Reklama

2016-10-14 18:00:00

Wiadomości telewizyjne: Opłaty za wjazd do Zakopanego. Co na to mieszkańcy i turyści?

Zapraszamy na nowe wydanie Wiadomości Telewizyjnych TP (42/2016), a w nich: O braku możliwości powrotu do kraju opowiada Syryjczyk pracujący w Zakopiańskim szpitalu. Reportaż przygotowały dziennikarki z Tunezji, które przez kilka dni gościły w naszej redakcji. Wspomnienie o Wawrzyńcu Żuławskim w stulecie jego urodzin. Posłuchajcie co mówi o swoich pasjach i zawodzie, znana zakopiańska postać Jan Karpiel Bułecka.


Reklama
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Janowski 2016-12-29 00:26:26
Sprawa komunikacji w Zakopanem jest wiele bardziej skomplikowana niż wam się wydaje . Zacząć należy od tego że organizacją ruch zajmuje się idiota ,miasto próbuje rozwiązać problem tworząc monopol - podobnie ze śmieciami , ogrzewaniem geotermalnym na gaz , i wieloma zapędami w tworzeniu monopolistycznych biznesów dla cwaniaków na fali politycznej ( UE) . Te wszystkie idiotyczne ronda z rozwiązaniami z Brukseli przerabiane bez końca , śpiący policjanci - tor przeszkód , asfalt i nawierzchnie łatane w mrozie i deszczu niedbale , studzienki zawsze o 10 cm niżej , przejścia dla pieszych z wysepkami stwarzającymi ewidentne zagrożenie znaki informacyjne na rondach usytuowane w taki sposób że kierowcy nie mają szans zobaczyć kierunkowskazu innego samochodu opuszczającego rondo i wiele wiele innych . Nikt z was komentujący nie zauważył że te wszystkie działania to sabotaż ekonomiczny mający na celu doprowadzenie mieszkańców całej Polski do uzyskiwania coraz to mniejszych przychodów ( zator tętniczy ) i tym sposobem , z powodów oczywistych wyprzedaży majątku zaciągania kredytów ( osłabiania państwa ) Te wszystkie bzdury mają się nijak do poprawy bezpieczeństwa na drogach wręcz przeciwnie . Przy okazji bałaganu w oznaczeniach drogowych i przepisach ruchu promuje się zamordyzm mandatowy ( finansowanie zdechłych budżetów gmin mandatami nakładanymi na zasadzie widzi mi się przez straż gminną - w wielu wypadkach to pospolite bezczelne wymuszenia o charakterze mafijnym . O kompetencjach policji wspominać nie trzeba .
Wracając do tematu , korki na drogach to między innymi wina kierowców - ( ograniczenie prędkości do 60 a śkoda jedzie 30 i patrzcie , bo ja jadę a po prawej podwójna ciągła , jako jeden z przykładów ) inny wkurw........ y na ten widok próbuje wyprzedzić bo ma dość . Wystarczy przejechać parę razy zakopiankę i wszystko jasne . Polityka prowokacji wykroczeń ratunkiem dla finansowego dziadostwa państwa ( to samo dotyczy informatyków - hasło Komorowskiego tzn . ma się programowo psuć by produkcja bubli szła napędzając ruch w interesie .
Przykład wiaduktu , mostu w Dunajcu , ruch wahadłowy od lat , specjalnie ograniczony pas ruchu z prawej i lewej strony słupkami na moście , po to by trudniej było przejechać , więc wydumali sobie światła tak by dwa samochody się nie zmieściły i nie chodzi tu o nośność mostu - to wyreżyserowany ekonomicznie spektakl cwaniaków z zaleceń UE to samo dotyczy rond i wielu rozwiązań komunikacyjnych - to polityka ( taka polityka jak polityka prywatności Google ha ha ha )
Jeden cel , łupienie ludzi - Polaków wszelkimi sposobami zgodnie z zaleceniami UE i pełna inwigilacja w celach osłabienia ekonomicznego państwa , jego likwidacji na rzecz globalnego rządu .Te wszystkie wiadukty , ronda , itp. to taka sama idea fiks jak zderzacz hadronów w Cern - my tu P. Boga pokonamy z tym że uczeni w USA ryją ze śmiechu z całej tej menażerii . Pewno filozofów w temacie znajdzie się wielu , ale nic to , wystarczy popatrzeć w jakim tempie buduje się autostrady , drogi szybkiego ruchu , koleje na świecie - Polska na pewno w pomysłowości i tempie tych prac przoduje ha ha ha . Cała ta dyskusja jest po prostu żenująca - kur...... sami eksperci a tu z tej erudycji 4 biliony długu - chu.... du..... i kamieni kupa od cały autorytet z powagą na przemian .Ludzie wydaje się wam że macie receptę na wszystko ale jak trzeba było pójść do referendum ogłoszonego przez Komorowskiego to poszło 8 % tylko dlatego że referendum ogłosił Komorowski , no i o czym z wami dyskutować , jak kretynowi wytłumaczyć że jest kretyn .
Ps . Nie gniewajcie się , lubię poczytać komentarze w TP mimo że TP nagradzany przez Komorowskiego z Żakowskim na spółkę , to samo za siebie mówi . Na szczęście to od was można się wiele nauczyć i dowiedzieć o stanie waszego umysłu - nie z TP .Z jaką łatwością wami manipulują np. blog P. Krupy - Łemkowie , Żydzi i Polacy - no tak w folwarku Polska Polacy są na prawach gościa w Polsce , to tak jak Komorowski - siada pierwszy przed gospodarzem , co za kurtuazja ? a jakie mamy za to drogi i koleje ?
Pozdrawiam -do siego roku .
bociek 2016-10-26 15:02:34
Lepper mowil; wy ludziom nic nie mucicie dawac abyscie tylko przestali im brac. tyle w temacie
Góral z Trójmiasta 2016-10-19 20:03:26
@dziadek
"Wygląda na to, że Ci się mózg zjodował w tym trójmieście. Jak drogi będą zakorkowane to tą komunikacja zbiorową (obojętnie czy miejską czy prywatną) dojedziesz do @yci!"

No jeśli takich prostych spraw nie rozumiesz to naprawdę ręce opadają.
Więcej ludzi w komunikacji zbiorowej = mniej osobówek na ulicach, czyli MNIEJSZE KORKI.
Prościej już nie umiem :)
PTS 2016-10-19 17:10:22
To raczej władze Zakopanego powinny płacić nam - przyjezdnym za to że musimy cierpić z następujących powodów podczas wizyt tutaj:
1) za dojazdy w góry tragicznie starymi i śmierdzącymi spalinami "busami"
2) za koniczność słuchania chamskich przeklinających i często pijanych w środku dnia tzw "góroli"
3) za to że palą śmieci masowo i zmuszają turystów do wdychania tragicznie zatrutego powietrza
4) że musimy dojeżdzać tragicznymi drogami przez korki

Kto myśli że opóźni dojazd do Zakopanego jeszcze bardziej ma naprawdę duże problemy z głową. Zakopane zdobyło by natychmiast sławę w Europie i na świecie jako miasto z chorymi władzami dopuszczającymi się czegoś czego nigdzie w cywilizowanym świecie nikt nie praktykuje.
goral4102 2016-10-18 22:55:03
Tylko pińć zeta? Ja bym zaproponowal pińcet+. A co, chca do kurortu jechac, niech placo.
Örn 2016-10-17 14:51:13
Witam,
A ja jestem za wprowadzeniem opłaty 5zl to naprawdę nie dużo a wiemy że kto jedzie do Zakopanego to raczej z pieniędzmi... Jeśli faktycznie będzie to przeznaczone na poprawę powietrza.
Taka sama opłatę powinni wprowadzić na Hel bo w lato jest tam tak samo korków jak Zakopane.

Jeżdżę często do Zakopanego i za każdym razem bym płacił.

A tu jest w linku opłata która została wprowadzona w Mediolanie.

http://wloskicafe.blogspot.is/2012/02/patny-wjazd-do-centrum-mediolanu.html?m=1

Pozdrawiam!
dziadek 2016-10-17 07:51:21
@ Góral z Trójmiasta pisze - "Jedynie porządna komunikacja publiczna może zmniejszyć ruch samochodowy w Zakopanem i okolicy nie zmniejszając ilości turystów."
Wygląda na to, że Ci się mózg zjodował w tym trójmieście. Jak drogi będą zakorkowane to tą komunikacja zbiorową (obojętnie czy miejską czy prywatną) dojedziesz do @yci!
Góral z Trójmiasta 2016-10-16 22:52:14
@Boruta

Zamknięte osiedla to jednak coś innego. Zresztą żadna nowość w dużych miastach, sam mam w Gdańsku mieszkanie na osiedlu ze szlabanem. I wcale mi się to nie podoba, ale gdy je kupowałem to osiedle było jeszcze otwarte.
A tu chce się wprowadzić opłaty za wjazd do miejscowości, która w 100% żyje z turystów. W ten sposób można ich tylko zniechęcić, na co zimą czeka Białka, Bukowina itp. a przez cały rok Słowacja.

Dla mnie to czysty idiotyzm.


Jedynie porządna komunikacja publiczna może zmniejszyć ruch samochodowy w Zakopanem i okolicy nie zmniejszając ilości turystów.
boruta 2016-10-15 07:31:34
Kraków się zamyka, wprowadzono identyfikatory na niektórych osiedlach. Nawet rodziny nie odwiedzisz, bo znajdzie się aktywista społecznik i drze mordę lub dzwoni na SM. Zakopane niech się też zamknie, po drodze Nowy Targ i Szczawnica. Czyste powietrze będzie tylko na trasach pomiędzy, o ile wiatr nie zawieje inaczej; - zachodni wiatr. Ale najważniejsza jest kasa.
Fibi 2016-10-15 05:57:14
Ja też uważam, że powinno byś coś w rodzaju "Gate City"
Kto wjeżdża samochodem ten płaci określoną sumę... kto busem czy komunikacją miejską ( pod warunkiem, że powstanie) to tylko bilet.
Właśnie największe korki i tlumy robią mieszkający na obrzeżach i po wsiach... Którzy wieczorami się nudzą w tych miejscach i przyjeżdżają polazic po Krupówkach. Przyv takim rozwiązaniu ci polepsi przyjadą do Zakopanego,a nie gdzie indziej :)
Jestem za... jak najbardziej....
..janłosik... 2016-10-15 02:03:19
...Burmistrzu Zakopca Użyj mózgownicy!...Na Podhalu jest ogromna ilość energii geotermalnej do wykorzystania, może warto chwycić za jajka Geotermię Podhalańską aby nie "podkręcała" cen. Gdy ceny będą konkurencyjne raczej każdy zrezygnuje z drewna,węgla, koksu albo śmieci!.. Jak was nie stać na dialog to warto pomyśleć o prywatnym odwiercie dla Zakopanego!... Z tego co widzę to Wy tam wolicie się żreć niż myśleć...
Urodzona w zako 2016-10-14 23:30:19
Niech pobiorą opłatę wyższą za wjazd !! - nawet i 50pln !!! Jesteśmy za !! :). Możemy nawet na ulicy tylko świstaka z kozicą widywać bo na weekend i tak wyjeźdzamy stąd . Pozdro !!
xyz 2016-10-14 22:39:39
@turystka z Gdyni
Uważasz, że nasze miasto źle dysponuje pieniędzmi ?
turystka z Gdyni 2016-10-14 22:32:16
Chciałabym przypomnieć panu Tatarowi, że my turyści przyjeżdżając do Zakopanego płacimy już opłatę klimatyczną za każdy dzień pobytu, więc pomysł z dodatkową opłatą 5 zł jest dla mnie wręcz absurdalny. Może niech miasto zacznie rozsądniej dysponować gotówką, która już płynie do nich od turystów, to będzie miało wtedy też na ekologię.
Góral z Trójmiasta 2016-10-14 21:28:43
@Emil

Zakopane jest za duże by żyć z "klienta premium".

A pomysł z opłatami - żenada. I tak wszystko jest płatne w tym naszym miasteczku, nie licząc kilkunastu darmowych (póki co) miejsc parkingowych wykonanych za unijne pieniądze. Chcemy turystów zachęcić czy zniechęcić? Bo często mam wrażenie że to drugie, szczególnie zimą.

Dobrze chociaż że coś drgnęło z komunikacją miejską, ale mam nadzieję na dalszy ciąg, tak aby wszystkie wejścia na teren TPN były nią objęte, od świtu do późnej nocy. Bo busy jeżdżące tylko wtedy gdy jest duże obłożenie i czekające aż uzbiera się komplet, to dla aktywnych turystów jest g... a nie komunikacja.
Emil 2016-10-14 19:09:35
Zakopane potrzebuje klienta premium jak każdy powietrza. Juz dawno temu twierdzilem że noclegi powinny byc droższe, knajpy tez, myto p8winno byc codziennoscia, oplata za wjazd kosmiczna a parking kosmiczna x 3.Wtedy bedzie czysto, bez zanieczyszczen bo klient bedzie wymagający, nie pozwoli gazdzinie palić baciokami, na spacer pojdzie na nogach i nie będzie zainteresowany kebabami, sznurowkami i innym badziewiem..... Proste ? PROSTE
Michał 2016-10-14 19:04:34
Jak wjazd będzie płatny, to pozostaje tylko odwiedzanie ładniejszych miast po Słowackiej stronie.
rys 2016-10-14 18:51:26
Oplaty za wjazd - dobry pomysl. Pod warunkiem ze beda przeznaczone na ekologie i drogi.
Paweł 2016-10-14 18:40:21
Płatny wjazd do Zakopanego.... Sezon był dobry, przedsiębiorcy złapali trochę grosza - to jest fakt, ale Panie Dorula nie tędy droga. Po pierwsze to strzał w kolano dla miasta, po drugie to kłopot dla dojeżdżających do pracy i po trzecie Zakopane to nie San Marino - odpuście se pany.