Reklama

2018-04-26 20:05:05

Reklama

Wideo: Żaden weterynarz nie przyjechał

Reklama

W nocy z soboty na niedzielę krowa hodowcy z Czerwiennego potrzebowała pomocy weterynarza. Pan Władysław próbował skontaktować się z ośmioma lekarzami. Niektórzy nie odbierali w ogóle, inni jak to w sobotnią noc nie bardzo mogli pracować. Krowa choć urodziła cielaka, sama porodu nie przeżyła. Co się dzieję z pomocą weterynaryjną na Podhalu?

Reklama
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Hodowca 2018-05-04 08:38:03
To prawda, nie ma na Podhalu lecznicy którą chce leczyć i pomagać zwierzętom. Ja sama kiedyś dzwoniłam do trzech jak pies dostał skrętu żołądka i potrzebował natychmiastowej pomocy. Żaden wet nawet nie odebrał telefonu, była to sobota 22 godz. Suka konala w ogromnych meczarniach . Nie oddalabym pod opiekę mojego zwierzaka żadnemu tutaj weterynarzowi.
Dziki 2018-04-27 20:12:33
Kto nie zna specyfiki pracy (czy jak wielu woli - służby) lekarza weterynarii nie powinien wieszać na tych, którzy nie dotarli psów.
Po pierwsze zmęczenie, po drugie własne, inne obowiązki, po trzecie całkiem inna specjalizacja niż duże zwierzęta, po czwarte brak środków do takiej specyficznej pomocy itd... Topnieją szeregi lekarzy, którzy zajmują się dużymi zwierzętami, a główną przyczyną są finanse, bo i dużych zwierząt nie uświadczysz w takiej liczbie jak przed laty.
Wiem, zaraz ktoś powie, że to misja... OK, ale do garnka trzeba coś też wsadzić, dzieci wykształcić itp. warto też zainwestować we własną praktykę, a za darmo nie ma szans.
Jak widać problem jest bardziej złożony, niż proste "nie chciało im się".
pajac 2018-04-27 19:08:57
Właśnie zabrakło dobrej woli ...najlepiej leczyć kotka albo pieska jeszcze małego ...gdzie się wejdzie do weterynarza to raczej są pustki więc po co opowiadać jak to ciężko pracują po 12 godzin ...a młode pokolenie weterynarzy to już w ogóle szkoda gadać ...a tym filozofom od siedmiu boleści to chciałem powiedzieć że krowy zazwyczaj cielą się w nocy
stara drewutnia 2018-04-27 17:45:21
@Fibi . Idź i pracuj za asystentkę, boś wydarzona jak żadna.
Nasermater 2018-04-27 10:08:39
Dawno temu padłe zwierzęta utylizowano albo w Bacutilu, albo sprzedawano na fermy lisom lub panowie Romowie brali takie mięso.Jak to dzisiaj działa?
Fibi 2018-04-27 08:40:00
Wasylkowski też jest dobry, albo nie ma asystentki do operacji...albo coś tam... zamiast pomóc i zadzwonić gdy dziecko prosiło o innego wet. to wogóle nie zareagował.. tak właśnie zdachł mi piesek...
Podobnie było.... jak z tą krową...
anonim 2018-04-26 22:57:00
Naprawdę weterynarze mają także swoje życie. A zgłoszenia są o przeróżnych godzinach. Niektórzy potrafią dzwonić wpół do pierwszej w nocy. Że trzeba krowie pomóc się ocielić, itp. A jak ktoś jest na nogach od 7 i wraca do domu o 7 wieczorem to naprawdę jest to męczące. Zwłaszcza, że jest to ciężka praca fizyczna. To nie jest jak u człowieka, wbijasz igłę i już masz zastrzyk. Przy dużych zwierzętach weterynarze często mają przeróżne urazy, od kopniaka od krowy po pogryzione ręce. Poza tym weterynarz nie ma obowiązku przyjechać do zwierzęcia poza normalnymi godzinami swojej pracy. Jest to tylko jego dobra wola.
hans 2018-04-26 22:35:17
Do@wetwetwet. " do pewnej ubojni co bierze prawie wszystko bez oglądania się na przepisy". To jest ta polska zdrowa żywność?
Studentka weterynarii 2018-04-26 22:20:23
Jak widać starsi weterynarze mają swoje priorytety a często liczą się pieniądze łatwiej zarobione niż prawdziwa pomoc zwierzęciu (choćby dochodowa praca w ubojniach, fermach itp.). Wybierając taki zawód - w końcu jest się lekarzem - trzeba brać pod uwagę nagłe przypadki w środku nocy, w święta i osobiście nie wyobrażam sobie by pozwolić zwierzęciu na cierpienie. Może nie każdy ma prawdziwe powołanie i sumienie.
wetwetwet 2018-04-26 21:22:52
Gmina Ciemny Dunajec i wszystko wiadomo. Z resztą krowa i tak by została uśpiona przez weta a w dzien powszedni szybko pojechała by do pewnej ubojni co bierze prawie wszystko bez oglądania się na przepisy. Gazdzie przemknęły pieniądze koło nosa, temu wściekły a nie dla tego, że biedne zwierzę zdechło.
bijący w rury 2018-04-26 21:11:34
@Roob. Z czym ty masz problem, z psem? Co mają powiedzieć ludzie, w Polsce leczenie cukrzycy polega na amputacji po kawałku poszczególnych kończyn. Tak, że po czasie do trumny zostanie głowa i tułów. Paradontoza, to haratanie całej klawiatury zębów i wymiana na protezę. A protetyka, to pożal się Boże, musisz sam/a sobie pilnikiem dopasować w domu.
Roob 2018-04-26 20:40:59
Ano to się dzieje że w weterynarii w Szczawnicy niedaleko biedr umią tylko zęby wyrywać psiakom. uważajcie tam nie można powierzyć swojego przyjaciela to gehenna dla twojego psa czy kota czy innego zwięrzątka unikajcie tę wykańczlnie
Zakopianka 2018-04-26 20:36:53
W dni wolne od pracy czyli niedziele i święta weterynarze powinni pełnić dyżury tak jak to robią apteki.Przecież weterynarz to lekarz a życie zwierząt też jest cenne.
izi 2018-04-26 20:08:54
Odp. To samo, co z aptekami. Rządzi komercja na każdym kroku. Więc w czym problem. Poczucie służby zniknęło wraz z PRL.