Reklama

2016-12-02 18:00:00

Wiadomości telewizyjne: Drewniana willa przestaje istnieć. Co mówi inwestor?

W najnowszym wydaniu Wiadomości Telewizyjnych TP: Nieznane przyczyny pożaru w Zębie. Ludzie, których plany legły w gruzach potrzebują pomocy. Deweloper złamał prawo, zburzył zabytkową willę na ulicy Tuwima w Zakopanem bez stosownych zezwoleń. Czy Związek Podhalan chce przejąć własności oddziałów. Burzliwe obrady na nadzwyczajnym zjeździe. Dziewięćdziesiąte urodziny projektanta znanych “karpilówek”. Katarzynki ratowników.




Reklama

Reklama
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
olek 2016-12-12 21:38:06
jak można zrujnować takie wspaniałe wille na ul .Tuwima to jest zbrodnia w biały dzień
sowa 2016-12-06 14:33:57
Panie Starosto, czy Pan wydał zgodę na rozbiórkę zabytku? A może poza Pana plecami wydał kierownik Wydziału Budownictwa i Architektury bo i tak mogło być. Jeżeli nie było decyzji ze strony starostwa to obowiązkiem Pana Starosty jest zgłosić do prokuratury.
do jacek 2016-12-06 12:59:08
Ten gość wcale nie ma jaj, tylko nieziemski tupet
jacek 2016-12-04 22:29:59
powiem szczeze ze to gosc z jajami pokazal urzedasom ze wara od jego wlasnosci konserwator ani sasiedzi mu na zakup ani grosza nie dali wiec wolnoc tomku w swoim domku
Dewkrk01 2016-12-04 09:49:38
Tak sie kończą negocjacje konserwatorki i burmistrza z deweloperem :)
kociak 2016-12-04 07:47:35
Pani Skiepko to kolejna jakaś porażka...
Deweloperix 2016-12-03 16:06:48
Ta Pani Z. z wywiadu miała zbyt wygórowane oczekiwania... Była urzędniczka...
Gogo 2016-12-03 14:36:58
To jest kpiną z prawa.A tak w ogóle to po co stare domy nie lepiej budować tylko apartamentowce i przekształcić wszystkie działki na wielorodzinne.
pytanie o co to hallo? 2016-12-03 12:39:31
Czy , pytam hipotetycznie, gdyby inwestor odpalił coś sąsiadkom, czy wówczas nie miałby problemów? W sasiedztwie działki przy budynkach sa bardzo duze, oddziaływanie nawet duzego molocha z apartamentami bedzie niewielkie... Fakt, że zabytkowy budynek zniszczony ale przeciez nie on pierwszy i nie ostatni w Zakopanem jest zastepowany przez apartamentowiec.. O co ten krzyk akurat TAM?
Turysta1 2016-12-03 10:16:53
Do "PrawnikMichał" - Jak Ty jesteś "prawnik" to ja jestem Miś Colargol :-))). Inwestor ewidentnie złamał zakaz i broni się jak dziecko... błazenada i tyle. Skoro IB stwierdziło że obiekt zagraża bezpieczeństwu to właściciel powinien natychmiast przystąpić do REMONTU (a nie wyburzania! na które nie ma zgody) albo zabezpieczyć teren by nikt niepowołany się tam nie dostał. Procedura postępowania jest znana, opisana i stosowana w całym kraju i cywilizowanym świecie ale w Zakopanym... Tutaj są inne "procedury" :-(. Inwestor kupując teren doskonale wiedział co na nim stoi i jakimi obwarowaniami jest obłożone. Ale o czym tu pisać... ? szkoda słów. Zabezpieczyć teren i sprawa dla prokuratora.
zal na to patrzec 2016-12-03 06:04:12
Miałem okazje być w tym domu jeszcze kilka lat temu jak byl zamieszkany i wcale nie wyglądał w środku źle. Sam odremontowałem i mieszkam w domu z 1939 roku i nigdy bym go nie zamienił na beton. W lecie nie potrzeba klimatyzacji zaś w zimie spalam ok 2,5 tony eco groszku przy powierzchni ponad 200 m. Przykro patrzeć jak znika stara zabudowa góralska cały dom był ciosany ręcznie. Szkoda ze nikt nie wpadł na pomysł przeniesienia budynku w inne miejsce myślę ze deweloper oddal by go za darmo ,nie boj cie sie takich zabiegów , pare lat temu miałem okazje uczestniczyć w takiej operacji moj znajomy kupił dom na podhalu za około 5 tyś wyglądał dużo gozej, dom postawiono nad jeziorem na mazurach koszt całkowity z wykończeniem transportem ok 85 tyś zł +oczywiście zezwolenia. Niech ktoś postawi dom za te pieniądze dla 4 osobowej rodziny .
...janłosik... 2016-12-03 03:15:26
Trzeba mieć nie równo pod sufitem, żeby takie stare rozpadające się gówno uważać za zabytek!!. Jak Urząd Miasta Zakopane chce dbać o zabytki to są inne warte zainteresowania i trzeba je dofinansować!!!...
Baca 2016-12-03 00:19:07
Typowa samowolka budowlana ! Nie mając pozwolenia na rozebranie budynku najpierw rozbiera sie budynek a potem udaje do urzędu po .......... pozwolenie na rozebranie ! Ależ buta i perfidia tego faceta ! Powinien na własny koszt odbudować to co zniszczył to by zrozumiał co to znaczy "prawo" na które się powołuje !
sam nie wiem 2016-12-02 23:29:31
koniec tego cyrku z tymi zabytkami, to stare zagrzybiale domy z kad to larum?opamietajcie sie ludzie
a w takim razie co z budynkiem Turnia w CENRUM ??????????
LEGENDARNY powiatowy nadzor budowlany Zakopane najwiecej zazalen(extra obsloga prawna),odwolan od decyzji w calej Polsce,konserwator zabytkow w zakopanem to jakis zart.
PrawnikMichał 2016-12-02 21:59:48
Właściwie to ładny ten projekt rozbudowy zabytku. Gratulacje dla dewelopera, działa zgodnie z prawem..
Załaduj więcej
2017-04-25 18:13 Poszukiwany Kamil Wciślak 2017-04-25 16:55 Smog jako szansa czyli Podhalańskie Targi Budownictwa 2017-04-25 16:42 Budynki PKL na Kasprowym dla skarbu państwa? PKL odpowiadają 3 2017-04-25 14:51 Ksiądz złapał złodziei 1 2017-04-25 13:42 Spalarnia śmieci 2 2017-04-25 11:31 Fenomen Ochotnicy 4 2017-04-25 09:28 Dziś w MOK - wieczór pamięci Romana Szewczyka 2017-04-25 08:42 Dramat w Skawie. Mężczyzna zginął pod kołami pociągu 1 2017-04-25 08:27 Halny szaleje w Tatrach. Ponad 100 km na godz. 2017-04-25 07:41 Kadeci z pucharem dowódcy 2017-04-24 19:47 Wielkie góralskie świętowanie 2017-04-24 18:33 Powrót pięknej wiosny, ale tylko dziś i we wtorek. Silny wiatr w Tatrach 2017-04-24 18:01 4 maja wracają „Muzyczne czwartki w patio” 2017-04-24 16:57 Chatka - vabank czyli przedsiębiorcy niepełnosprawnym 2017-04-24 16:55 Miłosz na salonie 8 2017-04-24 16:06 Informacja turystyczna nieczynna. Najbliższa czynna informacja... 5 2017-04-24 15:55 Alarm pożarowy pod Wielką Krokwią 2017-04-24 15:29 Bal starosty po raz dziewiąty (galeria zdjęć) 2017-04-24 15:14 Rekultywacja terenu na Gubałówce 2 2017-04-24 14:15 Wojownicza gala w Nowym Targu 2017-04-24 14:11 Otwarcie nowej siedziby Polskiego Związku Głuchych (zdjęcia) 2017-04-24 13:18 1 maja - rajd rowerowy śladami św. Jana Pawła II 2017-04-24 13:14 Zaginiony na Podhalu mieszkaniec Pomorza 2017-04-24 13:07 Na Goryczkowej można jeździć na nartach 2017-04-24 13:03 W ratuszu - o sztuce i propagandzie 2017-04-24 10:25 Mężczyzna poważnie ranny po wybuchu petardy 2017-04-24 10:16 Wpadł z "trawką" 2017-04-24 08:41 25 lat więzienia dla zabójcy Michała Marka 2 2017-04-24 08:16 Miasto znów pod śniegiem 2017-04-24 07:34 Mikroprojekty dofinansowane 1 2017-04-23 22:47 W budynku zapaliło się siano. Szybka akcja strażaków 3 2017-04-23 20:29 Geotermia Podhalańska prezentuje koszty korzystania z geotermalnego ciepła 9 2017-04-23 20:18 Góralskie wesele według Mateusza Kiszeli (zdjęcia, wideo) 3 2017-04-23 19:49 Z Ożarowa do Krościenka 1 2017-04-23 18:54 Nadeszła pora wypasów 1 2017-04-23 17:04 Jubileuszowe spotkanie przyjaciół Kasprowego Wierchu 3 2017-04-23 15:44 13 maja Bieg o Puchar Rektora PPWSZ. Zapisy rozpoczęte 2017-04-23 14:58 Narciarski Don Kichot 2 2017-04-23 14:02 Przedstawiciele KOD Podhale na Rynku w Krakowie 16 2017-04-23 13:31 Co z odwodnieniem na Kościelnej 2017-04-23 11:58 Kiermasz obuwia marki Badura na wiosnę/lato 2017 2017-04-23 11:25 Niedzica ma ogromne serce 2017-04-23 09:38 Znowu śnieżyca nad Zakopanem. Spadnie do 15 cm śniegu 2 2017-04-23 08:39 Dziś Światowy Dzień Książki. Co czytacie? Mamy książkowe nagrody 1 2017-04-22 22:47 CeperenVolk - nieznana historia zdrady 29 2017-04-22 22:36 Pożar w Leśnicy. Wybuchła butla z gazem 3 2017-04-22 20:27 Kultowa kawiarnia zniknęła z Krupówek 10 2017-04-22 19:02 Memoriał im. Piotra Malinowskiego (zdjęcia) 2017-04-22 18:31 Niepokorni i Hardzi tylko w Szczawnicy 3 2017-04-22 17:58 Flisacy rozpoczęli 185 sezon na Dunajcu 1