gość w sezonie ma 1200 zł co dziennie ,a w martwym sezonie 350 zł .Gnać go
aaaa 2016-09-02 21:43:14
oczywiście protezy juz dawno ma świetnie się w nich porusza biedy tez nie ma po co iść do pracy jak można świetnie zarobić nic nie robiąc
Sasiad 2016-09-02 21:16:07
Ten facet na zarobek dojeżdża taskówkami, wraca zawsze w takim stanie upojenia ze szkoda gadać żona co roku w ciąży juz kilka poroniła, brak słów
łysy 2016-09-02 21:16:02
Jak najbardziej powinien być nie ruszony, każdy z nas nie chciałby się znaleźć w jego sytuacji. Wiadomo czasy są trudne a na pomoc Państwa niema co liczyć więc co jemu pozostaje???
Jaro 2016-09-02 20:40:28
Jeżdżę do Zakopanego systematycznie rok w rok od 2000 r.
Jak pamiętam to od zawsze ten gość zbiera na te protezy.
Przez tyle lat to powinien już mieć zrobione ze złota i to kilka par !!!
Abc 2016-09-02 20:31:50
Ten cwaniaczek jeździł też na zarobek na byłą już targowicę w N. Targu. Te protezy które ma podobno niesprawne ale bardzo sprawnie się na nich porusza! Pracować może - może zostać księgowym, programistą lub kimś innym :-) Pogonić cwaniaczka lub uznać to jako pracę zarobkową.
zlewozmywak522 2016-09-02 20:01:24
Za zajęcie pasa drogowego na prowadzenie systematycznej zbiórki miasto powinno wystawić odpowiedni rachunek.
gość 3 2016-09-02 19:58:25
Moim zdaniem jest to jakaś praca, siedzi na tym wózku "czy leje, czy grzeje", nie robi nic złego, rodzinę musi utrzymać, dzieciom chce się jeść - a szczerze mówiąc to nawet jeśli ma 3500 zł msc. ( renta i 500+) to czy to jest aż tak dużo na 7 osobową rodzinę??? moim zdaniem dobrze, że coś robi byle tylko nie pił.....
Gosc2 2016-09-02 19:30:42
No właśnie on już ma protezy i dobrze na nich popie.....la
niewazne 2016-09-02 19:26:21
byłem/am swiadkiemjak kiedys ten gosc siedzacy na krupowkach bluzgał w sklepie że mało mu cepry daly.
Turysta1 2016-09-02 19:23:41
Czy żebrzący mężczyzna na wózku powinien zniknąć z Krupówek? - Bezwzględnie!. Gdyby napisał: Mam za mała rentę i nie starcza mi do końca miesiąca to bym zrozumiał ale przez naście lat zbierać na protezy ?!?!?!. To zwykłe naciągactwo które szkodzi ludziom naprawdę potrzebującym i oczekującym naszej pomocy a przez takiego cymbała będą ignorowani. Na protezy zbiera a ma komórę za 2,5 tysiąca... no comment. SM dokładnie zna takich naciągaczy (psy zbierające na kiełbasę, jakieś fajansiarskie myszki miki i inne dziadostwo) i powinna to gonić w chol.... Natomiast jak najbardziej byłbym rad zawsze oglądać wszelakiej maści grajków i innych ludzi mających COŚ DO ZAPREZENTOWANIA a stanowiących część klimatu tego miejsca (w przeciwieństwie do g... galeri i innych gigantów).
gosc 2016-09-02 19:04:20
Widać że nie zbiera na protezy.Dziennie to ma nie 100zł a co najmniej 500zl .Na 5 dzieci dostaje z funduszu 500+ .Powinien natychmiast zniknąć z Krupówek.Wstyd dla władzy że to tolerują.Jeżeli ma protezy to niech siedzi z protezami a nie kłamie.Często jest pijany do tego stopnia że śpi na tym wózku.Zbiera na protezy które ma.Jeżeli rezygnuje z pomocy to jego żebranie jest bezprzedmiotowe i podlega kodeksowi karnemu.
Załaduj więcej
2017-04-25 18:13 Poszukiwany Kamil Wciślak 2017-04-25 16:55 Smog jako szansa czyli Podhalańskie Targi Budownictwa 2017-04-25 16:42 Budynki PKL na Kasprowym dla skarbu państwa? PKL odpowiadają 3 2017-04-25 14:51 Ksiądz złapał złodziei 1 2017-04-25 13:42 Spalarnia śmieci 2 2017-04-25 11:31 Fenomen Ochotnicy 4 2017-04-25 09:28 Dziś w MOK - wieczór pamięci Romana Szewczyka 2017-04-25 08:42 Dramat w Skawie. Mężczyzna zginął pod kołami pociągu 1 2017-04-25 08:27 Halny szaleje w Tatrach. Ponad 100 km na godz. 2017-04-25 07:41 Kadeci z pucharem dowódcy 2017-04-24 19:47 Wielkie góralskie świętowanie 2017-04-24 18:33 Powrót pięknej wiosny, ale tylko dziś i we wtorek. Silny wiatr w Tatrach 2017-04-24 18:01 4 maja wracają „Muzyczne czwartki w patio” 2017-04-24 16:57 Chatka - vabank czyli przedsiębiorcy niepełnosprawnym 2017-04-24 16:55 Miłosz na salonie 8 2017-04-24 16:06 Informacja turystyczna nieczynna. Najbliższa czynna informacja... 5 2017-04-24 15:55 Alarm pożarowy pod Wielką Krokwią 2017-04-24 15:29 Bal starosty po raz dziewiąty (galeria zdjęć) 2017-04-24 15:14 Rekultywacja terenu na Gubałówce 2 2017-04-24 14:15 Wojownicza gala w Nowym Targu 2017-04-24 14:11 Otwarcie nowej siedziby Polskiego Związku Głuchych (zdjęcia) 2017-04-24 13:18 1 maja - rajd rowerowy śladami św. Jana Pawła II 2017-04-24 13:14 Zaginiony na Podhalu mieszkaniec Pomorza 2017-04-24 13:07 Na Goryczkowej można jeździć na nartach 2017-04-24 13:03 W ratuszu - o sztuce i propagandzie 2017-04-24 10:25 Mężczyzna poważnie ranny po wybuchu petardy 2017-04-24 10:16 Wpadł z "trawką" 2017-04-24 08:41 25 lat więzienia dla zabójcy Michała Marka 2 2017-04-24 08:16 Miasto znów pod śniegiem 2017-04-24 07:34 Mikroprojekty dofinansowane 1 2017-04-23 22:47 W budynku zapaliło się siano. Szybka akcja strażaków 3 2017-04-23 20:29 Geotermia Podhalańska prezentuje koszty korzystania z geotermalnego ciepła 9 2017-04-23 20:18 Góralskie wesele według Mateusza Kiszeli (zdjęcia, wideo) 3 2017-04-23 19:49 Z Ożarowa do Krościenka 1 2017-04-23 18:54 Nadeszła pora wypasów 1 2017-04-23 17:04 Jubileuszowe spotkanie przyjaciół Kasprowego Wierchu 3 2017-04-23 15:44 13 maja Bieg o Puchar Rektora PPWSZ. Zapisy rozpoczęte 2017-04-23 14:58 Narciarski Don Kichot 2 2017-04-23 14:02 Przedstawiciele KOD Podhale na Rynku w Krakowie 16 2017-04-23 13:31 Co z odwodnieniem na Kościelnej 2017-04-23 11:58 Kiermasz obuwia marki Badura na wiosnę/lato 2017 2017-04-23 11:25 Niedzica ma ogromne serce 2017-04-23 09:38 Znowu śnieżyca nad Zakopanem. Spadnie do 15 cm śniegu 2 2017-04-23 08:39 Dziś Światowy Dzień Książki. Co czytacie? Mamy książkowe nagrody 1 2017-04-22 22:47 CeperenVolk - nieznana historia zdrady 29 2017-04-22 22:36 Pożar w Leśnicy. Wybuchła butla z gazem 3 2017-04-22 20:27 Kultowa kawiarnia zniknęła z Krupówek 10 2017-04-22 19:02 Memoriał im. Piotra Malinowskiego (zdjęcia) 2017-04-22 18:31 Niepokorni i Hardzi tylko w Szczawnicy 3 2017-04-22 17:58 Flisacy rozpoczęli 185 sezon na Dunajcu 1